Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenPént. Május 17, 2024 8:24 pmVahe's WrathNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandCsüt. Május 16, 2024 5:40 pmZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 18%
4 Hozzászólások - 18%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

View the whole list


Go down
Astraeos Sunspear

Astraeos Sunspear
Tündér


Előtörténet :
A bored prince with a wild imagination

Posztok :
31

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Vas. Márc. 12, 2023 9:59 pm




× Vaskerék és gőzkazán ×


Psyche & Astraeos

-----------------:O:-----------------


Teljes mértékben biztos voltam benne, hogy megbánom még a vacsora kimaradását. Mármint nem mintha tehettem volna róla, végülis nem tájékoztattak. Én csak az áldozat voltam, kérem szépen. A gyomromat azonban nehezebb volt meggyőzni pár olyan egyszerű kifogással, mint "a büfékocsi már bezárt" vagy a "reggeli korán lesz", és ez felettébb nem hagyott aludni. Ez, meg a folyamatos korgás és zuborgás. Mivel a kaller, ahogy a lyukasztós embert hívták hivatalosan, már jó egy órája nem járt erre bátorkodtam kinyitni a szemem és körbenézni, próbálva nem belevilágítani senki szemeibe. Az egy elég gyors és egyértelmű lebukás lett volna. De senki meg sem mozdult - amit elképzelhetetlen volt, olyan hangosan korgott a gyomrom, hogy a hegyek is felébredtek volna -, szóval felkászálódtam és némi szárnyegyensúly után cipő nélkül, mezítláb indultam el a büfékocsi irányába.
Odakint kifejezetten szép éjszaka volt. Egy lankás, dombos tájon haladtunk át, fák helyett csak végtelen rétekkel, így semmi nem takarta a holdat és a csillagokat. A két istennő kifejezetten gyönyörű látványt nyújtott, széltében szétterülve a tintakék háttéren, kicsit ezüstre festve a füvet. Tír na nÓg nagy része erdő volt, kivéve néhány kopárabb lebegő szigetet, de az ilyen terjedelmes rétek még az újdonság varázsával hatottak. Olyannyira, hogy a harmadik kocsiban el is kalandoztam annyira, hogy a szárnyaim derengeni kezdjenek a vonat sötétjében.
- Ó, basszus. - morogtam nem sokat javítva a helyzeten, aztán megrázogattam néhányszor a szárnyam, hogy elmúljon a fény. Csak reméltem, hogy nem ébresztettem fel senkit. Mivel első pillantásra senki nem mozdult, így csak megkönnyebbülve sóhajtottam, és tovább folytattam nesztelen osonásom a zárt büféskocsi felé. Kizárt dolog, hogy tényleg zárva volt. De ha mégis, kellett lennie egy megoldásnak, amivel valahogy megszerezhettem a holnapi reggelit egy kicsit korábban.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Vas. Márc. 12, 2023 11:17 pm




Utazók az éjszakában



Astraeos & Psyche


.oOo.




Azóta nem tudott aludni éjszakánként. A robbanás napja óta. És ezen az sem segített, hogy most idegen helyen volt. A vonat fülkéi ugyanis aprók voltak, s az őrizet, amelyben már hónapok óta élt, az idegeire ment. Talán ezért küldte a kíséretével megbízott, s jelenleg a szobalánya szerepében tetszelgő őrt a fő jegyvizsgálóhoz, aki készséggel biztosította számára éjszakára az étkezőkocsit.

Azt mondta, dolgozni akar, de tulajdonképpen semmit sem csinált, csak a hatalmas ablakon keresztül bámult ki a holdfénybe.

- Kisasszony, óhajt még valamit? – hangzott fel mögötte a kérdés és Psyche válla megrándult a kissé gúnyos hangra.

~Nem, nem szabad mutatnia semmit!~

- Nem, menjen csak pihenni – felelte kimérten, szándékolt lassúsággal és elismerésre méltó önuralommal a hangjában. – Sajnálom, hogy ébren tartottam – tette még hozzá.

Az utóbbi hónapokban ugyanis megtanult színlelni. S az előbbi mondat egyike volt azoknak, amelyeket ki kellett mondania ahhoz, hogy békén hagyják. Pedig ezt éppen nem sajnálta. Azt igen, hogy ostoba volt és naiv, és nem feltételezte az egykori beosztottairól, hogy képesek lennének színlelni és becsapni őt. De ezt a hibát többször már nem követi el. Hát várta a szokásos esti játszma következő lépését.

- A fülkéjébe kísérem!

~Úgy látszik, ma fáradt és türelmetlenebb, akkor eszerint játszunk!~ - ismeri fel a jeleket, s tudja, ha azt akarja, hogy párbajuk gyorsan véget érjen, most hallgatnia kell.

- Hercegnő!

A hang némileg magasabb és hangosabb, vagyis jól mérte fel a helyzetet, a húrt pedig még feszítenie kell, hát nem szólal meg és nem mozdul, mint ha gondolatban máshol lenne. Mint ha nem is önmaga lenne.

- HERCEGNŐ!

A hang magassága és ereje elérte azt, ami már a türelmetlenség határát jelzi, hát Psyche megfordul, s kissé réveteg pillantással felel.

- Az ablakok zárva vannak, menjen, pihenjen csak le… Hamarosan megyek én is… - az ő hangja viszont továbbra is visszafogott, semmiben sem különbözik a percekkel ezelőttitől, hát Asin azt hiszi, a gondolatai is fogva tartják. – Kérem…

A néhány pillanat múlva hozzátett szó a végső lökés, s őre szedelőzködni kezd. Hova is menne az „áruló”? És ugyan, ki állna szóba vele… Ha meg bármi is történik vele… A harag, amelyet a királynő leánya iránt érez akkora, hogy jó éjszakát sem kíván, csak ellenőrzi az ablakokat és a kocsi másik végében nyíló kijáratot, aztán elsiet a fülke irányába, miután rázárta az ajtót.

Psyche vár néhány percig, mozdulatlanul ül, arra számítva, hogy Asin még visszajön, de mert nem hallatszik már zaj, nesztelenül feláll és kutatni kezd a fiókokban és polcokon az elrejtett papír és tinta után, csak hogy megírja az újabb levelet nagyanyjának.
Astraeos Sunspear

Astraeos Sunspear
Tündér


Előtörténet :
A bored prince with a wild imagination

Posztok :
31

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Hétf. Márc. 13, 2023 1:15 pm




× Vaskerék és gőzkazán ×


Psyche & Astraeos

-----------------:O:-----------------


Általában szerettem, ha igazam van, de néha túlsogsan igazam volt, ami egy csak rám jellemző problémaként fog bevonulni a történelembe. Példának okáért a büfékocsi tényleg nyitva volt - ahogy megjósoltam -, csak épp annyira nyitva, hogy ahogy hozzá akartam érni a kilincshez az hirtelen kivágódott, nekem meg épp annyi időm volt csak, hogy bravúrosan beforduljak az ajtóval együtt a kocsi pereméhez, abba kapaszkodva, amit értem, miközben lehunytam és összeszorítottam a szemem, a szárnyaimra pedig rászóltam, hogy ne most rakoncátlankodjanak. És vártam. A pápaszem a nyakamban volt, mert ki hordott volna pápaszemet éjszaka, szóval az most nem volt opció. Meg amúgy is, ha fel akartam venni, el kellett volna engednem azt a fém akármicsodát, amibe az életemért kapaszkodtam. Lehet, hogy ha más látott volna, nevetségesnek gondolta volna ennyi energia befektetését egy éjféli vacsora kedvéért, de mi másról szólt az élet, mint a kockázatvállalásról valamiért, amit szeretünk? Én szerettem nem éhes lenni.
Miután meghallottam a szemközi ajtó csattanását is - ugyanolyan vehemensen -, még mindig csukott szemmel körbeforogtam és megkapaszkodtam az ajtókilincsben, míg meg nem találtam a pallót előtte. Mikor nagyjából stabilan álltam, kinyitottam az ajtót - nyitva hagyta, mi ez, ha nem áldás az istenektől! - és becsúsztam a résen.
- Ez aztán egy mérges tündér volt. Vagy ember. - motyogtam egy fancsali arckifejezéssel, aztán kinyitottam a szemem - és szembenéztem a lámpás mellett ücsörgő pixivel, aki épp valami papír fölött körmölt. Lehet ő is hősregényt írt, sosem lehetett tudni. - Óh, öhm... Hmm.  Nos, ez elég zavarbaejtő. Ez a büfékocsi, igaz? Vagy eltévesztettem a számot?
Egy konyhában, mert hát gyakorlatilag ez egy vaskeréken guruló konyha volt, nem szoktak éjszaka lámpás mellett irogatni. Hacsak nem egy kifejezetten lelkes szakács volt, akinek most jutott eszébe egy fenomenális recept.
- Az egy recept? - kérdeztem a papírra pillantva, amit a szememből sugárzó fény tökéletesen követett. Végülis próba, cseresznye, ahogy a faunok mondták. Biztosan nagyon szerették a cseresznyét. Vajon az volt valahol itt egy üvegben?

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Hétf. Márc. 13, 2023 7:50 pm




Utazók az éjszakában



Astraeos & Psyche


.oOo.




A zaj apró, annyira apró, hogy biztos benne, nem Asin tér vissza. Ahogyan abban is, hogy a hirtelen mozdulat lenne a legösztönösebb, az, amellyel rejtené az előtte heverő lapot, de ő nem ezt teszi majd. Nem tesz úgy, mint ha tilosban járna, s ezzel talán magát és tervét menti meg. Mert most csak ez az egyetlen lehetősége van. Most ez az egy, amiben reménykedhet, hiszen királynőjének tett ígéretét nem szegheti meg. Vagyis nem fog sem megszökni, sem kárt tenni sem magában, sem másokban. De azt nem ígérte meg, s ezáltal nem kötelezte el magát arra, hogy nagyanyjának, a néhai uralkodónak nem fog írni.

Tudja, hogy kockázatot vállal, de azt is, hogy ha nem teszi meg, megfosztja magát az egyik leghatalmasabb támogatójától. Mert abban is biztos volt, hogy a nagyanyja még mindig segítene neki és abban is, hogy nem fogja elárulni. S hogy miért gondolta ezt? Mert ő volt az, egyedül ő, aki a háború után megkapta az egyik koronázási fejéket, amelyet az idős matriarcha őrzött. S hogy az még a birtokában volt, hogy az idős királynő nem kérte még vissza,  az Psyche számára egyet jelentett azzal, hogy – bár nem hirdeti mindenfelé nézetét és rombolja a jelenlegi uralkodó tekintélyét – nagyanyja nem feltétlenül ért egyet a kaptár fejének döntésével vele kapcsolatban.

Hát ezért nem kapja fel hirtelen a papírlapot és ezért nem igyekszik kétségbeesetten elrejteni valahová a megkezdett levelet. Ezért emeli fel a tekintetét lassan az érkezőre, s ezért láthat rajta a másik hűvösséget és némi türelmetlenséget. Meglepődést nem, azt a luxust már egy ideje nem engedheti meg magának.

- Ha mérgesnek látta, biztos vagyok benne, hogy volt oka rá… - a reakció érzelemmentes, de az idegen megjegyzése – és erről az semmit sem tudhat - némi elégtétel számára. - Éjtündér volt… A gonoszabbik fajtából… - a válasz halk, de időt nyer vele a kutató tekintetnek. Hiszen fel kell mérnie a másikat, s ő meg is teszi. Elegáns holmi, orea pápaszem és hatalmasnak tűnő mágikus erő, amely szinte minden porcikájából sugárzik. Talán tudnia kellene, hogy ki ez az alak. – Nem, nincs tévedés, ám a kocsi zárva van – felel végül. - Vagyis azt gondoltam, így van… Ahogyan azt is, hogy egy nemes úr nem olvas bele más leveleibe…

Astraeos Sunspear

Astraeos Sunspear
Tündér


Előtörténet :
A bored prince with a wild imagination

Posztok :
31

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Csüt. Márc. 16, 2023 8:40 am




× Vaskerék és gőzkazán ×


Psyche & Astraeos

-----------------:O:-----------------


Mindig is tudtam, hogy a pixik lehengerlő jelenségek  azon kívül, hogy menők -, de ez a húsz centis nő egyetlen szemöldökmozdítással szinte kiparancsolt a kabinból, mint egy hurrikán.
- Bo- Bocsánat. - Ez volt az egyetlen dolog, amit az agyam ki tudott magából préselni a szemrehányó pillantás sortüze alatt. - Nem akartam. Nem tudtam, hogy az egy levél. De... Várjunk, nem is olvastam bele.
Mikor eljutott a tudatomig, hogy most kivételesen a semmiért vagyok górcső alá véve, valahogy megtört a rám bocsátott bűbáj és már nem éreztem olyan nyeglének magam a pixi előtt. Végülis ha szerinte is zárva kellett volna lennie a büfékocsinak, akkor ő sem egészen törvényesen volt itt, hogy megírja a nagyon rejtegetett levelét. Lehet, hogy egy kém volt, aki éppen jelentést küldött? De ha pixi is volt, meg kém is, akkor végülis egy oldalon álltunk. Lehet, hogy az apám egyik embere volt.
- Egyébként örvendek, a nevem As... Izé, a nevem az Eostres, de hívhatsz Eosnak. Egyébként. Vagy ezt már mondtam? Mindegy, egyébként nem akartam elolvasni semmilyen kémjelentést, csak éhes vagyok. Nyugodtan folytasd a munkád, biztosan nagyon fontos, éljen a haza!
Kicsit talán ironikusra sikerült a mondat, főleg a félgőzzel megemelet öklömmel, mintha félúton meggondoltam volna magam a tisztelgéssel kapcsolatban, de a figyelmem már a kocsi rekeszei és ládái kötötték le. Valamelyikben itt kellett lennie a reggelinek. Talán egy olyan orea-veremben, amiről már olvastam korábban, ami frissen tartott mindent, ami benne volt.
Ahogy viszont kinyitottam volna az elsőt, valami más is átszivárgott a bűbáj-utáni elmeködön, ami biztosan elborított.
- Várjunk megint, hogy értetted, hogy a modorgóc éjtündér gonosz? Bántott téged?
Lehet, hogy ez egy belpolitikai viszály volt? Egy pixi titkosügynök, aki olyan információ birtokában volt, ami az éjtündéreknek nem tetszett, mert napvilágra hozott volna egy puccskísérletet! És ezért ráküldtek egy merénylőt, aki... ajtócsapkodással akarta megölni. Ez a részlet még sántított, ezt én is éreztem, de valahol volt itt egy történet. Egyszerűen tudtam.
- Szívesen megvédelek gonosz éjtündérektől.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Pént. Márc. 17, 2023 8:22 pm




Utazók az éjszakában



Astraeos & Psyche


.oOo.




A zavar szinte mindig következménye annak, ha idegeneket szólít meg és legfőképpen akkor, ha semmi kedve a társalgáshoz. Hosszú évtizedek alatt találta meg azt a hangszínt, hangerőt és hangsúlyt, amely mindenki számára – legyen az ember, tündér, de akár lidérc – a beszélgetés végét jelzi. Amikor dadogva elhangzik a bocsánatkérés, már el is könyveli, hogy most sem lesz másképpen. Hagyja, hogy érdektelenség uralkodjon el a vonásain és azzal, hogy pillantása immár a levélen nyugszik, most is egyértelműen mutatja, hogy  párbeszédre már nem akar időt, s gondolatokat pazarolni.

Ám csak néhány pillanat, s úgy kapja fel a fejét, ahogyan a hiúz teszi, ha zsákmánya szagát érzi meg.

Mert a magát Eostres-nek nevező – miért tűnik még mindig olyan furcsán ismerősnek ez a név? – alak valami képtelen ötlettől vezérelve kémnek nézi őt, a levelét titkos jelentésnek, s valami furcsa kiáltással foglal állás valami mellett, vagy éppen ellene?

Ez meglepi Psyche-t, s mivel egy ideje nem szereti a meglepetéseket, hát ez sincs kedvére. De még nem szól, csak a tollát teszi le, ahogy látja, kutatni indul a másik, hogy aztán újból megtorpanjon, s visszatérjen korábbi témájukhoz, vagyis a távozó Asin-hez, s ajánlkozása talán mosolygásra késztetné a pixit, ha jelenleg éppen nem bosszankodna…

- Ha kém lennék, nem gondolná, hogy ez a kijelentése a halálát okozhatná, Eostres? Vagyis a szókimondása vagy arra utal, hogy túl ostoba, vagy arra, hogy eléggé elszánt. Egyikre sincs szükségem, mert a levél nem jelentés, hanem egy egyszerű magánlevél. Ahogyan az éjtündér sem vetemedne arra, hogy a rosszindulatán és a bántó hallgatásán kívül mással is ártani próbáljon nekem, amíg erre.. nos utasítást nem kap. De azt hiszem, ha eddig nem tette meg, nyilvánvalóan azt jelenti, hogy nem ma éjjel fog az életemre törni. Vagyis az ajánlat igazán megtisztelő lenne, ám az ön érdekében és a saját érdekemben is vonakodnék elfogadni – még mindig azt érzi, hogy valamiért ismernie kellene a tündért, s – bár kifelé egyetlen egy mozdulat sem jelzi – lázasan kutat az emlékeiben egy név után. S a magyarázat még időt ad neki, hogy ráleljen erre a névre.  - Ön miatt azért, mert tudtán kívül keveredne bele egy kaptár-belügybe, s okozna diplomáciai bonyodalmakat pixik és tündérek között. Az én érdekem pedig azt diktálja, hogy tovább már ne halmozzam bűneim sorát azzal, hogy újabb szerencsétlent állítsak magam mellé, megbocsáthatatlan törekvéseim oldalára. Gondolom, ha bemutatkozom, Ön is rájön, hogy jobb, ha gyorsan keres magának valami harapnivalót és úgy teszünk, mint ha nem találkoztunk volna… Mr...

Végre már megvan a keresett név, s a személy, akiről hallott, de sosem találkozhatott vele. S ha eddig meglepte a férfi feltételezése, most a személye lepi meg, de persze ezt sem mutathatja. Csak a szárnyai rebbennek meg egy pillanatra, és a keze remeg meg a toll felett, amikor rájön, hogy a koronaherceg volt az, akit kiparancsolt az imént a kocsiból. De arra is ráébred, hogy ha Astraeos Sunspear nem akarja, hogy megtudják ki is ő, akkor neki sem kellene lelepleznie a titkolózót. S ha őt magát kémnek hitték, hát most ő gondolja azt, hogy lehet, hogy egy próbának vetik alá, s az ítész nem más, mint Tír na nÓg örököse… Egy halálos próbának lesz általa szenvedő alanya, csak azt nem tudja, ebben anyjának, vagy Tündérhon urának keze van benne. Hát elhallgat, s nem szólítja néven a „védelmére kelőt”, de azt gondolja, hogy ha önmagát felfedi, talán elronthatja ezt az ostoba játékot. – Eos… - fejezi be a megszólítást azon a néven, amelyet hallott, s teszi egyértelművé, hogy anyja a királynő utasításait maradéktalanul be kívánja tartani.

– Psyche Prismblossom vagyok, az Áruló, a Megtévesztő. A tündér pedig az őr, aki elkísér Estrance-ig. És most menjen, véletlenül se kompromitálja magát azzal, hogy velem társalog…

Astraeos Sunspear

Astraeos Sunspear
Tündér


Előtörténet :
A bored prince with a wild imagination

Posztok :
31

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Szomb. Márc. 18, 2023 9:21 pm




× Vaskerék és gőzkazán ×


Psyche & Astraeos

-----------------:O:-----------------


Nem tudtam eldönteni, hogy a pixi titkosügynök most éppen megsértett-e. Ez egyébként rendszeresen problémám volt, noha senki nem gondolta volna rólam. Másoknak törékeny volt az önértékelése, az enyém viszont a földet is kettézúzta volna, ha véletlen orra esek. Ami szintén megesett már, pedig szárnyakkal az meglehetősen nehéz. De ha nem is sértett meg, mert nyitvahagyta, hogy nem csak ostoba lehetek, az biztos hogy megfenyegetett. Bár felettébb kíváncsi lettem volna, hogyan próbál egy másfél arasznyi pixi megölni. Ami azt illeti, még sosem láttam egyet sem harcolni.
- Megmutatod, hogyan próbálnál megölni? Kíváncsi lettem. - szaladt ki a számon gondolkozás nélkül, mert ez is meg szokott esni. - Mármint... izé... Gyanítom Tír na nÓgnak kémkedhetsz, ha kém vagy, én pedig o...nnan jövök, szóval egy oldalon állunk. De értettem, nem nézek a levélre. Egyébként illúzióval át is írhatnád olvashatatlanra. Vagy folyton mozgó betűkre. Egyébként olyat sem láttam még, bár gyanítom, hogy az elkövetkező hónapokban fogok.
Végülis Daphne Prismblossomhoz küldtek. Fullánk Tábornokhoz személyesen, ahogy az öregebb katonák hívták. Egyébként nem volt tábornok, legalább is nem tudtam róla, de felettébb szurkálódós volt, innen volt a neve. Bár azt megjegyeztem, hogy előtte ne említsem meg, mert egyesek szerint azért is döfött, azt pedig... elkerültem volna, hogy úgy mondjam.
- Nagyon örvendek, Psyche. A többi az ilyen fedőnév, vagy katonai becenév? - kérdeztem, miközben egy polcról levettem egy üveget, amiben szárított gyümölcsök voltak. Az egyiket már a számba is dobtam, mikor a fény a szememből nem csak kifelé sütött, hanem végre valami világosság gyúlt odabent is. - Várjunk. Prismblossom? Úgy mint Daphne Prismblossom? Valami rokona vagy?
Mármint nem feltételeztem, hogy minden pixi ismerte egymást, de náluk a családok hihetetlenül sok testvért jelentettek, szóval unokatestvérből még több akadt. Valószínűleg ráhibáztam. Biztos, hogy ráhibáztam. De akkor biztos, hogy nem csak egyszerű kém volt, lehet, hogy katonai hírszerző ügynök!
- Izé, elárulok egy titkot. - hajoltam közelebb a pixihez. - Igazából nem Eostresnek hívnak.

[
Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Vas. Márc. 19, 2023 12:57 pm




Utazók az éjszakában



Astraeos & Psyche


.oOo.




Ostoba feltételezés, mert egy pillantással egy pixi sem képes ölni, s most ezt Psyche is tapasztalhatja. Bár talán jobb, ha életben hagyja Tündérhon koronahercegét. Most még egy ideig.

- Nem, nem kémkedek, ahogy már mondtam, de nyilván minél jobban tagadom, Ön annál biztosabbnak hiszi az állítását. Vagyis e helyzetet feloldani nem fogjuk tudni, érzem. – vonja le a nyilvánvaló következtetést és mondja is ki hangosan. - És nem, megölni sem akarom, nem űzök sportot abból, hogy idegenek halálát okozom, még ha ez a fentiek tükrében nem is tűnik igaznak. Azt is el kell hinnie, ha eddig még sosem tapasztalta, hogy sokkal egyszerűbb felhívni valaki figyelmét arra, hogy helytelenül cselekszik, mint indokolatlanul illúziókat kelteni egy olyan levélben, amelyet magányosan kívántam megírni és szándékom szerint a címzetten kívül senki más nem olvasna. Nem gondolja?

Talán a kérdés költői, a nő nem vár választ, sőt igazán nem is kívánna ő maga sem válaszolni további kérdésekre és felvetésekre, ám úgy tűnik, a herceget képtelen lesz kizökkenteni a gondolataiból, bármennyire is igyekszik.

- A többi az ilyen fedőnév, vagy katonai becenév?

Egyre nehezebb fenntartani a nyugalmat, amelyből mostanában keveseknek sikerült kizökkentenie, de a kegyvesztett száműzött még igyekszik, hát a hangja olyan, akár ha egy gyermekhez beszélne, ki túl makacs felismerni az igazságot.

- Nem, nincsenek katonai becenevek. Az alárendeltjeim egyszerűen csak Prismblossom kapitánynak hívtak. És ezek nem kódnevek és álnevek, ezeket mások aggatták rám. Olyanok…

Ó, mégis áttörte valami a kémek és kémkedések témájában szőtt kemény burkot, mert a név végül eljutott a Sunspear örököshöz, így Psyche reménykedik, a diskurzus immár hamar véget ér majd.

- Igen, Daphne a húgom, hozzá utazom néhány hónapra, amíg elül… Nos, megnyugszik a helyzet. – hőköl hátra meglepetten, ahogy hirtelen felé hajol a tündér, csak hogy titkáról valljon, amely olyannyira már nem titok és nyilván más tündérek előtt sem lenne az. – Ó, higgye el, tudom, herceg. Felesleges volt mondania. De úgy véltem, az álcához joga van, hát belementem a játékba, Mr. „Eostres”. Éppen ezért kérdeztem, hogy nem lenne-e helyesebb, ha távozna, mielőtt Asin visszatér. Tartok tőle, előle sem rejtegethetné a személyazonosságát. Nem akarom bajba keverni… - és mert egyenes, azt akarja, hogy a másik megfeleljen az ő feltételezésére is. - Vagy talán Ön akar engem vizsgáztatni? Nem tűnik képtelen ötletnek, bár azt nem tudom, kinek a megbízásából tenné... A királynő, vagy atyja kérhette meg rá, hogy ellenőrizzen... Akkor most Ön árulja el, így van?

Astraeos Sunspear

Astraeos Sunspear
Tündér


Előtörténet :
A bored prince with a wild imagination

Posztok :
31

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Kedd Márc. 21, 2023 9:17 pm




× Vaskerék és gőzkazán ×


Psyche & Astraeos

-----------------:O:-----------------


A pixi már ott egészen megforgatott a tengelyem körül, hogy önnek szólított. Mármint nem a magázódás volt furcsa, gyakorlatilag senki nem mert tegezni, de senki nem is hívott még önnek. Herceg voltam már, uram is, úrfi is. Ön most először, bár lehet csak én tulajdonítottam ennek túl nagy jelentőséget. A mások baj ott volt, hogy a felettébb kiélezett letorkolás egy kérdéssel ért véget, én pedig valahol a közepén elveszítettem a gondolat fonalát. De nem illett csak úgy hümmögni egy kérdésre, ezért minden magabiztosságomat összeszedve bólintottam.
- De, magam is így gondolom. Meggyőzött, Miss Prismblossom, ön határozottan nem kém.
Ha ő önözött, a legkevesebb volt visszamagáznom, ez így volt igazságos. Abban viszont biztosan tévedett, hogy nem voltak katonai becenevek, dehogy nem voltak. Dawnreave tábornok többször is emlegette, hogy a seregben kiskatonaként Gereblyének hívták, mert az első bevetésén magabiztosan landolt egyen és utána hatalmas eredménynek ítélte, hogy elhajolt a felcsapó nyél elől. Szóval biztosan léteztek becenevek. Prismblossom kapitány egyszerűen csak kimaradt belőlük, vagy nem tudott róla őt hogy hívták. Daphne sem ismerte a Fullánk Tábornokot.
Ahogy a következő kijelentésekre nagyokat pislogtam az árnyékok különös táncot jártak a szemem világát követve. Szóval nem csak a testvére volt, az idősebb testvére, még arra is rájött, hogy ki voltam. Nyilván nem a semmiért lett kapitány, ilyen megfigyelőképességgel egyenes útja volt a ranglétra tetejére.
- Ez egy fantasztikusan véletlen egybeesés, ugyanis én is hozzá tartok. - feleltem, miközben magamhoz vettem a szárított gyümölcsös üveget és leültem vele a pixi mellé, az asztalhoz. - Ami azt illeti, nem kifejezetten félek az éjtündérektől, egy nagyon mogorva példányuk nevelt fel.
És Demetria nem bánt kesztyűs kézzel velem. Akárki is volt Asin, nagyobb halak eszén is túljártam már.
- Ha felismer, majd parancsba adom, hogy menjen el. - feleltem, miközben egy tálba öntöttem a szárított vörösáfonyát és kettőnk közé toltam. Bár a pixi nem jelezte, hogy éhes lenne, de ez áfonya volt. Mindenki kért, csak nem mondták ki.
Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Pént. Márc. 24, 2023 12:47 pm




Utazók az éjszakában



Astraeos & Psyche


.oOo.




A helyeslésre csak egy bólintás a felelet, hiszen erre több szót vesztegetni felesleges. Ahogy vitatkozni is a „becenevekről”, mert ugyan ki merné Psyche-t ilyenekkel illetni. De a herceg honnan is sejthetné, hogy a nő elkötelezettsége, s az, hogy az irányítása alá tartozókkal mindig példa értékűen bánt, s kötelezettségeit sosem mulasztotta el, talán nem teszik "átlagossá" Prismblossom kapitány helyzetét.  Miért is kellene tudnia bárkinek, hogy azt, aki mindig kiállt az embereiért, akiket igyekezett minden esetben megfelelően megválogatni és kiképezni, megmentette a gúnyos és sokszor nem túl hízelgő "adományoktól". De katonái kevesen voltak a nagy pixi-seregben, s a futárok és hírvivők csapata nem volt olyan népes, hogy elnyomhassa az átlag kaptár-polgárok hangját, kik az események ismeretében igyekeztek véleményt alkotni a királynő – eddig – lehetséges örökösének tartott gyermekéről, feledve mindent, mit korábban tett értük, s másokért. Éppen ezért örül talán, hogy a Sunspear örökös ezt a témát már nem hozza fel.

Amiatt azonban kevésbé boldog, hogy a „próbáról” szóló megjegyzését és kérdéseit is figyelmen kívül hagyja. De Psyche az utóbbi időben új képességeket próbál magában fejleszteni, s régi egyenességét igyekszik a „sorok között olvasás” művészetével is kiegészíteni, s e téren szerzett – ugyan hiányos – tapasztalatai most azt mondatják vele, hogy a felvetett téma kerülésének oka van. S az ok az, hogy bár „Mr. Eostres” nem kívánja megerősíteni feltételezését, azzal nem járt messze az igazságtól. És persze az is nyilvánvaló a hallgatás miatt, hogy Psyche a kérdéseit nem fogja feltenni újra.

Éppen ezért a tündér által „fantasztikusan véletlen egybeesésnek” aposztrofált találkozásról is teljesen más a véleménye. Joggal gondolhatja a herceg lelkendezése alapján, hogy megfigyelése nem ér véget a vonatúttal, hanem tovább fog tartani, talán napokkal, hetekkel, hónapokkal tovább. S ha nem uralkodna ennyire a vonásain, most biztosan elkeseredettség és dac ülne ki rá. Elkeseredettség, hiszen azt látja, bűne – amelyet nem követett el – talán még mélyebbre lökte, tette még megbocsáthatatlanabb az anyja szemében, s büntetése nem csak egy „egyszerű” száműzetés lesz. De persze dac is, hogy mindezek ellenére sem adja fel.

De persze a hírtől az étvágya is oda lesz, s hiába az ínycsiklandó gyümölcs, a kínálásra is csak egy elutasító fej- és kézmozdulat a válasz. S a gyanúra is az, félelemről az éjtündérek kapcsán. S a parancs sem túlzottan izgatja, hiszen, ha meg akar szabadulni kelletlen kísérőjétől, hát maga is képes megtenni, hogy elküldi őt. Még ha nem is olyan egyenesen tenné, mint újdonsült "ismerőse", akitől szintén szívesen megszabadulna, csak hogy befejezhesse végre a levelet. De hogyan küldje el a koronaherceget? Nem mutathat neki egyszerűen ajtót, ez számára is tökéletesen nyilvánvaló. Hát megadóan dől hátra aprócska székében, ujjait maga előtt összefonva az asztalon, azt gondolva, az éjszaka sokkal hosszabb lesz, mint amilyenre számított. De mert a vele szemben ülő figyelmét leköti, hogy fogára való étekkel töltse meg a hasát, talán bőbeszédűbb lehet „jóllakottan” és elégedetten. És ha jól figyel, talán mégis kaphat némi információt arról a "vizsgáról".

- Astraeos herceg, egy éjtündérnél sokkal többre van szükségem ahhoz, hogy bárki is félelemmel gyanúsíthasson meg. Ahogy látta, magam is el tudom érni, hogy magamra hagyjon. De köszönöm a felajánlását. Így talán ahelyett, hogy az éjtündérek szigoráról és komor személyiségéről csevegnénk, elmondhatná, hogy miért is utazik Estrance-ba… Persze, csak ha nem titok…

Astraeos Sunspear

Astraeos Sunspear
Tündér


Előtörténet :
A bored prince with a wild imagination

Posztok :
31

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Szer. Márc. 29, 2023 7:22 pm




× Vaskerék és gőzkazán ×


Psyche & Astraeos

-----------------:O:-----------------


A pixi - illetve hát Prismblossom kapitány, ahogyan ez kerek-perec kijelentette - meglepő hallgatásba burkolózott, még az áfonyából sem vett. Nekem ez nem vette el persze az étvágyamat. Ha nem, úgy nem, több maradt nekem. Aztán mikor kimondta a nyilvánvalóan sokat gyúrt kérdést - a csendből ítélve -, az meglepően hétköznapira sikeredett.
- Hogy miért? - kérdeztem vissza először, mint aki csak látni vagy hallani volt képes, egyszerre a kettőt nem. - Igazából titok, de azt hiszem a katonákkal kivételt tehetek. Főleg, hogy ha odaérünk egyébként is azonnal ki fogod-- Fogja, igen, elnézést. Szóval ki fogja találni, kapitány asszony. A helyzet az, hogy lassan elérem azt a kort, amikor elfogynak a kifogásaim arra vonatkozóan, hogy miért is nem csinálok semmit az otthonunk érdekében.
Mármint igazából remekül és sokat püföltem orea gyakorlószobrokat, amik néha megvédték magukat egy szintén gyakorló, kisbabáknak kitalált falándzsával, de az még szerintem sem volt túl hasznos. És az apám szerint is unalmas lett egy idő után, így kivételesen sikerült egy álláspontra jutnunk.
- Szóval papíron ideje megismernem, milyen eljárnom az ország javát szolgálva, bár egyelőre ez is egy kreatívan becsomagolt oktatás-féle. Gyakorlatilag elküldtek Fullá...fullajtáros sebességgel a húgához, hogy ő majd folytatja az oktatásom diplomáciai témában. Meg hát nem tudom hallott-e róla, Miss... Kapitány, de ott az a Perem dolog.
Szinte a szárnyam is viszketett, hogy megnézzem. Mi más adhatott jobb alapot egy hősregének, mint egy idegen, veszélyekkel és titkokkal teli föld, ami emellett vonzotta a kalandorokat és a bajt. Már láttam magam, ahogy egyedül leterítem a Perem legnagyobb sárkányemberét és megmentek vele egy egész falunyi bajba jutott hajadont. Festményt kell majd csináltatnom az alkalomról.
- És önt mi vezeti Estrance felé? Szintén családlátogatás?

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Szomb. Ápr. 01, 2023 10:54 pm




Utazók az éjszakában



Astraeos & Psyche


.oOo.




A folyton változó tegeződés és magázódás, amit a herceg kissé kínosan, de mindenképpen roppant szemléletesen és hangsúlyosan váltogat, fárasztja, s számára azt bizonyítja, hogy a herceg diplomáciai érzéke, s ezáltal a tárgyalással és a helyzetfelismeréssel összefüggő kvalitásai vagy túlzottan figyelmetlenné és érzéketlenné teszik az efféle finomságokra, vagy egyszerűen élvezi azt, hogy folyton kijavítja magát, ezzel ringatva beszélgetőpartnereit abba a hitbe, hogy nem kell vele ténylegesen számolni, ha fontos ügyekről van szó. Az is nyilvánvaló, hogy Astraeos vagy tényleg nem hallott a számára nyilvánvalóan mellékes, ám a nő számára sorsfordító eseményekről, vagy szándékosan kerüli a témát. De Psche nem akar már túlzottan elbizakodott és túlzottan naiv lenni a tekintetben, hogy ki mit lenne képes megtenni a hatalomért. Főként akkor, ha nem egyetlen pixi-királyságról, hanem egy egész tündér-birodalomról van szó.

- Sunspear herceg, felesleges folyton kijavítani magát – néz komoran a jóízűen falatozóra, aki ezen tettével csak megerősíti kezdeti feltételezéseit, ám a lány tiszta helyzetet kíván teremteni, nem akarva ártani sem a trónörökösnek, sem saját húgának. – És felesleges titkokat elárulnia, főleg nekem, mert a végén még majd híre megy a dolognak, s nem szeretném, ha diplomáciai pályafutása rögtön az elején csorbát szenvedne, még mielőtt Daphne a szárnyai – de még inkább a kritikus pillantása – alá venné. Jobb, ha megtanulja már az elején, hogy az, hogy mindenkinek mindent kifecseg, veszélyes és legfőképpen nem túl okos cselekedet. Sajnálom, hogy az első leckét nem a kiskövetasszonytól, hanem tőlem kapja. És sajnálom, ha kellemetlennek találja majd azt, amit elmondok, de áruló és kitaszított vagyok a saját népem szemében, aki veszélybe sodorta az egész királyságot, s minden jogát elvesztette arra, hogy bármilyen módon is beleszóljon a kaptár jövőjébe. Ezért kérem, ne hivatkozzon a rangomra sem, mert már csak kevesen vannak, akik még emlékeznek azokra az időkre. Higgye el, én lennék a legboldogabb, ha azt mondhatnám, hogy örömmel fogadom társaságát a hosszú úton, s anyám jogos örököseként, hercegnőként üdvözölhetem már megérkezése előtt, megkönnyítve ezzel húgom dolgát. De most csak annyit tehetek, hogy … – képességei működésbe lépnek, ahogy a halk, közeledő neszeket meghallja, hát hadarni kezd, az ifjúra ömlesztve mindent, amit még el akart volna mondani. Most először tűnhet úgy a másik számára, hogy elvesztette higgadtságát és önuralmát. Pedig csak amiatt aggódik, hogy a férfi jelenléte felkelti majd az éjtündér gyanakvását és akkor többet már nem lesz esélye arra, hogy magára maradjon a vonatúton, megfosztva ezzel a lehetőségtől a titkos üzenet kijuttatására. De nem tehet már túl sok dolgot. Hát csak igyekszik menteni a menthetőt. – Asin hamarosan itt lesz… Kérem, ne áruljon el semmit a levélről… És arról sem, hogy miről beszélgettünk… Csak menjen el és ne sodorja bajba egyikünket se… Kérem… - próbál nagyon-nagyon meggyőző lenni, mert a lépések – legyenek azok bármilyen óvatosak és halkak - már az ajtó közeléből hangzanak fel. Hát gyorsan kell befejeznie. – Csak tegyen úgy, mint ha most érkezett volna és ígérem, minden elmondok, amikor majd megérkezünk… HA megérkezünk mindketten…

Aztán már nem mond semmit, csak a lefelé mozduló ajtókilincset nézi elsötétülő tekintettel.
Astraeos Sunspear

Astraeos Sunspear
Tündér


Előtörténet :
A bored prince with a wild imagination

Posztok :
31

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Csüt. Ápr. 13, 2023 12:17 pm




× Vaskerék és gőzkazán ×


Psyche & Astraeos

-----------------:O:-----------------


Psyche láthatóan bármit képes lett volna megtenni, hogy elhiggyem neki mekkora veszélyt jelent az otthonunk biztonságára, vagy a becsületemre, vagy bármire ami jó. Viszont olyan savanyúan ismételgette, hogy egyszerűen nem tudtam elhinni egyetlen szavát sem. A cinikus tündérek ritkán mondtak igazat, vagy hát nem egyenesen.
- Jól van, akkor hagyjuk a rangokat. - feleltem a hosszú kiborulására, miközben bedobtam a számba egy áfonyát. - Az a te problémád, Psyche, hogy kapaszkodsz beléjük, mintha bármilyen fontos dolgot jelentenének. Mondjuk, hogy elhiszem, hogy nem vagy többé hercegnő egy pixi kaptárban. Meg kapitány sem, mert ki emlékszik már a háborúra. Én herceg vagyok, és emellett fecsegő, meggondolatlan, könnyelmű... Biztos van még, de most hirtelen ez jut eszembe. Tehát ha egy herceg lehet meggondolatlan, akkor Az Áruló is lehet jó beszélgetőpartner. Meg ehet áfonyát.
A kinti neszezésből ítélve a nagyon morcos éjtündér lassan hazaért, vagy hát vissza a büfékocsiba, Psyche pedig tovább ütötte a cöveket a földbe, hogy ő mekkora hátrányt jelent nekem, vagy én neki, ebben közben összezavarodtam, de végeredményben egyelőre feladtam a felesleges próbálkozást. Majd Estrance kavalkádjában sikerül kizökkentenem. Így inkább csak felvettem az üveget, amiben az éjféli nassolni való hevert és a hónom alá csapva felkerekedtem és lendületesen az ajtó felé léptem, abban a pillanatban, ahogyan az éjtündér belépett. Aztán úgy tettem, mintha egyáltalán nem lett volna fura a legsötétebb éjszakában szembetalálkozni, egy üveg vörösáfonyát csempészve.
- Szép éjszakánk van, nemde? - mosolyogtam rá, aztán minden további nélkül elléptem mellette és kiléptem a büfékocsi ajtaján, visszaindulva a saját helyem felé. Szóval Psyche Prismblossom. Remélem Fullánk Tábornok ennél azért vidámabb lesz. Vagy legalább tudja tetteni.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Vas. Ápr. 16, 2023 10:53 pm




Utazók az éjszakában



Astraeos & Psyche


.oOo.




- Ez…

- Igen… Az úr vacsorát keresett és talált is… - igyekszik úgy tenni, mint aki egyáltalán nem vette észre, ki volt az éjszakai látogató. – Mehetünk, ha …

- De ez…

Psyche szinte már szinte megsajnálja az elképedt tündért, de az elmúlt napok történései okán mégis másképpen dönt, s nem próbálja meg kisegíteni szorult és legfőképpen váratlan helyzetéből őrzőjét. Így inkább csak hátradől a székében és várja csendben a folytatást. Igyekszik nem arra gondolni, hogy a kényszerű találkozás vajon milyen gondolatokat indít majd el az éjtündér fejében, de semmi jóra sem számít. Már látja, hogy az utazás elkövetkezendő időszakában hiába fog Asin lelkére beszélni, nem jöhet majd ki a számára kirendelt fülkéből.

Hát felsóhajt, amikor a nő megleli a hangját és a nevet is, amelyet eddig nem tudott kimondani, s már felelhet is a kérdésekre, miközben az éjtündér összekapkodja a piximéretű széket, asztalt, s parancsolóan mutat a kijárat felé. Psyche csak abban reménykedik, nem kutatja át a fiókokat, s a levelet végül csak ott tudja hagyni valahol. Nem, nem azért akarja addig elküldeni, míg nem érnek el a céljukhoz, mert azt hiszi azt, hogy Daphne meggátolná abban, hogy a nagyanyjuknak írjon levelet, egyszerűen csak nem akarja olyan helyzetbe hozni a húgát, hogy választania kelljen anyja utasításai és az ő kérése között.

***
Végül szerencséje lett.

Bár attól az órától kezdve nem mehetett ki a fülkéből, és az éjtündér is csak akkor hagyta magára, amikor a napi két táviratot küldte el a jelentésével a kaptárba. Psyche biztos volt abban, hogy a kurtán furcsa találkozás is benne szerepelt az egyikben, aggodalomra szolgáltatva okot királynőjük számára.

A levél pedig nem került a mogorva tündér kezébe, de nem is jutott el a címzetthez sem, s ezzel Psyche még magányosabbnak és elszigeteltebbnek érezhette magát, így a végállomás, Estrance talán még neki is megkönnyebbülést jelentett. Mert hogy Asin-nek az jelentette, abban biztos volt.

Hiszen már csak a követségig kellett „kibírnia” vele.


//Köszönöm, hogy elkísértél egy darabon! Találkozunk Estrance-ban!//

Ajánlott tartalom



Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos Empty Re: Vaskerék és gőzkazán - Psyche és Eos

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.