Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenPént. Május 17, 2024 8:24 pmVahe's WrathNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandCsüt. Május 16, 2024 5:40 pmZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 18%
4 Hozzászólások - 18%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Go down
Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty In a wonderful place Nizzi & Nova

Vas. Dec. 11, 2022 9:39 pm




with a wonderful woman





Nizzi  I love you



A lóarcú Mancinál ittam meg három emberkortynyit! Már a kocsma előtt hánytam, majdnem felrúgtak, mert pár centire történt a küszöbtől. Valakik nevettek is, nem értették mit csinálok - és képtelen voltam végigmondani, hogy a pixi okádásnak gyógyító ereje van. Ezt a mocskot én már nem adom el, a büdös francba is!
Tovább tántorogtam, most meg ég a képem, hogy fényes nappal hagytam magam rábeszélni, fogadásból! Jó adag töményet vedelt be az a vén kecske Prisby, csuklok és ilyenkor rázkódik velem ez a 21 centi! De legalább nyertem egy... Hol is van az a zsebkendő! Tiszta volt és hímzéses, Prisby valami templomban emelte el! Valószínűleg az asztal alatt maradt, hogy a kétlábúak körme szakadjon le!
Rádásul hogy fogok így hazaszállni, halvány porfingom sincsen!

- egy óra múlva-

Szóval itt vagyok egy kertben! Komolyan egy kertben, a füvön. Háton fekve, ahogy kinyitom a szemem, eget látok, úgy elvakít, hogy megint majdnem kijön a számom az egész gyomortartalmam, még a tegnapi kenyérdumó is. Egy egésszel bevágtam! Böfögök, ubdorító szaga van, hevesen legyezem el érzékeny orrom elől. Hát ez rohadt fényes élmény így hirtelen, arccal a napba, égbe nézni, de legalább nem kukába szálltam bele, itt csak a dongóktól kell nagyon félni.
- A búgó anyádat!
Kiáltok fel hirtelen, nagyon ijedten, mert meghallom, hogy egy jó nagy darab példány döngicsél az egyik virágkehelyben, ami jó lenne nekem kalapnak nap ellen. De rohadt ostoba vagyok részegen és felhívom magamra a figyelmét. Csápjai felém állnak, a fullánkja sincs messze, én meg éppen csak tápászkodnék fel.
- Segítség!
Kiáltom kislány hangon, hátha van erre egy jótét lélek az utolsó pillanatom előtt, most kérek embertenyeret karácsonyra! Fáj minden tagom, szédülök, egészen biztosan nem tudok elég jó dongó illúziót kisajtolni magamból. Különben is mitől paráznak azok? Egy 21 centis légycsapótól?






Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Hétf. Dec. 12, 2022 9:46 pm




In a wonderful place



Nova


-----------------:O:-----------------




Egy hatalmas koppanás, hogy aztán a dongó immár ne önszántából módosítson pályát és repüljön jó messzire a földön fekvő alaktól, aki az eddigi hangoskodó rovar helyett egy másik zajos érdeklődőt kap. Szőkét, loknis hajút, égkék szeműt, nagyjából hét évest, kissé kopott, mégis tiszta ruhában és cipőben, kezében egy gyerekméretű, fából készült lapátot lóbálva.

- Szia, manócska! Megmentelek, jó? Én is utálom a dongókat. Van kedved aztán velem játszani? – guggol le a csöppség Nova mellé, hogy aztán gyorsan fel is pattanjon, mint akinek eszébe jut egy fontos dolog és már kiabál a földszinti, félig nyitott ablak felé, sokkal hangosabban, mint a pixi maga tette néhány pillanattal korábban. – MAMA! Játszhatok a manóval? Itt találtam a kertben! MAMA! Megengeded? – hallgat néhány pillanatig, majd, amikor nem kap választ, újra kezdi, sokkal hangosabban, hogy szegény pixi alkoholgőzzel terhelt feje bele is sajdulhat, s a kislány kiáltozását odabentről hangos gyereksírás kíséri. – MAAAAMIIII! Megengeded?

- Emily Penn, azzal játszol az udvaron, amivel csak akarsz, de ha még egyszer felébreszted az öcsédet, ellátom a bajodat!

A kislány a feleletre cinkosan felkuncog, csak hogy aztán újra a földön fekvő, aprócska alak fölé hajoljon és kritikus hangon szidja le az absztinenciát hírből sem ismerő tündért.

- Tudod, jó koszos vagy és a szagod is fura, de a mami szerint azért játszhatok veled. Várj egy kicsit! – kéri az ismeretlen „manót”, csak hogy a madáritatóhoz fusson és a két tenyerébe merjen belőle vizet, s óvatosan, a lépéseire ügyelve vigye a hűsítő folyadékot vissza új játszótársához. S ha a pixi nem tesz ellene, hát egy gyors mozdulattal immár kívülről is eláztatja „kis barátját”. – Így már jobb. A mama mindig azt mondja, ne legyek koszos, mert az nem lányos dolog. Te nem vagy lány, de szerintem jobb, ha nem vagy koszos, így a mami nem fog leszidni… - csacsog tovább és közben észre sem veszi a bejárat felől érkező karcsú, vörös hajú ifjú hölgyet.

- Emily, már megint a virágokat locsolod? – a hang kedvesen érdeklődő, s a lány, Emily és a Penn család újkeletű szomszédja lassan közeledik a kritikus kicsike hölgy felé. – Mrs. Thomas folyton emlegeti, hogy milyen ügyes vagy… Az Anya kegyelmére… - a váltás gyors, s a mozdulat is, amellyel Nizz a kislányt húzza odébb, felismerve a földön fekvő lényt, hogy aztán sietve adjon utasítást a mellette toporgó Emily-nek. – Fuss oda kicsikém a táskámhoz és hozd ide a kendőmet! – s míg a kislány elszalad, hátra-hátra pillantva folyton, addig Nizase maga térdel le a pixi mellé aggodalmasan, s szürke szemei kétségbeesetten kutatnak sérülések után az arasznyi testen, amely csuromvíz és mintha furcsa, alkoholos szag áradna felőle. – Jól van, uram? Megsérült valahol? Tehetek magáért valamit?





Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Szomb. Dec. 17, 2022 8:53 pm




with a wonderful woman





Nizzi  I love you




Az egyik legfélelmetesebb ellenség egy pixi számára ezen a világon a gyerek. Még lapátokat látok lelki szemeim előtt az ütés nyomán, vagy dongóhullákat, amikor csak felfogom mi történt.
Aztán a “manócska” hallatán elkerekednek szemeim és arra jutok marha  aznapos vagyok én ehhez.
Alighogy reagálhatnék, a gyerek rákezd és az egész fülem berezonál. Rátapasztom tenyerem, hangosan kong minden szó fájduló fejemben és megintcsak eszembe jut miért nem szeretem a cirkusz ezen részét…
Bár hozzánk nem jár annyi törpeméretű óriás, a rém szó elijeszti a legtöbb szülőt, csak a leglecsúszotabbak cipelik magukkal őket, vagy sokan próbálnak belógni a megátalkodottabbak közül.

Kislányokkal nem kellene gond legyen, ugye? Aztán, ahogy leguggol elém, miután az anyja figyelmeztette, rájövök, talán mégis.
- Játszani? Hát az remek lenne te gyönyörű kislány
Kezdem, de mire a kislány szóhoz érek, azt hiszem elszalad. Megpróbálok felállni, imbolyogva, két coffos veszedelmet látok, vagy négyet, amikoris életem egyik legnagyobb traumája ér.

Mióta az emberek világában vagyok történtek már velem megfogalmazhatatlan dolgok, bizarrak, avagy olyanok, amikre gondolni sem szoktam - csak néha a pszichológusomnak, vagyis a saját tükörképemnek említem. De ez…hirtelen jön, az arcomba, dehogyis, az arcom akkora mint a kislány egyik körme, az egész lényem kap egy tenyér vizet. Mielőtt a lelkiismeretem Daphne kioktató hangján közbeszólhatna: ezt nagyon megérdemelted, még fulladozok néhány sort. Hideg, sikoltok, mintha most az ilyesmi nem lenne szégyen és levegő után kapkodok nagyon szerencsétlenül.
- Emily ugye?
Nyögöm, miután szóhoz jutok, köhögve prüszkölve.
- Ez nem jó a pixiknek, beteg leszek és az én maim…valójában királynő, tudod? Ő nem szidna le
Hazudok szemrebbenés nélkül, ha anyám így látna kitagadna, de még mindig nincs bennem egy cseppnyi szégyenérzet sem. Estrancebe be kell illeszkedni, fogadásokat kötni, inni, ez az itteni lét velejárója. Megesik, hogy nap közben ér néhány kanál tömény, de előadásra mindig józan vagyok, teli tüdőből ordítom, hogy hölgyeimuraim, de amilyen fázósan koccannak össze most fogaim, mi lesz, ha elmegy a hangom estére?
Megpróbálom mozgatni szárnyaim, de vizesen nehéz lesz bárhová is repülni, a világ még mindig keringőzik velem, és amikor négy gyönyörű vörös kisasszony guggol elém, megint hanyatt esem. De ez már felnőtt beszéd, amire lehet reagálni.
- Nem vagyok jól. Igaz, hogy Emily megmentett egy dongótól, de eleve sem voltam jó állapotban. Tudja kisasszony a Sötét negyedben rútul kihasználják a pixiket. Cukkolják, példának okádék, akarom mondani.
Szám elé tartom kezem, hogy elnyomjam az említett dolgot.
- Hogy nem bírja meginni a második teáskanállal. Azt hiszem meg fogok fázni. Én színész vagyok…lennék eredetileg. De érzem, hogy belázasodom.
Hajlamos vagyok…nagyzolni, de való igaz, nem érzem magam remekül. Általában majd ki csattanok és udvarolni is elkezdek az első “hello kislánynál” de most mintha nem lennék egészen önmagam.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Szer. Dec. 21, 2022 9:04 pm




In a wonderful place



Nova


-----------------:O:-----------------




Az aprócska úr elég bizonytalanul áll a lábán ahhoz, hogy ahogy meglátja a hazaérkező Nizzi-t, azonnal el is veszítse alóluk a talajt, és ismét elterüljön a földön. Ezt látva az is rögtön bizonyossá válik az aggódó lány számára, hogy az állás mellett a repülés sem menne neki. Sőt úgy tűnik a beszéd sem igazán.

- … Tudja kisasszony a Sötét negyedben rútul kihasználják a pixiket. Cukkolják, példának okádék, akarom mondani…

Sajnálkozna és szánná a picurka tündérfit, de visszaérkezik Emily is, kezében Nizase puha gyapjúkendőjével, és amint meghallja a pixi panaszkodását, kesergését arról, hogy a víz milyen sokat ártott neki, persze rögtön legörbül a szőke kishölgy szája és azt hiszi, hogy akkora bajt csinált, hogy legfrissebben kötött barátsága bánja majd a „rosszaságát”.

- Ugye nem kell kihívni a doktorbácsit a manócskához, Nizase? Ugye nem lesz olyan nagyon beteg, mint Mickey volt, aki aztán az angyalokhoz költözött – emlékszik a bátyjára Emily. – Csak azért mostam meg, mert koszos volt és fura szagú. Olyan, mint Mr. Baker, amikor hazajön a kocsmából. – és mert számára éppen most került veszélybe a különleges játékszer, hát ijedelme, hogy örökre elveszítheti, önzetlen ígéretekre sarkallja. Olyan alkut ajánl, amelynek hallatán még a lány is elmosolyodik. - Manócska, ha odaadom az új üveggolyómat, azt, amiben a napocska bújt el, akkor meggyógyulsz, ugye? Kérlek szépen! – pityeredik el végül, hogy aztán a vörös hajú szépség próbálja őt nyugtatni, látva a könnyeket, miközben az arasznyi, de annál vehemensebben panaszkodó varázslényt bugyolálja be a puha és meleg kendőbe, ha az nem tiltakozik.

Persze ahogy közelebb hajol hozzá, megérzi az alkohol jellegzetes szagát. Azt most már tudja, hogy nem a szeszben vett fürdőt a pici legény, hogy csak víz az, ami az igazán egyedi ruhakollekciót eláztatta. Bár az, hogy a rémes szag belőle árad, egy rosszabb lehetőséget vet fel. Mégpedig azt, hogy az akadozó és nem teljesen összefüggő beszéd oka nem feltétlenül a hirtelen jött meghűlés, inkább némi jófajta tömény, amelyet a kert vendége elfogyasztott. Éppen ezért nem veszi túl komolyan a kesergést és először inkább a gyermeket próbálja meg vigasztalni.

- Nem lesz baja, Emily, ígérem. Gyorsan felviszem hozzám, és kap egy forró teát, az biztosan segít neki. Megszárítom a ruháját is és ha megmelegedett, biztosan jobban érzi majd magát. Jó lesz így, kedves…? – néz kérdőn a sálba burkolódzó alakra, s ha felel rá legújabb „betege”, akkor már csak az ő beleegyezését kell kérnie a „gyógykezeléshez”. – Ha megengedi, majd én viszem és akkor nem kell túlzottan megerőltetnie magát… És kérem, bocsásson meg Emily-nek is, aki nyilvánvalóan csak jót akart… Mármint, ami a… Nos, a szagot illeti…

S ha engedély kap a pixi-től, óvatosan fogja a kezébe, s indul a táskája felé, de a szőke copfok gazdája megelőzi, és már a kezében tartva Nizzi tulajdonát próbál engedélyt szerezni a csatlakozásra.

- Majd én segítek, csak szólok a maminak, hogy nálad leszek, mert ha nem lát az udvaron, biztos mérges lesz.

S talán a pixi is tiltakozna erre az ajánlkozásra, de a kissé kényszeredett komolysággal adott válasszal a lány megelőzi őt, ezzel szerezve némi megnyugvást az aprócska alaknak. De Emily nem lesz boldog a feleletre.

- Nem, Emily, most ennek a minden szempontból elázott csöppségnek józa… , szóval pihennie kell! Egyezzünk ki abban, hogy ha jobban lesz a kis tündér, majd akkor látogathatod meg, jó? Persze, csak ha ő is szeretné…

Teszi hozzá még és maga is csodálkozik, hogy képes komoly maradni. A kislány persze hiába is tiltakozna, egy felnőttel szemben nem tehet semmit. Így csak duzzogva nyújtja át Nizz táskáját, aki aztán egyik kezében a holmijával, a másikban az ápolásra szoruló tündérrel indul felfelé. És csak reméli, hogy a játékbaba méretű férfiú nem fog tiltakozni.





Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Kedd Dec. 27, 2022 6:49 pm




with a wonderful woman





Nizzi  I love you



Nem bánom, ha az én érdekemben sírják el magukat a gyerekek. Szigorúan nevelési célzattal! Mert a manócska például egyszerre derogál és hízeleg, kedvem lenne eljárni valami élénk táncot, hogy tetszelegjek egy kicsit manócska szerepben, de attól tartok botladozásnak hívnák.
- Doktorbácsit nem kell hívni, ha szabad közbe szólnom.
Fojtok el egy csuklást, amíg beszélek, egy percig talán, aztán a rosszalló “hik”-ek hada hagyja el szám, mert én nem merészelek olyan szagú lenni, mint valami ember korhely. A tündér részegség teljesen más kategória.

Imádom a gyerekeket, már biztos említettem. Gyorsan kihúzom magam, mintha máris jobban lennék, de igazság szerint még tántorgom. Olyan üveggolyó, amiben elbújt a nap? Bármi is bújt, nekem való!
- Ó igen, akkor azonnal meggyógyulok! A manócskák egészségére nagyon jó hatással vannak a fényes, csillogó tárgyak!
Nyomok el ezúttal egy böffentést, modortalanság lenne, miközben a kislány majdnem pityereg, engem pedig a formás nagylány bugyolál be éppen. Hagyom. Élvezem, kedves purrogó hangot hallatnék, ha nem lenne rajtam ez a fránya csuklás és zimankó, időnkénti felprüszkölés.

Fél füllel hallgatom a kislányvigasztalást és úgy döntök nem hívom fel magamra a figyelmet, bármennyire is viszketnek poros szárnyaim, hiszen azt ígéri felvisz magához.
- Nagyon örülnék, ha vinne és hívjon csak Novának. Nova Prismblossom, köszönöm a kedvességét. Nem haragszom a kislányra, ugyan. Megmentett egy dongótól, jót akart. Szeretem a gyerekeket. Meghát az a fényes golyó is nagyszerű ajándék lesz!
Dörzsölöm össze tenyerem fázósan. A szép vörös kezében persze egészen máshogy érzem magam. Így kell ezt csinálni! Így kell meghívatnom magam máskor is! Mennyire fogok pöffeszkedni este Adamnak, hogy én egy csinos vörösnél jártam!
- Jöhetsz, ha megszáradtam és kipihentem magam. Hozhatod az ajándékom. És akkor…tudod mit? Mutatok majd neked egy kis varázslatot! Mert én valójában egy varázsmanócska-herceg vagyok, nem akárki!

Húzom ki magam, ha úgy adódik, akkor a kisasszony kezében, az egyik ujjába viszont belekapaszkodom, forog velem a nagyok világa. Fejem neki is döntöm a lány egyik ujjának és halkan pihegek.
- Nagyon hálás vagyok. Szabad tudni a nevét? Annyira jól fog esni egy kanál tea. Meg úgy magánál minden!
Fogadkozom, összehúzva magamon azt a kendőt, hacsak nem pakolta el.




Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Hétf. Jan. 02, 2023 7:12 pm




In a wonderful place



Nova


-----------------:O:-----------------




- Ó, azt hiszem, egy kislány játékánál hatékonyabb gyógymód is akad az ön számára, Mr. Prismblossom.

Nizzi igyekszik úgy kiejteni a furcsa nevet, ahogyan hallotta, miközben felfelé igyekszik, odalent hagyva Emily-t, aki még reménykedve áll a lépcsősor aljában.

– Főként, hogy az a „napocska” csak néhány egyszerű, színes, csillogó festékcsík, ha jól sejtem. A gyermekek fantáziája határtalan, de talán ez Önöknél sincsen másképpen – mosolyodik el a lány, s ahogy elérik a lépcsőfordulót, még visszaszól a lent toporgó csöppségnek. – Emily, tudod ugye, hogy nem gondolom meg magam? Menj és játssz az udvaron és ne zavard édesanyádat! Hallottad, ha jó leszel, az aprócska fejedelmi barátod megengedi, hogy meglátogasd, amikor már nem érzi rosszul magát – tolmácsolja Nova „engedélyét”, ha a kislány esetleg túl gyenge lett volna a szenvedő pixi hangja. – Önnek pedig semmi szükség hálálkodnia – fordul vissza a kezében tartott, és ujjába kapaszkodó alakhoz Nizzi. - Azt gondolom, Estrance polgárainak vendégszeretete elég bajt okozott már önnek ahhoz, hogy a segítséget is tőlük kapja.

Aztán már csak néhány pillanat, mire  felérnek a kékre festett ajtóhoz, hogy a lakás bejáratánál a lány a szoknyája zsebéből halássza elő a kulcsait, majd nyissa ki vele a zárakat, szám szerint négyet, majd maguk mögött újból bezárva kettőt, a konyhába siessen a „vendégével”. S miután a táskáját az asztalra tette, a pixit – ha az nem tesz ellenvetést a világos és meleg hely ellen - a széles ablakmélyedésbe helyezi, ahová odasüt a nap.

- Sajnálom, kicsit hűvös van itt, de igyekszem hamar elkészíteni a teát, Mr… Prismblossom – próbálkozik újra a név helyes kiejtésével. – Ó, engem meg máris nyugodtan tarthat udvariatlannak a viselkedésem miatt. Sajnálom, hogy nem válaszoltam eddig a kérdésére, de ahogy Emily-től már hallhatta, én Nizase vagyok. – intézi gyorsan a bemutatkozást a rozsdaszín hajú kisasszony. - És kérem, tudom, hogy azt mondta, nálam minden jól fog esni, de ne várjon sokat egy gyakornok lakásától.

Csak cseveg tovább, miközben már gyújt is alá a kannának, amelyet előzőleg már megtöltött vízzel. Az egyszerű, fehér porcelán teáskannát a szekrényből veszi elő, s kanalaz bele a bádogdobozban tartott teafűből egy kisebb kupacot, s miközben a cukortartót készíti elő, és a csészéket, a második bögrénél hirtelen mosolyodik el, hogy aztán vissza is tegye azt a csészealjjal együtt a szekrénybe.

– Rendkívül kínos helyzetben vagyok, uram, de sajnos úgy tűnik, a vendéglátás mégsem lesz olyan tökéletes, mint amilyennek ígértem – fordul a tündérférfi felé vidámsággal vegyes tanácstalansággal. – A csészéim túl nagyok lennének az ön számára és azt gondolom, a kanál talán nem a legjobb megoldás akkor, amikor … nos nem áll biztosan a lábán és a ruhája már így is csuromvizes… Azzal is kezdenünk kellene valamit, nem gondolja? – néz kérdőn Novára, de aztán lábdobogás hangzik az ajtó felől, s Nizz figyelmét néhány pillanatra és gondolatra el is tereli a probléma megoldásáról. Csak akkor fordul ismét az ablakban üldögélő felé, amikor újra csend lesz. – Begyújtok a kandallóba, addig csak üldögéljen itt… Amíg elkészülök, kitalálok valamit…




[/col
Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Kedd Jan. 03, 2023 9:42 pm




with a wonderful woman





Nizzi  I love you





Ez flört! Határozottan flört! Részeg elmémen át is érzem, szédülök tőle, hogy ennyire tetszem ennek a nőstényrókának és teljesen belepirulok, a kislábujjam is zavartan ficereg lapos cipőm mélyén, mint egy kanos kukac.
- Hatékonyabb! Elhiszem! Ha nem akarja nem kell jönnie a kislánynak
Cinkosan kacsintok rá, aztán kissé elterpeszkedem ebben a puha női tenyérben. Fél lábam lelóg és ingadozik a bágyadt szélben, kezem fájduló homlokomra csapom, hatalmasat sóhajtok.
- El se tudja képzelni mi mindent kellett átélnem!
Veszek óriási levegőt, meg még egy párat belefelé menet, el tudnám viselni, hogy így a tenyerükön hordozzanak lágy szépszemélyek, egész nap!

Ugyan az ablakmélyedés, ahová hirtelen lepakolnak kényelmetlen hely, ami minden csontomat töri, annak ellenére, hogy a nap rám süt - ami csak idegesít, mert elvakít, nem fogok sokáig itt maradni.
- Hívjon csak Novának és tegeződjünk, mit szólsz? Nem, nem tartalak Nizase, örvendek!
Igazából annyira sokkolt a hirtelen dongó támadás, maga a kislány és minden rémes velejárója, hogy abszolúte nem figyeltem a szépasszonyka nevére. Most már tudom és el nem felejtem, Nizase! A pixiknek rendkívüli memórájuk van!
- Gyakornok? Egyébként a tea nagyszerű lesz és nyugodtan fel lehet szolgálni csészében, majd belemászom. Nem vagyok szívbajos. Csak kérhetek a tea mellé egy csésze langyos vizet is?
Annyira elbűvölő ez a nő, hogy a magam módján már most szerelmes vagyok. A szeretők szoktak ilyen édesek lenni az emberrel, pixikkel pedig csak ha fizetünk. Elmászom a párkányból közben, a konyhapultjára, de félreeső hely még, nem akarok útban lenni, miközben serényen pakolgat és az igazat megvalva kevésbé vagyok mobilis, imbolyog az állásom.

- De, jó lesz a két csésze, tényleg. Ha nem probléma. De igen, milyen igaz, kezdek is azonnal!
Pixi striptíz. Szépen óvatosan, érzékletesen, hátha hozza a nagyítóját, bontogatni kezdem az ingem, aztán megpörgetem fejem felett, kecses, elegáns mozdulatokkal, merthogy csináltam már hasonlót nagyközönség előtt is.
Kicsit megtopanok, mert mintha jönnének és ez elrontja a showt, hisztisen kiadok valami sírós “ahoow” szerű hangot, főleg, hogy ő is távozik holmiféle kandalló miatt. Sebaj, addig leveszek magamról mindent és mire visszajön a legszebb ádámkosztümös Nova fog előtte állni, teljes, szép szál pixi valójában!




Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Szer. Jan. 04, 2023 5:01 pm




In a wonderful place



Nova


-----------------:O:-----------------




Hallja a beleegyezést, s a felelet rá egy csendes, elnéző mosoly, ahogy a lány átsiklik az igyekezet felett is, hogy vendége az ablakmélyedést a konyhapult lapjára cserélje. S a szórakozottság, no meg az igyekezet lehet annak az oka, hogy nem veszi észre a pixi igyekezetét, hogy megszabaduljon nedves, víz áztatta ruháitól is. Mert ha látná, hogyan kerülnek le egymás után a flitteres, fodros, csillogó göncök, nyilván tiltakozna, s egy kevésbé felkavaró és persze sokkal szemérmesebb módot javasolna az arasznyi tündérnek. Olyat, amely kevésbé tépázza meg egyébként igazán kivételes és szépen fejlett férfiúi önérzetét.

- Csak pihenjen, kedves Nova! – kiáltja ki a szobából, miközben a kandallónál szorgoskodik, amely  elnyeli a belelapátolt szenet, hogy aztán vidám lobogással éledjenek narancsszín lángok a fémrácsa mögött. – Hamarosan itt is meleg lesz és ha közelebb ül majd a tűzhöz… Megyek! – kiált a félénk kopogásra, amely a bejárat felől hangzik fel, hogy aztán kezét törölgetve igyekezzen az ajtóhoz, nyissa a zárakat, s üdvözölje az ajtóban álló, szőke gyermeket. – Emily! Nem abban egyeztünk meg, hogy…

- Csak a manócskának hoztam ruhát! Neki jobban kell, mint a babámnak! – nyújtja át az arasznyi, láthatóan anyja varró-szakértelmét dicsérő nadrágot, kabátot és inget a kislány Nizzi-nek. – De már megyek is… - ám ígéretének ellentmond, hogy még mindig az ajtóban toporog, talán azt várva, hogy mit szól majd ajándékához a „barátja”.

- Ó, ez igazán kedves tőled – veszi el a holmit Nizz és fordul a konyhában hagyott pixi felé, belátást engedve a lakásba az odalent lakó leányzónak.

Azaz fordulna… Mert az ablakpárkány, ahol korábban hagyta és ahol logikusan most is keresi a kívül-belül elázott tündért, most üres. Azonban odáig már nem jut el, hogy aggódjon a "betegéért", mert ha lelkes rajongója eddig nem tett óvintézkedéseket pőresége teljes valójában történő bemutatásával kapcsolatban, hát a lány kutató pillantására azonnal eléjük tárulhat a kizárólagosan magabiztosságával felvértezve, a kredenc pultján feszítő szárnyas alak.

- Mr. Prism… - Nizase szemei tágra nyílnak az anyaszült meztelen, azonban magát férfiasan délcegnek mutató, a kertitörpéknél mégis kisebb lény láttán. Agya megpróbálja befogadni és feldolgozni a képtelen látványt, csak hogy az elképedéstől félbehagyott mondatát Emily szemrehányása törje meg.

- Jaj, Nizzi, én is átöltöztethettem volna…

Azonban a kislány sem tudja befejezni a saját mondandóját, mert az ajtó hangosan becsapódik előtte és odabentről Nizase kacagása hangzik fel.

- Maga teljesen megőrült? Mégis mit csinál?




Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Csüt. Jan. 12, 2023 2:57 pm




with a wonderful woman





Nizzi  I love you



Szeretek meztelen lenni! A nagyok általában prűdek, pixiknél se szokás ennyire az anyatermészetre bízni magad, de én azért könnyűnek és szellősnek érzem. Ha nem imádnám annyira a flittereket és fodrokat, bizonyára sokkal többször lengnék csak úgy ezek nélkül, szabadabban.
- Alig a várom a melengetést!
Kiáltom a levegőbe, csókot is hintek utána, remélem ölbe vesz, mint egy kisállatot, a nők imádják a törékeny dédelgethető méretet, már kislánykorban. Ott van például Emily…
Alighogy eljutok idáig gondolatban meghallom a hangját, mintha egy titkos szimfóniára felelne. Ruha…Nekem!
- A manócska nagyon szeret öltözködni!
Kiáltok ki, kezdem megszokni ezt a megalázó megszólítást, annyira rossz, hogy megszépül. Arra nem számítok, hogy Nizase behozza a kislányt, nekem teljesen egyértelmű, hogy fürdeni fogok, először a langyos vízben, utána teába mártom habtestem, nyilván pőrén. Csakhamar azonban meglátnak, illetve nem hiszem, hogy a lényegemre figyelnek, a kislány őszinte, az ajtó is hasonló formán csattan a képébe, én pedig ahelyett, hogy elvörösödnék - mert kinevetnek felkapok egy karikára vágott citromdarabot. Nizase bizonyára a teához készítette elő.
Gyorsan magam elé kapom a citromkarikát, megpörgetem, még mindig kihúzva magam és büszkén, előadó vagyok. Viszont a nevetés és hogy ennyire félreértettek egyfajta sokként ér, megsésrtődős értelemben, úgyhogy durcásan rázendítek egy dalra, hogy a helyzet igazán abszurd legyen és mintha csak azért vetkőztem volna le, hogy a citromkarikát is magam elé rántsam.
Érik a Nizzi
Hajlik a pixi
citrom a kereke
Emilykének, jaj a szegénynek nem itt van a helye


Énekelem tisztán és telitorokból, ha a kislány benyit, akkor apró parádét láthat és csak meztelen pipaszár lábaim, mert derekam előtt közben forgatom a citromkarikát - bár még imbolyogva járom a kánkánt.
- Dehát kértem teát Nizzi, két  csészével. Egyet langyos vízzel, hogy abban megmártózzak és amíg hűl a teám tiszta legyek, aztán belemászom a csészébe, úgy szoktam. A teában ázott pixihám egyébként nagyon jó az ízületekre. Sőt vidámságot okoz a tündérpor miatt.
Teszem hozzá mellesleg, hogy nem is szokták csak úgy kiönteni, amibe én egyszer belemászom!

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Vas. Jan. 15, 2023 10:46 pm




In a wonderful place



Nova


-----------------:O:-----------------




- Mr. Prismblossom… - kacag tovább Nizase, miközben azt ajtónak támaszkodik, hogy Emily véletlenül se juthasson be és vehesse alaposabban szemügyre őpőresége citromkarika mögül kilógó testrészeit. – Kérem… - próbálja meg fékezni a nevetést – és persze legfőképpen a tündért - a lány, persze sikertelenül, hiszen a nem túl vastag gyümölcsszelet alól kikandikáló, aprócska, mégis izmos lábak emelgetése azt a veszélyt hordozza magában, hogy a lány végül mégis többet láthat a pixiből, mint amennyit valójában szeretett volna. – Csak tegye le azt a citromot… Ne, mégse! – tiltakozik szinte azonnal, amikor rájön, hogy mit is mondott és persze akkor, ha az arasznyi férfiú végül mégis engedelmeskedne. – Tartsa magán… Vagyis maga előtt, minden eshetőségre számítva! – aztán az arcát eltakarva fut be a szobába, hogy egy vékony, de nagyobb képeskönyvvel térjen vissza, amelyet kinyitva állít fel a parkett és a konyhapult ura elé, eltakarva ezzel a sárga, fényló szelettel takart sápadt testet. – Csak várjon itt, ne mozduljon!– végre képes kuncogás nélkül megszólalni, miközben a kislány által hozott ruhákat a könyv tetejére helyezi. – Hozom a csészéket, csak kérem, ne menjen sehova…

És ha az picike úr nem gördít újabb akadályt a fürdő elkészítése elé, akkor Nizzi egy nagyobb csészét választ a szekrényből, hogy aztán a tűzhelyen felforrósított vízből töltsön bele, s engedje fel a kancsó hideg vizével, csak hogy vendége fürdője ne okozzon égési sebeket a vállalkozó szellemű tündér testén. A jázminolajból is cseppent bele, de csak egyetlen cseppet, hogy a rémséges szagot is messze űzze. Óvatosan tolja be a „paraván” mögé, s tesz mellé törülköző gyanánt egy vászonszalvétát is.

- Remélem, megfelel kedves… Nova – próbál komoly maradni, miközben a szétdobált, díszes, színes ruhákat igyekszik összeszedni, persze anélkül, hogy ismét túl intim részleteket vegyen szemügyre a tündéri látványosságból. – Csak vegye fel a ruhákat, amit Emily hozott, ha elkészült, és a teát majd a… ~Ne nevess, Nizzi, csak most ne nevess!~ Nos, a teát majd a kandalló előtt isszuk meg, ha nem bánja… És szólok Emily-nek is, ha megengedi. Biztosan örülni fog, hogy felveszi azt a holmit – néz a könyvön lógó, számtalan színben tündöklő nadrágra, ingre és mellényre… - Remélem, megfelelő lesz a méret… - és már kuncog is megint, a szobája felé igyekezve, kezében a nedves holmival. – Csak szóljon, ha kihűlt a víz! A szalvétát pedig csak használja nyugodtan! Teljesen tiszta… És bocsásson meg, de nem tudom, mi ütött belém... Nem szoktam ilyen... ilyen udvariatlan lenni - kiabál ki a konyhában és óvatosan a kandallórácsra pakolja a pixi elázott ruhadarabjait…





Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Csüt. Jan. 19, 2023 9:27 am




with a wonderful woman





Nizzi  I love you




Vagy a műsoromnak szól a kacaj, esetleg a kisasszony tapasztalatlansága lenne a ludas? Ekkora férfi magánszámtól zavarba jöhet a tisztességes fehérnép. Én ugyan egy ilyet sem ismertem mostanáig.
Megállok a citrom forgatásában, aztán hagyom az időt telni, amíg a nevetés elmarad, vagy szünet áll be az asszonykuncogás szimfóniájába és elém nem kerül egy könyv.
- Nahát, olvasnivaló, köszönöm.
Természetesen tisztában vagyok a paraván fogalmával, csak azért ironizálok kicsit. Csalódottan, hogy Nizase nem lát és a citromom sem pörög már.
- Vannak gavallérjaid? Aki udvarol?
Talán nem szokott hozzá és ide kellene járnom minden nap szerenádozni az ablaka alá. Nem mozdulok, de a könyvből elolvasok valamennyit, hogy készül az igazán finom…omlett? Már éppen belemerülnék, amikor csészém érkezik és rögtön belemászom, onnan kiáltom csak vissza.
- Tökéletesen megfelel, köszönöm szépen.
Éppen remek hőmérséklettel és valami aromával, amit most nem tudok beazonosítani, mert minden konyhai tudásban járatlan vagyok. Óvatosan belemártom, egyik szőrös lábam a másik után és előbukik belőlem egy jóleső sóhaj. Éreztem, hogy büdös vagyok és nem szeretek az lenni. A vén Ede valami furát mondott emiatt a szexualitásomra, állítólag nyalom magam a tükör előtt, de a macska hasonlat igazán megsértett! Pixinyálat csak másnak adok el! A külső és jó illat azonban elengedhetetlen a pozitív benyomáshoz, ami sokkal több mindenhez kulcs, mint a vén kecske gondolná.
- Nem bánom, nagyon jól elteázgatunk majd a melegben és köszönöm. Emilynek is.
Teszem hozzá, miközben felpillantok a könyvön lógó öltözékekre és meglep, hogy női ruha helyett egészen férfias darabokat hozott ez a kislány. Nem szokott zavarni a szoknya, de abban a piros, szűk nadrágban és a hozzátartozó élénknaracs, zölddel szegélyezett mellényben violainggel igazán férfias jelenség leszek!
- Szólok! Udvariatlan? Dehogy! Nem próbáltál meg megölni, megmérgezni, már nem vagy udvariatlan!
Kiabálom ki a csésze fürdőmből és hatalmasat sóhajtok minden mondatom után, annyira jól esik. Dél-Estranceban élek már ki tudja mióta, ott az a szokás, hogy lenyalják a port szárnyaimról, vagy belefojtanának egy kanál akármibe, trágyától kezdve saját gyomortartalmukig, ez nálam még mindig az egyik legkedvesebb gesztus nőtől. Kikecmergek a csészéből, alaposan megtörlöm magam, aztán felveszem az említett darabokat és fáradtan az aszal szélére csoszogok, immár illatosan.
- Kicsit vizesek lettek a szárnyaim, megtennéd, hogy odaviszel?
A kicsit hazugság, belemártottam midkettőt és hiába töröltem meg, nedvesek még. Viszont így legalább illatos vagyok tetőtől szárnytőig.


Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Szomb. Jan. 21, 2023 1:37 pm




In a wonderful place



Nova


-----------------:O:-----------------




Hallja minden szavát a meleg és illatos fürdőben jólesően elmerülő tündérnek. Kissé szokatlan számára az a nyíltság, amelyet kihallhat a hangjából, de mire végez a picike holmik teregetésével, már sokkal nyugodtabban és higgadtabban áll meg vendége előtt.

- Szívesen odaviszem, Mr. Prismblossom – szokja a furcsa nevet a lány, s egyre kevésbé zavarodik meg, ha ki kell ejtenie, ahogyan egyre kevésbé furcsállja a színpompás öltözetet, amelyet Nova visel. Mint ha a máson nyilvánvalóan nevetségesen festő színorgiát számára találták volna ki. – Csak jöjjön nyugodtan, ígérem, nem ejtem le! Ahogy eszemben sincs bármilyen más módon ártani önnek – nyújtja a tenyerét mosolyogva, hogy a tündér helyet találhasson. – Sajnálom, ha az emberekről ilyet kell feltételeznie. És nem, azt hiszem az ön által említett feltételt is figyelembe véve azt mondhatom, hogy nincs gavallérom – a hangja csak egy cseppet szomorkás. – Bár a Nővérek nem tiltották az ismerkedést azok számára, akik önkéntesként csatlakoztak a Rendhez, én gyerekkorom óta náluk laktam és a rendházban éltem, ami azért sokakat elriasztott, Csak nem olyan régen költöztem ide – magyarázza, miközben várja, hogy a tündér elfogadja az invitálását. – És hogy őszinte legyek, volt, ami engem riasztott el attól, hogy elfogadjam az udvarlásokat. Sőt, inkább, aki. Trastine tisztelendő anya példának okáért – a fejcsóválás nem neheztelés jele, inkább csak a rossz emlékek előzésére szolgál. – De ez azt gondolom, ez elég személyes és talán nem túl helyes téma két – mondhatni – idegen között.

Próbálja másra terelni a szót, s ha a pixi elhelyezkedik a tenyerében, hát a szobába lépked vele óvatosan, hogy aztán a kandalló előtt álló, kissé kopott, ám láthatóan egykor jobb napokat látott karosszék karfájára helyezze a picike, szárnyas alakot. Sosem találkozott ilyen aprósággal még, legalábbis úgy, hogy szót válthatott volna vele, éppen ezért óhatatlan kíváncsiság hajtja, hogy megismerje népüket. Mert persze. látta már őket máskor is. A városi rendezvények meghívott vendégeiként megjelentek néha, s ő mindig ámulva nézte a mindig kecses, azonban Nova Prismblossomnál mindenképpen tartózkodóbbaknak tűnő, arasznyi urakat, vagy hölgyeket, azonban szót váltani velük mostanáig nem igazán volt alkalma. Azt is tudta róluk eddig is, hogy sok esetben nem volt velük kíméletes Estrance városa, és orea-ra, vagy még inkább tündérporra éhes lakói, s hogy éppen ezért vagy a tündérnegyed biztonságosabbnak tűnő falai közé húzódtak, vagy a Sötét Negyed fogadta be és védte meg attól, hogy túl korán váljanak meg testrészeiktől mások szörnyű vágyai miatt. Nem, Nizzi nem ezekről a dolgokról szeretne hallani, hiszen az emberek ilyetén kapzsisága mindig is elborzasztotta, s ilyenkor mindig harag ébredt benne. Őt valóban érdekli, vajon hogyan is élnek és látják a világot egykori ellenségeik, kiknek megismerése még mindig sokak számára kellemetlen és furcsa.

- Ám ha mesél magáról, talán változtathatunk ezen – indul vissza a konyhába, hogy az ígért innivalót szervírozza, és saját csészéje mellé egy mélyebb kanalat is készítsen egy másik csészealjra, hogy az szolgáljon a pixi „poharaként”. – Azt már tudom, hogy Nova Prismblossom úrhoz van szerencsém, de azt nem, hogy mivel foglalkozik – ül le ő maga is a karosszékbe, s helyezi a színes és a szárnyait szárogató alak elé az erős, cukros innivalót, hogy aztán elgondolkodva pillantson rá. – Valamiért ismerősnek tűnik…





Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Szomb. Jan. 28, 2023 9:57 am




with a wonderful woman





Nizzi  I love you



Kimerít a kiadós áztatás, ha ez a kisasszonka nem lenne ennyire készséges, hogy tenyerébe másszak, bizony az érzelmek is elragadnának. Mégis vigyorogva mászom fel tenyerébe és biztos vagyok benne, akár el is tudnék aludni a puha, meleg hajlékban.
-Nagyon jó szívű vagy, mondták már? Nincs? Akkor én leszek a gavallérod! Hozok majd szirmokat és énekelek az ablakod előtt. Szégyen a férfinemre, hogy nincsen! Az egy banya lehet, nem tetszik nekem. Mondd meg merre lakik és belebújok a szoknyájába, nem fog ő elriasztani senkit soha többé! Az ilyesmiben nagyon jó vagyok, fel lehet bérelni és bárkit kiidegelek. Neked ingyen is megcsinálom, máris sokkal tartozom!
Egészen belelendülök, amikoris megjegyez valami erkölcsöset, ami pedig teljesen értelmezhetetlen számomra. Ott, a tenyerében, ha még ott vagyok fel is térdelek, megrázom a fejem és úgy teszek, mintha a fejemre ejtettek volna, pedig csak szédül egy kicsit.
-Mi nem vagyunk idegenek.
Le kellene nevelni ezt a szép kisasszonykát az ilyen bigott gondolatokról. Biztos az a nyanya tömte tele a fejét szegénynek, nem ártana elégtételt venni, bosszúhadjárat kell az ilyen ellen és ha valaki, én igazán meg tudnám leckéztetni!
Össze is dörzsölöm tenyerem, hogy felkutatom én azt a karótnyelt paszulyt, miközben egy karfára és kandalló fényének reflektorába kerülök. Kicsit köhögök és fázósan húzom össze magam, de egy embernyeletnyi erős whiskey messze űz majd belőlem minden keződő kehet. Letelepedem és ott, a  kicsit kényelmetlen karfán várom, hogy felszolgálják nekem a kanalat és kedves érdeklődést.
-Bármikor szívesen elmondok magamról mindent! A rémcirkusz porondmesterének mondhatom magam, én csinálom a legnagyobb show-t. Igazából a színházban kellene sztárnak lennem, de nem mindenki értékeli a tehetségemet. Különben herceg vagyok, odahaza minálunk anyám a kaptárunk királynője. Csak az a baj mind a 79 testvérem is ugyanúgy herceg és hercegné.
Hirtelen elharapom a mondatot és szórakozottan beleiszom a jó forró kanálnyi nyugtató folyadékba. Ízes, érezni benne a kisasszony gondoskodó szeretetét, egészen átmelegszem, miközben mohón kiiszom az egészet és azonmód próbálok kényelmesebb ülőhely után nézni, töri ez a karfa mindenem.
-Megengeded, hogy eltelepedjek az öledben? Olyan puha lehet a szoknyád, ez itt mindenhol tör jelenleg és már eléggé megszáradtam, hogy ne vizezzelek össze. Közben pedig te is mesélhetnél magadról, mit dolgozol és hogyan kerültél végre ide, mert ahol eddig lehettél biztosan borzalmas hely volt.
Máris fázom tőle, remegve. Ha engem regulázott volna valami nővér már kiestek volna a szárnyaim és elveszítem minen porom jó öreg szárnyaimról.



Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Szomb. Jan. 28, 2023 11:10 pm




In a wonderful place



Nova


-----------------:O:-----------------




Az ajánlkozást a gavallérságra csak némi fejrázással utasítja el, míg a „banya” szóra már határozottabb a nem, amelyet ugyanezzel jelez. Annál, hogy gavallérja legyen, aki aztán kioktatja majd Trastine tisztelendő anyát csak azért, hogy neki kedvezzem, sokkal jobban érdekli az aprócska úr személye és az, hogy vajon miért tűnik minden ellenkező feltételezés és persze jogos elvárás ellenére mégis ismerősnek a kicsike alak. Hát figyelmesen hallgatja a beszámolót, bár a rémcirkusz említése sem hoz fel benne semmi emléket sem hirtelen. De aztán eszébe jut valami. Nemrégiben járt a piacon és sétálgatás közben nyomott a kezébe egy mellette elsuhanó suhanc egy papírdarabot, s ő alig csak rápillantott, aztán a szoknyája zsebébe rejtette a tenyérnyi lapot, amelyet aztán itthon sem tanulmányozott át. Most jut az eszébe, hogy azért nem vetette a tűzre később sem, hanem a konyhai szekrény egyik polcára tette a konyhai feljegyzései közé, így felpattan, hogy aztán már a hirdetéssel a kezében üljön vissza, majdnem lemaradva arról a – minden bizonnyal teljesen természetesnek tűnő – megjegyzésről, amely szerint picike vendége „herceg”. Aki persze megállíthatatlan vehemenciával folytatja is a megkezdett udvarlását, s igyekezete, hogy közelebb kerüljön Nizzihez arra is rábírja, hogy nyilvánvalóan szánalmat igyekszik kelteni háziasszonyában azzal, hogy saját sanyarú sorsát ecseteli a kezében a színház hirdetményét tartó, mosolygó lánynak. Ám ha az arasznyi előkelőség azt hiszi, pedigrés származása majd megnyitja az utat a puha szoknya és Nizase élettörténete felé, hát téved.

- Ó, ha a felkínált nagyszerű ülőhely kényelmetlen önnek, hát csak foglaljon helyet akkor azon a párnán „felséged” – mutat teátrálisan a kandalló előtt heverő ülőpárnára, amelyen Emily szokott üldögélni, amikor idefent a meséit hallgatja. – És nem, azt hiszem, a szoknyám még biztosan nem lesz megfelelő hely egy ilyen különleges személy számára akkor sem, ha megtisztelt azzal, hogy a gavallérom kíván lenni – folytatja félig komolyan. - Egy gavallér nyilvánvalóan nem vetemedhet ilyen elítélendő és túlzottan bizalmaskodó tettre az első találkozás alkalmával, uram, ha jól gondolom. Talán még Tir na nÔg-ban sem – használja ki saját ajánlkozását a pöttöm lovag ellen, s akár mellette marad a karosszék párnázott karfáján, akár elfogadja a felkínált ülőhelyet, Nizzi a kezében tartott lapot próbálja meg széthajtogatni, nem eresztve a felhozott témát és nem hagyva azt, hogy több szó már ne essen Nova Prismblossom úrról. – Kérem, mielőtt én mesélek az unalmas munkámról és a még unalmasabb életemről, azért hallani szeretnék még a cirkuszról, ha nem bánja…

Aztán csak ül, elakad lélegzettel, mert a színes papírlapot végre sikerül széthajtogatnia és megszemlélnie, de azon – már látja -  nem csak vendége arcképe díszeleg, hanem valaki másé is…




[/color[


A hozzászólást Nizase Nae összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Feb. 04, 2023 2:12 pm-kor.
Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Szomb. Feb. 04, 2023 2:09 pm




with a wonderful woman





Nizzi  I love you



Abban a pillanatban, amikor fejét látom rázni még nem keseredek, hiszen küzdök én, mint egy nagytermetű, ugyanúgy, akkora lánggal, hévvel és akad tarsolyomban néhány szerenád, melyet szívesen előadnék Estrance polgári negyedében. Nem csak udvarlási célzattal, de biztos vagyok benne, hogy meghallanák és valahogy a színházasok fülébe jutna, tennék én róla, hogy az összes szomszéd, ez az egész negyed tökéletesen halljon.
Pont akkor megy ki ez a lány - nagyon izgatott lehet, amikor arról beszélek herceg lennék, bár aztán némi csalódottsággal nézek farkasszemet az egyik cirkuszi plakátunkkal. Unalmasabb, minthogy én vagyok a 78. a pixi örökösödési sorban…
De nem vagyok teljesen fejre ejtett példány, hiába vádoltak ezzel sokan már a kaptárunkban is, észreveszem, hogy ez a túlzó hódoltság megjátszott és kissé elkomorodik manónyi ábrázatom. Főleg mert a párna se olyan kedvező számomra, mint szeretném és akkor már inkább…hát mennyi pihe-puha holmim van a cirkuszi kis patkánylyukamban! Felvetem állam és lassan leporolom Emily ruháit.
-Tir na nÔg-ban más a helyzet
Hazudom szemrebbenés nélkül és úgy teszek, mintha a babaruhákon szöszök, vagy apró lyukak volnának, de csak most venném észre.
-Látom, én nem tetszem magának, olyan mint a többi nő Estranceban!
Nyújtok rá nyelvet hirtelen! Kéretik magukat, úrinősködnek, és egészen nyugodtan bele is szerethettem volna olyannyira gondoskodónak bizonyult, mint szegény beteg katonák, vagy sérült akárkicsodák a nővérekbe! Milyen szerencse, hogy nincsenek is érzéseim!
-Igen persze, az már érdekes, de Én nem vagyok az… Hát semmi! Jöjjön és nézze meg, azt látni kell, nem lehet mesélni róla! Megannyi szín, fény, játék, bohózat, kétfejű ikrek, zsonglőrök, artisták, a szakállas asszony, ahogy néha beöltözik póknak, vagy az én illúzióim. Hozzon egy tollat, elbánok egy nagy méretű tollal!
Futó pillantást vetek a borzsúrára, ki van még ott rajtam kívül, aztán ha elém járult a toll, összeszedem minden maradék erőm, hiába szédülök közben, hogy nyomnom kell azt a vackot, neki a papírnak és erőnek erejével szöveget és szignót szántanom rá, de ha Nizase együttműködő az alábbi írás jelenik meg rajta:
Nizasa kisasszony és esetleg Emily, a kislány belépését ingyen engedélyezem, Nova Prismblossom
-Ezt látni kell, hálám jeléül, hogy segített, hozza el a kislányt is, ha gondolja.
Porolgatom le magam, aztán ruháimhoz szállok, mert úgy ítélem tudok már repülni, ha pedig mindenem megszáradt, talán ideje a távozás mezejére lépni.



Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Vas. Feb. 12, 2023 7:10 pm




In a wonderful place



Nova


-----------------:O:-----------------




A meglepetés veszi el a szavát, mert azt az arcot látja, akit bizton állíthatja, hogy sosem fog elfelejteni. Azt, aki maga volt a halál, s aki mégis megkegyelmezett neki.

- Ó, miért hiszi, hogy nem tetszene? – próbál megkésve és zavarodottan válaszolni a felvetésre, amely miatt most nyilvánvalóan mentegetőznie kell a picike hercegnek. – Megbántottam volna azzal, hogy úgy viselkedtem magával, mint bármely más úrral tettem volna, ki túlzottan bizalmaskodó javaslattal állt volna elő első találkozásunkkor? – kérdezi, hogy aztán a nyelvnyújtás ráébressze, vendége közel sem átlagos férfiú, s közel sem olyan, akit az emberek arckifejezése mögött rejtőző érzelmek túlzottan érdekelnének. S nem átlagos a sértettsége sem a tündérnek, amely miatt most csak úgy ömlenek belőle a szavak, hogy ha a lány képes lenne logikusan gondolkodni, akkor is hiába próbálna akár egyetlen egy mondatot is közbe vetni. S nem csak közbevetésre nincs mód, de azt sem érti zavarában Nizase, mire is kellene egy toll Nová-nak, de mégis felkel a székéből, akár ha félálomban, szinte öntudatlanul teljesítené a kérést, s az íróeszközért siet, meg tintáért, s maga mártja a tollszárat bele, csak hogy írásra készen adja a kisujjánál sem vastagabb kezekbe. Látja a dühödt mozdulatot, amely – erőlködve ugyan, de – cirkalmas feliratot kanyarít a papírra, s azt gondolja, talán ezzel az aprócska úr hatalmas felháborodása múlik majd, de aztán már azon kell gondolkodnia, hogy a „bántás” feltételezése talán nem is volt akkora tévedés, mert Mr. Prismblossom már pillantásra sem méltatja. Éppen azért, amikor végre csend lesz, s a tündér a ruháit kezdi vizsgálgatni ő maga is a kandalló rácsánál lebegő szárnyas alak mellé térdel a földre, s kinyújtott kezét kínálja ülőhelyként, míg vigasztalni próbálja a most már száraznak tűnő urat, s közben a meghívására gondol, arra, hogyan is utasíthatná el, hiszen nem akar azzal találkozni, ki rossz álmaiban néha még most is kísérti.

- Nincs oka bárkivel is összehasonlítani, kedves Nova, hiszen én sem mondhatom azt, hogy olyan, mint bármely más tündér lenne Tir na nÔg-ból. Ha a maguk hölgyeinél természetes, hogy ily kevésre becsülik az ismeretségeket, hát asszonyaik közül talán kevesen találkoznak úriemberekkel. Mert ugye bizton hihetem, hogy Ön az, Mr. Prismblossom. Hölgyek ölébe mifelénk csak gyermekek ülnek, s nem hiszem, hogy Önt gyermeknek kellene tekintenem – szólal meg végül, igyekezve átgondoltan fogalmazni annak ellenére, hogy a meglepetés rémséges hatása csak lassan múlik. S ha Nova nem tiltakozik oly vehemensen, hogy témát kellene váltania, hát folytatja, lázasan igyekezve elutasítani a meghívást. De keresi a szavakat, hiszen ha eddig szándékában sem állt megbántani a kertben talált tündért, hát most sem akarja, bár tudja, a meghívás elutasítása minden, csak nem kedves dolog részéről. – És szívesen elfogadnám a meghívását, bár nem hiszem, hogy a pók miatt mennék. De maga miatt szívesen… De… - s most akad el a szava, mert hiszen nem tudhatja, vajon a pixi mennyit tud a markáns arcú gyilkosról és sötét tetteiről, s azzal, hogy arról beszélne neki, csak bajba sodorná mindkettejüket. – De ígérem, igyekszem időt szakítani rá – próbálja menteni magát. – És ha menni akar, nem tarthatok vissza egy ilyen előkelőséget… Nem is mernék ilyet tenni… De azt elárulja, hogy Ő kicsoda? – mutat az ismerős arcra, s csak reméli, sápadtsága és keze remegése nem kelti fel Nova figyelmét.




Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Hétf. Feb. 13, 2023 2:42 pm




with a wonderful woman





Nizzi  I love you



Igenis haragszom, még ha próbál hatni rám, akkor is, ahogy beszél, amiket mond, mert a remény, hogy felnézzek rá a lába alól, a szoknyája alatt, nem kapathat el. Mogorva pillantással méregetem, aztán megadóan sóhajtok, mint aki képtelen kezelni a helyzetet - mert nem is tudom.
-Túlságosan rendes vagy!
Haragszom meg rá ezért, tartozni viszont nem szeretek, büszkeségem és dacosságom pedig sokkal dagadtabb, mint egy száz kilós férfinak, hát hozatok vele tollat és közben tüntetően ignorálom. Még a tenyerét is. Most már nem kell!
-Én tényleg nem vagyok olyan, mint a többi tündér, de ne bántsd a többieket. Talán, meglehet, hogy elszemtlenedtem délen…de a tisztességes pixik, azért még nálunk is tisztességesek!
Kérem ki magamnak az otthoni lányok nevében is, ha lehet még sértettebben, hiszen ezzel azt sugallja, nálunk biztosan mindenki ribanc, ami annyira nincs így, hogy én még a kaptárban sem voltam népszerű soha. Ez most kifejezetten dühít, úgyhogy viszonylag nagy energiával és hamar befejezem a firkálást, amihez erőt ebből merítek.
-Nem, én szabad szellemű vagyok és formabontó. Bohém. Mint egy színész, ilyen a sztárvilág egyszerűen…
Gonosz mód kihasználom, hogy kicsi vagyok? Igen!
-De megértettem, hogy nagyméretűként kezelsz, úgyhogy legyen, békén hagylak, nem fogok udvarolni, énekelni, semmi ilyesmi.
Felsandítok rá, mint aki gyanakszik, akkor eljönne miattam, de nincs ideje, két karom keresztbe fonom és dölyfösen figyelek fel rá.
-Ne udvaiaskoj, kérlek. Mondd meg kerek-perec, hogy annyira sem vagy kíváncsi rám, hogy megnézz egy cirkuszi előadást, amiben szerepelek. Igen, én vagyok a főszám, de nem csak miattam jó. Mindenesetre rád bízom, mit szeretnél, én nem fogok tartozni senkinek. Ezeket a ruhákat ajándéknak veszem.
Emily már nem kapja vissza, az biztos. Sőt, szemtelenül hozzáteszem:
-Kárpótlásul a sértő bánásmódért.
Lábujjhegyre állva azért vetek egy furcsa szemöldökráncolást Adam képére és nem értem mit akar egy állítólag finom hölgy ezzel a célozgatással. Lábujjhegyemről visszagördülök talpamra, felvetem fejem és makacs pillantásom az övébe szúrom.
-Ő, a Légtornászunk már inkább tetszene, nem igaz? Meg lehet nézni a cirkuszban, bár az egyéb szolgáltatásait a nőknek, úgy tudom borsos áron nyújtja.
Rebbentem meg szárnyaim és reppenek fel, hogy összeszedegessem ázott ruháim.




Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Csüt. Feb. 23, 2023 6:43 pm




In a wonderful place



Nova


-----------------:O:-----------------




Látja a tündér haragját, bár nem érti, miért az él a hangban, amely bántani akar. S nem tudja azt sem, mivel is bánthatta meg az aprócska urat, ám látva vendége fancsali ábrázatát, ő is rosszul érzi magát a bőrében. De azt is látja, hogy még akkor is, ha a pixi neheztelésének talán ő maga volt valóban az okozója, de Tir na nÔg hercegének dühe semmiképpen sem miatta gyarapodik, hiszen Nova magát kergeti, űzi egy beljebb az önsajnálat és a félreértések mocsarába. S mikor udvariaskodásnak véli ígéretét, Nizzi szólna már, hogy hagyja abba ezt az őrültséget, s figyeljen talán jobban arra, amit mondott neki, de hiába is tenné, mert mikor szóra nyitná a száját, a „manócska” sértettsége új „ellenséget” talál, s Emily babájának ruháit kobozza el fájdalomdíjként. Kicsinyessége – ó, hogyan is lehetne másról beszélni?! – aztán odáig fajul, hogy féltékenységében azzal gyanúsítja meg a lányt, hogy a plakáton látott rémséges alak iránt táplálna érzéseket készséges hódolója, vagyis a Prismblossom-ok kivételes tehetségű sarja helyett. És ez lesz az, ami végül a lányban is elveti a harag magjait, bár neveltetése nem engedi kikelni, s szárba szökkenni e szörnyű, s bántó érzést. Ha a tündér nem lenne ilyen pöttöm, talán vállon ragadná, s megrázná, hogy végre észhez térjen, s ne önnön fájdalmát pátyolgassa már tovább. De mert nem teheti ezt, hát a lány válasza az inkább költőinek ható kérdésre már nem lesz kedves, inkább távolságtartó.

- Nova Prismblossom uraság, vagy abbahagyja a vádaskodást és végre rám is figyel egy kicsit és nem holmi nagyra nőtt trófeának vél, akivel henceghet majd a cirkuszbéliek, vagy aprócska barátai előtt, vagy én öntöm le megint egy pohárnyi vízzel, hogy lehiggadjon ismét. Talán azt hiszi, olyan egyszerű egy leánynak egyedül eljutnia a Rémcirkuszba? Hogy megjelenése nem lesz oka aztán bajnak? Vagy tán Emily bántotta meg, hogy megmenteni akarta, s az édesanyja varrta ruhákat ezért kobozná el, sérelmeire gyógyírként? Vagy talán az eszét vette el az a sok likőr, pálinka, rum, vagy bármi más, amit megivott, s ami bajba sodorta, hogy azt hiszi, az a férfi kedvemre való lenne? Nem, ebben is szörnyen nagyot téved „őhercegsége”! Inkább tenném kockára az életemet a cirkusz vadállatainak ketrecében, mint sem hogy igénybe vegyem az ön által „Légtornásznak” hívott alak szolgáltatásait. Vagyis kérem, cseppet se aggódjon, hogy az az úr bármikor is jobban tetszene, mert előbb nyelném le keresztben a nyelvemet, semmint, hogy további szavakat, vagy gondolatokat vesztegessek rá. De azért már inkább aggódhatna, hogy Ön nem fog így tetszeni nekem… Ilyen haragosan, és önsajnálattal telve… És ne kapkodjon már annyira, a ruhái sem szárazak még… De ha menni akar, menjen csak és jöjjön vissza holnap, addigra már biztosan nem lesz nedves egyik sem… Vagy talán ehhez sincs már kedve? Nem ön az inkább, aki udvariaskodik a meghívással, de már nem is gondolja komolyan a viszontlátást, csak mert nem dalolhat az ablakom alatt és nem udvarolhat nekem kedvére?




Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Pént. Márc. 03, 2023 8:52 pm




with a wonderful woman





Nizzi  I love you





Rémes lesz ez az ittlétem, egyre fullasztóbb, a sok vád alól mégis azt húzom ki, ami a legkevésbé fontos.
-Ezeket a ruhákat igenis nekem adta! Én egy élő tündér vagyok, nem holmi üvegbaba, rajtam jobban mutat és igenis engem illet! A légtornász pedig egy nagyon népszerű fickó és minden nőnek kell, mi ebben a sértő? Ha nő lennék biztos én is legyezgetném magam, ha csak rám lehel.
Teszek én rá, hogy ez nem valami kedves, vagy kétértelmű éppen, csak tovább sértődöm azon, hogy nyíltan lealkoholistáz! Semmi köze hozzá!
-Hát nem kell délen puccosan öltözni és akkor nem lesz baja, nem lesz ott se mindenkinek baja, csak ha szép ruhákban villog. Kenjen kormot magára, főkötőt és elvegyül, ha oda akar jönni, de felőlem visszautasíthatja a meghívásom, pedig Én rendes akartam lenni, Én megfizettem volna a ruhák árát, majd megmondom Emilynek kifelé menet.
Mindent rá fogok kenni úgy ám, hogy meghívta őket manócska a világ legmókásabb helyére, minden kislány álmába, a cirkuszba, ahol dolgozik, de a gonosz Nizzi leöntéssel fenyegette és még a ruhákat se akarta nekem adni, cirkuszról pedig szó sem lehet. Hogy fog sírni szegény…

- Más nő örülne, ha udvarolnék, de maga? Egy érthetetlen, hisztis boszorkány!
Nyújtok rá nyelvet.
-Pixi énekszót kínáltam, szórakozást, de kinevet és ugyanúgy vádaskodik. Akkor maradjon vénlány! A ruhákat viszem, magam is viszem, mindent! Úgysem fogok rá emlékezni hol lakik, hiszen még aznapos vagyok! Na alászolgája!
Nyújtok rá nyelvet és keresem a rést, ahol kiröppenhetnék az Én ruháimmal, annyira felháborodok, hogy még Emilyvel is elfelejtek beszélni, de úgy tűnik nem józanodtam ki eléggé, vagy megrészegített ez a bigott liba. A nők hülyék, az emberek, ekkora méretben, ez már egészen biztos, így, ezzel a gondolattal szállok szépen haza.
Bár az biztos, hogy a kislánynál Nizasenek kell magyarázkodnia, se cirkusz, se babaruhák, se manócska.

//Bocsika a kellemetlen hangvételért és köszönöm a játékot, én sokat nevettem és a Pucér kis fickó is megszületett Very Happy//





Ajánlott tartalom



In a wonderful place Nizzi & Nova Empty Re: In a wonderful place Nizzi & Nova

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.