Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenPént. Május 17, 2024 8:24 pmVahe's WrathNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandCsüt. Május 16, 2024 5:40 pmZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 18%
4 Hozzászólások - 18%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Red Queen, White Queen

+3
Gwendolyn Edevane
Moros Greycloud
Vahe's Wrath
7 posters
Go down
Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Nov. 04, 2023 1:47 pm
Red Queen, White Queen






Red Queen, White Queen

Gwen in Wonderland

   A koncentrált fényt – legalábbis fejben így képzeltem el – először Mr. Greycloud irányába fordítottam. Mint faun, ő eddig is képes volt megnövelni vagy lecsökkenteni a súlyát tárgyaknak és személyeknek a gravitációhoz képest, most pedig saját magát tudta megtenni a tömegvonzás középpontjának és nem csak vonzani tudta a tárgyakat, de taszítani is. Szóval így sikerült neki felrepülnie az asztalra!
   Tekintetem a kis csoportunk harmadik tündérére esett, aki különböző testrészeit elveszítve mechanikus alkatrészekkel lett kiegészítve, viszont eddig bárki is végezte a munkát, tessék-lássék módon hagyta ott a tündért ezzel fájdalmat okozva neki. Most viszont minden tökéletlenségét megjavította, teste összeolvadt a mechanikus részeivel, szárnyát pedig újraalkotta, ezzel csökkentve azt a fájdalmat, amit tündérsége meggyalázása miatt érzett. Ő nem csak egy géppel kiegészített tündér volt többé. Egybeolvasztotta a hús és fém végtagjait. Ezek szerint ő képes lett uralkodni a fémen és valamelyest a saját szervezetén.
   Éreztem, hogy kicsit elfáradok, mint aki egy hosszabb lépcsőt mászott volna meg a lábain. A mágia használata sosem volt kevésbé fárasztó, de eddig legtöbbször csak világításra használtam, azt is többnyire az eladható termékeken, amikor egy-egy vevő betévedt a boltba, ami nem egy megerőltető művelet. Ellenben most olyan mágiát használtam és olyan mennyiségben, mint korábban sosem, úgyhogy pár perc után is éreztem, hogy hosszú távon ezt nem fogom tudni fenntartani, de amikor szükség lesz rá, akkor majd kapóra fog jönni. Viszont még mielőtt befejeztem volna, szerettem volna a csoportunk többi tagját is felmérni.
   Tekintetem a három emberre siklott. Mr. Leininger mondta, hogy lát dolgokat, de azok nem számunkra láthatatlan lények voltak, akik elraboltak minket – pedig végre egy újabb kérdésemre kaptam volna választ – hanem ugyanazt, amit mindenki más is, csak ő előttünk járt. Mint a nap sugarai, amik percek óta világítják ébredő világunkat, de mi csak késve látjuk meg a napot felkelni. Ez eléggé lenyűgöző volt és kifejezetten hasznosnak tűnt ebben a szituációban, hiszen ki tudja, hogy miért kerültünk ide és mi mindennel kell még szembenéznünk mire kijutunk innen. Ha kijutunk innen.
   Ezután a vörös hajú nőre néztem, aki érezte a környezetét. Pontosabban a különböző köveket érezte. És nagyon félt valamitől. Azt nem tudtam megmondani, hogy mitől, de nem úgy tűnt, mint aki lát valamit, ami ránk veszélyt jelent, viszont azt se tudtam meghatározni, hogy pontosan mi okozza félelmét.
   Végül a meglehetősen lengén öltözött nőre irányítottam tekintetemet és éreztem, hogy át tudna változni bármilyen állattá, csak hezitál, hogy ezt kipróbálja. Azt eddig is éreztem, hogy titkol valamit, de ez meg is magyarázta, hogy mit. Alakváltó volt, aki félt attól, hogy ez kiderül róla. Talán ezért sem merte kipróbálni újonnan szerzett képességét. És ahogy ő sem mondta el, hogy mire is lett képes az ital megivásával, úgy nekem sem állt szándékomban felfedni a többiek előtt, hogy mire lettem képes. Egy jó üzletember nem fedi fel titkait, legalábbis nem addig, amíg nem tud előnyt kovácsolni vele egy helyzetben.
   Viszont ennyi elég volt hirtelen a mágiahasználatból, mert úgy éreztem, mintha legalább fél Estrance-t körbefutottam volna. Jó érzés volt belelátni másokba, de nem tudva, hogy mi is vár ránk, inkább tartalékolni szerettem volna az erőmet.
   Mr. Greycloud leugrott az asztalról és javaslatával, miszerint nyissuk ki az ajtót, többen is egyetértettünk. Kicsit feljebb emelkedtem szárnyaimon, reménykedve, hogy bármi álljon az ajtó túloldalán, ha netalán veszélyes lenne, akkor az az extra magasság az valamennyi védelemmel szolgáljon.
   – Bármi is várjon ránk, mindannyiunknak szembe kell néznie vele, ha ki szeretnénk jutni. Ezért ha Önök is egyetértenek, akkor azt javasolnám, hogy mutatkozzunk be, ezzel megkönnyítve a későbbi együttműködésünket – pillantottam végig mindenkin. - Ha nem érzik kényelmesnek, hogy elárulják nevüket, akkor egy álnév is tökéletesen megfelel, hogy könnyebben tudjunk egymással kommunikálni. – Ugyan többen bemutatkoztunk már, lehet, hogy egyesek még aludtak, úgyhogy ismétlésképpen és bátorítólag újra bemutatkoztam. - Engem Gwendolyn Edevane-nek hívnak és mint ékszerész, nem igazán értek a harchoz. Legfeljebb repülve tudok egy extra perspektívával szolgálni.
Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Nov. 04, 2023 6:03 pm




Red Queen, White Queen


Mi van az ajtón túl?

----------------- :O: -----------------


Furcsa. Minden annyira furcsa. Még is valahogy egyből elfogadom az új helyzetet. Talán még is csak igaza lesz a faunnak, hogy ez egy álom. Ha pedig mégsem, és nekem lesz igazam... nos... az megint újabb hozzáállást követel majd meg. De most inkább a többieket figyelem, mert szinte biztos vagyok benne, hogy mind kaptunk valami plusz képességet, bár én a sajátomat még nem mutattam meg a többieknek. Ráér. Amúgy sem szívesen tolom senki orra alá, hogy alakváltó vagyok. Mert bár van igazán jó oldala, még is visszatart ezen a téren az előítélet.
Szóval elnézem a többieket inkább. A legszembetűnőbb valóban a tündér ifjú. Elképesztő dolgokon mehetett át, hiszen a fél testét fémek alkotják, melyek, úgy tűnik, hogy eleddig nem működtek teljes összhangban. Megkapta azt a lehetőséget viszont, hogy kiigazítsa a hibákat, és... szárnyakat alkotott magára. Mit mondjak erre? Hiszen azoktól tündér egy tündér. Megértem, hogy azt vette előre, ami a legfontosabb. A helyében én is ezt csináltam volna. A másik a faun. Mint tudom, a faunok a súlyukkal tudnak bűvészkedni, s lám, a mi társunk is ehhez kapott némi erősítést. Igazából nem is igazán értem, hogy miféle erősítést kapott, de... talán a testsúly csökkentéssel lehet összefüggésben.
A többiek képessége nem ennyire látványos, ahogy az enyém sem lehet az a többieknek. Amit még is elcsípek egy futó pillanatra... Nizase tekintete, mintha élénkebb zöldben fénylene... Kutatva pillantok felé, de aztán a tündér ifjú hangja térít újra magamhoz, ahogy bemutatkozik. Kellemes hangja van, én pedig megint csak elmosolyodom, biccentek felé a bemutatkozásra. Aztán újra a faun veszi át a szót. Néhány lépést teszek az ajtó felé magam is, s amikor a készség feltárja a mögötte rejtőző helyiséget, a férfiak háta mögül kutatom tekintetemmel. A faun szavaira magamban azért elmosolyodom. Mert bár "harcedzett" nem vagyok, de azért van némi meglepetés a tarsolyomban. Egyelőre azonban nem kell még elővennem.
Közben a tündérlány is megszólal, csatlakozom hozzá én is.
-Amelia Barlow vagyok, szólítsanak csak Ameliának.
Utána Warwickra pillantok, ahogy a közelembe sodródik, felé is dobok egy halvány mosolyt.
-Induljunk! -Mondom halkan.- Ne várassuk meg a vendéglátónkat, ha van ilyen...

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Nov. 05, 2023 1:05 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Csak toporog, amíg a többiek mind tesznek valamit. A faun a kulcs után indul és szerzi meg olyan könnyedén, akár ha a gravitáció legyőzése a legegyszerűbb feladat lenne. És a patás tündér az, aki az ajtó felé indul, maga mellé rendelve Warwick Leininger-t és az ifjú fajtabélit, ki szárnyakat kapott ebben a furcsa - mivel mindannyian annak nevezik, így maga sem hívja másképpen - álomban. Ám nem csak szárnyakat, hanem hangot is, így a bemutatkozásba is ő kezd bele most, példaként szolgálva Ameliának és a hófehér hölgynek, akiről immár azt is tudja, hogy Miss Edevane-ként fogja majd szólítani. Tartózkodását gyűri le, amikor maga is megosztja a nevét a többiekkel, helybenhagyva a javaslatot és követve a példát. Úgy tesz, ahogyan Amelia is, talán csak annyival lesz másabb az ő "köszönése", hogy azokkal, kikkel már találkozott, tudhatják, hogy nem felejtette el őket. Mert emlékszik a leányra az Ispotályból és persze emlékszik a nemesre is.

- Igaza van, ha már összezártak bennünket, talán egyszerűbb lesz, ha valamilyen néven nevezhetjük egymást. Én Nizase Nae vagyok, bár vannak, akiket már ismerek - igyekszik nem nézni a Perem-béli kaland "kiagyalójára". Aztán persze úgy, ahogyan a sorstársak többsége, ő is igyekszik megosztani új képességének hozadékát a többiekkel, még akkor is, ha az, amit mondani akar, nem lesz túl biztató. - Sajnálom, de attól tartok, ez, amit látunk, csak egy illúzió. Kérem, ne kérdezzék, honnan tudom... Talán ugyanaz a hatalom mondatja most velem, ami... - nem fogja Gaia nevét belekeverni, ebben biztos. - Ami szárnyat adott Mr. Pakshának, vagy ami önnek... - pillant a faunra. - Önnek módot arra, hogy megszerezze a kulcsot. Azt hiszem, odakint csak köveket találnánk... És egy barlangot...




Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Nov. 05, 2023 8:42 pm






Red Queen, White Queen




Nizzi jóslata nem válik valóra. Amikor ugyanis mind szépen sorban átléptek az ajtón, egy furcsa tisztás tárul a szemetek elé. Az ég kék, még bárányfelhők is vannak rajta, körülöttetek pedig smaragdzöld fű van, amik ilyen méretben úgy néznek ki, mintha éles lándzsák volnának, amelyek egyhangúságát színes gombák törik meg. Ezek között a legkisebb is derékig ér, a nagyobbak alá pedig könnyedén be tudnátok húzódni, ha esetleg esőre állna az idő – de nem áll. Magukat a gombákat nem ismeritek fel, bár egyikőtök sem ért kifejezetten hozzá, a kék, piros, élénksárga, lila és rózsaszín kalapok nem olyanok, amik szembejönnének a piacon vagy a vacsoraasztalon. Az ajtóból ösvény vezet előre, akár földútnak is beillene, ha viszont megfordultok látjátok, hogy az ajtó, mintha csak lebegne a semmiben. Ha visszanéztek még látjátok a szobát, ahonnan kijöttetek az ajtón át, de ha becsukjátok, akkor olyan, mintha csak állna a mező közepén, de mellette nincsenek falak, sem semmilyen épület. A levegő friss és párás, alapvetően kellemes, ahogyan a hőmérséklet is.
Ha elindultok előre nem telik bele sok idő, talán fél percet sem kell gyalogolnotok, hogy az egyik gomba tetején megpillantsátok életetek legnagyobb zöld hernyóját… Vagyis, a teste hernyó, az arca viszont egészen emberi, elnagyolt vonásokkal, nagy orral de értelmes szemekkel, és éppen egy vízipipán pöfékel békésen. Amikor odaértek elé rátok néz és lustán nyújtózik egyet.
- Ó, hát felébredtetek végre, csodás, csodás… – a hangja mély, de akik értenek az ilyesmihez, azok rögtön kiszúrják, hogy álmatag is, és a vízipipában aligha sima dohány van. - Bevallom nagyon kíváncsi voltam, melyikőtökből mi válik, ritkán nyílik alkalmunk ilyen nagyszerű dolgokat látni, de mielőtt meséltek, egy pillanat…
Felvett maga mellől valamit, ami egy virágkehelynek tűnt, és belefújt, mintha egy kürt lett volna. Szép hangja volt.
- Mostmár hamarosan megérkeznek értetek, és elvisznek titeket a reggelire. De addig is, egy bemutatót, az igazán nagyszerű lenne! Nem is, hadd tippeljek, néhányótokra van tippem! – végignéz rajtatok, majd az egyik kezét – amiből igazán sok van neki először Gwenre szegezi. – Fénytündér vagy szóval… Illúziók? De nagy volt a dózis, szóval mi van még azon kívül? – majd Amelia következik. - Te pedig… erősebb vagy? Gyorsabb? – majd Warwick következik. - Te ember vagy így… Nem is tudom. Az utolsó ember álmodó volt, így ő másmilyen lett, de te álmodó lettél vajon? – majd Morosra néz. - Faun… Hmmm… A tömegvonzás kiterjesztése talán… Telekinézis? Az éjtündér pedig… Kell még hozzáérned dolgokhoz vagy megy távolról is minden? – majd utoljára Nizzire néz. - Felőled azonban ötletem sincs, leányom, de ez benne az érdekes.
Nizzi egyébként még mindig érzi a sziklákat. Egy sokkal nagyobb barlangban vagytok, mint ahol felébredtetek, de ez továbbra sem látszik barlangnak, de kérdés hogy a szemed csap be, vagy az új erőd?
Hamarosan két új alak tűnik fel a fűben. Olyanok mint két tojás – szó szerint és átvitt értelemben is, az alakjuk ugyanis olyan, mintha emberszerű tojások lennének, viszont teljesen egyformák.
- Jajj, most komolyan itt kellett nekiállnod pöfékelni, csak hogy te lásd őket először mi?
- Játszol itt a vendégekkel, pedig biztosan nagyon éhesek!

//Itt adok lehetőséget nektek reagálni, hogy ne vigyen el nagyon a lendület, hajrá! Következő reag november 12. vasárnap érkezik!//


Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Nov. 06, 2023 6:15 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


Némi összetöpörödés és bizonytalan új erők, és rögtön mindenki milyen kis bizalmas lett egymással. De ezek után udvariatlan lett volna kimaradnom a bemutatkozók sorából, így egyik kezemet a mellkasomhoz emelve meghajoltam a többiek felé.
- Örvendek a szerencsének. Maradjunk a Morosnál.
Ezúttal nem volt semmi oka, hogy ne a teljes nevemen mutatkozzak be, főképp, mivel Gwendolyn kisasszony egyébként is ismert, de sosem lehetett a faun elég óvatos. Én pedig minden voltam, csak épp óvatlan nem, ezt bárki - különösen Daphne - megmondhatta.
Ahogy a Paksha nevű tündérfiú besorjázott mellém és az ajtó kitárult, még utolsóként elkapta a fülem a Nizase-ként bemutatkozó embernő kijelentését.
- Ha ez valóban illúzió, akkor elsőrangú. - néztem szét ámulva az elénk táruló, most roppant erdőnek tűnő gombák sokaságán. - Hang, kép, még tapintás is. Bárki - és a bárki alatt itt főleg pixikre gondolok -, szóval bárki is csinálja, a saját ligájában mozog az erejét tekintve.
Vagy nem volt egyedül, ami a valószínűbb lehetőség volt. Persze a lábam önkénytelenül vitt előre egy ennyire absztrakt és képtelen világban, egyenesen a röhejes, de valahol mégis rémisztő hernyó elé. Egy hernyó. Egy emberarcú, beszélő hernyó. Ez mégis csak egy Álom lehetett, más nagyon nem csinál ilyet.
Persze dacoskodhattam volna, hogy mégis kinek képzelte magát ez a csúszómászó, hogy csak úgy bemutatót kér tőlünk, de ilyenkor általában sokkal előnyösebb volt az árral haladni, nem vele szemben. Úgyhogy megnyerő mosolyt szőttem az arcomra.
- Talált. - feleltem, aztán kinyúltam a hernyót a gombán tartó erővonal felé és megfordítottam, megpróbálva a levegőbe emelni egy kicsit, aztán ott tartani. - Bevallom, reménykedek benne, hogy ez az eddigi legnagyobb siker, amit elértek. Végülis nem akárkik itták meg a csillogó löttyöt.
A két tojás megjelenése elég volt, hogy kizökkentsen a varázslat közben, amitől a hernyó nem túl elegánsan lepottyant a gombára.
- Bocsánat, még gyakorlok. - mentegetőztem, aztán a két tojás - komolyan, mit szívott ez az Álmodó? - felé fordultam. - Ami azt illeti, valóban nagyon éhes vagyok, de remélem a vendéglátónk is csatlakozik hozzánk evés közben.
Hogy aztán fogadtatástól függően vagy munkát ajánljak neki a követségen, vagy eltörjem a csontjait. Semmi komoly.

Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Nov. 08, 2023 12:14 am






~ Red Queen, White Queen ~




"Amelia. Milyen szép neve van." Ezután a gondolat után sűrű pislogások között fordult az ajtó felé, és elindult előre. Hirtelen Moros háta nagyon érdekessé vált, meg "hozzáértően" bólogatott a Nizase Nae nevűként bemutatkozó lány szavaira. - Könnyen lehet... - újra a kezére terelődött a tekintete.
"Ez nem lehet más csak álom." Hirtelen értelmessé vált az ember kijelentése is.
- Ha nem tévedek, mindannyian álmunkból lettünk ide rángatva.... ez már lehet, öhm, valamilyen összefüggés. - Kicsit megköszörülte a torkát, régi szokás szerint, de nem tudta volna eltitkolni sem, hogy élvezi a hangját. - Krhm. Biztos vagyok benne, hogy zárt ajtók mögött aludtam el.
Közben kiértek a hűs szellő járta, friss levegőjű és egyben óriási rétre. - ...húha. Nem ilyen barlangokra emlékszem... - akart volna még valamit mondani a "húha" előtt, de kiverte a fejéből a látvány.
- Szóval így érezhetik magukat a pixik... - nem érezte a helyzet veszélyét egyelőre.
Túlságosan lángolt benne az új erő adta öröm, és valahogy képes volt lazán felfogni a történteket. Félig meddig Morost követve, el-el kalandozott a tekintete és nem tudta megállni, hogy ne simítson végig egy fűszálat legalább. Persze csak óvatosan, ő is tapasztalatból ismerte a fűszálak élét.
Odaérve a nagy hernyóhoz, felszökött szemöldökökkel bámulta a teremtményt. Egyszer még meg is rázta a fejét hitetlenségében, és akkor még a tojások sehol se voltak. - Ez nem lehet igaz - Magának suttogta csak ugyan, de pont akkor jutott rá a sor, és a hernyó valami olyasmit mondott, amire nem is mert eddig gondolni. Jobb tenyerét önkénytelenül is a föld felé tárta, és lehunyt szemmel kereste a legközelebbi fa gyökerét. Ha van a közelben fa, a gyökerei olyan szétterjedtek kell hogy legyenek, hogy nem kell látótávolságba lennie ahhoz, hogy.... nem sokára egy vékonyka rügy bújt ki a földből és kis fafonat nyúlványokat küldött  felfelé, egészen Paksha kezéig, amit aztán lágyan körbeölelt.
- Ez nem lehet igaz... - bámult rá a kezére.
Ilyenre még soha nem volt képes. A tojásokat is alig vette észre. Amikor meg igen, akkorra már elhasználta az összes hitetlenkedő arcberendezését, így csak csípőre tette a kezét.
- Ez nem...


Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Nov. 12, 2023 4:06 pm




Red Queen, White Queen



Az ismeretlen ajtó!


-----------------:O:-----------------




- Warwick Leninger! – biccentettem ismét úgy nagy általánosságban mindenki felé, de főként a később „ébredőknek”.
Nizasse kisasszony most sem hazudtolta meg önmagát és láthatóan nagyon kényelmetlenül érezte magát ebben a helyzetben…is. Végül azért csak összekapja magát és elkottyant valamennyit az itóka által szerzett képeségéről, ami……átlát a falakon, vagy előre lát, mint én?
Erre természetesen muszáj a magam mágiáját is hadrendbe szólítani, az ajtó mögötti dolgokra koncentrálok, ám én szabad teret és furcsa …. gombákat!? érzékelek, de mire felhívnám erre a figyelmet, a faun….Moros és a féltünde Paksha fiú már át is lépte a küszöböt.
Így aztán megvontam a vállam és megmasszíroztam az orrnyergem, hogy elűzzem a kellemetlen érzést.
Egy pillanatra megtorpanok, ahogy én is kilépek.
~ Ez egy igazi hangya látószög. ~ fintorogtam és csak reméltem, hogy mindenki más olyan apró lesz, mint mi, különben nem sokáig ténfergünk itt.
Mezőn lehetünk, hatalmas fűszálak, hatalmas gombák és egy….. hatalmas hernyóember,  vagy emberhernyó! Mondjuk, az előbbi jobban hangzik. És beszél és pipázik! De hát lassan kezdem megszokni, hogy ebben az Álomban, minden a feje tetejére állt, lehet egy gyerek álmában vagyunk? Vahe legyen hozzánk irgalmas!
A kürt hangjára megrezzenek, váratlanul ért, ráadásul ez azt jelenti, hogy többen is jönnek ……..értünk!
Azért legalább van értelme annak, amit mond és …. őszintén kiváncsivá tesz, hogy a többiek milyen képességekre tettek szert. Illúzió, fizikai erő, elmével történő mozgatás, az éjtündér fiú változtatni tudja a testét, az én képességemre azonban csak titokzatosan elmosolyodtam, mert az biztos, hogy nem Álmodás volt, de miért fedném fel, amig nem muszáj.
- Nem talált!
Nizasse-t nem tudta megfejteni, de……erre lett volna ötletem és arra is, hogy miért nehéz átlátni rajta.
Mozgás vonta magára a figyelmem, miután Moros és Paksha bemutatót tartottak a hernyóembernek.
Áhh! Miért is lepődtem meg: két járkáló és beszélő tojás!
- Hol vagyunk és ki a ….vendéglátónk, talán egy tyúk? – szalad ki a számon önkéntelenül.



Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Nov. 12, 2023 4:29 pm
Red Queen, White Queen






Red Queen, White Queen

Gwen in Wonderland


   Ki több, ki kevesebb tartózkodással de végül indítványozásomra mindenki bemutatkozott, úgyhogy legalább mindenkit tudtam valahogyan szólítani. Mr. Greycloud viszont csak a keresztnevét árulta el. Ha pedig ő csak ennyit osztott meg, akkor nekem is azt kéne használnom. Moros. Nagyon furcsa lehagyni az úrt a neve után. Mr. Moros? Nem a legudvariasabb megszólítás, de így mutatkozott be, úgyhogy maradok ennél. Remélem nem fog véletlenül kicsúszni a számon a teljes neve, nem szeretném, hogy olyat mondjak, amit nem kötne mások orrára.
   A magát Nizase Nae néven bemutató hölgy viszont a nevén kívül azt is megosztotta velünk, hogy egy barlangban lehetünk és minden amit látunk, az csak egy nagy illúzió. Ami minden érzékszervünket becsapta. Viszont ezt az új képességet reményeim szerint nem befolyásolta és az alapján, hogy érezte a köveket maga körül, valószínű, hogy inkább illúzióban vagyunk, mint egy Álomban.
   Miss Amelia indítványozására Mr. Greycloud kinyitotta az ajtót és a Miss Nae által elővetített barlang helyett viszont a szabadba léptünk ki. Szokatlan látvány volt kisebbnek lenni a fűnél, úgyhogy feljebb is repültem, éppen csak fölé, hogy a smaragdzöld pengék fölött kiláthassak és ha veszély fenyegetne minket, akkor azt időben észrevegyem. De nem láttam semmi ilyesmit, csak a különösebbnél különös színű gombák egyikének a tetején egy nagy hernyót. Azaz normális méretűt, csak nem éppen ehhez a perspektívához voltam szokva. Viszont abban biztos voltam, hogy egy hernyó nem szokott vízipipálni, s közelebb érve nem csak ez volt benne furcsa. Emberarca volt. De szerencsére nem tűnt rosszindulatúnak, inkább relaxáltnak és kíváncsinak, ahogy minket észrevéve ennek hangot is adott. Szavai alapján úgy tűnt, mintha egyenesen kísérletezni raboltak volna el minket, hogy megnézzék kire hogyan hat az a folyadék, amit megittunk. Még mielőtt szóhoz juthattunk volna, találgatásba kezdett, hogy ki mire lett képes.
   - Illúziók… - Képes lennék illúziót képezni? Felemeltem a szabad kezemet és a tenyeremen apró lángot képzeltem el, amint pislákolt és meg is jelent. Egyenlőre ugyan csak látni lehetett, úgyhogy megpróbáltam a láng körül a hőmérsékletet is növelni, viszont ha volt is bármi változás, alig lehetett észrevenni. Ezen még lesz mit csiszolnom. - Már ha sikerülnének.
   Azt nem akartam a többiek orrára kötni, hogy ezen kívül látom az érzéseiket és szándékaikat. Így mindenki, aki titkolózott úgy érezhette, hogy vannak még kijátszatlan kártyáik ebben a játszmában, amiben találtuk magunkat. Még érzik a fölényüket, mert nem tudják, hogy előttem nyílt kézzel játszanak.
   Még mindig a tenyerembe idézett tüzet figyeltem, próbálva irányítani a lángok útját s csak fél füllel hallgattam ahogy a többiek képességét tippelgette a hernyó. Talán csak jobban rá kell hangolódnom az illúziókra és akkor nem csak látható illúziókat fogok tudni képezni. Végtére nem egy nap alatt tanultam meg ékszereket készíteni, minden új dolog megtanulásához szükség van egy kis gyakorláshoz. Viszont utána az illúzióknak csak a képzeletem tudna határt szabni. Akár nappali öltözékben is lehetnék, de talán teljesen le is tudnám képezni magamat. S nem csak új dolgokat tudnék létrehozni, de el is tudnám fedni a meglévőeket… Bár mindezek jelenleg elég távoli célnak tűntek. Abba pedig még bele se mertem gondolni, hogy hogyan is lehetne bárki képes egy teljes barlangra egy ennyire élethű képet vetíteni.
   A kis bemutatónk végeztével két tojás bukkant fel a fűben, valószínű korábban őket hívta a hernyó kürtszóval. Ők is emberi arccal rendelkeztek, csak hát ők tojások voltak. Nem tűntek rosszindulatúnak, minden bosszúságukat is csak egymásnak címezték, ahogy előttünk összekaptak. Szerettem volna meglepődni, de ezen a ponton csak elfogadtam, hogy ők lesznek az útikalauzaink. Legalábbis a reggelinkig, aminek a gondolata nem nyűgözött le. Nem voltam éhes, ahhoz túl sok furcsaság történt velünk és belegondolva, hogy mi mindent keverhettek bele az ételbe nem tudtam elképzelni, hogy egy falatot is egyek.
Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Nov. 12, 2023 8:06 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Az, hogy a faun hisz neki, kicsit megnyugtatja, így azt várja, a kinyílt ajtó mögött majd sziklák állják el az utat, azonban ahogy egymás után átlépnek rajta, nem várja más őket odaát, csak egy újabb illúzió. Mert hiszen mi lehetne más az, amit a valóságban sehol sem találnánk meg. És Nizzi ezt nem csak azért gondolja, mert a körülöttük földből előbukkanó gombák egyikével sem volt szerencséje találkozni az Estrance-i piacon, hanem azért is, mert az egyik ilyen rendkívüli növény tetején... Egy hernyó ül és nem csak egyszerűen üldögél, hanem kedélyes udvariassággal üdvözli is a furcsa társaságot. Vagyis inkább csak kíváncsian szemléli a hálóruhás csapatot és szakértő módon sorolja is fel az újonnan szerzett képességeket, amelyeknek egy részéről már ők maguk is tudhatnak.

Először a faunt veszi elő, tökéletesen eltalálva azt a "erőt", mit számára az álom hozott, s amit a hím tündér rögtön be is mutat. Az, hogy a kísérlet nem lesz tökéletes, igazán nem rajta múlik, hanem... Két tojáson?

Persze mielőtt a hernyó a gombára pottyanna, még látja, hogy próbálja ki képességét Paksha és Miss Edevane is, s csak egyikük, Warwick Leininger tiltakozik csak a "megállapítások" ellen, s megjegyzés. Aztán rá kerül a sor, s nem tudja, hogy hogyan mentse ki magát a helyzetből, s talán megkönnyebbül, amikor a furcsa "vendéglátójuk" nem "látja" Gaia képességeit benne, s nem fedi fel "tehetségét" a többiek előtt sem. Ezért talán ő az egyetlen, ki hálás a gömbölyded párosnak megjelenéséért, mert így nem kell tovább rejtenie nyomasztó érzéseit sziklákról és kövekről, s talán a hernyó figyelme is elterelődik róla.

Persze Leininger-nek a tojások láttán is gonosz megjegyzése születik, de Nizzi csak rosszallóan rázza a fejét a "tyúk" említésére. Nem, nem akarja kioktatni a másikat, hiszen volt már "szerencséje" a férfi nézeteihez, de azt sem szeretné, ha a gonosz feltételezés szó nélkül maradna.

- Nem, azt hiszem, jobb, ha téved, Mr. Leininger. Ekkora tyúk borzalmas lenne...

Azt azonban már az étel említésekor elhatározza, hogy legyen bármilyen éhes is, talán jobban tenné, ha nem enne semmiből. Lehet, az ételek is hasonlóan különös hatással lennének rájuk, mint amilyet az ital kapcsán tapasztaltak.




Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Nov. 13, 2023 5:17 pm




Red Queen, White Queen


Bűvös kert

----------------- :O: -----------------


Sorra bemutatkozunk mind, újra. Elraktározom a neveket. Moros, Paksha, Warwick, Gwendolyn, Nizase. Remek. Sorra veszem persze az arcokat is, társítom a nevekhez. Aztán a faun kinyitja az ajtót, és bennem még mindig Nizase szavai keringenek. Szikla és barlang. Hmmm... Hát ez nem jött be. De... ismerem a lányt, hallottam történetét, és szemernyi kétségem nincs, hogy valóban egy szimpla barlangban vagyunk. A kérdés most már csak az, hogy miért látjuk azt, amit látunk.
Többen is illúzióra tippelnek, és egyet kell értsek velük.
Megcsodálom az elénk tárt tájat. Ezernyi szín és forma, mintha tényleg valami mesebeli vidékre tévedtünk volna. S talán nem is áll távol a valóságtól ez a felvetés. Mindjárt bizonyítékot is nyújt erről az elénk kerülő lény. Zöld és fura. Hernyó is, meg nem is. Mindannyiunk felé van mondandója, tippelgeti miféle képességekre tettünk szert. Én pedig figyelem ki mire is lett képes. Moros a levegőbe emeli a lényt, majd visszapottyantja a gomba tetejére. Paksha fát növeszt a tenyere alá, míg Gwen lángocskát varázsol elő. Csak Warwick és Nizase nem tesz semmit, úgy tippelem, nem kívánják felfedni képességüket. Bár... Nizase leírása a barlangról azért ad némi kapaszkodót.
Jómagam elképzelem, ahogy óriás sólyommá változom, és puszta kedvtelésből bekapom az emberarcú hernyót. Természetesen ez nem történik meg, csatlakozom Warwickhoz és Nizase-hez. Egyelőre nem tárom fel a képességemet, inkább gyönyörködöm abban, amit a többiek csinálnak, és csak magamban mosolyodok el a furcsa képzeten, amelyet magam elé bűvöltem. Mivel leginkább Paksha fácskája ragad meg, és ösztönösen lépek mellé, érintem meg az apró ágakat, végig simítva finom felületükön.
- Szép.
Jegyzem meg, de tovább nem jutok, újabb vendéglátók érkeznek hozzánk. Két tojás... mit mondjak? Fura egy csapat, de túl sok az inger, és szinte már meg sem lepődök. Az sem ráz meg, hogy amazok megszólalnak, szinte számonkérik a hernyót. Akaratlanul nevetem el magam, nem hangosan, és leginkább várakozó álláspontra helyezkedem. Mi lesz ebből? Lopva a többieket figyelem, egyelőre csak sodródok az árral. Aztán majd elválik hová kerülünk.


Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Nov. 13, 2023 6:15 pm






Red Queen, White Queen




A hernyó a bemutatókra elégedetten nevet, még össze is csapja három pár kezét örömében, és nem veszi magára, hogy Moros pont őt emeli fel kényelmes gombájáról, ahogyan az sem rázza meg különösebben, amikor visszapottyan.
- Nagyon jó, nagyon jó! Még kis gyakorlás, és egészen kivételesek lesztek mindannyian. – ez után az emberekre néz, akik közül viszont senki sem árulta el, hogy mire is képes. - Ó hát azt nem tudtam, hogy ti emberfélék mind ennyire kis titokzatoskodók vagytok, pedig mi fájna benne? Úgyse viszitek vissza magatokkal ezeket a dolgokat. De szerintem az úr téved és nagyon is talált. – vigyorog rá Warwickra, majd mielőtt még megtenné a férfi láthatja is, hogy a hernyó odadobja neki a kürtöt, ami bár nem találna, de mivel pontosan tudja hova esne le, van lehetősége utána nyúlni és időben elkapni. Már ha akarja. - Fogd meg és találd ki mit élt át, mielőtt megérkeztetek volna! Az álmodók nem csak rémálmokat idézgetnek meg ilyenek, az csak igen csekély része a képességeiknek!

Warwick: HA megteszed, amit kér – egyáltalán nem kötelező, ez esetben ezt a szakaszt tekintsd semmisnek – akkor láthatod, hogy egy zöld hajú zöld ruhás alak készülődik, fütyörészik is egy számodra ismeretlen dallamot, majd megragadja a kürtöt és belegyömöszöli egy táskába. Maga a látomás nem sok, de a képességben még rejtőzhet potenciál.

- A hölgyek úgy vélem tisztában vannak vele mit tudnak csak nem árulják el. Kár. – sóhajtott a hernyó teátrálisan, majd mélyet szívott a vízipipájából, és elégedetten fújta ki a füstöt.
A két tojás karba tett kézzel toporgott ez alatt, meg amikor látszólag a furcsa zöld szerzet nem akart már többet tőletek, akkor intettek nektek.
- Induljunk! Erre, gyertek utánunk!
- Kihül a tea és az borzasztó lenne! – tette hozzá a másik.
Ha követitek őket akkor a rétet lugas váltja fel, hatalmas fákkal – nektek hatalmasak, egyébként teljesen normális méretűek. Gyalogoltok egy ideig, nagyjából öt-tíz percig, Gwen repülhet is, de egyébként semmi különös nem tűnik fel neki menet közben. Teljesen normális erdőnek tűnik.
Nizzi viszont sétáltában is érzi, hogy a teljesen barlangnak tűnő szoba és rét után az erdő mintha valódibb lenne. A sziklák, ami mellett elmentek igaziak, és a kis patak is, amit egy idő után követni kezdtek, sőt a nővények egy része is az, mert érzed ahogyan a gyökerek feszítik a köveket. Ha kicsit koncentrálsz még a kövek alkotóelemeit is el tudnád különíteni, bár nem vagy geológus így nevet nem tudnál nekik adni, van közöttük minden féle és ennek valahogy örülsz. Elégedettséggel tölt el, már-már otthonos, de azt is tudod, hogy Gaia miatt érzed így akit viszont továbbra sem érzel. Mintha a jelenléte eltűnt, vagy még inkább mintha beléd olvadt volna teljesen, csak épp nálad a gyeplő. Ha még jobban koncentrálsz azt is tudhatod, hogy a föld alatt vagytok, nem vészesen mélyen, de azért eléggé, és a barlangrendszer, amiben sétáltok hatalmas, nagyon messzire nyúlik, és egyedül esélytelen lenne kitalálnotok innen.
Végül kiértek egy tisztásra. A kis patak apró fátyolvízeséseket képez mellettetek, gyönyörű nappali világosság van, de ami még meglepőbb az egy hatalmas terített asztal, rajta minden finomsággal. Gyümölcsök apróra vágva, tányérok, csészék teáskancsók és étkészlet is, bár nem egészen a méretetekben, minden kicsit nagyobb, mint ami kényelmes lenne, de azért nem is emberméretű. Az asztal körül pedig ketten ülnek, egyikük egy fehér nyúl, aki az érkezésetekre felpattan.
- Végre valahára! Mi történt? Már azt hittem sosem érnek ide, és még teázni is kell meg reggelizni is, mostmár biztos, hogy el fogunk késni! Lehet inkább rögtön menni kéne tovább!
Az egyik tojás láthatóan megforgatta a szemét.
- Ne törődjetek vele, mindig így fel van pörögve, csak akartuk, hogy reggelizzetek és közben találkozzatok Willyvel mert… nos…
- Hát régen látott embereket. Meg városiakat. Meg úgy bárki mást rajtunk kívül.
Ekkor a másik alak is felállt az asztaltól. Ő volt az első, aki valóban embernek nézett ki, nem valami furcsa antropomorf állatnak vagy valami még bizarrabnak. A haja torzonborz volt, vörösesbarna, a szeme zöld, ami alatt sötét árkok ültek. Az öltönye, mert öltönyt viselt, bár nem a legfrissebb divatnak megfelelő szabást, lila volt, de még különösebb volt a fején levő minden féle anyagból összefércelt hatalmas kalap.
- Ó, hát önök lennének azok! Nagyon örvendek, William Hatter vagyok. – nagyon lelkesen sorban végigmegy rajtatok és igyekszik mindenkivel kezet rázni, olyan lendülettel, hogy majd letépi a karotokat de látszik, hogy nagyon örül nektek. Fehér kesztyűt visel egyébként. A hölgyek előtt megáll, kicsit elbizonytalanodik, majd kézrázás helyett inkább bemutat mindenki előtt egy meghajlást. - Készítettem teát, nagyon finom, fekete tea, itt nincs kávé, ezek így is eléggé pörögnek, ahogy látják. – nevetett fel zavartan. - És reggelit is, van gyümölcs, pirítós, zabkása, lett volna rendes rántotta is, de hát azt elégettem… Jöjjenek, jöjjenek, egyenek töltsenek, minden nagyszerű! – invitál titeket lelkesen az asztalhoz.
A tojások is mennek és ők is leülnek, és esznek is az ételből, a teát pedig Mr. Hatter tölti ki mindenkinek, a nyúlnak, a tojásoknak és maguknak is, mindenki iszik belőle. Semmi sem utal rá, hogy bármi mérgező lenne, vagy nem pontosan az lenne, ami. És akár kérdezni is van most lehetőségetek.
// Következő reag november 19. vasárnap érkezik!//
Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Pént. Nov. 17, 2023 5:54 pm




Red Queen, White Queen



Az ismeretlen ajtó!


-----------------:O:-----------------




Lassan mindenki felfed valamennyit a hirtelen szerzett képességéből, valamennyit, hiszen talán mást is tartogatnak a tarsolyukban. Én nem érzek kényszert, hogy felvilágosítsam őket, én mit szereztem, de sejtettem, hogy nem fogom sokáig titokban tartani, mert abban egy percig nem kételkedtem, valami oka van ennek.
Meglepetten biccentettem Nizase kisasszony felé a megjegyzésére, mert nem gondoltam volna, hogy pont ő kezdeményez majd beszélgetést velem, de Vahe látja lelkem …… én nem vagyok az aki dédelgeti a sérelmeit.
- És ez még talán a kisebbik rossz lenne ebben a …..az illúzióban, ha nem téved.
Akaratomon kívül villan be az újabb kép, ahogy a kürtje felém száll és mielőtt rájönnék, hogy ez csak pillanatokkal később történik meg, az, hogy sikerül elkapnom, máris leleplezi tudásomat.
Aztán, ahogy a kezem megérinti a tárgyat, kiderül, hogy nem csak egy képességem van, ez az ….. álmodás dolog …. visszafelé is működik.
- Sinan szerelmére! – nyögtem fel a meglepetéstől és engedtem a földre hullani a kürtöt, de aztán összeszedtem magam. – Gratulálok, elmés csapda. – biccentettem az emberhernyó felé.
Ezek után magára hagytuk az elégedett lényt és követtük a két most velünk egymagas, türelmetlen tojást.
Ha ez egy illúzió, ahogy Nizase érezte, akkor félelmetes képességű az, aki elénk vetítette, mert jó sokat gyalogoltunk egy erdőben, ami mostani méretemben elég félelmetes magasságú fákkal volt tele.
A táj szépsége ellenére, megkönnyebbültem, ahogy egy tisztásra értünk, ahol tényleg fejedelmi lakoma várt minket a megterített asztalon ….. meg egy Nyúl …. Miért is lepődtem meg egyáltalán?
Aztán ott volt még Willy, azaz William Hatter úr, aki az eddig megismert alakokkal ellentétben, már-már egészen „emberi” volt, öltözete még Estrance-ben is megállta volna a helyét, ….kivéve azt a förtelmes kalapot.
Kissé elhúzom a szám, ahogy szinte erőszakkal megragadja a kezem, bár nem a kézfogás zavar, hanem, hogy kesztyűben teszi. Etikettből még vehetne leckéket!
Az ételek jól néznek ki és a „vendéglátóink” láthatóan nem zavartatják magukat, tömik a hasukat.
Megpróbáltam szándékosan előrébb nézni az időben, hogy lássam, rosszul lesz-e valaki, ha megpróbál enni belőle. Talán még figyelmeztetem is a társaimat, ha ezt látnám, mert soha nem tudhatom, kinek a segítsége jöhet jól később…..
Mindenesetre, ha nem látok veszélyt, akkor is maradok a gyümölcsöknél.
- Hol vagyunk? És talán azt is tudják miért? – vetem fel ennek a Willynek.



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Pént. Nov. 17, 2023 10:38 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


A gyermekded ujjongás közepette az emberarcú hernyó több fontos dolgot is elárult. Nem visszük magunkkal a képességeinket, vagy a varázslötty hatása csak ideig-óráig tartott, és nem szándékoztak útravalót adni belőle - legalább is önszántukból nem. Azt, hogy ebben a kérésben engedek-e habókos elrablóinknak, még nem döntöttem el. Viszont ez azt is jelentette, hogy ha kiszórakozták magukat velünk - bármit is jelentsen a szórakozás nekik -, akkor vélhetően az utunkra engedtek. Vagyis legalább életben maradtunk. Még nem biztos, hogy épségben is, de legalább életben.
A két tojással egyet tudtam érteni, a hideg teánál csak igen kevés dolog volt borzasztóbb. Például az ízléstelen öltözködés, mint amit a kis tisztáson megterített asztalnál minket fogadó újabb furcsa alak viselt. Az a kalap, a keszekusza szénaboglya haj, a túljátszott udvariaskodás... Valami nem volt rendben a fejével.
- Üdvözletem, Mr. Hatter. - fogadtam el a kézfogását. - Igazán szemrevaló kalapja van, kiváló munka.
Miközben William Hatter üdvözölt mindenkit én megkerültem az asztalt és helyet foglaltam az egyik széken. Ennyi őrült közepette felesleges volt a józan észbe kapaszkodni - mit felesleges, veszélyes -, szóval csatlakoztam én is a kattanásukba. És hát étel volt előttem, szóval magam elé is húztam egy kenyeret, amit vastagon megkentem vajjal és beszórtam a teához odakészített cukorral. Ha már őrültek voltunk, csinálhattuk rendesen is.
- Mondja csak, Mr. Hatter, reggeli közben nem mesélne egy kicsit erről a kísérletről, aminek szerencsés résztvevői lettünk? Cserébe szívesen mesélek néhány aktualitást a világból. Például nem tudom hallotta-e, hogy Estrance-ban egészen bizarr bűncselekmények történtek az utóbbi időkben... - mondtam egy sokatmondó arckifejezéssel, miközben még sokatmondóbban beleharaptam a kenyérbe. A sietős nyulat meg, ahogy Willy javasolta is, egyelőre ignoráltam, kíváncsi voltam ez rontott vagy javított az idegességén.

Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Nov. 19, 2023 7:57 pm




Red Queen, White Queen


Bűvös kert, és ami mögötte van...

----------------- :O: -----------------


Kezdett idegesíteni Mr. Hernyó. Ez a kötelező bemutatót tartani felállás egyáltalán nem volt az ínyemre. Összeráncolt szemöldökkel mértem végig pufók alakját.
- Jobb magának, ha nem mutogatom a képességemet.
Morogtam felé bosszúsan, és továbbra is elvízionáltam kicsit magamban az óriás madarat, amely benyeli a hernyót. Nos.... Hernyó uraság végpercei lennének egy esetleges bemutató pillanatai. Arról már nem is beszélek, hogy talán a társaim is halálra rémülnének tőlem. Nem. Egyelőre még nem kívánom felfedni a dolgot. Így aztán talán mindenkit beelőzve követem a két tojást, mezítláb, hajszálvékony, félcombig érő hálóingben.
Sokáig haladunk át az erdőn, és van időm elmerengeni a dolgokon. Ha mindez tényleg illúzió, akkor ez több, mint tökéletes, hiszen egy kész világot teremt körénk, tartósan és hiánytalanul, még akkor is, ha inkább hat őrületnek, mint valóságnak. Gondoljunk csak itt eddigi vendéglátóinkra. Na meg azon is elgondolkozhatok, miféle képességet szerzett Warwick, hiszen nem igazán történt semmi azon túl, hogy nem kapott el egy feléje dobott kürtöt. Inkább a hernyó szavai azok melyek bizonyos irányba terelték gondolataim irányát. Lehetséges lenne, hogy Warwick bele lát a múltba? Bárkiébe, csak meg kell érintenie? Jó lesz tőle távol maradnom...
Kiérünk egy tisztásra, és itt sem hazudtolja meg magát a képzelet káprázata. Óriás nyúl ül egy asztalnál és falatozik, és egy alak, aki egészen emberinek tűnik ebben a kavalkádban. Csatlakozom Warwick és Moros kíváncsiságához, és a faun mellett helyet foglalva körbe pillantok az asztalon. Ha semmiféle húsételt nem látok, akkor magam is a vajas kenyér mellett döntök csak a cukrot mellőzöm róla.
- Igen, engem is érdekelne, hogy hol vagyunk és miért is hoztak bennünket ide?
Ezt már két falat között kérdezem meg én is, megerősítve két társam kérdéseit.


Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Nov. 20, 2023 5:51 pm






~ Red Queen, White Queen ~




Összeérnek az ujjaik Ameliával, ahogy a lány végig simít az indán. Félénken a lány felé fordul, miközben kicsit arrébb húzza ösztönösen is a kezét. Ez is akasztja meg a mondatában, de nem szólal meg egyből. Bólint.
- Ahm... köszönöm... - volt a hangjában egy kis kérdőjel is.
Vajon az ő érdeme e a fa ilyen szép íve, vagy a fáé? Elhessegette a gondolatot, és próbált figyelni az eseményekre, ami felettébb nehezen sikerült.
A teljes út alatt több dologra is oda kellett figyelni. Arra, hogy ne kalandozzon vissza a tekintete Amelia bájaira, illetve arra, hogy ne képzeljen el egy gazdag tükörtojásos reggelit, meleg vajas kenyérrel. Végül is oda értek nem túl sok történéssel az út során. Paksha nem igazán volt a helyzet magaslatán, ráadásul még sosem érezte magát ennyire éhesnek.
A férfiból a kalapot jegyezte meg, a nyúlból pedig azt, hogy ilyen masszív méretű nyúllal még nem találkozott soha. Próbált figyelmes lenni és nem megszorítani William kezét, amikor hozzá érkezett. Aztán minden megszólalás nélkül elfoglalta a helyét Ameliával szemben, amiről azt hitte, hogy milyen okos döntés volt, de gyorsan rá kellett jönnie, hogy nem volt az. Nem ült mellette ugyan, de vele szemben is ugyanolyan veszélyes volt ránéznie a lányra. Ezért inkább beletemetkezett egy csésze teába és valamilyen vajas kalács félébe, amit az asztalon talált. Eszébe sem jutott olyasmi, hogy talán tehettek volna valamit az ételükbe.



Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Nov. 20, 2023 6:29 pm
Red Queen, White Queen






Red Queen, White Queen

Gwen in Wonderland

   Szóval bármilyen képességre is tettünk szert, nem tarthatjuk meg. Végülis érthető, ha netalántán a folyadék hatása elmúlik és visszanőnénk eredeti méretünkbe, akkor a mágia nem ekkora koncentrációban lesz jelen bennünk. És bár nem régóta voltam képes mások fejébe látni, mégis annyira jó érzés volt információ fölényben lenni a környezetemhez képest, hogy nem szerettem volna ilyen könnyen lemondani róla. Remélem, hogy ezt a képességemet végig titkolni tudom és bárki is döntött úgy, hogy pont rajtunk próbálja ki az italt, a fejéből megtudhassam, hogy hogyan csinálta, mi minden került abba a löttybe és ez alapján reprodukálható legyen.
A hernyó még mielőtt utunkra engedett volna Mr. Leiningernek dobta a kürtöt amivel kerekded útikalauzainkat idehívta. Ami azonban felkeltette az érdeklődésemet, hogy közben indítványozta őt arra, hogy mi történt a kürttel, mielőtt idekerült volna, aki a hangszert elkapva meglepődött és el is ejtette azt. Nem kizárt, hogy igaza volt a nyolc végtagú vendéglátónknak és nem csak előre látott, hanem a múltba is. Megjegyeztem magamnak, hogy ha nem is mondana semmit, de óvatos valamivel szemben, akkor kövessem a példáját.
A tojások türelmetlenül invitáltak minket, hogy kövessük őket. Mivel nem volt más opciónk – legalábbis a céltalan bolyongás nem tűnt túl vonzónak – így is tettünk, a többiek sétálva én pedig továbbra is a többiek fölött repülve, hogy előre kiszúrhassam a potenciális veszélyforrásokat. De nem láttam semmi említésre méltót, minden egy teljesen átlagos tájnak tűnt. Mind a mező, mind az azt leváltó lugas. Percekig haladhattunk így, mire kiértünk egy tisztásra, ahol egy a méretünkhöz képest nagy megterített asztal roskadozott a különböző gyümölcsöktől és pékáruktól és sokkal finomabban néztek ki, mint abban a helyzetben szerettem volna, hogy tűnjenek.
Az asztalnál két személy várt ránk, akik közül a fehér nyúl érkezésünkre türelmetlenül fel is pattant és noszogatott is volna minket tovább idegesen. S csak, hogy meggyőződjek arról, hogy idegeskedésének oka nem volt ránk nézve veszélyes, belenéztem a fejébe. Ott egy jó adag türelmetlenség volt, némi félelemmel megspékelve, de azt már nem láttam, hogy pontosan mitől tartott annyira. Az érdekesebb volt, hogy az érzések mellett nagyon határozottan piros szín jelent meg a szemeim előtt, amit nem tudtam hirtelen hova tenni, de nem nyugtatott meg kifejezetten.
Mellette meglepő módon nem egy újabb emberszerű lény állt fel üdvözlésünkre, hanem egy rendesen embernek kinéző valaki. Meglehetősen különösen nézett ki lila öltönyében és tarka kalapjában, ami vörösesbarna hajkoronáján ült. Zöld szemeit sötét karikák keretezték, mégis lelkesen pattant fel az asztaltól, hogy üdvözöljön minket. Az ő fejébe is bepillantottam, s láttam is, hogy mi a lelkesedésének kiváltó oka. Gyerekkora óta már itt volt és alig volt lehetősége új arcokkal találkozni úgyhogy nagyon örült érkezésünknek. Szerettem volna többet kiolvasni a fejéből, de a gondolatai nem voltak koherensek, úgyhogy már azon is csodálkoztam, hogy ennyit sikerült belőle kibogarásznom.
Az állapota meglehetősen aggasztó volt ránk nézve. Vajon őt is úgy hozták ide, mint minket? Lehetséges lenne, hogy innen nincs kiút? Kezeim rászorítottak Dwayne-re, aki az álmaimat képviselte, amik éppen egyre távolabb kerültek tőlem. De vele ellentétben nem voltam egyedül. Mégha nem is nevezném barátinak a társaságot, legalább sorstársak voltunk és mindannyiunknak a kijutás volt a célja, s képességeink széles repertoárjával nem volt esélytelen a kijutás.
Meg tudtam érteni Willy-t (ahogy a tojások hivatkoztak rá) és bármiféle veszély hiányában leszálltam a földre, hogy mire engem üdvözölt a sorban, úgy egy szintből viszonozhattam meghajlását. Invitált minket, hogy üljünk le vele reggelizni. Az előbbi gondolatolvasás után megkordult a gyomrom, bár csak azután mertem bármihez is hozzányúlni, miután láttam Leininger urat is az ételből enni. Ezek szerint a közeljövőben nem lesz bajunk az ételtől, nekem pedig ez elég volt ahhoz, hogy némi gyümölccsel kiszolgáljam magam.
- Nagyon kedves volt részéről, hogy reggelivel készült nekünk Mr. Hatter. Mi sem jobb, mint jó társaság mellett felkészülni egy újabb napra. Eddig meglehetősen érdekes egy napnak bizonyul. – Nem voltam meggyőződve arról, hogy az állapota miatt túl sok információt tudnánk meg tőle, viszont ha mégis, akkor a legkönnyebben úgy juthattunk hozzá az információkhoz, ha a kedvében jártunk. – Gyakran vannak vendégei? – Meglehetősen egyszerű kérdésemre sejtettem a válaszát, viszont reménykedtem, hogy amilyen bőbeszédű, több érthető információt elkotyog, mint amennyit a fejéből ki tudtam olvasni.


A hozzászólást Gwendolyn Edevane összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 20, 2023 6:38 pm-kor.
Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Nov. 20, 2023 6:36 pm






Red Queen, White Queen




Leültök hát az asztalhoz, ami tényleg meg van rakva minden jósággal, bár Amelia húst valóban nem talál, a sonka és virsli valóban hiányzik, főt tojást viszont láttok, mérete alapján talán fürj lehet, vagy valami más énekesmadáré, mert jóval kisebb, mint a tyúktojás lenne, és pöttyös is, de nem tűnik bizarrnak. A tojásikrek vesznek is belőle, látszólag nem rázza meg őket, hogy „rokonok”. Vagy legalábbis annak néznek ki.
Willy szemében lelkes, bár némiképp őrült fény villan, ahogy Moros fellebegteti előtte a lehetőséget, hogy rétesüléseket szerezhet.
- Ó az remek lenne, igazán nagyszerű lenne tényleg, már annyira régen nem hallottam híreket az emberek világából! Bár kicsit félek is, hogy talán honvágyam lenne tőlük, még ha igazán nem is emlékszem sokra belőle. De a fogaskerekek! A fém csillogása! A vonat! Csodás dolgok, igazán csodásak, bár nincs okom panaszra, jól bánnak velem itt. Válaszolva a kisasszony kérdésére, mindig van társaságom, bár nem tudom mennyire nevezzem őket vendégeknek, hiszen ők vannak otthon, és végső soron itt én vagyok a vendég, és bár sokan vannak, azért az emberi világból érkező vendégek nagyon különlegesek. Vagyis még nem voltak sosem. – egészen elragadtatta magát, ahogy egyszerre próbált válaszolni Gwennek és Morosnak is, mire a nyúl mérgesen toppantott.
- Majd később még beszélgethesz velük Willy, miután lezártuk végre azt az egészet.
– Nem mintha tényleg sitenél. Hosszú életed ellenére komolyan mondom rendkívül türelmetlen vagy. – vágott vissza a kalapos, majd megköszörülte a torkát. - Igen, szóval, hol is tartottam? Áhh igen, a kísérlet! Meg hogy hol vannak. Biztosíthatom önöket elég közel vannak az otthonukhoz. Nem tudom pontosan mennyire, de elég volt néhány óra, hogy ideszállítsák önöket, és nem volt kocsijuk, úgyhogy nem lehet nagyon messze. Ugye nem volt kocsi? – nézett itt a tojásokra.
- Már hogy ne lett volna kocsi Willy, hát gondolod, hogy a bádogtündért kézben cipeltük idáig?
- De azért valljuk be, bár a hölgyek tűnnek a legkönnyebbnek, azért őket se tudtuk volna elhozni idáig. A lényeg hogy volt kocsi, és így hogy ilyen sokan voltak rajta nagyjából két óra volt, szóval a visszaút egy kellemes kirándulás lesz, még az idő is egészen szép.
Olyan természetességgel beszélnek az elrablásotokról, mintha ez az egész valóban csak egy kellemes kiruccanás lett volna. Willy beleivott a teájába, és bedobott néhány diót is a szájába.
– Nade amiért itt vagyunk, mielőtt még bundás barátunk agyvérzést kap… Most komolyan, egy fehér nyúl? Oké, a nyulat értem, de miért fehér, amikor te a pirosakkal vagy? Megint elkalandoztam… Szóval, önök azért vannak itt, mert el kéne rendezni egy ügyet, amihez független bírák kellenek. Fehér királynőnk pedig végtelen bölcsességében…
Itt a nyúl dühösen toppantott egyet.
- A trónbitorló!
Willy engedékenyen mosolyodott el.
- Nos ez az egyik kérdés, ami eldöntésre vár. Szóval a két királynő bölcsességükben úgy döntöttek, hogy úgy a legigazságosabb, hogyha mindenki képviseltetve van. Kivéve persze a lidérceket, mert ők borzalmas népség, és nem elégednének meg egy ilyen pazar reggelivel, mint ami itt van előttünk. Úgyhogy rajtuk kívül igyekeztünk igazságosan minden nép egy-egy képviselőjét elhozni, bár nem biztos, hogy tökéletesen sikerült, a hibridekről úgy gondoltuk, hogy végső soron ők is emberek, illetve az új jövevények szállítása igencsak problémás, így megpróbáltuk megtalálni a hozzájuk lehető legközelebbit. Persze a tündéreknél is figyeltünk, hogy legyen egy éjtündér, egy fénytündér és egy faun is a delegációban, illetve fontos volt, hogy nők és férfiak is egyenlő arányban legyenek képviseltetve. Úgy vélem ez utóbbi igen komoly eredmény, ebben kedves nyúl barátunk is egyet kell értsen. – magyarázta a férfi. Erre még a nyúl is egy fokkal elégedettebben kortyolt bele a teájába.
- Reméljük hamar elrendeződik ez a konfliktus úrnőink között, és mindenki mehet a maga dolgára. – tette hozzá.
Jó sok információt kaptatok, de talán még annyi kérdés vetődhetett fel menet közben. Látszólag azonban egész készségesen válaszolgatnak nektek.


// Következő reag november 27. HÉTFŐN érkezik! – a tapasztalatok azt mutatják, hogy talán így jobb lesz. Nizzi ebből a körből kimaradt, következő körben mindenképp írjon!//
Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Pént. Nov. 24, 2023 5:06 pm




Red Queen, White Queen



Hol vagyunk?


-----------------:O:-----------------




A kalapos embert, ezt a Willy-t – mert kiderült, hogy embernek vallja magát, -nem nagyon kellett noszogatni, hogy elmesélje, hogy kerültünk ide, bár a hol vagyunk még mindig elég homályba merült, csak az volt biztos, hogy nem a saját „világunkban” voltunk. Igaz, ez már a hernyóról, a tojásokról és a felnőtt ember méretű nyúlról is leszűrhető volt. A kérdés azonban még mindig az lett volna, hogy ez egy Álmodó álma, vagy Nizese kisasszonynak volt igaza és egy illúzió, egy hatalmas illúzió.
Én nem mesélni akartam a férfinak a mi világunkról, inkább mindent megtudni az itteniről.
Sok mindent elkotyogott lelkesedésében, de úgy látszik egyik teremtmény sem akarta leállítani, mintha nem számított volna, bár ha ez bárkinek elmondtuk volna, amúgy is bolondnak kiáltottak volna ki!
Ahogy haladt előre a mondandójával, egyre jobban kétségessé vált, hogy bármelyikünknek is igaza lenne az álommal, vagy az illúzióval kapcsolatban, hiszen kiderült, hogy valójában elraboltak minket. ELRABOLTAK!
És ezt olyan könnyedén taglalták, mintha csak valami piknikre érkeztünk volna.
De fel nem foghattam, hogyan vitték ezt végbe, kocsival, vagy kocsi nélkül. Akárnit is mondtak, kellett valamiféle mágiának lenni a dologban.
Aztán kiderült, hogy valamiféle …….. királynők, ráadásul egyik fehér, másik piros, - ez eléggé elképesztő volt, - szóval ezek a királynők, valamiféle bíráknak akartak minket, egy nem hangoztatott ügyben. És ehhez minden fajból és nemből raboltattak maguknak egyet.
Ha a logikámra hallgattam volna, azt hihetném, hogy újabb ütközés történt és egy újabb világ egyesült a földdel, de természetesen ez ostobaság volt. Akkor viszont mi a fene volt ez az egész?
Na meg aztán a „kedves” vendéglátóink, úgy nézett ki, hogy más-más csapatban játszottak!
- Igazság? Ezt emlegetni hallatlan! – mordultam fel. – Senki nem rabolhatja csak úgy el az embereket az ágyukból a Birodalomban! Talán inkább segítséget kellett volna kérni, mint erőszakot alkalmazni. Biztos akadt volna pár kalandvágyó, aki rohant volna ide, akárhol is van ez az „ide”. Mi van akkor, ha valaki nem akar döntőbíró lenni? Maga miért nem ment haza, ha ennyire odavágyik? – kérdeztem a kalapost gyanakodva.
Rossz érzésem volt.



Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Nov. 25, 2023 4:53 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


A kalapos férfi hosszúra tekeredő beszámolóját kifejezetten nehéz volt követni, mert néha ellentmondásba keveredett - például nem volt világos, hogy ő az emberek világából jött, ahogy a honvágya utalt rá, vagy senki nem jött még onnan rajtunk kívül, ahogy később utalt rá. De ennek ellenére megfelelő agytornáztatással sikerült koherens történetet kinyerni belőle, két harapás között a cukrozott kenyérből.
- A kollega mindig ilyen türelmetlen? - sandítottam a nyúlra, aki kis híján megfulladt a nagy "trónbitorló" kiabálás közepette, aztán vissza Willy felé. - Mr. Hatter voltaképpen milyen birodalom két királynő-jelöltjéről beszélünk? Sokat segítene a döntésben, ha tudnánk valamit a legitimitási szokásokról, meg a közelmúlt történelméről. Utána megígérem, hogy mesélek bármiről, ami érdekli.
Egy újabb örökösödési probléma. Megint. Kezdtem úgy érezni, hogy valami különös tréfa miatt Adriata csillag-sorsfonala szánt szándékkal vezetett mindig ilyen helyzetek felé, de szerencsére lassan kezdtem rutinossá válni.

Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Nov. 26, 2023 3:33 pm




Red Queen, White Queen


A reggeliző asztal körül...

----------------- :O: -----------------


Nincs szalámi, sem semmiféle hús étel. Sóhajtva törődök bele, és a vajas kenyér tetejére rácsapok egy szelet sajtot, ha azt találok. Tojást most nem kívánnék enni, koránt sem azért mert két tojás-úr is tartózkodik a társaságban. Viszont, ha tej esetleg még adódik, akkor abból töltök magamnak egy pohárral. Mindezt teszem Pakhsával szemben ölve, olykor lopva pillantok az éjtündérre. Kiváncsivá tesz a lénye, jelen pillanatban azon merengek, hogy ha annyi benne a fém, akkor szüksége lehet-e arra, hogy olykor gépolajat is igyon? Nem, nem kérdezem meg tőle, az túl... sértő lenne a számára. Így gondolom. Persze, ha így is, bizonyára nem előttünk fog olajat kortyolni, ahogy én sem a többiek előtt engednék "bájos" szenvedélyemnek.
Természetesen vendéglátóink felé mindannyian feltesszük a magunk kérdéseit, és mit tagadjam, a Moros nevű faun igazán ért a megfelelő fogalmazáshoz. Vajon ő ki és mi lehet? Lopva lesek felé is, felmérve őt magamnak, miközben ügyesen tologatom a vajat, tejet, olivaolajat (hogy ez miért került az asztalra a reggelihez?, jó ég tudja), kenyeret, és egyéb dolgokat Paksha keze ügyébe. Aztán míg befalom a magam kenyerét, végig hallgatom a szóáradatot, melyet a Mr. Hatter névre hallgató ember zúdít ránk Moros ajánlatát követve.
És szépen kiderül minden turpisság. Szóval, elraboltak bennünket. Na szép!
-Legalább a ruháinkat is velünk rabolhatták volna.
Jegyzem itt meg kurtán. Mert oké, hogy kocsival hoztak minket, és csak egy kellemes séta lesz a haza út, de azért még is na! Hálóingben mezítláb végig sétálni a városba? Még a végén a rendőrségen végzem a mai napot. Na meg talán Paksha sem mutogatná magát túl szenvedélyesen mindenkinek. Lopva pillantok megint a fémtündérre.
-Szóval királynők? -Vágog itt közbe Moros szavait követően megint.- Nos kedves Mr Hatter, Willy úr, és Tojás urak! Én egy tapodtat sem megyek tovább, amíg rendes öltözéket, cipőt nem kapok. Csak nem gondolják, hogy holmi királyi felségek elé fogok járulni bármiféle ügyben is, majdnem pucéron? Minden tiszteletem, de ez mérhetetlen tiszteletlenség lenne!
Fújok egyet végül a kifakadásom után, és talán többen is fognak támogatni ezügyben. Igazán elég volt már a mezitlábból és a ruhátlanságból. Még szerencse, hogy nem meztelenül aludtam, mint nyár derekán szokásom. Nem is értem, hogy mindez vendéglátóinknak és elrablóinknak miért is nem jutott eddig eszébe. És bár igaza van a faunnak, hogy tudjunk meg minél többet erről a helyről, történelméről, szokásairól, de azért ez is egy fontos dolog lehet.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Nov. 26, 2023 7:06 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Úgy tűnik, a hallgatás beválik, mert vannak éppen elegen, akik beszélni szeretnének. Így Nizzi inkább csak figyel, és amikor végre a reggelizőasztalhoz ülnek, csak egy kis zabkását szed és teát tölt magának, miközben a többiek vagy éppen felháborodnak a legújabb értesülésen, hogy mégis csak elrabolták a társaság tagjait, vagy immár gyakorlatiasabb szemlélettel a királynői "audienciára készülnek". Nizz inkább csendben falatozza a tápláló finomságot, amely legalább a megszokottság érzetét kelti benne, és magában megjegyzi, hogy pontosan Warwick Leininger háborodik fel ismeretlen "vendéglátójuk" eljárásán, amikor őt magát sem szokták zavarni a morálisan kétségbe vonható eljárások. De nem szól, csak figyel, s örül, hogy a képessége - és az, akinek nyilvánvalóan ezt köszönheti - titokban maradhatott.

És annak is örül, hogy Amelia pontosan olyan gyakorlatias, amilyennek megismerte őt.

- Tökéletesen igaza van a kisasszonynak - erősíti meg helyeselve a ruhákról esett megjegyzést. - Gondolom a felséges asszonyok nem csak azt nehezményeznék, hogy hálóruhában járulunk eléjük, hanem azt is, hogy tüsszögünk, vagy az orrunkat törölgetjük. Nekem már kezd fázni a lábam - próbál úgy helyezkedni, hogy talpai ne a hűvösnek tűnő földön nyugodjanak. - A tea kicsit átmelegít, de talán tényleg jobb lenne valami melegebb öltözet... - pillant hálásan régi ismerősére. - És ha már így esett, azt hiszem, nem hallgathatok arról, mielőtt még teljesítenénk királynőik akaratát, hogy talán elszámolták magukat... Mr. Leininger ugyanis ember... Ahogyan én is...



[/color]
Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Nov. 27, 2023 7:01 pm
Red Queen, White Queen






Red Queen, White Queen

Gwen in Wonderland


   Számítottam arra, hogy régóta nem látogatta meg senki William Hattert, de nem gondoltam volna, hogy még sosem volt látogatója, legalábbis nem a normális fajta. - Ha annyira hiányzik az emberek világa, akkor miért jött ide? – társultam Mr. Leiningerhez kérdésemmel.
   Ahogy hivatkozott a világunkra, úgy tűnt, mintha nem csak annak egy másik részére keveredtünk volna, hanem egyenesen egy másik világban találtuk volna magunkat. Lett volna egy újabb ütközés és mi szakadtunk volna ki a világból? Nem, az nem lehet, Mr. Hatter is ember, ő pedig régóta itt van, ami nem illik össze ezzel az elmélettel. Szóval legalább még a saját világunkban voltunk, de hogy azon belül hol, az már egy másik kérdés lett volna, amire még nem kaptunk választ. De nem lehettünk messze Estrance-től, ha csak néhány órába telt minket idehozniuk elrablásunk után, mert valóban a vendéglátóink hurcoltak minket ide és erről olyan könnyedén csevegtek, mintha csak az lett volna a kérdés, hogy ki mit egyen reggelire.
   Egyet tudtam érteni Ameliával, aki újra emlékeztetett mindenkit arra, hogy még mindig csak egy pizsama volt rajunk. Ugyan nekem volt a legkevesebb okom a panaszra, de ettől függetlenül szívesen vettem volna magamra valami melegebb öltözetet. Technikailag „felöltözhettem” volna, de az nem védett volna meg a hűvös levegőtől, aztán meg mindenki más is éjjeli ruházatában volt, úgyhogy nem is akartam volna erre pazarolni az erőmet.
   Bármennyire is voltak csapzottak Mr Hatter szavai, az kivehető volt belőlük, hogy bíráskodásra hoztak ide bennünket, mert valami fehér és vörös királynő éppen nem jöttek ki jól egymással. Még arra is utalt, hogy mennyire vegyesen vagyunk jelen a társaságban, képviseltetve szinte minden fajt. Fejben végig is mentem mindenkin, de egyenlőre bárhogy néztem, két ember volt a társaságban, elvileg ezek közül az egyikük közel állt az új jövevényekhez. – Kik ezek az új jövevények? – adtam hangot a kérdésemnek, mert nem hallottam arról, hogy a legutóbbi ütközésnél új fajokat fedeztek volna fel, márpedig az szenzáció lett volna.



A hozzászólást Gwendolyn Edevane összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Dec. 03, 2023 12:21 pm-kor.
Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Nov. 27, 2023 8:14 pm






~ Red Queen, White Queen ~




Nem vette észre, hogy a lány rá-rápillant szemből, így Amelia teljes nyugalommal nézhette végig, ahogy befal egy teljes tálka tejföl szerüséget, két tojást és salátát azzal a bizonyos oliva olajjal, ami talán még lehet válasz is a kérdésére. Néha az emberek tudat alatt is kívánják, amire szükségük van. Talán még az is feltüntetett, hogy csak puha dolgokat vett magához. Semmi pirítós, vagy száraz süti féleség. És még így is majdnem képes volt megfulladni a kalácson, amikor bádog tündérnek hívta az egyik tojás, de mielőtt eszébe jutott volna kipótolni a reggelijét vele, leszidta magát gondolatban, amiért nem mutatkozott be. Miután túl volt a köhögés nehezén, felpattant a székéről és meghajolt robotikusan előbb a férfi felé majd a tojások felé, és végül a nyúl felé is.
- Paksha! - kissé erősebben nyomta meg a nevet, de gyorsan hozzá tette, hogy “engedelmükkel…”, és vöröslő fejjel visszaült tölteni magának egy újabb pohár teát.
Miközben jólesően szürcsölt egyet az újabb teájából két kézben fogva, körbe járatta a helyszínen azokat a nagy szemeit. Az éhség múltával már volt annyi energiája, hogy odafigyeljen. Még éppen elkapta az ember felháborodását. Magában bólogatott sűrűn. Aludhattak volna pucéran is ennyi erővel. Azzal mit csináltak volna? Mivel azonban a többiek már hangot adtak mindannak, amit ő is mondahtott volna, így nem szólalt meg. Már csak azért sem, mert még azért hozzá volt szokva a “néma üzemmódhoz”.


Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Nov. 27, 2023 8:25 pm






Red Queen, White Queen




Warwick kifakadására Willy kérdőn nézett a tojásokra, azok némileg zavartan egymásra, látszott, hogy feszengtek a kérdéstől. Meglepő módon azonban a nyúl válaszolta meg a kérdést.
- Hát pontosan azért, amit mond! Segítség? Ugyanmár! Senki nem vállal ilyesmit. Miért én? Miért nem ő? Jaj nem vagyok alkalmas, jaj keressenek mást, jaj ez nem az én dolgom… – sorolta gúnyosan affektálva. A tekintete ez után Morosra tévedt.- Kivéve talán magát, de maga meg a nyakunkra hozott volna még két királynőt, az agresszívabb fajtából, abból meg így is több van itt, mint kellene. Nem. Így igazságos, így van képviseltetve mindenki, maguk meg nem halnak bele egy kis kirándulásba, elvégzik a dolgukat, aztán pikk-pakk már haza is mennek. – jelentette ki határozottan mire a többiek is kelletlenül, de bólogatni kezdtek, hogy bizony egyetértenek.
Willy ez után továbbra is zavartan megköszörülte a torkát.
- Nos… eredetileg nem magamtól jöttem ide, hanem én is vendég voltam és technikailag haza tudnék menni csak hát… Már olyan rég nem voltam ott, és már nem tudom a szokásokat sem, meg a Fehér Királynő azt mondta, hogy nem jó ötlet, mert itt vigyáznak rám, ha esetleg… Nem érezném jól magam.
Az egyik tojás felsóhajtott, majd Warwick felé fordult.
- Képzelje el amit maga kapott most ajándékban, csak tízszer erősebben, húsz éven át. Ez olyan terhet tesz az elmére, amibe beleroppan. Persze ezt nem tudtuk korábban, és mire el tudtuk nyomni addigra már Willy nem volt jól, szóval…
- Itt jó helye van. Gondoskodunk róla, vigyázunk rá. Nem csinál bajt, és szórakoztató társaság, a királynő nagyon kedveli.
- Mármint a trónbitorló kedveli!
– Igen, igen, na, figyeljen Nyúl uraság. A hölgyek bár szerintem csodásan néznek ki, és őfelségeiknek sem lehetne semmi kifogásuk az öltözékük ellen, mégis panasszal éltek, hogy fáznak. És bár bármilyen gyönyörű ruhát rájuk tudnátok bűvölni, azért abban a cipőben mégiscsak igazuk van, hideg a padló, és kabátka is kéne, nem venném a lelkemre, ha a vendégek megfáznának! – mondta Willy egyébként rendkívül józanul ahhoz képest, mint amit az előbb állítottak róla. - És kétség kívül neked van a legjobb ízlésed itt, Nyúl uram, hiszen ki másnak lenne ilyen gyönyörű fehér bundája, hozzá illő piros szeme, és még egy zsebórát is látok kikandikálni a mellényedből.
- Igaz, ami igaz, nálatok én tényleg jobban értek az ilyesmihez. Na jó, egye fene, utána nézek. De addig semmi befolyásolás! Ha így lesz tudni fogom és nem állok jót magamért! – mondta a nyúl, majd elugrált egy irányba, de egy ponton egyszerűen csak eltűnt. Mintha láthatatlanná vált volna, vagy valami ilyesmi.
– Na szóval, hol is tartottunk? Olyan sok volt a kérdés… Áhh igen, örökösödés meg szokások… Pedig azt hallottam, hogy ön, Mr. Greycloud, kifejezetten járatos az ilyen ügyekben. Valójában ez a helyzet sem sokban különbözik a szokásostól, a végére csak két nővér maradt talpon, Edna, a Vörös királynő, ő az idősebb és Selene a Fehér királynő ő a fiatalabb, viszont a népüket teljesen kettészakította a torzsalkodás, nem billen a mérleg nyele egyik irányba sem, és mindketten felismerték, hogy ha a hagyományos módon intézik el a dolgokat, abból igen nagy vérfürdő lenne, úgyhogy inkább adtak egy esélyt a csodás ötletemnek, hogy hívjunk kívülről elfogulatlan bírákat. Ráadásul itt kicsit nagyobb dolgok forognak kockán, minthogy ki ül a trónon, de ezt majd a királynők elmondják. Nagyon büszke vagyok az ötletemre. – magyarázta Willy, majd a tojásokhoz fordult. – Hogy érti a kisasszony, hogy két ember is van?
Erre az egyik tojás megrázta a fejét.
- Nos, Warwick uraság valóban ember, így ő képviseli az emberek népét. Ám a kisasszony… Nos ő is tényleg ember, ellenben mivel fizikai képtelenség idehozni egy olyan hatalmas lényt, mármint kiterjedésre hatalmasat, amilyenek azon az új helyen élnek, de komolyan nem hogy a kocsiba nem férnének bele, meg nem is tudnának ideülni, és nincs is szájuk, hogy kicsinyítőt adjunk nekik…
A másik tojás itt közbevágott.
- Szóval azt gondoltuk a legjobb megoldás az, hogyha elhozzuk a kisasszonyt, aki legalább valamiféle folyamatos kapcsolatot tart fent velük, és lehet a képviselőjük. Így, ha esetleg megbántódnának, hogy őket kihagytuk, tudunk ezzel érvelni, hogy mindent megtettünk. Hogy a fénytündér kisasszonynak is válaszoljunk, az új jövevények az új világ érkezésével együtt jöttek ide, és elég nagy otrombaság lenne tőlünk, ha nem hívnánk meg őket egy olyan eseményre, ahova meghívtunk mindenki mást. Kivéve persze a lidérceket. Úgyhogy, bár nem tévedtünk, kisasszony, valóban nem tudtuk a legoptimálisabb megoldást választani, de reménykedünk benne, hogy ez így elég jó lesz. Remélem, ha beszél velük tudja majd tolmácsolni a sajnálatunkat. – majd a két tojás egyszerre biggyesztette le az ajkát.

// Következő reag december 4. HÉTFŐN érkezik, a nyuszival együtt aki hozza a ruhákat, nem tartottam reálisnak, hogy ennyire gyorsan vissza is érjen. Ne hagyjátok az utolsó pillanatra az írást!//


Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Csüt. Nov. 30, 2023 5:26 pm




Red Queen, White Queen



Hol vagyunk?


-----------------:O:-----------------




Úgy láttam senki nem esett hanyatt a bejelentésemtől, hogy nem vagyok hajlandó együttműködni az elrablóimmal. Igaz, választ kaptam a kérdésemre az állandóan izgő-mozgó Nyúltól, de az még jobban dühített, mint maga a mód, ahogy ide kerültem.
~ Mégis kinek gondolják ezek magukat! Kis kirándulás……! Nyavajás bundás! ~ háborogtam, de most már csak magamban, mert nem volt értelme szót rájuk vesztegetni, mert nyilvánvalóan nem érezték a tettük súlyát.
A többiek láthatóan nem aggódtak, vagy legalábbis nem tették úgy szóvá, mint én, inkább legtöbbjük csak …..inkább kíváncsinak tűnt.
Persze azt én is szerettem volna tudni, hogy ha már nem engednek vissza a világunkba, amíg ezt az ostoba helyzetet meg nem oldjuk, akkor kik, vagy mik ezek a „királynők”, így azért figyelmesen hallgattam, a faun és a nők kérdéseit, na meg egy biccentéssel fogadtam a féltünde bemutatkozását, aki észrevehetően kezdte megtalálni a hangját.
Elismerően pillantottam az egyre szimpatikusabbá váló lányra, Amelia-ra, aki most is bizonyította talpraesettségét a ruhákkal kapcsolatban, ami valljuk be, nekem is eszembe juthatott volna. …..Bosszantó!
Ráadásul az indokolása is visszautasíthatatlanná tette a követelést, hiszen, ha tisztelték a vezetőiket, akkor az teljesíteniük kellett.
Nizase kisasszony érvelésében sem találhattam kivetnivalót, bár tény, hogy a múltban kihasználtam, azért az elméje élességét soha nem vonhattam kétségbe…..
Míg Willy megpróbálta diplomatikusabban megválaszolni a mindenfelől érkező kérdéseket, addig arra is próbáltam rájönni, hogy Mr. Moros vajon milyen királynőket hozott volna ide? Mondjuk valakitől mintha hallottam volna, hogy a tündérkövetség vezetője mellett láttak egy faunt …..Ő lenne az? Hmm ……. Ezt érdemes megjegyezni!
A szemem az „égre” emeltem, ahogy Willy naivitását hallgattam.
~ No persze …. Vigyáznak rá!  Nem volt jól!~
Egy szavukat sem hittem a Tojásoknak. Én nagyon is jól éreztem magam a képességemmel, ha több lett volna azt sem bántam volna.
De legalább a ruhák dolgában előrébb léptünk és a Nyúl is elfoglalja magát, nem kell hallgatni a bosszantó beszólásait. Mondjuk az, ahogy eltűnt ….. igen figyelemre méltó volt.
- Hová lett? – kérdeztem, bár egészen biztos voltam benne, hogy nem fognak válaszolni.
Azt azonban még mindig nem tudtuk meg, hogy mit kellene elbírálnunk, csak azt, hogy miért.
Viszont most már kezdtem kíváncsi lenni, hogy kik is ezek a Királynők és vajon tényleg elfogadják-e majd a döntésünket. Mert könnyű ezt mondani, ígérni, amíg ki nem derül, hogy lesz egy …..vesztes is.
Hahh! Tényleg kíváncsi lettem!
Aztán élénken fülelek, ahogy az egyik Tojás szépen beszámol Nizase kisasszony rejtett képességéről, ami úgy látszik másnak sem volt már titok.
Az én képességem, bár valamennyi már kiderült belőle, de még senki nem tudott semmi biztosat, aminek örültem, ám ezt az örömöt elrontotta, hogy még magam sem voltam tisztában vele ………
- Tényleg itt van magával? – kérdeztem izgatottan a lányra nézve.


Ajánlott tartalom



Red Queen, White Queen - Page 2 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.