Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenPént. Május 17, 2024 8:24 pmVahe's WrathNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandCsüt. Május 16, 2024 5:40 pmZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 18%
4 Hozzászólások - 18%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Go down
Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty In search for hybrids Matt &Kayne

Hétf. Dec. 05, 2022 8:34 pm

Borzasztó kimerült, csak azért tudja milyen nap van, mert jelentéseket kell aláírnia rideg falbéli irodája magányában. Néhányat már félre is tolt, amit nemesi szeszélyből fakadó halasztható “problémának” érzett, hogy valami igazi nyomába eredjen.
A lidérc támadása óta kujtorog már éjszakánként a Sötét negyed barátságtalan sikátoraiban, hogy az eltűnt hibrid gyermekek nyomára bukkanjon - egyelőre eredménytelenül. Számuk azóta, hogy katasztrófát katastrófára halmozott, ráadásul csak növekedett, mégsem annyira, hogy az bárkinek feltűnjön, hiszen csak  hiányzó korcsokról volt szó.
Próbál figyelni az elegendő alvásra - nehogy magával ragadja egy roham, de már csak tipegve lavíroz egy túl feszesre húzott, vékonyka cérnaszálon.

Ma azonban elhatározott, főleg mert több idő telt el az eltűnések óta, mint szerette volna és minden óra rengeteget nyom a latban, ha gyermekéletről van szó.
Ruhája ma is szinte pórias, az egyszerű szürke nadrág sötét köpeny feltűnésmentes kombinációja. Dísztelen öltözet, melynek rejtekében ott lapul orea tőre, az egyik és egy pisztoly. Ahogy a sötét negyedbe lép persze a falon strézsálók összenéznek milyen gyakran kurvázik, bizonyosan nem bír a vérével - és még felidézi Nizzi komoly arcát, mit reagálna ezekre a szemenszedett hazugságokra.
Nem törődik semmi mással, azt látja maga előtt, amit, akiket el akar érni, levélben már értekezett is a Rémvár igazgatónőjével, hozzá igyekszik fürgén, sötétségből sötétbe szökkenve.

Miss Bergmane dolgozószobájában várja, tekintet nélkül a kései időpontra és igazán meglepi, hogy a gróf úr, akit nem is általl végig így szólítani, mert tudja, hogy bosszantja, valóban azért jelent meg, hogy Timmyről érdeklődjön.
Feltesz legalább ezer az ügyet boncolgató kérdést, honnan tűnt el a gyermek, mikor, merre járt, kivel beszélt, hol látták utoljára, szemtelenül faggat, miközben a skorpió gyilkos szemekkel, fürkészőn méregeti és lehetőség szerint válaszolgat, hiszen neki is fontos - sokkal fontosabb, mint mutatja, hogy a gyerek előkerüljön.
Timmy már a hetedik, abban biztos, hogy komoly szervezés húzódik az egész hátterében, bár nem hisz benne, hogy másnak feltűnt, róla is hamar kiderül, árva.
- Tehát van az iskolájának egy bentlakásos szárnya - összegzi mereven, ahogy a nő szemébe néz. Van benne valami borzasztó hátborzongató, de állja, akármilyen hosszasan és élesen mustrálja is a skorpió.
- Csupán néhány gyermek számára, egyelőre ez egy újkeletű kezdeményezés.
Biccent. Nincs ideje most a háttérrel törődni, tudomásul veszi, elismeri, de a hosszas sallangokat - hogy ez milyen jó ötlet lehetőség szerint kerüli most. Megint az a kellemetlen sürgető érzés csikorgatja, amikor minden feleslegesen húzódó percet megfizethetetlennek érez.
- Tehát csak a környéken járt és három napja nem látták. Rendben. Köszönöm az információt, elő fogom keríteni.
Közli és feláll, olyan hirtelen, mint ahogy felbukkant a Rémvár leszakadt kapujában.
- Különös - kezdi Aurora Bergmane hangjában sejtelmes éllel. - Hogy maga ennyire foglalozik a hibridekkel Gróf úr - nyomja meg Kayne rangját. - Igazak lennének a pletykák?
Elsápad, már indul is, egyetlen elvesztegettt másodpercet sem akar Kiara emlékének ködébe burkolva várni. Sem felelni erre, csak a vállát vonja meg, ahogy távozóban se hall, se lát, elsiet.
- Minden gyerek egyformán védtelen.
Vet oda pusztán ennyit kurta elköszönés kíséretében és már kifelé nyargal, a különös megjegyzésre, amely keserűen száll tova Aurora szép ívű ajkairól, már nem reagál, de elkíséri a sarokig.
- Milyen biztos benne, hogy sikerrel jár.

Akár egy kísértet, végigborzong  túlhajszolt idegen, zsigerei mind vadul mocorognak. Megnézte már a Falnál lévő csempészutakat, amiről tudott, mind. Szigorított a léghajók ellenőrzésén és még csak nem is indokolta. Mégis egynesen katonákat mozgosított és tartotta fel az import-exportot, a közlekedést holmiféle eltűnt hibrid kölykökért. Azt mondta protokol, szigorúan át kell kutatni mindent és koholt kifogásokat gyártott, például, hogy nem támogatja a csempészetet, nincs-e Estranceban illegális emberkereskedelem, vagy orea behozatal. Elvileg hajón nem vitték ki őket, addig hajtotta embereit, amíg alaposan át nem néztek mindent. A nemesek közt is körbeszaglászott, ezernyi ótvaros mocsokra bukkant, de szagot nem fogott, a környéket már úgy ismeri, mint a tenyerét, sőt hibrid szülőket, megbízható szegényeket fizetett meg, hogy segítsék a nyomozást, mindhiába. Ekkor ötlik eszébe, ahogy a csatornafedélre néz, hogy arra még nem járt. Elindul, azzal a szent elhatározással, hogy ezúttal Estrance sötét negyedének kanálisába mászik be.



  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Hétf. Dec. 05, 2022 9:47 pm




× In search for hybrids ×


Kayne & Matt




Aki a Sötét Negyedben azt állította, hogy sosem volt még a csatornában, az hazudott. Mindenki lejutott oda egyszer, ilyen vagy olyan okból, csak valaki nem szeretett róla beszélni. Néha kényelmesebb volt, mint a fenti utak, a mocsokkal, sötéttel és dögszaggal együtt is, főleg, mert idelent ritkán jártak lidércek. Rengeteg dolog rohadt Estrance kanálisaiban, de ők éppen nem. Arra viszont felettébb kíváncsi voltam, hogy ez az északról szalajtott nemesficsúr, aki olyan határozottan bámulta a vasfedőt, lesüllyedt-e annyira, mint a városának legmélyebben lakó lelkei. Valószínűleg nem, de sosem lehetett tudni.
Aurora nem igényelt sok motivációt, hogy egy ilyen hírt tovább adjon, végülis ha az Estrance-i légierő főparancsnoka betéved az ember disznóólába, arról a kanásznak jó volt tudni. A béke érdekében. Nem voltak illúzióim, pontosan tudtam, hogy az igazgatónőnél hagyott harminc arany csak a kezdete volt a fizetségnek, amit ezért kért, de idelent így működött az üzleti élet. Kígyók, pókok és skorpiók figyelték egymást a sarokból, és egy-egy mérges csípésnek az ára az időnkénti alázat volt.
Az utca túloldalán álltam, egy bolt ajtaja mellett cigarettázva, mint aki épp most lépett ki, és fél szemem szorosan rajta tartottam az északin. A kis Timothy Calloway, vagy ahogy a többi gyerek hívta, Gyufás Timmy. Átlagos kölyök, némi gyújtogatási hajlammal, de hát a fajtáját többé-kevésbé mindig lenyűgözte a tűz. A fajtánkat - mert hogy Timmy is az volt, ami én. Szörnyszülött. Észak mocskos múltjának itt maradt emlékeztetője. De hogy miért érdekelte ennyire a parancsnokot, az még talány volt.
Nem tudtam sokat kideríteni róla, mert hogy senki nem tudott sokat. Aurora igen, de az az információ már feláras volt, én meg nem akartam külön költeni rá. Figyeltethettem volna mással, Skeet biztosan ezer örömmel állt volna rendelkezésre, de az ilyen dolgokat nem bízhattam másokra.
Mikor úgy tűnt, Westerburg elhatározta magát eldobtam a cigarettát és botkopogással kísérve egyenesen felé indultam, ledobva a feltűnésmentesség álcáját. Ő úgy sem ismert még. Nem volt rá oka.
- Mit remél odalent találni? - kérdeztem, miközben közelebb sántikáltam hozzá. - Csak döglött macskák és okádék van a csatornában. Egyik sem az, amihez szokott.
Persze most nem nézett ki tisztnek, nem villogtak rajta fogaskerekes felségjelzések, csak egyszerű ruha, mint mindenkin. De ha nem tudtam volna, kit keresek, akkor is feltűnt volna. Callie szava járása volt, hogy a negyeden kívülről jövőknek volt valami a járásában, ami lebuktatta őket, épp csak tudni kellett, mire kell figyelni. Én tudtam.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Csüt. Dec. 08, 2022 1:39 pm


Éppen azt latolgatja mennyire nagy őrültség tudatlanul lemerészkedni oda. Fogalma sincs a földalatti világról, a csatorna zegzugos járatairól, a Sötét negyed térképét fejben ugyan ismeri, de az alant elterülő világ legalább akkora rejtély számára, mint két puszta kezével mosni.
Alighogy levegőt vesz, mint egy víz alá merülő, furcsa kopogás zajára lesz figyelmes. Megtorpan, minden előre igyekvő mozdulata belefagy az időbe. A felé bicegő férfi sovány sziluettje, hanghordozása, gesztusai éppen olyanok mint bármelyik polgáré, akár az itteni jobb sorsúakról, vagy épp eggyel “feljebb” a középső szektor lakóiról legyen szó.
Mogorva pillantása finoman siklik rá, egy kósza másodpercig megfordul fejében, hogy a hibrid gyerekek elrablója nyugodtan lehetne ez a fickó is.
- Nem hiszem, hogy a csatorna mocskosabb lenne, mint amihez északon szoktam.
Felel vállrándítással, tekintetét a fedélre szegezi, nem az a kérdés lemegy-e, annak ellenére, hogy talán vakon tapogatózna egy teljesen ismeretlen terepen, de inkább az, egyedül indul-e útnak. Ráadásul nem lenne szerencsés itt hagyni a tagot annak ismeretében, hogy ő odalent tartózkodik majd. Rárobbanthatják. Amióta a lidérc megpróbálta megölni, egy ember legalábbis létezik még a közelében, aki holtan akarja látni.
Kivár, legalább addig, amíg alapos levegőt nem vesz megint és körülnéz, de rajtuk kívül éppen nem neszeznek arra. Persze ki tudja, a Sötét negyednek még számára megannyi felderítetlen területe maradt, hiszen azt a bérgyilkost sem vette észre időben.
- Felteszem Ön jobban ismeri a föld alatti vidéket nálam. Lehet, hogy különös és hirtelen ajánlatnak tűnik, de jól jönne egy idegenvezető. Természetesen megfelelő összeg fejében. Önnek csupán navigálnia kellene, át akarom nézni a környéket.
Itt berekeszti mondandóját és fürkészőn figyel a figurára. Hihet bármit. Igazából azt is, hogy illegális áru után kutat - és ez a tény, ha hibrid csempészetről van szó, valamilyen módon még igaz is. Felemeli a csatornafedelet, a negyedben nem igazán foglalkoznak vele, hogy rendesen rögzítsék. Ezért is lehet ez remek és nem ellenőrzött menekülőút egy potenciális gyermekrabló számára. Amíg a férfi elgondolkodik az ajánlaton, ő óvatosan félreteszi a fedőt. Amint az út már nyitva áll és várja őket a mélység orrfacsaró bűze, még felegyenesedik, hogy kérdőn a jövevény szemébe nézzen.


  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Pént. Dec. 09, 2022 4:34 pm




× In search for hybrids ×


Kayne & Matt




A ficsúr vagy meglepő öniróniával rendelkezett, vagy teljesen álmokban élt. Persze sokan gondolták északon, hogy tudták milyen Estrance Sötét Negyede, a fertő, amiről alig akartak tudomást venni, de tévedtek. Nem tudhatták. Addig nem, míg nem kellett gyerekként egy hordó mögött remegve várniuk a hajnalt, minden pillanatban attól tartva, hogy a hordón túl dulakodó, részeg őrültek észreveszik és kiloccsantják az agyát egy utcakővel. Mert rosszkor volt rossz helyen. Ilyen volt az élet idelent, a csatornában pedig olyanok mászkáltak, akiknek még ennyi sem jutott.
- Hát hogyne. - feleltem egy cinikus mosollyal.
A kérésére egy pillanatra felvontam a szemöldököm, azt találgatva, milyen mélyen lehetett az elvarázsolt világában. Látszólag fogalma sem volt róla én ki voltam - különben nem kért volna ilyet tőlem -, de ezek szerint egy átlag semmirekellő is lehettem volna, aki odalent elvágja a torkát és a zsebei tartalmát eladja egy marék ebédért. Vagy némi tündérporért.
- Nem szokásom idegenvezetőt játszani... - kezdtem félrebillenő fejjel, engedve a viszketésnek. - ...de ki vagyok én, hogy egy ilyen szívélyes kérést visszautasítsak egy ilyen embertől?
Végülis mégis csak Estrance légierejének parancsnoka állt az utcámban. A legtöbben nem ismerték volna fel, de akik igen, azoknak többet ért élve, mint átvágott torokkal. Ami elengedhetetlenül megtörtént volna, ha nem tartom rajta a szemem.
- Viszont ha mégiscsak navigátor leszek, elárulhatna néhány dolgot, Mr. Westerburg. A tetemes összeg helyett. Például hogy miért érdeklődik egy maga fajtaszegény Gyufás Timmy után. Vagy felelhet az előző kérdésemre, miszerint mit is remél találni a csatornában.
Persze volt, hogy utcakölykök ott vészelték át az éjszakákat, mert a csatornának volt egy előnye az árvaházakkal szemben - ha túlélte valaki reggelig, utána előmászhatott és mehetett a dolgára. Nyilván, nem vártak rá ágyak, de legalább ingyen robot sem valamelyik jószándékú nevelő keze alatt.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Kedd Dec. 13, 2022 7:50 pm


Az irónia úgy pereg le róla, mint ereszről a kósza esőcseppek, alig észrevehetően még vállán is rándít egyet. El sem várná, hogy ránézésre, de akár még alapos ismeret után is hitelt tulajdonítsanak nézeteinek.
Mereven biccent a férfi szokásait illetően, vet rá egy hosszabb, tűnődő pillantást, magában felkészülve valami minimálisan rábeszélő szövegre, amikoris tekintetébe egyszerre felismerés szökik. Tesz egy óvatos, de határozott mozdulatot előre, felajánlja jobbját kézfogásra //igen, tudom XD//
- Az ilyesmit nem kell néznie, csak az embert Mr...?
Néz rá kérdőn, mivel felismerték nem  szándékozik azzal a kellemetlen részlettel foglalkozni, hogy elismétli a nevét - vagy egyáltalán kimondja.  De a folytatás, ami általában egy igen  után következik valami hasonló felajánlásra, mint általában, most is megdöbbenti. Persze nyílt titok, hogy szaglászik és ha a fickó járatos a negyedben hallhatott már erről.
Vesz egy hatalmas levegőt, megtorpan a csatorna lejáratánál és próbál a lehető legtermészetesebben beszélni.
- Eltűnt néhány gyermek errefelé, többek között Timmy is és azon egyszerű oknál fogva, hogy nem pártolom az ilyesmit. Őket szeretném megtalálni. A fajta nem érdekel, se a sajátom, se másé. Gyerekek tűntek el. De sajnos hivatalos kutatócsoportot nem szervezhettem az ügy köré…így
A csatornába pillant, le, egészen mélyre, azt fontolgatja ugrania kellene-e, vagy maradjon az óvatosabb mozgásnál.
- Léghajón nem vitték ki őket, a legtöbb titkos csempészúton is körbenéztem, bár nyilván nem tudok mindről. De itt lent még nem voltam. Remélem találok nyomokat, vagy valami többet. Csak…nem várom el ezt puszta jószándékból, de ha van valami ötlete őszinteségemen felül még mivel honorálhatnám, kérem ne tartsa magában.
Kivár egy percet, addigis mérlegel mennyire volt őrült ötlet beavatni ezt az idegent. De arra jut, legalább annyira, mint megkérni, hogy navigálja, vagy elvágja a torkát, vagy nem. Ha hibrid gyerekekért hal meg, már nem élt hiába - bár meg akarja találni őket előbb.
- Mennyire járatos odalenn?
Kérdezi és egyik lábát mindenesetre leereszti a résen. Akkor is menni fog, ha az idegen végül meggondolja magát.



  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Szer. Dec. 14, 2022 6:23 pm




× In search for hybrids ×


Kayne & Matt




Tehát légierőnk drága parancsnoka egy jótét lélek volt, akinek épp most szemet szúrtak az eltűnt kölykök. Azok nem, akik éhen haltak, vagy elkeseredésükben egy ujjhegynyi kenyérért tizenhat órákat robotoltak a gyárakban. Csak akik most tűntek el. Valószínűleg mert ez rejtély volt, az pedig izgalmat jelentett egy felsővárosi arisztokrata életében. Az éhen veszett gyerekekben nem volt semmi rejtélyes.
Ennek ellenére sikerült észrevennem valamit a mondandójában, ami eddig elkerült, és ez felettébb bosszantott. Ez nem egy vagy két kölyök volt, akiket rosszkor találtak olyan helyen, ahol nem kellett volna lenniük. Ahogy Westerburg a keresését leírta, ez legalább hetek óta zajlott, az pedig precedens volt. És gyűlöltem a precedenseket, ha nem én állítottam őket.
- Raben. - feleltem, elfogadva a felém nyújtott kezet a saját kesztyűs jobbommal. - Matthew Raben, de szólítson csak Mattnek. Én vagyok a helyi önkéntes polgárőrség igazgatója.
Nem volt a legkifinomultabb hazugságom, de kellően folyékonyan mondtam el ahhoz, hogy ha valakiben kevesebb intuíció volt a hazugok felé, akár el is hihesse. Persze nem voltam olyan naiv, hogy azt higgyem egy katonatisztet ilyen egyszerű volt átejteni, de néha a hazugság ténye fontosabb volt, mint a tárgya. Azt is mondhattam volna, hogy én vagyok a kondás, teljesen mindegy volt.
Követtem Westerburg tekintetét a csatorna felé, aztán megvontam a vállam.
- Eléggé, hogy túléljem. Töltöttem lent néhány éjszakát. A honorálást megbeszéljük később, ha talált valamit, addig csak a semmire költi a pénzét. Akkor viszont ne féljen, majd benyújtom a számlát. - mosolyodtam el, miközben a parancsnok szárny - vagy láb - próbálkozását figyeltem. - Van egy létra, vasból. De csúszós a penész miatt, szóval csak óvatosan.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Vas. Dec. 18, 2022 5:07 pm

Vet rá egy kifejezetten gyanakvó pillantást, ugyanis biztos benne, az önkéntes polgárőrség igazgatóját ismernie kellene, avagy kutatásai során legalábbis hallott volna róla. Persze, ha léha alak, aki a közügyekért éppen semmit nem csinál, meghúzódhatott a háttérben, de egy ilyen hangzatos rang valahogy elég gyanakvásra ad okot, hogy hosszú és kissé ironikus kérdést préseljen ki belőle.
- Igazán?
Később, pontosabban egy sietős másodperc múlva azonban hozzáteszi, hogy örvend és óvatosan megszorítja a férfi kesztyűs kezét is. Lényegtelen, ezen a ponton már édesmindegy ki lesz az idegenvezetője, ha ismeri a járatot, a semminél jobban már többet nyert, még ha későbbi szavai azt is ígérik drága lesz ez neki.
- Igen, úgy tűnik kár aggódnom és köszönöm. Bár meglehetősen érdekes, hogy igazgatóként lekényszerült a csatornába
Vet rá egy kósza félmosolyt, amit akárhogy lehetne értelmezni, mint az önkéntes polgárőrség igazgatóját, akkor is, ha biztos benne lesz a férfinak magyarázata, tud is tippelni micsoda.
- Rendben, köszönöm.
Bámul le a mélybe és valamennyire valóban óvatos, miközben lemászik, másrészt meglehetősen ügyes, ezzel ellensúlyozta mindig, hogy nem kifejezetten erős, így az utolsó fokoknál már megkockáztatja, hogy ugrik és elég elegánsan is érkezik. Oldalra áll és bevárja Mattet, addigis előremered a vaksögétben.
Mire a férfi talán leérkezik, tudatosodik benne, hogy nem erre készült és ha elindulnak vakok lesznek.
- Ne ijedjen meg, de elő kell vennem valamit, hogy világítsak
Közli és ügyesen előkapja orea-tőrét, ami ha hozzáér valamely felülethez vele, kék pajzsként felizzik.
- Hacsak nincs önnél valami sokkal funkcionálisabb darab. Ez egy hirtelen ötlet volt. Mindenesetre…
Óvatosan elindul előre
- Át akarom nézni. Keresztül-kasul, mindenhol. Van valami tippje, ha már polgárőrként dolgozott, merrefelé lehet olyan rejtettebb útszakasz, ahol találhatunk nyomokat?
Ha nem, hát random indul el egy bizonyos irányba.






  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Kedd Dec. 27, 2022 4:56 pm




× In search for hybrids ×


Kayne & Matt




A bizalmatlan pillantásra illet volna elmosolyodnom, ahogy az egy valamire való rézérmés rémtörténetben kötelező. De a rémlapokat a Középben vették. Idelent másra kellettek az érmék, így az ilyen klisék is megmaradtak odafent. Vigyor helyett csak várakozó komolysággal néztem Westerburg szemébe, mintha az "igazán?" után szégyenkeznie kellett volna azért, mert meg merte kérdőjelezni a hitelességem. Még akkor is, ha szemen szedett hazugság volt.
- Aggódni sosem kár. Idelent az egészséges. - feleltem, ezúttal tényleg elmosolyodva kissé. - A Sötét Negyedben az igazgatók is csak emberek, akik voltak elég ostobák feltenni a kezük, mikor valaki azt kérdezte, ki akarja vezetni a lehetetlen vállalkozásokat. Viccnek is rossz, nem? Rendfenntartók. Dél-Estrance mélyén. Mint az erkölcscsősz a kurvák között.
Westerburg jóval ügyesebben mászott le a mocskos létrán, mint én. A tömésektől a lábfejem lehettek volna ólomba is öntve, a lábszáram meg nem sokkal volt jobban kezelhető a botomnál. Ezért komótosan, a fogyatékosságomat cseppet sem rejtve másztam le, mint egy nyomorék.
Nem volt szokásom megijedni, akár figyelmeztettek előre, akár nem, de a gróf orea-fényű tőrei előcsaltak belőlem egy csodálkozó szemöldökemelést. Valaki a csatornába készült, és nem hozott magával se fáklyát, se lámpást.
- Ne pazarolja a drága varázskövet. A következő fordulóban, úgy harminc méterre arra... - mutattam az egyik irányba. - ...lóg a falon egy lámpás. A munkások használják, hogy jelöljék az útjukat, de az az egy nem fog hiányozni senkinek. Gyufám van.
Az orea derengő fényében elindultam előre, meg sem próbálva kikerülni a pocsolyába gyűlt mocskot. Az én cipőm nem tündérmunka volt, nem volt érte kár.
- Nem tudom, mit ért rejtettebb alatt, de én délnek indulnék először. Volt egy csatorna, aminek beszakadt egy szakasza. Négyen haltak meg ott, azóta nem szívesen jár arrafelé senki. Persze eltakarították, de megjavítani nem volt pénz, szóval senki nem tudja, ő lesz-e az ötödik egy rossz pillanatban.
Persze ez sem volt teljesen igaz, a Zsebesek szerettek arrafelé kerülni egy-két akció után, de ők is iszkoltak, mint a patkányok. Ha viszont a flottaparancsnok véletlenül belefutott Harding gyökereibe és véletlenül oka támadt kitakarítani a fészküket, nekem az csak jó volt. Akkor nem nekem kellett csinálnom.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Pént. Dec. 30, 2022 3:29 pm


Nem bánná, ha igaz lenne, bármi  legyen is a valóság, most mégis úgy tesz, mintha a Matthew Rabenként bemutatkozott ember az lenne, akinek mondja magát.
Óvatos illemmel ingatja fejét, hozzáfűzve megint valamit, amit talán nem várnak tőle, megszokta már, hogy mindenki azt szeretné, ha helyeselne, nem ágálna folyton.
- Jó lenne, ha olyan embert ültetnének a rendfenntartók székébe, aki lehetetlen vállalkozásokra is kapható. Elvégre ez most szintén valami ilyesmi. Még akkor is, ha egyetlen erkölcscsősz nem csinál kurvákból apácát.
Teszi hozzá kissé fanyarul, ennyi humorra futja tőle. Félreáll ott a csatornamélyen, amíg újdonsült ismerőse leszenvedi magát és csak azért nem kérdezgeti jól van-e, mert meglehetősen megalázó volna és tippre úgy véli harapós lenne utitársa hangulata, ha aggodalmaskodna felette.
A sötétbe hunyorog, célszerűbb lesz lámpással haladni, mint ore-tőrének gyenge megvilágításában, így egyetértően hümmög a férfi tippjére - máris sokkal előrébb van, mintha vakoskodna. El is indul a mondott irányba, de figyel rá, hogy útitársát ne terhelje túl az iram, még ha legszívesebben rohanna is.
- Igen, valami ilyesmire gondoltam. Ez már…tényleg az utolsó tippem.
Sóhajt fel, aztán lassan el is érik az említett lámpást, gyorsan lekapja a falról és udvariasan gyufát is kér a férfitól.
Tehát dél, óvatos léptekkel indul a beomlott szaksz felé, neszelve minden, aprócska zajra.
Patkánycsalád rohan át előttük, egyik-másik felvisít, ahogy a számukra éles fény rájuk vetődik, aztán iszkolnak rejtett üregeikbe.
- Bizonyára ki kellett volna ötlenem valami hatékonyabbat. Mindenképpen meg kell találnom azokat a gyerekeket, de egyszerűen…
A fejére szakad lassan sok tennivalója.
- Biztos hallott már Ön is róla, hogy elvesztek, esetleg előterjesztette valakinek, mennyire foglalkoztak itt az üggyel? Gyanítom semennyire, de nem küldtek legalább önkénteseket önöktől?
Érdeklődik halkan, ahogy a mondott irányba haladnak, egyre mélyebben a csatornarendszer girgeburba kanyarulatai között. Mindig csak egy apró szakasz látható, közvetlen előttük, az út nagy része az ismeretlen sötétjébe vész. Egyelőre csak patkányok neszezését hallja, kapirgálást, néhol, ahol valamilyen nyílás éktelenkedik lágy, alig érhezhető huzat fésül tincsei közé- és persze szeméten taposnak, ahogy rejtettebb területekre érnek egyre halmozódik talpuk alatt minden. Csorba csavarok, szögek, bomló papír, de üvegdarabok is.
- Legyen óvatos kérem.
Azt szeretné mondani halkabb, mégis visszanyeli ezt a szemenszedett modortalanságot. Ki tudja hol sérült meg szegény férfi lába, vele valószínűleg képtelen lesz olyan ütemben és stílusban haladni, ahogy lopakodni szokott - mégis, mérlegre téve a dolgokat még mindig jóval szerencsésebb vele, mintha egyedül bóklászna faltól falig.



  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Hétf. Jan. 02, 2023 3:54 pm




× In search for hybrids ×


Kayne & Matt




Westerburg vagy nagyon szerette a metaforákat és tovább fűzte a kissé cinikus hazugságom, vagy a bemutatkozás hihetőbbre sikerült, mint először gondoltam. Vagy mindkettő.
- Van, ami tényleg lehetetlen, Mr. Westerburg. - mondtam leérkezve a kellemesen koszos csatornába. - Meg van, amihez őrültnek kell lennie, hogy sikerüljön. Az igazi kihívás az, hogy az őrültek jó helyre kerüljenek.
Ha már ilyen mély témákba gabalyodtunk, igazán illendő volt legalább tovább gördítenem a ki nem mondott dolgok fonalát. Aztán azt vont le belőle a nemes, amit akart. Nagyon reméltem, hogy tévedett, mert az egész negyed egy hatalmas bordély volt, és nem akadt rajtam kívül más erkölcscsősz. De nekem feltett szándékom volt addig ütni a kurvákat, míg tisztes apácák nem lesznek, kerül, amibe kerül. Persze csak képletesen. Callie letépné a tökeimet, ha tisztes, keményen dolgozó prostituáltakkal rosszul bánnék. Amúgy sem érdemlik meg, sokszor inkább a vevőket kellett megfenyíteni. Legalább is az én területemen az emberek megtanulták, hogy fizessenek a bordélyokban, ha nem akartak kevesebb taggal távozni, mint amivel beléptek.
A csatorna nem változott, csak a kosz alkotott új formákat napról napra. Westerburg szemét még magára vonták az elrohanó patkányok, a megbuggyanó szennyvíz, én már csak szinte unottan kerülgettem a csatornalé pocsolyáit. A kérdése kissé meglepett, mert addigra el is felejtettem a magamra vett álcát, de gyakorlottabb voltam annál, hogy kizökkenjek. Hazudni olyan volt, mint lyukat ásni. Csak az fulladt meg, aki kifelé kezdett kaparni, aki tartotta az irányt lefelé, az egy ideig jól elvolt. Már ha nem tervezett egyhamar kimászni.
- Akiről én hallottam, az néhány gyerek, akik egyszer nem mentek haza. Ilyen szintű gyakoriságot még csak el sem mertem képzelni. - feleltem az igazságnak - nagyrészt - megfelelően. - Önkéntesek vagyunk, Mr. Westerburg. Csak az akad fenn a hálónkon, amit valaki észrevesz és jelent nekem, eltűnt gyerekek pedig keveseknek szúrnak szemet a negyedben. El sem tudná képzelni, hányszor történik meg. Van, aki pár rézért híreket visz a bandák között, aztán egyszer rajtakapják. És a kanálisban végzi. Mások zsebmetszéssel próbálnak kenyeret venni maguknak, amíg rossztól nem lopnak. Megint csak, kanális. De olyan is van, akit egyszerűen kitesznek a gyárakból, a bordélyokban meg nincs hely, szóval az utcán ragad és egy éjszaka rossz sarkon fordul be. Kanális. Érti már, hogy megy az élet idelent?
Nem vártam, hogy megvilágosítom ezt a selyemkanállal a seggében született északit, de tökéletesen megelégedtem azzal, ha verbálisan belerúghatok néhányat. Kicsit szétfeszegettem az ujjait, amivel eltakarta a szemét az ilyen szomorú és gyomorforgató esetek előtt, amíg hőst nem játszhat néhány eltűnt gyerek után.
- Óvatos leszek, ne aggódjon. De ha gyanít valamit, nyugodtan menjen csak előre, majd meghúzódok. - mondtam, a botom végével nyomatékosan a csatorna közepére lökve egy darab fát, ami valamikor egy doboz sarka lehetett. Egyébként is jobb volt a nemes mögött maradnom, akik idelent éltek nem álltak meg címeknek vagy neveknek, ha kést rántottak. Ráadásul jó néhányan profitáltak belőle, ha a Varjú idelent leli a halálát.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Szomb. Jan. 07, 2023 3:17 pm


Matthew szavaiban van igazság, ennek magvát saját magára őrültségére is kiterjeszti, de néma marad, csak biccentéssel adózik a megjegyzésnek.
Mielőtt beszélgetést kezdeményezne egy ideig csendben haladnak a pocsolyában, patkányok meszezésének közepette, néhol a rágcsálók árnya, vagy zajai hatására összerezzen, ám a mellette haladó rutinos férfi, mintha egészen jól ismerné a terepet.
- A néhány relatív fogalom és persze, el tudom képzelni. Ezért is tartom remek dolognak Miss Bergmane iskoláját, remélem sikerül jó nevelőket találnia. Viszont onnan is eltűnt egy gyerek, Timmy, tehát úgy gondolom a sorozatos véletlenek összetettebb ügyet takarnak. Például a koruk. Egyik sem, akiről legalábbis hallottam, töltötte még be a tizenhármat.
Komoran biccent a kanális büdös tócsájának. Mélyen sóhajt fel, mert sokkal kevésbé ismerte a szegénység bugyrait és lefolyóit ezek szerint, mint feltételezte.
- Igen. Ez a kanális dolog hamarabb eszembe jutott volna, ha járatos vagyok idelenn.
Vallja be és számít is valamiféle csípős megjegyzésre még, már előre készül, ellenben egyáltalán nem bánja, mintha hibázott volna, így önkéntes alapon is lehet. Várja a pofont, könnyebb így, mintha folyton önmagát ostorozná.
- Természetesen, megyek.
Máris előre halad, számít rá, hogy Matt, ha már ilyen kedves idegenvezetője volt eddig majd instruálja, ha rossz irányba fordul, addigis kaptat előre, világítja maguk előtt az útnak nevezet kotványt.

Haladnak egy darabig, legalább tizenöt, húsz perc, amikor vas csörömpölésének visszhangja döng vissza a penészes falakról. Megtorpan, hátrales és biccent a férfi felé, ahogy beszélték, maradjon csak mögötte, biztonságban. Addigis előrelopakodik, egyenest a hang irányába, amíg emberi beszédet nem hall.
- Ej a nemjóját Alee, itten hagytad azt a ládát, vagy nem hagytad itten? Mer’ itten nincsen, seholse! Ha én aztat nem szállítom le, kibeleznek! Azt mondtad itten van! Hogy ezt a járatot már Lola se használja, zsákokba rakta, osztan felvitte őket valahogy.

//szerencsétlen dobás :-(// Előrelopakodik, kitágult, nagy szemekkel, a kontextus ugyanis simán tartozhatna gyermekrablók hétfő esti diskurzusához, mint konc csap le a tépett húsra. Csakhogy nem veszi számításba, egy csatornában haladnak éppen, ami nemcsak visszhangos, de ahogy gázol a pocsolyában, bizony azonnal meghallják.
- Ki van ott?
Ekkor pedig már mindegy, rohanni kezd a hangok irányába és fel is tűnik előtte egy ronda, púpos alak, meg egy másik, vézna fickó ráncos tokával, kezükben egy-egy feszítővassal. Talán a láda tartalmát akarták kibelezni így, vagy abból kovácsoltak fegyvert, amit találtak.




  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Szer. Jan. 11, 2023 6:34 pm




× In search for hybrids ×


Kayne & Matt




A söpredék nevelőnőjének említésére csak elmosolyodtam, de nem voltam biztos benne, hogy Westerburg látta-e a sötétben. Ha tudta volna, milyen gyorsan dobta fel, mint egy csillogó érmét az első embernek, aki érte nyúlt, biztosan nem lett volna ilyen jó véleménnyel Aurora Bergmane-ről. A nőről, aki hozzám hasonlóan sosem húzta le a kesztyűjét.
- Róla tudok. A rendes neve Timothy Calloway, de a többi gyerek Gyufás Timmynek hívja. Az apja egy gyufagyárban dolgozott, mielőtt meghalt, azóta a fiúnak mániája lett gyűjteni őket. Meg néha meggyújtani, akkor is, ha nem kellene. De tudok Rebecca Histrich-ről és Nicky Hallról. A többiekről nem. És azt is tudom, hogy kihagyott egy nagyon fontos részletet, ami közös bennük, Mr. Westerburg. Történetesen mindhárom kölyök, akiről tudok korcs.
Becca félig macska volt, legalább is a bajsza alapján. Karmai nem voltak, de egyensúlya annál több. Skeet folyamatosan panaszkodott róla, mert rendszeresen megelőzte a kisebb lehetőségeknél. Nicky apja katona volt, vadászkopó jegyekkel, amit a fia hellyel-közel örökölt. Nem lógott a füle, de a lába neki is hozzám hasonló volt, ezért nagyon tudott futni. Azért volt még életben.
Hagytam, hagy menjen előre a gróf a maga tempójában, várva a surranó kis árnyakat, amikre lecsaphatott. A legnagyobb biztonságban én úgy lettem volna, ha pisztolyt szegezve botorkálok utána, de nem akartam elrontani a háztájnéző kalandját. Hadd ismerkedjen csak a Sötét Negyed vendégszeretetével - amibe a hangokat ítélve azonnal bele is futott. Itt már elővettem a fegyverem és határozott léptekkel követtem Westerburgot, a válla fölött nekiszegezve a pisztoly csövét az első szerencsétlennek.
- Dobd el az a feszítővasat, Alee, mielőtt csúnyán jársz. - mondtam, miközben fél kézzel elővettem a dohánytáskát a zsebemből, felpattintva a fedelét és a fogam közé illesztve egy cigarettát. Már ha nem ugráltak nagyon. Ha igen, akkor lehet elég hamar lett kellemetlen a csatorna-túra.


Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Vas. Jan. 15, 2023 5:48 pm

Arca egészen hűvössé válik, hangja követi ezt a hideg, kissé élces jelleget.
- Van még egy kislány, fiatal, hatéves lehet, árva és siket. Őt nem keresi senki, véletlenül jutott tudomásomra, hogy eltűnt. Egyébként a gyerekek a helyes megnevezés  Mr. Raben, biztosan ezt szerette volna mondani.
Veti oda epésen, miközben nem rá, egyenesen előremered, a szürke homálynak tartogatja gonosz szemráncolásait. Rosszul van ettől a kifejezéstől, ahogy a siket kislány Suzy akármilyentén kihasználásától, vagy a szomorú ténytől, még örültek is, hogy eggyel kevesebb éhes száj tátog a sötét negyed sikátoraiban.
Egy kanyarig tart csak hallgatása, merthogy a megjegyzésen túl minden gusztusa elmegy a további diskurzustól, egészen addig, amíg rajta nem ütnek egy egészen furcsa duón.

Hátrales, utastársa azonmód fegyvert ránt, nem mintha túlzottan bízott volna benne, hogy az, akinek mondja magát, de amikor az Alee nevű fickó eldobja a feszítővasat és határozott rémülettel kiált fel
- Varjúláb! - Minden kétsége elszáll, hogy az alakot Rabennak hívják egyáltalán.
- Te ez nem? Egy tiszttel? Mi a tököm?! - reagál a púpos, de Aleehoz hasonlóan ő is eldobja a vasat és kifejezetten rémült pillantántást vet a rászegeződő orea tőrre. Még elülső lapátfoga is remegni látszik, mintha meg akarna szabadulni az ínytől.
- Mit tudnak az eltűnt hibrid gyerekekről?
A két delikvens összenéz és egyszerre, mint egy nagyon rossz drámában vágják rá:
- Semmit!
- Ugye Mr. Crowle nem kell mondanunk semmit? - kacsintgat Alee felé sokatmondóan, míg Kayne a maga részéről felvont szemöldökkel illeti a megszólítottat és kivont tőrét fenyegetően böki az említett felé.
- Öt másodperce van elkezdeni, különben a belei fognak itt ázni hamarosan
Kezdi jéghideg, elletmondást nem tűrő hangján. Voltak már áldozatok, akik utoljára hallották ezt a tónust és akik semmi fiatalságot, vagy eleganciát nem találtak benne.





  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Csüt. Jan. 19, 2023 2:35 pm




× In search for hybrids ×


Kayne & Matt




- Igaza van, bocsásson meg. - mosolyodtam el Westerburg tiltakozására, miután kijavította a szavaimat. Valami ilyesmit akartam előcsalni belőle, ezt az álszent hazugságot, amivel a saját lelkét akarta könnyíteni. Eszembe sem jutott, hogy tényleg érdekelték volna a magamfajta megnyomorított roncsok, mert esélytelen volt. Talán a patinás becsületét bántotta, hogy nem volt elég hősies mindenkinek segíteni, így egy újabb sor mellé akart pipát kanyarítani a jótét listáján. Talán politikai hasznot remélt húzni abból, amit most tett. Bármit, az igazi önzetlenségen kívül. Arra a nemesek nem voltak képesek. - Mindhárom gyerek, akiről tudok, korcs.
Sajnos a játék nem tartott sokáig, ahogy a pisztolyom csöve fölött végignéztem a két idióta zavarodott pofáján. Alee már többször kapott tőlem fizetést, ezért vagy azért. Az igazi nevét sosem hallottam, szerintem már ő sem tudta, csak maradt ez a kurta-furcsa becenév. A másik, Dirk, annyit ért, amennyit a neve. Csak egy bökő volt, most épp rossz helyen.
- Tudjátok, hogy nem érdekel mit üzleteltek a Zsebesekkel, vagy hogy mitől vérzik Dirk orra esténként. De van, amit nehéz csak úgy elnézni, uraim. - feleltem a kétségbeesett kérdésre. Ha ezek a barmok képesek voltak a vezetéknevemen szólítani, egy katonatiszt előtt, felesleges volt játszanom azt, hogy nem ismerem őket. Westerburg sanda pillantásait egyelőre figyelmen kívül hagytam, felőlem megkancsulhatott a gyanakvásában. Akkor sem volt semmije, csak egy neve, és nem tudhatta, kinek is hazudtam. - Valaki hibrid gyerekeket tüntet el a negyedből, és ez nem tetszik. Ha valami közötök van hozzá, egyetlen módja van, hogy életben maradjatok, mégpedig ha elkezdtek beszélni. Ha tudtok róla, akkor is jobb, ha kinyitod a szád, Alee, mielőtt eszembe jut honnan volt pénzed kifizetni az Ezüstkezűt.
Miközben vártam, hogy a flottaparancsnok vehemenciája, vagy az én burkolt fenyegetésem teszi meg a hatását, azt latolgattam, mit is kellene tennem Westerburggal. Talán meg kellett volna ölnöm. Kilyukasztani a koponyáját és itt hagyni a csatornában. A baj csak az volt, hogy ha neki eszébe jutott lenézni ide kölykökért, más túlbuzgó macskajancsiban is felmerülhetett, akkor pedig biztos a nyakunkba gyújtották volna a negyedet, azt pedig nem hagyhattam. Szóval Kayne Westerburg életben maradt - egyelőre.


Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Szer. Jan. 25, 2023 7:43 am


Gondolatait már megnyugtatná ez az egyszerű, de kevésszer hallott frázis, amikor a folytatás miatt újfent lehunyja szemeit és sóhajt. Mivel feszült, enyhén szólva túlhajtott és idegein ki nem zongorázott az elmúlt időszakban, tőle szokatlan megnyilvánulást vet oda nyersen, foghegyről.
- Jó, teszek a véleményére.
Az egész világéra, itt mégis elvágja mondandója fonalát és inkább az útra koncentrál.

De hamarosan elétárul ez a mocskos látvány és Dirk azonnal köp, még ha Aleeba szorult is volna józan ész.
- Mink nem tehetünk arrú! Semmi közink hozzá! Neki viszont van!
Rámutat Kayne-ra, hatalmas, lapos mosollyal. A szürrealitásokhoz szokott parancsnok, aki többet élt át mostanában, mint más több élet alatt, megpördül tengelye körül, mintha láthatatlan találat érné. Kezében rezdül orea tőre. Eleve döbbent, mert alkalmi szövetségese könnyen indulhat ellene, mielőtt Timmyt vagy akárki mást megmenthetne. Alee feladja, olyan szavak hangzanak el, melyek gondolatébresztőek és sokkal közlékenyebb a barom Dirknél, csak úgy fossa egymás után a szavakat.
- Lola is csak nekik dolgozik, a nemeseknek. Kevesen tudják, mi is azér' mert jó pénzért megvettük volna Lolától ezeket a ládákat, azt csinálni vele, hogy... eh! - legyint, kiköpve. - Lysistrata Westergurgnak, őtet kell kérdezni róla. De állítólag a grófné farmot akar korcs kölykökből és szaporítani őket. Kísérletekre, vagy ilyesmi. Mit tudom én azt. Beszélték, hogy valaki járkál kérdezősködn utánuk, de hogy pont ő!
Kayne olyan képet vág, mintha leperegne előtte az élete. Szédül, fülei sípolnak és talán tőre gyér, kék fényében is látszik színeváltozása. Mindig is gyorsan döntött, még ha lélekben bele is nyomorodott ezekbe, mintha minden hirtelen halál elvett volna éveiből. Nem maradt már sok… Egyetlen fürge szökkenéssel terem Mattnél, mielőtt talán felocsúdna és halk, sistergő hangon súg igen kurtát a varjúnak.
- A Sinarini lappangók egyik embere vagyok. Segítsen megölni Lysistratát, megmenteni a gyerekeket és lesznek kapcsolatai.

Kayne Westerburgnak megannyi titka van. Álmodó, megölte a tulajdon apját - és beállt a fővárosban az egyik legsötétebb, kétesebb, de kétségtelen hatalommal bíró bűnbandába is. Az igazságosztók közé, a bosszú véres kezű nemesgyilkosaihoz, kiknek tetteit Estranceban is megírták.





  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Pént. Jan. 27, 2023 9:26 am




× In search for hybrids ×


Kayne & Matt




A jó gróf morgását már nem kommentáltam semmivel, csak a csatorna sötétjében elvigyorodtam. Hihetetlen, ez a selyemruhás ficsúr még engem nézett le az ízléstelen modoromért. Mintha ő jobban tudta volna, mit illik és mit nem. A hozzám hasonlóknak naponta kellett ilyen gúnynevekkel szembenéznie - korcs, keverék, fércmunka, fél-dög. És ezek a kedvesebbek voltak.
Szerencsére - vagy talán sajnálatos módon - mindketten ejtettük ezt a témát, mikor a két kanálispatkány úgy döntött, hogy végre beszélni kezd.
Dirk mutogatására a szemem önkénytelenül rebbent Westerburg felé, ami egy balszerencsés esetben orbitális faszság lett volna. A "nézd mi van mögötted" a legolcsóbb húzás volt arra, hogy valakit hátba döfhessünk, a két hülyén kellett volna tartanom a szemem helyette. Csak az nyugtatott meg, hogy a vád alatt Westerburg ösztönei is kihagytak egy pillanatra, ahogy vérmesen körbefordult. Végülis igaza volt, ha tényleg állt volna mögötte valaki, akár az is hátbaszúrhatja. De nem volt, Dirk ujja egyenesen neki szegeződött.
- Nocsak. - Kissé félredöntöttem a fejem, sebesen pislogva, ahogy a holló-agyam megpróbálta más szempontból nézni az eseményeket. - Valamelyikőtök fejtse ki.
A valamelyikük végül Alee lett, aki a több összefüggő mondatot tudta egymás után végigsorolni, bár azt sem a legsikeresebben. A pókháló, amibe beleragadtunk pedig egyre nagyobb és ragadósabb volt, ha olyan nevek is felmerültek, mint Lysistrata. Futólag hallottam róla, de eddig nem csinált semmi érdekeset. Ha tényleg ő állt a gyereklopások mögött, valószínűleg mostanában kezdte, valami érthetetlen okból. Nemes volt, biztos az aktuális hóbortjának hódolt. Vagy megneszelte, miket csinált Coleman, és kellett neki is a szórakozásból. Vagy Aleenak igaza volt, de az sokkal sötétebb dolgokat vetített elénk.
Az, ahogy Westerburg felém fordult azonban most először kizökkentett annyira, hogy az arcomon is látszódjon.
- Megölni? Már nem azért, parancsnok, de nem a letartóztatás meg a lidércek a nemesek stílusa? Igen hamar váltott katonából bírába.
Meg rögtön hóhérba is, amint kimondta az ítéletet. Vagy a hóhér szerepet nekem szánta, hogy aztán sakkban tarthasson vele. A gond csak az volt az ilyen játszmákkal, hogy ha a bábu tudott róla, igen könnyen fordulhatott meg, hogy ki is mozgatott kit.
- Sinarin messze van, Mr. Westerburg, lappangókkal vagy anélkül. Nekem elég Estrance is. De ahogy az elején is mondtam, vannak ötleteim, hogyan nyújtsam be a számlát. Már ha tényleg ezt akarja.
Sose mondtam volna nemet egy pöffeszkedő arisztokrata megölésére. Csak épp azt kellett kitalálnom addig, hogyan hajthatom közben a legtöbb vizet a saját malmomra. Bár egyelőre az is elég fegyvertény volt, hogy Westerburg ilyen nyíltan kijelentett előttem egy ekkora titkot. Lehet, hogy előre megalapozta az üzleti kapcsolatainkat, akár akarta, akár nem.


Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Szer. Feb. 08, 2023 12:48 pm


A dolgok talán túl hirtelen fordulatot vesznek. A két nyomorult szája eljár és nem az ő malmára hajtja a vizet, de még csak azt sem lehet mondani, hogy kifelejtenék az események sodrásából, éppen beletoccsan mindennek a közepébe azzal, hogy elhangzik Lysistrata neve, aki az ő rokona.
Mintha az egész hibrid gyermek rablás végül náluk, Westerburgoknál csúcsosodna ki és az émelygés, a tények ilyentén szemlélése annyira felkavarja fizikailag is, hogy egy téves pillanatban azt hiszi lehányja Crowle lábát, mert így hívják. Mert ő is valami furcsa bábu ezen a sakktáblán, ahol ő csak mező, amire rálépnek. Alee köp, Lysistrata kísérleteket fojtat valami magán telken és gondoskodott róla, hogy a déliek segítségével odavigye Timmyt és a többieket. Az ő neve, az áll emögött. Mocskosnak, bűnösnek érzi minden levegővételét és a higgadtság álarcát nehéz megőriznie. Mindig az volt, főleg mostanában, számtlan olyan eset lőtte kupán, amikor csak akaratejere tartotta egyben. Most is így van, de olyan sokra van szüksége hozzá, hogy szédül. Káprázó szemmel hallgatja az észérveket és jön rá, hogy elárulta magát. Nemesgyilkos. Azzal, hogy a Sinarini bűnbandája nevét is beköpte, egészen világosa, ha a Cowle kicsit összefűzi a szálakat.
Megrázza fejét.
-Lysistratát nem tudják letartóztatni a lidércek, megveszi őket. De sajnálom, igaza van, nincs jogom hozzá. Semmi más nem érdekel, csak hogy hogyan tudnám megmenteni a gyerekeket.
Böki ki elsődleges célját, tervét. Az ő vére nem veheti el az életüket, képtelenség.
-Nem érdekelnek holmiféle számlák, semmi más csak az, hogy azonnal induljunk. Legkésőbb öt percen belül. Az ára? Hol izgat engem a kibaszott ára?! Ha nem mentjük meg őket…ha nem.
Elfullad. Először is sokkal többet árult el magából ezzel a káromkodással, mint szerencsés lett volna, másodszor a kísérletek egy farmon sokkal rosszabbat jelentett a gyeremekek számára a halálánál és nagyon is élénken el tudta képzeli, jelenleg is sikoltanak.
-Mink csak annyit tudunk, egészségesen kellettek néki és nem vitté messzire, csak kicsit voltak ebben a ládába. Fontos nekünk, hogy ne legyen benne húgy, meg szar, tudják. Ebbe komoly dolgok mennek, oszt hosszútávon belecsinálnak a kölykök. De ezek tiszták mind’
Kotyogja közbe Dirk roppant készégesen, ha már úgy áll a dolog, hogy Cowle üzletet akar kötni a górfocskával, a varjútól jobban fél, rá pislog sűrűbben.
Kayne zakatoló, fájó feje viszont összerakja a helyszínt, szinte azonnal.
-Én most indulok, most azonnal fel, Északra, az egyik légvárba. A tetején vannak…a tetejükre nem megy fel senki, túl magas…
Motyogja maga elé, miközben a falat tapogatja, mintha máris teremhetne ott valami létra, amivel a föl alól hirtelen magasba hág, de az is lehet, hogy annyia rosszul van, hogy valami támaszték mentén kell összeszednie magát.


  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Pént. Feb. 17, 2023 2:27 pm




× In search for hybrids ×

Kayne & Matt



Kayne Westerburg olyan hévvel vágta hozzám a kétségbeesés hajtotta szavait, hogy most először, egyetlen pillnat erejéig elgondolkoztam a lehetőségen, hogy komolyan gondolja. De nyilvánvalóan nem puszta szívjóságból. Aki csak úgy önzetlenül akart segíteni az általában belenyugodott abba, ha valahol nem tudott és megtette azt a keveset, amit igen - Kayne viszont egyáltalán nem ilyen volt.  Ő fröcsögött és morgott, fújtatott, káromkodott azért, mert elképzelte a lehetőségét annak, hogy nem jár sikerrel. És ez valamiért felettébb kiborította, amivel végre érdekessé vált a szememben.
Dirk közbekotyogására egy alig észrevehető pillanatra férlerántottam a fejem, aztán az egyik oldalsó járat felé böktem.
- Vigyétek ezeket és tűnjetek el. És mondjátok meg mindenkinek, akinek kell, hogy legközelebb mindenki velem egyeztet, mielőtt északiakkal köt bármilyen ötletet. Mert ha nem és rájövök... Tudjátok.
Ha valaki nem úgy játszott, ahogy én szerettem volna, általában eltörettem a lábát úgy, hogy a térde alatt rossz irányba hajoljon, és csak úgy tudjon járni, ahogy én. Ez is hozzátett a gúnynevemhez, de nem volt ellenérzésem ezzel kapcsolatban. Legalább összekapcsolódtam én és a fájdalmas nyomorék élet mindenkinek, aki megharagított.
- Mielőtt nagyon elrohanna, Mr. Westerburg, javasolnám, hogy higgadjon le. - léptem a nemes után, leengedve a pisztolyt tartó kezem magam mellé. - Amire most készül egy nemesgyilkosság, azt meg jó nem félvállról venni. Ha így teszi be a lábát északra és Lysistrata megneszeli, fújhatja a bosszúját, meg a gyerekeket is. Szóval rúgjon bele egy kőbe, nyomja le magában a másodlagos szégyenérzetet, és húzza elő a lappangót. Szüksége lesz rá. Mellesleg a segítségemre is, hacsak nem akar utána örök életére börtönben ülni, szóval válaszolnia kell néhány kérdésemre. Például kezdheti azzal, hogy miért pont erre az ügyre figyelt fel.
Nem ez volt az egyetlen rémisztő mese a Sötét Negyedben, de olyanról nem tudtam, ami szintén visszakanyarodott volna Westerburg családjához. Vagy Vahe nagyon gyűlölte és így akarta piszkálni - vagy tudott valamit, ami eddig nem mondott el.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Szomb. Feb. 18, 2023 3:10 pm

Igen, akkor már sejti kicsoda Crowle, talán tudja is, de a legkevésbé sem érdekli. Sőt! Nem először, talán nem is utoljára köt szövetséget valakivel, aki talán még nála is mélyebbre ásta magát a mocsokban - és ez szintén csupán nézőpont kérdése. Crowle, akárki is legyen, biztosan nem született azzal a természetes bűnnel, mint ő.
Mire ezt a néhány mondatot odaveti, már kapja is össze magát a két ládás rohadék, innentől kezdve már nem figyel rájuk, különben is fiókba rendezi épp indulatait, így is túl sokat mutatott belőlük.
Igaza van, hiába néz rá Kayne feldúltan, olyan szapora légzéssel, hogy tüdeje kiszakadni vágyik bordái közül.
Megint…meg kell ölnie az egyik családtagját. Kitáguló pupillával mered rá, hatalmas szemmel, egészen annak peremére siklik, ahol már engedelmeskedne. Igen, belerúgni valamibe, szétverni, ordítani, mennyi ki nem üvöltött hang tapadt le benne.
De ha elkezdi egyszer, talán sosem állna le, addig verné a falakat, míg kezei roncsolt csonkokká nem válnak és jelen helyzetben nem engedhet meg magának semmi ilyesmit. Levegőt vesz, mint aki elhatározza magát, aztán lenéz a földre, csúffá koptatott, de drága cipőjére és oda fújja tüdeje tartalmát.
Válla megereszkedik, elernyed, fejét megrázza kissé.
-Nem lehet Mr. Cowle, hatékonynak kell lennünk, igaza van, nem lehet csak úgy…
Elharapja a mondatot és rányel, mert az üvöltés még mindig ott táncol szája sarkában.
-Mert hibridek. Lehet, hogy maga korcsoknak tartja őket, vagy ezzel így van az egész világ, de én teljesen másképp gondolom és volt alkalmam személyesen is ismerni…
Megrázza fejét.
-És van is, néhányat. Nálam prioritást élveznek, a gyermekek különösen. Nevezzen, vagy tartson szentimentálisnak, nem érdekel. Ha ez rendes emberekkel történik, itt tárgyalnánk meg a csatornában? Nem…már egész Estrancet mozgósították volna, Lysistrata viszont megússza.
Ökölbe szorulnak kezei, fogai, szinte bánja, hogy nem öletett meg mindenkit.
-Mit javasol, hogyan kezdjünk neki? Nekem is van egy kastélyom odafent ahol…de kérem ezt senkinek ne mondja el! Meg kell ígérnie, mert garantálnom kell a biztonságukat! Mindenesetre őket nem akartam bevonni és nem is hittem, hogy kell, de az én kastélyom felől megközelíteni Lysistrata birtokát?
Terve nincs, mert elméje még ködös, helységekben gondolkodik egyelőre, máris, azonnal ott akar teremni már, hiába tudja jól, hogy rögtönzött szövetségesének igaza van.


  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Hétf. Feb. 20, 2023 8:35 pm




× In search for hybrids ×

Kayne & Matt



Volt némi elképzelésem arról, milyen hibridekhez volt "szerencséje" a Westerburg család hercegének. Egy szolgához, valami öreg kertészhez, aki érdekes dolgokat mesélt neki a bokrokról, amiket annyi pénzért tartott rendben, mint amennyibe az úrfi cipője került. Vagy valami szebbre sikerült ágyashoz, aki lenyelte az undorát és a napi betevőjéért úgy tett, mintha szerelmesen mosolyogna, esetleg egy hozzám hasonló, széttrancsírozott eszközhöz, aki még embernek sem érezhette magát, csak a legrövidebb útnak egy nemes és a célja között. Mindegy is volt, ennyiből már megértettem, milyen szentimentális ostobaság mozgatta Kayne parancsnokot. Mert akkor is az volt, ha leszögezte, mennyire nem érdekli.
- Estrance falain belül a rendes ember egy képlékeny fogalom, Mr. Westerburg. - feleltem, miközben előszedtem egy újabb cigarettát. Így, hogy már nem akartam lelőni és eltehettem a pisztolyom, kellett valami, ami lefoglalja a kezem. Nem akartam, hogy végül a viszketés győzzön most, amikor lehetőségem volt hurkot tekerni egy bizonyítottan nemesgyilkos köré... későbbi felhasználás céljából. Ehhez pedig meg kellett lépnem egy merész lépést - lehúzni a kesztyűmet és felé nyújtani a fekete, rücskös bőrrel fedett és kopott madárkarmokban végződő ujjaim. - Hadd mutatkozzak be még egyszer. Matt Crowle. Ne aggódjon, felettébb hatékony vagyok. És ha meghallgatja a javaslatom, egyelőre hagyjuk Lysistratát. Őt majd csak a legutolsó kártyahúzásnál öljük meg, addig még van egy pár lap, amit ki kell játszani, ha életben akarjuk tartani a gyerekeket. Mondjon egy nevet nekem, akiről tudja, hogy neki dolgozik, és lehetőleg kicsit magasabb pozícióban, mint egy mosogató. Aztán találkozzunk holnap reggel, az alakváltó negyedben, a tetováló szalonban. Ismerem a tulajt, ő nem fog beszélni senkinek semmiről, amíg a falkáját nem rántjuk bele. Már ha bízik bennem ennyire. Ha nem, akkor örültem a szerencsének.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Hétf. Márc. 06, 2023 8:12 pm


Nem akarta filozófiai kérdésekkel húzni az időt, ő máris nekimenne a nőnek. De azért vannak itt lent és talán valóban létezik valamilyen isten (Sinan) aki útjába keverte ezt a kétes alakot is, aki valamennyire még megálljt parancsol tetteinek.
Az észérvek kusza hálója túl vékony, mégis. Csak vállat von, ember, vagy nem, mindegy neki, nem ez alapján ítélt soha és bizonyára hibridből is létezik megátalkodott, csak ilyennel ő még nem találkozott soha.
Már éppen levegőt venne megint valamihez, ami sürgetés valamilyen formában, amikor úgy marad. Szeme kiguvvadva, szája, még a beszívott levegő is.
-Örülök Matt Crowle
Nyögi teljesen hülyének érezve magát, miközben óvatosan megrázza ezt a kezet, ha egyáltalán lehet és nem csak demonstráció volt. Szédül, úgy próbál figyelni, hallgatni és mérlegelni, de még mindig nem lát olyan tisztán.
-De nem lesz addigra késő? Nem szenvednek ők addig helyrehozhatatlan károkat? Bízom, persze… és Atticus Gray, ő a nos…tenyérjósa, valójában több annál, a szeretője és nemrég betolta a tanácsba, mint kultúr referenst, de valójában nem ért hozzá, mindegy.
Az, hogy ki miben kompetens ebben a városban egészen más lapra tartozik, bízik, de a holnap mégis messze van és addig valahogy ép eszét is meg kellene őrizni, ne rágja ki az aggodalom. Persze Crowle sem tud egyik pillanatról a másikra dolgozni, így valószínűleg csak ott lesz, ahol mondja, ha a név megfelelt - ott egy átvirrasztott éjszaka után, amikor ezerszer is megkérdőjelezi nem-e most ismerte meg a végzetét elhozó hibridet.



  @ Kay


 xoxo, adylore

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Szer. Márc. 08, 2023 7:00 pm




× In search for hybrids ×

Kayne & Matt



A demonstráció elérte a kívánt hatást. Volt valami torz ódon szórakoztató abban, ahogy az emberek reagáltak a hibridekre - legalább is azok, akik nem megvetéssel és lenézéssel, vagy egyenesen támadással feleltek -, és Kayne Westerburg nem okozott csalódást. Ha nem lett volna a szemhéja, mindkét szeme egyben esett volna ki, egyenesen a fekete tenyerembe a karmok közé. Nem mondom, hogy megesett már, de azt sem, hogy nem.
- Károk vagy nem, nem rohanhat fejvesztve bele. Képzelje magát Lysistrata helyébe. Ha szagot fog arról, hogy tudomást szereztek a piszkos kis titkáról, az első dolga lesz megszabadulni a bizonyítéktól - ami esetünkben az elrabolt gyerekeket jelenti. Ha el akarja ezt kerülni, a picsának nem szabad megneszelnie, hogy jövünk. Higgye el, tudom, miről beszélek.
Nem a sinarini lappangók voltak az egyetlen titkos társaság, amelyik elvágott már néhány nemes torkot. Csak én általában nem használtam kést hozzá, és sosem tudták kötni a gyilkosságokat sehová. Ez már csak így ment régen, jó tíz éve.
- Atticus Gray. Értettem. - biccentettem meg a kalapomat a flottaparancsnok felé. - Holnap találkozunk, Mr. Westerburg. Akkor megbeszéljük, hogyan mentjük meg a maga elveszett gyerekeit.
És nem mellékesen épp lehetőségem volt úgy végezni egy nemessel, hogy nemcsak engedélyem van rá a seregtől - de segítségem is. Aurora Bergmane áron alul adta el nekem ezt a lehetőséget.

/Köszönöm az eddigi játékot, és akkor folyt köv!//


Ajánlott tartalom



In search for hybrids Matt &Kayne Empty Re: In search for hybrids Matt &Kayne

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.