Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Nagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 6:13 pm-korEvangeline WhitlockCome beyond the ancient fogTegnap 10:30 am-korMoros GreycloudIn search for justice - Kayne & MattTegnap 9:11 am-korMathias CrowleInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Tegnap 9:00 am-korMoros GreycloudHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam MoravaRed Queen, White QueenVas. Ápr. 28, 2024 4:09 pmVahe's WrathElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Hétf. Ápr. 22, 2024 1:58 pmVahe's WrathOur dreams Vas. Ápr. 21, 2024 11:46 amEvangeline WhitlockFly to our doom - Daphne & Moros & KaynePént. Ápr. 19, 2024 6:39 pmDaphne PrismblossomCultural ClashSzomb. Ápr. 06, 2024 12:48 pmMoros Greycloud
Havi aktivitás
2 Hozzászólások - 50%
1 Témanyitás - 25%
1 Témanyitás - 25%
Ki van itt?
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég

Kayne Westerburg

View the whole list


Go down
Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

Hamu és Vér Empty Hamu és Vér

Csüt. Okt. 19, 2023 6:27 pm




Hamu és Vér



Döntések


-----------------:O:-----------------




Elfáradtam, de tudtam, hogy még el kell juttatni a faunt egy orvoshoz, mert a lélegzete egyre sekélyesebb lett, a bőre pedig a lehetetlenségig fakó. Greycloud nagy valószínűséggel haldoklott és én nem ismertem annyira a faunokat, hogy megjósoljam, mennyit bír, csak reménykedtem, hogy a kiskövetasszony asszisztense elég makacs ahhoz, hogy ragaszkodjon az életéhez.
Végül is csak a két zsoldostól búcsúztunk, mindenki más a Követséget tűzte ki célul, de miután felbukkantunk az utcán, rájöttem, hogy azon kívül, hogy a vállamat húzó férfi talán nem bírja ki odáig az utat, majd még az orvosra is várnia kell, hiszen valószínűleg nem lebzsel egy sem ott helyben, még a negyedet is jócskán felvertük a tűzzel és a robbanással, így nem állíthatunk be a Követségre véresen, kormosan. Daphne a lelkünkre kötötte, hogy ne lehessen az akciónkat a tündérekhez kötni, ezért gyorsan a többiekhez fordultam.
- Greycloudnak sürgősen gyógyításra van szüksége és mi Nova-val tudunk egyet, aki megmentheti az életét és itt van a közelben. Doktor Howe talán most az egyetlen esélyünk és Daphne kisassony is ismeri. Ott ráadásul meghúzhatjuk magunkat, míg elül a rumli, közben pedig értesíthetjük a kiskövetasszonyt is arról, hogy mi történt, talán Nova ide is kísérheti, ha …………….. látni szeretné Mr. Greycloud-ot.
Nem akartam azt mondani, hogy esetleg el akar búcsúzni tőle……………..



Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
54

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Pént. Okt. 20, 2023 8:21 pm




× Hamu és vér ×


Féltések és aggódások

----------------- :O: -----------------


Elbúcsúztunk néhány útitárstól, majd megcsappant létszámú csapatunk lassan kijutott a csatornából. Mit tagadjam, megkönnyebültem. Nem szeretem túlságosan a föld alatti helyeket, főleg, ha koszosak és büdösek is. Na nem mintha mi annyira patyolat tiszták lennénk.
Tagadhatatlanul aggódom Morosért. Legyen bármilyen viharos is a kettőnk kapcsolata, még sem kéne őt elveszítenem. Akárhogyan is nézem, az ikertestvérem. Hús a húsomból, vér a véremből. Életünk első néhány hónapját közös pocakban töltöttük, egymás elől csenve el az éltető nedveket, és apró magzati patácskáinkkal örömmel rugdostuk a másik oldalát. Hát na... maradjon életbe, vagy úgy elverem, hogy arrúl kódul.
- Minden rendben Kisfelség? Nagyon elfáradt?
Aggódó a hangom, bár ez nem kimondottan Psychének szól, hanem Morosnak is. A pixi hercegnő belopta magát a szívembe, érte is aggódok kicsit.
Kiérünk. Az alakváltó, kinek vállán egyre élettelenebben lóg a fivérem, egy pillanatra megáll. Szavai logikusak. Rábólintok.
-Menjünk. Morosnak mielőbb szüksége van orvosi segítségre.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Pént. Nov. 03, 2023 9:06 pm




x Hamu és Vér x




Egy kaland utóélete




Megkönnyebbülést kellett volna éreznem és valamiféle elégedettséget, de ennek nyoma sem volt. Talán volt bennem némi büszkeség, pusztán Nova miatt és amiatt, hogy végül mindannyian kijutottunk, de az alakváltó vállán eszméletlenül csüngő faun láttán még mindig azt gondoltam, hogy túl nagy árat fizettünk azért,
hogy egy lidércfejjel gazdagabban távozzunk arról a helyről. Persze a dokumentumokból és iratokból még kiderülhetett valami, de pesszimista módon úgy éreztem, hogy e szörnyű faj soraiban csak némi zavart keltettünk, éppen csak annyi időre, míg a következő "rangidős" át nem veszi az általunk Vahe poklába küldött rémség helyét. Persze kéretlen utód-jelöltek mindig voltak és lesznek is, ahogyan mindig lesz pénz arra is, hogy szörnyű kedvtelésüknek hódolhassanak.

Talán pont ezért felelek nemmel amikor Moira rákérdez arra, hogy rendben van-e minden.

- Nem, azt hiszem, semmi sincs rendben - próbálom még magamról leseperni a pernyedarabokat, bár a szag, ami beleette magát az orrunkba, még napokig biztosan felkavarja a gyomrunkat. - Én jól vagyok, de a bátyád... Sajnálom... - nézek elkomorodva Moros-ra, csak hogy tudja, nem közömbös a hím sorsa. - Igazuk van, nem bírná ki a követségig... És abban is, hogy szüksége lehet Daphne-ra - hagyom helyben Adam javaslatát végül. - Én nem találnék oda, Nova - próbálok utalni arra, hogy milyen feladata is lenne öcsénknek. - De te képes vagy rá és azt hiszem, sietned kellene - próbálok óvatosan fogalmazni, hiszen most talán egy rezet sem adnék a faun életéért. Sápadt és alig lélegzik, de még van benne élet, hát életben is kell tartani addig, míg elérjük a segítséget és addig is, míg húgom megérkezik.

Sok sebesültet láttam már és bármennyire is ostobaságnak tűnt az elején, végül el kellett fogadnom a tényt, hogy nézzen ki bármennyire is szörnyen az, kinek útját csak Adriata látja előre, néha szüksége van irányjelzőre, valamire, amit itt tarthatja őt. És úgy hiszem, a faun számára Daphne lehet, ami maradásra bírhatja, ami arra veheti rá, hogy küzdjön és ne adja fel.

Egyetlen dolog jut csak az eszembe, amivel talán időt nyerhetünk, valami, ami bár hazugság lesz, most mégis segíthet Morosnak. Ezért hagyom ott Moira vállát és röppenek az alakváltóéra, közel a most tökéletes öntudatlanságba fekvőhöz. A fáradtság azért már érezhető, így a teljes illúziót meg sem próbálom, csak a hangot utánzom, amit oly sokszor hallottam, s tudom, hogy a faun is felismerné bárhol és bármikor. Így Tír na nÓg nagykövete hangján szólok és mondom azt, amit talán ő is mondana:

- Moros! Ki kell tartanod! Ha meg mersz halni nekem, Adriata-ra esküszöm, hogy kirúglak! Tarts ki, hallod?! Moira kedvéért is!
Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Szomb. Nov. 04, 2023 8:06 pm




Hamu és vér



Hamu és vér

-----------------:O:-----------------



Ugyan már, én tudom, hogy a vén Poros Moros nem fog meghalni, bár ahogy szétválunk és Adam módosít a terven, izgatottan reppenek jobbra-balra, mert rögtön ezt akartam javasolni, az én öreg Howe barátom!
-Biztos akarja majd látni, élve és morgósan, elküldetek érte, fene fog lidérc ölés után annyit repülni, de ismerek én pixiket…
Forgatok szemet Adamnak, aztán Moros húga felé fordulok, akiről közben kiderítettem, hogy Moirának hívják és már-már készülnék letörölni könnyeit, különben is imádom a nagyméretű asszonykönnyeket, amikor Psyché hogylétéről érdeklődik, elfáradt-e. Te jó ég!
[color:561c=DarkSalmon0]-És én? Aki kiszúrt egy lidérc szemet, vagy hát tulajdonképpen épp csak legyőzte a főgonoszt? Kimentett mindenkit?
Vagy a testvéred? De ezt nem teszem hozzá, talán nem olyan vidám a kapcsolatuk, mint nekünk hetvenünknek volt a kaptárban, én is sokszor pofán vágtam Roger bátyám, aki majmolta a stílusom, vagy Fredrick-et, aki próbált birokra kelni velem.
Unottan ránézek Psychére és várom, hogy rábólintson mennyire jól van, amikor meglepődöm a válaszán.
-Jaaaj nemáááár! Elküldhettem volna érte egy patkányháton lovagló kis csicskám. Nekem van olyan. De mert a fennség parancsolja!
Hajolok meg nővérem előtt fintorogva, mert így le fogok róla maradni, ha esetleg tényleg meghal. Biztos ciki utolsó szava lenne.
-Howe-hez viszem Daphnet.
Amíg a jövendőbeli kaptárfőnök sajátos módon próbál a sebesültbe lelket önteni, szárnyra kélek és bármilyen dögfáradt, véres és tököm tele állapotban is vagyok, egészen a követségig repülök értékes, porzó szárnyaimon.
Ha találok egy ablakot, vagy bármilyen rést nyitva, akkor azon bereppenek, hogy telitorokból elkiabáljam magam.
-DAPHNE!
Én nem fogok utána szálldosni ebben a dögnagy hodályban! Főleg, mert ahogy ismerem rögtön pucolhatunk is vissza, vagyis még ugyanennyi utat meg kell tennem csak a nyűg kedvéért.




Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
169

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Vas. Nov. 05, 2023 12:47 pm




× Hamu és Vér ×

Daphne

-----------------:O:-----------------



Nem bírtam nyugton ülni, pedig tudtam, hogy türelmesnek kellett volna lennem. Ezért szerettem magam vezetni az akciókat már annak idején is, hogy tudjam, hogy mi történik, hogy érezzem, hogy a kezembe tartottam a dolgokat, ne kelljen vakon várnom a hírekre. Most persze Adam, Nova és Moros mindhárman egyetértettek abban, hogy a múltkori után, amikor egy műtőasztalon kötöttem ki, nem tehettem ki a lábam a követségről, hogy lidércvadászatra menjek, majd ők, a három hős hím (valójában egy hím, egy bak és egy kandúr) elintézik ezt a kis nézeteltérést a lidércekkel. Már ha egy kannibál szektát, akik tündéreket ettek lehet nézeteltérésnek nevezni.
Persze, kívántam a halálukat, mert egy ilyen rettenet nem maradhat megtorlatlanul, de szigorúan az orrukra kötöttem, hogy ne vállaljanak felesleges kockázatot, inkább mentsék a saját bőrüket, mert az egész nem ért annyit. Mindig volt más út. Abban viszont csak reménykedhettem, hogy amikor nem tartom őket szemmel akkor is így fognak-e tenni. Az öcsém nagyon elszánt volt a fejeket illetően, Adam alakváltó volt, aki átváltozva elveszti a józan ítélőképességét, Morosban pedig volt valami… valami vad barbárság, amit a hétköznapokban nagyon jól elrejtett a hivatalnoki álca és a diplomácia maszkja mögé, de attól még folytonosan ott bugyogott a mélyben.
Próbáltam másra gondolni. Próbáltam dolgozni, legalább a papírmunkával haladni, terveket gyártani attól függően, hogy végül milyen bizonyítékokat találnak, de az elmém óhatatlanul visszavándorolt feléjük, hogy vajon mi lehet velük, és hogy az lett volna a legjobb, hogyha magasról teszek arra, hogy mit gondoltak, és utánuk lopódzok. Ezt kellett volna tennem.
Az öcsém hangja megváltás volt. Sosem hittem volna, hogy valaha így fogom érezni, de most a feszült várakozás végét jelentette, bizonyosságot, ami ennél csak jobb lehetett, bármilyen híreket is hozott. A folyosóról jött, és bár elküldhettem volna érte bármelyik cselédet, hogy kísérjék be az irodámba, ebben a felfokozott állapotban pont nem érdekeltek a formaságok. Amilyen gyorsan csak tudtam kiröppentem Nova elé.
- Itt vagyok! – kiáltottam, mielőtt megláttam volna őt. A folyosó végén az ablak alatt volt egy kis asztalka rajta egy vázával, amiben már félig hervadt hortenziák kókadoztak, amellett szálltam le, makulátlan, habos-babos rózsaszín tüll ruhácskámban, csak hogy élet kontrasztot alkossak a poros és véres Novával.
Elég volt egyetlen pillantás, hogy felmérjem, az nem lehetett az ő vére, az öcsém makk egészséges volt, Adriatanak hála, és valóban úgy nézett ki, mint aki jelentést hozott egy roppant véres, kegyetlen csatatérről. És egyedül volt. De talán nem volt semmi baj, csak annyira izgatott volt, hogy megelőzte a fáradtan vánszorgó nagyokat.
Akkor miért sikította azt minden egyes sejtem, hogy valami nem volt rendjén?
- Mások vére jól áll neked, fivérem. Mik a hírek? Minden rendben ment? – gondoltam előszöris megdicsérem, hiszen Nova nem volt harcedzett katona, és ha így kivette a részét a küzdelmekből, akkor tényleg nagyon kitett magáért.


Howe doki

-----------------:O:-----------------



Howe doktor rendelője valóban nem volt messze, két utcát kellett mindössze botorkálnotok. A Sötét Negyed söpredéke kitért az utatokból, de nem is állt meg senki különösebben megnézni titeket. A késelések ezen a környéken minden napos eseménynek számítottak. Nem volt rajta mit nézni, vagy szánakozni.
Howe omladozó lakása, ami egyben a rendelője is volt, viszont komoly változásokon ment keresztül az elmúlt időben. Daphne korábban ötszáz aranyat küldött neki, amiből bőven futotta arra, hogy kicseréltesse a betört üveget az ablakban, sőt némi szigetelést is tettek köré, az ajtót pedig lefestették. Ha pedig már ezeket is megcsináltatta, akkor az is biztos volt, hogy az orvosi eszköztárát már még korábban felújította.
Ha bekopogtok kedélyesen nyitott nektek ajtót.
- Adam, fiam, rég nem láttalak... – majd tekintete az ájult Morosra tévedt. – Újabb sebesült tündér? Az legutóbb is nagyon jól fizetett, de számítsak rá, hogy ez szokás lesz? Ó és még egy csinoskát is hoztál!
Moirához lépett, és kezet csókolt neki, ha a faunlány hagyta.
- Üdvözlöm, Lauren Howe, nagyon örvendek. Önt is üdvözlöm kisasszony! – nyújtotta itt egy ujját Psychének, hogy legalább kezet rázzanak, neki nem próbált kezet csókolni, de ez tisztán a méretének volt köszönhető.
Ez után szélesre tárta az ajtót, hogy be tudjatok menni. Az első, ami feltűnhet, hogy mostmár volt az előtérben egy bőrkanapéja, ahova le lehetett ülni, és beláttatok a következő szobába is. A műtőasztal frissen krómozott volt, és rengeteg különféle lámpája volt, még több nagyítólencséje, tálcái, és mintha a rongyok és a géz is tisztább lett volna, mint korábban.
- Még mindig nem olyan, mint amilyen fénykoromban volt, de azért már sokat javultak a körülmények igaz-e fiam? Na mondjátok mi történt patás barátunkkal!
Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Szer. Nov. 08, 2023 7:33 pm




Hamu és Vér



Döntések


-----------------:O:-----------------




A javaslatom, hogy Howe dokihoz vigyük az ernyedt Greycloud-ot, mindenkinél elfogadásra került, ami –mivel csak Nova tudta igazán kiről beszélek, - azt mutatta, hogy senkinek nincs sok bizodalma abban, a faun megélne egy hosszabb utat.
Volt már dolgom pár sebesülttel és haldoklóval és, hogy őszinte legyek, csak azért adtam a baknak egy esélyt, mert a Dokiról volt szó és láttam már csodát tenni.
Én is Nova-ra szavaztam magamban, hogy menjen a kiskövetasszonyhoz, mert igaz alaposan kivette ma a részét a harcból, de ő vakon is eltalált volna a Követségre és most az idő sokat számított.
- Senki nem vonja kétségbe, hogy egy hős vagy Nova, de épp ezért le tudod győzni a fáradtságot és gyorsabba leszel, mint senki más. – adtam még egy löketet a kis pixinek, aki ma bebizonyította, hogy nem csak a szája nagy, hanem a szíve is.
Ahogy némi tündérport maga mögött hagyva elsuhant, én is összekaptam magam és óvatosan megigazítva a vállamon a faunt, hogy induljak az általam oly jól ismert sikátorokon keresztül.
Ám amikor Kisfenség a vállamra lebegett és a jól ismert hangon megszólalt, hiába tudtam, hogy mire képesek, mégis meglepetten összerezzentem.
- Ez …..ez nagyon jó volt. – suttogtam, de most már nem volt vesztegetni való időnk, ki kellett használni, ha egy kicsit is segített ez a „fenyegetés”, így puha macskaléptekkel siettem az ismerős épülethez, ami mára hála Daphne kisasszonynak kissé megszépült, bár azért most sem lógott ki a sorból. Azóta nem jártam odabenn, de bíztam a Dokiban, hogy a felszerelését is feljavította, mert bár a Sötét Negyedbe sodorta az élet, a képzettségét és a hivatástudatát nem lehetett kétségbe vonni. Én már csak tudtam!
- Doki! – biccentettem a soha kedvét nem vesztő férfi felé. – Nem terveztem szokást csinálni belőle, de szerintem csak te segíthetsz.
Szinte toporogtam, míg kiudvariaskodta magát.
- Elég sürgős lenne! – lendültem befelé az ajtón, ahogy tágabbra nyitotta.
Nem tévedtem, bent is elég nagy volt a változás, mind a váróban, mind a belső szobában, ahol a pixit is megműtötte.
- Ha most megmented ez a bakot, akkor szerintem még annál is szebb lesz Doki. Ha nem bánnád letenném. – intettem az állammal a fényes asztal felé és ha nem emelt kifogást, ezt is tettem. – Ő a múltkori beteged jó…..jóbarátja és biztos nagyon hálás lesz, ha megmented az életét. Egyébként hamarosan itt lesz Nova-val együtt. – tettem hozzá. - Beleszaladt egy késbe és mivel elég nagy vészhelyzet volt továbbra is talpon kellett maradnia, aztán még kicsit ráomlott egy mennyezet is. Lehet, hogy eltört pár csontja, de hogy rengeteg vért vesztett az biztos.
- hadartam el röviden a dolgokat, de ennél többet egyelőre nem mondtam, hiszen Daphne szava, hogy nem keverjük bele a Követséget, még mindig kötött. Én megbíztam Howe-ban, de a mi világunkban mindenkinek jobb, ha minél kevesebbet tud.
- Egymás mellett küzdöttünk Doki, kérlek tegyél meg érte mindent.
A többiekre bíztam, hogy akarnak-e magukról vagy a helyzetről hozzátenni valamit.


Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
54

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Vas. Nov. 26, 2023 4:52 pm




Hamu és Vér


Féltések és aggódások

----------------- :O: -----------------


Ki nem állhatom, amikor elsiklanak mellettem a történések, most még sem dohogok emiatt. Pedig mindenki is cselekszik a fejem felett, én meg csak bambán bámulok ki a fejemből, és robotként lépkedek az alakváltó mögött. Érzékelem persze a környezetet körülöttünk, látom, eljut a tudatomig, hogy egy sikátorba lépünk be, hogy még előtte a Nova nevezetű pixi elröppen, vélhetően a pixi nagykövetség irányába, hogy jelentsen Daphne kisasszonynak. Hallom, hogy Psyche válaszol a kérdésemre, és meg is nyugszom, hogy jól van, csak fáradt, ami azért nem csoda, vélhetően mindannyian fáradtak vagyunk. Sajnálja a bátyámat. Hát én is. Az aggódás a gyomromból a torkomba kúszik, aztán fel az agyamba, és ettől válok zombivá.
Moros...
Soha nem voltunk jó testévrek a szó azon értelmében, hogy két, egyazon időben egy anyaméhen osztozó lény mennyire is ragaszkodik egymáshoz. Hogy mindennél fontosabbak egymásnak, és bármi áron is kiállnak egymásért. Annyira nem voltunk jó testvérek. Pedig ikrek vagyunk. És amennyire félvállról kezeltem eddig kettőnk kapcsolatát, és élveztem minden pillanatát annak, hogy agyon szekálhattam Morost, beszólogatva neki, ízekre cincálva az idegeit, az önérzetét, és úgy mindent, ami kettőnket összeköt, most épp annyira összezuhantam attól a lehetőségtől, hogy elveszíthetem. Elvégre... Ő az ikertestvérem!!!! Felsikoltott bennem a rettegés, és azon imádkoztam, észre ne vegyék a többiek, hogy miként rogyik meg egy pillanatra a térdem.
Mit fogok csinálni, ha Moros...?! Még gondolatban is képtelen voltam befejezni a mondatot. Nem! Nem halhat meg! Kit fogok akkor tovább szekírozni? Kin kérem számon mindazt, amivel hátrányban vagyok? Tudom, hogy nem tehet róla, még is, olyan önelégült voltam, ha képes voltam kihozni őt a sodrából. Mindezt nem veszíthetem el! Ragaszkodás ez... és ha a szívemet vágnák ki, sem vallanám be, hogy ez a legmélyebb testvéri szeretet. Nem, nem! Hiszen én nem szeretem őt, csak elviselem! Csak azért vagyok mellette, hogy felbosszanthassam! Nem veheti ezt el tőlem!
Amikor Psyche átröppen az alakváltó vállára, és egy, számomra eddig teljesen ismeretlen hangon beszél a fivéremhez, még inkább megdöbbenek. Nehezen teszem össze a képet, és amikor elhangzik az utolsó mondat is, kedvem támadna felnevetni, ha nem lennék éppen halálra rémülve az aggódástól.
- Na ha ezen múlik, sose ébred fel.
Jegyzem meg azért rezignáltan, de ettől függetlenül maradok a holdkóros állapotomban, és majdnem visszapattanok Adam hátáról, amikor elérjük a célunkat, és ő megtorpan az ajtó előtt.
A férfi több, mint különös volt, aki fogadott bennünket, nem is vettem észre mikor nyújtottam neki kezet.
- Moira Greycloud.
Mutatkoztam be, nem foglalkozva azzal, hogy jó-e ez, vagy sem? Adamnek hála hamar bejutunk az ajtón, és végül Moros egy műtőasztal félére kerül.
Egy alkalmas helyre lepakolom a nálam lévő cuccokat, majd visszasompolygok a Doki mellé.
- Tudok... segíteni? Ő a fivérem...
Teszem hozzá, és bár kicsit bizonytalan a kérdésem, mert nem vagyok ápolónő, na meg gyógyító sem, de bármiben nagyon szívesen segítek, hogy gyorsabban elláthassa a fivéremet.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Csüt. Jan. 04, 2024 7:16 pm




x Hamu és Vér x




Egy kaland utóélete




Nova borzalmas modora úgy tért vissza a bajok múltával, mint ha sosem hagyta volna el valahol a rettegés és öntömjénezés határán. Hűsége - vagy legalább is saját érdekeinek szem előtt tartása - mégsem kérdőjeleződik meg, mert csak egyetlen mondatnyi siránkozás csúszik ki a száján, aztán már indul is, hogy teljesítse a kérést, ami számára most inkább parancs volt. Úgy hiszem, felesleges mondanom neki, hogy igyekezzen, mert lehet, hogy Daphne joggal felmagasztalt és kivételes tulajdonságokkal bíró alkalmazottja talán gyorsabban távozik erről a világról, mint sem visszaérnének az azóta már nyilvánvalóan feszült és aggódó húgommal. Akivel azért - természetesen megadva a kellő tiszteletet pozíciójának és személyének - el kellene beszélgetnem arról, hogy milyen előkészületek előzték meg ezt a majdnem katasztrófába torkolló akciót.

A "majdnem" szóval pedig még most is óvatosan kell bánnom. Mert hiába az alakváltó sietsége, Moira aggodalma és az én kevéske támogatásom, nagyon úgy tűnik, a veszteség, mit a Követség elszenved, igen súlyos lehet és igen hamar be is következhet. És az, hogy az ügyért mi már nem tehetünk semmit, roppant sajnálatos. Ám szerencse a szerencsétlenségben, hogy van, aki igen.

Mert Adam gyorsabban elkalauzol bennünket ahhoz, akitől segítséget várhatunk, mint reméltem. A ház sem olyan, mint a körülötte lévők, a festés az ajtón frissnek látszik és az ablakot sem lepte még be a Negyed szennye, ami igazán biztató. Ahogy a ház belseje és a furcsa, fehér köpenyes férfi modora is. Bár az, hogy az ujját nyújtja, kicsit túlzásnak tűnik az adott helyzetben.

- Örvendek én is, uram - egy biccentés elég lett volna részéről is, amivel én is megjutalmazom, és az övéhez mérve apró kezem egyetlen pillanatra megpihen a felém nyújtott, fertőtlenítőszer szagú ujjon is. - Szükségtelen az udvariasság, csak tegye nyugodtan a dolgát, doktor - Moros élete most Adriata és némileg Lauren Howe kezében van, és hasznos, ha ezt a kezet nem foglalom le túl hosszú ideig.

Ezért ahogy az alakváltó óvatosan a krómozott asztalra fekteti a faunt, én felröppenek és csak akkor telepszem vissza Adam vállára, mikor már megszabadul a magatehetetlen testtől. Mást most nem tehetek, mint hogy figyelem, mit tesz majd a Követség alkalmazottjával az orvos, aki - úgy tűnik - nem először tesz szívességet Daphne-nak. Talán erről sem ártana vele beszélni később. Ám most felesleges szavakkal nem zavarom a doktort... és nem biztatom Moirát sem. Nem, mint ha nem érteném a lány aggodalmát és ne éreznék mélyen együtt vele, de azzal áltatni, hogy minden rendben lesz, hazugság lenne. A tengernyi vér láttán, mi beborítja a faun öltözetét mindenképpen. Így most még őt sem vigasztalhatom, még nincs is szüksége rá. Bár komor, még tartja magát, józanul viselkedik, hát nem próbálom meg elterelni a figyelmét fivéréről, ki az életéért küzd. Inkább Adam-hez fordulok, a kérdésem halk, de némi aggodalom - bármennyire is titkolni igyekszem - azért kiérződik belőle.

- Mit gondol, időben ideérnek?
Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Pént. Jan. 05, 2024 1:15 pm




Hamu és vér



Hamu és vér

-----------------:O:-----------------



Azért azt meg kell jegyeznem, Daphnenak a tüll majdnem olyan jól áll, mint nekem. Ez az első gondolatom, sajnos, amint megpillantom és nem az a patália, amit majd rendez, ha kiderül miért jöttem. Az első levegővételem jó mély, valahogy próbálok felkészülni a vallomásra, bár talán nem kellene felesleges másodpercekig igazgatni a hajam.
-A tündéreket megmentettük, képzeld az egyik a nővérünk volt, hihetetlen, nem? Egy másik pedig Moros húga és ha már itt tartunk, mindenki él, mármint közülünk, mert a főlidércet természetesen én intéztem el, szóval akár el is csicseregheted anyánknak majd és dukálna valami előléptetés otthon. Psyché biztos mondani fogja, de azért a biztonság kedvéért, nem baj ha kétszer hallja. Nade a lényeg, hogy sérültek viszont vannak. Egy számodra elég fontos illető. Szóval Moros… De én hiszek benne, hogy túléli! Howe-hoz vittük, ő volt a legközelebb. Ha megmentette a te parányi sejtjeid, az övével is elboldogul. Ebben akarsz jönni?
Mert ha esetleg mégsem, nem lenne kínos, ha csupa rózsaszínben gyászolna?
-De jobb lenne, ha mielőbb indulnánk, gyere mégiscsak ebben, elég rosszul festett.
Súgom együttérzéssel, pedig igazából majdnem vigasztalni kezdem, ha ez meghal, szerzek én neki másikat, amelyik kigyúrtabb lesz, de azt hiszem Daphne számára Morost nem pótolhatja semmi és nincs annyi izom, ami kárpótolhatná egy-egy szúrós szemöldökráncolásáért.
Ha útra készen áll ez a nővérem is, akkor még utoljára beizzítom a szárnyaim, ha esetleg száguldana, igyekszem tartani vele a tempót. Bár eléggé elpihennék már egy takaros kehyhecskén, vagy méginkább egy szép nagy női ölben, most mégsem akarok lemaradni az eseményekről.
Próbálok nem lemaradni tehát és gyászos képet vágni, ha esetleg…




Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
169

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Szomb. Jan. 06, 2024 6:08 pm




× Hamu és Vér ×

Daphne

-----------------:O:-----------------



Próbáltam kihámozni az eseményeket és a lényeget Nova csapongó beszámolójából, de már rögtön az első mondaton fennakadtam.
- A nővérünk? Psyché? És... Zoi? - Zoiról el tudtam képzelni, hogy ilyesfajta bajba keveredik, és nem tudtam hogy Morosnak lett volna itt más huga, és csak mondta volna... Nem? Szóval azonnal Zoira gondoltam, de hogy Psyché is belekveredett ebbe az egészbe... Nem akartam elképzelni, hogy mit fogok tőle kapni mindezért, és hogy mennyit kell majd neki magyaráznom, hogy az itteni lehetőségeim nagyon korlátozottak ami a beavatkozást illeti bármibe is, és bizonyára az sem lesz elegendő. Kényelmetlen gombóc nőtt a torkomban és a gyomromban már csak ettől is.
Azt viszont örömmel hallottam, hogy ezek szerint sikerült végezni a lidércek vezetőjével. Szkeptikus voltam, hogy egy kannibál szekta lefejezése valóban egyetlen akció alatt sikerült, de akár még sikerülhetett is, és hogy pont Nova győzte le, na azt végképp nem gondoltam volna. Annakidején, ha korábban születik kiváló katona lett volna belőle a speciális egységeknél.
- Ha anyánktól előléptetést akarsz, ahhoz haza kell jönnöd. - vágtam közbe ezzel az apró megjegyzéssel, hiszen mi mesélhetünk bármit, hogyha Nova nincs ott a kaptárban, hanem itt marad önkéntes száműzetésében, akkor nem fog kapni semmit, bár itt az emberek birodalmában mindegy is volna, hogyha otthon plecsnit aggatnak is rá. A sérültek említésén már nem csodálkoztam. Sérültek mindig voltak, a lényeg, hogy halottak ne legyenek, de amikor már Howe neve említésre került, akkor elkezdtem megsejteni, hogy nem egy kis karcolásról, kificamodott bokáról, vagy kisebb égési sérülésekről volt szó. És hoogy pont Moros... Egy pillanatra elsápadtam és kiment az erő a szárnyamból így lehuppantam az ablak alatti kis asztal tetejére. A lábam is épp csak megtartott.
- Mennyire...? Elég rosszul... Értem.
Nem,Nova most nem élt színpadias túlzásokkal, azt máshogy adta elő, sőt, úgy véltem, hogy éppenhogy inkább kisebbíteni akarja a baj mértékét. Lenéztem magamra. A habos-babos rózsaszín tüllruhácskámra, és hogy ebben akartam-e menni.
- Nem hiszem, hogy Morost érdekelné miben vagyok, Howe meg örüljön, hogy felöltözve lát, mert akkor nem az asztalán fekszem. Induljunk. - a többiek meg aztán végképp nem érdekelt, hogy mit szóltak az öltözékemre. Ha rózsaszín, akkor rózsaszín. Legfeljebb rózsaszín lesz és barna a ráalvad vértől.



Howe doki

-----------------:O:-----------------



A doki bólogatott, miközben Adam feltette Morost a fényes fémasztalra, majd ő maga is közelebb lépett a pácienshez, hogy megvizsálja az oldalán tátongó sebet, ami leginkább lyuk volt, ráadásul bár a vágás széle egyenletes volt, a sok por és füst miatt a seb maga egyáltalán nem volt tiszta.
- Hmm-hmmm... Hát nem tudom ez néz-e ki rosszabbul vagy a múltkori, lehet, hogy ez, de én már nem mondok semmit, mert a kis pixit is temettem már, aztán még aznap hazavitted, szívós ez a tündérnépség. A csontokkal most nem foglalkozunk első körben befoltozzuk. Na! Ki lesz az asszisztensem? Kell nekem először is tiszta géz, víz, etil alkohol, vodka, tű meg cérna, minden ott van a szekrényekben el se lehet téveszteni, de sietősen ám!
Ez után viszont külön Moirához fordult, elgondolkozva.
- A testvére, azt mondja? Hmmm... Hát ilyet már nagyon régen nem csináltam, de így lehet, hogy tényleg meg tudom menteni, és nem csak mindent megteszek tudja, hogy lássák... Szóval, kéne a vére. Mert itt nem is a seb a baj, hanem a sok lé, ami kifolyt belőle, de ha magácskából azt pótolni tudjuk, akkor talán megmarad ameddig összeférceljük és magától pótolja a hiányt. Hova is tettem... - egy fiókban kezdett el turkálni, majd végül győzedelmes arccal, előhúzott egy átlátszó csövet, aminek mint a két végén egy-egy nem túl szimpatikus és nem is túl kicsi tű volt. - Egyik vége megy a maga kacsójába, a másik vége meg az övébe, magácska felül két-horm székre hogy magasabban legyen, a vére belefolyik, sima ügy. Benne van?
Ha Moira benne volt akkor doktor gyakorlott mozdulatokkal aplikálta bele a tűt meg a csövet a könyökvénába, majd amikor a cső megtöltődött a tiszta mélyvörös vérrel akkor a másik végét beleszúrta Moros egyik vénájába.
- Szóljon, ha rosszul van, vagy ha kezdene elájulni, mert akkor ott a vége, nem cserélünk egy faunt egy másikra. Megvan minden amit kértem? - fordult itt a többiekhez. Valamiért neki egyértelmű volt, hogy ezen a ponton Adam és Psyché is a műtőssegédje lesz.
Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Kedd Jan. 09, 2024 3:12 pm




Hamu és Vér



Döntések


-----------------:O:-----------------




Ha a doki kinézetéből indultam volna ki, akkor azzal semmire nem mentem volna, mert úgy vizsgált egy halálos sérülést is, mint egy karcolást, de a szavai azt bizonyították, hogy Grayvloud talán még rosszabb bőrben lehet, mint amilyenben Daphne volt a múltkor és ő is már félúton volt az Istene színe elé, legyen az Wahe, Tswig vagy Sinarin.
Minden elismerésem a faunok kitartásáért, nem hiszem, hogy egy erős alakváltón kívül bárki még életben lett volna, bár a kis pixire visszagondolva, lehet, minden tündér ennyire makacsul harcol az életéért. Bíztam benne, hogy Moros is legalább annyira kitartó, mint a főnöke.
Részemről nem volt kérdéses, hogy segítsek Howe dokinak, hiszen már lassan kinevezhet a műtősegédjének, annyiszor fordulok meg nála és azt is tudtam nagyjából hol mit találok, ezért már mozdultam is és pakoltam a keze ügyébe a kért dolgokat…..mondjuk a vodkánál kissé elgondolkoztam, de hát nem én vagyok az orvos, ha kell, akkor kell.
A véradás felvetésére azért csak megfordulok, hogy lássam Moira reakcióját, mert nem hiszem, hogy valaha kértek tőle ilyet, még én sem láttam, miként csinálja a Doki, bár rémlett, hogy valaki egyszer mesélt a Cirkuszban egy testvérpárról. Az egyik leesett a trapézról és átlyukasztotta valami hegyes tárgy és a szóbeszéd szerint Howe ezzel a módszerrel mentette meg a életét. Beszéltek róla, mert a szemtanúk már simán temették a szerencsétlent, de Howe nem sokkal előtte nyitotta meg a Sötét negyedben a rendelőjét és ő feltámasztotta a hibridet, igen, valami hibrid volt, ha jól emlékszem.
- Ne félj Moira, a Doki már csinált ilyet és a páciensei életben maradtak. De csak a lányé jó, ha kell én is adhatok egy keveset. – jegyeztem meg biztatóan, bár tény, hogy belőlem is sokat kivett ez a kis kaland, de hát az alakváltók gyorsan regenerálódnak.
Abban viszont nem voltam biztos, hogy vajon mit okozna egy tündérnek, ha összekeveredne a vérünk………
- Ja és Doki, szerintem hamarosan viszontlátja Daphne kiskövetasszonyt, Nova idehozza. – jutott eszembe, nehogy váratlanul érje.
Daphne tud néha ciklonként viselkedni és szerintem kedvenc asszisztensének esetleges elvesztése, elég indulatot pumpál a szárnyaiba.



Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
54

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Szomb. Jan. 20, 2024 9:35 pm




Hamu és vér


Féltések és aggódások

----------------- :O: -----------------


Na jó! Ez a bármi, nem egészen az a bármi, amire gondoltam, amikor felajánlottam a segítségemet. Még az állam is leesik, amikor meghallom mit mond.
- Tessék? A véremet... ??
A döbbenetem már nem is lehetne nagyobb. Mi az, hogy odaadja neki a véremet? Hogyan? Elképzelni nem tudtam a módszert. Közben Psyche visszatelepedik Adam vállára, így teljesen magamra maradok a kétségeimmel, melyeket a doki hamar eloszlat az elsősegély mikéntjét illetően. Tű a karomba? Akaratlanul teszek egy bizonytalan lépést hátra, de nem tovább. Az aggodalom tart vissza, és az, hogy feltétlenül segíteni szeretnék a testvéremen. Ha ez a módja, hát ez.
- Re... rendben.
Leheltem el Adam szavai után. Bízzak a dokiban, mert már csinált ilyet. Hát... nagyon ajánlom neki, hogy minden rendben is menjen, mert különben a szarvaim hegyére tűzöm a fejét.
Tehát hamarosan széktornyot építek, nem túl magasat, csak éppen annyira, hogy én magam feljebb legyek, mint ahogy Moros fekszik az asztalon. A karomat lelógatom, a doki pedig belém szúrja a tűt. Felszisszenek, mert nem éppen kellemes érzés. Amúgy is utálom, ha tűvel szúrkálnak.
- Moros, mit meg nem teszek érted!
Bukik ki belőlem halkan a szó, és már-már mosolygok is egyet hozzá, mert elképzelem milyen képet fog vágni, ha a gyógyulása után az orra alá dörgölhetem, hogy az én vérem csörgedezik az ő ereiben is. Ezzel az önelégült gondolattal hajtom hátra a fejem, megtámasztva a tarkómat a szék támláján, és halk sóhajjal adom át magam az egész eljárásnak.
- Csak igyekezzen doki...
Résnyire húzott szemekkel figyelem a mozdulatait, és a többieket is.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Vas. Feb. 04, 2024 5:58 pm




x Hamu és Vér x




Egy kaland utóélete




Az emberek furcsák, viszont azt el kell ismernem, hogy találékonyak is. És néha túlzottan azok. Mégis közülünk ki akarná a tündérek vérét összekeverni? Ez a legképtelenebb ötlet, amit valaha hallottam. De Howe doki - miután kiosztotta a feladatokat, mármint ami a kötszereket és eszközöket illeti - pontosan ezt akarja tenni. Moira vérével megmenteni Moros-t. Ám mivel magabiztossága olyan egyértelmű, jelen esetben félreteszem az aggályaimat. És ez úgy hiszem, valamennyiünknek most így a jobb. Moirának ugyanis nem lesz nagy baja, ha elveszít valamennyit az ereiben áramló folyadékból, Moros pedig - ha nem ez lesz, ami végül megöli - nyilván csak nyerhet az ügyön. Csak ne legyen felesleges ez az egész hercehurca!

Így a "segédség" ügye is gyorsan megoldódik, mert Moira kiesik a jelöltek közül, én meg nyilvánvalóan sosem voltam köztük. Mármint számomra volt nyilvánvaló, amikor megláttam a kupacnyi eszközt, gyolcsot és szerszámot, meg üvegcsét, amit végül az egyetlen megmaradt jelölt, Adam pakol elő a szekrényekből, Persze az ide-oda járkálásból jobb, ha kimaradok, ezért amikor elkezdi a dolgot, már reppenek is fel a válláról. Mert  az is kiderül gyorsan, hol lesz a legjobb helyem, míg tart a "kezelés".

Ugyanis vélhetően Moirának is kétségei vannak a vérrel kapcsolatos eljárást illetően. Legalább is ezt sugallja számomra a hátrálás, a nem túl magabiztos beleegyezés, aztán pedig a megadó és "csak legyünk gyorsan túl rajta" testhelyzet és persze az igyekezetre felszólító megjegyzés is. Ezért mikor a székhalom felépül, és a faunlány elhelyezkedik rajta, inkább az ő vállára szállok le, természetesen ügyelve arra, hogy ne akadályozzam a procedúrát. És persze úgy, hogy azt is lássam, ami Moros-szal történni fog. Vagyis - miközben elhelyezkedek rajta - Moirát próbálom meg szóval tartani.

- Ez igazán önfeláldozó tett! - biztatom és nézem, hogy szúrja a lány karjába az elég vastagnak tűnő tűt a doktor és elismerően konstatálom, hogy ő pusztán egy szisszenéssel fizet a fájdalomért. - Majd figyelek rá, Mr. Howe és szólok, ha elzárhatja a képzeletbeli csapot - teszek ígéretet arra, hogy nem hagyom magára Moros testvérét. A megfogalmazás ugyan némileg furcsa, de tulajdonképpen ez a lényege a folyamatnak, vagyis remélem, a dokim pontosan érteni fogja, mire is gondolok. Az én feladatomnak meg az lesz a lényege, hogy a kissé a rosszullét jeleit mutató lánynak segítsek kibírni a beavatkozást. Ezért miközben a vállán üldögélek, némi együttérzéssel azt figyelem, hogy mikor kezd el sápadni, vagy verejtékezni az arca. Addig is, tőlem szokatlan módon csevegni próbálok. - Majd ha felépül Moros, biztosan hálás lesz neked mindezért. Ahogyan attól tartok, a húgom is kénytelen lesz elismerni, hogy túl veszélyes vállalkozásra vett rá és sodort bajba megint mindenkit. - de aztán némileg korrigálnom kell a megállapításomat. -  Bár ha nem tette volna, most nyilván nem beszélgetnénk itt ilyen kedélyesen. És főleg egy darabban. Vagyis a hála kölcsönös kell, hogy legyen. Nem így gondolod? - igyekszem szóra bírni a faunlányt, csak hogy lássam, rendben van-e.
Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Vas. Feb. 18, 2024 12:41 pm




Hamu és vér



Hamu és vér

-----------------:O:-----------------



Ezúttal nem vágtam olyan elvetemült fejet. Különben is az adrenalin lassan elhagyott (mint egy hűtlen szerető) mocskosan, fáradtam jöttem Daphne színe elé, rossz hírt közölni, az első rossz pedig éppen nővérünk volt.
-Na igen, Psyché… Nem is tudtam, hogy itt van ő is, nem szólt.
Kámpicsorodom el egy pillanatra, mert a pixik mindenből kihagynak, Zoéra pedig álmodozva biccentek, mert intim körülmények között simogatnám a szarvát. Együtt tudok érezni Daphneval Moros kapcsán…
Egy kis hencegés sem marad el, bármennyire fáradt vagyok, ez olyasmi, ami egyszerűen a lényem egy fontos szegmense, noha széles mosolyom kissé hervad, ahogy anyánkat meg az egész kaptárat említi. Csalódottan legyintgetek.
-Akkor az még ráér, de ha te hamarabb mennél, elejthetsz olyan megjegyzéseket, kikupálódtam, vagy nahát ez a Nova… Esetleg Psyché szintén.
Majd beszélek erről vele is. Most azért fontosabb, hogy Daphnet Howe háza tájékára űzzem, hátha szomorú romantikus tragédia lesz a kaland vége.
Egy pillanatra megilletődöm, ahogy Daphne azt hiszem majdnem elájul, mellé ereszkedem és aggódó arccal vizslatom. Végül biccentek a tüllre és ha hagyja, megfogom a kezét. Ott akarok lenni neki.
-Repülhetünk együtt is, ne késlekedjünk!
Kapok szárnyra, az utat már ő is fogja tudni, de azért vezetem, hiszen ismerek pár fordulatot, amivel lerövidül az út, különben is most én vagyok jobban minden fáradtságom ellenére.
Hamar megtesszük az utat Howe-ig, szerintem bemenni egyszerű lesz, ha nem maradt nyitva a bejárat, az ablak, vagy az én különbejáratú réseim biztosan és Daphnet ügyesen vezetem titkos réseken át az orvoslás tetthelyére.
Legalábbis ahogy kibukkanunk valami furcsa procedúrát látok, igazából olyasmit, amit csinált már a doki, amikor a cirkuszban megsérültek, de erről Adam többet tud nálam.
-Ez valahol bizarr, undorító, vagyis reménykeltő is egyszerre. Nem akarunk zavarni, csak nézzük, Howe, ne figyeljen rám, csak szúrja azt a tűt. Aztán, ha olyan csodát tesz a faunnal is, mint a nővéremmel, kap a homlokára egy mágikus pixi puszit, ami garantáltan megóvja reuma ellen.
Daphnera nézek mennyire hagyhatom magára, egyelőre úgy ítélem mellette maradok támogatni, akár még ölbe is kapom, ha a rosszullét környékezné. Adamnak, Psychének csak biccentek, valamire nagyon figyelnek, Moirát pedig nem akarom zavarni. Azt a szarv simogatást majd később…





Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
169

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Vas. Feb. 25, 2024 9:19 pm




× Hamu és Vér ×

Daphne

-----------------:O:-----------------



- Elég hirtelen jelent meg… De majd ő elmeséli a részleteket, ha akarja. Amit nem értek, hogy mit keresett ott. – ráztam meg a fejem. Ezt valószínűleg Nova sem tudta, és nem ez volt a legalkalmasabb időpont arra, hogy leálljunk megtárgyalni. - Persze, majd elregélem otthon a hőstetteidet… – mondtam végül. Nem hittem benne, hogy bármelyikünk hazamegy még. Sem én, sem Nova, sem Psyché mind a hárman más-más okokból, önként, vagy sem, de volt egy olyan érzésem a szívem legmélyén, hogy egyikünk sem látja többé a kaptárunk csiszolt, csillogó falait. De lehet, hogy ezt csak a közelgő tragédia fejünk felett lengedező szele gondoltatta velem. Így hát biccentettem az öcsémnek, hogy valóban, igaza volt, ne késlekedjünk.


Howe doki

-----------------:O:-----------------



Howe bólintott Moriának, majd két rövid mozdulattal tapintotta ki a lány könyökvénáját, és szúrta bele a tűt egyenesen a közepére, majd amikor a gravitáció működésbe lépett a csövet meg is töltötte a sötétvörös vér. A doktor már csak akkor szúrta bele Morosba a másik végét, amikor a cső teljesen feltöltődött. Különös lehetett, hogy most ugyanúgy össze volt kötve a véretek egymással, mint az anyaméh óta nem.
- Jól van, megteszi. Én meg olyan gyors leszek mint a villám, mindkettejük érdekében. Még szerencse, hogy akad társasága aki elterelje a figyelmét, így az apró hölgy értő kezei között hagyom magácskát. – vigyorgott rá a doktor, előbb Psychére majd Moirára, ez után pedig munkához látott. Adam már előkészített mindent, és a vodkásval kapcsolatban jó volt a megérzése, a doki ugyanis először ezt vette magához, jól meghúzta, majd félretette, és csak ez után nyúlt bármi máshoz.
- Csak hogy ne remegjen a kezem. Na, Adam fiam, neked jobb a szemed, szóval a cérnát be kell fűzni a tűbe. – mondta miközben felkapcsolta az éles fényű, fehér lámpákat az asztal fölött, majd egy gézre etilalkoholt locsolt, és közelebb hajolt a sebhez. Miközben elkezdte fertőtleníteni hümmögött.
- Remek, remek, a seb széle szép, csak éppen tele ment ez porral, hol a fenében jártatok egy építkezésen? Ha össze is zárom félek, hogy elfertőződik, szóval Adam ha megvagy a tűvel és a cérnával, akkor keress nekem a szekrényben, anti… anti… Hát olyan anti izét, átlátszó üvegben van, és az is vénásan megy bele, meg fogod találni… Már persze, hogyha a biztonság kedvéért bele akarunk tölteni egy ennyire ritka és drága holmit, nem is tudom miért is van ilyenem a szekrényben.
Ha Adam megkeresi nagy betűkkel látható rajta az „antibiotikum” felirat.
- Nem hiszem, hogy volna olyan holmija, ami túl drága lenne az életéért, doktor.

~:O:~

Tudtam, hogy Nova ott van mellettem. Éreztem magamon az aggódó pillantásait, hogy az izmai ugrásra  készen feszültek meg, és amikor megláttam Morost az asztalon, majdhogynem szürke bőrszínnel, akkor magam sem voltam benne biztos egy pillanatig, hogy nem lesz szükségem az öcsém támogatására, nem csak lelkileg, hanem testileg is. Végül azonban a belém ivódott ösztönök úrrá lettek a kétségbeesésen, és meg tudtam acélozni az akaratomat legalább annyira, hogy remélhetőleg mások ne lássák, milyen érzelmi hullámvasúton mentem keresztül. Igyekeztem gyorsan felmérni a helyzetet. Adamet el sem lehetett téveszteni, és láthatóan a doktor segédje volt, csak úgy, mint ahogy akkor lehetett, amikor én feküdtem… hát nem ugyanezen az asztalon, ez vadonatúj volt, hanem ennek az elődjén. A másik egy faun volt, akit egy cső kötött össze Moros-al. Ő lett volna a testvér? Nem Zoi volt az – nyilvánvalóan – de mégis eszembe se jutott, hogy megkérdőjelezzem Novának ezt a megállapítását. Ha Moros nő lett volna, pontosan így nézett volna ki, mi egy testvéremmel sem hasonlítottunk egymással ennyire. És ha már testvérek… Moros nővére vállán az én nővérem ült, hasonló egyetértésben, mint ahogyan mi szoktunk lenni jobb napjainkon a fivérével. Ha a helyzet könnyedebb lett volna, talán megkérdeztem volna tőle, hogy elirigyelte-e tőlem a Greycloudomat, hogy neki is kellett egy.
- Nos, ha így állunk, akkor valóban mehet bele szarvas barátunkba az az üveg is, bár lehet inkább majd csak az után, hogy a hölgy ráunt a véradásra. Kisasszony, örülök, hogy maga legalább kicsattan az egészségtől. Tudja, azóta is mindenki azt hiszi, hogy lódítok, amikor azt mondom megműtöttem egy pixit a rendelőmben, kivéve ha Nova úr ott van, hogy igazoljon.
- Mondanám, doktor, hogy örülök, hogy látom, de sajnos amikor találkozunk akkor életveszélyt is kell feltételeznem. Mondja, mennyire rossz a helyzet, és én mit tudok segíteni?
Howe doktor elhúzta a száját.
- Ha nem lenne itt Moira kisasszony, akkor azt mondanám rendelje meg a koporsót, de így lehet, hogy még összeszedi magát, főleg ha van olyan szívós mint kegyed. Nem nagyon tudnak tenni semmit hacsak… Anesztéziát nem adtam neki, túl kockázatos, meg a maguk fajánál azt sem tudom, hogy állnék neki. Szóval az lenne a legjobb, ha álomban tartanák és közben csökkentenék a fájdalmát, de nem annyira, hogy átcsusszanjon a túlvilágra. Ezt meg tudják tenni?
Meg tudtuk tenni? Volt ötletem, hogyan álljak hozzá, de ez egy nagyon kifinomult illúzió volt. Mondhatni pengeélen egyensúlyozás, főleg hogy a mi erőnk nem arra volt kitalálva hogy elaltasson valakit. És most sem kellett elaltatni, csak úgy tartani… És hogy közben ne is érezzen fájdalmat… Novára pillantottam, majd Psychére.
- Meg kell próbálnom, ha már mást nem tudok tenni, de nem biztos, hogy egyedül menni fog. Ha nem vagytok még túlságosan kimerültek… Kérlek, segítsetek.
Utáltam ilyet mondani. Utáltam ilyet kérni. Utáltam itt lenni. Utáltam ezt látni. Utáltam ezt az egészet.
De ha ezzel könnyítek a dolgokon, akkor meg kellett tennem, amit tudtam.
Howe közben végzett a fertőtlenítéssel.
- Jól van most jön a neheze. Adam kérlek idefordítanád azt a lámpát ott fent, hogy jobban rálássak? Meg van ott az a két kampó, azt hozd ide. Először kicsit szélesítünk a seben, megnézzük pontosan mit ért meg mit kell varrni, utána rétegenként varrjuk össze bentről kifele haladva, a kampókat meg tartsad, hogy a felső rétegek ne csússzanak oda ameddig alatt dolgozom. Innentől csúnya lesz, szóval aki ne bírja az ilyesmit ne nézzen oda!
Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Vas. Márc. 03, 2024 6:15 pm




Hamu és Vér



Döntések


-----------------:O:-----------------




Ha Greycloud megmentéséhez szükség van arra, hogy a Doki megtámogassa magát egy kis szíverősítővel, ki vagyok én, hogy megakadályozzam benne, legszívesebben én is meghúznám az üveget, de az orvossal ellentétben rám inkább rossz hatással lenne, így marad a fegyelmezett figyelem, nehogy valamit rosszul csináljak.
Az éles fényre egy pár pillanatig hunyorgok, aztán elveszem a tűt és a cérnát és habozás nélkül befűzöm, készen rá, hogy amikor kéri a kezébe nyomjam.
- Inkább mondanám bontásnak… - mormogom az orrom alatt, mert látom, hogy a figyelme most a sebeken van és nem akarom megzavarni, amúgy is lehet, hogy csak költői kérdés volt. Mindannyian véresek, porosak és elnyűttek voltunk.
A kezemben a befűzött tűvel fordulok a szekrény felé, bár csak reménykedni merek benne, hogy felismerem azt az üveget, amire az az „antivalami” van írva.
Csak egy pillanatra állok meg a Doki utasításainak teljesítésében, mikor meghallom az ismerős hangot és a jellegzetes Nova megjegyzéseket. Aggodalmasan ráncolom össze a szemöldököm, ahogy meglátom a mögötte érkező Daphne-t, mert biztos vagyok benne, hogy nem könnyű neki feldolgozni, amit láthat, a leharcolt fizimiskánkat, de legfőképpen az s első látásra élettelennek tűnő faunját. Azon az asztalon, ami amúgy sem támaszhat benne túl kellemes emlékeket, talán csak azt, hogy ő legalább túlélte itt……..
- Ha valaki, akkor a Doki képes rá, Nova. – biccentek a két pixi felé.
Bár aggódom, de annak azért örülök, hogy időben értek ide, ha……, szóval ha ……valami még sem sül el jól Howe varásztudásával egyetemben sem.
- Itt van! – emelem fel győzedelmesen az antibiotikum felirattal ellátott üveget és legyen bármilyen értékes a benne lötyögő folyadék, tudom, hogy Howe akkor is beletöltené a faunba, ha a Kiskövetasszony nem jelent volna meg, hiszen eleinte, mikor nem volt még pénzünk, minket is szinte ingyen rakott össze.
Így aztán a szavaira csak látványosan megforgatom a szemem és visszatérek az üveggel az asztalhoz.
- Leesne a gyűrű az ujjáról Doki, ha egyszer nem ilyen nyersen fogalmazna. – sóhajtom az orrom alatt, de már ő már csak ilyen. És reméljük most is a bizakodóbb megállapítása válik valóra.
A pixik felé tett javaslatára a helyzet ellenére kíváncsian pillantottam rájuk. Tényleg meg tudják ezt tenni?
Daphne válasza azt mutatta, hogy igen, de ehhez össze kell fogniuk. Mivel ez így az ő kezükbe, főként Daphne-ébe, is helyezte Greycloud életét, bíztam benne, hogy minden jól fog sikerülni.
De most visszarántottam a figyelmem a mozdulatlanul heverő faunra és igyekeztem mindent az utasításnak megfelelően csinálni.
Különös volt most úgy nézni egy véres, felnyitott testre, hogy nem én voltam a sérülések okozója és láthattam, hogy miként próbálja azt helyreállítani valaki.
Erősen és biztos kézzel tartottam a megfelelő helyen a kampókat.
- Még jó, hogy én bírom a vért és a többit. – jegyzetem meg, mert bár nagyon aggódtam, hogy minden jól menjen, de nem ártott talán némi feszültségoldás……. Már, ha csak nem rontottam jobban rajta……..ki mit értett bele a szavaimba.
Néha jobb lenne befogni a szám.


Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
54

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Pént. Márc. 22, 2024 7:52 pm




Hamu és vér


Féltések és aggódások

----------------- :O: -----------------


Úgy érzem felpörögnek az események. Körülöttünk mindenki sürgölődni kezd. A vékony csövön lassú csurranással folyni kezd a vérem, közeledve Moros karjához. A pixi úrnő pedig a vállamra száll. Közben a fivérem körül is tevékenykednek, fogók, csiptetők, miegyebek kerülnek elő.
- Önfeláldozó? -Pillantok kétkedő tekintettel Psyche felé.- Koránt sem. Csak tudom, hogy a húgom kitekerné a nyakamat, ha veszni hagynám a kedvenc bátyját.
Bár undoknak és elutasítónak hangozhat, amit mondok, de sokkal inkább aggódalmas a hangom, ahogy a szavakat ejtem. A következő szavaira aztán akaratlanul, de elnevetem magam. A  rázkódástól némi fájdalom hasít a karomba, ott ahol a tű keresztül döfi a bőrömet, így a másik kezemmel kicsit rásimítok. Nem kellemes az érzés, de azért a nevetés nem marad abba. Vélhetően ettől a kis pixi hercegnő is kénytelen kapaszkodót keresni, de talán lepottyanni nem fog.
- Nem hiszem, hogy omladozni fog a hálálkodástól, amikor felébred. -Nincs kétségem felőle, hogy felfog, nagyon hiszem, hogy túléli ezt a kalandot. Még is csak az ikerbátyám.- Tudod Kisfelség... mi... nem vagyunk annyira jó viszonyban... illetve hát... -Próbálom magyarázni a megmagyarázhatatlant.- Ha kettesben vagyunk, akkor... át tudnánk harapni egymás torkát, de persze,  ugyanakkor tűzbe mennénk egymásért. Soha nem engedném, hogy más bántsa, és ez kölcsönös. Az összes testvéremmel. Azt hiszem...
Nem tudom, érti-e, hogy mire gondolok, és nem csak a vérveszteség okozta zagyvaságnak véli. Valahol ekkor toppan be Nova és... még egy pixi hölgy. Jelenleg nincs lehetőség és idő a bemutatkozásra, de azért megnézem magamnak, és megállapítom, hogy...
- Mondd csak Kisfelség... Ti... rokonok vagytok?
Bökök az érkezett hölgy irányába, Psyche felé intézve a szavaimat halkan. Közben persze, azt sem állhatom meg, hogy oda ne szóljak a Dokinak.
-Doki... csak csinálja bátran. Egy Greycloud mindent kibír...
De itt valami fura történik közben, így mindjárt segítséget is kell kérnem, és remélem ezzel nem okozok galibát.
- Kéne... kéne egy... egy pohár víz...
Megnyalom hirtelen kiszáradt ajkaimat.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Vas. Ápr. 14, 2024 2:45 pm




x Hamu és Vér x




Egy kaland utóélete




Érdekelne mindaz, ami Howe doktor művel és azt hiszem, ha a követség titkára túléli a mai napot és ezt a furcsa vére históriát, még beszélgetnem kell a furcsa emberorvossal arról, hogy vajon a pixik életét is megmentheti-e egy ilyen beavatkozás. Mert ahogy Estrance-i tartózkodásom alakul és amennyit a világ történéseiről mostanában megtudtam, lehet, hamarabb lesz szüksége a népünknek ilyesmire, csak hogy az áldozatok számát csökkentsük egy újabb háborúban. Az azonban természetes, hogy a "procedúra" még kívülállóként sem tűnik veszélytelennek, ám azt is meg kell állapítsam, hogy a vidámság egyértelműen ellensége a vércsapoló folyamatnak. Mert ahogy a hálával kapcsolatos véleményemet osztom meg Moirával, ő persze elfeledkezik a méretes tűről a karjában, s nem elég, hogy a rázkódás illetlen és cseppet sem elegáns kapaszkodásra sarkall engem, ő maga is majdnem tönkreteszi az eddig zavartalan "összeköttetést" a két faun-kar között.

- Ha nem öltétek meg egymást, vagy nem vettétek rá a törzsetek fejét arra, hogy száműzze egyikőtöket valami távoli helyre, úgy azt hiszem, a viszonyotok hasonló lehet, mint azok, amelyek a mi családunkban általánosak - jegyzem meg némi szarkazmussal, amikor a rázkódás megszűnik. - Vagyis pontosan értem, amiről beszélsz...

Folytatnám tovább is a figyelemelterelő mesét, de aztán a most némileg okkal a hős szerepében tetszelgő öcsénk megjelenik, nyomában az izgatott és a látványtól némileg kétségbeesett Daphne-val. Így lesz bocsánatos bűn az udvariatlansága, hogy üdvözlés nélkül a doktorhoz fordul nyomban és alkalmazottja hogylétéről érdeklődik. Moira meg arról, hogy mi ketten rokonok vagyunk-e.

- Igen, Daphne Prismblossom a húgom... Az a felkavaró és egyben eszelős viselkedésű pixi ifjú pedig az öcsém.. Az előzőt sosem tagadnám le és mára már úgy hiszem, jobban tisztelem és kedvelem a legtöbb testvéremnél, az utóbbit viszont néha csak Adriata türelmével és támogatásával tudom megfelelő módon fogadni - ismerem be Novával kapcsolatos érzéseimet a "idegennek". De azért teszem, mert megkedveltem a faun-lányt és azért, hogy ne vádolja magát Moros-hoz fűződő viszonya miatt, ha ma a legrosszabb forgatókönyv válik valóra. - Hidd el, a testvérek mindenhol egyformák és csak az istennő kegyelmének tulajdoníthatjuk, ha végül megértésben és szeretetben éljük le velük az életünket.

Azt remélem, szavaim megnyugtatják a lányt egy kicsit, mert az, ami a bátyjával történik semmiképpen sem lehet az a számára. Én is nehezen viselném, ha a húgaim vagy öcséim egyikét ilyen helyzetben látnám és azt közölnék velem, hogy a fájdalmuk csillapítására sincs mód, s hogy csak az segíthet rajtuk, ha az életünk egyik legpontosabb és leghatékonyabb illúziójával megmentjük őket a kíntól. Akkor, ha az én testvéreimről lenne szó, talán könnyebb helyzetben lennék, de így... Moros Greycloud ugyanis idegen, a szó hétköznapi jelentését tekintve. Nem tudom, mi az, mi megfelelő "álom" lenne a számára, mi ösztönző és egyben nyugtató hatással lenne rá. Mert azon túl, hogy elkötelezettségéről Daphne iránt meggyőződhettem, s bátorságát sem tagadhatja már el előlem, semmit sem tudok róla. Ezért húgom kérésére rögtön kérdésekkel felelnék én is, ám mielőtt megtehetném, Moirára kell figyelmet fordítani, mert mitől Howe doki is tartott, talán már el is érkezett. A lány ugyanis hirtelen vizet kér, s nem tudom, hogy ezzel nem vet-e nyomban véget a furcsa gyógymódnak is. Így a faggatózás is későbbre marad.

- Doktor, a lány! - figyelmeztetésemre talán jön majd felelet, s ha Moira segít, akkor talán húgom kérését teljesíteni is lesz majd mód...
Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Hétf. Ápr. 22, 2024 4:35 pm




Hamu és vér



Hamu és vér

-----------------:O:-----------------




Kicsit felvont szemöldökkel nézek nővéremre, úgy hangzik, mintha ő már tudta volna, hogy jön és képes vagyok minimális durcára egy vészhelyzet kellős közepén, dehát szegény én, szörnyű emlékeket idéz fel gyerek és fiatalkoromból, amikor a kaptárban mindenkivel mindent megosztottak és nagy divata volt a “ne mondjuk el Novának” Végül nem is szólok semmit, azon méltatlankodom, igazán magam mögött hagyhatnám már a kaptárbéli életem sérelmeit. Ezt is csak azért mondja, hogy megnyugtasson, igazából nem is gondolom komolyan, itt kell karriert csinálnom ebben a mocskos, bűnös városban, legyen az bár bármennyire tisztességtelen. Jobban illik hozzám és a lelkem mélyén elégtétellel töltene el, ha szégyent hoznék egész nemzetemre //XD//

Amikor megérkezünk, Moros nos kiterítve fekszik dokinál, csövestül, mindenestül, inkább Daphnet figyelem, nem ájul-e itt el nekünk, de keményebb fából faragták. A cső szerintem kifejezetten biztató, Howe ért hozzájuk.
-Én mindig igazolom, doki! Lassan már ott tartunk, hogy az egész pereputtyom magánál köt ki, már csak én hiányzok a szikéjének.
Próbálom oldani a hangulatot, azt hiszem rosszul. Óvatosnak kell lennem, itt két nővér is megölhet a pillantásával. Hallom, hogy Psyché meg Moros huga nagyon elmélyülten beszélgetnek, eljut valami szófoszlány rólam “türelem” és felhúzott orral fordulok el Pychétől, ugyanis a lidérc kalandban igazán kifogástalanul teljesítettem.
Ha valaki, akkor Howie segíthet a mogorva szarvason, igen ez tetszik, amikor magyaráz már én is agyalok segíthetene-e valamilyen illúzió, Daphne kapcsol is. Hallgathatnám ítéletnapig, hogy nem támogattam a pasiját, ha most a fáradtságra hivatkoznék.
-Hát persze. Mondd, mi a terv.
Jó rálátásom nyílik Adamra és a sebre, én bírom az ilyesmit, de azért egy szemtelen megjegyzést elpuffantok légtornászom válla felett.
-Moros belülről nem olyan guszta, mint kívülről.
De mert jó arc vagyok, hozzáteszem.
-Ha majd felébred részletesen el fogom mesélni neki a meztelen igazságot.
Közben Moros húga rosszul lesz, hátha lesz valakinek szabad keze és testtömege vizet adni neki. Annyira nem ismerem a szarvast, hogy tudjam mi nyugtatná meg, remélem Daph nem valami ledér táncra gondolt, mégiscsak a testvérem…






Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
169

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Szer. Ápr. 24, 2024 8:28 pm




× Hamu és Vér ×

Műtőscsapat

-----------------:O:-----------------



Adam megjegyzésére Howe doktor elvigyorodott.
- Ha lenne gyűrűm bizonyára leesne, de hála Sinannak sose adtam a fejem olyan ostobaságra mint a nősülés! De ilyenkor jobb nem köntörfalazni.
Nem tudom egyetértettem-e vele. Hiszen az én életem a finom fogalmazásról, köntörfalazásról és ködösítésekről szólt, de nem lett volna azt hiszem ez a helyzet jobb bármit is mondott volna a doki. Az nem változtatott volna azon, hogy Moros itt feküdt az asztalon, az oldala elnyílva, és csak azért volt benne még némi szín mert a másik faun, aki itt volt a saját vérével táplálta őt.
- Megműthetlek én téged is Nova, ha akarod és a nővéred fizeti, de jobban szeretem az állandó pácienseket. – válaszolta a doktor Novának, fel sem nézve a munkából.
Az én agyam azonban továbbra is zakatolt, hogy tudnék segíteni, mit tudnék tenni érte, hogy hasznos legyek és ne csak toporogjak tehetetlenül. Ha nagy lettem volna… Akkor nem tudtuk volna mi pixik tenni azt, amit senki más sem. Ismeretlen terep volt, de próbálkozni kellett, hogy mi működhetett, mit lett volna jó belevetíteni az ájult Moros elméjébe, de csak csupa klisé jutott eszembe. Mindegy is volt, a klisék azért voltak klisék, mert működtek, és ez most elég volt.
Már éppen elkezdtem volna felvázolni a kezdetleges tervet, amikor Psyché felkiáltott. Eddig nem sok figyelmet fordítottam a szoba azon sarka felé, részben mert Moros és a helyzete kitöltötte a gondolataimat, de másrészt meg mert feltétlenül bíztam Psychében és biztos voltam benne, hogy kézben tartja a helyzetet.
Howe doktor most először nézett fel a varrásból, de elég volt egyetlen pillanatot vetnie a lányra ahhoz, hogy felmérje mi a teendő.
- Jó! Változik a terv! Az apró úrnő segítsen kihúzni a tűt Greycloud kisasszony karjából, közben Adam, engedd el ezeket a kampókat, mert Greycloud kisasszonyt három pixi se fogja megtartani. Először fektesd le oda a kanapéra, és tedd fel a kecses patáit oda a karfára, legyen magasan, utána ott a csap, tölts neki egy pohár vizet. Nagyon fontos, legalább öt percig ne engedd felkelni, ha kell alkalmazz erőszakot, mert nekem elég most egy beteg ide az asztalomra. – ezt nagyjából egy szusszra mondta el, miközben én csak kétségbeesetten néztem rá. – Viszont nekem kell hogy valaki széthúzza a sebet ameddig varrok, kicsit kijjebb húzzuk ezeket, hogy jöhessen a következő réteg, és most, Nova, Daphne, két oldalról egy-egy kampóhoz, vegyétek át Adam helyét! Közben persze, hogyha megy az az altatás csináljátok, de ez a fontosabb.
Odaröppentem, és jobb híján ráálltam Moros lassan süllyedő és emelkedő mellkasára, majd magamhoz öleltem annak az eszköznek a nyelét és igyekeztem a megfelelő irányba húzni.
- Morost ismerve ő meg van róla győződve, hogy belülről is legalább olyan jól néz ki mint kívülről, és nem hiszem, hogy meg tudnád karcolni az önbizalmát, de azért próbálkozhatsz. Csak ahhoz előbb túl kell esnünk ezen. A terv annyi volt, hogy olyan illúziót vetítünk a fejébe, hogy… aludjon. A fájdalom érzését elfedjük, helyette kap puha takarót, párnát, inget, mert alváshoz bezzeg vesz fel, mert fázik, kényelmes matracot… Nekem ezek jutnak eszembe de nem tudom mennyire jó ötlet. – húztam el a szám. Még azt sem tudtam, hogy így ezeket mennyire tudom kivitelezni. - A nehezebb része, hogy teljesen össze kéne hangolódnunk és olyat már egy évszázada nem csináltam…
És akkor is Psyché volt ebben a gyakorlottabb. Ő volt a főnök, ő osztogatta a parancsokat, mi csak kiviteleztük a néma akaratát. Hirtelen úgy éreztem, túl sok felé kellett volna figyelnem egyszerre…


Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Vas. Ápr. 28, 2024 4:27 pm




Hamu és Vér



Döntések


-----------------:O:-----------------




A Doki láthatóan jó formában volt és – bár igaz máskor sem volta az az idegeskedő típus, - most is olyan higgadtan kezelte a csipkelődéseket, mintha nem egy félig kibelezett faun feküdne előtte, csak mondjuk egy törött kart kéne ellátnia.
- Nem is tudom ki járt jobban. – forgattam meg a szemem elképzelve egy feleséget mellé. – Nova te meg, ne tereld el a Doki figyelmét, elég volt és most is elég nekem ennyi izgalom egyszerre.
Psyche kisasszony kiáltására én is odakaptam a szemem és láttam, hogy a faunlány arcából szinte minden szín kifutott, pedig az előbb még kedélyesen cseverészett a hercegnővel.
Aztán már röpködtek is Howe utasításai, hirtelen azt sem tudtam hová kapjam a fejem és kihez ugorjak segíteni.
Nekem még új volt ez a segéd szerep, nem volt rálátásom arra, hogy vajon jó ötlet-e elengedni a kampókat amik a faunból lógtak ki és, hogy vajon Moira van-e olyan veszélyben, amilyenben a testvére, de egy felpörgött Howe dokival nem áll le az emberfia vitatkozni.
De az orvost nem hiába övezte tisztelet, hiszen semmiről nem feledkezett meg és a kampókat máris kis kezek vették át tőlem, így én is mehettem végezni az újabb utasítások végrehajtását.
Felkaptam a faunt a székből, amiben persze segített az alakváltók ereje, aztán lefektettem a kanapéra úgy, ahogy a Doki mondta. Már léptem is a vizes kancsóhoz és töltöttem neki egy pohár vizet, amibe azért előtte belekortyoltam, mert nem lett volna jó, ha valami pancsolt pálinkát öntöttem volna le a lány torkán, a Dokiból kinéztem volna, hogy azt tart benne.
Ha magától nem tudta, akkor segítettem a fejét megemelve tartani Moira-nak és tartottam a poharat, amíg ivott.
- És akkor most nyugi, ahogy a Doktor mondta. – villantottam rá egy vigyort. – És Doki, ha ennek vége lesz, ezek után lassan felvehet a segédjének a zűrösebb melóihoz.
De persze most már két faun miatt is aggódhattunk, reméltem a pixik boldogulnak mind a kampókkal, mind az altatással, mert én legalábbis, nem szerettem volna arra magamhoz térni, hogy nyitva a mellkasom és valaki kotorászik benne, gondolom Greycloud sem.
- Ha csere kell, most már okés, valaki ügyelhet Moira-ra én meg visszavehetem a kapmpókat. – jegyeztem meg, hiszen a fekvő és talán a víztől már kicsit jobb színben lévő lányt már bármelyik kis tündér felügyelhette. – De ha jó így is csak csináljátok a varázslást, nem zavarok. – fogtam be a szám, mivel láttam az arcokon a koncentrációt.


Ajánlott tartalom



Hamu és Vér Empty Re: Hamu és Vér

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.