Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenPént. Május 17, 2024 8:24 pmVahe's WrathNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandCsüt. Május 16, 2024 5:40 pmZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 18%
4 Hozzászólások - 18%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Red Queen, White Queen

+3
Gwendolyn Edevane
Moros Greycloud
Vahe's Wrath
7 posters
Go down
Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Jan. 31, 2024 8:57 am






Red Queen, White Queen




//Menjetek tovább a megbeszéléssel. Következő határidő Február 5. hétfő (vagy kedd reggel). A következő mesélői szerintem már a megszokottak szerint lesz.//















Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Feb. 03, 2024 4:44 pm




Red Queen, White Queen



A terv


-----------------:O:-----------------




Úgy tűnik, hogy, ha másban nem is, de abban mindenki egyetért, hogy nincs választásunk, meg kell szereznünk a nixádot, hogy egyáltalán legyen valami alkualapunk és esélyünk a kijutásra.
Jó lett volna, ha megtarthatom a képességeket, amit azzal az itallal együtt megkaptam, de rá kellett jönnöm, hogy az életemet többre becsülöm, mint bármi mást, még akkor sem, ha tudtam magamról, hogy egy számító gazember vagyok. Általában el voltam ezzel, hiszen ez tartotta a felszínen a családomat, de most az életben maradásért kellett küzdenem.
- A nixád átadásának vagy megtartásának folyóját akkor ússzuk át, ha már ott vagyunk. – jegyeztem meg, -  Most jobb ha az elindulásra és az utunk hogyanjára koncentrálunk, míg szabadon tehetjük.
Gwendolin kisasszony bemutatója kicsit elvette a szavamat, mert megint egy jó kis képessége vált nyilvánvalóvá, de amíg a segítségünkre volt, csak örülhettünk neki.
Alaposan megnéztem azt a nixádot és nem gondoltam, hogy bármivel össze lehetne téveszteni.
- Remélhetőleg a Vörös királynőnek nincs tudomása a képességeinkről, így akár el is fogathatjuk magunkkal a katonáival, akkor nem kell keresnünk hol van. – mondtam kis szünet után, bár teljesen nem voltam meggyőződve róla, hogy ez a jó ötlet. – Vagy csak a fele csapat, a másik fele meg követheti őket és ha baj van beavatkozhat, de most már jobb lesz ha vissza megyünk mert a végén még azt hiszi a Királynő, hogy valami összeesküvést szövünk. – indultam meg a trónterem felé, ha másnak nem volt több mondanivalója.


Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Feb. 04, 2024 3:58 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


- Pixi hercegnek? - vontam fel egy pillanatra a szemöldököm - mielőtt összeraktam volna a most kevésbé hallgatag géptündér valójában kire is gondol. - Ne vegyen mindent komolyan, amit a pixik szájából hall. - ráztam meg a fejem. - Főleg, hogy nőágon örökölnek, akármit is hangozatott Nova Prismblossom legutóbb. Pixi hercegnek lenni nem sokat jelent, ráadásul az itt és mostot az sem oldja meg, hogy a nővéreinek talán lenne valamennyi valódi befolyása.
El sem akartam képzelni azt a látványt, ami a kaptárból maradna, miután Daphne megtudja, hogy valaki másnak volt képe elrángatni az ágyából az ő személyi asszisztensét és feladatokat adni neki. Valószínűleg nem lángolt volna a láthatár, de sosem lehetett tudni.
[color=#45818e]- Nem tudom ki mennyire járatos a tolvajlásban... - kezdtem bizonytalanul, próbálva előhívni a belső Moirámat. - ...de az eszköztárunk felettébb hasznos most. Ha Miss Nae nem csak a köveket tudja érezni, hanem azokat is, akik a köveken tapodnak, könnyen feltérképezhetjük Edna királynő udvartartását. Mr. Leininger előrelátásával kiküszöbölhetjük, hogy meglepjenek minket, Paksha elbánik bármilyen fizikai akadállyal, legyen bármilyen anyagból. Amelia kisasszony olyan formát ölthet, amilyet éppen a feladat megkíván, Miss Edevane pedig nem csak álcázhat minket a feladat közben, de szemmel tarthatja a... nos, az ellenség szó túlás, maradjunk annyiban, hogy a küldetésünk akadályozóit a gondolataik alapján. Viszont konkrétabb tervhez valóban több információ kell, szóval ideje visszatérni Selene királynőhöz.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Feb. 05, 2024 6:45 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Nem szólal meg, miután elmondta, mit gondol arról, amire készülnek. Arról, hogy úgy vitatkoznak és alkudoznak egy élőlény sorsáról, akár ha egy szép műtárgy lenne valamelyik csarnokban, vagy Estrance üzleteiben. Úgy érzi, kétségei talán senki másban nem vertek visszhangot, s senki sem érzi méltatlannak azt, hogy egy lény sorsáról döntsenek. De már ezen sem csodálkozik. A Peremen tapasztaltak már megmutatták neki, mit is gondolnak a legtöbben azokról, akik "mások".

S aggodalma azért sem csitul, mert úgy hiszi, hiába csodálkoznak rá egymás újonnan és persze akaratlanul nyert képességeire, azok sem védhetik meg bizton őket. Mert a királynő csak arról beszélt, hogyan lehetne birtokolni később is ezeket  a kivételes tulajdonságokat, de arról egyetlen szó sem esett, vajon meddig tart majd a varázsital hatása. Hogy ez az egyszerinek kívánt, kivételes alkalom vajon meddig fog tartani. Hiszen nem egyformák ők, s az sem egyforma, amennyit abból a furcsa innivalóból fogyasztottak. Pusztán erre alapozni vállalkozásuk sikerét nem tűnik túl okosnak a lány számára.

De nem igazán van más lehetősége. Úgy tűnik, együtt jöttek és együtt is kell menniük, ha jól értette a királynő szavait. Másképpen nem juthatnak ki, mert a pixinek "nincs rá kapacitásuk". Miféle "vendéglátás" ez? Csak iderángatjuk a "vendégeket", de a hazaútról már gondoskodjanak maguk? Hát Nizase pontosan olyan csapdában érzi magát, mint amilyenben a nixád lehet.

De Warwick Leininger nem lepi meg. Kicsit sem csodálkozik, amikor a férfi már tervvel, sőt tervekkel áll elő. Hiszen pontosan tudja róla, hogy a saját hasznáért sok dologra képes, s hogy alkut kötne bárkivel, ha úgy hinné, nyerni fog az üzleten. Talán még a Vörös Királynővel is. Viszont a faun óvatos hozzáállása tetszik neki. S a pixiket illető megjegyzéseire is figyelnie kell. Hát mert úgy hiszi, ő talán valóban a sorsukat is szem előtt tartja, a vele kapcsolatban felvetett ötletét is igyekszik kipróbálni, csak hogy bizonyosságot szerezzen arról, vajon hasznukra lehet-e a "küldetésükben".

Hát először nyitott szemmel igyekszik "megérezni" a körülötte állókat. Azt figyeli, vajon a terem kövei "megmutatnak-e" neki valamit. Vagyis inkább valakit. Ezért míg a többiek nem indulnak visszafelé, hogy tájékoztassák a felséget a döntésünkről, letérdel és egyik tenyerét a földre helyezi. Ő maga lepődik meg a legjobban azon, amit tapasztal. Mert lépések rezgését érzi, s mikor feltekint, látja, hogy indul el "régi ismerőse" a trónterem felé. Érzi, hogy gyengülnek lassan az ujjai alatt érezhető hullámok, ahogyan egyre távolodik tőle a férfi. Azt várja, míg a többiek is elindulnak, csak hogy megbizonyosodhasson arról, vajon érzi-e mindegyiket, s hogy külön-külön is képes őket "látni". S ha a többiek még haboznának, akkor ő kérni a társaságot, hogy csak menjenek, s hagyják, ő maradjon utolsónak. Csak hogy érezze a sok-sok lépés keltette "jeleket".

- Csak kipróbálom, amit Mr. Moros javasolt - adna magyarázatot, ha bárki kérdőn pillantana rá. - Csak induljanak, csatlakozok majd én is... Majd megyek Önök után... - helyezné a másik kezét is a padlóra, csak hogy pontosabb benyomásai legyenek majd a történtekről, s közben arra gondol, ha Gaiának is vannak ilyen képességei, hát még óvatosabbnak kell majd lenniük vele.




Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Feb. 06, 2024 12:39 am
Red Queen, White Queen






Red Queen, White Queen

Gwen in Wonderland

   - Mivel nem tudhatjuk, hogy mennyire lesz ellenséges Edna, nem szívesen fogatnám el magunkat – osztottam meg aggodalmam Mr. Leininger ötletét hallva. – Kérdezzük meg előbb Selene királynőt, hátha tudja, hogy merre találjuk testvérét, az sokat könnyítene mind az odajutásban, mind az észrevétlen terep-feltérképezésben.
   - És ne felejtse, de Ön képes tárgyak és személyek súlyát lecsökkenteni, ami szintén felettébb hasznos tud lenni – egészítettem ki Mr. Greycloud felsorolását.
   Ahogy mindenki megosztotta meglátásait, elindultunk vissza a trónterembe. Láttam, hogy Miss Nae lemarad és a földre teszi egyik, majd másik kezét. Egy pillanatig néztem, de hamar megéreztem szándékát és követtem a többieket.

Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Feb. 06, 2024 6:09 pm




Red Queen, White Queen


A tervek

----------------- :O: -----------------


Döntöttünk. Bár nem teljesen a szám íze szerinti a döntés, de elfogadom a többség akaratát, és mit mondhatnék? Valóban együtt kell kijutnunk innen, s nagyon úgy tűnik, hogy ennek nincs más módja, mint eltulajdonítani Edna királynőtől azt a szerencsétlen lényt. Végtelenül sajnáltam a nixádot. Még meglátjuk, hátha segíthetünk is rajta valamiképpen.
Moros úrnak igaza van, mindegyikünk elég erős képességet kapott, és ha összeadjuk, talán megússzuk baj nélkül. Warwick úr javaslatára csak megadóan széttárom kicsit a karjaimat.
- Legyen úgy.
Jegyzem meg, nem engedve bő lére a hozzászólásomat. Megindulok a többiek nyomában, de lépésemet megakasztja Nizzi mozdulata, ahogy leguggol, és a talajt tapogatja. Nem esik le elsőre, hogy mi a szándéka ezzel, így megvárnám, mert nem szeretek senkit hátrahagyni egyedül, de int felém, hogy menjek csak. Ekkor esik le, hogy mit akar megpróbálni. Biccentek felé egyet, és folytatom az utamat, követve a többieket.
Megnyújtom a lépteimet, és igyekszem Warwick úr mellé sorolni.
- Mister Leininger, abban ne bizzon azért, hogy Edna királynő nem tud rólunk sokat. A kártyakatonák láttak engem pegazus alakban. A jó ég tudja, mi mindent lestek még ki, mielőtt ránk törtek. Akármit elmondhattak a királynőjüknek.
Nem akarok rémeket festeni a falra a szavaimmal, majd még hozzáteszem:
- Készüljünk a legrosszabbra, és reménykedjünk a legjobban.
Elmosolyodom. Nem egy nagy terv, és nem egy nagy segítség, de most tőlem csak ennyi telik.


Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Feb. 06, 2024 8:41 pm






Red Queen, White Queen




Nizzit kis koncentráció után hirtelen elönti az érzés, mintha a kő, amihez hozzáér szinte dorombolva simulna a keze alá, először mint egy lusta macska, majd mint a víz, végül pedig mintha a saját végtagjainak meghosszabbítása volna. Ő maga lett a kő, aki lustán terül szét, egyszerre volt merev mégis képlékeny, erős és pihekönnyű. Érdekesség lehetett, hogy az érzés maga egyébként cseppet sem volt ijesztő, sőt, kifejezetten megnyugtató volt ez a stabilitás. Nem kell sok hozzá, hogy el is kezdj érezni, pontosan úgy, mintha a saját bőröddel éreznél. Minden lábat, ami sétál rajtad, minden bútort, ami nyom. Kis idő kell hozzá, hogy rendesen el tudd különíteni ezt a rengeteg érzést, de megy, és azt is észreveheted, hogy meglepően messze érsz el. Ha normális emberméretű lennél akkor minden irányba olyan kétszáz métert tippelnél (légvonalban, nem felület mentén), ez persze mivel pixi méretű vagy jóval kevesebb, de ezzel arányos. És bár Gaia mélyen szunnyad benned, mintha a sziklával való kapcsolattól ő is megnyugodna.

A többiek gond nélkül jutottak vissza a Fehér Királynő tróntermébe. Látszott, hogy nagyon várnak titeket, mert kérdés nélkül nyitják ki az ajtót. Őfelsége valamit éppen Willyvel és a tojásokkal beszélgetett, amikor megérkeztek, majd ez után minden szempár rátok szegeződött.
- Nos hát? Hogyan döntöttetek? – kérdezte a királynő, teljesen nyugodtan.

//Tudjátok a menetet. Itt most tudok kérdezősködni, munkadíjat szabni meg minden ilyesmi.//


Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Feb. 10, 2024 6:46 pm




Red Queen, White Queen



A terv


-----------------:O:-----------------




A faun felsorolása, hogy mire vagyunk képes, ha összefogunk, adhat némi reményt arra, hogy akár sikerrel is járhatunk, hiszen így összefoglalva tényleg elképesztőnek tűnik. Ez némileg megtámogatja repedező bizalmamat a túléléshez, ezért most az egyszer úgy vélem, nem árt keményebben együttműködni és minden előnyt kihasználni.
Én már elindultam, vissza a trónterem felé, mivel már sokkal több beszéddel sem jutottunk volna előrébb, sok volt a bizonytalan tényező, ráadásul keveset is  tudtunk, találgatni meg felesleges időhúzás volt. Vissza akartam jutni a magam világába!
Az ajtóból visszanézve még láttam, hogy Nizase a földet láthatóan befelé figyelt, mint aki hallgatózott valami után, majd felnézve észre vette a rá irányuló kérdő pillantásokat, meg is magyarázta.
~ Szóval még  ő is teszteli mit tud. ~
Közben a többiek is elindultak. Amelia hallhatóan nem utasítja el elsőre teljesen, bár vannak fenntartsai, ám Gwendolin kisasszony megjegyzésére már csak megvontam a vállam.
- Csak egy javaslat volt, de én leszek a legboldogabb, ha van jobb ötletük.
Aztán már ismét a Királynő elött vagyunk, aki a többiekkel együtt nyilvánvalóan alig várják a válaszunkat…….Mintha sok választásunk lenne……
- Úgy néz ki… vállaljuk a ….küldetést. Tudjuk, hogy hová kell eljutnunk? – térek a lényegre, hátha valami jóhírt is kapunk ma.


Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Feb. 11, 2024 7:52 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


A mágia sokszor a kreativitáson múlt, ezt a pixiknél jobban senki nem bizonyította, az embereknek pedig néha kellett egy kis lökés, hogy el tudjanak távolodni az "egy-dolog-egy-dolgot-csinál" orea mentalitástól. Főleg, ha egy olyan őrült helyzetbe keveredett valaki, mint amilyenben mi voltunk most.
- Valóban, annak is lehet egy-két gyakorlati felhasználása. - feleltem Gwendolyn kisasszonynak egy félmosollyal, aztán felzárkóztam a menet elejéhez, ahogy visszatértünk a trónterembe.
- A döntésünk a következő, felséged: tekintve, hogy jelenleg mint zsoldosokként tekint ránk, így a zsoldosokat megillető feltételekkel igent mondunk a felkínált feladatra. Tehát fizetség fejében, és anélkül, hogy ezzel a tettünkkel állást foglalnánk a kaptár belügyeiben a jövőre való tekintettel. Viszont a fizetség mellé kérnénk felséged ígéretét, hogy ha máskor is igény támadna a szolgálatainkra, előbb üzenjen és adja meg a lehetőséget, hogy magunk dönthessünk. Amennyiben ezt meg tudja ígérni, nincs akadálya, hogy elhozzuk felségednek a nixádot.
Pixik. Néha eszükbe sem jut, hogy ha valakit megkérnek rá, akkor esetleg önként is belemenne a játékukba - főleg, ha belengetik milyen varázshatalmat tudnak adni közben.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Feb. 12, 2024 9:44 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Először csak az érzés hasít belé, és rántja is el a földtől az ujjait, s amikor visszahelyezi, már óvatosabb. Hiszen kit ne lepne meg, ha azt tapasztalja, érzékelésének határai úgy tolódnak ki, ahogy egy folyó hullámain sodródik el egy könnyű ladik. Nem is képes irányítani néhány szívdobbanásnyi ideig, merre is vigye új tapasztalása. Áradnak felé megállíthatatlanul, akár, ha szemén, fülén, s más érzékszervein túl egy újabbra tett volna szert, mi olyan, akár a többi és mégis teljesen más. Hiszen valójában nem a tenyerével "érez", nem tapint és nem érint meg semmit, nem hall és nem lát, hanem őt "látják", őt "érintik" meg mások. Sokan...

Már érzi a csapat tagjait, azt is tudja, ki melyik a kezdetben oly kaotikus "térképen". Lépések és testek súly mutatja mindegyiküket, ahogyan a királynőt és "kíséretét" is "látja" már, s azt is, hol borul a kőre puha szőnyeg, hol áll bútor, hol töri meg híd a sziklák egységét, vagy éppen hol állnak falak rajta. S ha azok is kőből és sziklából épültek, úgy "kúszik fel bennük", akár óvatos, mégis fürge macska, s érzi azt is, hol ütött rajtuk sebet ablak, vagy éppen ajtó.

Próbál messzire nyújtózni, egyre távolabb, de ahogy újabb termek felé igyekszik, úgy halványul minden, akár ködbe vesző ösvény, hogy aztán ne "lásson" már semmit. Próbálja újra, s közben tudja, Warwick és Mr. Moros, no meg a hölgyek már ott állnak a királynővel szemben, s nyilván arról alkudoznak, mit is kérjenek a nixád életéért, s a magukéért is cserébe, hát nem kísérletezik tovább. De mielőtt felemeli két tenyerét a padlóról, minek érintése máris hiányzik neki, érzi önmagában a békét és a megnyugvást. És ugyanezt érzi Gaiában is...

- Hát ilyen vagy - suttogja neki, és először nincs benne félelem,ha rá gondol, csak valamiféle "rokonszenv".

Feláll hát, két tenyerét összesimítva még érzi a kövek utolsó rezdülését, aztán már igyekszik is a többiek után, s ér a faun "végszavára" a trónterembe.

- Én attól tartok, akadályok lesznek, Mr. Greycloud - aggodalmát nem rejti el, s furcsa képessége talán csak alig teszi "biztosabbá" az ígéretet, hogy megszerzik a nixádot. - De talán a felséges asszonynak lennének ötletei, hogy a már látott katonákon kívül mi másra kell számítanunk a másik királynőtől. Ha már régóta csatáznak egymással, talán az eddigiek nekünk is szolgálnának tanulsággal...




Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Feb. 13, 2024 1:16 pm






~ Red Queen, White Queen ~




Lemaradva követi a többieket. Nem híve a hátramaradásnak, főleg egy ismeretlen helyen. Így, bár nem Nizase mellett állva várja meg a lányt, közel hozzá, hogy a segítségére lehessen ha szükség van rá. Nem akar ugyanis a lány nyakán lógni. Látszik, hogy az újdonsült erejét próbálgatja, de az is, hogy mintha nem szívesen venné ha körbeállnák. Nizase érezheti is az erejével, ahogy a nehéz léptek megállnak félúton és kis toporgás után nem mozdulnak. Amikor beéri a csapatot, Paksha rámosolyog és vele együtt lép a terembe. Mindketten hallják Moros szavait, amit mindannyiuk nevében intéz a hercegnő elé.
Tudta, hogy mire vállalkoznak, miben egyeztek meg nagy nehezen a kis szobában, de mégis olyan végzetesen hangzottak a szavak az előbb. Hát eldőlt a jövőjük. Van esély rá, hogy zsoldosként halljanak meg egy pixi hercegnő szaváért, akit alig ismernek. Nagy levegőt vett és remélte, hogy ez egy olyan alternatív jövő, ami nem vele fog megtörténni.
- Öhm. Még valami. Kaphatnék valamilyen ruhát mielőtt elindulunk? - A fehér mackónadrág mégis csak problémás, főleg ha ő lesz a csapat nehéztüzérsége.


Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Feb. 13, 2024 3:11 pm
Red Queen, White Queen






Red Queen, White Queen

Gwen in Wonderland

   Ahogy visszaértünk a trónterembe, éreztem, ahogy minden pixi (nézzenek ki akárhogy is) nagyon várt minket, bár ezt a képességeim nélkül is bárki könnyen meg tudta volna mondani. Kicsit örültem, hogy az urak megelőztek a beszédben, mert elsősorban a jutalom képe lebegett a szemeim előtt és nem biztos, hogy olyan diplomatikusan közelítettem volna meg a helyzetet, mint Mr Greycloud tette.
   - Felettébb szimpatikus az ajánlata Őfelsége, viszont mielőtt véglegesen beleegyeznénk, szeretném megkérdezni, hogy milyen jutalomat kapnánk a nixád elhozataláért. – Ugyan volt valami fogalmam arról, hogy miben gondolkodott, mégis szerettem volna ezt előre letisztázni szóban. – Mert egyenlőre amennyit láthattunk Edna vendégszeretetéből, kifejezetten veszélyes küldetésnek ígérkezik.

Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Feb. 13, 2024 9:07 pm




Red Queen, White Queen


A tervek

----------------- :O: -----------------


Visszasétálunk a terembe, ahol már feszülten várnak ránk. Ezt saját belső érzékeimmel is érezni tudom. Közben bólintok egy aprót Warwick úr szavaira. Igaza van, ha van jobb ötlet, elő vele. Na. Részemről nincs. Messzire nem megyünk a tolvajlási tudásommal. Igaz még soha nem is próbáltam. A kémkedést, hallgatózást már inkább, de túl nagy sikereket ott sem tudhatok magam mögött. Szerencsére nem kell gyakorolnom, nem ebből élek. Szóval, nem is igazán tudom egyelőre, mennyire leszek segítségére a többieknek, de majd elválik.
A királynő kérdésére aztán már is özönlenek a öbbiekből elő a kérdések. Warwick úr a helyszín iránt érdeklődik, és be kell valljam, igaza is van. Nem mindegy, mekkora utat kell megtennünk, esetlegesen szabad téren, vagy éppen ellenállás alatt. Nem lenne jó, ha át kéne verekedni magunkat egy csomó akadályon. Nem igazán sikerülne az észrevétlenség.
Moros úr javaslata viszont mosolygásra késztet, na nem azért, mintha vicceset mondott volna, csak úgy elképzeltem, ahogy pixi levelet hoz a posta, amelyben felkérnek az újabb kalandra. Hát na! Szinte nem is kérdéses mi lenne a válaszom. Persze, mindjárt lehetne is mondani, hogy miféle gyáva oroszlán vagyok én? Azért mert valaki erős alakváltó, még nem kell harcra éhes, állandóan vérengző vadállatként viselkednie. Nem igaz?
Persze, a fizetség kérdése már más dolog. Ezen a téren kíváncsi vagyok, mit tud ajánlani Őfelsége.
- Tartok attól, túl sok trükk bújik meg a pixik fantáziájában ahhoz, hogy minden variációt megismerjünk.
Jegyzem meg halkan Nizzi szavaira, majd először Pakshára figyelek, de ő egészen gyakorlatias dologgal hozakodik elő. És neki is igaza van. Akármilyen hacukában nem vonulhatunk át a kaptáron. Nekem ráadásul nem ártana valami tartalékra is szert tenni.
Gwendolyn kisasszony is előhozakodik a farbával, rátér a lényegre. Hát...
-Erre én is kíváncsi vagyok.
Megint csak halkan jegyzem meg, koránt sem akarok jutalom éhesnek tűnni, de ha már belevágunk, legalább legyen valami ésszel fogható értelme.


Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Feb. 14, 2024 8:04 am






Red Queen, White Queen




Amikor tudatjátok Selene-nel a döntéseteket a királynő szélesen elmosolyodik, majd visszaül a trónjára. Először Paksha kérésére bólint, majd jelentőségteljesen néz a trón előtt ücsörgö Chezre, aki erre felállt és elsietett, remélhetőleg azokért a bizonyos ruhákért.
- Nem látom akadályát egy ilyen ígéretnek. – bólintott először Moros kérésére, valószínűleg erre volt a legrövidebb és a legkönnyebb válaszolni. - Ami a jutalmat illeti, úgy tudom a gyémánt, a zafír és a smaragd odafent az emberek között is értékes. Száz fejenként, egyharmad ilyen, egyharmad olyan, egyharmad harmadik. Hacsak nem akartok mást természetesen. Nem feledkeztem meg az információról, amit az éjtündér kért, sem arról, amit a fénytündér küldött, hogy megtarthassa az erejét, már ha gondolkodott a feltételekről. Tudok adni abból, amit ittatok, egy napig tart a hatása, és hogy hogyan működik azt épp tapasztaljátok a bőrötökön.
Hogy ezt mennyire tartjátok nagylelkűnek, az éppen rajtatok múlik. A drágakövek adottak, a többit kérnetek kell, de úgy tűnik lehet őfelségével alkudozni. Végül pedig Nizase és Warwick kérdése következett, szándékosan hagyta a végére mert talán ezt volt a legnehezebb felvázolni.
Selene intett a kezével, mire a terem közepén megjelent egy piros, áttetsző illúzió.* Egy oktaéder volt rajra számos lyukkal mind a nyolc oldalán, és valahol a közepe felé egy nagyobb lyukkal.
- Ez a Vörös Palota, az eredeti királynői rezidencia. Nem igazán erőd, mint ez, de a sziklába ágyazva képzeljétek el, amelyhez számos kisebb-nagyobb járat vezet. Jelenleg ötszáz pixi lakja, ennek a fele képzett harcos, és bár eredetileg ebben a kaptárban senki sem katona a nővérem a képzett harcosokat biztos, hogy besorozta, és a maradék képzetlent is harcra kényszerítheti, hacsak nem tudnak kitörni a befolyása alól. Amit már megtehettek volna, ha akarnak, de nem csatlakoztak hozzám. A kaptárak harcmodora ritkán nyílt csata, inkább kisebb csapatok gerillaakciói, amik legfőképp a megtévesztésre épülnek. Teremteni könnyedén tudjuk az illúziókat, de megérezni a mágia rezdülését csak a legjobbak szokták. Ellenben nem tudják és nem is akarják illúziókal ellátni az egész helyet, ha nem számítanak ellenségre a falakon belül, így ilyesmitől akkor kell majd tartanotok, ha esetleg lelepleződnétek. Ha ez így történik, akkor is meg fogják próbálni kiszámítani a haladásotokat és az utatokba tenni az akadályokat, ezért javaslom, hogy törekedjetek arra, hogy ne tudják kiszámítani a következő lépéseteket. A nixád kamrája annak idején itt volt.
A palota képének a legalja – az oktaéder alsó csücske – felragyogott.
- Hogy jelenleg hol van, nem tudom, talán ugyanott, talán Edna már elszállította, de az biztos, hogy a palotán belül és elég nagy helyen ahhoz, hogy a gondozóinak is legyen körülötte szállása meg minden ami kellhet. A nixád kamrája felett vannak az alkimista laborok, felette pedig királyi könyvtár. Jelen helyzetben ez utóbbi a legbiztonságosabb, még a Fehér Erődnél is fontosabb. Az a hely szent a kaptárunknak, még Edna sem kockáztatná meg, hogy az ott őrzött tekercseknek bajuk essen. A nővérem trónterme itt van. – ragyogott fel a felső piramis közepe. – Fölötte személyes kamrák vannak, vagyis annakidején azok voltak, alatta pedig kiszolgálóhelyiségek. Nézegessétek ameddig csak gondoljátok. – mondta Selene, majd hátranézett a válla fölött. Ő előbb vette észre az érkező macskát, mint ti, aki viszont több pixivel együtt érkezett. Őket sem takarták illúziók, és hat próbababát toltak kis kerekeken maguk előtt. Mindegyiken ugyanaz a ruha volt (három női verzió és három férfi), amik úgy néztek ki, mintha könnyű páncélok lettek volna őszi levelekből. Mindegyiknek volt mellvért része, válla, karvédők és lábvédők is, amiket fehér, kinézetre lenvászon, de annál sokkal könnyebb és puhább anyagú alsóruházatra kellett felvenni.
- Remélem ez megfelel öltözéknek. Könnyű és rugalmas, de ellenálló, színeit tekintve még anyám idejéből.

*Úgy képzeljétek el, mint egy 3D-s hologrammot a sci-fi filmekben


Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Feb. 17, 2024 3:34 pm




Red Queen, White Queen



A terv


-----------------:O:-----------------




Csak egyet tudok érteni a többiekkel, amikor fizetséget, több információt, valamint a jövőre nézve biztosítékot kérnek, hogy ne történjen hasonló – tudtunk nélküli – „segítéség” nyújtás kikényszerítése, egyenesen az ágyunkból. Kezdem azt is becsülni, hogy legalább abban szerencsém volt, hogy nem valami naiv, elveszett bagázzsal hozott össze a balsorsom, hanem legalább annyira számítókkal, mint én magam vagyok.
Az a Paksha fiú ráadásul még arról sem feledkezett meg, hogy valami normálisabb, az alkalomhoz illőbb ruházatot kérjen, mely a királynő és a Macskalény egymásra vetett pillantásából ítélve már nekik is eszükbe jutott. Egy pillanatra szégyenkezés futott végig rajtam, ahogy a felettébb szedett-vedett öltözékemre pillantottam, de aztán kisöpörtem a fejemből ezt a gondolatot, mivel nem mi tehettünk róla, hogy így kerültünk ide, sőt….. akár pucérok is lehettünk volna, nem?
A finom légies fénytündéren ismét elismerően végig szaladt a pillantásom, mert már nem először ragaszkodott hozzá, hogy pontosítsa a királynő egy kicsit, mivel is akarja majd meghálálni nekünk, ha a kezére juttatjuk azt az értékes lényt. A lány nem volt ugyan ember, de hasonlóan gondolkodott, mint én: ha már kockáztatunk, akkor fizessék meg az árát.
Ezért bár én hangosan nem helyeseltem, de biccentettem, mind felé, mind a hasonlóan fogalmazó alakváltó lány felé.
A szívem akaratomtól függetlenül meglódul, amikor a királynő nem habozik megszabni a jutalmunkat, hiszen ez nagy vagyont jelentett, még ha olyan könnyedén ajánlotta is fel, mintha neki semmiség lett volna. Ez megerősítette volna a házunk, családunk hatalmát és a hatalomban betöltött szerepét a jövőre nézve is. Lehet, hogy ostobaság volt tőlem, de a képességem tovább megtartása a megismert kockázatokkal, már nem is volt olyan fontos, nem akartam megőrülni……
Máris azon agyaltam, hogy alkudozni fogok azért, hogy a képességem drágakőre váltom, ha már másnak plusz szívességet is hajlandó adni, de Selene már a Vörös Királynő rejtekének ismertetésénél tart és ha mindehhez hozzá is akarok jutni, akkor most figyelnem kell, holtan nem élvezhetem a gazdagságomat.
Viszont az is biztos, hogy az a labirintus elég gyilkos küldetésnek látszik, még az újsüttetű képességeinkkel is.
~ Ötszáz pixi! Lehet, hogy nem harcos mind, de ha ott vannak, biztos hűek a királynőjükhöz. ~ fut át rajtam a komor gondolat.
- Miért is lenne a ki- és bejáratokhoz közel, nem igaz? – szólalok meg nem kissé frusztráltan a hallottaktól. – Még azzal együtt is, amire képesek vagyunk, - intettem végig a csapatunkon, - az esélyek, a bizonytalan helyismeret és az ellenfél nagy száma ellenünk szólnak, éppen ezért – ha már nyakig benne vagyok, legyen a lúd kövér, - kérek még harminc gyémántot, cserébe nem kérem azt az átkozott italt. – jelentettem ki az uralkodóra nézve a kivetített térképről.
Persze azért alaposan tanulmányoztam a helyszínt, ahová mennünk kell majd és azt is megjegyeztem, hogy legvégső esetben, ha minden kötél szakad a Könyvtár lehet a célunk. Ha annyira becsben tartják, akkor zsarolhatók is vele.
Ahogy megérkeztek a ruhák, őszintén meglepődtem, nem számítottam erre. Bár soha életemben nem viseltem egyenruhát, ez nem is nézett kis rosszul, úgy látszik a Királynő minden előnyt meg akar nekünk adni.
- Mágikusak? – léptem ahhoz, ami a legjobban illett volna rám. – Ha megegyeztünk, akkor részemről nem húznám az időt, csak jobban felkészülhetnek ránk. – jegyeztem meg még hozzá.



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Feb. 18, 2024 8:00 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


A zsoldosléthez hozzá tartozott az is, hogy valaki az utolsó rézérmét is kialkudta a munkáltatójából, de ezt valahogy én sosem tudtam a magamévá tenni. A faunok nem alkudoztak, más tündérek faunokkal nem alkudoztak, az emberek között pedig a követség számláján szépen elfért minden kiadás. Szóval nem is igazán tudtam mit kezdeni a felajánlott száz ékkővel, csak zsebre tettem a kezem és vártam, hogy a többiek letudják az alkudozást. Nem voltam egészen biztos benne, hogyan tudnék hasznot is húzni ebből az egész történetből azon kívül, hogy elengednek, és ez meglehetősen bosszantott. Az egyetlen értékes dolog itt a nixád volt, amivel nem sétálhattunk ki. Talán ha sikerült volna kiderítenem, hogy hol volt helyileg ez a kaptár, az később felhasználható lett volna, de nem voltak annyira ostobák valószínűleg, hogy elárulják. Annál jobban féltették a titkukat.
Mindegy, ezen ráértem közben gondolkozni. Egyelőre praktikus problémáink voltak, mint például hogy hogyan jussunk be egy kifejezetten jól megépített palotába és ki.
- Ha a könyvtár tényleg ennyire szent, talán használhatjuk elterelésnek. - dörgöltem meg az állam. - Ha Edna királynő azt hiszi a könyvtár veszélyben van, talán nem gondol rá, hogy a nixád is célkeresztben lehet. Mármint ehhez nem kell ténylegesen fenyegetnünk a szent könyvtárat... - pillantottam itt oldalasan Selene királynő felé. - ... elég, ha a Vörös Királynő ezt hiszi.
A ruhák kérdését én nem éreztem annyira égetőnek, mint sokan közülünk és kifejezetten nem szerettem, ha valami a bőrömhöz ért, de egy kis fanyalgás után elfogadtam a pixi-páncélt (mert mi más lehetett volna).
- Egy utolsó kérdés. Gondolom tekintve, hogy ez gyakorlatilag egy háború, nem lesz zokon véve néhány halott Edna táborából... de ha mégis, most szóljon felséged.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Feb. 19, 2024 7:33 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Ékkövek... Talán nem sokkal ezelőtt boldog lett volna, ha valaki egy kisebb vagyont ajánl neki a szolgálataiért. Most inkább csak zavarja a dolog. Ahogy a Gaia-val való találkozás óta minden egyes zöld-arany kőben őt látja, most úgy hiszi, hiába a fizetség értéke, csak vérdíj ez, a nixád életének ára. Warwick alkudozása is csak arra emlékezteti, hogy a férfit csak a vagyon érdekli, szerezze azt meg akárhogyan.

- Csak tartsa meg a köveket, felség - utasítja vissza az ajánlatot a lány, néhány pillanat gondolkodás után. Persze hogy eljátszik ő is azzal a lehetőséggel, hogy nem kell már soha többet aggódnia, hogy lakbért kell fizetnie, vagy dolgoznia kell, de aztán már hessegeti is el magától a gondolatot, mert úgy hiszi, számára a vagyon minden lenne, csak nem áldás. - Vagy adja olyanoknak, akik már eddig is kárt szenvedtek a csatározásaik miatt...

Csak egy ostoba ötlet, csak egy furcsa és illanó idea, hogy ne kelljen azt éreznie, megvásárolták. Aztán már a képet nézi, próbálja felfedezni, vajon a szokatlan képen lát-e olyat, ami majd útbaigazíthatja  őket, ha ott lesznek. Azt nézi, vannak-e rejtett aknák, falban végződő zsákutcák, vagy éppen szűkös bejárattal rendelkező kamrák. De minden furcsa és idegen, s első pillantásra kicsit sem emlékezteti az emberek városaira. De mert a királynő hagyja, hogy addig szemléljék a levegőbe rajzolt képet, míg akarják, így eljön az idő, amikor rendszert vesz észre a "kaptárban". Járatok futása mutat neki utat, meglátja, hogy vannak azonos irányba, párhuzamosan futó járatok, s olyanok is, amelyek aztán nagyobb "termekbe" futnak össze.

Szemlélődését sosem látott öltözeteket viselő, kerekeken guruló babák érkezése zavarja meg, s Selene magyarázata, hogy öltség csak magukra a ruhákat, akár ha különleges csapatának egyenruhája lenne. Akár varázslattal felruházott holmi, ha Mr. Leininger jól találgat. S akkor hallja meg a faun megjegyzését is.

- Fegyvertelenek vagyunk, Mr. Moros. Ha ez egy háború, mi leszünk az első áldozatok, ha nem vigyázunk...




Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Feb. 19, 2024 7:59 pm




Red Queen, White Queen


A terv

----------------- :O: -----------------


Úgy tűnik, kezdenek felgyorsulni az események. Paksha kérésének engedve a macska távozik, Selene királynő pedig elénk varázsolja a Vörös Erőd képét. Igazán fantasztikus látvány a különleges építmény, amely átlátszó, így látni lehet a folyosók és termek kuszaságát. Na meg azt is, ahogy az említett helyiségek egymás után villannak fel. Igyekszem megjegyezni az útvonalakat és helyiségek elrendezését. Na persze, az ötszáz pixi létszáma nem éppen kedvező. Erősen túlerőben vannak. Felmerül bennem a kérdés, hogyan fogunk átjutni rajtuk észrevétlenül, és egyáltalán nem tetszik az a gondolat sem, melyet Moros úr vet fel. Nem fűlik a fogam ahhoz, hogy pixiket gyilkoljak. Persze, ha elkerülhetetlen a tűlélésünk érdekében, az más dolog. Csak hát na...
A jutalom vonatkozásában egyelőre nem nyilatkozom, előbb éljük túl ezt az egészet, aztán majd meglátjuk mi lesz. Közben a macska is visszatér, kíséretében még néhány pixi, akik ruhababákat gurítanak meguk előtt, rajtuk egyforma öltözékek. Selene királynő szavaira, akaratlanul is feléje fordulok, ahogy kibuknak belőlem a szavak.
-Remélem ez a Vörös Erőd katonáinak egyenruhája, még ha a kedves mama korából való is? Mert, ha nem, akkor elég nagy bajban leszünk.
Mert ha tényleg nem egyezik, akkor ebben a cuccban biztosan felhívjuk magunkra a figyelmet, míg, ha tényleg egyezik az öltözék színe, formája, akkor a bejutásunkat segítheti, illetve az építményen belüli haladásunkat is. Akkor, kiváló álca.

Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Feb. 19, 2024 8:48 pm






~ Red Queen, White Queen ~



A bőséges jutalomra csak bólint, nem szól semmit. Nem akarja ismételni önmagát. Már egyszer szólott a tekintetben, hogy mit kérne ha vagy-vagyról lenne szó, így úgy fogta fel, hogy a kövek ráadás. Nem jön rosszul. A kutatásakor lehet bőséges kell, hogy legyen egyesekkel információkért cserébe. A térképet megnézte, meghallgatta a mit mondott a királynő és a többiek róla, de nem szólt közbe. Kezdte a sok információ és ismételgetés kikezdeni a türelmét. Elkalandozott a tekintete és a ruha, ami inkább páncél volt, pont jókor jött. Odasétált ahhoz amelyik az ő mérete lehetett és a karvédekkel kezdte az öltözködést. Ebben az öltözékben még a mackónadrágja is jó mutatott. Felcsatolta magára a lábvérteket, amit egy kicsit körülményesen húzott magára a földön ülve. Majd jött a nagy feladat, magára rángatni a mellvértet. Mivel a szárny az eredetiéhez képest egy otromba másolat volt és sokkal tömzsibb egyszerűen képtelen volt beletalálni a szárnynak kihagyott lyukba és hiába nyújtózkodott a háta felé, csak nem érte el a kifeszített szárnyait, hogy belesegítse a helyükbe kézzel. Így hosszú másodpercekig kűzködött az öltözködéssel, mint egy kisiskolás a pulcsájával félig a fején.
- Fegyvertelenek vagyunk, Mr. Moros. Ha ez egy háború, mi leszünk az első áldozatok, ha nem vigyázunk...
Ez a két mondat megütötte a fejét a háttérben. Megállt a szenvedéssel és a csapat felé fordult. ~Még mindig összeakadva a szárnyával.~
- Ó tényleg, kapunk fegyvereket? - Neki mondjuk nincs szüksége rá nagyon, meg talán azoknak csak árt, akik nem tudnak bánni vele, de sose tudni mikor jön jól egy kezdő szerencsés előre szúrása, ha úgy adja a szitu.

Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Feb. 20, 2024 9:17 pm






Red Queen, White Queen




Őfelsége egy ideig csak figyel titeket, hogy reagáltok a ruhákra, a kis bemutatóra, majd először Warwickhoz fordult.
- Szóval te is azok közé az emberek közé tartozol, amilyenekről a jelentéseink szólnak. Értem. Nos, az, hogy a hölgy lemondott a jutalmáról megkönnyíti az alkudozást, a tiéd lehet az ő része is. – biccentett itt Nizase felé is. Ez után intett a páncélok felé, amik a mozdulatára mély rubinvörös színt öltöttek, ezzel meg is válaszolva Amelia kérdését. Eddig nem úgy néztek ki, mint a vörös királynő egyenruhái, így viszont igen.
- A páncélok nem mágikusak, hisz ruhát kértetek, és azt is kaptatok. Egyébként sem baj, ha nem komplikáljuk tovább a helyzetet esetleges mágikus interferenciákkal. A mi mágiánkkal jól működnek, ám mivel még nem láttunk a tiétekhez hasonlót, legalábbis sok az újdonság, így a biztonságos. Fegyverekre pedig szerintem nincs semmi szükségetek, de ha ragaszkodtok hozzá, kaphattok lándzsát, tőrt vagy kardot.
Lőfegyvereik nem voltak, a tündéreknél ez eleve nem volt divatban, Paksha, Moros és Gwen ezt tudhatják, de ha belegondoltok, akkor logikus is, hogy ilyen aprócska méretben nem tudtak még puskákat gyártani. Talán hasznos sem lett volna.
Végül Moroshoz fordult, és most először tűnt a királynő valóban szomorúnak.
- Ahogy mondtad, háború van, és abban életek vesznek el. Mégis a kaptár minden egyes tagjáért vérzik a szívem, aki elesik a viszály során. Ha úgy adódik, tegyétek, amit tennetek kell. Minél előbb befejeződik ez az egész, annál több élet menekül meg végül.
Láthatóan ő sem gondolta, hogy ti lennétek nagyobb veszélyben, őfelsége bízott a képességeitekben.
- Kaptok egy vezetőt is. – mondta, majd ekkor az egyik oldalsó szobából elővezettek egy pixit. Magas volt, fehér hajjal, fehér bőrrel, és rubinvörös szemekkel, olyan klasszikus albinónak tűnt egyébként, de mivel itt mindenkinek furcsa színei voltak, ezért nem volt biztos, hogy az is volt. A keze meg volt kötözve, de két őr eloldozta.
- Meguntad a füleket? – nevetett fel Mr. Hatter, amikor meglátta.
- Meg. Gondoltam vége van a játéknak úgyis. – szólalt meg a pixi, konkrétan a fehér nyúl hangján, csak hogy kétségetek se maradjon. Ez után felétek fordult. - Na szóval. Ti fogtok harcolni, meg kitaláljátok a stratégiát, én meg az életemért cserébe biztosítom, hogy ne tévedjetek el, meg hogy megmaradjon a szép piros színezés a ruhátokon. Aztán ha megszereztétek, amit kellett elválnak útjaink.
Chez megcsóválta nagy macskafejét.
- Jaj, olyan drámai vagy. Ez csak egy kis hadifogság, és még a fejed is megtarthattad. Fordított esetben én nem jártam volna ilyen jól. – dorombolta, mire a Nyúl, aki mostmár nem volt nyúl csak megforgatta a szemét.
- Induljatok hát. Sok szerencsét.

Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Feb. 24, 2024 7:24 pm




Red Queen, White Queen



Vágjunk bele!


-----------------:O:-----------------




A faun eddig is értelmesnek tűnt, most meg azon mérgelődtem magamban, hogy ellopta a ki nem mondott gondolataimat, amivel előrukkolhattam volna, ha a kijutásunk valamiért meghiúsul és amikor ettől természetesen mindenki kétségbeesik. Én lehettem volna a megmentő, ám Moros úr meghiúsította a tervemet, de talán nem is baj, hogy egyelőre a háttérben maradhatok és más követ el előbb-utóbb hibákat. Persze én drukkolok, hogy minden simán menjen….elvégre élve akarom megúszni ezt az egészet. Ezt kell szem előtt tartanom.
Nizase kisasszony „nagylelkűségére” nem tudok megállni egy szemforgatást, ez annyira …..áhh…ostobaság. Ezek a pixik tartoznak nekünk. Elraboltak és az életünket kockáztatjuk!
És én biztos, hogy nem tervezem, hogy áldozat leszek, egyet kell értenem a faunnal, mindent meg kell tennünk, hogy ne essen bajunk és győzzünk.
Paksha kérdésére én is a királynőre nézek, mert egy karddal tudnék mit kezdeni, de persze nem kaphatunk meg mindent, amit szeretnénk…..
- Nem tudom milyen emberekről hallott, de én csak annyit kérek, amennyit kockáztatok. – vontam meg a vállam az Uralkodó megjegyzésére.
Nem érdekelt a véleménye, amíg teljesíti az alku ráeső részét, az a lényeg, hogy megkapom a köveket.
A ruhák színeváltozása valószínűleg újabb illúzió, de addig jó míg működik, azt azonban sajnálom, hogy semmi különlegesre nem képesek. Hát ez van.
- Egy kard jól jönne. – szúrom közbe, ha már felajánlotta.
Jól leplezem a fintorom, mikor előadja a „vérzik a szívem” dolgot, mert nem gondolhatta komolyan, hogy egy háborúban nem sérül meg senki! Ha meg ennyire lágyszívű, akkor véleményem szerint nem sokáig fogja megtartani a trónját, de az már nem az én problémám lesz.
Először nem értettem, miért egy rab lesz a vezetőnk, míg meg nem szólalt és ki nem derült, hogy a Nyúl az, csak most normális pixi formában, bár ha ez a normális.
- Ő? – kérdeztem megrökönyödve, kissé megakadva az öltözködésben, amit már elkezdtem. – És mi a biztosíték, hogy az első adandó alkalommal nem fog elárulni minket? – néztem körbe, mit szólnak ehhez a többiek.
Hiába viselkedtek eddig is érthetetlen módon eddig is barátokként Hatter-rel, meg a tojásokkal, mégis csak Vörös Királynő embere volt, vagy nem?
Mindenesetre én már beöltöztem és ha kardot is kapok, részemről indulhatunk vagy a Nyúllal vagy nélküle…..



Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Feb. 25, 2024 6:47 pm




Red Queen, White Queen


Készülődés

----------------- :O: -----------------


Felkapom a fejemet, amikor Selene királynő megszólal. Magamban fel is morranok kicsit. Ugyan milyen jogon mond ítéletet Warwick úr felett? Magamban el is döntöm, hogy vannak ennek a pixi királynőnek igen kellemetlen, koránt sem szimpatikus jellemvonásai. Többek között, hogy azt hiszi, bármihez joga van. Nem vagyok harácsoló fajta, soha nem érdekelt a pénz. Ha kérhetnék mást, ami nem veszélyes a testi épségemre, bizonyára azt kérnék. De úgy nem kell a plusz képesség, hogy aztán életem végéig erre a helyre kényszerüljek. De mivel akaratom ellenére vagyok itt, belekényszerítve egy elkerülhetetlen viadalba, igenis jogom van, és velem együtt a többieknek is, elfogadni, kikérni egy, az életünk árának viszonylagosan megfelelő, jutalmat. Én nem mondok le, persze, nem is kérek pluszt a felkínált mennyiségre, de a királynőnek egyáltalán nincs jogában elítélni valakit azért, mert magasabb árat kér az életéért cserébe. És most tegyük félre azt, hogy szívem szerint egyáltalán nem csinálnék semmit, hanem szépen hazamennék. Csak éppen a társaimat nem akarnám cserben hagyni.
Egy szóval nem tetszik, ahogy lebecsmérlően beszél az emberekről. Így akaratlanul is, rábólintok Warwick úr szavaira. Teljesen igaza van.
Közben persze a páncélok színt váltanak, így megválaszolva a kérdésemet, most már úgy néznek ki, mint a Vörös Erőd katonáinak páncélzata. Öltözködni kezdünk.
- Egy tőrt én is elfogadnék.
Nem vagyok persze nagy harcos fegyverrel, hiszen egészen másféle módon szoktam harcolni, már amikor vadászok.
Közben egy vezetőt is kapunk, és mit tagadjam, kellően meglepődök a személyét illetően.
- Kicsit feltűnő jelenség. Lehet, hogy saját magára is kéne egy álcát bűvölni.
Jegyzem meg, miközben megint csak magamban, újra osztom Warwick úr nézetét. Elvégre a Nyúl tényleg a Vörös királynő embere. Nyula... pixije.
Mindenesetre, eljött a pillanat, amelyben már nem lehet tovább húzni az időt. Indulni kell...
Már csak remélni merem, hogy nem a vesztünkbe rohanunk bele.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Feb. 25, 2024 8:54 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


Kíváncsi lettem volna, hogy a fehér nyúl azért választotta ezt az álcát, ahogy eredetileg is kinézett - tejfehéren, vörös szemekkel, mint a vajákosok -, vagy ez is csupán egy újabb réteg volt és csak szerette ezt a színkombinációt. Minden esetre én sem hittem, hogy ettől most hirtelen átállt volna az ellenség oldalára. Talán csak követte az ár folyását, ameddig épp kényelmes volt - vagyis nekünk kellett gondoskodnunk róla, hogy másfelé kényelmetlen legyen.
- Fegyvertelenek? - néztem felvont szemöldökkel Nizase felé. - Én nem érzem magam annak, Miss Nae, de ha attól jobban érzik magukat, hozhatnak magukkal valamit. Én a tőrt javasolnám, azt gyakorlás nélkül is könnyű valaki nyakába állítani egy sarok mögül.
Időközben befejeztem a pixi-páncél csatjainak igazgatását - vagy hát feladtam, hogy ennél jobban kinéző eredményre jutok -, szóval még utoljára megropogtattam a nyakam és a kijárat felé néztem.
- Azt hiszem ideje indulnunk. Nyúl uraság, számíthatok a segítségére, hogy a csapatunk kevésbé röpképes tagjait szilárd talajra juttatja az erőd kijáratában?
Végülis fentről lefelé nem volt lehetetlen dolog közlekedni, ellenben a lentről felfelével, csak hát eléggé fájt az érkezés, ha valaki nem volt tündér.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Feb. 26, 2024 7:59 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Nem igazán érdekli, hogy a királynő Warwick-ot fizeti ki azzal a jutalommal, amelyből ő nem kér, hiszen ez tényleg vérdíj, a nixádé, s talán pixiké és az övék is. Hiszen ahogyan mondják, ez háború, amelybe úgy cseppentek bele, ahogy torkos légy a tejszínes bödönbe. Hát még mindig ellenkezik a lelke, de nem igazán van választása. Ő maga is indulna már, de talán nem azért, hogy minél gyorsabban teljesítsék a királyná óhaját, sokkal inkább azért, hogy újonnan szerzett képességével tapogatózzon az esetleges kiutak után.

Mert nem adja fel azt, hogy más utat találjon ebből a helyzetből, hogy leljen egy menekülési útvonalat, ha rosszra fordulnának a dolgok. Mert ő sem igazán bízik a Nyúlban, ki most új alakban, de cseppet sem biztató indokkal csatlakozik hozzájuk, s lesz vezetőjük. Éppen ezért a fegyverre is igent mond, s talán elégedettség tölti el, hogy Moros e nélkül sem érzi magát fegyvertelennek. Ő sem akarja annak érezni magát.

- Ha azt mondja, egy tőr alkalmas lenne, legyen az - csatlakozik Améliához, s ha kap, hát vörössé váló páncéljában azt nézi majd, a lány, ki nála talán jobb fegyver-ismerő, hová is teszi. Mert biztos helyre kell rejtenie, hiszen a faun máris új próbatételt tár eléjük, s Nizase gyomra felkavarodik a repülés gondolatára. Furcsa módon most először érzi azt, hogy nem szeretne elszakadni a talajtól és a kövektől. Az új képessége új érzéseket kelt benne, s még nem tudja, hogyan is kezelje őket. Hát inkább csak hallgat, s ha végre útra kelnek, a sziklákat fürkészi, csak hogy "gyakoroljon".




Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Feb. 26, 2024 8:37 pm






~ Red Queen, White Queen ~



Ennyire még nem volt nehéz felöltözni. Az új szárny rigid volt és rugalmatlan. Nem hajlott rendesen ahogy kellett volna. Nem beszélve arról, hogy a vége óhatatlanul is vastagabb a felhasznált fém miatt, amitől sehogy sem került a helyére. Volt annyi büszkeség benne, hogy (egyelőre) ne kérjen hangosan segítséget a többiektől, azonban minden egyes elmúlt másodperccel egyre kínosabb volt a szitu.
Erre persze nem gondolt, amikor a vágyott szárnyat megalkotta magának. A "nem férek bele a confekció méretbe" probléma eddig nem látott élményeit érezte át. Mint az a ruha, amit kinőttél de még emlékszel rá, hogy milyen volt régen benne. Az érzés, hogy "fel kell jönnie annak a cipzárnak", nem hagy nyugodni, és újra és újra megpróbálod felrángatni magadra.
Hátra dőlt teljes felsőtesttel, megragadta jobb kezével a vért jobb oldalát és lehúzta. A bal kezével a tarkója mögött nyújtózkodott, mint egy balett táncos, mindezt nagy terpeszben. Megragadta a vért jobb oldali felső végét és balra húzta. A vért hátán volt egy-egy nyílás a szárnyainak, amikbe a szóban forgó szárnyak nem akartak a helyükre ugrani. A két erő irányával együtt megnyúlt annyira a piros vért, hogy elég tág lett a szárnyaknak, azonban kellett volna a folyamat befejezéséhez a harmadik keze, hogy a szárny a helyére is kerüljön. Itt következett két dolog. Izomerő, hogy a testtartását is és a karjait is tudja még egy kicsit tovább tartani, illetve az a mentális erő, amivel ráfókuszáljon a félig fém, félig ideg végződésekből álló szárnyra és akarattal mozgassa a helyükre. Ez a folyamat eltartott pár… nagyon hosszú másodpercig, amíg szoborként állt kitekert testtartással és csak a jobb szárnya remegett meg néha. Majd hallott egy kattanást, ami azt jelezte, hogy talán sikerrel járt. Óvatosan elengedte a vértet, majd baljával meghúzta lefelé a vértet jobb oldalról és jobbjával a tarkójánál oldalra fölülről, megismételve az előbbi manővert csak fordítva, amikor az ellenkező erő hatására az előbb még a helyén álló szárny kipattant a helyéből.
Legyőzött arcvonásokkal engedte el a vértet és meredt maga elé.
Na most mi legyen....

Ajánlott tartalom



Red Queen, White Queen - Page 5 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.