Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Daphne Prismblossom

View the whole list


Go down
Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

Nova Prismblossom Empty Nova Prismblossom

Szomb. Okt. 29, 2022 12:27 pm




Nova Prismblossom



Tündér - pixi - porondmester - 89 - Harry Styles


-----------------:O:-----------------




Külső leírás


Minden pixi teljesen egyedi és természetesen gyönyörű. Ő pedig egy a minden pixi és a természetesen gyönyörű közül. Éppen ezért próbál teljesen más lenni. Manószerű tündérarcán általában széles vigyor honol, göndör, szerteszét ágazó haja huncut, fiatalos megjelenést kölcsönöz neki, hacsak nem veszi “szexire”  figurát. Legalábbis ő annak hiszi magát.
21 centiméter, meg egy fél. Igazából azt a felet ráhazudja, de mindenkinek eldicsekedik vele mekkora méret ő a pixik világában. (Hímhez képest átlagos)
Apró, ám annál szaporább tündérszárnyai fakóarany színűek, de inkább áttetszőek, mint a szitakötőké.
A leghülyébb ruhákat képes megvarrni magának, konkrétan magára szed mindent, amit csak talál, aztán össze-vissza alakítgatja őket, amíg nos…igazán egyedi öltözetet kap, mint galléros bóhócruha, tüllök, olyan felsők, amik flitterektől csillognak, buggyosak, fodrosak, díszesek, tarkák, kurták és furcsák, egyéniek. Öltözködésére odafigyel, a külseje fontos neki, hiszen minél feltűnőbb szeretne lenni a magas emberek világában, ahol rengeteg hátrányos megkülönböztetés éri és ő minden módon fel akarja magára hívni a figyelmet.
Valóban nem lehet szó nélkül elmenni mellette.
Mivel imád gyűjtögetni egy kacat halomban él és megpróbál mindent is hasznosítani,  azért is, hogy külsejét díszítse vele, hiszen egy ékszerkészítőt nem igazán tud megfizetni cirkuszi béréből. Mégis igyekszik pénzhez jutni (fogadások, szerencsejáték) hogy legalábbis babaruhákat szerezhessen magának, vagy egy-egy alkalomra különleges ékszert, úgyhogy minden kis összekuporgatott aranyát ilyesmire költi.
De mivel már odahaza is feltűnési viszketegségben szenvedett, tanult ezt-azt a ruhakészítésről, csak épp az kérdéses mennyire “hercegi” is az ő megjelenése, például amikor előadások előtt csillámporba dugja a fejét, vagy miniatűr, festett szilánkokból szerkeszt fejékeket magának.




Jellemleírás


Nova mindenkinek azt mondja, hogy herceg. Ez a kijelentés valójában mind a 79 testvérére igaz, hiszen édesanyja a család kaptárának királynője. Nos őket nem említi meg, ellenben saját készítésű tiarákat biggyeszt a fejébe, hiszen összeszed minden kicsi, fémes, csillogó, vagy hasznosítható szemetet, hogy az összkép…igazán meghökkentő legyen.
Ízlésficama van. Szerinte szép a kanárisárga nadrág, buggyos babakék galléros ingekkel.
Mivel imád túlozni és nagyot mondani, ha bármilyen tündér kérdezné, fél lábbal ő már bent van a Magnificában, csupán…hát
De ha célt kellene megfogalmazni vele kapcsolatban, egészen biztosan ez lenne az egyik. Mert betegesen vágyik arra, hogy elismerje a szakma. Valóban tehetséges, ő a legnagyobb showman, egy cirkuszba tökéletes, egy színházba sok. Nova mégis fittyet hány mindenre, ami reális.
Ő maga is az illúziók világában él, amit teljesen természetesnek vesz. Minél nagyobbat szól, minél hatásosabb, annál robbanásszerűbb!
Mint a személyisége. Merthogy imád…beszélni, énekelni, játszani, üzletet kötni, nehogy legyen egy üres másodperced. Mintha azért élne, hogy tündérport hintsen mindenki szemébe, fényt, örömet, ami valahol igazán bájos. Ő maga is megnyerő, kedves jelenség, már általában.
Ha nem akarsz vele kártyázni, vagy nem tudja átbaszni a fejed, akkor kissé pattogós és obszcén lehet. Részegen meg kötekedik. Nem annyira rosszindulatból, inkább az izgalmakat keresi, vagy a "nagyok” személyes terét szarja le. Imádja a hajakat. Rajong értük. Ha valaki tetves, persze kevésbé, találkozott már tetűvel is, amikor tévedésből megtelepedett egy csöves fején. De alapvetően kényelmes és izgalmas jelenségnek tart mindent, ami nagyobb nála, olyat találni pedig nem nehéz. Van, hogy elbújik egy-egy hátizsákban, hazaviteti magát, aztán egy csésze teában bukkansz rá, ejtőzés közben. Kidumálja magát talán, ha éppen nem egy whiskys pohárba pottyan bele, mert megtörtént már és három napig nem is  tért teljesen magához. Inni, mulatni, táncolni, énekelni azonban szeret és nincs a világon semmi (látszólag) ami el tudná kedvetleníteni.
Valóban roppant optimista, mintha az egész emberi város egy hatalmas, kiapadhatatlan cirkusz lenne számára, megannyi lehetőséggel.



Különleges képességek és
felszerelések


Nagyon sokáig mágiája segítségével hangosította fel magát a cirkuszi show alkalmával, de aztán szeretett volna másra koncentrálni, úgyhogy fogadott egy gazdag úrral orea ásványban. Meg is nyerte és csináltatott belőle egy apró mikrofont. Azóta ez a legnagyobb kincse és kedvére elengedheti fantáziáját, ami az illúziók színes és feltűnő világát illeti.

Hozott magával apró varrókészletet, de megtanult bánni a nagyobb tűkkel is.

Illúziómágiája elég erős, mert nagyon-nagyon gyakran használja a cirkuszi előadások miatt, hiszen a közönség imád meghökkenni.


Előtörténet


Az a mocskos Perkins bejött panaszkodni. Láttam, ahogy a rongyos kabátjában, meg a kereplő csizmájával úgy csörtetett az igazgató lakókocsijához, hogy mind a három szál haja égnek állt. Baromi egyszerű észrevenni a nagyokat, még sötétben is, akkora monstrum és olyan hangos mind, hogy egyből kiszúrni. Még egy ilyen ótvaros, szürke alkoholistát is.
Vele van a dagadt barátja Peter. Nem sok esze van, de legalább röhög a vicceimen. Szerintem ő kedvel, azt mondja nélkülem unalmas lenne, a söréből is mindig ad, csak meg kell neki magyarázni, ne a habját kenje rám.
Nahát ez a kettő dörömböl igazgatónk ajtaján, pedig már eleve vannak nála, gondolom a kétfejű hibrid ikerlányok, meg Johann, aki orea-evő volt, úgyhogy van két plusz karja meg egy vak harmadik szeme.

Hangtalanul a lakó -lovaskocsi félig nyitott ablakához szállok és leülök a párkányra. A kutya nem vesz észre.
Az igazgató bekeni a bajuszát vazelinnal, úgyhogy mindig égnek áll. Most is. Hatalmas, piros keménykalap van rajta, egyszer abban szunyáltam, marha kényelmes volt, de nem akarta nekem adni. Sőt meggyanúsított nem-e piszkoltam bele. Mintha piszkolnék oda, ahol alszok! Nem vagyok én ember! Előfordult már, hogy behánytam egy-egy dologban, ha nagyon rángattak és éppen másnapos voltam, ami a héten többször elő szokott fordulni, de kinek baj a pixiokádás, nem zavar többet egy kis zsebkosznál. Ráadásul a dologból gyakran előnyt kovácsolok, mert sok a hülye. Adtam már el pixi taknyot cukorkáspapírban, azt mondtam jó a szemölcsökre, meg pixi pisit, merthogy az fiatalít.
Bajusz most meg tökre meglepődik, hogy ott áll ez a két díszpöcs, de azért vigyor van az arcán, mert annak mindig ott kell lennie és el is lép az ajtóból, hogy azok bemehessenek. Hát én tuti kirúgnám őket, ha elég nagy lenne a lábam.

- Mi járatban kedves uraim?
Dörzsölgeti tenyerét, hátha üzlet üti a markát, el akarnak adni valami új kishibridet a cirkusznak, az ilyen sötét alakok szoktak  üzletelni.
- Maguknál van, nem? Az a körömnyi kis szar - rivall rá Perkins, mintha az igazgató csinált volna. A kétfejű ikrek összenéznek, orea-evő Johann pedig pislog.
- Novára gondol? - kérdezi kedvesen, amilyen randa az ispe, olyan barátságos. Kedvelem.
- Arra, aki akkora mint a pöcsöm! - kardoskodik Perkins, pedig biztos vagyok benne, hogy tíz centi sincs neki. Legközelebb kioldom a gatyáját, vegyenek róla méretet.
- Az….lopott tőlem egy aranyat! - dühöng a barom, Peter pedig áruló módon bólogat hozzá. Hát ez fáj, lopni nem szoktam. Már.
Az igazgatón látszik, hogy nem tudja hová tenni az infót, noha meg sem lepi, de kedves barátaim máris a védelmemre kelnek.
- Nova nem szokott pénzt elvenni, csak olyan csecsebecséket, amik már nem kellenek másnak - mondja az egyik ikerfej. Ez nem nagyon segít rajtam.
- Hát, kártyáztunk - veszi át a szót Peter. - Elég részegek voltunk már.
- Mondtam, hogy ne adj inni annak az üvegfejű törpének!
Egyre sértettebb vagyok, szörnyű lesz a bosszú!
- Nova szeret kártyázni - mosolyodik el tenyérbemászóan az igazgató.
- Meg csalni - köti az ebet a karóhoz Perkins. - Olyan paklit hozott, hogy minden lapján ő vigyorgott és változott a képe! Csalt a kis szarjankó!
Az orea evő horkantva felröhög, tőle is elnyertem már ezt-azt. Nem csalok annyira sűrűn, ha valaki elég okos, túl tud járni az eszemen, bár a pakli tényleg elég furfangos. Sok óriás majom viszont értékelte, hogy az ő méretükben csináltattam és azt is díjazták, ha egy kis illúzióval mozognak rajta a dolgok. Van amelyik lapon még kánkánt is járok. Az emberek valójában imádják az illúziókat…
- Dobják ki! - követeli Perkins paprikavörös fejjel és öklével az igazgató asztalát veri. Darabosabban, mint egy mozsártörő, a legrondább utcalánnyal fogom összehozni, de még a kankót is elkapja!
- Nos Nova meglehetősen megosztó figura - kezdi az igazgató nyugodtabb hangon. - De a csapat lelke! Bámulatos showt csinál. Javaslom uram, jöjjön el megnézni, természetesen kompenzációként felajánlunk Önök számára két ingyen jegyet. Higgye el, méltányos ajánlat, nagyon sok nemes is megfordul nálunk.
Puszi a bácsi bajszára!
A kétfejű ikrek bólogatnak, az orea evő harmadik szeme pislog. Szerencsétlen flótás folyton a szemcseppjeit fizeti, de minden patikus marha lenézően vizslatja, ha bemegy értük. Tényleg mázli, hogy szarul lát. Perkins hallgat, még ha Peter lelkes is. De az ikrek ekkor egymás szavába vágva szólalnak meg.
- Nova illúziói legendásak!
- Az emberek nagyon szokták szeretni!
- Nélküle bizony lapos lenne a műsor…
- Hallották, hogy tündérport szór szét?
- Még énekelni is szokott és az néha olyan szép.

Vigyorogva hátradőlök, két lábam keresztbe teszem, karom a fejem alá és roppant elégedett vagyok. Igen, nem hiába imádom ezt a csapatot és abban sem tévednek mekkora király vagyok! Egyre betegebb dolgokat találok ki, de ez a közönségnek csak tetszik és mindenkit nagyon méltó módon konferálok fel, például az ikreket is.
- És akkor bámuljam ezt a kis vackot még akkor is, amikor szórakozni jövök? - rázza a tokáját Perkins. Most először értek vele egyet, valahogy el kell intéznem, hogy történjen vele valami. Talán most az egyszer kiválthatnám az orea evő szemcseppjeit én magam is utánanézhetnék van-e a patikusnak valami jó kis fosatója. Az emberek képtelen nagy mocskot tudnak csinálni, mint a lovak.
Perkinst odabent mindenki csak rábeszéli, milyen jó lesz, az artistát még nem is látta, vannak szép kötéltáncosnők is na és a bohóc! Ő abszolút a kedvencem, ha nem lenne olyan mufurc a magánéletben….
- Legyen - Perkins végül beadja a derekát és nagy sértetten, mintha valaki lenne távoznak Peterrel. Én még maradok, a legérdekesebb beszélgetések mindig akkor hangzanak el, miután leléptek a vendégek.
- Jaj Nova - sóhajt fel az igazgató. - Csak legalább félig lennél ennyire nyugtalan
- És részeges - toldja hozzá az egyik ikerfej.
Méghogy! Elképzelésük sincs mennyire visszafogom magam! Sűrű szárnycsapásokkal emelkedem fel, rengeteg dolgom akadt, megint hadba kell vonulnom  az egyik alkoholista ellen. Hihetetlen! Hálás lehet nekem egész Dél-Estrance, ez kérem már jótékonykodásnak számít! Na és, mit szólnának otthon milyen sokra vittem?!



Sinan's Dream

Sinan's Dream
Admin


Posztok :
73

https://collision.hungarianforum.com

Nova Prismblossom Empty Re: Nova Prismblossom

Szomb. Okt. 29, 2022 1:29 pm





Elfogadva



Amikor meséltél nekünk a karakterről azért drukkoltunk, hogy tényleg mondj egy "all in"-t, tényleg legyen annyira harsány, annyira excentrikus, és abszolút hoztad is ezt az eképzelést. Többször felnevettem az előtörténet olvasása alatt, nagyon jó kis karakter lett. És jaj annak aki ellen egy pixi bosszút esküszik!

U.i.: A nővéred alig várja hogy lássa az előadásodat.

Ne felejtsd el elkészíteni a karakterlapodat, ezt itt tudod megtenni, leírást pedig itt találsz arról, hogyan is kell kinéznie.

Üdv az oldalon, reméljük rengeteg jó játék vár rád!

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.