Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenPént. Május 17, 2024 8:24 pmVahe's WrathNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandCsüt. Május 16, 2024 5:40 pmZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 18%
4 Hozzászólások - 18%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
2 Hozzászólások - 9%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Red Queen, White Queen

+3
Gwendolyn Edevane
Moros Greycloud
Vahe's Wrath
7 posters
Go down
Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Feb. 27, 2024 4:14 pm
Red Queen, White Queen






Red Queen, White Queen

Gwen in Wonderland


   Száz drágakő. Hogy mennyi ékszerre elegendő beruházás lenne! Egy jó darabig biztosan nem kéne vennem semmit és bármit is készítenék belőle, abból mind profitálnék. Kifejezetten csábító egy ajánlat egy ékszerésznek. Ahogy az ital is. Mr. Hatterre pillantottam és egy pillanatra átfutott a fejemen, hogy velem is ugyanez megessen, de ahogy a királynő is mondta, a huzamosabb idejű használattól került ilyen állapotba. Ha mostanra nem is, később még jól jöhet valamihez.
   - A jutalom valóban bőségesnek hangzik, én pedig élnék azzal a lehetőséggel, hogy később egy napra használni tudjam az erőmet.
   Ezután figyeltem, ahogy a királynő egy vörös oktaédert idézett maga elé, hogy vizualizálja a Vörös Palotát és könnyebben meg tudja mutatni, mi és merre található. Ahogy befejezte a mondandóját, invitált, hogy nézzük, ameddig csak szeretnénk, úgyhogy elkezdtem tanulmányozni, hogyha esetleg szükségünk lenne egy térképre, akkor én is illúzióval megidézhessem a térképet és legalább a fontos dolgokat el tudjam helyezni rajta.
   Ahogy befejeztem az alakzat tanulmányozását, belépett a trónterembe néhány pixi maguk előtt tolva néhány pixi páncélt. Nekem teljesen megfelelt. Elegendő védelmet nyújtott, anélkül, hogy egy sétáló bádogdoboznak kellett volna éreznem magam. Határozottan nehezebb volt felvenni őket, mint a mindennapi ruháimat, de legalább tündérekre volt kialakítva, úgyhogy ma még először éreztem magam kényelmesen ruhát viselve.
   - Ugyan nem hiszem, hogy nagy szükségem lenne rá, de mivel nem tudhatjuk, hogy pontosan mi vár ránk, a biztonság kedvéért én is elfogadnék egy tőrt – fogadtam meg én is Mr. Greycloud Miss Nae-hoz intézett tanácsát.
   Időközben észrevettem, hogy éjtündérünk még mindig a páncéljával küzdd, úgyhogy odafordultam hozzá. – Tudok bármiben segíteni? Esetleg… visszapattintani a szárnyát a helyére? – kérdeztem és és reménykedtem abban, hogy nem tört el.
   Közben a királynő mondta, hogy nem leszünk egyedül, kapunk egy vezetőt is, aki sok furcsábbnál furcsa kinézet után végre csak egy pixi volt. Vetettem rá egy pillantást mielőtt visszafordultam volna Pakshához és hozzám hasonlóan nézett ki, csak még magasabb volt és zöld helyett rubinvörös szemei voltak. Hangja is ismerős volt és az utalásokból hamar ki is derült, hogy ő volt a fehér nyúl. S amíg a többiek már az indulást tervezték, addig én figyeltem Pakshára, hogyha valamilyen kérése lenne, akkor azt teljesíteni tudjam.

Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Feb. 27, 2024 8:26 pm






Red Queen, White Queen




A királynő intett, így még két pixi szaladt el, majd került elő a semmiből maguk előtt tolva egy kerekes fegyverállványt. Voltak rajta tőrök (elég ahhoz, hogy mindenkinek jusson), rövidkardok, az aljában pedig egy kötegben jó néhány lándzsa is hevert. Fel voltak készülve, de hát végülis háború volt.
- Válasszatok, ennyit talán tud nélkülözni a fehérek tábora. – mondta a királynő hátradőlve. A fizetség eldöntetett, a feladatot vállaltátok, innentől pedig már volt oka nyugodtabbnak lenni.
A nyúl szenvtelenül nézett Warwickra, láthatóan nem rázta meg a bizalamtlanság.
- Nos, mivel van maguk között olyan, aki képes olvasni a gondolataimat, előbb fog tudni maguknak szólni a szándékaimról, minthogy lehetőségem lenne cselekedni, nemigaz? – nézett végig rajtatok. - Persze ha a saját társaiban sem bízik, azzal én már nem tudok mit tenni, de elméletileg önnek is látnia kéne néhány másodpercre előre, ha tőrt akarnék állítani a hátába. Vagy ha el akarnám venni valakitől, én ugyanis nem kapok fegyvert, ha jól sejtem. – pillantott itt a Fehér Királynőre, mire az bólintott.
- Jól sejted.
- Akkor hát ne késlekedjünk, maguk is hamar otthon akarnak lenni, meg nekem sem jó ha túl sokat vagyok távol hazulról, sok a könyöklés a hímek között mostanság…
- Ami megint csak azt bizonyítja, hogy egyikőtök sem eléggé jó. – vigyorgott Chez, majd láthatatlanná is vált, mielőtt még a Nyúl odacsaphatott volna neki egyet.
Végül elindultok a Királynő áldásával.
Nizzi hogyha az erejével utakat keresgél folyosók sűrűn szövött labirintusát találja, lenne olyan, ami a talaj szintjén ér véget, de sokkal körülményesebb lenne megtalálni, mint használni az útvonalat, amin a szárnyakkal rendelkezők közlekednek. Vagy esetleg kezdhetsz a helyzettel és az erőddel mást is…
Moros kérdésére a Nyúl bólintott.
- Miért is ne, megoldjuk. – mondta, és végén így vagy úgy //attól függően, hogy ki mit tesz és hogy oldja meg a lejutást//, de úgy is lett, és mind épségben érkeztek le a talajra. Ez után a Nyúl magabiztosan kezd el vezetni titeket egy irányba. A mező a gombákkal már ismerős lehet, majd az erdő is, de még mielőtt elérnétek a tisztásra, ahol Mr. Hatter fogadott titeket reggelivel a Nyúl elkanyarodott jobbra, és némi további gyaloglás után meg is láttok… Hát valamit, ami várnak is néz ki, vörösnek is, és köze nincs ahhoz az oktaéderhez, amit a Fehér királynő mutatott térkép gyanánt. Egyébként út közben van lehetőségetek kérdezni a Nyúltól, hogyha szeretnétek.
- Nos? Mi a terv? – kérdezte a pixi, aki láthatóan cseppet sem akadt fent ezen az eltérésen. Végülis ennyi illúzió közepette talán nektek sem kéne. Szerencsére egyelőre minden kihalt, se mozgás, se őrjárat, és Warwick ha előre néz a jövőbe akkor tudhatja hogy még van egy kis időtök, mielőtt bárki erre járőrözne – valószínűleg percek, de abból jónéhány. Nizzi érezheti maga körül némi koncentrálással, hogy számtalan járat visz be, a talpatok alatt is, de egyébként is járatok sűrű hálózatát érzékelheti, és valóban kirajzolódik annak az alakzatnak a sziluettje is a kőbe ágyazódva, amit a fehér királynő mutatott, csak a szemetek van becsapva. Gwen ha belenéz a nyúl fejébe, akkor sztoikus nyugalmat talál, illetve hogy amilyen gyorsan lehet igyekezne vissza „haza” mielőtt még kitúrná valaki a helyéről, de arra vonatkozóan nincs terve, hogy árulkodna valakinek. Legalábbis egyelőre.


Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Márc. 02, 2024 5:20 pm




Red Queen, White Queen



Vágjunk bele!


-----------------:O:-----------------




Nem csak én igyekszem felfegyverezni magamat, hanem a nők is, bár nem mindenkiből nézem ki, hogy használná is . Én a faunnal ellentétben azért nem hagyatkozom csak a képességemre, van amikor egy penge gyorsabb és hatékonyabb, mint bármilyen képesség.
Míg a királynő elénk hozat pár alkalmas vágóeszközt és én kiválasztok közülük egy könnyen forgatható rövidkardot, addig a többiek is felöltötték az egyenruhát. A fémmel vegyített fiúnak azonban láthatóan nehézséget okozott nem túl rugalmas szárnya…..
Mivel most már mindenki indult volna, nem akartam, hogy emiatt késlekedjünk, így ha a felajánlott segítséggel sem boldogult, magam ragadtam ki a kezéből a törzs védelmére alakított vértet és szuszakoltam bele a szárnyait a megfelelő nyílásokba, de ha boldogultak nem avatkoztam be.
A kedvemen az sem javított egyelőre, hogy Moros szavai eszembe juttatták, hogy igen, valahogy vissza is kell jutnunk a földre. Ha valamit nagyon utáltam az a kiszolgáltatottság volt és természetesen nem bíztam senkiben, főként nem a Nyúlban, mondjon bármit is.
- Jól látod. – biccentettem azért felé sokkal magabiztosabban, mint amit valójában éreztem. – Úgy, hogy ne próbálkozz semmivel.
Meglepő volt azonban, hogy a helyzete ellenére, elég pimasznak tűnt, nem éreztem a szavaiból, hogy nagyon tartana az úttól. Az biztos, hogy figyelni fogom!
A gyomrom idegesen görcsölt, amikor a fal széléhez értünk, mert azért nem vehettem teljesen biztosra, hogy tényleg épségben lekerülök a magasból…….
Mindenesetre igyekszem a faun közelében maradni, hátha ő lebegtet le és még akkor is reménykedem benne, hogy a gyomrom kevéske tartalma a helyén is marad.
A magabiztosságom azonnal mérföldekkel javult, ahogy a biztos talajon álltam. Magamban azért elmondtam egy fohász az Isteneknek, az sosem árt és követtem a Nyulat.
Ahogy megláttam a vörös épületfélét – amit megjegyezném nem hasonlított Selene illúziójához egy cseppet sem, - Kissé idegesen nyúltam a képességem után, mivel még nem sok tapasztalatom volt vele, de meg akartam tudni belesétálunk-e valami veszélybe.
Kissé megkönnyebbültem, hogy egyelőre, már amennyit előre láttam, nem volt semmi.
- Nincsenek katonák, legalábbis elöttünk még nincsenek. – jegyeztem meg.
- De jobb lenne sietni, akármerre is megyünk. – néztem a többiekre, elsősorban Nizase kisasszonyra, mert ha jól értettem ő tudja legjobban megkeresni az utat.



Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Márc. 02, 2024 7:20 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Nem sokszor volt a kezében fegyver és még kevesebbszer került sor arra, hogy használja is. És ha ez meg is történt, ... Nos, a lánynak be kell ismernie, hogy túl sok halandóban nem tett kárt még az életében. Most sem szeretne, s a tőr, amit az állványról választ, talán nem is olyan, amellyel túl sokra menne egy ostrom során, inkább olyan, amellyel egy szűkebb járatban védheti meg magát, vagy olyan, amellyel akár egy ajtó résébe, egy szikla repedésébe kutathat a kiút után.
De az első próbatétel már a kastélyon belül megérkezik, hiszen az út, amelyen ideérkeztek áll nyitva előttük arra is, hogy kijussanak a Fehér Királynő palotájából. Márpedig ő ide Amelia "hátán" érkezett, azonban most, hogy a másik is beöltözött az inkognitójukként színeváltoztatott páncélba, nyilván nem várhatja el, hogy miatta ismét pegazusként segítsen a lejutásban.
Hát képességét veti latba, s keres folyosókat, alagutakat, amelyek a fal aljáig vezetnek, ám valamennyi oly kanyargós, s hosszú, hogy félő, a többieknek túl hosszú ideig kellene várni, míg megteszi a a távot a fal teteje és a mező között. Ezért dönt másképpen, s új ereje határait feszegeti, mikor a sziklafalból, amely megmászhatatlannak tűnt odalentről, lépcsőket formál, oly széleseket, hogy ne kelljen attól tartania, hogy egyetlen rossz lépés miatt a halálba zuhanna.
Egyik kezét a falnak veti hát, s meredten nézi a lába előtt alakuló lépcsőfokokat, de mert még túl ügyetlen a kő formálásában, a lépcsőfokok egyenetlenek lesznek. Az egyikről kényelmesen tud lejjebb lépni, a másik túl alacsonyra sikerül és alig szel le valamit az áthidalandó távolságból, míg a harmadik éppen emiatt nagyobb lesz, s a páncélhoz sem szokott Nizzi-nek, s mindenkinek, aki követné őt, óvatosan kell lelépnie róla.
Érzi, hogy figyelme gyorsan fárad, hát igyekszik még jobban, néhány szívdobbanás kell csak az újabb fokokhoz, s már arra sem ügyel, hogy simák legyenek, s oly egyenesek, amilyenhez lépcsőn járó lábak szoktak.
De végül leér, s ha a többiek is odalent lesznek, hát követi ő is a Nyulat, bár az már cseppet sem hasonlít arra, ahogyan megismerték. Nem úgy a helyek, amelyeket rövid gyaloglás után elérnek. Ám mielőtt még bármelyikük is örülhetne annak, hogy nem ismeretlen vidéken kell vezetőjükre hagyatkozni, már más felé fordul a fehér alak, s mutat utat "valamihez" végül, ami kétségkívül olyan, mint ha egy vár lenne.
Igen, első pillantásra az, de aztán Nizzi újból érzi azt, amit a pepita kockás teremben is érzett, hogy a látvány nem az, amit valóságosnak kellene hinniük. De míg ott csak a sziklákat érezte, itt már "látja" a járatokat is, amelyek szerteágaznak, szétfutnak, majd újra egyesülnek, pont úgy, ahogyan azon a furcsa "képen" látták. A lány először azt hiszi, mindenki hasonlóan érzékeli az illúziót, de aztán úgy tűnik, feltételezése hamis volt és téves, s Warwick Leininger pillantása most őt sürgeti. Hát Nizase becsukja a szemét, csak hogy előkeresse emlékeiben a tervrajzot, majd újra felpillantva mutat egy nem túl nagy torony felé az illúzión.
- Arra kellene mennünk... Már ha a vezetőnknek nincs más ötlete...




Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Márc. 03, 2024 8:26 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


Érdekes apróság volt, hogy a macska előbbi odaszúrása a nyúlnak egészen konkrét volt, legalább is a nyúl mostani kijelentéséből ítélve ő lehetett a macska vörös-oldali megfelelője; tehát a Vörös Királynő első ágyasa. Egy időben nehezen tudtam magamban dűlőre jutni, hogy mégis hogyan tudtak beletörődni a pixi hímek ebbe a szerepbe, de igazából ezt akkor is csak a faun előítélet láttatta velem. Faun nőstények is voltak, akik Zoival és Moirával ellentétben nem törtek ki a szokások ketrecéből, mégis boldogultak. A királynői ágyasok valószínűleg hasonló helyzetben voltak. Megszoksz, vagy megszöksz, ahogy mondták.
Lefelé az út egy egészen könnyed volt a felfeléhez képest. Warwick Leininger ezúttal is velem volt kénytelen osztozni a lebegéshez, de a nyúllal kiegészülve mindenki lejutott.
Visszafelé, a rengeteg illúziótéren át ösztönösen megpróbáltam bandzsítva átlátni a káprázatokon, még ha tudtam is, hogy egyébként lehetetlen volt. A pixik mágiája tökéletesen becsapta az elmét, amit ők egyszer odarajzoltak valahová, addig ott is maradt, míg el nem tűntették. Hiába tudta mindenki, hogy a gombák nem gombák, ahogy a ronda nagy hernyó sem ronda nagy hernyó (de legalább is nem hernyó) volt, attól még mindent ugyanolyannak láttunk.
Ezek után meg sem lepődtem, hogy a vörös erőd sem volt hajlandó értelmezhető képként mutatkozni. Cserébe hatásvadász volt, de valahol elismerésre méltó színteóriával dolgozott. Miss Nae iránymutatását követve felnéztem az erődre, de nem láttam a bejáratot, amit ő igen.
- Azt hiszem itt az ideje kiötleni egy tervet. És bár lassan gyalázat, hogy ez az egyetlen ötletem mindig... - néztem itt Pakshára. - ...de szerintem jobb, ha kettéválunk. Valaki elcsalogatja a Vörös Királynő katonáit a nixádtól, valaki pedig ezt kihasználva bemegy és kihozza. Azt, hogy utána hogyan jutunk ki... Nos, majd improvizáljuk.
Ha ezt megint túléltem, most már egészen biztos volt, hogy Daphne meg fog ölni. Kivéve, ha pixi méretben jelenek meg előtte, mert akkor egészen mással lesz elfoglalva.


Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Márc. 04, 2024 11:07 pm






~ Red Queen, White Queen ~



Nagy bociszemekkel nézett Gwendolynra és hálásan tartotta a hátát. Azonban a csattok és a fém szárny nem volt együttműködő, egyszer majdnem fejen is suhintotta a lányt. Ekkor lépett közbe megmentőként Mr Warwick, és mint egy kisfiút "rázta gatyába" az éjtündért. A procedúra után szálegyenesen állt meg felöltözve oldalra meredő szárnyakkal. Egy félénken halk - köszii~, után, kicsit megilletődve ő is a fegyverekkel teli kocsi elé állt. Egy tőrt vett a kezébe, megpördítette előre majd hátra fele a csuklója tengelyén rutinos kézmozdulatokkal, azonban végül nem amellett döntött. Eltett egy, majd még egy dobókést. Az ő közelharci képességeivel inkább a középtávú tűzerőt volt fontosabb pótolni. Erről jutott eszébe, hogy az a pisztoly, amit azóta sem szolgáltatott vissza a jogos tulajdonosának, egész kis kalamajkát okozhatott volna itt....
Lefelé menet követte a többieket. Nem nyitotta ki a szárnyát, most nem volt kedve használni, bár talán nem lett volna rossz gondolat az sem ha még viszonylag biztonságban gyakorolta volna a használatát.... A lépcsőn lefelé menet, a végéhez közel el is bucskázott a saját lábán, amikor az egyik kisebb lépcsőfokot elszámolta és mögé lépett. De nem esett el! Megúszta két három előre rohanós egyensúly visszaszerzős bukdácsolással. Ezek után az út nagyját csöndben tette meg, ha más nem szólította meg, ő sem kezdeményezett beszélgetést. Egy ideig Moroson gondolkodott, hogy megkérdezze e hogy van a sebe, de elszalasztottnak érezte az alkalmat, meg amúgy sem látta értelmét. Ha nincs jól, akkor csak fölösleges zavart okoz a többiekben azzal, hogy a faunt sebesültté teszi a szemükben. Ha meg jól van, akkor meg minek kérdezte. Nem néz ki úgy, mintha sántítana vagy fájdalmai lennének, meg nem változtatna a helyzetükön az sem ha igen. Azaz de, morál és esély vesztéssel járna... nem kívánt tényezők. Így annyiban hagyta az egészet.
Megérkezve a palotához ő is kíváncsian nézett körbe. Ez egészen biztosan nem így nézett ki a térképen, de valahogyan senki nem panaszkodott, valahogy megszokták már, hogy illúzió állhat a dolog mögött. A fehér nyúlra nézett, amikor Nizase felszólalt, hátha lát a pixiben valamit, ami elárulja, hogy jó felé tartanak e.
- Aahm, egyelőre megpróbálhatunk akár elvegyülni is.... ha minden jól megy a kinézetünk betudható a helyet átjáró illúziónak is. - Gondolt itt elsősorban magára. Egy fém tündér mindenhol máshol gyanús lenne... - ... máskülönben meg gondolom én lennék a csali. - megrántotta a vállát. - Nem bánom. Tudok magamra vigyázni. - ejtett el közben egy magabiztos mosolyt.
Most itt az ideje, hogy munkába állítsa azt a sok évnyi harcművész tudását.
Ezt persze a kis bukdácsolásai nem támasztották alá, ő azonban meg volt róla győződve hogy csak meg kell szoknia az új súlyt, ami a hátát húzta, és ennyi az egész.

Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Márc. 05, 2024 9:02 pm




Red Queen, White Queen


Indulás...

----------------- :O: -----------------


Szép lassan elkészül a csapatunk, mindenkinek sikerül felöltözködnie, igaz, Paksha némi segítségre szorul, de ez is megoldódik. Már-már én is oda akartam lépni, de Warwick úr megelőzött, így nem tolakodtam oda harmadik segítőnek, hiszen el sem fértünk volna. Na meg, megoldották nélkülem is. Helyette inkább helyet kerestem az öltözékemen a tőrnek, amelyet választottam magamnak. Meglátjuk, mire megyek vele.
Igaz, hogy Moros úr megkérte az exnyulat, hogy fuvarozza le azokat, akik nem tudnak repülni, de én magam - némi bizalmatlansági tényezővel a háttérben - inkább Nizzi lépcsőit választottam. Közvetlenül a fiatal nő mögött haladtam, olykor meg-megtorpanva, kicsit bukdácsolva, egyik kezemmel folyamatosan támaszkodva a falon. Már elég közel voltunk a talajhoz, amikor az egyik, magasabbra sikerült lépcső megtréfált, és hogy ne guruljak le, magam előtt elsodorva Nizzit is, fenékre huppantam.
-Azta!
Némileg a torkomban dobogott a szívem, de aztán seitősen követtem a "lépcső-alkotót", nyomomban Pakshával, illetve, ha jött erre még valaki, hát azzal együtt.
Aztán átvágtunk réten, erdőn, mezőn és ligeten. Gombaföldön és minden más egyéb tájon, melyet idefelé jövet érintettünk, de mielőtt a reggeliző asztalt is elérhettük volna, elkanyarodtunk. Ismeretlen táj tárult szemünk elé, szerencsére ilyen problémám sosem volt, mindig képes voltam megjegyezni az utat. Ha még sem sikerült volna, hát a macska bennem, erre is tudott megoldást. De most nem volt rá szükség. Még...
Hamarosan elértük a Vörös Erődöt, amely látszatra tényleg egy várkastélyhoz, igazi erődhöz hasonlított, koránt sem arra a különös idomra, amit a Fehér királynő mutatott nekünk. Miért is lenne egyszerű? Igaz?
Az épület közelében torpantunk meg, és Nizzi felfelé mutatott az egyik torony irányába, válaszolva Warwick úr szavaira, majd Moros úr állt elő egy újabb ötlettel, amihez Paksha is hozzá tette a magáét. Hümmentettem egyet, és megcsóváltam a fejem. Nem mintha jobb ötletem lenne, de...
-Ha már ketté válásra gondol Moros úr, akkor a következőt javaslom: Ön és Warwick úr, Paksha úrral kiegészülve, mint harcos férfiak, szépen elcsalják a katonákat. Nagyobb eséllyel veszik fel velük a küzdelmet, mint mi hölgyek, akik nem vagyunk éppen katonának valók. Mi hárman pedig, - Mutattam itt Gwendolyn kisasszonyra és Nizzire. - megpróbáljuk elcsaklizni a nixádot.
Úgy gondoltam, hogy sokkal több esélyünk van hármunknak a mindenféle trükkjeinkkel, észrevétlenül eljutni a nixadig, és ellopni szegényt, mintha bármelyikünk is beállna harcoskodni. A férfiak viszont ehhez még is csak jobban értenek, és a zaj csapásával szépen elvonják a Vörös Erőd figyelmét. Már csak az exnyúl volt a kérdéses pont. Ő biztosan nem fog harcolni a sajátjai ellen, én viszont totál nem bíztam benne. Azonban a helyismeretére lehet szükségünk lenne. De mi van, ha épp a leglényegesebb pillanatban hívja fel ránk a társai figyelmét. Szóval nem, vele nem számoltam.
Persze, egyáltalán nem kell a többieknek épp az én csonka kis ötletemet elfogadni.

Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Márc. 05, 2024 11:36 pm
Red Queen, White Queen






Red Queen, White Queen

Gwen in Wonderland


   Minden igyekezetével próbáltam segíteni az éjtündérnek, de nem igazán tudtam, s miután a fejem mellett suhant el az egyik fémszárny, hálás voltam, hogy Mr. Leininger határozott mozdulatokkal könnyedén visszapattintotta a másikat. Kisebb méretű fémekhez voltam szokva, azokat úgy formáztam és illesztettem össze, ahogy akartam, de úgy tűnik ide az enyémnél erősebb fizikumra volt szükség.
   A királynő időközben intett néhány pixinek, akik mire befejeztük az öltözést (és öltöztetést) meg is hozták a fegyvereket, amiket kértünk. Magamhoz vettem az egyik tőrt és reménykedtem, hogy nem lesz szükségem arra, hogy használnom kelljen. Persze, ha mégis rá kerülne a sor, akkor jobb ha több opcióm van.
   Útnak is indultunk a fehér nyúl vezetésével. A lejutás számomra könnyű volt a többiekhez képest, viszont nem voltam épp a legerősebb, úgyhogy örültem, hogy mindenki talált módot a lejutásra. Ezután az ismerős útvonalon indultunk visszafelé. A tisztásnál, ahol reggelivel kínáltak minket tértünk el jobbra, s nem sokkal utána meg is pillantottuk a Vörös Palotát. Nem úgy nézett ki, mint, amit a királynő mutatott nekünk, de a különböző lények után nem csodálkoznék azon, ha a palotát is illúzió borítja, s ha így is lenne, akkor reménykedtem benne, hogy csak a külsejére terjed ki.
   Ránéztem a kísérőnkre, aki teljes nyugalommal állt mellettünk. Ugyan nem úgy tűnt, mint aki félrevezetett volna minket vagy éppen elárulni készülne bennünket, de belenéztem a fejébe, de minden gondolata azon volt, hogy mihamarabb visszatérhessen királynőjéhez, mielőtt még valaki átvenné a helyét. Viszont ha a királynő megtudná, hogy elkapták és netalántán arra kerülne sor, ki tudja, hogy kikotyogná-e azt, hogy a kintiek éppen behatolnak a palotába. Úgyhogy ha meg is osztjuk vele a terveinket, lehet jó felkészülni arra az eshetőségre is, hogy el leszünk árulva.
   - Mondja… öhm, továbbra is hívjuk csak Nyúl uraságnak? – akadtam meg a megszólításnál egy pillanatra. – Amit látunk az a palota külső része? Esetleg egy illúzió?
   A többiek közben felvetették, hogy valamilyen tervet találjunk ki, mielőtt bemennénk a palotába. Mr. Greycloud és Amelia a kettéváláson gondolkodtak, míg Paksha az elvegyülésre szavazott elsősorban. – Korábban mintha beszéltünk volna arról, hogy beszélünk a Vörös királynővel is, hogy az érme mindkét oldalát megismerjük. Tényleg, Ön szerint Edna mennyire lenne nyitott arra, hogy fogadjon minket? – nézek ismét a Nyúlra. – Mert ha nem lenne, akkor nem kell ezen a lehetőségen gondolkodnunk. Azonban ha igen, akkor egy kisebb csapattal elé járulhatnánk. A képességeim miatt valószínű én lennék az egyik. Persze sülhet el balul is a dolog és túlerővel szemben hatan sem biztos, hogy boldogulnánk, úgyhogy választhatunk biztonságosabb opciót is. Például ha elvegyülésre kerülne sor, akkor megpróbálhatom legalább szárnyak illúzióját képezni, hogy mindenki pixinek nézzen ki. De ha Amelia ötletére szavaznának, akkor az ellen se lenne kifogásom és a két csapat elég kiegyensúlyozottnak hangzik.

Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Márc. 06, 2024 9:27 pm






Red Queen, White Queen




- Maradhatok Nyúl. Rhodasnak hívnak, de nem hiszem, hogy jelen esetben ez számítana. – válaszolt a pixi Gwen kérdésére. - És valószínűleg Edna fogadna titeket, de ő sem engedne vissza a felszínre senkit, ameddig meg nem kapja, amit akar, ez pedig esetében a Fehér Erőd és Selene feje. Ő sosem volt az a… kifinomultan tervezhető fajta, amint lát egy lehetőséget, már pedig veletek látni fog, hogy el tudja foglalni az erődöt, akkor ezt ki fogja használni. Még sosem volt olyan előnye, hogy valaki mondjuk egy érintéssel tud lyukat csinálni a falban, és ezt nem fogja kiengedni a kezei közül. – tárta szét a kezét, felvázolva a lehetőségeiteket. A munkát sehogy sem fogjátok megúszni, bárhogy is döntsetek, de annyi legalább biztos, hogyha a Vörös Királynő elé járultok, akkor nem fog azonnal lefejeztetni titeket. Legalább néhány mondatnyi időtök biztos lenne vele, ha akarjátok.
Warwick továbbra sem lát közeledő őrjáratot, azt persze nem tudhatjátok, hogy ez aggodalomra ad-e okot, vagy csak szerencsétek van, de bárhogy is legyen igyekeznetek kell a döntéssel.


Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Márc. 10, 2024 2:40 pm




Red Queen, White Queen



Vágjunk bele!


-----------------:O:-----------------




Úgy láttam mindenkinek volt valami ötlete, csak éppen egyikünké sem egyezett a másikéval.
A Nyúl, azaz mint megtudtuk neve is van, Rhodas azonban, meglepően őszintén és eléggé nyersen hozta a tudomásunkra, hogy mire számíthatunk a Vörös Királynőről, ami eltántorított, nem is kicsit attól, ami még a Fehérek erődjében felötlött bennem, hogy be kéne próbálkozni ezen az oldalon is egy jobb ajánlatért. Persze lehet, hogy a Nyúl hazudott, de mi értelme lett volna a saját Királynője ellen beszélni?
Nem ártott volna jobban ismerni a pixik mentalitását, de valahogy éreztem, hogy a kegyetlenség nem áll távol tőlük, amit láttam eddig, nem nagyon érdekelte egyiküket sem mások életének megóvása……talán egyedül a nixád kivételével…..
Persze ezek a gondolatok gyorsan lezajlottak a fejemben, miközben mérlegeltem, kinek a terve lehet a legcélravezetőbb, aztán még egyszer gyorsan használtam a képességem, csak rövid időre, hogy ne merítsen ki.
- Ezek után nem hinném, hogy be kéne mutatkoznunk a Vörös Királynőnek. – vonta fintorba a szám. – Én Amelia kisasszony tervére voksolnék, mondjuk úgy, hogy mi mutatkozzunk nyíltan, magunkra vonva a figyelmet, a hölgyek pedig valahogy rejtve osonnának. Lehetséges ez? – néztem Gwendolinra. – De azt mondom induljunk, mert még szabad az út, de ez nem fog örökké tartani.
Reméltem, hogy megegyezésre jutunk és tényleg elindulunk, mert már így is túl sokat időztünk.



Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Márc. 11, 2024 4:18 pm
Red Queen, White Queen






Red Queen, White Queen

Gwen in Wonderland


   Kérdéseimre a Nyúl, azaz Rhodas készségesen válaszolt, bár az információk alapján ha Edna jobb jutalmat is kínálna sem biztos, hogy átállnék az oldalára. Ugyan nem érdekel túlzottan, hogy ki mit csinál, amíg megkapom a jutalmamat, de biztos, hogy nem fogok senkit megölni más javára. Ha az életem hátralévő részére elegendő oreát kínál fel érte sem ölném meg a nővérét a kedvéért.
   - Semmilyen jutalommal nem tudna rávenni arra, hogy megöljek valakit. Ha nem haragszanak meg, akkor ezt az ötletet el is vetném teljesen – mondtam némi undorral ahogy kétségbeesetten próbáltam elhesegetni Selene királynő fejének képét lelki szemeim elől.
   - Az illúzióknak a képzelet szab határt – válaszoltam Mr. Leininger kérdésére egy nagy mosollyal, ami lassan egyre szélesedett és egyre több kínnak engedett teret megnyilvánulni az arcomon. – Na meg persze az erő és gyakorlat is szerepet játszanak és pont emiatt tartok attól, hogy a teljes elrejtőzés túl sok erőmbe kerülne. Esetleg, ha üldözőbe vennének és azt akarjuk, hogy szem elől tévesszenek minket, akkor rövid ideig fenn tudom tartani, de nem hagyatkoznék erre a bejutáshoz. De tudnék szárnyakat idézni a hölgyeknek, hogy be tudjunk olvadni és akkor talán lesz is annyi erőm még, hogy tudjak gondolatot is olvasni, ha arra lenne szükség. – A többiekre néztem várakozva, hogy nekik mi e véleményük – már ha ők is elfogadják Amelia tervét.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Márc. 11, 2024 7:00 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Az egyenként felvetett ötletek lassan közös tervvé formálódnak, s Nizase úgy érzi, összefogásuk talán kijuttatja őket innen. A javaslat, amely Amelia fejéből pattan ki, az, hogy a Vörös Királynő katonáit elcsalva szabad utat kapjanak a nixád rejtekhelyére, talán most tűnik először olyan "valóságosnak", hogy a lány először érez félelmet. Valódit...
Az sem vigasztalja, hogy Edevane kisasszony álcát is ígér nekik, s azt, hogy belelát azok fejébe is, akik küldetésükben meggátolhatnák őket. Az ő gondolataiból most aggodalmat olvashatna ki és bizonytalanságot, amellyel újdonsült ereje sem segít megbirkózni.
De választania kell, voksolni valami bizonytalanra, s ő megteszi Warwick és Gwendolyn után csatlakozik a alakváltóhoz, remélve, hogy az, hogy meosztják erőiket, nem okozza majd a vesztüket. De azért vannak félelmei a tervet illetően.
- Ha kisebb csapatokra oszlunk, talán kevésbé leszünk feltűnőek... - támogatja Amelia javaslatát hát ő is, s tesz fel kérdést is, amely talán valamennyiüket érinti. - De ha szétválunk, hogyan tudjuk meg, ha valami baj történik? Hogy értesítjük egymást, ha a feladat végrehajtásában elbukunk? Vagy arról, ha sikerrel járunk?




Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Márc. 11, 2024 10:10 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


Társaim meglátásai mind teljesen érthetőek voltak, de én kissé máshogyan osztottam volna fel a csapatot. Szép dolog volt ugyan a lovagiasság, de jelenleg csapatunk néhány női tagja túl hasznos volt ahhoz, hogy mindannyian egy kupacba kerüljenek.
- Szerintem Edevane kisasszonynak vagy Nizase kisasszonynak velünk kellene jönnie. - mondtam egy sóhaj után. - Mindketten hasznosak lehetnek ahhoz, hogy feltérképezzük a helyet odabent és elkerüljük a túl hamar lebukás veszélyét. Végülis az elterelés sem frontális ostromot jelent, ha már az előtt tömlöcbe vetnek, hogy elkezdhetnénk, sok értelme nincs a dolognak. Azt, hogy hogyan tudjuk egyeztetni a két csapat állását, nos... Esetleg időzítenünk kellene. Sajnos a zsebórám nem az alvónadrágomban van, így arra nem számíthatunk, de...
Felnéztem az égre, ami persze csak mesterséges volt, de legalább adott egy ötletet.
- Miss Edevane, mégis csak úgy lenne a legjobb, ha a tolvaj csapattal menne. Talán nem csak olvasni tud mások fejében, de írni is, akkor megüzenhetné nekünk a terv eredményét. Legalább is egyelőre ez a legjobb ötletem.

Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Márc. 11, 2024 10:48 pm






~ Red Queen, White Queen ~



Paksha is elhűlt azok hallatán amit a nyúl, Mr. Rhodas nyilatkozott királynőjéről, Ednáról. Legszívesebben ő is kijelentette volna, hogy nem fog ölni hacsak nem kényszerül rá, és ebbe beletartozott az is, hogy nem megy bele ilyen kétes ügyekbe. Bár nem szólalt fel, apró, de sűrű bólogatásokkal konstatálta Gwendolyn bátor szavait. A felosztás viszont egyáltalán nem tetszett neki és bár Moros eszközölt benne némi változtatást az ő fejében más volt.
- Még valami. Elterelésnek nem kellünk mind a hárman. Ha harcra kerülne a sor, jobb lenne ha a lányokkal lenne valaki, aki jobban ért az önvédelemhez.
Warwickot is beleszámolta a harcképesek közé, (dacára annak, ami történt a falnál) de a lányok közül senki sem tűnt túl kompetensnek ebben a témában. Azonban meghajtotta a fejét előttük, ahogy befejezte az utolsó szót. - Nem tolakodásból.
Aztán újra általánosan szólalt meg.
- Nem tudjuk melyik csapat feladata lesz végül a nehezebb, szóval mindenki vigyázzon nagyon magára.
Körbenézett.
- Ha harcra kerülne a sor, Moros úr erejét jól tudnánk kombinálni az enyémmel. Viszont a mi képességünk a legharcképesebb, szóval az sem lenne rossz ötlet ha mi nem egy csapatban lennénk...


Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Márc. 12, 2024 8:09 am




Red Queen, White Queen


Indulás...

----------------- :O: -----------------


Egyértelmű, hogy nem gondoltam azt, hogy azonnal és ellenvtés nélkül elfogadják az ötletemet. Nem is vallott volna társaimra, ha nem gondolják át, de hát ez a tervezés ideje, amikor a lehetőségeket egyeztetni kell. Mindenki felvetésén végig futottam magam is gondolatban, és bizony nem egyszer egyet is értettem. A baj az volt, hogy nagyon fogyott az időnk ahhoz, hogy végre elkezdjünk valamit, és ne csak itt ácsorogjunk, mint magányos fa az erdőszélen.
Rhodas, a Nyúl szavai megerősítettek abban, amit már korábban is gondoltam és vélelmeztem a Vörös Királynőről, megjegyzem ezen belső magán véleményemben Selene királynő sem állt távol. Egyáltalán nem tetszett a gondolat, hogy lopjuk el a nixádot, és adjuk át neki. De egyelőre ezen a vonalon kellett előre haladnunk ahhoz, hogy szabaduljunk jelen helyzetünkből.
Warwick úr sürgetése megint eszembe juttatta, hogy ő pár percet előre lát a jövőbe. Jelenleg még nem fenyeget veszély, de ez nem marad így örökké. Gwendoline kisasszony illúzió keltése egy féle lehetőség, de egyértelmű, hogy senkinek a képességét nem használhatjuk ki annyira, hogy teljesen kimerüljön, mert akkor még őt is menekíteni kell. Ez mindannyiunkra igaz. Az a felvetés is lényeges kérdés, hogy miként fogunk információt átadni egymásnak, ha ketté válunk, és erre Moros úr ad választ. Aztán persze Paksha ötletében is van igazság. Nehéz hát a döntés.
-  Jól van. Igyekeznünk kéne, egyet értek Warwick úrral. Nem ácsoroghatunk itt tovább. A harc tekintetében pedig csak annyit mondanék még, hogy én ugye, alakváltó vagyok. Az állati alakom egy puma. Elég méretes, és kellően erős, vad jószág. Ha kell, azt alakot veszem fel. Az ugyanis független a pixik mágiájától és a megivott löttytől. Alakulhatok pesze sárkánnyá, ami mindent felperzsel, gondolom... hiszen a pegazus is ment. Repülve pedig ki tudom menekíteni a hölgyeket. Nem erőszakoskodom a csapat felosztására, csak szeretném, ha ennek tükrében döntenénk és most már gyorsan, még mielőtt felfedeznek bennünket. Mert akkor már semmire nem lesz esélyünk.
Fejeztem be végül a szónoklatot, a többiekre bízva a döntést. Csak ne nagyon húzzuk már tovább.



Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Márc. 13, 2024 9:14 am






Red Queen, White Queen




Rhodas karba font kézzel, türelmesen várakozott, ameddig tanácskoztatok. Néha körbepillantott, de továbbra sem érkezett senki.
- Ez kezd gyanús lenni. Vagy ti vagytok a legszerencsésebb flótások valaha hogy az őrjáratok a lehető legtávolabb járnak, vagy valami nem stimmel. – jegyezte meg. - Én azt javasolnám hogy az alakváltó hölgy menjen a figyelemelterelőkkel, mert ha az a sárkány nem csinál felfordulást akkor semmi. Ahogyan gondolatolvasó-illúziókeltő kisasszony is mehetne a figyelemelterelőkkel, és faun-uraság lenne a harmadik, aki megvédi őket. A nixádért meg menjen Perem-kisasszony és félautomaton uraság, mert őket nem akadályozzák olyan dolgok minthogy hol vannak a járatok, csak nyitnak maguknak egyet, harmadiknak pedig álmodóvá avanzsált uraság, hogy időben tudja figyelmeztetni őket az érkező veszélyekre, és ki tudják őket kerülni még mielőtt a nyakukon lenne. Persze ezzel elveszik az a rész, hogy tudjanak jelezni egymásnak, amit valóban gondolatolvasó kisasszony tudna a legkönnyebben kivitelezni. Ez persze csak az én véleményem. – vont vállat végül, mintha őt ez az egész nem is érdekelné.



Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Márc. 16, 2024 2:57 pm




Red Queen, White Queen



Vágjunk bele!


-----------------:O:-----------------




Mindenkinek volt véleménye, kinek kivel kéne menni, viszont még mindig csak itt ácsorogtunk és egyetértettem most a Nyúllal, hogy ha még egy percig itt ácsorgunk nem mi fogjuk eldönteni ki hová megy, hanem a Királynő katonái. És a megtudott információk tükrében, én mg szerettem volna sokáig a nyakamon tudni a fejemet.
- Ezt megvitathattuk volna előbb is. – fortyantam fel idegesen, nem mintha ebben én nem lettem volna ludas, hiszen ez nekem is eszembe juthatott volna az idefelé vezető úton, de már mindegy volt. – Nekem teljesen mindegy ki tart velem kettőjük közül, Gwendolin vagy Nizase kisasszony, én akkor megyek azért a kapós nixádért, de csak, hogy tudják, egész jól bánok a karddal, úgy, hogy nem csak a képességemre kell majd támaszkodni. – indultam meg a Vörös Királynő erődje felé, de persze pár lépés után megvártam kik lesznek a társaim.
Valamelyikre a két nő közül szükség lesz, mert gőzöm sem volt, hol ennek az illúziónak a bejárata pontosan.
- Jó lenne észrevétlenül megközelítenünk, szóval a lopakodási képesség sem lenne hátrányunkra. Egyébként meg a Nyú….Rhodas-sal mi lesz? Gondolom a figyelem elterő csapattal tarthatna, nem?
Én nem akarnám magunkkal vinni, hiszen pont az észrevétlenségünk lenne a cél és nem bíztam a nyúlban….
- Hölgyeim? – intettem magam elé. – Mehetünk?
Minden lépés kockázatos volt, de a legnagyobb kockázatot az jelentette, ha maradunk még és ........a türelmem is véges volt.




Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Márc. 17, 2024 8:22 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


Egyetértettem a nyúllal, tényleg gyanús volt ez a nagy nyugalom. Máskor már valaki, kérésre vagy kéretlenül, de véraláfutást rajzolt volna a bőrömre, most pedig hagyták, hogy teljes nyugalomban ötleteljünk egy - bizonyítottan - ellenséges erődtől egy köpésnyire.
- Micsoda szerencse, hogy erre emlékeztetett minket korábban, nagyságos uram... Oh, várjunk. - feleltem egy hűvös tekintettel és a kelleténél alig egy hangyányival több cinizmussal a hangomban Warwick Leininger okoskodására. Ezek után meg sem lepett, hogy fel kellett emlegetnie mennyire bánik jól a kardjával. Ez olyan emberférfi-dolog volt.
- Én is amellett vagyok, hogy hacsak nem akarnak kulcsok után keresgélni az erődben, Paksha segítségére feltétlenül szükség lesz a zártörésnél. És zár az lesz, ebben biztosak lehetünk.
A még mindig fennálló kérdésnek, miszerint hogyan fogjuk megtudni, ha a tolvaj-csapat bajba került, valójában volt egy felettébb kézenfekvő megoldása - ha nem foglalkoztunk a problémával. Ez azonban némi kegyetlenséget igényelt, ami nem feltétlenül volt meg mindenkiben.
- Kifutunk az időből és sajnos kénytelenek vagyunk néhány sarkat levágni. Én, Amelia kisasszony és Miss Edevane bemegyünk és magunkra vonjuk az őrség figyelmét. Maguk hárman várjanak a lehetőségre és ha elérkezik, hozzák ki a nixádot. Mi addig tartjuk a Vörös Királynő katonáit magunkon, ameddig biztonságos, és az utolsó pillanatban menekülünk. Ha bárki gyanítja, hogy a másik elbukott, azonnal fogja menekülőre. Csak így juthatunk ki élve.
Egészen érdekes volt, mennyire más hatással volt, ha épp nem a magam által felvállalt bosszúhadjáratomat folytattam egy lidércfészek közepén. Akkor valószínűleg nem mondtam volna ilyeneket.

Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Márc. 19, 2024 8:07 pm
Red Queen, White Queen






Red Queen, White Queen

Gwen in Wonderland

   Osztoztam a többiek aggodalmán, miszerint sokkal nagyobb volt a nyugalom, mint azt az eddig hallottak alapján vártam volna a vörös királynőtől. Tartva attól, hogy az egész annak köszönhető, hogy egy illúzióba burkolt csapat éppen hallgatja ki ötletelésünket, körbekémleltem, de senki nem volt körülöttünk. Még mindig furcsa volt, de legalább egyenlőre biztonságos. – Megpróbáltam bármilyen arra utaló jelet találni, hogy rejtve figyelnének minket, de senki nincs itt, úgyhogy még most döntsünk egy végleges terv mellett.
   Rengeteg ötlet hangzott el és némelyiknek több értelme volt, mint elsőre gondoltam volna. És bármennyire nem tetszett, de elismertem, hogy mások talán nélkülözhetetlenebbek a nixád-mentő csapatból, mint én. Mr. Leininger képességével könnyebben el tudnák kerülni a bajt és még a fegyverforgatáshoz is értett, Paksha valóban minden zárat ki tudna nyitni, Miss Nae pedig mind az útvonalat, mind az ellenfelek közeledő lépteit érzékelni tudná, mind vészhelyzet esetén új járatot tudna nyitni a csapatnak. Ehhez képest a képességeim nem érnének sokat, hacsak nem feltételezzük azt, hogy bele fogunk futni valakibe. Figyelemelterelésnél legalább a szárnyaimnak hasznát tudnám venni.
   - Bármennyire is nehéz beismernem, hogy a figyelemelterelők között több hasznom van, valóban talán a Mr. Greycloud által javasolt eloszlással járnánk legjobban. Ugyan nem értek a harchoz, de cserébe szabadon tudok repülni és mivel biztosan lesz ki kergessen, még akár némi illúziót is be tudok vetni az ellenfeleink összezavarására. Ha pedig minden balul sülne el a mi oldalunkon… akkor megpróbálok üzenni, hogy a továbbiakban sajnos ránk nem számíthatnak.
Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Márc. 20, 2024 4:52 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Nincs értelme vitatkoznom egyikükkel sem, hiszen sem tervezésben, sem a lopakodásra, elterelésre, rejtőzködésre és beosonásra sosem volt képességeimet szükségtelen lett volna csillogtatnom. Úgy véltem, Leininger és Moros urak lehetnek a legkompetensebbek ebben, még ha az előbbiben egy cseppet sem bíztam meg. De rá kellett jönnöm, hogy az ifjú Paksha, látható fiatalsága ellenére sem szűkölködik tapasztalatokban és óvatosságban. Azt ugyan az ő megjegyzése sem tette egyértelműbbé, hogy mégis hogyan osszuk meg erőinket, ám a döntés felelősségét végól mégis azok vállalták, kikről korábban hittem, hogy megteszik majd.
Míg Warwick-ot türelmetlensége nyomban útnak indította volna, Mr. Rhodas-ra vonatkozó megjegyzésével még több aggodalmat csepegtetett belém, s a háttérben ott motoszkált a többiek megjegyzése arról is, hogy valami nincsen rendben ezzel a küldetéssel.
- Azt mondja Mr. Rhodas, hogy túl szerencsések vagyunk? -teszem fel a kérdést, amelyre nem várok választ, hiszen ezt már megkaptuk valamennyien. - Mi van, ha ez nem szerencse, hanem csapda? És hogy tudják, hogy jövünk? - aztán eszembe jut még valami, ami ennél sokkal ijesztőbb. És bár látom, igyekezne mindenki, csak hogy kihasználjuk kivételes és szokatlan esélyünket a bejutásra, én mégis letérdelek, és a földre helyezem a tenyereimet. - Mi van, ha hiába jöttünk és a nixád sincs már itt? Mit gondolnak, "megérezhetem" őt valahol? Hiszen annyira más, mint a többiek...




Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
34

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Márc. 20, 2024 7:40 pm




Red Queen, White Queen


Most már tényleg!

----------------- :O: -----------------


- Micsoda okos nyúl...
Jegyeztem meg némi szarkazmussal Rhodas szavaira. Mit ne mondjak? Jól le- és kiosztott bennünket. Bosszús lettem, és ezt nem is tagadhattam. Nem is akartam tagadni. Nem hittem az önzetlen segítőkészségében, és egy hangyányit sem bíztam benne. Hmmmm... lassan ott tartok, hogy már senkiben sem...
- Na jó. Menjünk, mert ennek így vége-hossza nincs.
Moros mellé léptem, jelezve ezzel, hogy elfogadom azt a "párosítást", amelyet ő javasolt. Legyen, akkor az elterelő csapatban leszek.
- A... Nyúl... -Böktem jobb mutató ujjammal Rhodas felé.-velünk jön. Ha rosszban sántikál, átharapom a torkát.
Kellően fenyegetőnek szántam, sejtse csak, hogy tényleg megteszem. És így tűnt a számomra logikusnak. Ha le akar buktatni bennünket, hát ne azt a csapatot vágja el, amelyik a nixádért megy.
- Megfelel így?
A kérdés jobbára mindenkinek szólt, de igazi választ nem vártam már rá. Sokkal inkább azt néztem, hol lehet a legközelebbi bejárat. Így újra csak a Nyúl felé fordultam.
- Nos... Rhodas úr... akár meg is mutathatná a legmegfelelőbb bejáratot. Gyerünk!
Lendítettem egyet a karomon a Vörös erőd irányába, jelezve ezzel most már egyértelműen, hogy nincs több időhúzás senkitől.
És már csak remélni tudtam, hogy a, Nizzi által felvetett gondolat, mely szerint akár üres is lehet az épület, azért van csend, csak egy kósza ötlet, és nincs semmi valóság alapja.

Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Márc. 20, 2024 10:45 pm






~ Red Queen, White Queen ~



Végig a nyúlon gondolkodott. Jól osztotta be őket, de mégis miért tenné? Miért segítene az ő királynője ellen? Nizase szavai túlontúl logikusnak hangzottak.
- Az elterelő csapat szóljon ha visszavonul igen.- Bólinott Gwendolyn felé. -  Ne menjetek bele semmi olyanba amiből nincs menekülő út. Beszéljünk meg egy találkozó helyet. Mondjuk egy óra múlva. - Rhodasra pillantott. Bárhogy fejezné ki magát, a nyúl értené mindenképpen. - Ahol a hernyóval találkoztunk elég messze van, és ott össze tudnánk szedni magunkat. A közelben van egy erdő is, ha el kell bújni.
Amelia harciasságán elmosolyodott. Félreismerte a lányt.
- Valami hasonlón gondolkoztam én is. Még kiköthetném ide az egyik fához, de a végén még megszökne. - Rhodashoz fordult, és komolyabb hangnemre váltott. - Ne vegye sértésnek tudja, de ezt együtt csináljuk végig. Egészen az átadásig. Nem kockáztatunk. -  
Majd ő is útra készen beállt a csapata mellé.

Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
97

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Csüt. Márc. 21, 2024 6:58 pm






Red Queen, White Queen




- Biztos, hogy tudják, hogy jöttök. – bólintott Rhodas Nizzi megállapítására. - Ez az egyetlen logikus következő lépés az után, hogy bemenekültünk a Fehér Erődbe, vagyis inkább úgy mondanám, hogy Edna mindig a rosszabb opcióra készül, és neki ez rosszabb, mintha megtagadtátok volna az engedelmességet Selene-től és megpróbáltok kitalálni magatok. Viszont nem gondolom, hogy elvitte volna a nixádot. Ennél a helynél csak a Fehér Erőd biztonságosabb. De próbáld meg, hátha, magam is kíváncsi vagyok meddig terjednek a képességeid.
Ha Nizzi meg is próbálja a dolgot, akkor újra érezheti, ahogyan szinte összeolvad a kövekkel. Kis idő kell neki, de végig tudja követni gondolatban a falakat, a járatokat, hol tömörebb, hol porózusabb, kicsit talán túl sok is az információ, amiből válogatnia kell. Érezheti azt is, hogy a Vörös Palota korántsem üres, sőt, de nem állhat meg ezt felmérni hirtelen, hogyha nem akar ezzel a művelettel sok órát eltölteni. Selene illúziója alapján nagyjából sejtheted milyen alakú az épület és hol kell keresned a nixádot és valóban… Ott azon a helyen érzel valamit, ami nem tündér. Más a súlya, más az alakja és az arányai is, ahogyan épp a földön fekszik, és biztos, hogy egy élőlény. A légzése során a teste ritmusosan nyomódik neki a sziklának. Valószínűleg a nixád a helyén van.
Sajnos ennél több időd viszont nincs, ugyanis szárnyak zizegésére lehettek figyelmesek. Erre Rhodas is felkapta a fejét.
[color=white]- Nos, eddig tartott ki a szerencsétek. Befelé, azonnal! És ne aggódjon sárkánykisasszony, eszembe sem jutott volna más csapattal tartani, mint magukkal. Lemenni meg vissza fel egészen fárasztó. [/Így hát automaton úr megjegyzésén se sértődtem meg, de kikötözve lenni nem szeretnék.color] – villantott egy vigyort Ameliára, és már el is iramodott a bejárat felé, mint nevéhez hű gyáva nyúl. Amerre megy arra konkrétan semmiféle bejáratot nem láttok, mintha egyszerűen eltűnne az előttetek levő falban, amikor viszont követitek rájöhettek, hogy ahol ő bement nagyon is járat volt.
A környezeteteket pedig mintha kicserélték volna. A Fehér erőd simafalú letisztultságához képest ez túlságosan is díszes volt, mindenféle faragványok, szív-motívumok díszítették és az egész vörös volt, bár hogy festett, vagy a kő volt ilyen, esetleg illúzió azt nem tudtátok megállapítani. A nyúl továbbra is ott futott előttetek, de hogy menekülni próbált vagy vezetni, azt szintén nem tudtátok megállapítani. Nizzi tudhatta, hogy egy emelettel vagytok a palota közepe felett, a többiek ezt nem tudják felmérni //Pakshának van esélye rá, ha próbálkozik// el kell dönteni hát, hogy hogyan fogtok neki annak a bizonyos elterelő hadműveletnek, és merre mentek, vagy esetleg Rhodas után szalad a csapat egy része… És persze kérdés, hogy a szárnyak gazdái, amit kint hallottatok követ-e titeket ide.


Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Márc. 24, 2024 5:04 pm




Red Queen, White Queen



Vágjunk bele!


-----------------:O:-----------------




Nem tartottam a méltóságomhoz méltónak, hogy reagáljak a faun pikírd megjegyzésére, még akkor sem, ha már magamban én is elismertem, hogy ezzel kicsit elkéstem, viszont ettől még most csipkedhettük volna magunkat….
Nagy nehezen azért csak összeállt a két csapat, mindenki így vagy úgy belátva, hogy a javasolt felosztás a legjobb a jelenlegi helyzetünkben.
Gwendolin kisasszony megerősítésére, hogy jelen pár pillanatig még zavartalanul véglegesíthetjük a tervünket, csak a szám rándulása jelezte, hogy ugye én is ezt mondtam, de hát miért is hallgatnának rám! Ahogy elnézem ezt a határozatlan bagázst….mind itt fogunk MEGHALNI!
Ha nem lennék ennyire rájuk szorulva és ellophatnám a nixádot egyedül, már rég itthagytam volna őket…….
Nizase legalább gondolt arra is, hogy nem biztos, mi vagyunk itt azok, akik a meglepetést okozzák, bár ez most nem segített, hogy indulásra ösztönözzön, de legalább, ha működik a képessége ez irányba is, ellenőrizhetjük, hogy nem árnyékra vetődünk.
Eközben az is eldől, hogy Nyúl uraság egyelőre életben marad, Amelia kisasszony figyelő tekintetétől és fenyegetésétől kísérve, valamint Paksha úrfi egy konkrét időpontra és helyre tesz javaslatot a visszavonulásunkhoz.
- Egyetértek Paksha úrral, ha addig nem járunk sikerrel, akkor már nem is fogunk. – tettem hozzá.
Most minden szem Nizase-re tapadt, ahogy a földre tett kezével valahová befelé figyelt, használva a képességét. Sajnos Rhodas nyájas további tájékoztatása nem javított a hangulatomon, mert a nagy csenddel és nyugalommal együttesen, nagyon is valós veszélynek tűnt.
Abban a pillanatban, ahogy a Nyúl felkiáltott, mintha csak az érzékeim riasztottak volna, a képességem működésbe lépett és bevillant öt repülő pixi harcos képe, ahogy megtámadnak minket, aztán újabb villanás és láttam, ahogy Rhodas berohan egy bejáraton, amit az illúzió az utolsó pillanatig vörös falként mutat nekünk. Igazán megdöbbentő látvány…..
- Futás! Futás! Öt pixi mindjárt megtámad minket és mindenki kövesse a Nyúlat, gondolkodás nélkül, még ha ostobaságnak tűnik is! – mordultam idegesen, hogy eltököltük az időt.
Ha valaki nem mozdult időben, akkor meg is löktem, csak, hogy eltűnjünk innen végre, remélve, hogy az illúzió minket is legalább annyira elrejt, mint minden mást.
Ahogy átléptük ezt a határt, azonnal egy homlok egyenest más világba keveredtünk, komolyan sokkolta a szemet a látvány, mely azon kívül, hogy vörös volt mindenhol, ráadásul túldíszített is.
- Itt mindenkinek komoly ízlésficama van! – mormoltam az orrom alatt.
Rhodas csak rohant előre.
- Ne engedjétek megszökni! – próbáltam nem hangosan mondani Amelian-nak, a futó alakra mutatva. – Tudja valaki hol vagyunk? A nixád valahol legalul, valami pinceszinten van, szóval ha nem pont odavezetett az ajtó, amin bejöttünk, amit logikusan kizárnék, akkor nekünk egy lefelé vezető út kell.. – utaltam magamat is beleértve Nizase-re és Paksha-ra. - Váljunk szét.- néztem a másik csapatra.
- Nizase kisassony, valami út lefelé? – kérdeztem közben a lánytól.
Nem akartam már az elején lefárasztani magam, de most szükség volt rá, hogy valamennyire előre lássak, tudjam vannak-e előttünk, vagy megpillantani egy járatot, ami kell nekünk.
Még ha fárasztó is volt, de úgy éreztem, hogy minél többet használom, annál élesebb képeket látok és ez most életmentő lehet.


Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Márc. 24, 2024 10:09 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


- Kiváló ötlet lenne, ha lenne nálunk pontosan két zsebóra. - feleltem, igyekezve nem túl szarkasztikusan hangzani Paksha és Warwick nagy egytértésére. Persze, időzíteni kézenfekvő megoldás volt, a hülyének is eszébe jutott, de a legtöbben nem tudtuk ösztönösen megmondani pontosan mikor is telt el egy óra. - Sajnos nálam nem akad, de ha esetleg valaki zsebórával a pizsamájában alszik, ne habozzon előrántani.
A szárnyzizegésre egy pillanatra elhúztam a szám. Jobb lett volna rendes tervvel előállni, de már így is meghaladtuk a mai szerencseadagunkat azzal, hogy csak most készültek rajtunk ütni. A nyúl persze menekült, mint akit egy vadász kergetett, én pedig nem akartam lemaradni tőle, csak követtem az illúziófalon át. Ezen a ponton meg sem lepődtem, hogy vakon, fejjel előre neki kellett szaladnunk egy kőfalnak, hogy bejussunk, pixiknél az egyszerű ajtók sosem voltak divatban.
- Egy utolsó tanács, Mr. Leininger. Ha olyan helyen jár, ahol nem kellene lennie, tegye úgy, mintha a magáé lenne az egész. Sok sikert. - biccentettem a tolvaj-trió felé, aztán kinyújtottam a kezem a rohanó nyúl felé, és az erővonalait tekergetve magunk felé rántottam.
- Csak lassan, nyúl uram. Mégis hová rohan ennyire? Nem akarunk idő előtt lebukni, akkor az első kanyarig sem jutunk. Csak nyugodtan, mintha ide tartoznánk. És közben mutassa, merre van az a nagyon szent és értékes könyvtár.


Ajánlott tartalom



Red Queen, White Queen - Page 6 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.