Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenPént. Május 17, 2024 8:24 pmVahe's WrathNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandCsüt. Május 16, 2024 5:40 pmZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 18%
4 Hozzászólások - 18%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Go down
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Hétf. Dec. 05, 2022 4:37 pm




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




A Szabad Szerdáim lassan olyan szakrális helyet foglaltak el a mindennapjaimban, hogy a naplómban elkezdtem nagy kezdőbetűvel írni a kifejezést. Nincs munka, nincs felelősség, nincs szabály - és nincs Daphne. Semmi idegesítő nőszemély, aki az aktuális nyűgjeinek a megoldását éppen tőlem várta volna, mint valami makrancos kishúg. Csak én voltam, a sör, meg az időnkénti ököl, ami arcon talált az asztalon táncolás közben.
Annyira nem voltam gyakorlott, hogy részegen és csillagokat látva tudjam irányítani a súlyom, szóval maradtam annyi, mint egy talpaspohár. Az asztal így nem szakadt be alattam, de az ököl is sokkal kisebb ellenállásba ütközött, én pedig repültem is keresztül az egész kocsmán. Arra nem is kifejezetten emlékeztem az aktuális bütykök gazdája miért akart arcon találni, de meg kell hagyni, felettébb elegánsan sikerült neki azokkal a lötyögő szafaládékkal, amiket karnak nevezett.
A földet érés sokkal kevésbé volt fájdalmas, mint teljes súllyal lett volna, de mégis csak abból állt, hogy a meztelen hátam végigsúrolta a deszkákat, ami azért felettébb fájdalmas volt. Meg sem próbáltam a könyökömmel tompítani, csak rosszabb lett volna, helyette csak csukott szemmel és összeszorított fogakkal fogadtam az érzést.
- Te rühes, csorbafogú kecskebaszó, ha még egyszer meglátlak a húgom körül legyeskedni, én esküszöm enyvet főzök a csontjaidból.
Egy pillanatra válaszolni akartam neki, hogy én csak a kecske voltam, a feltételezés további részét a húga csinálta, de sajnos nem emlékeztem egyáltalán, kinek a kolbászkarú bátyja talált meg épp. Stella? Carmen? Ruby? Túl sok lehetőség volt, inkább bele sem gondoltam. De legalább nem egy kupleráj behajtója volt, csak egy felettébb dühös bátyj.
- A csorba fogút kikérem magamnak... - nyöszörögtem, miközben megroppantottam a nyakam és végre kinyitottam a szemem - hogy szembe találkozzak egy szúrós pillantással néhány varkocsba fogott vörös hajfonat alól. - Zoi? - kérdeztem felettébb zavarodott fejet vágva, mielőtt Korbászkar megragadta a bokámat és megrántott maga felé.
Biztos csak képzelődtem az eséstől. Most épp más húga volt a téma, nem az enyém.

Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Hétf. Dec. 05, 2022 5:36 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




Azt hinné az ember, hogy egy szép szál faun megkeresése nem lehet olyan bonyolult, főként, hogy egy olyanról van szó, aki követségbe ment az emberekhez. Csak, hogy én semmit nem tudtam az emberekről, a városaikról, vagy arról, hogy melyik követségen is kéne keresnem.
A fővárosban, Sinarinban szálltam le a vonatról és jó időbe telt mire magamhoz tértem a bámulásból és a sokkból a rengeteg mindenféle ember és gép látványától. Gyönyörű és rettenetes is volt egyszerre és azt sem tudtam, hogy kezdjek bele, hogyan fogom ebben az emberrengetegben megtalálni a bátyámat?
A legtöbb ember csak bambán vagy épp – a fene sem értette miért, - félve nézett rám, ha megállítottam őket és kérdezősködtem, amivel igazán nem sokra mentem. És akkor még nem beszéltem azokról, akik olyan csicsás, meg mindenféle ismeretlen kiegészítőkkel teleaggatott finom ruhákban jártak, hogy fogalmam sem volt, miként lopakodnak vajon más társaik közelébe, na ők meg egyáltalán nem álltak szóba velem, jobb esetben csak magasra húzott orral elfordultak és mentek tovább, rosszabb esetben az őket kísérő embereket utasították, hogy távolítsanak el a közelükből, ami minden esetben jó kis verekedésbe torkollott. Így találkoztam az első lidércekkel is!
Hűűű, halljátok, hogy azok milyen rondák és hidegek! Brrr! Megfenyegettek, hogy bezárnak, de végül, mikor elmagyaráztam nekik a dolgot, csak elzavartak. Nem szerettem volna, hogy ezek a lények bezárjanak, így megjegyeztem, hogy jobb eltűnni előlük.
Aztán végre, mikor már azt hittem valamit nagyon félreértettem és Morost sosem fogom megtalálni, valaki azt mondta, hogy Estrance városában van egy különleges tündérkövetség, ahol egy pixi a követasszony és őt segíti egy faun. Újra feltámadt a remény.
Egy csillogó ékszereket áruló férfinál becseréltem az utolsó nyakláncomat is épp csak annyi érmét kapva érte, - itt mindenért ilyet kellett adni, vagy oreat, ami nekem persze nem volt, - amivel elvitt a vonat Estrance-be.

Itt sem volt sokkal jobb a helyzet a kérdezősködéssel, de legalább már az irányt megtudtam. Talán végre vége lesz a keresgélésnek és láthatom végre a testvéremet. Elég koszos voltam már, szerettem volna egy jó fürdőt, de ez most már legalább már elérhető közelségbe került, biztos meg fog lepődni, de meg fog érteni…….. biztosan meg fog érteni, hiszen ő Moros…… ráadásul én a húga vagyok.
Az eddig lendületes lépteim megtörtek és lassultak, eddig nem is gondoltam rá, hogy esetleg……, ááááá, nem, minden rendben lesz. Örül majd, hogy lát, megmutatom neki mennyi mindent tanultam, hogy akár egy szúnyogot is leüthetek az orráról, ad majd munkát és nem, nem küld vissza. Az kizárt!
Hirtelen nagyon kiszáradt a torkom és nem messze megláttam egy kocsma cégérét, a jellegzetes szagok is segítettek. Sosem mehettem be ilyenbe, apám le is tépte volna a fejemet! Vidám társaság lehetett azonban odabenn, mert nagy lármát csaptak. Annyi érme még csörgött a zsebembe, hogy kapjak valamit inni, aztán már megyek is tovább, nem lesz semmi baj…..
Beléptem az ajtón és ………..egy faunt láttam elrepülni mellettem, aki aztán koppant a falon és lecsorgott rajta, mint a tejfül a csupor oldalán. Az alkata elég ismerős volt, de az lehetetlen!
A helyiség másik végében valaki üvöltött, de én csak kíváncsian a férfi fölé hajoltam, hogy az arcába nézhessek. Szinte egyszerre szólaltunk meg, de szerintem én voltam a hitetlenkedőbb.
- Bátyám?
Hirtelen elcsúszott a lábam mellett, mintha egy polip rántotta volna el tőlem. Meglepetten fordultam meg, hogy szembe nézzek egy tömzsi, kopasz és harcsbajuszt viselő, igen csak vörös arcú emberrel, aki Moros bokáját szorongatta és már félig a levegőbe lógatta. Mi a Vahe szerelme folyik itt!
- Engedd el...... ember! – ragadtam meg Moros karját, hogy maga felé húzzam. – Hogy merészelsz így bánni egy Greycloud-dal, klánunk követével? – öntött el az indulat azonnal és rántottam egyet. – Ereszd, ha mondom! MOST!



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Hétf. Dec. 05, 2022 6:49 pm




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




A felkiáltásból ítélve nem képzelődtem, Zoi tényleg ott volt. Legalább is akkorát azért nem kaptam, repülés ide vagy oda, hogy a szorítását is hallucináljam, ahogy megragadta a karom és kötélhúzást kezdett játszani a kolbászkarú, habzó szájú báttyal.
- Nem engedem én, legfeljebb Vahe segglyukába! Ez a kurafi olyat tett...
- Hé, mégis miféle bánásmód ez? - nyögtem két rántás között, mielőtt jobban belemehetett volna, hogy miket tettem a hugával. Vagy Evie volt? Mindegy, ideje volt összekapnom magam, mielőtt minden maradék méltóságom elszáll drága húgom előtt, így behajlítottam a lábam - amelyik nem a Moros-kötél egyik vége volt -, aztán kirúgtam a bosszúálló ember-pogácsa felé. A patám éppen homlokon találta, mint egy dugattyú, hátrapattintva a fejét az alig létező nyakán. A hős bosszúálló elterült, én meg mostmár csak a húgom markában estem megint a földre, de sietve feltápászkodtam és leporoltam magam.
- Ő kezdte. - tártam szét a karom a bámuló kocsma-regulárisok felé. - Te is láttad, ugye, Hank?
A kocsmáros hirtelen nem tudott mit mondani, csak lassan, nagyon lassan letette a kezében tartott korsót. Kíváncsi vagyok mégis kinek a fején akarta széttörni.
- Láttam, amit láttam, patás uram. De most jobb lenne, ha egy-két hétig máshol innál. Meg ha nem lennél itt, mikor Wilbur felébred.
Wilbur? Wilbur! Tudtam én, hogy Scarlet.
- Na szép, már önvédelmet sem lehet gyakorolni. De talán igazad van, úgyhogy akkor... találkozunk három hét múlva.
Azzal meghajoltam, megragadtam Zoi csuklóját és teátrálisan, de azért szapora léptekkel kivonultam a kocsmából, jó két utcányit vonszolva a húgom, mielőtt hajlandó voltam elengedni, bármilyen tiltakozása ellenére. Ott aztán szembefordultam vele és elkezdtem megigazítani a hajamban összegubancolódott leveleket.
- Hát, üdv Estrance-ban, húgocskám. A város úgy tűnik a legjellemzőbb arcát mutatta meg elsőnek. Ahogy a bátyád is. Egyébként mi szél hozott?
Azóta nem láttam Zoi-t, hogy eljöttem otthonról, de előtte se voltunk nagyon közeli kapcsolatban. Nem mintha bármi bajom lett volna vele, csak hát ha valakinek több, mint féltucat testvére van, a szülei pedig ragaszkodnak ahhoz, hogy én fejszéket lóbáljak, ő meg sulykolót, azok meg ritkán voltak egy légtérben. De láthatóan elég tettre kész volt lecsapni a kolbászkarút, szóval legalább ez nem változott azóta sem.

Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Kedd Dec. 06, 2022 3:40 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




Mindenképp tenni akartam róla, hogy az az otromba fickó elengedje a mocskos kezei közül a bátyámat, de közben sok-sok kérdés merült fel bennem az ittlétével és főleg azzal kapcsolatban, hogy vajon mi köze lehet az őt cseppet sem kíméletes bánásmódjához és káromlásához.
De a kérdéseknek nem most volt itt az ideje, most arra volt szükségem, hogy Moros kiszabaduljon és ha ehhez arra volt szükségem, hogy beverjem a kopasz orrát, akkor meg fogom tenni, ha már más itt tartózkodó férfi ember ezt nem képes elvégezni, csal állnak ott bambán. Hát micsoda világ ez!
- Most ki szappannal a szád te kurafi! – tört ki belőlem és már azon vacilláltam, hogy miként tudnám elengedni az egyik kezemmel a testvérem, hogy az ostoromért nyúljak, amikor a probléma egy csapásra megoldódott, mert végre a bátyám magához tért annyira, hogy faunként viselkedjen.
Gúnyos mosollyal nyugtáztam, ahogy a bajuszos zsivány, homlokán egy rohamosam sötétülő patanyommal ernyedten elnyúlik a földön, miközben Moros talpra állt mellettem, én meg megengedtem magamnak, hogy visszatérjen az átlag súlyom, hiszen a huzavona alatt megnöveltem azt, el tudjanak rántani.
Nem kissé értetlenül hallgattam bátyám magyarázkodását a pult mögött álló és a kocsmában a fal mellé húzódó népségnek, de mire feltehettem volna a kérdéseimet, amivel megtölthettem volna egy hegyet is, már a bátyám bilincsként szorító keze által az utcán trappoltunk és csak pár perccel később álltunk meg. Nem ellenkeztem, mert jobb volt a családi dolgokat nem a szájtáti közönség és talán még ellenségek között is kitálalni, de épp itt volt az ideje, hogy valamiféle ismerettel lásson el arról, mi történt, mit keres itt és nem a követségen van, bár ……akkor én is magyarázattal kell, hogy szolgáljak és az már nem biztos, hogy annyira kellemes lesz.
Viszont ……ha bele gondolok ……. elég muníciót adott most nekem, hogy rávegyem, segítsen nekem.
Nem gondolnám, hogy az archon vagy apám tudják mit csinál az emberek városában kedves bátyámuram…..
Mikor elengedett végre a csendes utcában, karba fontam a kezem és megvártam míg rendbeszedi magát, - mindig is kicsit piperkőc volt, - miközben valamiféle köszöntőt mondott az ittlétemre. Persze nem gondolhatta ugye, hogy ennyivel majd beérem?
- Eléggé megleptél bátyám, - intettem arrafelé, ahonnan jöttünk, - de ismersz, jól tudok hallgatni és…….meg is teszem, ha te is segítesz nekem. – néztem rá kérdőn.
Nem voltam biztos benne, hogy mekkora bajban lenne, ha amit most láttam kitudódna, viszont abban igen, hogy én igen nagyban voltam. Vajon kiegyenlíti egymást a két baj? Vajon hajlandó segíteni, alig ismertük egymást.
- Apánk el akart adni, megszöktem és egyébként is tudod, hogy tudok magamra vigyázni, de nem hagyja, hogy megmutassam, csak azt, hogy engedelmes feleség és anya legyek, nem látja, hogy nekem ez nem megy, ezért jöttem hozzád, vagy akár Kyroshoz is, ha te nem akarsz segíteni, biztos tudod, hol van, de nem megyek vissza, inkább beállok ….mit tudom én zsoldosnak, vagy kidobónak a kocsmába, arra úgy is ráfér, de nem megyek vissza soha ……. – vettem nagy levegőt, mert elfogyott a szusz, amivel egyszerre rázúdítottam mindent, de még hajlandó lettem volna folytatni.



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Kedd Dec. 06, 2022 4:43 pm




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




El sem tudtam hinni, hogy - feltételezhetően - Zoi csak épp megérkezett Estrance füstös-sörszagú bendőjébe, máris elkezdte eltanulni a helyi nyelv sajátosságait. De legalább nem ejtették a fejére és nem riadt meg valami érthetetlen helyzettől. Ami nagy szerencse volt, itt csak érthetetlen jelenetekbe futhatott, és ha lefagyott tőlük, akkor nagy eséllyel úgy is maradt.
- Jól van, húgom, most egy levegővel sikerült kétszer is megsértened. - fontam össze a karjaim a mellkasom előtt már az utcák árnyékos-olajlámpás félhomályában a felettébb gyakorlatlan utalgatására. - Először, mert azt hiszed ez rombolná a hírnevem. Másodszor, mert azt hiszed meg kell zsarolnod ahhoz, hogy segítsek. Mindkettő felettébb sértő.
Miközben beszélt, szinte a lelket is kiszuszogva magából - valószínűleg a haragtól -, én csak körbejártam és fel-le vándorolt a tekintetem, ahogy végignéztem az öltözetén, az övébe tűzött ostornyélen, meg a táskáján.
- Folytasd csak, figyelek. - mondtam közben. - Látom még mindig tartod a törzsi vonalat. Nem rossz, nem rossz. Harcias. Mintha egy  szikra kellene csak, hogy lángra kapj.
Valószínűleg az itteniek hamarabb gondolták volna Zoit autentikus faunnak a maga harci varkocsaival, fenyegető klánrajzaival az arcán - az egyetlen helyen, ahol rajtam nem volt tetoválás -, meg a bőrruháiban, mint engem, de azért viszonylag könnyű volt kinézni emiatt. Szereznem kellett neki valami normálisabb ruhát. Bár--nem feltétlenül én voltam az, akinek ilyen téren joga volt tanácsot adni.
- Az eladott gyanítom azt jelenti, hogy férjhez adott. Te meg inkább felpattantál az első vonatra, ami... ide hozott? - kérdeztem, közben visszatérve elé. - Ami azt illeti, fogalmam sincs, Kyros merre van. Mármint a város déli részén, de ez elég tág, és az a hely egyébként is egy folyton örvénylő fekete pocsolya, ha valaki egyszer elkezd benne süllyedni, Adriata maga is nehezen tudná előkaparni, szóval én nem ajánlom.
Daphne is megpróbált csak úgy besasszézni oda, aztán egy cirkuszi légtornásznak kellett hazahozni uzsonnásdobozban. Óh, igen. Daphne. Fényes csillagok, hogy én mit fogok kapni most, hogy a húgom is itt van.
- Mielőtt megfulladnál, tisztázzunk valamit: nem küldelek sehová. Haza végképp nem. Ha hagytak meglépni, akkor az ő szegénységük, neked meg a győzelmed, engem aztán nem érdekel. Viszont bár szeretnék segíteni, azt nem egészen tudom, ezt hogyan képzelted el. Eltartani nem foglak, arról ne is álmodj, húgocskám.
Persze könnyen jelentette ki, hogy zsoldosnak áll, amikor nem volt tisztában a szó jelentésével. Vagy hát, azzal a jelentéssel, amit errefelé használtak, ahol bármire felbérelhető gyilkost jelentett, aki csak úgy kérdezés nélkül törte össze, amit kértek. Javarészt illegálisan, mert legálisan senkinek nem volt szüksége ilyenekre.
- Az a helyzet, hogy még mindig eléggé be vagyok rúgva, szóval mit szólnál, ha ennénk valamit? Gondolom nem ejtetted útba Lornát, pedig jól főz.
A helyzet nagyon úgy látszott, hogy most Zoinak nagyobb szüksége volt rám, mint amennyire ki tudott használni - vagy épp ki akart. Ez pedig megengedte nekem, hogy az égvilágon bármit mondhassak, mert ha netalántán túlságosan elítélte volna, lőttek a segítségnek. Én voltam a legjobb nagytestvér egész Estrance-ban.

Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Szer. Dec. 07, 2022 4:43 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




~ Meg kell tanulnom, önuralmat gyakorolni! ~ korholtam magam, miközben nagy kortyokban igyekeztem visszapótolni az előbbi előadásomkor elpazarolt levegőt, hogy mielőbb újra kezdhessem, ha esetleg nem lettem volna elég meggyőző. De nem akartam így lerohanni, erre kellett volna az a bizonyos önuralom, amit évek alatt sem sikerült elsajátítanom, hiába próbálta belém verni Terros.
Mindig hirtelen voltam és pont ezért inkább mindig elviseltem a büntetéseket, mint, hogy meghunyászkodjak. Nyilván ez is közrejátszott abban, hogy apámuram meg akart szabadulni tőlem…..
De ez vagyok én! Mivel közben úgy látszott Moros is magához tért a megjelenésem és a szavaim okozta sokkból, azonnal nekem szegezett pár dolgot, amivel belém szakasztotta a további győzködésére eltervezett folytatást.
Pedig felkészültem rá, mert hiába volt ő más, mégis csak a klán férfitagja volt, ráadásul hivatalos minőségben, a család jóváhagyásával, amit a megjelenésem akár tönkre is tehet.
Az elképzelésem, hogy segít, eléggé bizonytalan lábakon állt, és inkább csak reménykedéssel átitatott álomnak lehetett minősíteni azt, amivel biztattam magam.
Ezért aztán, ahogy beszélni kezdett jól teleszívtam magam levegővel, hogy nagyobbnak és rettenthetetlennek látszódjak és karba tett kézzel tettem egyelőre lakatot a számra, nehogy elrontsak valamit.
És igen, jöhet a kioktatás! Megforgattam a szemem, nyilvánvalóan nem volt jó a kezdet.
Azért arra, hogy sértőnek ítélte, hogy a segítségéért a hallgatásomat ígértem, azért kicsit elkerekedett a szemem. Ez egy jó üzlet lett volna és nem akart élni vele?
A hírnevére pedig tényleg nem tudtam volna mit mondani, hiszen azt sem tudtam igazából mit csinál itt, még az is lehet szándékosan csinálta a balhét én meg ostobán beleavatkoztam…..
Erre a gondolatra pír szaladta el az arcomat.
Csak a szememmel követtem, ahogy körbejárt, de nem kicsit zavarba jöttem ettől a mustrától és én is végignéztem magamon.
Nem voltam vak és rájöttem már az első napokban, hogy erősen kilógok a sorból, de sem pénzem, sem tapasztalatom nem volt abban, hogy miként is kéne viselnem.
~ Meg aztán szóljon be valaki egy Greycloud-nak, aki a klánja viseletét és jelképeit hordja! ~ morrantam fel magamban büszkén megemelve az állam.
- Nem szégyenlem, hogy az vagyok, aki! – jegyeztem meg kurtán és azért is visszamustráltam.
~ Különc! ~ Nem, nem nyújthatom ki rá a nyelvem, az túl gyerekes lenne!
Mikor felhozta apát és az eladásomat, csak kicsit csikordultak meg a fogaim. Persze, mondhatjuk úgy is, hogy szép legyen: férjhez adott, ez nem változtatott semmin.
Sok mindent mondott, de csak akkor nyugodtam meg, amikor kijelentette, hogy esze ágában sincs visszaküldeni.
Gondolkodás nélkül megöleltem és kicsit megemelve megszorongattam, széles vigyorral, majd letettem.
Most már ismét megeredt a nyelvem.
- Képzeld nem idehozott az a vonat, hanem a puccos emberi fővárosba! Szép volt, de borzasztóan zajos és bláá…büdös, aztán kicsit be kellett néha vetnem az öklömet is, de nem volta akkora baj, meggyőztem azokat a borzasztó lidérceket, hogy nem én kezdtem, tényleg! Nem mondanám, ha nem lenne igaz. És Kyrost csak azért emlegettem, hogy ne dobj ki, de persze tudtam, hogy nem tennéd amúgy. – löktem meg a vállammal testvériesen. – És nem beszélek ám mindig ennyit, most csak izgatott vagyok, tudok én hallgatni bátyó. De azt még el kell mondanom, hogy – bár nem gondoltam végig, hogy mit csinálhatnék itt pontosan, - de tudok és akarok is dolgozni, talán …….. – néztem kissé tanácstalanul az ég felé, - lehetnék valamiféle testőr ott, a te követségeden, de őrízhetem a házatokat is, csak ne akard, hogy mossak, főzzek vagy takarítsak. – vált morgóssá a hangom és undor ült meg az arcomon. – Jó harcos vagyok ám! – tettem hozzá.
Végignéztem rajta, ahogy a részegséget megemlítette, aztán vállat vontam, láttam már sokkal-sokkal rosszabbat is.
- Tudom, hogy itt mindent pénzért adnak, de nekem nem sok van, igazából már csak ennyi. – mutattam meg neki a marék rezet, ami még nálam volt. - De meg tudnék enni egy szarvast is. – bólintottam egyben figyelmeztetve is. – És közben elmondhatnád, hogy miért verekszik egy követ egy kocsmában? Ez is a munkádhoz tartozik? És ki az a pixi követ? Sokat hallottam róla és, hogy vele vagy? Tényleg igaz? És milyen a városban élni, nem hiányzik a friss levegő, a család?
Mondjuk ez elég hülye kérdés volt, hiszen maga kérte, hogy eljöhessen, de már kimondtam és még rengeteg kérdésem lett volna, de azt jó lesz evés közben is feltenni.
Nagyon izgatott voltam és tele kíváncsisággal.



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Szer. Dec. 07, 2022 7:31 pm




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




Zoi látszólag nem tudta, és gyanítom nem is akarta levetkőzni a dacos viselkedést, amit már gyerekkorunkban is mutatott, mintha ez lett volna a személyisége közepe. Az, ami önmagává tette, mint egy ellenszél bárminek, ami egyik irányba próbálta taszigálni. Csakhogy eddig legfeljebb feddést kapott az ilyen megnyilvánulások után. Estrance más volt. Itt a hajlani nem akaró ágakat kettétörték egy idő után.Amikor váratlanul átkarolt és csak úgy megemelt - ami, tekintve hogy valamivel magasabb voltam nála, felettébb komikusan nézett volna ki, ha nem a húgomról van szó - elöntött valami érzés. A levelek illata, a harmatcseppek csillogása, mikor a táj még ködtől homályos egy esős éjszaka után, a tűzropogás. Ki gondolta volna, hogy szentimentális is tudok lenni?
- Jól van, jól van, azért ennyire nem nagy dolog, Zoi. - mondtam, ahogy eleresztett, de azért a tenyeremet rásimítottam a feje oldalára és a homlokomat az övéhez nyomtam, ahogy a családban szokás volt. - Mondjanak bármit rólam odahaza, a vér az vér, húgom. Komolyan felmerült benned egy pillanatig is, hogy visszazavarnálak?
Elindultam Lorna Konyhája felé - bár abban az állapotban csak hellyel-közel voltam biztos az útban, de igazán szép idő volt, tökéletes egy kis esti sétához -, épp csak alig billenve ki, miközben nekem vállalt. Meglehetősen régen volt már, hogy otthoni módra beszélgettem valakivel, szinte hiányzott a faunok finomkodást mellőző gesztusai.
- Sinarin nem szívleli a kilógó elemeket, ezt még az itteniek is beismerik. Esélyed sem volt, húgom. Az is Adriata kegyelme, hogy nem csuktak le az ottani lidércek, állítólag harapósabbak az estrance-i fajtánál. Már a Sötét Negyeden kívül, de ott jobb, ha nem ténferegsz. Vagy ha feltétlenül találkoznál a fivérünkkel, szólj előtte.
Nem akartam, hogy Zoi is hasonlóan járjon, mint Daphne. Elég volt egyszer látni, ahogy valaki fontos megsérül - még ha Daphne előtt egyetlen pillanatra sem ismertem volna be, hogy a kötelező nyűgökön kívül más vezetett volna, amikor én és Adam a támadói nyomában jártunk. Nem akartam még több fegyvert adni a kezébe.
- A munkáról majd később beszélünk. Holnap. Reggel, mielőtt türelmetlenkedni kezdenél. Sajnos az nem ilyen egyszerű, az emberek között ennek meg van a maga... protokolja.
Azt már meg sem akartam említeni, hogy itt a takarításért pénzt fizettek, és nagyon sokan csinálták önként és dalolva. Helyette inkább a kérdéseire próbáltam valami koherens választ összekaparni.
- Csak hogy sorban haladjunk, ma nem dolgozom, ez a szabadnapom. Ilyenkor direkt olyan dolgokat csinálok, ami nem a munkámhoz kötődik. De előfordult már, hogy a munkám részeként el kellett látnom néhány bunkó baját, ez sajnos itt megesik. A követ nem én vagyok, csak az asszisztense. És igen, Daphne tényleg egy pixi, de egész Tír na nÓgot reprezentálja, a lebegő sziklákat, az éjtündéreket, mindenkit. Minket is.
Drága húgomnak felettébb sok kérdése volt, kellően összeszedetlenül, de ahogy ki is jelentette, voltak fontosabb dolgok is éppen. Például az evés. Lassan elértük Lorna konyháját, a többi válasz ráért a szarvassült fölött is.
Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Csüt. Dec. 08, 2022 3:15 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




Annyira jól esett, hogy Moros tényleg úgy viselkedett, mint egy bátty és nem akart megjátszani valamiféle pótapát, akire most óriási terhet rakott az élet, az én képemben, hanem igazán testvér volt. Az a hagyományos üdvözlés, ami megmutatta két rokon egymás iránti kedves érzelmeit, teljesen körbeölelte a szívemet, még jó, hogy nem voltam az a síros típus különben most itt állhatna egy bőgőmasinával. Minden esetre nehéz volt megszólalnom és az is kissé rekedtesre sikerült.
- Nagyon bíztam benne, hogy te nem teszel ilyet.
Bár népünk tényleg minden alkalmat megragadott az ünneplésre és az azzal járó tivornyázásra, Morost – emlékezetem szerint – sosem kellett utána a földről összekaparni. Most sem – bár saját bevallása szerint részeg volt, - egy-két bizonytalan lépést kivéve nem láttam annak és a beszéde is teljesen összeszedett volt, ahogy reagálva a rázúdított történetemre, az ideutazásomra vonatkozóan, felhívta a figyelmemet jó pár ballépésemre.
Egy cseppet sem jöttem zavarba, egyrészt mert nem azzal a kioktató móddal mondta, csak közölte, hogy máskor mire lesz jó odafigyelni, másrészt törődött velem, még annak ellenére is, hogy ugyan csak váratlan körülmények között kapott a nyakába.
- Nem is akarlak sürgetni vagy akadékoskodni. Ahogy már mondtam, bízom benned bátyó és mindent megteszek, hogy ne okozzak neked problémát, ne hozzak rád bajt. Tudom, hogy sokat kell még tanulnom az emberekről, a szokásaikról, de képes vagyok és akarok is tanulni. – szögeztem le, miközben egyre vidámabban lépkedtem, ahogy a bizonytalanság súlya eltávozott a vállamról.
Tényleg sokat járt a szám, a kíváncsiságot nem bírtam magamban tartani. Moros már régen itt volt és láthatóan hatalmas ismeretekkel rendelkezett, amivel én nem, de azért azt is felfogtam, hogy hirtelen sok vagyok és egyelőre – bár nehezemre esett, - de megelégedtem a válaszaival, amiket úgy is meg kellett emésztenem……. már persze a szavason kívül, aminek az illata nagyon incsiklandozóan szállt ki abból az épületből, ami feltételezem Lorna konyhája lehetett.
Nem voltam tisztában azzal, hogy népünknek csak egy követe lehet, hiszen annyifélék voltunk és, hogy az összesnek pont egy pixi, a legapróbb tündér legyen a szószólója, hát nekem ez furcsa volt, a bátyám sokkal mutatósabb lett volna, nem? Mégis csak egy szép szál faun és a szavai szerint rábízzák a nehéz esetekkel való elbánást, az esze is úgy vágott, mint a legélesebb kard. Ezek után igen csak kíváncsi lettem mit tud az a Daphne!
Az evés egy darabig elvette a szavamat, nem is gondoltam, hogy ennyi minden belém fér, de jó ideje híján voltam az ízesen elkészített ételeknek. Ha már egy falat sem fért belém megtöröltem a nadrágomban a kezem, majd hátradőltem.
- Arra még nem válaszoltál, hogy nem hiányzik-e a otthonod?



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Pént. Dec. 09, 2022 4:53 pm




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




Ha Zoi nem is feltétlenül tudta, hogy mire vállalkozott a szökésével, legalább a dolog vehemenciájával tisztában volt. Meg azzal, hogy az emberek furcsa, nyakatekert és sokszor kiálhatatlan szokásaival kellett szembenéznie, amik távolabb nem is állhattak volna az otthoni dolgoktól.
- Nem olyan nehéz, mint elsőre látszik. Az emberek egyszerűek, mint egy faék, csak meg kell értened azokat az alap érzéseket, amik mindent mozgatnak a társadalmukban. - mondtam halovány mosollyal, miközben beengedtem magunkat Lorna Konyhájába. - De majd megtanítom, ami kell. Egyelőre annyira figyelj, hogy az esti kocsmázásokat kivéve itt általában rossz lépés a nézeteltéréseket ököllel megoldani. Sokkal praktikusabb egyszerűen hülyének nézni másokat és a saját felsőbbrendűséged tudatában lebegve figyelmen kívül hagyni, mintha gyerekekkel lennél körülvéve.
Mivel Zoi szarvast emlegetett, így azt kértem vacsorára. Lorna értette a dolgát, ismerte a fortélyokat, amivel a vadhús ehetővé szelídült, tudta, mitől lesz tökéletes hozzá a gyümölcsös öntet, és honnan válogathatta össze a legjobb erdei gombákat a körethez. Egy ideig csak elégedetten néztem, ahogy drága húgom nekiesett a sültnek, én csak vizet kortyolgattam meg a gombákat szemezgettem a hús mellől. Nem mintha nem akartam volna elpusztítani az egész tányért, de a sorrend volt a különbség evés és étkezés között.
A kérdése ha lehet, még váratlanabb volt, mint a korábbi hirtelen ölelése.
- Nem válaszoltam, mert őszintén fogalmam sincs. - feleltem az igazságnak megfelelően, miközben lefejtettem egy darab húst a csontról. - Eddig azt hittem, hogy nem. Estrance elég zajos és új, hogy lekösse a figyelmem, de ha mégsem, a munkám - és a főnököm - megteszi helyette. De most, hogy itt vagy... Nem vagyok benne biztos. A klán nem hiányzik, semmi kedvem nem lenne visszamenni, hogy Archades, Krystos meg a többiek tovább véshessék az öreg fába hányszor nyomtak a földre. De azért a hangulat, a ligetek meg az ünnepek jól esnének néha. Mi van veled? Neked nem fog hiányozni?
Bár azon  már nem tudott változtatni, hogy itt volt, visszamenni pedig láthatóan nagyon nem akart. De jó volt szembenézni az árral, amit az ilyen lépések követeltek, még akkor is, ha nem volt többé beleszólásunk bba, hogy megfizetjük-e.
Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Vas. Dec. 11, 2022 2:50 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




Igaz, hogy otthon nem akartam belenyugodni a szabályokba, de azok – még az ostoba tulkok is megmondhatták, - nem voltak nekem valók, nem voltak arra valók, hogy szabadon dönthessünk, mi nők, mindenben a férfiak döntöttek helyettünk. Valamiért ezt sohasem éreztem helyesnek és milyen jól tettem! Bár nem sok időt töltöttem még az emberek világában, de az mindenképpen feltünt, hogy itt a nők is szabadon élhettek, mehettek bárhova, dolgozhattak, vagy épp katonáskodhattak, ha úgy tartotta a kedvük.
Mivel ez egy nagyon kedvemre való dolog volt, nagyon megfogadtam magamban, hogy minden igyekezetemmel azon leszek, ne haragítsam magamra a bátyámat semmilyen felesleges engedetlenséggel. Nem engedhetek vehemes természetemnek, meg kell tanulnom azt a rémes önuralmat, még ha nehezemre esik is majd. Egyszerűen nem mehetek vissza.
Hallgattam Moros összefoglalóját az emberekről, miközben már helyet is foglaltunk annak a Lornának a konyhájában. Kellemes helynek ígérkezett, egyszerű, robosztus fa asztalokkal és székekkel és finom illatokkal.
- Meg fogom jegyezni. – bólintottam az intelmére és a tanácsára, bár eléggé furcsa volt, de hát ő tudta….. – Ne az öklömmel érjem el a tiszteletet, hanem hordjam fenn az orrom, olyan magasan, ahova fel sem érnek. És mi van azokkal, akik nem értik meg? Velük mit csinálsz?
Nekiestem a ropogós és zsírtól fénylő sültnek, de nem akartam lemondani a kérdéseimről sem, azok azonban várhattak egy kicsit.
Tudtam magamról, hogy nem vagyok olyan mint a testvérem, nem szorult belém sok diplomáciai érzék, szerettem egyenesen intézni a dolgaimat. Az otthon kérdése is így bukott ki, már nem is tudtam volna visszaszívni, ha akartam volna sem.
Megjegyeztem magamban, hogy ezt is a tanulási listámra kell tenni: előbb gondolkodni, aztán beszélni. Láthatóan itt sokat adtak az „illemre”.
Intenzíven bólogattam viszont, amikor meghallottam a válaszát, mert hasonlóan éreztem és aminek hangot is adhattam, hiszen visszakérdezett.
- Én is így vagyok vele. Nekem sem hiányoznak az állandó kioktatások, büntetések, korlátozások, a parancsolgatások, a többiek gúnyos tekintete, hogy na megint hibáztam, de ez a nyüzsgés……, ez a levegő…. – húztam el a szám kissé, - bár tényleg nagyon különös dolgok vannak itt, rengeteg megismernivaló vár rám, azért van, amit jó lenne ismét érezni…… - néztem el a feje fölött elábrándozva, de aztán visszatértem a jelenbe és megráztam a fejem. – De azt magam mögött hagytam, jobb lesz nekem így, itt. Meg akarom mutatni a klánnak, hogy egy nő is megállhat a saját lábán, nem kell hozzá senkinek a védelme.
Ja, csak pont most épp szükségem volt rá, legalábbis a segítségére nagyon is, hiszen még azt sem tudtam, hol szállhatnék meg, fizetni meg valószínűleg úgy sem tudtam volna, ezért aztán szégyenkezve hajtottam le a fejem, a vidámság hirtelen hagyott el, ahogy egy pillanat múlva akár újra a képemen ragyoghatott.
- Most hazamész kialudni magad? És holnap reggel találkozunk a házadnál?



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Pént. Dec. 16, 2022 9:11 pm




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




Drága húgom ártatlanul őszinte kérdésére halkan felnevettem. Teljesen jogos kérdés volt, faun körökben a legtöbb érvet szó szerint beleverhette valaki a partnere fejébe. Ököllel. Vagy doronggal, ha a helyzet nagyon eldurvult. Embereknél viszont már szelek fújtak, mert szerettek úgy tenni, mintha az őszinte agresszió elnyomása valami miatt felsőbbrendűvé tette volna őket.
- Nem fogják megérteni. Egyik sem. De ilyenkor elég emlékezned egy egyszerű igazságra: egy csiga sem fogja felfogni soha a felhők szerepét az esőzésben, mégis feleslegesen próbálnád neki megmagyarázni. Agyontaposni meg ezért nem érdemes. Az emberek csigák, akik megtanultak beszélni, de gondolkodni hozzá csak igen kevesen.
Szinte büszke voltam a hasonlatomra, annyira, hogy megjutalmaztam magam egy darab szarvashússal, amire feleslegesen sok gyümölcsöntetet habartam a villával. Mindig is édesszájú voltam, részegen viszont különösen. A badarságokról, amiket beszéltem sajnos nem a szesz tehetett, az a lényem részéhez tartozott.
- De majd ráérzel, ne aggdj. Ha falakba futsz elsőre, szólj nekem, majd megoldom. - toldottam azért hozzá, hogy Zoi valami hasznosat is zsebre tehessen, ne csak a konyhafilozófiámat.
- Vannak azért faun szemmel is szép részei a városnak, ha hiányzik valami ismerős. Parkok zöldellő fákkal, tavakkal, bár gyanítom azok lassan fagyni fognak. De van olyan is, amiről nem is gondolnád, mennyire lenyűgöző. Például a csillagvizsgáló. Vagy a léghajók, amiket otthon rettegnek a háború óta.
Nem akartam feltétlenül azonnal azzal nyitni Zoi előtt, hogyan sikerült az első repülésem alkalmával összetörni két ilyen gépszörnyet is - bár leszögezném, hogy kivételesen tényleg nem az én hibámból -, de azért tagadhatatlanul egy élmény odafent az égben utazni. Mármint úgy, hogy nem egy pixi reptet a szarvamnál fogva.
- Haza, igen. Neked van hol aludnod?
Tekintve, hogy néhány rézérmét tudott csak felmutatni a vagyonaként gyanítottam, hogy nem, de még sem aludhatott az utcán. A Felsővárosban rendőrök vitték volna el, délen még rosszabb történhetett. Azt egyelőre próbáltam ignorálni mi vár rám, ha megjelenek vele a követségen, ahol Daphne is ott volt. Átmegyünk a hídon, ha odaérünk. Apropó érmék, gyorsan leszámoltam a vacsora árát az asztalra és egy integetéssel elbúcsúztam Lornától, aztán kiléptem a hűvös Estrance-i estébe.


Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Szomb. Dec. 17, 2022 5:49 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




Hát nem mondom, hogy mindent értettem, amit Moros az emberekkel kapcsolatban mondott, de annyit mindenképp felfogtam, hogy még azokat sem szabad bántani, akik értetlenek, mert nem érik meg a fáradtságot és az utána való vesződséget. A lidércek nem díjazták a verekedést és ha minden csetepaté után el kell tüntetni az áldozatokat, az egy ennyire zsúfolt helyen biztos macerás……..
Volt már tapasztalatom épp elég részegekkel és tisztában voltam vele, hogy lehet a bátyám holnapra jó részt nem fog emlékezni a szavaira, de azért hálásan mosolyogtam rá, amikor felajánlotta a segítségét, mert tudtam, hogy igazat mond, ő tényleg megtenné, hogy áttöri a nekem áttörhetetlen falakat. Legszívesebben megint megölelgettem volna ezért, annyira jólesett, annyira hiányzott már, hogy valaki törődjön velem és az érzéseimmel is, de hát nem voltunk egyedül és én sem akartam a keménycsaj benyomásba belerondítani.
Annak is örültem, hogy felhívta a figyelmem azokra a dolgokra a városban, amik enyhíthetik a honvágyamat, gondolom pont azért ismeri őket, mert neki is segítettek.
- Ez igazán jól hangzik, szeretném majd megnézni őket, ha megmutatod hol vannak. – bólogattam sűrűn, ahogy a képzeletemben megjelentek az elképzelt tájak, de mikor megemlítette a léghajókat, teljesen izgalomba jöttem.
Persze hogy láttam őket az utam során, de közelről még soha és Moros szavai alapján úgy véltem, hogy ő viszont már igen.
- Voltál már rajtuk? Milyenek? Én is felszállhatok rájuk? – izegtem mozogtam ültömben.
Én csak az idősebbek meséiből hallottam róluk nagy ritkán, mert nem szívesen beszéltek róla és ha igen, akkor sem vidám dolgokat. De nekem nem volt ellenérzésem a légben közlekedő szerkezetekkel kapcsolatban, sokkal inkább kíváncsi voltam rájuk, miként lehet azokkal a nagy monstrumokkal, amik olyan nehezek a levegőben lebegni?
Viszont ezek a dolgok egyébként is csak akkor válhattak valóra, ha sikerül megvetnem a városban a lábam, amihez hozzátartozott, hogy valahol meg kellett húznom magam addig is, amíg pénzhez jutok.
De egyelőre se munkám, se szállásom……..
A kérdése nehéz válasz elé juttatott, mert el akartam kerülni, hogy a terhére legyek, de hazudni sem akartam neki, előbb-utóbb úgy is rájön.
Már az is szép volt tőle, hogy az ételem kifizette……, húztam az időt míg kiértünk az épület elé az utcára, aztán nekiduráltam magam a terelőválasznak.
- Meg fogom tudni oldani……most említetted, hogy vanna szép parkok fákkal, ott nem leszek útban senkinek.
Volt takaróm, tudtam tüzet gyújtani, idáig is sokszor éjszakáztam a szabadban, bár nem volt a kedvencem és egyre hidegebb is lett.
- Reggel megkereslek, ha megmutatod hol laksz. – varázsoltam azért egy gondtalan mosolyt az arcomra.
~ Emlékszel Zoi! kemény csaj vagy! Meg fogod oldani! ~



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Hétf. Dec. 19, 2022 5:51 pm




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




Az agyamnak egy része, egy diónyi darab valahol a szarvaim tövében, amelyik nem tompult el a szesztől lassan megkongatta a harangokat a fejemben - utalva egyrészt a közelgő macskajajra, másrészt a tényre, hogy az előbbi könnyelmű mondatommal épp a nyakamba vettem Zoi kísérgetését.
- Ha tudsz várni egy hetet, én is megmutathatom. - feleltem beletúrva a hajamba, hátha enyhíti a bizsergést. De nem. - Hat napot dolgozok, csak a szerdáim szabadok. Ha csak a kiskövetasszony nem adja parancsba, hogy kísérjelek körbe a városon, ami nem annyira elképzelhetetlen, mint elsőnek hangzik. De lehet jobban jársz, ha magadnak fedezed fel. Végülis Estrance egy új vadászterület. Cserkészd körbe, húgom.
A mondat végén rávigyorogtam, aztán szökkenő léptekkel elindultam a város macskakövein a követség épülete felé. Még nem döntöttem el, hogy kinek akarom elmesélni a léghajóbaleset szerencsétlen körülményeit, így csak vállat vontam séta közben.
- Egy-kettőn voltam, igen. De nem kiváltság kérdése, inkább a pénzzé. A gazdagok saját léghajókat tartanak, de a legjobbak a katonaságnál vannak. A Fal tetején.
Gyanítottam, hogy a korábbi harcias megnyilvánulása után a hadigépek fogják legjobban mozgatni a fantáziáját, de ott és akkor ötletem sem volt, hogyan tudnám feljuttatni egy olyanra. Talán meg kellett volna kérdeznem Westerburg grófot, hátha a tündérszeretete kiterjedt idáig.
Amikor azonban meghallottam Zoi válaszát az alvás kérdésére majdnem sikerült elvágódnom az utcán. Parkok. Vannak... parkok. Az én hugom, mint egy park egyik padján, vagy még rosszabb, az egyik fa alatt alvó lakástalan kéregető.
- Ezt meg sem hallottam! - néztem rá csúnyán. - Egy Greycloud nem fog ott aludni, ahol a kóborkutyák. A követségen vannak még üres cselédszobák, igazi ágyakkal. Ebben nem nyitok vitát.
Szerintem Zoi bele sem gondolt az ő viselkedése milyen fényt vet rám, meg egyébként is, ha a saját családomnak nem tudtam könnyelműen biztosítani mindent, mi értelme volt ennek a munkának egyáltalán?


Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Szer. Dec. 21, 2022 4:20 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




Nem gondoltam volna, hogy a bátyám ennyire elfoglalt, főleg nem azok után, ahogy, amilyen körülmények között rátaláltam. Bár az igaz, hogy fogalmam sem volt, hogy mi a dolga egy nagykövetnek, vagyis annak a segítőjének – emlékeztettem magam arra, amit erről Moros mondott.
De azért, ha találgatnom kellett volna, azt mondtam volna, hogy hát…..kérvényeket olvasgat, meghívásoknak tesz eleget az emberek nemesei felé, jó kis lakomákon vesz részt, meg ilyesmi és annyi szabad ideje van, hogy azt sem tudja mit kezdjen magával, példának okáért unalmában lepukkant kocsmákban múlatja az idejét és keveri bajba, verekedésbe magát.
De most már itt vagyok én és én majd vigyázok rá, neki csak azokkal a fontos dolgokkal kell törődnie, amikkel az a pixi nagykövet agyon dolgoztatja!
- Ne haragudj bátyó! – válaszoltam neki gyorsan kissé szégyellve magam, hogy még a saját gondomat is a nyakába akarom varrni. – Ne is foglalkozz velem, csak a butaság beszél belőlem. Persze, hogy boldogulni fogok egyedül és annyi minden felfedezni való van, amivel elfoglalhatom magam és közben gyorsabban bele is rázódok az itteni életbe. – biztosítottam könnyedre véve a hangom, hogy el is higgye. – A Falat meg el sem lehet téveszteni, láttam idefele, alatt jöttem át és biztos megengedik, hogy ott bámészkodjak és figyeljem a hajókat, az nem tilos, igaz? – kérdeztem rá, mielőtt kiderül, hogy valami nem megfelelőt készülök tenni.
~ Tényleg sokat kell még tanulnom és gyorsan, mert így nem nagyon leszek Moros hasznára, csak kolonc leszek a nyakán. ~
Abba viszont bele sem gondoltam, hogy azzal, hogy egy parkban, a fák alatt verek tanyát, nehéz helyzetbe hoznám őt, hiszen otthon számtalanszor táboroztam a szabad ég alatt, igaz itt már hideg volt ehhez egy kicsit……
A heves reakciójára meglepődve behúztam a nyakam, elismerve ezzel a tudatlanságomat.
- Ahogy akarod Moros, csak nem akartam a terhedre lenni. Nem lesz belőle bajod, ugye? Olyan ostoba vagyok – temettem egy pillanatra a tenyerembe az arcom. – Nem gondolkoztam, csak ide állítottam hozzád, hogy aztán csak problémát okozzak. Szépen állok azzal a szándékkal, hogy megmutassam milyen önálló vagyok. – forgattam meg a szemem, saját magamról alkotott véleményemre. – Tudom, hogy rengeteg a dolgod és sajnálom ezt az egészet, mielőbb a saját lábamra fogok állni, csak abban segíts, hogy találjak valami munkát. Nem lehetnék a …..testőröd, akkor az olyan bunkók a közeledbe sem mehetnének, mint nem régen az a fickó. – tettem fenyegetően a kezem az ostoromra.



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Pént. Dec. 30, 2022 11:56 am




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




Mintha valami, talán a kettőnk találkozása valahogy elvette volna Zoi harcias határozottságát, amivel sikerült elmenekülni a törzs szűkös kötelékéből. Vagy pusztán elfogyott a terve, és most minden tekintetben azon függött, hogy én mennyire vagyok hajlandó kisegíteni drága húgomat.
- Ami azt illeti, a fal katonai terület, szóval ott engedély nélkül nem bámészkodhatsz. Végülis a város legkülső védvonala, ha bármi történne vele, elég sérülékeny lenne egész Estrance. Amióta megjelent a Peremvidék a kapuk előtt, felettébb rigolyásak az ilyesmire. De ha felettébb szeretnél odalátogatni, beszélek a helyi flottaparancsnokkal. Westerburg gróf egyébként is kedveli a tündéreket, ráadásul kihúztam egy romos épület alól, szóval ennyi szívességet biztosan megtesz nekem.
Azt már nem akartam felesleges reményként meglengetni előtte, hogy a gróf úr talán szerezhetne helyet Zoi számára a légierő kötelékében, de legalább egy gyors kiképzésre beszoríthatná, ha éppen akarta. Sajnos ez eléggé rajta állt, így akármilyen nagyvonalúnak is ismertem meg, biztosat nem mondhattam a húgomnak. Addig pedig csak feleslegesen lelkesedett volna és már rohan varratni az estrance-i egyenruháját.
- Megmondtam, hogy a munkáról holnap beszélünk, nem? - böktem meg a homlokát finoman két ujjal, közben alig egy pillanatra lecsökkentve a súlyát. Egy faunnak nem volt elég ennyi, hogy elveszítse az egyensúlyát, de olyan volt ez nálunk, mint az embereknél a homlokra adott fricska. Gyermeteg csipkelődés családtagok között. - Ezek szerint egészen korán. Ezek a bunkók azonban sajnos a szabad szerdáimon találnak meg általában, akkor meg jobban preferálnám, ha nem lennél ott és néznéd végig, hogy miket csinálok. Viszont... ami azt illeti, lehet a kiskövetasszonynak nem ártana valaki, aki vigyáz rá, mikor ő elfelejt magára. Ha még ébren van bemutatlak neki... - Azt jótékonyan elhallgattam, mint fogok kapni Daphne-tól, ha egy nővel állítok be a követségre még azelőtt, hogy lenne időm kiejteni a számon a "testvér" szót. - Ha nincs, akkor majd holnap. Gyere, mutatom az utat.
Azzal kanyarodtam egyet a negyed északra vezető utcái felé, célba véve a tündér nagykövetség otthonaként szolgáló valamikori kúriát.

Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Szomb. Dec. 31, 2022 4:10 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




Azt hiszem nem kicsit elszámítottam magam, amikor ebbe az egész kalandba belekezdtem. Egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy azon kívül, hogy nem akartam a klán begyepesedett hagyományainak behódolni és bár régóta terveztem, mégis elég hirtelen ötlet volt a szökésem, nem gondoltam végig miként lesz utána. Nem gondoltam, hiszen soha nem is tudtam mit is tartogat nekem az otthonomon kívüli élet, milyenek is tulajdonképpen a városok, milyenek az ott élő népek és főként nem gondoltam rá, hogy fenn kell, hogy tartsam magam. Úgy voltam vele, tudok harcolni, majd abból megélek, de még csak ez sem volt olyan egyszerű, ki venne fel egy ismeretlen valakit, aki még csak nem is hímneműek táborba tartozik. Mert bár itt nem korlátozták úgy a nőket, mint a népünknél, de az nyilvánvaló volt, hogy többet kell bizonyítanunk, mint azoknak, akiknek eleve golyóik voltak.
Örültem, hogy Moros nem dobott ki, de nem vetett rám túl jó fényt, hogy most rászorultam a segítségére.
Szégyelltem, hogy tudatlan és elveszett voltam……
- Nem szeretném, hogy miattam szívességeket kelljen kérned Moros. – motyogtam az orrom alatt és elkedvetlenedve rugdostam arrébb az útba eső köveket. – És megértettem, a munkáról majd holnap. – sóhajtottam, mert most annyira összekuszálódtak a gondolataim, nehéz lett a szívem, de csak addig, míg meg nem bökött kedveskedően, amire – nem tehettem róla, - csak felkuncogtam és megpróbáltam oldalba könyökölni, hogy visszaadjam a kölcsönt.
A következő szavai pedig egyenesen reménykedővé tettek.
- Ez annyira jó lenne! Nagyon figyelmes helyettesítőd lennék, amikor te pihensz kicsit és te is tudnád, hogy bízhatsz bennem, nem igaz? – vigyorodtam el, imitálva, hogy lecsapok valami ellenséges személyt.
Így már könnyed léptekkel követtem a bátyámat, miközben kíváncsian szemléltem a környéket.
- Hmmm……a kiskövet….asszony……, milyen ő? Hogy felejthet el vigyázni magára? – kérdeztem rá kis töprengés után. – Talán valami baja van…. – a homlokomra mutattam, - itt?
Bár akkor hogy lehetett volna ő Tündehon követe, nem igaz? Biztos megint butaságot kérdeztem….



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Hétf. Jan. 02, 2023 4:41 pm




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




Felettébb aranyos volt a harcias, törzsi arcfestékben fenyegetően mutató, kezét ostornyélen pihentető, magát harcosnőnek valló húgom, ahogy teljes zavarban mentegetőzött valami olyasmi miatt, mint egy szívesség.
- A szívességek az emberek között olyanok, mint a pénzérmék, Zoi. Akkor van értékük, ha forognak. Ha a jó Westerburg parancsnok úgy hiszi, tett nekem valamit, bátrabban fog kérni utána. És akkor rajtam lesz a sor, hogy valami mással akarjam törleszteni a képzeletbeli számlát, így az egész helyzet eleszkalálódik. Így működik a társadalom, ne aggódj.
Annak ellenére, hogy kétszer jelentettem ki, hogy a munka témájáról majd holnap, másnapos józanságban beszélünk, csak sikerült rávennie, hogy végig sem gondolt ajánlatokat tegyek, amire persze azonnal ráharapott. És gyanítottam, hogy nem is ereszti, amíg csontig nem rágta, úgyhogy csak felsóhajtottam és megadtam magam.
- Ha Daphne testőre akarsz lenni, akkor nem engem kell váltanod, annál ez sokkal többet jelent. Ráadásul az idő jelentős részében nem történik semmi, azért elég kevés idiótának jut eszébe fenyegetni Tír na nÓg nagykövetét. Viszont ha mégis megesik, javarészt akkor sem ölhetsz meg senkit, mert az rengeteg diplomáciai fejfájást okoz neki, nekem és az otthoniaknak. De majd ő eldönti, ebben nincs kompetenciám döntést hozni, legfeljebb tanácsot adni.
Valahogy úgy hangzott, hogy Zoi ezt egyfajta szánalom-munkának hitte, amit ha áldozatosan elvállalt, azzal törlesztette a számlát, pedig ennél messzebb nem is járhatott az igazságtól. Ez egy presztízst jelentő megbízás volt - olyan, amit egy egyszerű személyi asszisztens nem adhatott.
A frappáns és tudatlanul is meglepően pontos leírásra, amivel húgom apró főnökömet illette szakmaiatlanul vigyorodtam el.
- Óh, ha tudnád mennyire. De meg van az oka, hogy miért. Daphne száznyolcvan éves, mikor a háború zajlott bőven abban a korban volt, hogy részt vegyen. Darázs volt, mint a legtöbb pixi, berepült az emberek hajóiba és tönkretette őket. És ahogy Kyros, vagy apánk, ő sem felejtette el nyom nélkül. Csak ő máshogy változott meg tőle. Ha teljesen komolyan veszi magát egész Estrance-ban nincs olyan, aki akár csak egy ujjal is hozzá tudna érni, mert napokra illúziócsapdába tud zárni. De nem szereti, ha látják a komoly énjét, szóval direkt gyerekes és szeleburdi. Olyankor pedig néha elfelejtkezik magáról és emiatt került már szorult helyzetbe.
Egyszer legalább is mindenképpen, akkor egész kis kaland lett a következménye.
A beszélgetés közben megérkeztünk a nagykövetséget elszállásoló nemesi kúriához, így előkerestem a kulcsomat és benyitottam.
- Otthon, édes otthon. Kerülj beljebb, húgom.
Elindultam az előszobán át a fogadóba, közben lámpást gyújtva, hogy ne a sötétben tapogatózzunk odabent, ahol az utcai világítás fénye már nem adott elég világosságot.
- Van egy szabad szoba az alagsorban, ha fáradt vagy már. Ha nem, akkor csinálok egy teát, maradj itt nyugodtan.
Ha Daphne ébren volt, úgy is perceken belül bereppent egy ablakon, hogy halálra röhögje magát a részeg botladozásomon - nem mintha valaha akár csak elejtettem volna valamit részegen, azt az örömöt nem adom meg neki -, ha viszont aludt... akkor szerencsém volt. Most.

Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Szer. Jan. 04, 2023 1:51 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




Nem voltam buta, csak tájékozatlan és tapasztalatlan, hiszen a szüleim sosem gondolták volna, hogy a mosáson, főzésen és pelenka cserélésén kívül más, komolyabb dolgokkal is szembekerülhetek vagy tudnom kéne róla. Így aztán csak a kihallgatott beszélgetésekből, a véletlen elcsípett szavakból és pletykákból táplálkozhatott a tudásom, aminek - valljuk be – nem sok hasznát vehettem, inkább csak bajba keverhettek.
Ezért aztán igyekeztem minden tanácsot és magyarázatot megjegyezni, amit Moros még úgy is, hogy kissé bizonytalanul állt a lábán az elfogyasztott szesztől, érthetően és világosan a tudtomra adni. Biztos voltam benne, hogy hasznos segítőim lesznek, ha sikerül itt megvetnem a lábam.
Nem csak a magam védelmében kellett gyorsan alkalmazkodnom, hanem azért is, hogy ne hozzam szégyenbe a bátyámat és rajta keresztül a klánomat, nem is szólva a tündérnép hírnevéről.
Azt már megtapasztaltam, hogy az emberek szívesen alkotnak negatív véleményt azokról, akik valamiben különböznek tőlük, egy más fajról pedig még szívesebben. Nem én akartam az lenni, aki miatt ez megtörténhet.
~ Szívességért szívesség! ~ jegyzetem meg és a bátyámnak bólintottam, hogy megértettem, de azt is, hogy ezeket most Moros fizeti meg egyelőre helyettem és most én is tartoznék neki, de mivel családtag vagyok ezt nem hajtja be rajtam. De az adósság az adósság és én ezt nem felejtem el.
Bár felfogtam, hogy a kiskövet asszony védelme, ezek szerint nem volt feltétlen Moros feladata és ezért nem az ő helyettesítése lenne a dolgom, ha Daphne kisasszonynak is megfelelne, de ez nem tudta elrontani az örömömet, sőt azt igazán el is engedtem a fülem mellett, hogy unalmas, ám arra, hogy nem ölhetek meg senkit, aki bántani akarná azért már felhorkantam.
- Miért? Itt mit csinálnak egy merénylővel? –
Bíztam benne, hogy nem az a válasz, hogy még csak laposra sem verhetem a további okulása céljából.
Meghallgattam bátyám most már kissé vidámabban elmondott történetét a követasszonyról és a szívemet elöntötte a keserűség, hogy miket élhetett át. Apámat és a Kyros bátyámat is megváltoztatta a háború és nem a jó irányba. Hallottam legendás meséket a Darazsakról és el nem tudtam képzelni, hogy egy pixilánnyal mit tehetett. Olyan szívesen megütöttem volna valamit vagy valakit. Most már az előbbieknél is szívesebben védelmeztem volna, hogy soha ne kelljen ismét bármi rosszat átélnie, messze tartva tőle minden rossz szándékot.
- Én megóvnám mindenkitől. – néztem a bátyám szemébe elkomolyodva. – Szeretnék jól…..szerepelni előtte, de felfogtam, hogy ez tőle függ.
Én legalább el tudtam szökni a saját – mások által eltervezett – sorsom elől, de ő nem menekülhetett a múltja elől és, ha ez segített neki, hogy elkomolytalankodta amit csak lehetett, teljesen megértettem. Hozzám is közelebb állt a dolgok elviccelése általában, hiszen úgy sem vett komolyan senki eddig.
Kíváncsian mértem végig az impozáns épületet, megállapítva, hogy itt aztán van bőven hely akár egy klánnak is.
Azért kicsit összeszorult a gyomrom, amikor beléptem Moros invitálására, mert neki már volt másik otthona, de én még idegen voltam itt.
Ahogy a lámpás fénye megvilágította a helyet körbenéztem gyorsan, az előbbi határozottságom már a múlté volt.
- Egy tea jól esne, de utána gyorsan elmegyek abban a szobába, nehogy felkeltsünk valakit……- suttogtam amennyire csak halkan tudtam.
Ezzel nyilvánvalóan a kiskövet asszonyra utaltam, biztos nem lett volna jó első bemutatkozás, ha felverem az éjszaka közepén.
Éppen ezért nem is nagyon mozdultam, amíg Moros vissza nem tért a teával, csak toporogtam idegesen egy helyben.



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Szomb. Jan. 07, 2023 1:55 pm




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




Sejtettem, hogy Zoinak a faun-törvények helyi megfelelőivel lesz a legnagyobb problémája. Valahogy úgy sikerült felfognom a húgom szándékait, hogy ő szeretett volna faun lenni egy olyan helyen, ahol engedik neki annak ellenére is, hogy nő - Estrance viszont máshogy működött. Otthon ha valaki csúnyán nézett rád, te pedig olyan erővel csaptad fejbe, hogy a bunkósbot vége a medencéjén koppant, az az ő hibája volt, miért nem növesztett vastagabb koponyát. Kegyetlen egy rendszer volt, ezért kellett meghúznom magam hosszú éveken keresztül, ezért kellett megtanulnom, hogyan lehetett szavakkal lecsitítani bárkit, a legvadabb kosokat is. De végeredményben ez vezetett ide, szóval csak kellő kreativitás és egy kis akaraterő kellett, hogy valaki erőt merítsen ebből a faramuci helyzetből.
- A merénylőket bilincsbe verik, letartóztatják és utána az emberek ölik meg őket, hacsak nincs valami a tarsolyában, ami megmenti. De sokszor van, vagy hát lenne. Viszont ha te a földbe taposol valakit, akkor nem testőr leszel, hanem közveszélyes gyilkos, Daphne pedig magyarázkodhatna, hogy miért alkalmaz. - magyaráztam a húgomnak olyan érthetően, ahogy lehetett. Volt ezekben a szociális játékokban valami logikátlan, minden zsigeri ösztönnek ellent mondó otrombaság, de ez így működött. - Testőrként annyi a dolgod, hogy Daphne-nak ne essen baja és hogy a földön tartsd a merénylőt ameddig megérkeznek a lidércek. Minden más már bűncselekmény.
A házba belépve megmosolyogtatott Zoi próbálkozása, hogy a lehető legkevesebb zajt csapja. Nem hittem, hogy semmi nem keltené fel apró főnökömet az álmaiból, de nekem még nem sikerült, így gyanítottam a húgom sincs nagyobb veszélyben. Ahogy visszatértem a teával néhány perc után, Zoi még mindig ugyanott állt, mintha sóbálvánnyá merevedett volna.
- Nyugodtan ülj le. - nevettem fel halkan, miközben példát mutatva ledobtam magam az egyik kanapéra. - Ha félsz, hogy zajt csapsz, kicsit vegyél vissza a súlyodból. De egyébként én már rengeteg mindent meséltem, te viszont elég keveset. Mi hír otthon? Már azon kívül hogy csúnya orv módon megpróbáltak férjhez adni... Egyébként ki volt a szerencsés jelölt?

Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Vas. Jan. 08, 2023 4:29 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




Csodálkozó rosszallással hallgattam a bátyám magyarázatát, hogy itt, meg kell várni, hogy a zsiványoknak legyen ideje, mindenfélét kitalálnia, mielőtt elveszejtik, azért amit tett, vagy nem……, ahogy Moros megpendítette.
Micsoda ostobaság! Hát, hogyan okulnak akkor ebből a többiek? Ha vannak kibúvók, akkor más miért ne próbálkozzon, hátha neki sikerül? De hát ha itt ez a szabály, akkor ezt is meg kell tanulnom, de már most tudtam, hogy kínszenvedés lesz és csak remélni mertem, hogy tényleg ritkaság az ilyen és lesz időm beleszokni.
- Értem, tehát üljek rá, aztán csak várjak…… - dünnyögtem lehangoltan kissé.
Azt már meg sem mertem kérdezni, hogy mi van, ha többen vannak, egyelőre még az sem volt biztos, hogy a kiskövet asszonynak a kedvére való leszek-e, vagy nekem tetszik-e, mert csöbörből vödörbe sem volt kedvem belekerülni. Ám arra is rájöttem, hogy az álmaimat sem ártana a valóságba illeszteni, mert hosszú út fog odavezetni, ahová jutni szeretnék, addig viszont a nyakasságomat és a szabályszegésre való hajlamosságomat kordában kell tartanom.
A házban nehezen oldódtam fel, nem igazán laktam még idegen helyen, ráadásul ez volt a követség .épülete is, de azért szót fogadtam Morosnak, aki láthatóan teljesen otthon érezte magát, semmitől sem tartva.
Miközben leültem a teával, tényleg csökkentettem a súlyom, biztos, ami biztos, aztán egy kicsit megnyugodva egy sóhajtással legyinteni próbáltam, de még időben észbe kaptam, mielőtt a csészéből még kilöttyent volna a folyadék.
- Tréfálkodhatsz vele bátyó, de nem téged akartak valami vadidegenhez hozzáláncolni egy életre. – fintorodtam el. – Tudod, hogy, ha egyszer belekerül a nyakam a járomba, sosem szabadulhatok. – keseregtem. – El tudsz engem képzelni, ahogy mosom a gatyáját és a gyerekeinket dajkálom, azt a tizenötöt, amit minimum elvárnak tőlem? Tarros is látta, hogy nem ez az én sorosom, ezért tanított.– mutattam magamra. – Egyébként Kleon Mac’Nelli fia Kasztor lett volna a szerencsétlen, aki szerintem éppen úgy kívánta ezt a frigyet, mint én. Azt pletykálták összeszürte a levet az egyik Harrow lánnyal, az után koslat. – biggyesztettem le a szám, nem titkolva mit gondolok az egészről.
Közben egészen elfelejtkeztem róla, hogy hol is vagyok, jólesően kortyoltam bele a teámba. Finom volt.



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Hétf. Jan. 16, 2023 5:43 pm




× Aki faunnal kötekszik... ×

Zoi & Moros




Drága húgom igen könnyen felpaprikázható volt olyan kérdésekkel, amikre nem akart válaszolni, de sajnos ezen nagyon sürgősen változtatnia kellett. Az emberek kifejezetten szerettek ilyen kérdéseket feltenni, szóval meg kellett tanulnia ignorálni őket. Hagytam, hogy a tea hűljön egy kicsit, legyezve a tetejéről felszálló gőzt és közben elmosolyodtam a Zoi által felvázolt képet hallva.
- Kastor. Emlékszem rá, bár ő valószínűleg rám nem. Engem senki nem jegyzett meg. Viszont előre sajnálom azt a nadrágot, amelyik a kezed ügyébe kerül. - Ha, ismétlem, ha valahogyan képes lett vonla rávenni magát, hogy nekiálljon mosni, drága húgom a harmadik sikálás után cafatokká aprította volna a pórul járt ruhadarabot. A gyerekeiről nem tudtam nyilatkozni, végülis ő sem nőtt ki olyan régen a gidakorból, még nem igazán tudtam belegondolni, hogy saját gyerekei legyenek.
De ezek szerint Tarros bácsikánk volt a szikra, ami kipattintotta Zoit a családi kötelékből - legalább is valami olyasmi. Még mindig nem voltam biztos benne, hogy engem keresett vagy Kyrost, de ha már ide vetődött, valamit kezdenem kellett vele. Adriata az összes generációmat megátkozta volna, ha nem törődök a saját hús és vér rokonaimmal. A bátyám nem számított.
- Hát, megnyugtatlak, húgom, itt aztán nem kell ilyeneket csinálod. Kivéve, ha nem kapsz más munkát, mint a mosást. A cselédek az embereknél egészen megbecsültek, ha jól végzik a dolgukat.  De szerencsére a fantasztikus bátyád ennél jobb dolgokat is tud intézni. Holnap. Addig is hozd a teát, megmutatom, hol tudsz aludni.
Azt még mindig nem tudtam, hogy pontosan hogy vezessem fel ezt az egész történetet Daphne-nak, de ott volt az egész éjszaka ezen gondolkozni. Óvatos léptekkel végigvezettem Zoit a folyosókon, közben ügyelve, hogy ne lötyögtessem ki a teámat, aztán benyitottam egy üres cselédszobába. Nem volt nagy, alig egy ágy meg egy ruhásszekrény volt benne, de gyanítom húgomnak ennél több nem is kellett. A helyében én sem töltöttem volna sok időt a szobában, mikor odakint ott kattogott, pöfögött és forgott Estrance minden csodája.
- Hétkor van reggeli, de majd felébresztelek. Ha szükséged van valamire, az én szobám egy emelettel feljebb van, bal kéz felé. Ha egy valamit kérhetek, ne indulj jobbra, mert meg van az esélye, hogy bekopogsz Daphnehoz, azt pedig egyikünk sem szeretné az éjszaka közepén. Aludj jól, Zoi.
Azzal a csészével együtt hozott gyertyát letettem egy alacsony éjjeliszekrényre és még egyszer rámosolyogtam a húgomra. Estrance nem hagyta, hogy unatkozzak, ez már biztos volt.

Zoi Greycloud

Zoi Greycloud
Tündér


Előtörténet :
Ez vagyok Én

Posztok :
77

Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Szer. Jan. 18, 2023 5:19 pm




Aki faunnal kötekszik...



Zoi és Moros


-----------------:O:-----------------




Hogy őszinte legyek, én sem emlékeznék Kastorra, ha nem épp őt jelölték volna ki ahhoz, hogy betörje a makrancos fejemet az igába. Soha nem foglalkoztam a fiúkkal „úgy”, csak arra kellettek, hogy megtanuljak verekedni, persze szigorúan csak a szüleim tudta nélkül.
Az önsajnálatomból, amit Moros szavai váltottak ki belőlem, azért szerencsére hamar visszataláltam, mivel szinte azonnal tudatosult bennem, nem én vagyok az egyetlen a családban, akit semmibe vettek és pont neki panaszkodom.
Együttérző pillantást vetettem felé, amit pár pillanat múlva már egy vigyor váltott fel, mert felvillant a képzeletemben a kép, ahogy darabokra tépek egy férfialsót. Tényleg tréfába illő elképzelés volt.
És bár soha senkinek nem fedtem fel, hogy ki volt az, aki táplálta bennem a tüzet és a reményt, nem féltem a bátyámnak kiadni, soha nem árult volna el. Szerintem még valahol élvezte is, hogy keresztbe tehet apánknak. Különben is, én voltam a kedvenc húga!
Mindezek ellenére elég elborzadt képet vágtam, amikor felhozta, hogy akár lehetne a mosás a munkám…..ááá…..inkább a halál!
De persze ezt ő sem gondolhatta komolyan, ahogy ez kiderült.
- Tudtam én, hogy te vagy a legjobb, legkedvesebb, leg…..leg…legbátyó! – lelkesedtem, de visszafogtam magam, hogy a nyakába ugorjak, mert ott volt a kezemben a törékeny teáscsésze.
Ezek után boldogan követtem és akár egy lyukban is elaludtam volna, már persze, ha egyáltalán tudok aludni, miután ennyi minden történt ma velem.
A szoba így több, mint tökéletes volt, hiszen volt benne ágy.
Feltettem a szekrény tetejére a csészét és most Moros nem úszta meg, hogy szoros ölelésbe nem vonjam, mielőtt elvonulna aludni.
- Köszönöm…..mindent köszönök. Nem fogok gondot okozni….., hát legalábbis…..szándékosan nem. – öntötte el pír az arcom, ismerve magamat. – Te is aludj jól!
Miután magamra maradtam, egy akkorát sóhajtottam, mint még soha. Ha őszinte akartam lenni magamhoz, tudtam, hogy nagyon nagy szerencsém volt, hogy a hebehurgya döntéseim ellenére mégis itt vagyok és ha minden jól megy soha nem kell engedelmes kislányként visszatérnem. Harcos leszek vagy testőr! Holnap kiderül!


Ajánlott tartalom



Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros Empty Re: Aki faunnal kötekszik... - Zoi & Moros

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.