Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenPént. Május 17, 2024 8:24 pmVahe's WrathNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandCsüt. Május 16, 2024 5:40 pmZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 18%
4 Hozzászólások - 18%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Go down
Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Új idők, új eszmék Empty Új idők, új eszmék

Szomb. Nov. 26, 2022 9:11 pm




× Új idők, új eszmék ×

Calliope & Nizase




A Sötét Negyed a legkevésbé sem volt biztonságos Estrance-ban. Azt mondják, Sinarinban, az örök városban nem engedtek volna ilyen helyet létezni, hiszen az rombolta volna a Birodalomba vetett hitet, de itt, távol a Császár markától már azt hiszem kevésbé volt meg az emberekben az az illúzió, hogy a Birodalmuk tökéletes volt. Itt megtörténhettek olyan dolgok, hogy gyárak zártak be, emberek kerültek utcára, és bár látszólag mindenki küzdött ellene, a lelkük mélyén megbékéltek azzal a helyzettel is, hogy az út Ütközéssel még többen áramlottak be a városba, hogy a falakon belül rendezzék be a bázisukat, utána pedig tovább álljanak a Peremre. Talán pont ezért, senki sem gondolta, hogy az új jövevények sokáig maradnának, csak azzal nem számoltak, hogy a nincstelenek mind a szegényebb környékeken vernek majd tanyát, az eddig sem túl rózsás helyzetet még tovább súlyosbítva. Nekem persze ez jó volt, ha a dolog anyagi vonzatát néztük. A kilátástalanságban sok ember menekülőutat keresett, én pedig kínáltam nekik egyet, csillámló porok, színes folyadékok és áztatott növénykeverékek képében. Ha a dolog lelki vonzatát néztük persze… akkor bele kellett gondolnom, hogy azok, akik képesek voltak itt fennmaradni, akiket még nem lőttek agyon, azok már régen eladták a lelküket az életükért cserébe. Ahogyan én is, vagy Matty, vagy akárki más.
Éppen ezért nem fért a fejembe, hogy mégis miért akarhatott valaki itt egy állandó gyülekező helyet, Estrance pöcegödrében. Úgy gondoltam, hogy elég jól kiismertem már magam az alvilág köreiben, legalább névről ismertem a nagyobb bandákat a vezetőikkel együtt, hogy ki volt a konkurencia, kikkel voltam képes együtt dolgozni, kiknek fájt a foga a területemre, vagy akár a Konyhára, és kikkel volt érdemes előnyös szövetségeket kötni. A levél írója viszont teljesen ismeretlen volt számomra. Se a kézjegyet nem ismertem fel, sem a szimbólumot a lap alján – nagyon misztikus volt, meg kell mondjam, így valami vallási szektára tippeltem első körben – de az aláírásban szereplő nevet sem hallottam vagy láttam még soha. Hogy miért pont a Konyhát nézték ki erre a célra, azt valamivel könnyebb volt megtippelnem.
Hogy milyen gyár volt ez valaha, azt nem tudtam, talán acélt készítettek, de a kohókat és gyártósorokat már azelőtt kipakolták, hogy én ide érkeztem volna. Mikor is volt az… Harminc éve? Talán megvolt az negyven is már, de már akkor is drogkonyhaként működött az épület Rufus vezetése alatt, és nem is ő alapította, amennyire tudtam. Maga a főzés a korábbi kohók helyén folyt a jó szellőzés miatt, de voltak raktáraink a földszinten és egy-két őrszoba, egy lépcsőn fel lehetett menni az első emeleten az irodákba, tárgyalóba és pihenőkbe, még feljebb pedig szintén szobák voltam, már nem tudom mi lehetett az eredeti funkciójuk, de most szállás volt azoknak a kuktáknak és futároknak, akiknek nem volt hova menniük. Én magam lent laktam a pincében egy ott kialakított lakosztályban. Nem zavart az ablakok hiánya, a föld méhében pihenni pedig megnyugtató volt mindig is, talán az éjtündér fajtám miatt, akikről azt mesélte anyám, hogy hatalmas, föld alatti barlangrendszerekben éltek. Igazából lett volna rá pénzem, hogy vegyek lakást egy jobb környéken, akár még a nemesek közé is beköltözhettem volna némi spórolással és az embereim egészen minimális kizsákmányolásával, de… hát az a döntés még váratott magára. Jó volt nekem itt, ahol én voltam az úr.
Kívülről a gyárépület rozsdásodott, a nagy ablakai koszosak voltak, viszont egy sem volt betörve, ami egy itt élőnek, aki különlegesen jó megfigyelő volt már feltűnhetett, de a figyelmetleneknek, vagy a kevésbé gyakorlott estranceiaknak nem igazán. A külső takarítással nem törődtünk, egy túl tiszta épület nagyon feltűnő lett volna, de a belefektetett melót a még működő gyárak gőzgépeinek füstje úgyis tönkretette volna. Elég, ha bent akkora tisztaság volt, mint egy kórházban, vagy patikában sem. A jó hírünk függött tőle, hogy ne foghassák ránk, hogy szennyezett az áru, közvetve pedig a profit függött ettől, a profittól pedig elég sok család megélhetése.
Kint őrszemek álltak, már három utcasarokra a gyártól is figyeltettem, hogy ki jött vagy ment. Nem ártott tudnom, kik éltek a környéken, és jelentettek minden furcsaságról, új, ismeretlen arcokról, akikről utána eldönthettük, hogy kellett-e tenni velük valamit. Igazából az volt a kérdés, hogy próbált-e valaki árulni rajtunk kívül, vagy sem. A területünk határát nem jeleztük – nem volt rá szükség már jóideje, de mi pontosan tudtuk hol volt, ahogyan a többi banda is. Voltak átfedések persze, de csak azokkal, akiknek szigorúan semmi közük nem lehetett a drogterjesztéshez, de az embercsempészekkel, illegális fegyverekkel és egyéb ilyen üzletek bonyolításával mi nem foglalkoztunk, a jó viszony jegyében nagyvonalúan megengedtem, hogy ezt más tegye meg. És pontosan ezen az elven voltam hajlandó legalább meghallgatni, hogy ez a bizonyos társaság mit akart.
Hogyha fizetnek és nem köpik el mi folyik itt, akkor végső soron maradhattak, de ehhez tudnom kellett, hogy megbízhatóak-e, és nem fognak idehívni egy lidérc végrehajtó osztagot, hogy kipucolják a konyhát, lesitteljék az embereimet, engem meg feltálaljanak valami lakomán. Igazából vártam ezt a találkozót, egy ilyen rejtélyes üzenet nem volt mindennapi, és néha kellett valami, ami felpezsdítette az életet. Persze mióta Matty akcióba lendült, meg jött az Ütközés nem panaszkodhattam az unalomra.
Az első emeleten volt egy kis erkély, ami a macskaköves utca felé nyúlt a bejárattól nem messze. Kiléptem, hogy lenézzek a koszos utcákra, távolról biccentettem az egyik fal mellett cigiző futárnak, és szívjak egy kis friss levegőt. Már amennyire a füstös bűzt annak lehetett nevezni, de végülis otthon-szaga volt. Mára volt megbeszélve a találkozó és látni akartam, már messziről, hogy kik jönnek, mennyien voltak, hogy még időben intézkedhessek, ha valami esetleg nem tetszett.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Szomb. Nov. 26, 2022 11:38 pm




Új idők, új eszmék



Callie & Nizz


-----------------:O:-----------------




- Értsétek meg, nem mehetek oda egyedül! – Nizase mérges volt és először fordult elő, hogy kihozták a sodrából a Társaság tagjai. – Ha már rávettetek, hogy írjam meg azt a levelet, most nem tehetjük meg, hogy mégsem megyünk el a találkozóra! Ostobaság lenne elszalasztani egy ilyen lehetőséget. Az a hely sokkal jobb és nagyobb, mit ez itt! És amióta már öttel többen vagyunk, folyton aggódnunk kell, hogy észrevesznek-e minket! Egy könyvtár olyan, mint egy átjáróház. Eddig is csak a szerencsén múlt, hogy ez a raktár nem kellett senkinek. De már csak napok kérdése és ide is új polcok kerülnek, tudjátok! Mennünk kell és már nem halogathatjuk. Az a hely hatalmas és mégis biztonságosabb, mint ez itt. Ki keresne ott minket, mondjátok? – látja a bizonytalan arcokat, csak egyikük, a sejt jelenlegi vezetője, Tim Noble az, akinek a szemében érdeklődés és elismerés csillan, hát hozzá fordul, őt igyekszik meggyőzni. – Ugye te eljössz? Jártam már arra, véletlenül, de sose mennénk többet oda egyedül! Csak mondd, hogy hibát követtem el, amikor írtam a tulajdonosnak! Mondd, hogy tévedtem a helyet illetően! Mert úgy látom, mindenki ezt hiszi!

- Nem, dehogy hiszik, Nizz! Csak megszokták ezt a helyet és a Sötét Negyed senkiben sem kelt jó érzéseket. De igazad van. Akkora helyet, ahol az újoncokkal együtt elférnénk, itt már nem tudunk feltűnés nélkül kibérelni. És pénzünk sem lenne rá. Az egyetemi negyed túl drága lett, amióta ilyen nagy lett errefelé a forgalom. Én elmegyek veled. És Eero is jön – néz a hátul ülő, kétes kinézetű alakra, aki a városi vasúthálózat kiváló ismerőjeként híresült el köztük és aki most bosszantó természetességgel bólint rá a „főnök” utasítására. - Megnézed, hogy lesz a legegyszerűbb eljutni oda. És persze vigyázunk Nizzi-re, hogy ne lépjen meg a Testvériség pénzével.

Persze aztán kénytelen odébb ugrani, mert a lány egy vádló pillantás után hozzávágja a nagy halomnyi röplapot, amelyet éppen most hoztak el az egyik nyomdából, ahol titokban, a műszak vége után készítette el számukra az egyik újonc tag nagybátyja.

- Csak vicceltem, te lány! Meg ne ölj! Spórolj az erőddel, mert ha rosszul sül el az a találkozó, akkor a legkevesebb, hogy …

- Nem fog rosszul elsülni, ígérem, csak hagyjátok rám a dolgot…

Hát így indultak el másnap hárman, Tim, Eero és a lány, aki oly vehemensen bizonygatta, hogy minden rendben lesz és aki most szörnyű kétségek között baktatott a két ismerős alak között.

- Mit fogsz mondani annak az alvilági alaknak? – tette fel a kérdést Tim, amikor már egy ideje gyalogoltak a két embernyi magas kőkerítések között. – Mit mondasz neki, mire kell nekünk az a hely?

És pontosan ez a kérdés foglalkoztatta a lányt magát is, azonban ő már túl volt egy átvirrasztott éjszakán és talán tudta a választ. Vagyis tudta azt, ő mit mondana.

- Nem alak… Egy nő… Tündér, ahogy tudom… Tudod, a Rend sokaknak segít sokféle dologban. Szegényebbeknek és gazdagabbaknak is. És a nővérektől kértek néhányan segítséget olyanok is, akik megfordultak már errefelé. A Sötét Negyedben. Ők pletykáltak róla… És erről a helyről is. Az a nő nem ostoba és nem is gyáva. Biztosan utánunk nézett már, Tim. Éppen ezért rosszul venné ki magát, ha üzleti kapcsolatunk hazugsággal indulna. Szerintem, ha rajtakapna minket, hogy megpróbáljuk becsapni, nem az lenne a legnagyobb gondunk, hogy a jövő hónaptól már nem lesz hely, ahol találkozhatunk. Annyit kell tudnia, hogy nem tarthatunk gyűléseket nyilvános helyen és hogy nem ártjuk magunkat az üzleti dolgokba. Semmilyen üzleti dologba. Az övébe sem. Nem árulunk tiltott anyagokat és nem kereskedünk fegyverekkel. Nincs kapcsolatunk a rendfenntartókkal, egyikünk sem volt még büntetve és nem is akarjuk, hogy ez máshogyan legyen. Szerinted mi mást kellene tudnia?

- Talán azt, hogy nincs túl sok pénzünk a bérleményekre – szól közbe fakó hangon, mégis lényegre törően az eddig hallgatag Eero. – Ha azt mondja, hogy fizessük ki neki egy évre, de akár fél évre a pénzt, szerintem fújhatjuk a dolgot. Hacsak ebben nem tud segíteni a Gondoskodó Anya, vagy a nővéreid, Nizz…

- Ne légy benne biztos, hogy nem tudnának, Eero… De nem szeretném… - áll meg a hatalmas kapu előtt, amely a masszív kerítést töri meg, éppen előttük. – Ám ha azon múlna az O2 jövője, hogy kérem-e a segítségüket, vagy sem, megtenném, azt elhiheted.

Aztán már csak az eléjük siető alakra figyel, s ha nem történik semmi, ha a fölöttük észrevétlenül figyelő alak nem dönt másképpen, akkor a lány szólal meg először, igyekezve tárgyilagos és magabiztos lenni. Reméli, a hírek nem csalták meg és az, akihez jöttek, valóban olyan, amilyennek leírták. Hogy ok nélkül nem okozza majd a vesztüket. S abban is reménykedik, hogy a „bemutatkozással” sem szolgáltatnak okot, hogy máshogyan döntsön.

- Miss Evenstar vár minket… Üzleti ügyben …




Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Hétf. Nov. 28, 2022 8:00 pm




× Új idők, új eszmék ×

Calliope & Nizase




Az erkélyen állva már akkor kiszúrtam a három nem ide tartozó alakot, amikor befordultak a sarkon. Nehéz lett volna megfogalmazni, miből látszott, hogy valakinek a Sötét Negyed volt-e az otthona, vagy sem. Volt valami a testtartásukban, ahogyan a tekintetük riadtan rebbent falról falra, arcról arcra, mintha a fejünkben már eleve lejátszódott volna az összes sötét jóslat, ami arról szól mi történik, ha beteszi ide a lábát egy Észak-Estrance-i. Sokszor sajnos tényleg be is igazolódtak, így az óvatosság egyáltalán nem volt alaptalan, sőt bolondok, akik nem próbálnak mindenre figyelni.
Két férfi és egy nő. Talán nekem is kellett volna valamiféle kíséretet szerveznek magamnak, de végülis én voltam otthon. Az én hátsómat az egész konyha védte, és igazából egy egészen picit reménykedtem benne, hogy voltak a kuktáim, pribékjeim és futáraim között olyanok, akik hűségből tették ezt, nem puszta nyereségvágyból. Azért inkább nem akartam rákérdezni. A szentimentálisok nem éltek sokáig.
Sarkon fordultam, és úgy döntöttem, inkább az irodámban vártam meg őket. Tettem ki mindent, ami ilyenkor itt szokás volt, whiskey-t (egész jó féle volt, csak hogy felvágjak vele az üzletpartnereim között, egyébként marta a torkomat, nem szerettem), több fajta cigarettát, vékonyat, vastagat, hosszút, rövidet, ízesítettet, meg egy kancsó vizet is. Igazából mindegy mit kértek, ha gyanakodás nélkül elfogadták, amit kínálok mielőtt én magam beleittam volna, az azt jelentette, hogy vagy nem néztek eléggé utána annak, hogy miben utaztam, vagy mégiscsak túl naívok voltak. Még akkor is, ha egyébként nem tettem semmit az italokba, se a cigarettákba, minden pontosan az volt, aminek látszott.
Kint az emberem bólintott az érkezőknek, szóltam neki előre, hogy vendégeket várok, akik nem idevalósiak, így rögtön sejteni fogja kiket kell beengedni. Danny – mert így hívták - intett, hogy kövessék, így már hamarosan én is meghallottam az acél balkonon dobogó lépteket, ami a bejárattól vezetett kicsi fentebb mint a régi gyártósorok helye, majd a több szólamú ütemet fel a lépcsőn. A korlátját magam díszítettem, vasból formáltam rá virágokat, amikor a népem erejét próbálgattam, de nem voltam benne túl gyakorlott azóta sem, és egyébként is vagy nem szokták észrevenni, vagy ha mégis, elkönyvelték afféle női hóbortnak.
Danny benyitott az irodámba, majd amikor az érkezők beléptek diszkréten becsukta mögöttük az ajtót.
– Üdvözlöm önöket a Konyhámban. Calliope Evenstar vagyok. – próbáltam eldönteni, hogy melyikük lehetett a vezetőjük, de hirtelen nem tudtam megtippelni, úgyhogy már csak előzékenységből is úgy döntöttem, hogy a vörös hajú nőnek nyújtok kezet először. Már ha elfogadta persze. Az ő visszafogottsága, már csak ami az öltözékét illette, de ott volt az arckifejezésén, az őt körbelengő tisztaság illatán, szöges ellentétben állt az én hivalkodásommal, az erős parfümmel, a mélyen dekoltált zöld fűzőmmel, és a combközépig érő csizmámmal, ami alatt nadrágot viseltem, ami igazán nem illett egy finom hölgyhöz, de én nem voltam se finom, se hölgy. Hordtam én szoknyát is, ha olyan napom volt, de ebben az épületben előbb voltam a Séf, mint nő.
Utána azért kezdet fogtam a két kísérővel is.
– Meg kell mondanom, az önöktől kapott levél volt életem egyik lekülönösebb üzenete. Foglaljanak helyet, nyugodtan töltsenek akár a vízből, akár whiskeyből, és ha valamelyikük dohányzik nyugodtan gyújtson rá. – mosolyogtam a kompániára, miközben én is leültem az íróasztalom mögé. – Utána ha gondolják rá is térhetnek, hogy Vahe melyik rémálmában látták, hogy pont ebben az épületben akarnak valami találkozó szobát. Meg hogyha a Birodalom megdöntésén munkálkodnak, azért azt is jó lenne tudni. – az utóbbit félig viccnek szántam. De csak félig.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Kedd Nov. 29, 2022 7:56 pm




Új idők, új eszmék



Callie & Nizz


-----------------:O:-----------------




A hölgy gyönyörű, szépségével egyetlen, emberként erre a világra érkezett asszony, vagy lány sem vetekedhetne, ez Nizz számára is nyilvánvaló. De mert Tim és Eero szótlansága – amelyről először azt képzeli, pusztán udvarias gesztus – túl hosszúra nyúlik, és miután Evenstar kisasszony hellyel és minden jóval kínálja őket, akkor sem szólal meg egyikük sem, csak bámulják az előttük álló teremtést, Nizase úgy véli, neki kell megtörnie a csendet. Abban reménykedik, hogy a hangja talán majd megszünteti a fehér hajú szépség minden bizonnyal akaratlan bűbáját, amely a két urat szótlanná tette, s amely talán arra is utal, hogy őket meggyőzni a hely megfelelőségéről mégis sokkal kevesebb bonyodalommal fog járni Nizzi számára, mint ahogy korábban gondolta. Hát mikor azt látja, hogy a csapatuk vezetője és – eddig mindenki úgy hitte – sziklaszilárd logikával megáldott, tárgyilagosságáról és higgadtságáról elhíresült tagja – természetesen le nem véve a tekintetét a hely tulajdonosának idomairól – szinte öntudatlanul foglal helyet a felkínált ülőhelyeken, a lány némi kárörömmel a tekintetében ~ Ó, milyen élvezettel fogja az esetet felemlegetni! ~ maga fog bele a magyarázkodásba, s próbálja a megfelelő és természetesen a számukra kedvező mederbe terelni az eseményeket.

- Köszönöm, hogy fogadott minket és nem, én semmit sem kérek – utasítja el a kínálást, mielőtt belefogna, ám azt is látja, hogy a másik két alak megbabonázva nyúl egy-egy pohár után, hogy aztán az ajkaikhoz emelve döbbenjenek rá, hogy semmi sincs a kristálykelyhekben, és rakják vissza zavarodott arccal az asztalra őket. – Az urak nevében pedig abban reménykedem, hogy elnézi nekik a kitüntető, de nem biztos, hogy megfelelően kimutatott csodálatukat… Azt hiszem, sosem láttak még tündért… Vagyis ilyet…

Aztán persze ő is érzi, hogy megjegyzése sem volt sokkal udvariasabb, mint kísérőinek szótlansága, így igyekszik inkább az „üzletre” terelni a szót, már ha a szépséges hajadont nem sértették azonnal vérig a szavai.

- Sajnálom, ha különösnek tartotta a levelet, én inkább abban reménykedtem, hogy fel tudom kelteni az érdeklődését és hogy hajlik majd rá, hogy megállapodjunk egy mindannyiunk számára előnyös üzletben – próbál határozott lenni, de a tárgyalás nem igazán az ő „szakterülete”, így azonnal igyekszik magyarázkodni. – Jaj, nehogy azt gondolja, bármilyen OLYAN üzletről lenne szó, ami errefelé talán szokásos és mindennapi… Ó, vagyis nem úgy gondoltam, hogy… Borzalmasan sajnálom… - hirtelen hagyja abba a magyarázkodást és fordul a még mindig meredten bámuló Tim felé. – Mondj már te is valamit!

- Gyönyörű… Elképzelhetetlenül és vitathatatlanul a legeslegszebb…

Noble szavai persze őszinték, de nem igazán vannak a lány segítségére, aki végső kétségbeesésében és persze egyre növekvő indulatát követve fordul most az asztal túlsó oldalán ülőhöz, csak hogy őszinteségével okozzon Evenstar kisasszonynak meglepetést, vagy éppen igazolja feltételezését a csapat „szándékait” illetően.

- Sajnálom, tényleg, hogy raboltuk az idejét. Csak egy hely kellene, amely elég nagy lenne számunkra és ami nincs az őrség szeme előtt. Valaki azt mondta, és nem, higgye el, nem rémálom volt, hogy ez a gyár elég nagy és biztonságos és hogy Önnel lehet üzletet kötni. Semmi másra nincs szükségünk és nem fogjuk zavarni. És nem, a Birodalom megdöntését sem fogjuk itt tervezni. És fizetünk is a helyért… - itt aztán elbizonytalanodik, de próbálja befejezni a mondandóját, mielőtt – és ez nyilvánvaló a számára – kihajítaná őket az előttük, mosollyal az ajkán ülő tündér. És Nizz tökéletesen meg is értené, ha ezt tenné. – 50 ezüst havonta elég lenne?




Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Szomb. Dec. 03, 2022 11:26 am




× Új idők, új eszmék ×

Callie & Nizase




Szinte már szórakoztató volt, hogy a talptól nyakig csipkébe és szaténba bugyolált kisasszonyok megszokott látványa után mennyire le tudtam taglózni a férfiakat csak azzal, hogy mélyen dekoltált blúzokat és fűzőket, és testhez simuló nadrágokat hordtam, amik hagytak teret ugyan a képzeletnek, de sokkal több támpontot adtak, mint az ember arisztokraták abroncsos szoknyái. Legalábbis a már-már szemérmetlen bámulást leginkább ennek tudtam be, nem is a puszta szépségnek. A Rongyos Mama mindig azt mondta annak idején – Vahe rémálmai remélem még holtában is kínozzák – hogy a szépség előadás és stílusérzék kérdése inkább, nem pedig a természet adta adottságoké. A legrondább kurvát is el lehet adni egzotikusként, és a legszebbekből is lehet toprongyos koldust csinálni néhány rossz választással. Most viszont nem feltétlenül volt a célom, hogy bárki elbűvöljek, a megjelenésem inkább csak megszokás volt, de mélyen elraktároztam magamban az információt, hogy az északiakból még képes vagyok ilyen hatást kiváltani.
Ahogy sejtettem, a vörös hajú nő lehetett a vezetőjük – vagy ha eredetileg nem is volt az, most előléptette magát és ő kezdett el beszélni a két férfi helyett. Ha nem hölgytársaságban érkeztek volna komolyan elgondolkoztam volna rajta, hogy talán most láttak először nőt életükben… Bár a vöröshajú a tündérségemre fogta a dolgot, amiben lehetett némi igazság. A sötét bőr és a fehér haj tényleg nem volt megszokott, valamiért éjtündérből viszonylag kevés mászkált Estrance utcáin. Annyira, hogy én magam még nem is találkoztam eggyel sem magamon és persze néhai anyámon kívül. Azért a megfogalmazásán, hogy „ilyet” enyhén megemelkedett az egyik szemöldököm. Nem voltam benne biztos, hogy szándékos volt akár a tárgyiasító kifejezés, akár az enyhe rasszizmus, úgyhogy egyelőre inkább betudtam egyszerű balesetnek.
Az pedig a továbbiakból már egyértelmű lett, hogy a hölgy nem volt gyakorlott tárgyaló. Görcsösen próbált nem megsérteni, akár a személyemet, akár a Konyhát, vagy a sötét negyedet, és szabadkozni kezdett a nyelvbotlásáért is, ám az urak nem voltak túlzottan a segítségére. Azt hiszem az volt a szerencséjük, hogy nem valami türelmetlen és agresszív bandavezérrel akartak elkezdeni alkudozni, mert lehet nem jártak volna túl jól.
– Ha gondolja, Danny körbevezetheti az urakat azokon a részeken, ahova esetleg lesz bejárásuk, és addig mi elrendezhetjük a részleteket. – mondtam egészen nyugodtan. Látszott, hogy a két férfi csak kolonc volt, akiktől bár a vöröshajú segítséget várt, az, hogy nem kapja meg csak még jobban frusztrálhatta. Engem is idegesített volna, hogyha egy üzleti tárgyalás közepén legszívesebben a saját kísérőimet fojtanám meg, nem a másik felet. – Danny! – szóltam ki fennhangon, mire a férfi, aki bevezette a kis csapatot rögtön be is nyitott.
- Asszonyom?
- Megtennéd, hogy kicsit megmutogatod az épületet és a lehetőségeket a két úrnak, ameddig mi a hölggyel itt beszélgetünk? Természetesen úgy, hogy a szakácsokat ne zavarják meg. – utaltam ezzel arra, hogy oda azért ne vigye be őket, ahol főzik a drogot, de valahogy kösse le a két úriembert.
Ha elmentek – vagy ha visszautasították a lehetőséget – újra a nőhöz fordultam, hogy meghallgassam az ajánlatát. Majd kénytelen voltam nagyot sóhajtani rá.
– Amit mond, az mind szép és jó, nekem azzal van problémám, amit nem mond. Honnan tudjam, hogy nem az Estrance-i rendfenntartásnak dolgoznak, hogy bizonyítékot gyűjtsenek, és utána kitakaríthassák innen a konyhát? Vagy honnan tudjam, hogy nem egy rivális banda bérelte fel magukat, hogy beszivárogjanak, szabotázst hajtsanak végre, és ha mi ellehetetlenültünk, akkor megszerezzék a területeinket? Ahhoz, hogy beengedjem ide magukat, ráadásul rendszeresen, ahhoz részemről egy nagy fokú bizalom is kell, ez esetben a bérleti díj mondhatni másodlagos probléma. – ezen a ponton döntöttem úgy, hogy töltöttem magamnak abból a whiskey-ből, csak hogy kellemesebb hangulatban tárgyaljuk meg ezt a bizalom kérdést, ami egyébként önmagában is elég kellemetlen volt, de sajnos mindig túl kellett rajta esni. Ami többnyire bizalmat szült, az a közös érdek volt először, majd amikor már megismertük egymást, és tudtuk, hogy a másik banda mit akart, a vezetőjük milyen ember volt, akkor lehetett hosszabb távú szövetségeket kötni, és még így is rendszeresen előfordultak árulások. De hogyan magyarázhattam volna ezt el valakinek, aki nem a Sötét Negyed farkastörvényei között szocializálódott?
– Két utat látok. Vagy meggyőz valahogy, hogy közös érdekből jobb szövetségre lépni, és hogy a Konyhám többet ér maguknak így, mintha szabotálnak és átadják valakinek, aki nagyon sokat fizet érte, vagy minden lépésüket három emberem fogja figyelni, és hogyha szabotázst terveznek, mármint ellenem és a vállalkozásommal szemben, akkor egyszerűen lelövik magukat. – teljesen tárgyilagos maradt a hangom. Nem akartam fenyegetni őket kifejezetten, de tisztán kellett látniuk, hogy mentek itt a dolgok, vagy hogy én hogyan éreztem magamat bitonságban.


Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Kedd Dec. 06, 2022 8:34 pm




Új idők, új eszmék



Callie & Nizz


-----------------:O:-----------------




Nem, kicsit sem szeretné, hogy a Tim és Eero magára hagyja, de jelen helyzetben nyilvánvaló volt, hogy a két mamlasz viselkedése többet árt az ügyüknek, mint amennyit támogatásuk használna. Így inkább csak megadóan bólint az ajánlatra. Az „uraknak” sem túl sok noszogatás, hogy kövessék a Danny-nek nevezett „kísérőjüket”, és hezitálásuk is csak annak volt köszönhető, hogy úgy vélték, a sétával távolabb kerülnek majd rajongásuk tárgyától.

- Sajnálom, Miss Evenstar… Mindannyiunk viselkedése miatt szégyenkezem – fűzi össze az ujjait a lány, csak hogy abból meríthessen erőt a folytatáshoz. Hiszen erő és elszántság kell ahhoz, hogy feleljen a hirtelen neki szegezett kérdésekre. És ezt úgy tegye, hogy többet már ne nehezítse a saját helyzetét és persze a Társaságét sem. Éppen ezért kissé keserű és erőltetett a mosoly, amely a feleletet előzi meg. – Komolyan azt hiszi, hogy bármelyikünk is az egyenruhásokhoz tartozna? Azok után, ami az előbb itt történt? Nem, szerencsére egyikünk sem lenne olyan ostoba, hogy bármilyen módon is közünk lenne hozzájuk. És egyikünk sem olyan agyafúrt és tapasztalt, hogy a Sötét Negyedben bárkivel is szövetséget kötött volna. Ha így lenne, nem az én ötletemre hallgattak volna, amikor ezt a helyet javasoltam – s mert egyfolytában azt kutatja, vendéglátója vajon hogyan vélekedik mindenről, a tündér előtt sem maradhatnak titokban az ő érzései. Most legfőképpen az elkeseredettség. – Én is csak hallottam róla… A Nővéreknél… Valakitől, akinek segítségre volt szüksége… És véletlenül jutott az eszembe, amikor kiderült, hogy a Könyvtárban már nem maradhatunk. A többiek nem is hittek abban, hogy választ kapunk Öntől… Vagyis inkább reménykedtek abban, hogy nem – a lány nézi, hogy kortyolgatja a fekete szépség vele szemben a borostyánszín italt és mert sem biztatást, sem elutasítást nem lát az asszonyon, hát még reménykedik, hogy nincs veszve minden. – A bizalmát pedig nem kérhetem, tudom, de talán azt igen, hogy mivel eddig még nem adtunk okot a bizalmatlanságra, ne vonja meg tőlünk anélkül, hogy erre rászolgáltunk volna. Éppen ezért azt kérem, engedje, hogy a meggyőzést válasszam. Hogy a bizalmáért cserébe az enyémet ajánljam fel. Hiszen nem csak hármunkról van szó, hanem most már még 9 hozzánk hasonlóról. Akiknek vajon milyen sorsot szánnának az Ön által említett rendfenntartók, ha itt találnák őket. Vajon mennyit segítene rajtuk és mennyire lenne hihető a mentegetőzésük, hogy ők semmit sem tudnak az itt folyó dolgokról és csak pusztán eszmékről és ideológiákról vitatkoztak ezen a helyen? De kockázatot kell vállalnunk nekünk is, mert ahogy Ön is aggódik a gyakoribb és alaposabb hivatalos ellenőrzés és kutatás miatt, úgy mi is ezt tesszük. Ezért kell eljönnünk onnan, ahogy eddig gyűlésezhettünk. És azért, mert ahogy Estrance egyre csak újabb és újabb szerencsét és gazdagságot hajszolónak ad otthont, úgy drágulnak és fogynak azok a helyek, amelyek elérhetőek lennének a számunkra. És amelyek elég biztonságosak. Amilyen az Ön… Vagyis ez a hely. Számunkra az, hogy ne árulja el senki, ugyanolyan fontos, mint Önnek…

Aztán persze végig gondolja a „második lehetőséget” is és megborzong arra gondolva, hogy mindannyiukat éjjel és nappal hideg és kritikus tekintetek követik mindenhová, s hogy e pillantások tulajdonosai minden egyes másodpercben készen állnak arra, hogy elvegyék az életüket. Az előtte ülő teremtés megbízásából, kit most éppen ennek ellenkezőjéről igyekszik meggyőzni.

– És nem, nem kell követnie egyikünket sem éppen ezért. De erről nyilván nem beszélhetném le, ha így határozna, ugye?




Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Pént. Dec. 09, 2022 9:00 pm




× Új idők, új eszmék ×

Calliope & Nizase




Sokakkal ellentétben én nem becsültem le a rendfenntartó szerveket. Sok bandavezér sem vette őket komolyan, azt szokták mondani az okos lidércek bérgyilkosnak állnak inkább, az okos emberek pedig, akik alkalmasak lennének ilyen munkára már a Peremen próbálnak szerencsét, de nem értettem velük egyet. Szerintem csak azért volt itt az a rendszer, ami, mert a fejesek engedték, de egyszer jusson eszébe valakinek rendesen kipucolni a Sötét Negyedet, és mindannyian lógni fogunk. Ha pedig én lettem volna az a fejes, akinek nem csak az esze volt meg és a szándéka, hanem a forrásai is, például egy teljes rendfenntartó szervezet, akkor én a belső bomlasztással és kémkedéssel kezdtem volna. Persze megeshetett, hogy tényleg én gondoltam sokat másokról, de ehhez úgymond adni a hülyét, hogy eltereljék magukról a figyelmet szintén kézenfekvő módszer lett volna. Bár tény, hogy talán a két uraság egy kicsit eltúlozta ezt a tettetést, ha valóban az volt. A nő szégyenkezésére elmosolyodtam.
– Ne tegye, kedvesem, ennél sokkal nagyobb durvaságokhoz vagyok szokva. – még ha nem is emlegetjük a bordélyt, ahol felnőttem és jóideig dolgoztam, hát az én Konyhámon sem úriemberek végezték a piszkos melót, ahogyan a többi bandánál sem. Bár az tény, hogy az ő ajánlataik direktebbek voltak, amiket egyszerűen elintéztem a jól bevált frázissal, hogy nem tudnának megfizetni.
Azt nem gondoltam, hogy a nő volt az ötletgazdája ennek az egész látogatásnak. Az egy dolog, hogy bátor dolog volt tőle, de úgy tűnt a többiek hallgattak is rá, tehát már valamennyire kivívta a tiszteletüket. Ezek szerint több volt bennünk a közös, mint az elsőre látszott. A Nővérek emlegetését mélyen elraktároztam magamban, de előbb végig akartam hallgatni, mielőtt közbevágtam volna bármivel. Nekem is meg kellett rágnom, emésztenem minden ahhoz, hogy egy ilyen fontos dologban döntést tudjak hozni. Amit viszont tényleg éreztem, hogy fontos volt leszűrnöm, az az volt, hogy ők is ugyanúgy tartottak a rendfenntartóktól, mint mi. Különös volt.
– Ha már egyszer határozok valahogy, attól tényleg nem tudna eltántorítani, de pont ezért igyekszem csak alapos mérlegelés után eldönteni valamit. – válaszoltam először az utolsó, könnyebbik kérdésre mosolyogva, miközben kiittam a poharamból a maradék italt.
– Valójában, ha én be akarnék szivárogni rendfenntartóként valahova, nagyjából úgy csinálnám, mint a társai, és elhitetném másokkal, hogy teljesen ostoba vagyok. Bár elismerem, talán könnyebb lenne helyi nincstelennek kiadni magukat, akik kuktaként akarnak munkát vállalni. – válaszoltam utána arra, hogy komolyan rendfenntartóknak nézem-e őket. Mondjuk jobban belegondolva kicsit nyakatekert megoldás lett volna ez a részükről, de működőképes. A vádaskodás viszont nem vezetett semerre, ez inkább csak egy teljesen elméleti, már-már költői felvetés vol a részemről, semmi igazán komoly. A valódi üzlet inkább most kezdődött el.
- De kezdem látni, hogy tartunk valamerre. Az, hogy mi miért tartunk a rendfenntartóktól, az világos, azt hiszem önöknek is. De maguknak mi okuk törvénytisztelő állampolgárokként félni tőlük? Főleg, ha pusztán elméletekről és ideolgóiákról vitatkoznak.
A bizalomnak valóban jó alapja lehetett, hogy ugyanazoktól tartottunk, és ha ők nem árulnak el minket, akkor mi sem őket. Ezzel lehetett valamit kezdeni, végülis többet talán nem is várhattam el egyelőre. Viszont azt meg ők nem várhatták el, hogy ideengedek embereket anélkül, hogy kényelmetlen kérdéseket tennék fel.
Közben töltöttem magamnak még egy italt, és most a nőnek is töltöttem egyet, az orra előtt, ugyanabból az üvegből, amiből én már fogyasztottam, majd elé toltam.
- Maga már csak azért sem lehet rendfenntartó, mert látom, hogy nagyon izgul. Igyon nyugodtan, nincs olyan dolog a tündérporon kívül, ami magára hatna, rám meg nem, és mivel én már ittam belőle tudhatja, hogy biztonságos. – ha tényleg északi volt, legalább így már tudni fogja legközelebb, hogy mit volt érdemes figyelnie, ha valakivel máskor is együtt akarna inni a Sötét Negyedben, aki nem én voltam.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Hétf. Dec. 12, 2022 8:43 pm




Új idők, új eszmék



Callie & Nizz


-----------------:O:-----------------




- Nem…

Próbálná visszautasítani az italt, de aztán a kezébe fogja mégis a poharat, bár nem kortyol bele. Nem szeretné megsérteni Miss Evenstar-t ismét, így nem utasítja most vissza, mert látja a Konyha tulajdonosának mozdulatát, s az utalása is egyértelmű, hogy ez alkalommal nem tekint el a kínálástól. De persze a lényegesebb dolog az, amit kérdez és amit gondol a tündér.

– Köszönöm, hogy legalább ebben a dologban hisz nekem és nem kell bizonygatnom, hogy semmi közöm a rend őreihez. – utal Callie előző megjegyzésére, miközben forgatja a kezében a míves kristálypoharat. – Én is szeretném, ha tartanánk valahova és ha sikerülne meggyőznünk Önt arról, hogy semmilyen módon nem kell az üzletét féltenie miattunk. És igen, úgy lenne igazságos, ha legalább ugyanannyit tudna rólunk, mint amennyit néhányan közülünk tudnak Önről. Tim és Eero… Ők mindent tudnak, amit én tudok, de ez sem túl sok, de a többiek még ennyit sem. Semmit. Felesleges lett volna elmondani nekik bármit is, ha nem lesz az üzletből semmi...

Nizz tanácstalansága mind a beszélgetés, mind a kezében fogott pohárral kapcsolatban is nő, így azt várja, vajon házigazdájuk tesz-e valamit kitöltött italával, de addig ő sem kortyol bele. Az ajtó felé pillant, talán segítséget remél, ám hiába, hiszen kísérői éppen csak most indultak el a „bejárásra”, hát belekezd a helyzetük ismertetésébe. Óvatosan, átgondoltan, tapogatózva, ahogy egy ismeretlennel tenné, belátva a magyarázat szükségességét.

– Szóval rólunk akar tudni… És persze a törvények tiszteletéről… Legyen… Egyes törvények tisztelete az, ami miatt nem feltétlenül szeretnénk, ha tudomást szereznének rólunk és néhány – mondjuk úgy – szükségszerű tett, de ez szerintem mellékes. De úgy gondolom, és remélem, ebben Ön is osztja a véleményünket, a kritikus hozzáállás és a többség véleményétől való eltérés már ok arra, hogy gyanakvással tekintsenek az emberekre. Hát még akkor, ha az új gondolatok megváltoztatnák a társadalom jelenlegi dinamikáját, a kivételezett helyzetet bizonyos dolgokban és a soha el nem érhető lehetőségek megvalósulását mások számára. Céljaink eléréséhez nem kívánjuk és nem siettetjük mások halálát, és nem akarjuk elvenni vagyonát egyetlen valós személynek sem. A tudás és az ismeretek megosztását tartjuk üdvözítőnek, és azt, hogy az egyének közti különbségek ne a lehetőségek hiányának legyenek betudhatók, hanem a döntéseinknek. De talán ezt Ön nálam is jobban érti – az ujjai zavartan babrálnak a pohár vésetein. – Tim ezt nálam sokkal világosabban el tudja magyarázni, és azt gondolom, ha visszatérnek, Önnek szívesen meg is teszi majd. Én önző célokat hajtva csatlakoztam hozzájuk, csak a vágyaim hajtottak a Társasághoz. Azt reméltem és remélem most is, hogy nem kell mindenkinek elszenvednie olyan dolgokat, amilyeneket… - aztán abbahagyja, mert nem szeretne ostobaságokat mondani akkor, amikor talán az üzlet nem tűnik lehetetlennek. - Nos, talán egyszer ezekről is beszélgethetünk, de okosabb lenne, ha inkább kérdezne…




Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Szer. Dec. 14, 2022 7:29 pm




× Új idők, új eszmék ×

Calliope & Nizase




Ameddig Nizase mesélt lassan belekortyoltam az italomba. Tehát rajta kívül nem nagyon tudtak rólam semmit, bár ha jobban belegondoltam, nem is volt nagyon mit tudni. A lényeg csak annyi volt, hogy hol voltunk és mivel foglalkoztunk itt a Konyhán, és ezt tudták. Minden egyéb információ akár rólam, akár az embereimről teljesen mellékes volt. Még csak zsarolni sem lehetett semmivel, mert nem volt senkim, se közeli hozzátartozók (távoliak sem, vagy hát ha voltak akkor Tír na nÓgban, és sosem találkoztam velük), se igazán barátok, csak ez a hely. Így, ha ezt tudták, tudtak mindent. Ezt viszont nem feltétlenül akartam a vendégeim orrára kötni, még a végén elvettem volna a kedvüket attól, hogy magukról meséljenek.
Nem kerülte el a figyelmem, hogy a nő nem ivott bele az italába, csak forgatta, de legalább nem is utasította vissza ez is valami volt. Látszólag nagyon próbálta összeszedni a gondolatait, hogy megfelelően fogalmazzon, annyit mondjon csak el, amennyivel már úgy gondolta, hogy pont elégedett leszek, és egy hanggal sem többet.
Amikor azonban belekezdett, és lassan felfogtam, hogy miről volt szó elsötétedett az arcom. Minden agytekervényemmel igyekeztem összerakni a nagy képet, hogy kik voltak ők, mit akartak és mindezt hogyan akarták megtenni. Főleg ez utóbbi volt az, ami merőben eltért attól, amihez szokva voltam. A Sötét Negyedben mindenki az erőszak nyelvét beszélte, aki pedig máshogy próbálkozott az jobb esetben bevert orral, rosszabb esetben átvágott torokkal végezte. Az, hogy ez a csoportosulás meg akarná változtatni a fennálló rendszert, talán az egész társadalmat, méghozzá békés eszközökkel, az valahogy számomra teljesen elképzelhetetlen volt. De megeshetett, hogy itt az én fantáziátlanságomban volt a hiba. Csak a legmerészebb újítók voltak képesek igazi változást hozni… Mégis kénytelen voltam visszakérdezni, annyira távol esett ez az elv mindentől, amihez szokva voltam.
– Tehát ha jól értem… Maguk egy olyan csoport, akik egymással vitatkozva és filozofálgatva azon dolgoznak, hogy… min is? Társadalmi egyenlőségen? – így, hogy ennyire egyszerűen összefoglaltam, talán mégsem az én készülékemben volt a hiba. Ehhez ugyanis akkora fantázia, olyan idealizmus és talán bolondság kellett, ami nem csak belőlem hiányzott, hanem a legtöbb emberből. Igazából nevetni szerettem volna, de Nizase annyira komolyan adta elő ezt, hogy valahogy nem ment. Ők komolyan gondolták. Ehhez talán kellett volna még egy ital és egy cigaretta is, de nem akartam a vendégeimet jobban idegesíteni a kelleténél, így inkább lehúztam a kezemben levő ital maradékát, mint egy felest. – Nem sértésképp, de ott északon annyira komolyan veszik, hogy valakik egyáltalán beszélgetni mernek ilyesmiről, hogy rács mögé dugnák önöket? Mármint, ha csak oktatni akarnak, azt megtehetnék az egyetemen, lejöhetnének ide a Rémvárba a hibrid kölykökhöz, vagy csinálhatnak a szegényeknek jótékonysági iskolákat…
Vagy én nem értettem valamit, vagy Nizase nem mondott el mindent, és ez utóbbit tartottam a valószínűnek. Az világos volt, hogy a fenti gazdagok miért nem akartak társadalmi egyenlőséget – hiszen, ha mindenki gazdag, akkor senki sem az, és valakinek ki kell őket szolgálni – de ameddig csak beszélgetnek, és nem történnek konkrét tettek, mint amikről Nizase kijelentette, hogy nem csinálják, akkor én a magam részéről hagytam volna, hadd beszélgessenek. Ám lehet, hogy az észak-estrance-iak annyira féltették a pozícióikat, hogy inkább tényleg el akarták hallgattatni a másképp gondolkodókat.
– Azért jó tudni, hogy vannak odafent is olyanok, akik látják, hogy nem feltétlenül mennek jól a dolgok. És idelent is vannak olyanok, akik ezen változtatnának.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Vas. Dec. 18, 2022 10:23 pm




Új idők, új eszmék



Callie & Nizz


-----------------:O:-----------------



- Bár azt mondhatnám, hogy teljesen jól érti…

A lány zavara sem kevésbé nyilvánvaló, mint a kétségei, de mert  másik kérdez, s erre felhatalmazást ő maga adott, felel, miközben a kezében tartott pohár ismét az asztalon „landol”.

– Volt idő, amikor én is azt hittem, talán ez is elég lehet, ha azzal teljesítjük ki, hogy erről sokakat informálunk. Hogy a meggyőzés könnyű lesz, hiszen mások is látják a helyzet… a helyzetünk tarthatatlanságát. Sajnos be kellett ismernie Társaságunk vezetőinek, hogy ez kevés. Hogy mindaddig, míg az orea a kivételezett helyzetben lévő kevesek kezében összpontosul és csak mások nyomora árán növelik egyre nagyobbra hatalmukat és persze vagyonukat, ők biztosan nem akarnak erről önszántukból lemondani. Hogy addig csak reménykedhetünk abban, hogy képességeink, jövőnk és életünk az ő jóvoltukból lesz emberhez… Bocsánat, az isteneink akaratához méltó.

Nizz észre sem veszi, hogy egyre jobban belemerül a témába, s miközben az OmniOrea céljait ecseteli, saját magát, önnön gondolatait nyújtja tálcán a vele szemben ülőnek.

– Vagy úgy véli, a felső osztályoknak vajon nem lenne-e kötelessége gondoskodni azokról, akik nem saját lustaságuk, vagy hibájuk miatt, pusztán csak születésük okán erre nem képesek? Hogy vagyont szerezni Sinan fényéhez méltó, ha ezzel emberek halálát okozzuk? Tudom, hogy ön is megtette, hogy kiállt magáért. Hogy arról a szörnyű helyről… - a Rend és az O2 ifjú tagja most pillant először a Konyha úrnőjének szemébe azóta, hogy elkezdte megválaszolni a kérdéseket. – Tudom, hogy mit tett magáért és másokért azzal, hogy … Hogy üzletasszony lett. Sokan beszélnek róla. Hallottam, hogy az elveiért kiáll és harcol is. Mi sem teszünk mást, Miss Evenstar. A világ mostani urai számára mi sem vagyunk mások, mint Ön a Sötét Negyed hatalmasai vélekedése szerint. Veszélyes versenytárs, akit szemmel kell tartani és persze nem szabad túl nagy teret engedni neki. Így vagyunk mi is. Amíg nem látnak minket veszélyesnek, nincs semmi gond. Amíg azt gondolják, betartjuk a szabályaikat, nem kell büntetéstől tartanunk. De azok a szabályok azt mondják, minden így van jól, ahogyan most van. Hogy a szegény maradjon mindig az, sose részesülhessen a jóból, hiába érdemelné meg, hogy olyan sokra vihesse, mint az, akinek lehetősége van kihasználni minden lehetőséget, amelyet az élet nyújthatna neki. Hogy könnyebb lenne a munkája, ha orea-ötvözeteket használna. Hogy lehetne egészséges, ha meg tudná fizetni az új májat. Hogy minden adottságát kihasználhatná, ha ezeket mágiával erősíthetné… Azt mondja, taníthatnánk iskolákban. Még most is úgy gondolja, hogy ezeket az eszméket olyannak ítélnék, amelyekkel társadalmunk számára „hasznos” polgárokat nevelhetünk? – s ha nem lenne benne több a keserűség, Callie a lány kifakadását akár gúnyosnak is tarthatná. - Kérem, higgye el, semmi esélyünk arra, hogy nyíltan álljunk ki ezekért a jogokért. MOST még nincs. De abban hiszünk és azért dolgozunk, hogy az, amiben reménykedik, valóra is válhasson. Hogy legyenek, egyre többen legyenek olyanok, akik hisznek ezekben az elvekben és tesznek is értük. – próbálja kitalálni, vajon mit is gondolhat a másik. – És most, hogy Önnel beszéltem, úgy látom, Ön akaratlanul is a támogatónk. Nem tenné meg azt, hogy ténylegesen is a pártunkra áll? Azzal, hogy nem utasítja el az üzletet.





Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Kedd Dec. 27, 2022 5:28 pm




× Új idők, új eszmék ×

Calliope & Nizase




A tekintetem követte, ahogyan Nizase letette a poharat az asztalra, anélkül, hogy belekóstolt volna az italába, de megjegyzés nélkül hagytam. Fontosnak érezte a mondanivalóját annyira, hogy ne hagyja, hogy a kezében tartott likőr, amivel úgy tűnt nem nagyon tudott mit kezdeni, ne terelhesse el a figyelmét. Ám most először tényleg valami olyasmit mondott, ami megcsillantotta a reményt, hogy ő, és főképp a társasága nem éltek teljes álomvilágban. Teljesen igaza volt abban, hogy aki hatalmat szerzett önként nem akart róla lemondani. Mondhatnám, hogy ilyen volt az emberi természet, de ez minden értelmes fajra igaz volt, amelyek Sinan és Vahe napjai alatt jártak.
Amikor viszont meglebegtette, hogy tudott rólam ezt-azt, megemelkedett a szemöldököm, éppen csak enyhén, ami lehetett egyszerre a csodálkozás, de az elismerés jele is. Nizase úgy tűnt elvégezte a házi feladatát, mielőtt idejött, nem csak minden előzetes tudás nélkül állított be hozzám.
- Szépen fogalmaz azzal, hogy kiálltam magamért és az elveimért, de tudja azt is, hogy ezért mi mindent kellett tennem? Azért, hogy ez a Konyha fennmaradjon és ne tépjék szét, és hogy azoknak is legyen valami esélyük fennmaradni itt, akiket az isteneik nem erőszakra teremtettek? – költői kérdés volt, biztos voltam benne, hogy tudta, hogy én ezért öltem, nem is egyszer, zsaroltam, megfélemlítettem, és kihasználtam minden adódó lehetőséget, akkor is, ha másoknak ezzel károkat okoztam. Azért, hogy én, és a bandám, vagy ha archaikusak akartunk lenni a törzsem kicsit jobban éljen és boldoguljon. Nem volt elég a kiállás, sem a szép szavak, sem ígéretek, sem eszmék. Ehhez olyanná kellett válnom, mint bármelyik másik bandavezérnek, bár én ezt nem láttam feltétlenül rossz dolognak. Ez a világ ilyen volt, ebben kellett boldogulnunk.
És itt jött a képbe az egyetlen pont, amiben nem értettem egyet a nővel, a hiba az eszméiben az emberi szívekben gyökerezett. Akik elég erősek voltak, azok képesek voltak felemelkedni a legmélyebb bugyorból is. Ha nekem sikerült – noha Rufus ebben segítség volt, hogy munkát adott – akkor bárki másnak is sikerülhetett. Akkor, amikor őt megölték, bárki más kiállhatott volna ezért a helyért, de nem tették, mert inkább patkányok módjára menekültek volna vissza az odujukba, csatornákba, ki hol talált volna menedékre.
- Nem hiszek abban, hogy bárki tehetetlen lenne pusztán a születése okán. A tehetetlenséget tanuljuk, és aki elég erős, akiben van elég akarás, az le tudja győzni. Némi bátorság is kell hozzá, de mihez nem? Szóval igen, én úgy vélem senkinek sem kötelessége gondoskodni másokról. Szép lenne a világ, ha mindenki segítene mindenkit, de jelenleg az erős felfalja a gyengét, ahogyan az állatvilágban is. Akinek viszont van elég akarata kitörni, annak sikerülni fog. Tudja hány nemes van Északon, akinek az apja, vagy a nagyapja idelent kezdte? Szörnyű dolgokat tettek azért, hogy feljebb jussanak, de akarták, úgyhogy megoldották.
Persze nem tagadhattam, hogy volt abban valami amit mondott. Hogy ha mindenki részesülhetne legalább az orea adta lehetőségekből, új májból, jobb szerszámokból, akkor több lenne a megragadható lehetőség is, amit talán többen észrevennének, és nem kéne mérlegelni, hogy ha élnek a lehetőségekkel, azzal automatikusan vásárra viszik-e a bőrüket, mint ahogyan én tettem. Vagy ahogy Matty teszi minden nap.
– Abban teljesen egyetértek, így, hogy levezette, hogy nyíltan nincs esélyük kiállni ezekért a jogokért. Ahogyan látom, odafent is ugyanazokat az elveket vallják, amiket az előbb én is felvázoltam önnek. Az erős-gyenge tengelyen gondolkoznak, nem a jó ember – rossz ember tengelyen, mint ahogy ön. Amivel viszont meggyőzheti őket, ami most nekem is szöget ütött a fejemben, és talán kapaszkodót adhat önöknek, az a hatékonyság. Az egészséges ember hatékonyabb, a mágiával erősített ember is, és az oreával erősített eszközök is. Ha így adja el, akkor már mondhatja akár azt is, hogy igen, a társadalom számára hasznos polgárokat nevelnek. Arról nem kell beszélni, hogy ezzel a szegények életszínvonala is nőne, az maguknak cél, nekik csak egy mellékhatás. Engem sem érdekel, hogy a futáraim mekkora házat vesznek maguknak, ameddig termelik a profitot, és nem kiveszik a zsebemből. – vontam vállat. Eddig meglepő módon sosem gondoltam bele, mennyire hasonlóan gondolkozhattak az itteni bandavezérek, mint az északi mágnások – legalábbis azok, akiknek tényleg volt üzletük, és nem az őseik vagyonát herdálták már generációk óta.
Egy ideig gondolkoztam, meglehetősen gyakorlatias dolgokon. Már nem is az érdekelt, mi volt az eszme, inkább a megvalósítás foglalkoztatott, de azután észbe kaptam, hogy még nem adtam meg Nizase-nak a válaszom.
- Ó, igen. A helyszín. Persze vitatkozzanak meg filozofálgassanak csak. Én fejben már néhány lépéssel előbb jártam. – mondtam szórakozottabban, mint ahogy az tőlem megszokott volt. - De ha elfogad tőlem egy tanácsot, kedves Nizase, most, hogy rájöttem hogy sokkal több közös van bennem és az északi gazdagokban, mint azt ebben a negyedben illene beismerni: minden csak tálalás kérdése. Ha az eszméiket és meggyőződéseiket képesek úgy tálalni, hogy azok akik ellen küzdenek azt higgyék, hogy ez nekik megéri, akkor a hatás végül lehet nagyon hasonló, mintha a lelkükre és a jóérzéseikre akarnának hatni. Ha a módszereikkel kellően kitömik valakinek a zsebét, annyira, hogy mások irigyek legyenek, ha akik eddig nekik dolgoztak a másiknál állnak sorban állásért… Akkor észre sem veszi és a módszereik már el is terjedtek. Csak nem a szép eszmék, meg a jó érzés, meg az egyenlőség nevében, kérdés hogy ez számít-e maguknak, vagy a végeredmény. – mondtam végül. Ez után lendítettem egyet a tűsarkús lábaimon és felálltam, közben megigazítottam az övemet és vele együtt a nadrágomat is – ez volt a szűk anyagok átka, majd az ajtó felé intettem.
– Jöjjön megmutatom a tárgyalót, amit önöknek szántam. Közben beszéljünk a fizetségről. Úgy döntöttem, hogyha ilyen szép dolgokért harcolnak, akkor vannak hasznosabb dolgaik is a pénznél. Azt akarom, cserébe, hogy dolgozzanak ki egy modellt, hogy hogyan nézne ki ez az intézmény itt a maguk módszereivel, és tételesen, hogy ehhez mire lenne szükség. Nem mondom, hogy alkalmazni fogom, de érdekelne, hogy nézne ki ez a gyakorlatban, és annak milyen várható hatásai lennének kicsiben.
Pénzem volt elég. Tudtam volna venni magamnak egy kisebb kastélyt is a falakon kívül, de nem tettem, mert semmi kedvem nem volt elköltözni, ráadásul meglehetősen hosszú ideje éltem, így felhalmozódtak a dolgok. Meg lett volna a tőkém ahhoz, hogy kicsiben megcsináljam azt, amit Nizase és társaságának eszméi kívántak, ha tudtam, hogy mi volt az. Ráadásul őszintén érdekelt, hogy mindez tényleg csak eszmék és gondolatok-e, vagy valami kézzel foghatóbb.
Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Pént. Dec. 30, 2022 9:51 pm




Új idők, új eszmék



Callie & Nizz


-----------------:O:-----------------



- Szépen fogalmaz azzal, hogy kiálltam magamért és az elveimért, de tudja azt is, hogy ezért mi mindent kellett tennem? Azért, hogy ez a Konyha fennmaradjon és ne tépjék szét, és hogy azoknak is legyen valami esélyük fennmaradni itt, akiket az isteneik nem erőszakra teremtettek?

A kérdésekre nem ad választ szavakkal a parázsszín hajú leány, de a pillantása felel rájuk. A tekintet megkeményedik és tartózkodóvá válik. Nem, nem helytelenítés ez, hiszen Nizase éppen mostanában tanulta meg a saját kárán, miféle üzletmenettel intézik ügyeiket mindazok, akik nem egyenes úton járnak. De nem is jóváhagyás, hiszen elveit és elhatározását az ilyetén módszerek terén az Omni Oreá-ban is pontosan ezzel teszik próbára. Azzal, hogy olyannal köt üzletet a Társaság nevében, mint Calliopé Evenstar. Olyannal, aki nem riad vissza semmitől. Aki határozott, céltudatos. S mert ilyennek látja az előtte ülő éjtündért, hát jóváhagyása, egyetértése talán őt is magabiztosabbá teszi, talán felkészíti arra, ami következni fog. Mert már Nizzi is tudja, hogy sokáig nem tarthatja távol magát attól, hogy átlépjen ezeken a határokon, s újraértékelje elveit. S ezen elvek máris próbára tétetnek, amikor vitába száll a Konyha tulajdonosával, aki immár ellenvetéseit sorolja.

- Azt mondja, a felemelkedéshez bátorság kell. Kérem, csak mondja meg, hogyan lehet bátor, kit lehetőségei korlátoznak? Vajon az egyenlőség eszméje nem hullik rögtön a porba akkor, ha még Ön is rendkívülinek érzi, ha valaki kitör abból a körből, amelybe beleszületett? Nem, nem ismerem észak nemeseit és még kevésbé családfájukat és múltjukat. De úgy érzem, azt akarja sugallni, hogy vagyonuk a Sötét Negyedben gyarapodott oly nagyra, hogy aztán befolyásukat nemességgel jutalmazta az uralkodó? Ugye nem arra utal, hogy „idelentről” csak tisztességtelen eszközökkel van kitörés és máshogyan nem? Mert ha így van, az eszme, mely az egyenló lehetőségekről és jogokról szólna, máris halott. Ha arra gondol, hogy mindaddig nem élhet valaki Sinan számára tetsző életet, míg elég vagyonos nem lesz, akkor ezzel vajon nem fizet-e túl nagy árat az előbbre jutásért? – a lány összekulcsolt kezeivel olyannak hat, mint aki önmagában keres kapaszkodót. S talán így is tesz, hiszen a két társa még mindig nincs sehol. – És igaza van, a jó és hasznos változások említése valóban egy út, amelyet választhatunk. De azok számára, akik ezeket a változásokat nem kívánják, az eltitkolt előnyok oly világosak, amilyen Égi Atyánk maga. Hiszen jól számolnak ők, pontosan tudják, hogy ha valamire többet költenek, azt máshonnan veszik el. Ön talán oly "gazda", aki jól megfizeti az embereit. De azok, aki csak néhány ezüstöt adnak egy egész napi  kemény munkáért, ők nem akarnak egyetlen rézgarast sem elveszíteni vagyonukból csak azért, hogy valaki tanulhasson, vagy gyorsabban gyógyuljon fel a betegségéből. Ők túl kicsinyesek és kapzsik ehhez. Hiszen mindig lesznek, akik sorban állnak a gyárak, vagy a bányák előtt, Miss Evenstar. Mindig lesz, akinek lehet majd kevesebbet fizetni

S csak reméli, az asszony nem gondolja meg magát mindezekre, de mert aztán rátér az üzletre és Nizz megkönnyebbül, amikor hallja döntését. Ráébred, nem kell tovább keresgélniük a Társaság számára helyet. Estrance nem mard az O2 áldásos tevékenysége nélkül. S miközben a tündér egyértelmű invitálásának engedve a lány is feláll, hogy különc vendéglátója után induljon,  már hallja is a megállapodás újonnan kifundált részleteit.

És persze meglepődik. Azt várja, egy összegről kell majd alkudoznia, amellyel megfizethetik a „menedéket”. Egy ezüstben, vagy aranyban fizetendő díjat kell oly alacsonyra kialkudnia, amely Calliopé számára számára még elég nagy, hogy megérje a veszélyt az itt létük, számukra viszont már elég alacsony ahhoz, hogy hosszabb távon ki tudják fizetni. De persze rá kell ébrednie, hogy ha alkudoznia is kellene, már nem összegről szólna az egyezség.

- Azt mondja, a Konyha legyen a modell egy új rendhez? Miss Evenstar, nem igazán értem, mit is szeretne… Miért kellene az ön üzletét megreformálnunk? – torpan meg végül, s talán azt várja, a habozása és tanácstalansága a másik számára is „hallható” lesz. – Legfőképpen pedig  mégis mi értelme lenne ennek, hogy ha majd ön akar dönteni a javaslataink sorsáról? Látja már, hogy miért leszünk mindig ellenségei azoknak, kik hatalommal bírnak mások felett?







Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Pént. Jan. 06, 2023 11:04 pm




× Új idők, új eszmék ×

Callie & Nizzi




Elég szélsőségesen fogalmazott a nő azzal kapcsolatban, hogy az, amire utalni akartam – és egészen jól összefoglalta a szavaim mögött rejtőző igazságot – az, hogyha valóban úgy van az ő eszméiknek a halálát jelentené. Igazából nem volt célom, hogy összezúzzam az álmait, vagy hogy kihívjam mintha ez párbaj volna, hogy bizonyítsa a filozófiájukat. Megérteni szerettem volna, de úgy tűnt a tapasztalataim, amit az élet eddig magából mutatott akaratlanul is ide terelték ezt a beszélgetést.
– Nem akartam megsérteni, Miss Nae. – kezdtem óvatosan, talán még kedvesebben is, mint amilyen hangnemet a tárgyalások során meg szoktam ütni. – Nem vagyok tanult tündér, és csak keveset láttam az északiak életéből, és azt is erősen megszűrve, így csak azt tudom mondani, amit eddig idelent tapasztaltam az elmúlt nyolcvanhét évben. Vagy kilencven, néha elveszek a számolással. És sajnos én azt látom, hogy innen még senki sem ment el úgy, hogy az ehhez kellő pénzt tisztes munkával szerezte meg. Talán néhány ritka és kivételes esetben, ha egy-egy bandavezér megszán egy gyereket és taníttatja, de annak is megkérik idővel a maga árát, így hát nem nevezném kitörésnek, csak valaki beépíti őket a város kevésbé mocskos negyedeibe, hogy legyen emberük ott is. – vontam vállat. - De attól még, hogy én nem láttam, nem jelenti azt, hogy nem is létezik olyan, amiért ön küzd. Az itteni minden napos küzdelmek hajlamosak egy sötét szemüveget rakni az ember szeme elé.
Bíztattam volna? Komolyan? Magamat is megleptem vele, de talán pont azért tettem mert szerettem volna hinni abban, hogy lehet olyan is a világ, ahogyan felvázolta. Nem hittem, de szerettem volna.
Amit mondott, hogy az Északiak, gyármágnások, bányász-cégek, mint elvégezték volna a számolásokat, csak úgy döntöttek, hogy rosszabbul jönnek ki, az elképzelhető volt. Ha Nizase és társai, vagy akár én el tudtuk végezni a matekot, akkor bizonyára az akadémián is képesek voltak ugyanerre, vagy akár az ilyen vállalatok könyvelői is meg tudták csinálni a kimutatásokat. Valahogy mindig butáknak képzeltem el, akik a fényűző palotákban éltek és a kapzsiság csak a második helyen állt, de lehetséges volt, hogy én tévedtem. Sajnos az utolsó mondat, hogy mindig lesz, aki olcsóbban és elvégzi a munkát, túlságosan is igaz volt.
- Hát, reméljük, hogy a Perem változtat ezen. Ha sokan indulnak el arra a jobb élet reményében, és kevés lesz az olcsó munkaerő, talán átgondolják. – biztos voltam benne, hogy innen is sokan el fognak menni szerencsét próbálni. Legalábbis a bátrabbak. Persze pont arról beszéltünk eddig, hogy aki elég bátor volt, az eddig is ki tudott törni a szegénységből, és nekivágni az ismeretlennek talán még annál is nagyobb bátorság kellett.
Ez után viszont már a konkrét üzletre kellett koncentrálni, nem akartam én sem tovább rabolni Miss Nae idejét, és nekem is volt még dolgom. Pedig érdekes beszélgetés volt ez, olyan, amit szívesen folytat az ember - vagy tündér – egy üveg ital mellett, bár jobban adta volna a hangulatot, ha a nő is kortyolgatja a kitöltött italát. Nem kerülte el ugyanis a figyelmemet, hogy még akkor is, amikor biztosítottam róla, hogy nem fogom megmérgezni, akkor is csak fogta a kezében, de nem kóstolta meg. Talán jobb is volt így, sosem lehetett idelent elég elővigyázatosnak lenni. És végülis nem koccintottunk a megkötött üzletre még.
Azt azért nem gondoltam volna, hogy a kérésem, amit pénz helyett kérek ilyen döbbenetet fog kiváltani a nőből. Nem ez a hozzáállás lenne az, amiért dolgoznak? Felvontam a szemöldököm, azután elmosolyodtam, bár ez a mosoly inkább volt egy ragadozóéhoz hasonlatos.
- Talán megijedt kicsit a kihívástól, Miss Nae? – kérdeztem csipkelődve. – Azért, mert kíváncsi vagyok, hogy amit el akarnak érni, az valóban működik-e a gyakorlatban is, és hogy tényleg az lesz-e az eredménye, amit maguk elképzeltek. Sosem voltam igazán a hit embere, azt szeretem, amit látok a saját szememmel. Az, hogy végül én döntök arról, hogy alkalmazom-e a javaslataikat, az egyértelmű, hiszen bárhol máshol akarnák bevezetni, végső soron mindig az adott gyár, bánya, bármi, üzemeltetője fog dönteni arról, hogy végül megteszik-e. Vagy úgy gondolta, hogy majd a munkások fogják követelni addig, ameddig nem lesz más választásuk, nem tartva a következményektől, hogy még azt a keveset is elveszítik amijük van? – kezdtem megérteni, hogy de, valószínűleg pontosan így gondolta, és akkor viszont már megint az emberi bátorság megléténél tartottunk. - De ne féljen, akkor is filozofálgathatnak itt, hogyha a modell nem válik be. Biztosan maguknak is hasznos lenne látni működés közben, nem? Csak gondoltam előbb jobb papíron a matekkal kezdeni.
Én nem tartottam őket ellenségnek, és biztos voltam benne, hogy más hatalommal bírók is csak akkor fogják, ha tényleg fenyegetve érzik magukat majd tőlük. Az pedig csak akkor történhet meg, hogyha nagy tömegek kezdenek el hinni bennük, de egyelőre még csak filozófusok voltak, és vajon hányan lehettek?


Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Vas. Jan. 15, 2023 4:06 pm




Új idők, új eszmék



Callie & Nizz


-----------------:O:-----------------



A kor említése meglepi a lányt, de igyekszik titkolni elképedését. Igen, persze, tudja ő is, hogy a tündérek élete évszázadokkal hosszabb, mint a sajátja, s a hozzá hasonlóké, mégis meglepetésként éri, hogy az önmagával nagyjából egyidősnek hitt nő életkorban eddig többet számlálhat már, mint bárki, akit az emberek között ismer. S a mentegetőzés is meglepi, hiszen a sértés számára oly távoli dolog, hogy mások szavaiban sem azt keresi, hogy vajon hogyan értelmezhetné bántásként, vagy sértésként, inkább a megoldást és a válaszokat keresi, s talán pont ezért vált hasznos és elkötelezett tagjává a Társaságnak. Hát vár türelmesen, míg feleletet adhat a felvetésekre.

- Nem bántott meg, Miss Evenstar, csak ahogy mondja, más-más szemüvegen át nézzük a világot… - kezdi ő is, ahogy a Konyha tulajdonosa befejezi mondandóját. - És igen, ahogy említi is, az Ütközés a mi életünkben szerencsés kort ígérhet, de sokan azok közül, kik útra kelnének, hogy sorsuk jobbra fordulását a Peremvidéken találják meg, már akkor csapdába esnek, amikor még el sem indultak. Mert az, aki szegény, csak erejét és munkáját áldozhatja fel a jobb élet reményében. - rázza meg a fejét elkeseredetten. - Eszközei a kutatáshoz csak akkor lesznek, ha eladja mindenét, s kinek családja van, ki felelős gyermekeiért, ezt már nem teheti meg. Az vajon mit tesz? Vagy elmegy dolgozni ahhoz, ki bányászati jogokat vesz, s a kitermeléshez megteremti a feltételeket, vagy kölcsönt kér, s arra kamatot fizet. De ez a kamat akkora lesz, hogy ha sikerrel jár, vagyona jó részét elviszi majd, ám ha elbukik, hát akár az életével, sőt szerettei életével játszik, hiszen sem a hitelt, se az uzsorás nyereségét sosem lesz képes visszafizetni. Ezért hiszek abban, hogy a gondokat itt kell megoldani, s nem a szerencsére bízni, hogy ki boldogulhat jobban, vagy kevésbé. Talán ezért gondolom, hogy a bátorság olykor kevés, ha felelősen akarunk dönteni. S akkor még a veszélyekről nem is beszéltünk. De talán, ha biztosíthatnánk azokat, kik a társadalom jobbá tételéért fáradoznak azzal, hogy egészségükér cserébe juthatunk Sinan szikrázó adományához, más alapokat teremtene. Ha garantálnánk számukra, hogy baj esetén nem maradnak magukra, többen lennének, kik részt vennének a veszélyes földek felkutatásában – borul el Nizzi arca még jobban arra gondolva, hogy a kórházban hány olyan embert látott, kik szörnyű sérülésekkel kerültek vissza a városba, ám pénzük arra már nem volt, hogy elvesztett végtagjaikat, szerveiket pótolják, s kik aztán csak terhet jelentettek amúgy is szegény rokonaik számára. – És kérem, ne higgye, hogy nem vettem komolyan, vagy hogy ijesztőnek vélem a javaslatát. De szeretném, ha erről a vezetőnk mondana véleményt. Ahogy Ön is, ő is szeret dönteni a csoporttal kapcsolatos ügyekben. Én csak az ötlet gazdája vagyok és … Nos, azt gondolták, hogy mivel Ön is hölgy, talán könnyebben szót értünk… Sajnálom – szégyelli el magát a szavai miatt. – Kérem, ne haragudjon meg rájuk, bizonyos dolgok még a rossz szokások következményei. De ahogy látja, ők is képesek változni… Így talán reménykedhetünk abban, hogy ha kisebb léptékekben sikerül ledöntenünk korlátokat, megcáfolnunk hiedelmeket és elfogadni olyan dolgokat, amelyek eddig képtelenségnek tűntek, hát azt egyre szélesebb körben is megtehetjük majd.  - s ha még két társa nem ért vissza, hát folytatja, csak annyit ígérve, amennyire merészsége, s a hite ráveszi, annyit, hogy azt érezze, ezzel a „felajánlással” jót tehet. - S arra is képesek leszünk, hogy megtegyük azt, amire kért. Ha kapunk Öntől segítséget a tervekhez, elmondhatjuk, hogy mi az, amivel segítheti őket, és azt is, hogy ők maguk mit tehetnek önmagukért. De ehhez tudnunk kell, kik dolgoznak itt, mennyit, milyen körülmények között élnek, hogy a pénzen kívül bármi előnyük származik-e a munkából.– gondolkozik el azon, mire is lenne szükségük a pontos tervekhez. - Azt nem kérdezem, hogy Ön milyen áldozatokra lenne hajlandó ezért, hiszen úgy vélem, pontosan erre várna javaslatokat…





Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Szomb. Jan. 21, 2023 11:43 am




× Új idők, új eszmék ×

Calliope & Nizase




Kellett ennyi idő és ennyi beszélgetés, hogy végül megfogalmazódjon bennem, hogy mit találtam annyira furcsának Nizase-ban. Ahogy beszélt, ahogy felvázolta az ő és a társasága álmait, a csillogás a szemében, a hangja, minden apró rezdülése azt mutatta, hogy egyrészt mélyen hitt ezekben az álmokban, másrészt – és ez volt számomra az igazán idegen – őszintén segíteni akart. Tényleg jobbá akarta tenni a világot puszta önzetlenségből, jobbat akart számára idegen embereknek, akikkel talán sosem találkozott, és akiktől nem fog kapni egy „köszönöm”-öt sem. Az élet a Sötét Negyedben engem már megkeményített annyira, hogy ha valaha meg is volt bennem a csírája efféle jóságnak, az már réges-régen elhalt, de valahol még ott lehetett, ha megtaláltak az ilyen idealista álmodozók, akik meg akarták váltani világot. Amilyen Nizase is volt. És amilyen Matt. Be kellett őket mutatnom egymásnak, bár ha Matt varjú volt, úgy ez a nő galamb, és bár madár-madár attól még nem biztos, hogy ki is jöttek volna egymással. Egy próbát megért, később.
- Mindenben van kockázat. – mosolyodtam el. Továbbra is úgy gondoltam, hogy bátorság, vagy egyenesen vakmerőség, és nem kevés szerencse kellett a kitöréshez. - Ezt a gondoskodást úgy képzeli el, hogy akiknek telik rá, azok nagyobb összegekkel támogatják mondjuk a kórházakat, Tsvig papnőit, meg olyan központokat, mint ahol a katonatiszteket rehabilitálják egy-egy sérülés vagy augmentáció után? Mert ebben az esetben kezdetnek elég lenne néhány kifejezetten gazdag embert megnyerni ehhez, hogy létrehozzon és utána adományokkal segítsen ilyen intézményeket a közemberek számára. – mint amilyen én is voltam, de ezt nem kellett tudnia. Vagy amilyen Matt volt, főleg miután kirabolta a központi bankot. Vagy ha hasznot látnak benne, lehet, hogy más bandavezéreket is be lehetett vonni, esetleg kicsit noszogatni őket, hogy tegyék meg, akár akarták akár nem… Végülis Miss Nae-nak és illusztris társaságának mindegynek kellett lennie, hogy a pénz honnan jött. Nemeseket is rá lehetett volna venni erre persze, ha divatot és presztizst csinálnak az adományozásból, de ehhez a részéhez én már nem értettem, és nem is tudtam volna megteremteni. Vagyis, ha nagyon akartam volna igen, ha mondjuk lakhelyet és életmódot váltok, de ettől kifejezetten ódzkodtam az elmúlt évtizedekben.
Már kint álltunk az egyik felszerelt fémkorlátnál, hogy elvezessem a nekik szánt szobákhoz, amikor elkezdte magyarázni, hogy a társaság vezetőjének kell döntést hoznia a javaslatomról. Elsőre nem értettem, miért szégyellte el magát, de amikor végül kibökte, hogy azért ő tárgyalt velem, mert mindketten nők voltunk, de a férfiak döntenek, elnevettem magam. Őszinte, csengő kacagással, ami visszhangzott a gyár fémfalain, néhány lent dolgozó munkás még fel is nézett ránk. Kiváló akusztikája volt a helynek, ezért is kedveltem.
- Ne aggódjon, ez már csak ilyen. A férfiak világában nekünk minden morzsányi tiszteletért kétszer annyit kell dolgoznunk. Ne tudja meg, engem hányszor becsültek alá, próbáltak meg átverni, kihasználni, de mindig ők húzták a rövidebbet. Régen bosszantott, mostmár csak szórakoztat, és látja végső soron így is a mi kezünkbe került a döntés. A nagymesterük, vezetőjük, vagy ahogy hívják, úgy fog dönteni, ahogy maga javasolja majd neki. Úgy fog tenni, mintha nem így lenne, de nem tud semmi másra hagyatkozni, csak önre és az állításaira. Hadd játszák el, hogy náluk van a hatalom, még aranyos is, hogy elhiszik. – mondtam vidáman. Sokan vágytak a nők közül is látványos elismerésre, ezt meg is értettem, de talán szintén a korom tette, hogy mára megtanultam bizonyos dolgokat csak elengedni. Játszani a gyerekeket, ha úgy tetszik. - Adhatok egy listát az itt dolgozókról, és információkat róluk, bár ez nagyjából összesen száz ember jelent, ha futárokat és a biztonságra figyelőket is belevesszük. Az, hogy milyen előnyük származik viszont ebből a pénzen kívül, azt egyszerű megmondanom. Védelmet jelent. Ha valaki nekem dolgozik, és ezt mások is tudják róla, akkor azzal is tisztában vannak, hogyha fenyegetik, kirabolnák, bántalmaznák, akkor azzal a fejükre vonnák a haragomat, és többet semmit nem ehetnének vagy ihatnának nyugodt szívvel. Persze megeshet, hogy valaki közülünk csinál hülyeséget, azt ez sem menti meg, és persze ott vannak az időnkénti bandaháborúk is, bár egy barátom az esetemben ezt elég jól megoldotta… Most, hogy szóba került, ha esetleg nyitott rá, szeretném önt bemutatni valakinek, aki úgy gondolom osztaná az önök nézeteit, még ha a módszerei... drasztikusabbak, mint ahogy önök dolgoznak. De szerintem megérne egy órát az ön életéből is meg az övéből is, hogyha teáznak egyet.
Közben odaértünk az ajtóhoz. Egy része tejüvegből volt, mögötte látszott is Nizase két kísérőjének sziluettje. Kinyitottam és előre engedtem a nőt a kellemes tárgyalóba, avgyis először annak polcos előterébe, ahol teli irattartók voltak egymásra halmozva, egy könyvespolc még Rufus könyveivel, amiket egyrészt nem volt szívem kidobni, de másrészt nagyon hasznosak voltak, majd egy újabb ajtó vezetett még innen a tárgyalóba. Egy fémkandalló volt az egyik sarokban, ami meleget adott meg némi kellemes hangulatot, ezen kívül egy nagy ovális asztal, körülötte párnázott és zöld posztóval borított székekkel. Annak idején, amikor a gyár még gyárként működött itt ülhetett össze az igazgatótanács, én csak ritkán használtam, jobban kedveltem a saját kis irodámat, de úgy gondoltam ennek a kis titkos társaságnak ez lehetett a legmegfelelőbb.
- Mit gondol? Megfelelő?
Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Szer. Jan. 25, 2023 7:25 pm




Új idők, új eszmék



Callie & Nizz


-----------------:O:-----------------



- Támogatókat eddig is találtunk, bár egyre kisebb azoknak a köre, akik pusztán jószándékból juttatnak összegeket ilyen célokra. Mostanában ennél sokkal prózaibb indokai vannak egy-egy felajánlásnak, inkább a közösség vélt vagy valós megbecsülése az ok, amiért adakoznak, Miss Evenstar. Ezek a támogatások azonban mindig esetlegesek, mind az összegeket, mind az időpontot illetően, így sosem adhatnak alapot arra, hogy ténylegesen eltervezhessük, vajon mire mennyit költenénk belőlük. Vagy hogy tudjuk, hányan lehetnek azok, akiknek juttathatunk belőlük. Tudja, sokszor segítek a tisztelendő anyáknak a gyűjtésben – próbál Nizzi megfelelni a kérdésre. – Az Ütközés szerencsés kort teremt, ahogy mondtam is, de ahogy egyre többen érkeznek a városba a Perem, vagy még inkább az orea miatt, s egyre több a szerencsét próbálók száma is, úgy a kórházakban is egyre több az ellátásra szoruló. Sebesülések, betegségek… Talán ön is belátja, hogy bármennyire is igyekeznek az Ispotályban, akkor, ha nem jutnak újabb forrásokhoz, minden jó szándékuk ellenére is egyre kevesebb lesz az az összeg, amelyet azokra fordíthatnak majd, kik ellátásukért nem tudnak fizetni. Ők is hálásak, ha támogatást kapnak – a kutató tekintet a helyeslést keresi a másik szemében, a belátást, hiszen úgy érzi, a Konyha tulajdonosa pontosan érti a gondokat. Azt is, amely inkább személyes, s amely nem a közösség szolgálatát nehezíti, hanem inkább a lány saját életét. Hiszen a Céhnél ő maga is tapasztalja, hogy – főként az idősebb – mesterek és tagok hasonlóan gondolkodnak a nők feladatairól és képességeiről. De a tündér vidámsága és még inkább a szavai mégis mosolyt csalnak az arcára a komor téma után. – Örülök, hogy így gondolja, és remélem, igaza is lesz. – helyesel. – De ahogy látta, azért néha elfogadják a mi segítségünket is… Főleg, ha ők sem állhatnak elő jobb ötletekkel. De talán pont ez az, ami bizakodásra ad okot, talán emiatt hiszem, hogy ez a gyümölcsöző és valamennyiünk számára előnyös együttműködés talán nem lesz senki ellenére – majd figyelmesen hallgatja, ahogy Calliope a „vállalkozásáról” beszél és elhűl, amikor kiderül, hogy a szépséges és különleges nő egy egész századnyi embernek „parancsol”, s az ő döntései nem csak jövedelmüket befolyásolják, hanem életük szinte minden területét. De az is elképeszti, hogy milyen hatalmas felelősséget vállal. Akkorát, amellyel ő maga sosem birkózna meg. Hiszen addig, amíg ő jó és erős „gazda”, emberei biztonsága garantált. Ám egyetlen döntés is fordíthat sorsukon. És az elismerését egyre inkább kivívó asszony mégis megbízik benne annyira, hogy embereiről információkat ad át neki. - Ha elfogadják a feltételeit, akkor a listával majd magam foglalkozom… Persze, csak ha nem bánja… - s ígéretét komolyan is gondolja. Talán hála munkál benne, talán csak biztos akar abban lenni, hogy nem kerülhetnek a nevek olyanok kezébe, akik nem érzik ezt a felelősséget. És csak hogy a meglepetések sora ezzel ne érjen véget, Callie ismeretséget, kapcsolatot kínál, valakit, akit talán meggyőzni sem kellene, aki hasonló. De aztán a módszerek „drasztikussága” hallatán az eddigi határozott helyeslés óvatos érdeklődéssé szelidül. – Ha gondolja, hogy az az illető sem zárkózna el a dologtól, természetesen szívesen találkozom vele, hiszen minden segítség fontos lehet. De kérem, ne beszéljen neki egyelőre a Társaságunkról. Talán jobb lenne, ha pusztán, mint üzletfeleként, vagy akár ismerőseként mutatna be neki, s aztán majd kiderül, megéri-e felfedni előtte céljainkat és terveinket. De egy tea semmiképpen sem lehet ártalmunkra, nem igaz? Így is vállalja, hogy találkozzunk? – s a válaszra talán várna, ha az ajtó nem nyílna ki előtte és nem lenne oly világos a mozdulat, amely beljebb invitálja. S ő is menne beljebb, először a könyvek látványa és illata fogja meg, aztán az újabb ajtó mögött a hatalmas asztal, a tucatnyinál is több, kényelmes szék s a lángok látványa a kandalló fekete rácsai mögött. Aztán a kérdésre a válasz oly gyorsan jön, hogy talán udvariatlannak tűnhet. – Hogy megfelel-e? A lehető legtökéletesebb hely!

Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Vas. Jan. 29, 2023 12:32 pm




× Új idők, új eszmék ×

Calliope & Nizase




Abban a nőnek sajnos teljesen igaza volt, hogy egy-egy nagyobb felajánlásra, grandiózus gesztusra hosszútávon működő rendszert nem lehetett felépíteni. Sosem tudták, mikor apadnak el a forrásaik, mikor mennek ki a divatból, mikor jön el a pont, amikor egy-egy nagyobb adomány már nem vált ki elismerést a környezetből, mert megszokott, hétköznapi dolog lesz, az unatkozó nemesség pedig keres más játékot magának, új irányokba fordul, a régiek pedig hoppon maradnak. Nem mertem biztosan kijelenteni, hogy én különböznék tőlük. Bár az idő számomra sokszor lassabbnak tűnt, ami az embereknek egy évnyi érdeklődés volt, az nálam lehetett tíz is a hosszú életem miatt, de sokszor felvettem az ő ritmusukat – elvégre köztük éltem, nem a sajátjaim mellett. Már amennyire a tündéreket a sajátjaimnak lehetett nevezni, mert a származásomon kívül sok közöm nem volt hozzájuk, hiába volt szárnyam vagy képes voltam a mágiára minden féle ketyerék nélkül is.
Így ha Nizase belátást keresett bennem, találhatott is.
- Ehh, nem véletlenül nem mentette még meg a világot senki. Az életben mindenhez három dolog kell, pénz, pénz, és még egy kis pénz. Biztos létezik századonta egy olyan hülye, aki a teljes vagyonát jótékonykodásra költené, és még az se lenne elég. – adtam tulajdonképpen igazat neki. Szar világ volt, ezt be kellett valljam, bár tudtuk mind a ketten eddig is, különben nem filozofálgattunk volna ilyesmiről. Be kellett érni azzal, hogy az ember a közvetlen környezetét próbálta jobbá tenni, és azoknak az életét, akik körülötte voltak. Ez pár embernek egy családot és szűk baráti kört jelentett, másoknak, mint amilyen én is voltam egy szervezetet, amilyen a konyha volt – bandát, ha úgy tetszett – és időnként jött néhány fehér holló, mint amilyen Nizase és a társasága voltak, akik megpróbálták nyakukba venni az egész világ gondját és megpróbáltak tenni valamit. A céljaikat persze szerintem teljes egészében sosem érhették el, de ha csak száz vagy ötven ember életét jobbá tették, már az is győzelem volt. Kis győzelem, nem teljes, de akkor is győzelem.
A férfiak uralta világ kapcsán egyetértettünk, ez olyasmi volt talán, amin valóban tudtunk változtatni, ha más nem példamutatással, de ez könnyebb is volt, mint a szegénység kérdése. Ha szegény embereket a nagyon gazdagok nem is láttak maguk körül, és fordítva a szegények sem feltétlenül ismertek egyetlen nemest sem, anyja azért mindenkinek volt. Ha nem is szülőanyja, de valaki, aki felnevelte, szoptatta öltöztette, és ezeket a nőket még a legmarconább férfidominanciát hirdető idióták is tisztelték. Ez a harc az anyákon múlt főleg, hogy hogyan nevelték fel a fiaikat, de mindannyiunkat egy fokkal jobb helyzetbe tett.
- Egyelőre mindenképp bizakodó vagyok, még ha számítok is néhány keresetlen megjegyzésre, főleg ha krízishelyzet adódik, és az mindig adódik. De ilyenkor elég őket emlékeztetni az anyjukra, hogy visszafogják magukat. – kacsintottam Nizase-ra.
Ez után rá is térhettünk a listára. Az a száz ember, amit emlegettem talán soknak tűnt, de a nálam dolgozók családjai ugyanúgy része voltak ennek a bandának, mint azok, akik konkrétabb feladatokat láttak el. Az ő biztonságuk és kenyerük is tőlem függött, így hát akár bele is vehettem őket. Látva Nizase elképedését mosolyra húzódott a szám. Talán most először látott nőt tényleges hatalommal a kezében, pedig ennek egy jobb világban nem kellett volna ennyire megdöbbentőnek lennie.
- Természetesen, sőt, inkább megnyugtat, ha tudom, hogy ezek az információk az ön kezében vannak, akivel tudok azonnal beszélni, ha valami adódik és nem kell közvetítőkre hagyatkoznom. A családtagokról sokszor én sem tudok olyan sokat, csak, amit muszáj, főleg, ha a dolgozók úgy látják jónak, hogy elhallgatnak egy-két rokont, de azokkal magának sem kell foglalkoznia. Ettől a csipetnyi káosztól lesz élő a rendszer, ha ezzel megbirkózik, akkor egy kevésbé kaotikus már nem jelenthet kihívást. – abban biztos voltam, hogy a feltételeimet el fogják fogadni. Nekik csak munkába kerül, pénzbe nem, ráadásul ez a munka legális és veszélytelen is volt. Sehol máshol nem kaptak volna ilyen kedvező ajánlatot, még ha ijesztőnek is hangzott, amit kértem, biztos voltam benne, hogy ebből ők is profitálni fognak. Ki más hagyná végülis, hogy leteszteljék gyakorlatban is az elméleteiket? Már ha nem csak afféle hangemberek voltak, akik szerettek beszélni, de betojtak, hogyha tényleg csinálni is kellett valamit, de ez meg jobb volt, ha hamar kiderül.
Nizase feltételei, hogy hogyan találkozna szívesen Mattel teljesen érthető volt. Nem lehetett bizalmat várni senki részéről csak az én szavam alapján, ha még nem nézhettek egymás szemébe.
- Ez így természetes. Soha senki sem játszik elsőre nyílt lapokkal, ezt én is tudom és az ismerősöm is. Elsőre azt mondom majd neki, hogy ön az üzletfelem, az már sejteti, hogy ön sincs egyedül és nem kell megemlítenem a Társaságot sem. Aztán majd ön eldönti, hogy mennyit árul el neki, meg ő magának. – jó megérzéseim voltak ezzel kapcsolatban. Abban biztos voltam, hogy Matty el fog jönni, mert minden lehetőségre szüksége volt, minden mentőövet meg kellett ragadnia, ha továbbra is olyan sebességgel akart dolgozni, mint most. Ez a jó érzésem kitartott akkor is, amikor beléptünk a tárgyalóba, és csak tovább fokozódott Nizase lelkesedését látva.
– Ennek örülök. Azért azt még beszéljük meg előre, hogy milyen napokon számítsunk önökre, illetve azt hiszem szükséges lenne valamiféle azonosító jel. Itt a legtöbb ember arcról megismeri egymást, de önök újak lesznek, és nem szeretnénk senki olyat beengedni, aki nem önökhöz vagy hozzánk tartozik. Valami kis tárgy, amit felmutatnak is jó, de akár egy hetente változó jelszó is megteszi, amit tudni fognak az én ajtónállóim is, és maguk is mindig elmondják a következő hetit az utolsó ülésükön. Vagy a nagyobb biztonság érdekében mind a kettő.
Erre inkább miattunk volt szükség, nem miattuk. Ez egy biztonsági rés volt, amin keresztül beszivároghattak kémek és szabotőrök is. Persze semmi sem jelentett száz százalékos megnyugvást, de legalább illett megnehezítenem minden ellenségem dolgát, ha túl könnyű lenne igencsak csorbult volna a hírnevem.


Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Vas. Feb. 05, 2023 3:37 pm




Új idők, új eszmék



Callie & Nizz


-----------------:O:-----------------



Figyelmesen hallgatja a másikat. Így tesz, hiszen a tündér csodálatot vált ki belőle. És nem ffeltétlen azért, amiért Tom és Eero csodálta őt az első pillanatokban. Érzi a keménységet benne, a hatalom „árát”, de azt is érzi, hogy Callie elkötelezett az emberei felé és ez örömmel tölti el. Úgy érzi, a kért javaslatoknak nem fogja majd útját állni és azt is, hogy ezáltal talán eloszlathatja az asszony kétségeit is, amelyet ügyük iránt táplál. Értékeli, hogy Miss Evenstar benne is meglátja ezt a gondoskodást és törődést, és hogy – így ismeretlenül is – méltónak találja arra, hogy megossza vele a „kapcsolataiból” származó előnyöket. Mert azt már Nizz is tudja, hogy ezek a „barátok” mindennél fontosabbak lehetnek.

- Köszönöm, hogy bizalmat szavazott nekem… Vagyis nekünk. – javítja ki gyorsan magát a leány. - És ígérem, alapos leszek és tapintatos, ha a családokról is szó van, még inkább figyelni fogok erre, és arra is, hogy elérhessen, amikor fontosnak ítéli. – ígéri sietve aztán. - Nem szeretném, ha a bizalmatlanságnak csak a legapróbb szikrája is megmérgezné a gyümölcsözőnek ígérkező kapcsolatunkat. És annak is örülök, hogy a tervezett találkozó kapcsán sem kell ilyentől tartanunk. Nem vagyok túl jó emberismerő, éppen ezért fontos számomra minden információ, amely a döntésemben segíthet, Miss Evenstar. Önről is kérdezősködtem, mielőtt megírtam azt a levelet – az előzőek tükrében talán már kevésbé van zavarban, amikor ezt megemlíti. – Megteszem majd az ismerősével kapcsolatban is, ebben biztos lehet… Csak szerettem volna, ha tudja. És ha esetleg később lesz majd kedve róla elárulni valamit… - aztán persze már jön is a következő feladat, valami, amire eddig is nagy figyelmet fordítottak, így Nizase már a javaslaton gondolkodik, azon, hogy a Konyha munkásainak és tulajdonosának biztonságát – a Társaság tagjaié mellett - hogyan is lehetne maximálisan szem előtt tartani. – Nem hordunk magunknál tárgyakat, az sosem biztonságos, hiszen azt bárki elvehetné tőlünk és akkor könnyebben beférkőzhetnének a sorainkba idegenek. Jelszavakat használunk mi is és azt a szabályt, hogy új ember sosem jöhet egyedül a találkozóink helyszínére. Vagyis ide sem jön senki olyan csak a jelszavak birtokában, aki korábban már nem járt itt, s akit önök eddig nem láttak – magyarázza Callie-nak. – Mi most hárman vagyunk, s a következő alkalom során újabb három tagunk érkezik majd, minhármunk 1-1 új „vendéget” fog majd hozni. Ők akkor tudják meg, hogy hol is ez a hely és akkor kapnak ide szabad bejárást. A következő alkalomra újabb 3 taggal érkezünk majd, és az utána következőre még 3-mal. Ennyien vagyunk, Miss Evenstar. Vagyis 12 ember az, akit meg kell ismerniük az őreinek, így idővel talán már ők sem lesznek ismeretlenek. Bárki más, aki rajtuk kívül érkezik, ugyanezt a szabályt fogja majd követni. Vagyis aki nem Tom-mal, Eero-val, vagy velem jön, annak nincs itt helye, s hiába hivatkozna ránk, nem kaphat bejárást. Nem állítom, hogy ilyen eset előfordulhat, hiszen eddig egyszer sem próbálkozott senki ilyesmivel, de mindenre számítani kell. Tartok tőle, ezt Ön még nálam is jobban tudja. Ahogy azt is, hogy a jelszó is fontos, s nem hiszem, hogy közülünk, vagy önök közül bárkinek is nehézséget jelentene az eddigi egy helyett kettő megjegyzése. Talán így még jobb lesz… - gondolkodik el. – Egy jelszó helyett kettő… Köszönöm, hogy ezt felvetette, ahogyan azt is, hogy a találkozók alkalmával mindig adjuk meg a következő alkalomra valót. Mert ezt most azonnal szeretném tisztázni, ugyanis mi azt, hogy mikor tartjuk a következő „megbeszélésünket”, általában sosem tudjuk előre. Tom jelez számunkra egy nappal az időpont előtt a megszokott helyekre rejtett üzenetekkel. Nem tervezhetjük meg ezeket az alkalmakat előre, mert… - amit most mondani akar, arra sosem szeret gondolni, és most is igyekszik finoman fogalmazni akkor, amikor aggodalmát említi meg. – Nos, akkor talán másnak is több ideje lenne arra, hogy megzavarja ezeket az összejöveteleket, amit nyilván senki sem szeretne. Talán az lesz a legegyszerűbb, ha Önök számára is találunk egy „postaládát”, mert annak nem sok értelme lenne, ha az üzeneteinket ide hoznánk minden alkalommal. Mit gondol erről?

Nem tudja, mit fog mondani erre a másik, hiszen úgy tűnik, Calliope Evenstar jobban szereti a kiszámíthatóságot, és Nizase aggódik, hogy talán ezzel megnehezíti az összecsiszolódását a két csapatnak. De nem tud mást tenni csak azt, hogy elmondja az eddigi gyakorlatot és azt, hogy megemlíti azt is, hogy Tom Noble az egyedüli, akivel erről tárgyalhatna.

- De ha nem felel meg, Tom-mal biztosan találnak majd olyan módot, ami mindenkinek biztonságot jelent majd… Remélem, lassan már visszatérnek – néz reménykedve a folyosó felé. S ha lépéseket hall odakintről, hát felkészül az örömhír, a megegyezés várható megszületésének közlésére is.


Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Szer. Feb. 08, 2023 8:17 pm




× Új idők, új eszmék ×

Calliope & Nizase




Érdekes új információ volt, hogy Nizase nem tartotta magát jó emberismerőnek. Fontos képesség volt pedig, főleg ha valaki a túlélésért küzdött. Vajon mi volt a nő valójában? Nem tűnt olyannak, mint aki aranykalitkában nevelkedett, és fogalma sem volt a kinti világ gyötrelmeiről, de biztos, hogy nem is a sötét negyedből származott. Valamiért viszont azt sem hittem, hogy napközben egy gyárban dolgozna. Különös volt, pedig én jó emberismerő voltam. Bár jelen egyezségeink szempontjából nem számított. Felőlem a Birodalom királynéja is lehetett volna, nem változtatott volna semmit. Na jó, az talán igen, de csak a remélt váltságdíj összege miatt.
- Kérdezősködhet róla is, bár nem javasolnám. Ő… Matty nagyon kényes arra, hogy milyen hírnevet épített fel magának itt a negyedben. – persze értettem én, hogy az elharapott mondatvég azt jelentette, hogy szerette volna, hogyha önként és dalolva adok ki róla információkat, de ahogyan Nizase nem akarta, hogy a társaságról beszéljek a Varjúnak, úgy bizonyára ő sem akarta, hogy kényes dolgokat áruljak el, már amennyi ilyet én tudtam egyáltalán. - Ha kérdezősködni kezdene, szörnyű dolgokat hallana, amik mind egy tudatosan megtervezett imázs részei, de a függöny mögé nem látna. Így kérem higgye el, ha azt mondom, hogy tényleg törődik az itt élők sorsával, jobbat akar nekik, de ő sem képes más eszközökhöz nyúlni, mint amit ismer. Viszont jó vezető, sokan hallgatnak rá, sokan utálják is ezért, és biztos vagyok benne, hogy nyitott lesz arra, amit nekem felvázolt. De ha az én szavam nem elég, érdeklődjön a Varjúláb banda felől. – mondtam végül. Nem várhattam el, hogy a nő egyedül az én szavamra adjon, az ostobaság lett volna, mert bár én tudtam, hogy nem verem át, ő ebben egyáltalán nem lehetett biztos, soha egyetlen pillanatra sem.
Ez után figyelmesen hallgattam a szokásaikat, hogy hogyan fognak majd idejönni. Nem számítottam ilyen kiterjedt óvintézkedésekre a részükről, de határozottan szimpatikus volt. Azt mondjuk nem értettem, hogy miért is titkolóztak ennyire, ha tényleg csak annyiról volt szó, amennyit nekem felvázolt az irodában, de én aztán biztos, hogy nem szóltam le senkit azért, mert óvatosabb volt a feltétlenül indokoltnál. Ez volt a hosszú élet titka Estrance-ban, és ők bizonyára hosszú távon terveztek.
- Értem, hát nem tolonganak a bérlők, így nem is kell beosztást csinálnom az irodához, rám se nagyon lesz szükségük, jöhetnek bármikor, ha szólnak azért tisztességes idővel előtte. Így viszont a postaláda is szükséges, valóban, hogy tudjunk róla. Létezik egy patika közép-Estrance-ban, ami szerintem megfelelő lehet erre, nem kell senkinek lejönnie a Sötét Negyedbe, és bárki, aki odamegy lehet akár egyszerű vásárló is. Mi rendszeresen járunk arrafelé, így hogyha ott hagy nekünk üzenetet bármilyen módon, meg fogjuk találni. A neve Rézmérleg Patika. - hogy kis cetlit hagynak ott, vagy a gyógyszerésznek mondják meg az időpontot minden kontextus nélkül, az nekem már mindegy volt. Az ott dolgozó asszisztens a mi bandánkból került ki, a tulaj meg tartozott, mondhatni a hely a markunkban volt, de csak alapanyagbeszerzésre használtuk őket, és ez mindenkinek megfelelt eddig.
A lépések pedig meg is érkeznek a folyosó felől, ahogy Nizase két társa visszatér a gyártúráról. Még utolsó üdvözlésként rámosolyogtam a két férfira, hátha a szívükhöz kapnak kicsit, de utána még a nőhöz fordultam.
- Nos, örülök, hogy megismerhettem. Nézzenek körbe ezen a részen nyugodtan, de ha nem bánják, az egyik emberek itt marad, ha akarják akkor kintebb, és majd ki is kíséri önöket. Azt a teázást meg majd megszervezem, és mire legközelebb jönnek el fogok készülni a listával is. – csak nem lehetett annyira nehéz… Végülis mindenki nyitottnak tűnt. Nagyon vártam továbbá azt a bizonyos kidolgozott tervet is, amivel meg lehet váltani a világot…

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Szer. Feb. 15, 2023 8:20 pm




Új idők, új eszmék



Callie & Nizz


-----------------:O:-----------------



~Matty…~

Kutat az emlékezetében, de nem lel ilyen nevű ismerősre, barátra, de még egyetlen kósza hír, vagy mendemonda sem jut az eszébe, amely ilyen néven emlegetett volna valakit. Persze, a Sötét Negyedből a „világosabbak” felé szűrten és apránként áramlanak a történetek, csak ritkán említenek neveket, inkább gúnynevek, álnevek kelnek szárnyra, ha „odakint” mesélik tovább a hallottakat. De aztán a tündér folytatja, és Nizase már nem is csodálkozik, hogy pártfogoltjainak egyike sem hozta fel a furcsa nevet, amelynek csengése olyan, akár egy fiúé, a sarki fűszeres inasáé, kit gyakran lát, de akinek arca sosem marad meg az emlékezetében. A „szörnyű dolgok” után már talán csak a szintén baljóslatú „Varjúláb banda” emlegetése kell ahhoz, hogy aztán végképp ne legyen kedve a későbbi kérdezősködéshez sem, s talán kicsit már bánja is, hogy oly könnyen beleegyezett abba a teába, de már nem visszakozhat. De azt persze elhatározza, hogy nem szól Tom-nak a dologról mindaddig, amíg maga nem látja, hogy miféle is leendő „ismerőse”. És ismerőse Calliope Evenstar-nak is, ami már önmagában egy rang, főként annak tükrében, hogy az asszony figyelme legalább annyi mindenre kiterjed, mint a sajátja. Hiszen ha nem így lenne, miért látná rögtön át a hasznát, jelzőrendszerüknek, s miért adna azonnal javaslatot az információ cseréjére. Így a lány megkönnyebbül, bár a tartozás megfizetése ismét ráébreszti arra, hogy az új találkahely problémáját megoldották ugyan, de lett helyette egy másik. Egy ígéret, amelyet neki kell teljesíteni. De mert a tündér nem sürgeti, s nem támaszt határidőt a javaslatok listájának összeállítására, azt gondolja, ajánlatának teljesítése sokkal kevesebb problémát jelent majd, mint a Könyvtár folyosóin rejtőzködni és arra készülni folyton, hogy mikor fedezi fel a Társaságot valaki.

- El sem tudod képzelni, mekkora ez a hely… Te tudtad, hogy… Remélem, megállapodtatok… Ennél jobbat sosem találnánk…

Tom és Eero hangja vet véget az elmélkedésének, s a férfiak lelkendezése, amellyel egymás szavába vágva igyekeznek mesélni és kérdezni egyszerre, neki is büszke mosolyt csal az arcára. Igen, persze, hogy megállapodtak, és ő is pontosan tudja már, hogy ennél biztonságosabb helyük tényleg nem akadna…

- Köszönjük, Miss Evenstar! - felel meg a folytatásra, miközben a két férfiú szava ismét elakad, ahogy Callie rájuk villantja elbűvölő mosolyát, hogy aztán jóváhagyását nyilvánvalóvá tegye számukra is, s távozásával pedig azt, hogy a megbeszélésnek immár vége.

- Kérem! Csak egy pillanaat!- lép a távozni készülő felé Nizzi. Nem, nem visszatartani akarja, csak azt, hogy új „házigazdájuk” utalásai ne maradjanak felelet nélkül. – A találkozóról csak hagyjon üzenetet a nevemre ott, ahol megbeszéltük. És köszönöm. Ahogy azt is, hogy megállapodhattunk. Az egyezségünk rám eső részét pedig mihamarabb elkészítem, ígérem.

S ha a nő távozását már semmi sem gátolja meg, hát maguk maradnak, vagyis majdnem, hiszen az őrzésükre ott maradó előzékenyen odébb vonul, hallótávolságon túlra, mégis szemmel még láthatóra, hát Tom-ot sem tartja vissza már semmi a kérdésektől.

- Azt mondta, teázás??? Meghívott magához? – mohó és egyben irigy tekintet jár a kérdésekkel, s egy fejrázás rá a válasz, hogy aztán újabb kérdés következzen, ami már nem ennyire önző. – Miféle lista?

S a lány már magyarázza is, miközben kifelé igyekeznek kíséretükkel együtt, s a két férfi kérdései csak úgy záporoznak rá. Mennyit kértek e bérletért? Miért nem kell fizetni? Tényleg segíteni akar? Bármikor jöhetünk? Merre van az a patika? …

És Nizz megfelel minden kérdésre, legyen az ostoba, vagy kevésbé az, és közben azon elmélkedik, hogy Matty-ről, a Varjúláb bandából inkább nem mesél… Talán mindenkinek így lesz a legjobb…


//Köszönjük szépen az új találkahelyet, az érdekes kapcsolatokat és a meglepő felfedezéseket. Én pedig a játékot köszönöm, nagyszerű volt és tényleg izgalmas.//




Ajánlott tartalom



Új idők, új eszmék Empty Re: Új idők, új eszmék

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.