Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Go down
Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Üvöltő csendben néma sikoly

Kedd Ápr. 18, 2023 8:51 pm




× Jöjj! Jöjj Vihar! ×


Moira és Moros

----------------- :O: -----------------


A férfi a balomon egyenruhát visel. Felmordulok, ahogy hozzám ér.
"Nyugi Patás-szuka!"
Mordul vissza, és vasmarokkal ragadja meg a karomat, hogy maga után húzzon. Nem adom meg neki azt a kedvességet, hogy könnyű dolga legyen. Amennyire csak erőmből telik megpróbálom a saját súlyomat növelni. Nem tudom mennyire fog sikerülni, de megteszem, amit lehet.
"Az anyádat!"
Ezúttal már dühös a hangja, és belefeszül a fogásba, hogy kibillentsen az egyensúlyomból. Széles mosoly születik az ajkamon, ahogy megteszem neki. Engedek. Pillekönnyű leszek. Cserébe hanyatt vágja magát, és magával ránt engem is. Gyönyörűségesen felborulunk. Mellettünk röhögés harsan, élcelődések vágnak felénk. Megkötött csuklóimmal nehézkesen, de feltámaszkodok a mellkasán. Érzem, ahogy a szoknyám egészen combközépig felcsúszik, de ez most nem zavar. Lemosolygok rá.
- Na de Biztos úr! Illő ennyire rámenősnek lenni?
Aztán összeszednek bennünket, és kikényszerített lovagom, kellő dühvel lök egyet a bal vállamon.
"Szedd a patáidat!"
Beterel egy rácsokkal körül vett fülkébe, melynek egyetlen téglafalára szerelt ágyán elhasznált takaró. Más bútor nincs.
Az éjszaka lassú léptekkel haladt előre, és én még mindig nem tudtam pontosan, miért is rángattak ide. Időnként feltűnk egy-egy árnyék, majd tova is siklott.
Órákkal később, hátamat a falnak támasztom, térdeimet felhúzom, és talpammal támaszkodok meg a priccs peremén. Fejemet is hátrahajtom, szemem csukva, halkan dúdolok.
"Na pacsírta! Itt van a vádlód."
Ez ugyanaz a fickó volt, aki idáig kísért. A "Vádlóm" viszont régi ismerős. Sóhajtva emelem magam függőlegesbe, és szinte odarepülök a rácshoz. Két kézzel markolok rá, arcomat beleszorítom. Magasabb vagyok egy fél fejjel. Mert ő ember. És alacsony, és kövér, és öreg. Igaz, iszonyatosan gazdag.
-Elmondod Moira, hogy hol van a tőröm? Ha elárulod, elengednek.
- Nincs nálam.
Széttárom a karom, és körbefordulok. Látom a harag szikráját a szemében. Látom, miként felhőzi el a homlokát a düh. De ha egyszer tényleg nincs nálam. Már régen eladtam. Hosszú, és dög unalmas prédikációba kezd a becsületről, és a hálátlanságról, majd miután elfogy belőle a szusz, szuszogva elkacsázik. Én meg a rács mögött maradok.
Hajnalra már szomjas vagyok és pisilnem is kéne, de az őrök a fülükön ülnek, így aztán hangosabb zenébe kezdek.
- Szóljatok Morosnak! A hű komornyiknak! Ki égő vére árán védi pöttöm úrnőjét. Szóljatok Morosnak! A legnagyobb lógósnak! Ki soha nem kímélte rokona vérét.  Szóljatok Morosnak! Moros Greycloudnak! Hogy itt várja végre, régi elfeledett vére! Nézzen fel az égre, és jöjjön el érte!
Gyorsan rögtönzött szöveg, pergő dallam, teli torok. És neki álltam mindezt ismételgetni. Egyszer csak megunják.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Kedd Ápr. 18, 2023 9:52 pm




× Never one without the other ×

Moros & Moira

----------------- :O: -----------------


Amikor kifejezetten engem kerestek a követségen, nem Daphne-t, az szinte mindig rosszat jelentett. Mint egy kéretlen, fekete viharfelhő, ami eső nélkül csapott le a küszöbre, most épp egy felettébb bosszús rendfenntartó képében. Nyilvánvalóan gyűlölte a munkáját, de a helyében én is gyűlöltem volna. És nem könnyítettem meg neki azzal, hogy kevésbé röhejesnek vagy feleslegesnek állítottam be azt, hogy személyesen kellett megkeresnie, mert egy nőstény faun a priccsen a nevemet ismételgette, mert hát - valljuk be - az volt. De csak idő kérdése volt, hogy Zoi egyszer összeakadjon Estrance törvényeivel. Egyszer el kellett jönnie ennek is.
Az épület maga jelentéktelen volt, azt az apró részletet leszámítva, hogy zsibongott a frissen odazárt részeg bajkeverők és egyszerű zsebtolvajok sokaságától, akik a legváltozatosabb artikulálatlan hangokat és idegesítő rigmusokat adták ki magukból.
És mégis, ebben az eszméletlen ricsajban is kihallottam a legidegesítőbbet - a saját nevemet. Egy énekhangon, ami határozottan nem a húgomhoz tartozott - legalább is nem ahhoz a húgomhoz, akiről tudtam, hogy a városban van.
A legtöbb rácsos ajtó mögül - bár nem volt túl sok belőlük, mégis csak egy priccs volt, nem hivatalos börtön - csak sötét pillantások kísértek engem és a rendfenntartót, aki végül megállt az egyik, nagyrészt üres cellánál és egy börbe csavart doronggal hatalmasat csapott a rácsokra.
- Kussolj már el, tetves pa...
A mondat végét elharapta, mikor leesett neki ki állt a sarkában és nézett le rá, pedig hallottam már sokkal rosszabbat is. Helyette inkább csak összeszorította a fogait és felém fordult.
- Szóval ő az, Mister... Greycloud. Ismeri?
Nem feleltem, csak bámultam a rácsokon befelé, farkasszemet nézve a sötétben megcsillanó kék szempárral. Tudtam én, hogy villámlani fog, de nem gondoltam, hogy ennyire a fejem fölött. Letagadhattam volna, de mégsem. Ki hitte volna el, hogy nem ismerem az arcot, ami a tükörből nézett vissza minden reggel?
- Szóval? - unta meg a néma csendet a rendfenntartó, szóval elszakítottam a tekintetem a két szikrától az árnyékban és a férfi felé fordultam.
- Mennyi?
- Negyven arany.
Negyven. Kész rablás volt, de még sem hagyhattam ott rohadni ki tudja meddig. Csak elővettem egy erszényt és leszámoltam a negyven aranyat az őr kezébe, miközben igyekeztem nem nézni Moira irányába. Ám az időm lassan lejárt, ahogy a férfi elégedetten zsebre vágta a fejpénzt és kinyitotta a cella ajtaját, szétszakítva az utolsó kifogásomat.
- Innen a magáé. - toldotta még hozzá, egy elpiszmogott "nyomorult tündérek" káromkodással az orra alatt, csak hogy sót is dörzsöljön a sebbe.
Az enyém volt mindig is, kilencvenhét éve már. Csak sosem viselkedtem úgy.
- Gyere utánam. - mondtam az ikerhúgomnak, de valahogy nehezen tudtam ellépni a cella nyitott ajtajától.


Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Szer. Ápr. 19, 2023 9:27 pm




× Szórj villámot, zúgó esőt! ×


Moira & Moros

----------------- :O: -----------------


- Szóljatok Morosnak! A hű komornyiknak! Ki égő vére árán védi pöttöm úrnőjét. Szóljatok Morosnak! A legnagyobb lógósnak! Ki soha nem kímélte rokona vérét. Szóljatok Morosnak! Moros Greycloudnak! Hogy itt várja végre, régi elfeledett vére! Nézzen fel az égre, és jöjjön el ért!
Csak fújtam és fújtam, amíg bele nem fáradnak, és valamelyik nyomoronc ide nem citálja drága Fivéremet. Na persze, egyáltalán nem így képzeltem el az első találkozásunkat, hiszen olyan sok év eltelt, mióta utoljára láttam őt. Na… ez így nem igaz, hiszen nem is olyan régen megpillanthattam messziről. Mit sem változott. Épp olyan karót nyelt, épp olyan hűvös.
Ha visszagondolok arra a pillanatra, még mindig érzem magamban azt a késztetést, melytől heves vágy kapott el, hogy odarohanjak hozzá, és a nyakába vessem magam. Nem tettem meg. A fene se tudja, mi mindent nem szült volna a kitörő öröm. Hogy ő is épp annyira örült volna-e nekem, az már persze más kérdés.
- Szóljatok Morosnak! Moros Greycloudnak! Hogy itt várja végre, régi elfeledett vére! Nézzen fel…
Ez volt az a pillanat, melyben az őr végig xilofonozott a cellám rácsain, így a dal félbe is szakadt, főleg, hogy rám is üvöltött, bár saját mondatát ő maga sem fejezte be. Pontosan tudom, ki miatt nem. Kiegyenesedtem, majd lassú mozdulattal talpra is álltam. Onnan néztem vissza Rá. Tekintetünk lángjai egymás felé lobogtak. Az egyéb úgy szikrázott, mint a kéken táncot járó tűz lángjai, az övé olyan volt, mintha azúr méz folyt volna le egy szikla oldalán. Oly különböző, és mégis oly mélyen egyforma. Bárki, még a legavatatlanabb szem is megállapíthatta, hogy testvérek, ikrek vagyunk. Még úgy is, hogy lágyabb vonásaim vannak.
Negyven arany! Szép kis summa. Elégedetten ciccentettem egyet, majd egészen a rácshoz sétáltam. Bal csípőmmel támaszkodtam neki belülről, és onnan néztem, miként zajlik le az üzlet, ahogy Moros leszámolja az érméket a pribék markába. Aztán zár kattant, és előttem feltárult a szabadságba vezető út. Kilépve a cellából, bájosan rámosolyogtam az őrre, majd dobtam felé egy csókot.
Megtorpantam mellette, mert hát nem értettem. Hiszen épp csak az imént hívott magával, most meg itt szobrozik nekem. Kérdő tekintetem mellé megemelt szemöldök társult.
- Akkor… nem indulunk el? Szívesen követlek.
Csipkelődő, de nagyon is szeretetteljes hangon. Aztán döntse el, hogy ez most őszinte érzés-e tőlem, vagy színjáték minden rezdülésem.
- Drága Bátyám…
Fűztem még hozzá mosolyogva.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Csüt. Ápr. 20, 2023 11:45 am




× Never one without the other ×

Moros & Moira

----------------- :O: -----------------


Moira egy lázas rémkép volt. Egy seb, amit nagyon régen ki kellett volna tisztítanom, de nem tettem, ezért elfertőződött a lelkemben és lassan nagyobbra és nagyobbra nőtt. Igazából a maga ironikus módján egészen költői kép volt ez - túl gyáva voltam szembenézni egy kis fájdalommal, csak görgettem magam előtt, míg vissza nem tért százszorosára dagadva. És akkorra már olyan mértékű kínt jelentett szembenézni a saját ikerhúgommal, amit nem hittem, hogy túlélhetek. És a legrosszabb az egészben, hogy nem is ő sebzett meg engem - én sebeztem meg őt. És ezzel pontosan tisztában voltam, ez volt az, ami méregként terjedt bennem.
Mégis, ahogyan incselkedő modorban nekidőlt a rácsoknak - ugyanazzal a szemtelen arckifejezéssel, amit mindketten, egymástól külön-külön tanultunk meg és rejtettük mögé az igazságot - valami más is átfurakodott a letaglózó fájdalmon kívül.
Mintha... megkönnyebbültem volna.
Leráztam magamról a látványa okozta zsibbadást - nem szó szerint, a világért sem adtam volna semmiféle jelét annak, hogy mit éreztem miatta -, aztán elléptem a cella ajtajából és megindult kifelé. Ahogy mögöttünk elmaradt a fogda hangos, nyomasztó és mocskos beltere, odakint Sinan napja alatt végre magamhoz tértem annyira, hogy a szokásos gesztusaimmal megdörgöljem az orrnyergem és csukott szemmel nézzek felfelé, mintha egy hűvös szellőt vártam volna, ami leveszi a vállamról a terhet.
- Negyven arany, Moira. Mi a fenét loptál, ami ekkora fejpénzt csinált?
Kezdhettem volna azzal, hogy örülök, hogy látom, de mindketten felismertük, ha a másik hazudik. Tudtam, hogy gyűlölt, nem egyszer a tudomásomra hozta, most mégis úgy mosolygott, mint akit épp elönt a boldogság tőlem.
- Nem tudtam, hogy a városban vagy. Mióta?
Látszólag felesleges kérdések voltak, de a vigyorgásából nem tudtam leszűrni, hogy pontosan mit akart - azon kívül, hogy kirángassam a rácsok mögül. De nekem valamiért úgy élt az emlékeimben a legutóbbi találkozásunk, hogy az akkori Moira inkább ott marad, mint hogy tőlem kérjen segítséget, most mégis megtette, még ha egy rendkívül önzőnek ható színjáték közepette is. Beszéltetnem kellett, hogy halljam a gondolatait, szóval maradtak az ócska kérdések.


Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Szomb. Ápr. 22, 2023 11:22 am




× Fordítsd ki sarkiból a világot! ×


Moira & Moros

----------------- :O: -----------------


Sinan tudja csak, hányszor és hányféleképpen képzeltem el, miként is török kellő mértékű borsot a fivérem orra alá. Az egyik változatban simán belógtam a házába, és összeszedtem mindent, ami kicsit is értékesnek tűnt. Aztán meglógtam vele és eladtam. Egy másik változatban ezekért a cuccokért búsás mennyiségű aranyat kértem és kaptam is persze tőle, hiszen ezek mind csak a képzelet játékai voltak. Egy újabb lehetőségben őt magát raboltam el álruhában, és zsaroltam ki sok-sok-sok pénzt a szabadságáért. Egy harmadikban pedig a közelébe férkőztem és mindenféle ügyes indokokkal csaltam ki tőle aranyat. Ezek mind persze, csak a képzeletem szülte történések voltak, soha nem jutottam el odáig, hogy egyiket is megvalósítsam. Itt meg lehetne kérdezni persze, hogy miért is nem? Soha nem az fogott vissza, hogy még is csak a fivéremről van szó. Nem, nem. Az indok sokkal egyszerűbb ennél: Még sem vagyok annyira elvetemült, mint azt bárki, még maga Moros is, gondolná.
Igen, néha elcsaklizok ezt-azt, gátlástalanul, soha nem sajnálkozva azon, hogy akit megkárosítottam, az mennyit veszít ezzel. Mindenki úgy él meg, ahogy tud. Ahogy csak tud. Igaz, nálam ezt más is előidézi. A kiváltó okon pedig el lehet gondolkodni, hosszan és alaposan. Moros biztosan tökéletes pontossággal lőné be az okokat.
Hogy van-e az irányába cseppnyi lelkiismeret-furdalásom? Nincs. Ahogy más iránt sincs. Élek és teszem a dolgom. Akinek nem tetszik, az pedig elmehet a sunyiba!
Most, hogy teleordítoztam a nevével a rendőrőrsöt, és ő eljött értem, még most sem tudom, hogy miként is lesz ez tovább. Ezt nem gondoltam ki előre. Az időben éppen csak annyira futottam előre, hogy reméltem a felbukkanását. S lám, eljött. Bár a gondolataimban ott rezgett az a parányi lehetőség is, hogy nem fog eljönni, de mivel nem tudhatta, hogy Zoi vagy én vagyok-e a fogdában, hát sejtettem, hogy itt lesz. Mondjuk még ekkor is megtehette volna, hogy a rácsok mögött hagy, és nem fizeti ki a kijutási aranyakat. Hála érte, hogy nem tette, de a sok boldogító érzésből ennyi elég is. Ettől még nem lettem szeretetteljesebb.
Kicsi gunyoros, de roppant elégedett fintorral csücsörítettem össze az ajkaimat, ahogy csillogó szemekkel, kaján tekintetet vetve a fogdmegek felé, ballagtam kifelé Moros mögött. Mit tagadjam: Roppantul elégedett voltam a sikeremmel.
Az emberek rosszalló pillantással bámultak bennünket, ahogy elhaladtunk előttük, majd kiléptünk a szabadba. Megkönnyebbült sóhaj szakadt fel belőlem. Ennyi elég is volt a hatalom vendégszeretetéből.
Nem mentünk messzire, amikor végre hozzám fordult. Ismertem már minden rezdülését. Ahogy megdörzsölte az orrnyergét, és a szemeit az ég felé forgatta, volt abban valami dühítő. A bosszúság halvány rezdülése hullámzott bennem végig, mely arra késztetett, hogy védekező helyzetbe hozzam magamat. Na nem mintha verekedni akarnék vele, erről szó nincs. Ez a védekezés belülről fakad, és mindig csak vele szemben ennyire erős. Ott lüktet a gyomromban, ökölbe szorítja az ujjaimat, megfeszíti az izmaimat, és keskenyre zárja az ajkaim. Kék szikrák lobbannak íriszeim mélyén.
-Átvertek Téged! –Vágom oda neki.- Alig ért többet hat aranynál.
Sejtheti, hogy ez színtiszta hazugság. Az a tőr nem hogy negyven, de annál is jóval többet ért. Bár ezek szerint régi gazdája sem tudta mennyivel is többet. Én magam hatvan aranyat kaptam érte az uzsorástól. Akkor ki lehet sakkozni, mekkora értéket is képvisel valójában. Na de ezt nem fogom az orrára kötni. Moros csak annyit láthat, hogy durcásan vonom össze a szemöldökeimet, biggyesztem le az ajkaimat, és megadóan ejtem le a vállaim. Újabb színjáték persze, amelynek a végén az újabb kérdésre csak megvonom a vállaim.
-Öt vagy hat hete… azt hiszem.
Ki a fene számolja? Nem régóta ez a lényeg. Még nagyon megszokni sem volt időm a városi levegőt.
Tény, hogy az otthoni konyhaasztalon hagyott üzenetnek megfelelően tényleg fel akartam keresni Morost. Ott álltam a követség előtt, láttam is őt bemenni, de amikor át kellett volna mennem a túlsó oldalra, és fel kellett volna vennem vele a kapcsolatot, mindaz eszembe jutott, milyen könnyedén hagyott hátra. Mindig könnyedén hagyott hátra, ott hagyott a bajban nem egyszer. A harag mardosó tüze pedig, felhergelte bennem a bizonyítási vágy lángját. Meg akartam mutatni neki, hogy egyedül is boldogulok.
Felpillantottam rá, egyenesen a szemeibe, próbáltam kifürkészni őt, épp úgy, ahogy ő tette azt velem. Ugye nem várja, hogy hálálkodjak itt neki? Bár lehet, kérni fog tőlem valamit a szívességéért cserébe. Nem szeret csak úgy kidobni az ablakon negyven aranyat. Nem kérdezek rá. Kíváncsi vagyok kiböki-e?


Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Kedd Ápr. 25, 2023 6:46 pm




× Never one without the other ×

Moros & Moira

----------------- :O: -----------------


Az ikerhúgommal beszélgetni egy folyamatos párharc volt. Persze Daphne is kifejezetten sportot űzött abból, hogy egy egyszerű délutáni csevegés alatt elnyűje az idegeimet, de az éppen ezért más volt - sport. Moira színjátéka azonban vadászat volt, eltökélt hadakozás és nem a saját győzelmét kereste abban, hogy felidegesít vagy épp szánt szándékkal nem úgy felel nekem, ahogyan szerettem volna, hanem kifejezetten engem akart megsebezni vele. Alig csak papírvágások voltak ezek, de alattomosan és céltudatosan.
A kijelentésére, miszerint akármit is lopott potom hat aranyat ért - ami egyébként egy nagyobb lakoma ára volt a Középen -, hosszan és fürkészően néztem rá. Voltak idők, amikor nem tudtunk hazudni egymásnak, mert jobban értettük a másik gondolatait a szavainál. De azok az idők elmúltak. Ennek ellenére én megmaradtam szkeptikusnak.
- Aha. Hat arany. Hogyne.
Igazából teljesen mindegy volt, mit lopott, a negyvenet már zsebre tették a fogdában, innentől meg semmis volt az egész ügy. Csak azt akartam, hogy érezze mekkora szívességet tettem éppen neki.
És persze ahogy Chloe menyegzőjéről is csak hetekkel az után értesítettek, hogy odaküldték, Moira is hetek óta kísérthetett némán és észrevétlenül, mielőtt valaki nyakon csípte. Hetek. Az ikertestvérem öt hete a városban van, én pedig nem is tudtam róla.
- Jó, látom ez ilyen adok-kapok alapon fog működni. - sóhajtottam fel, aztán zsebre tettem a kezem és körbenéztem az utcán. Volt nem messze egy teaház, a Kiugrott Fogaskerék, én pedig szerettem volna nem az utcán ácsorogva magunkra hívni minden figyelmet, szóval elindultam arra. - Amikor azt mondtam, hogy nem is tudtam, hogy a városban vagy azt akartam kifejezni, hogy tudomásom szerint semmi értelmes okod nincs a városban lenni, szóval örülnék neki, ha elárulnád, miért vagy mégis itt.
Azt, hogy miért kötött ki egy rendfenntartó fogdában már meg sem kérdeztem, végülis Moiráról beszéltünk. Úgy tűnt öt hét volt a tűréshatára, amíg el bírta viselni a rendet és a nyugalmat. Vagy talán annyi sem. - Én iszok egy kávét. Ha van kedved, akkor kérj te is, ezt most én fizetem.
A nyakamat tettem volna rá, hogy ezt az utóbbit el fogja utasítani, pusztán azért, mert felajánlottam. Ha elfelejtettem volna hozzátenni, akkor könnyedén kihasznált vona, közben zavarba hozva a mulasztásomért, de így túl előzékeny volt. Azt pedig én nem szoktam. Legalább is több, mint nyolcvan évig nem csináltam.




A hozzászólást Moros Greycloud összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 03, 2023 3:36 pm-kor.
Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Pént. Ápr. 28, 2023 9:07 am




× Mutasd meg fenséges erőd! ×


Moira és Moros

----------------- :O: -----------------



Az egészséges kétkedés hangja apró mosolyra késztetett. Jelenleg az sem izgatott, ha látja ezt a parányi vidámságot. Elégtétel volt, hogy éreztethettem vele, bizonyára átvágták. Mert honnan is tudhatná, mennyit ér az a penge valójában, és mennyit kaptam érte én. Persze, száz százalékos biztonsággal tudhatja, hogy hazudok az árát illetően, de ennél többet nem tudhat.
-Szokott másként?
Szűröm előre a fogaim között arra, hogy adok-kapok alapon működik a helyzet. Mit csodálkozik? Soha nem is ment ez másként. Az alapfelállás mindig az volt, hogy én elkövettem a dolgokat, ő pedig rákényszerült arra, hogy helyrehozza. Ha pedig az elszámoltatásra került a sor, minden bajomat áthárítottam rá. Miatta történik minden. Mindig is így volt, és szerintem, amíg a világ ki nem fordul a sarkából így is marad. A „jó” Moros, elviszi a hátán a balhét. Na jó, igaz, akkor a fene nagy gondokat még nem okoztam, de sok kicsi, sokra megy. Talán, ha összeadjuk, ez a mostani negyven arany a legnagyobb kártérítés anyagilag, amit ki kellett adnia. Más kérdés persze az érzelmi oldal. Erős gátlástalansággal és lelkiismeretfurdalás nélkül követtem el minden apró-cseprő bűnt. Soha nem érdekelt az, hogy a következményei mennyire viselik meg Morost. Elvártam, hogy rendet tegyen utánam. Nos… ez hol sikerült neki, hol nem. Valahol pedig némi elégtétellel töltött el, ha nem. Igen, ez bizony egy folyamatos adok-kapok történet. Egy soha véget nem érő vihar, mely úgy üvölt bele a csendbe, mint egy kétségbeesett, segítségért könyörgő sikoly.
Ez vagyok én.
Biztosan jobban örült volna egy kedves és szerény, csendesen meghúzódó, és mindent elfogadó testvérkének. Hát nem így alakult.
Ebbe az önelégült pillanatomba érkezik a számon kérő kérdés. Döbbenet torpantja meg a léptemet. Le is maradok mögötte. A düh felkúszik a gerincem mentén. Szeretném jól hátba vágni, hogy ha lehet néhány pillanatig ne kapjon levegőt. Aztán veszek én egy mélyet, és letolom a gyomromba a haragomat. Majd később megemésztem.
-Talán mert nem akartam feleségül menni a legócskább, részeges faunhoz a faluban. Anyánk a drága, ki akart házasítani.
Fogaim között szűröm a szavakat, eljátszva mennyire is könnyed vagyok, és milyen lazán kezelem ezt a helyzetet. Igazából nem is ez okoz jelenleg feszültséget bennem, hanem az a tény, hogy megkérdőjelezi az ittlétem jogosságát.
-Amúgy meg… -Vonom meg a vállamat.- Ha neked lehet itt lenni, hát nekem is.
Majd pont ő mondja meg, hogy hol is éljek, nem? Na persze! Bosszant a dolog, de legalább nem arról papol nekem itt, hogy mit kerestem a fogdán, és miért nem tudok normálisan élni, mint minden rendes faun nő? Ez is egy vígasz.
A kávéra felhorgadok. Óh! Pontosan jól ismer! Ekkora szívességet nem akarnék elfogadni. Máskor biztosan vissza is utasítanám, de… jelenleg én is innék egy kávét, hátha adnak mellé kis kerek süteményeket is. A baj az, hogy jelenleg nincs nálam egy árva rézpénz sem.
-Rendben. De majd utólag megadom. Sőt, ezt a negyven aranyat is, nehogy kárt szenvedjen a háztartásod pénztára.
Gunyorosan ejtem a szavakat. Érezze úgy, hogy ő tett nekem szívességet önszántából, és nem én tartozom neki. A tény persze ez. Világ életemben mindig is tartoztam neki, hiszen mindig ő rendezte a tartozásaimat. Viszont ezt igyekeztem úgy kezelni, mintha neki ez lenne az egyedüli feladata az életében.
A negyven arany megadása persze nem olyan egyszerű. Illetve, az lenne, ha úgy akarnám. Csakhogy… a megkeresett, és összegyűjtött vagyonhoz nem annyira szeretnék hozzányúlni. Visziont ezt Morosnak nem kell tudnia.
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Szer. Május 03, 2023 3:36 pm




× Never one without the other ×

Moros & Moira

----------------- :O: -----------------


Tehát Moirát ugyanaz a katasztrófa reptette ki a családunk fullasztó fészkéből, ami végeredményben Zoit is, noha a körítés egészen más volt. Kisebb húgom tudta, hogy pontosan mit akart, milyen élet lett volna a neki való, csak éppen nem engedték neki. Amennyire én tudtam, Moirának fogalma sem volt, csak foggal-körömmel lázadt minden ellen. Miért éppen a házasság lett volna az egyetlen kivétel?
- Fel nem fogom mi ekkora problémátok a házassággal. - sóhajtottam, miközben benyitottam a kávéházba. - Te és Zoi is... Nézd meg Chloe-t, ő a sarkára állt és megoldotta.
Persze tudtam, hogy Moira nem volt ott a legkisebb húgunk esküvőjén, hiszen apánk rajtam kereste még ott, a Firesong fák között is. De akkor azt hittem, hogy tévedett. Vagy hazudott. Hogy Moira sosem jönne oda, ahol én vagyok - de ezek szerint én tévedtem. Vagy hazudtam magamnak.
- Nekem nem csak úgy lehet, Moira. - mondtam elfoglalva a széket és hátradőlve a támlájának. - Én ezért kötelezettségeket vállaltam. Zoi is úgy jött ide, hogy csak a nyakamba dobta magát, mert ő is úgy gondolta, hogy Estrance egy varázsütésre kitárja előtte minden lehetőség kapuját. Aztán mikor rájött, hogy mégsem, akkor még mindig szenttül hitte, hogy nekem már megtette, szóval majd én kinyitom neki. Te is ezért vagy itt? Te is a segítségemet várod?
A beszélgetés rövid ideig félbeszakadt, mikor egy cselédlány odasietett az asztalunkhoz egy begyakorolt mosollyal, hogy megkérdezze mit akarunk. Mivel Moira nagy duzzogva elfogadta a felajánlásom, így két csésze kávét kértem, aztán mikor a lány odébb sietett - ezúttal még végig sem mértem, annyira kizökkentett a szokásos személyiségemből a húgom felbukkanása - visszafordultam Moira felé.
- De azért mondd, hogy te nem a parkokban alszol a bokrok között, mint Zoi tervezte.


Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Vas. Jún. 11, 2023 6:46 pm




× Üvöltő csendben néma sikoly ×


Moira és Moros

----------------- :O: -----------------


Nem, nem voltam ott Chloe esküvőjén. Még csak nem is hallottam róla ezidáig, hiszen ideje korán leléptem otthonról, csupán egy cédulát hagyvva hátra, hogy Moroshoz megyek házasság helyett.
-Hááááhhhh!
Ez volt az első reakcióm, és magamban emésztettem a szavait, míg szinte már engedelmesen követtem drága bátyámat a kávéházba. Leültem, és őt néztem, még akkor is, amikor a lány felvette a rendelést, és végül lelépett. Néztem őt, és olyan mély keserűséget éreztem magamban, amilyet még soha. Ez a keserűség pedig haragot szült, tehetetlen haragot. Derékból hajoltam előre, szúrósan a szemeibe nézve, és a fogaim között szűrtem felé a visszafojtott dühtől karcos szavakat.
-Miért hiszi minden faun bak, hogy a nőstények csak arra jók, hogy ezernyi gidát csináljanak nekik? Miért hiszed azt Moros Greycloud, hogy Te vagy a megmondhatója, hogy mi a jó Zoinak vagy nekem? Miért hiszed azt, hogy megengedheted ezt magadnak? Ki vagy te Moros Greycloud? Tolvaj vagy. Nagyobb tolvaj bárkinél ezen a földön.
Fel kellene állnom és itthagynom. Elmenni, és soha többé nem is látni őt. De épp az az érzés tartott vissza, ami mindig is a közelébe vonzott, mint egy mágnes. Az ikertestvérem volt, akármilyen öntelt szavakat vágott hozzám, és akár mennyire is úgy éreztem gyűlölöm őt.
Tényleg gyűlölöm? Tényleg haragszom rá olyan mélységig? Vagy csak ezzel a hazugsággal akarom elrejteni az igazi érzéseimet, nehogy megsebezhessen?
Lehet. Ez is lehet. Lehet, hogy éppen ez tartott most is vissza attól, hogy felpattanjak és elrohanjak. Szeretetre vágytam. Olyas valamire, amit eddig soha senkitől nem kaptam meg.
Hátradőltem, gerincemet belenyomtam a szék támlájába, vettem egy nagy levegőt, hosszan kifújtam. Látványosan rendeztem a vonásaimat, finom, apró kis mosolyt bűvöltem az arcomra, mintha az előbbi gyilkos düh soha nem is lett volna jelen.
-Mesélj nekem Chloe-ról.
Chloe… tőle épp annyira távol álltam, mint az összes többi testvéremtől, pedig voltunk egy páran. Én szándékosan tartottam magamat távol az ügyeiktől, még véletlenül sem akartam senki ügyébe beleavatkozni. Csak Moros volt az mindig, akinek úgy jártam a nyomában, mint az árnyék. Féltékenységből, haragból, bosszúszomjból? Adriata a megmondhatója. Ám ettől még igazán érdekel, hogy kishúgom, aki még igencsak gida sorban van, mit is művelt?
Kérdőn pillantottam rá, majd halkan gyors választ adtam utolsó kérdésére is, nehogy adósa maradjak bármiben.
-Úgy nézek ki, mint aki a bokrok alatt tölti az éjszakáit?
Lehet, hogy a sittről hozzott ki éppen, de nem voltam koszos és büdös, nem szakadt a ruha rajtam. Szóval, nem is értem igazán a kérdését.
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Csüt. Jún. 15, 2023 3:05 pm




× Never one without the other ×

Moros & Moira

----------------- :O: -----------------


Moirának mindig is felvágott nyelve volt - legalább is amennyire emlékeztem. A legtöbb húgommal ellentétben azonban ő úgy tudott az arcomba vágni dolgokat, hogy képtelen voltam rá azonnal válaszolni, csak sértett tekintettel ámultam rá, dühödten megremegő orrcimpákkal. Még hogy ki vagyok! Mégis hány fivérem vállalta volna be a helyemben azt, amit én tettem? Moira is azonnal ide rohant, az én városomba. Nem Sinarinba ment, nem egy másik törzshöz. Ide. És ezek után képes volt közölni velem, hogy csak odaképzeltem a magas lovat, aminek a nyergében ültem hónapok óta.
És még tolvajnak is nevezett.
- Megint itt tartunk? - mondtam végül néhány másodpercnyi hisztis bámulás után. - Mégis mit kellett volna tennem, Moira? Vágjam fel az ereimet, hogy visszaadjam az ellopott mágiádat? Nem én akartam, nem én vettem el tőled. Csak így jártunk. Tudod hányszor kívántam, hogy bárcsak fordítva lett volna? De nem lett, és nem tudjuk megfordítani. Vagy talán azt akarod mondani, hogy most tartozom neked azért, amit az anyánk méhében vettem el tőled? Mit akarsz, hogyan törlesszek, Moira Greycloud?
Nem szoktuk egymást a teljes nevünkön hívni. Mi ketten egyek voltunk már a születésünk óta, egy érme két felének meg nem volt külön neve - de ha mégis megtettük, az valami komoly vihart sejtetett, mindkettőnktől.
Ikerhúgom pont ugyanúgy nyerte vissza az uralmat a saját vonásai felett, ahogy én szoktam. Ezt mindketten jól begyakoroltuk. Egy olyan világban, ahol a mosolygásért és a sírásért is meghurcoltak, két hozzánk hasonló gyerek gyorsan megtanulta, hogyan különítse el az érzéseit és a mimikáját, hiszen ezzel éltünk túl. Csak hogy lássa, hogy belőlem sem kopott ki a gyakorlat, én is hátradőltem és felöltöttem egy semleges, szinte készséges arcot, amit egyébként a tárgyalásokra tartogattam.
- Chloe férjhez ment. - feleltem, miközben óvatosan felvettem az előttem lévő csészét. A tárgyak segítettek fenntartani a színjátékot. - Ares Firesonghoz, a Firesong archon fiához. Mindenki ellenezte, még Zoi is, de mégis felszegett fejjel csinálta végig.
Beszélhettem volna neki a próbákról, Chryse átkáról, de nem akartam. Igazából emlékezni sem akartam rá, ameddig nem kényszerített rá, de most kivételesen nem tudtam tökéletesen elrejteni, hogy volt még valami a történetben. Csak reméltem, hogy nem veszi észre.
- Ott találkoztam az apánkkal. Be is húztam neki egyet... Igazából eszméletlenre vertem, de ez lényegtelen. Ott az anyánk megvádolt, hogy nem is érdekel a családunk és hogy milyen hálátlan vagyok. Mégis én álltam ki Chloe mellett, amikor mindenki ostorozta a döntését és én vigyáztam Zoira is. Tudom, hogy azt hiszed, hogy még mindig az a kölyök vagyok, aki elbújik és ott hagy magadra, de ez nem így van. Most is itt vagyok. Te viszont nem egyszer kifejtetted, hogy mennyire nincs rám szükséged, szóval nem értem mit keresel itt. Most kitől kellene, hogy megvédjelek, húgom?
Nem azért bújtam el gyerekként, mert féltem, hogy én is ugyanazt kapom, mint ő - illetve nem csak azért. Tudtam, hogy miattam képtelen megvédeni magát. Tényleg nem tehettem róla, de attól még az én hibám volt, és sosem voltam jó abban, hogy szembenézzek a hibáimmal.


Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Csüt. Aug. 03, 2023 3:33 pm




× Üvöltő csendben néma sikoly ×


Moira & Moros

----------------- :O: -----------------


Megint. Nem szavakkal válaszoltam neki, csak egy kurta és kimért biccentéssel. Igen, megint itt tartunk, és mindig is itt fogunk tartani, amíg mindent az orrom alá dörgöl. Ahogy mindig is tette, és ahogy most is teszi. Összezárom a fogaimat, éppen csak nem csikorgatok. Annyira, de annyira fel tud bosszantani a kihívó hangjával, a felsőbbséges nézésével. Mindig is rühelltem ezt tőle. Annyira semminek éreztem magam mellette. Miért nem tudott soha segíteni nekem? Miért hagyta, hogy egyedül kínlódjak, hogy magányos legyek? Miért volt mindig olyan elutasító?
Persze, most sincsen ez másként. Szemrehányást szemrehányás követ. Összehúzom a szemöldökeimet, résnyire a szemeim.
-Na persze. Így jártunk! –Visszhangzom a szavait, közbe szúrva a mondókájába.- És őszintén kívántad Bátyám? Mert ha igen, akkor talán ezt ki is kellett volna mutatnod, legalább felém. Így… eléggé hiteltelen vagy.
Aztán persze végig hallgatom, és ahogy én az előbb, ő is, hozzáteszi a vezetéknevemet a megszólításhoz. Ez igazán nagy vihar előszele mindig. Nem egyszer ugrottunk már egymás torkának verbálisan. Vitában mindig is jó partner volt.
-Ugyan Moros! Ha a világ összes kincsét nekem adnád, akkor sem tudnál törleszteni egy grammnyit sem. Ez… vagyonnal nem megváltható.
Pénzzel, élettel nem. Soha nem kérném, hogy szabdalja fel az ereit, olyan érzés lenne, mintha az enyémmel tenné. És fájna. Nem fizikálisan, hanem lelkileg. A mágnes csak bizonyos körülmények között taszítja a társát, és mi azért még mindig nem vagyunk ellenpólus.
Az újabb szavakon azonban tényleg megdöbbenek, még a pillanatnyi haragomat is elfelejtem. Ares Firesong… egy archon fia. És Chloe tűzön-vízen át hozzá akart menni. Na jó. A szerelem az más alapra helyezi a dolgokat, más néző pontból láttatja a házasságot, és a gyermekáldást is. Nem kényszer. Vagy hát… ha még is, akkor a szív kényszere. Ezt én is el tudnám fogadni. Sőt… ha már, akkor így szeretnék én is társra lelni. De még sem ez volt, ami igazán megdöbbentett, hanem a továbbiak.
-Nem… ezt csak kitalálod.
Szögeztem le. Nehéz elhinnem, hogy Moros eszméletlenre verte atyánkat. A szavakat persze túl halkan suttogtam magam elé, jó adag hitetlenséggel. Ebbe a bizonytalan, ingatag helyzetembe vágja nekem a kérdést végül. Nem tagadhatom, hogy gyomrosként ért. Ebben is egyformák voltunk mi ketten. Úgy tudtunk kérni, hogy még véletlenül se akarjanak adni.
-Senkitől. Sose kértem, hogy védj meg.
Na jó, ez így nem teljesen igaz. Minden egyes alkalommal könyörögtem neki, ha éppen megmártottak valami sárban, vagy épp laposra készültek verni valami elkövetett, vagy épp csak vélt bűnért. Moros persze soha nem segített. Elbújt. Hogy mi volt ennek az oka? Talán soha nem tudom meg.
-Tudod miért vagy itt? Koránt sem azért, hogy segíts a te édes húgodon, hanem hogy ezzel is jó színben tudd feltüntetni magadat. Hogy nézne már ki a főnököd szemében, ha az ikerhúgod a dutyiból üzenget neked? Hát ezért vagy itt. Nehogy a jól kendőzött hibáidra fény derülhessen, drága bátyám.
Konok tekintettel mértem végig.
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Szomb. Aug. 12, 2023 9:49 am




× Never one without the other ×

Moros & Moira

----------------- :O: -----------------


Soha senki nem tudott olyan dühössé tenni, mint az, akivel gyakorlatilag egy életen osztoztunk, csupán nem egyenlő részben vettünk ki belőle. Azért, mert Moira immunis volt arra a színjátékra, ami az egyetlen erőm volt a nálam erősebbek között, ami eddig a túlélésemet jelentette. Az ikerhúgom pedig gondolkodás nélkül figyelmen kívül hagyta. Mert ő az igazi Morost látta, a rengeteg felépített arc és maszk alatt - ez pedig végtelenül felbosszantott.
- Ha azt akarod, hogy menjek vissza az időben és veressem meg magam én is mindenki mással, van egy rossz hírem, Moira. A múlt az marad, akármit csinálunk. Hétrét is görnyedhetnék, akkor sem tudom megváltoztatni, viszont a jelen meg ahogy látom neked van kőbe vésve. Ha már eleve elkönyvelted, hogy utálsz, akkor nem tudom, és hogy őszinte legyek nem is akarom erőszakkal lecsipegetni a követ a véleményedről. Gyerekek voltunk, Adriata szerelmére! Bakfisok. És azt, hogy te minden alkalommal felemlegeted nekem, az igazságtalan. - feleltem neki szinte fortyogva. A kért kávé még mindig előttem volt félig kiürítve, de abban a helyzetben igazából díszlet is lehetett volna. Már teljesen mindegy volt, hol voltunk és miért jöttünk, megint visszakerültünk ugyanabba a viharba, ami mindig felkavarodott közöttünk. Csak az istenek tudják miért nem tudtunk ikrek módjára viselkedni egymással. És azt is, miért álltunk mindig, újra és újra vissza ebbe az ostorcsattogásba, amit mi beszélgetésnek hazudtunk.
- Elhiszed vagy nem, nekem teljesen mindegy. - feleltem a tiltakozására. Az ő helyében én sem hittem volna el, hogy akár csak ki tudok állni apánk elé. - De ha érdekel, nem lett jobb tőle senkinek. Anyánk utált miatta, apánk elkerült utána, a klán még ridegebben nézett, mint eddig. Ugyanaz volt a tanulsága, mint mindig; mi nem tudunk jót csinálni. Én legalább is biztos nem. Szóval nem próbálkozok tovább.
Ezt igazából eddig csak Chloe-nak fogalmaztam meg, aki ugyan meglepő érettséggel válaszolt, de ahogy neki is mondtam, én csak eltemettem a kavargó érzéseimet. Moira pedig most piszkálta a fedelet, ami lent tartotta őket, szóval erősebben szorítottam meg. Az kellett volna még, hogy napokig agonizáljak a családom felé érzett se veled, se nélküled dolgokon.
- Ha tudni akarod, nem a jóhíremet féltettem. Zoi hónapok óta a városban van, egyik bajból a másikba keveredik, szóval nem sok minden van, amivel tovább rombolhatnád a hírnevemet. De ezt ne vedd kihívásnak. - Más körülmények között ezt vigyorogva mondtam volna, most viszont teljesen komolyan gondoltam. Moira volt olyan kreatív, hogy mégis találjon valamit, ami megnehezíti az életemet. - Azért hoztalak ki a rácsok mögül, mert megtehettem. Mert most egy olyan közegben vagyunk, ahol meg vannak az eszközeim arra, hogy segítsek és nem kell csak együtt szenvednem. Ezért segítettem Zoinak is, és neked is. Mert nem otthon vagyunk. Itt jelent valamit a nevem.


Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Vas. Szept. 03, 2023 4:17 pm




× Üvöltő csendben néma sikoly ×


Moira és Moros

----------------- :O: -----------------


Olyan eszement harag kezd el tombolni bennem, hogy úgy érzem, hamarosan robbanni fogok, mint egy rosszul kezelt léghajó. Lelki szemeimmel láttam, ahogy felfúvódok, és aztán... DURR!... cafatokra robbanva terítek be magammal mindent. Egy pillanat erejéig láttam, ahogy véres cafataim lecsorognak bátyám szépen metszett arcán, elrontva a büszke faun képet. Kis elégtétellel töltött el a talmi kép, de a dühöm sajnos, ettől még cseppet sem csökkent.
A múltról alkotott gondolataira, csak fintorogva grimaszolok némi fejcsóválással, lássa csak mennyire ostobának tartom, amit mond.
-Ha megtehetnéd sem mennél vissza miattam Moros.
Bököm közbe mélységesen mély gyűlölködéssel a hangomban. Aztán mély levegő...
-Bahhh! Te beszélsz igazságtalanságról? Soroljam, hogy mennyi igazságtalanság ért már? Ugyan Moros! Közel sem vagyunk egálban.
Legyintek egyet, s a lendület következménye, hogy az asztal szélére csapok az ujjaimmal. Nem akarok, de így sikerül a gesztikulálásban. Élesen csattan, széttörve a viszonylagos csendet körülöttünk. Néhány kora reggeli álmos szem felénk is fordul talán. Némi zihálással nézem fivérem arcát, enyémen konok elhatározás.
De ő folytatja, s szavai nyomán némi újabb elégtétel hullám gördül végig bennem. ~Megérdemelted.~ Fut végig bennem az érzés. Ám a következő pillanatban valami keserű rokonszenvszerűség fut át bennem, ahogy a "nem tudok jót tenni" dolog előkerül. Felsóhajtok, hiszen igaza van. Ettől szenvedek én is, emiatt csinálom és csináltam mindig is, egyik hülyeséget a másik után.
Aztán folytatja persze, és szavai olyként hatnak, mint a zuhogó eső a az erdőtűzre. Valahogy... kioltja hirtelen támadt haragomat, és ettől némileg bosszús leszek, de még inkább elkeseredett. Sírni lenne jó, de ez gyengeség, hát újra előkotrom haragom maradék parazsát és fujkálni kezdem. Nem, nem adhatom meg magam. Nem engedhetem, hogy legyőzzön.
-Menj a fenébe az önteltségeddel és a neveddel együtt Moros Greycloud!
Sziszegem lehalkítva a hangomat, kissé előre hajolva. A mozdulat lendülete pedig elég ahhoz, hogy poharamat fellükjem, és a benne lévő maradék, mintegy félpohárnyi kávé, egyenesen Moros felé löttyenjen.
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Hétf. Okt. 16, 2023 6:59 pm




× Never one without the other ×

Moros & Moira

----------------- :O: -----------------


Hát persze. Soha senki nem szenvedett Moirához képest. Soha senki nem volt elnyomva annyira, mint ő, senkit nem vetettek meg nála jobban. És amíg ő győzött ebben az elbaszott versenyben, a második helyezettnek semmi szava nem volt. Drága ikertestvérem, a lelkem másik fele ugyanis így gondolkodott - mert én is így gondolkodtam volna. Csak balszerencséjére most az egyetlen ellen fordította ezt, aki ellen nem kellett volna; ellenem.
- Soha nem változik semmi, nem igaz, Moira Greycloud? Az egész világ bocsánatkéréssel tartozik neked, különösen én. Egy bocsánatkéréssel, amit sosem fogsz elfogadni. Ha ennyire akarsz, kapaszkodj csak ebbe a keserűségbe, engem aztán nem érdekel. - feleltem parázsló szemekkel.
Hazudtam. De hát én voltam, minden szavam hazugság volt a saját érzéseimről, mert soha senki nem húzta ki még belőlem az igazat. És az, hogy valaki a hazugságból is kiolvassa a valóságot egy olyan képesség volt, ami nagyon kevesekben volt csak meg.
Például az ikertestvéremben.
Az a vehemencia, amivel felpattant és felém öntötte a csészéje tartalmát a beszélgetésünk alatt először meglepett. Szóval erre voltunk kárhoztatva, hogy ne tudjunk elszakadni a másiktól, de amikor találkoztunk, akkor csak fröcsögő hibáztatás menjen mindkettőnk részéről. Mintha két tövisbokor lettünk volna, ami egy tőről nőtt, mégis szúrták egymást. Nekem elegem lett a szúrásokból egy időre.
- Ahogy akarod. - feleltem, miközben a pillantásom az előbbi láng helyett lassan kihűlt. Csak beletúrtam a zsebembe és lecsaptam a benne maradt érméket az asztalra, aztán felálltam és még egyszer szembenéztem Moirával. - Nem fogok a földön csúszni, hogy jóvátegyek valamit, mit nem is lehet. És nem fogok itt ülni, míg újabb és újabb dolgokat találsz ki, amit a fejemhez vághatsz. Szóval viszlát, Moira.
Ez után elszakítottam tőle a tekintetem - a saját szemeimtől - és kisétáltam az ajtón, az Estrance-i őszbe. Persze, hogy neki is meg kellett jelennie itt.
Adriata mostanában különösen nem kedvelt.


Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Pént. Okt. 20, 2023 7:55 pm




× Üvöltő csendben néma sikoly ×


Moira & Moros

----------------- :O: -----------------


Vajon fogunk mi valaha is normális hangnemben, meghitten beszélgetni? Erősen kétlem. Eddig életünk során ez még soha nem sikerült. Még akkor sem, amikor pici gidákként még nagyon beszélni sem tudtunk. Mondanám, hogy emlékszem, miként tette keresztbe a patáit, hogy hasra essek benne; hogyan emelte még magasabbra a kívánt játékot, csak hogy nekem ne siekrüljön megszerezni; és sorolhatnám mindezeket persze, de sajnos annyira távolra már nem tud visszaröppenni az emlékezetem. Pedig biztosan voltak ilyenek is, hiszen amióta már tudom az eszemet, mindig is keresztbe raktunk egymásnak. Mindent és bármit. anyagban és szavakban egyaránt. S ha Moros néha arra is vetemedett volna, hogy valami módon kiengeszteljen, hát én voltam az valóban, aki visszautasította azt, és tettem róla, hogy minden vélt vagy valós botlása, mélységes gonoszságnak hasson velem szemben.
Miért nem tudok megbocsátani? Miért nem tudunk leülni egymással szemben békességben? Talán azért mert annyira egyek vagyunk és még is annyira különbözőek.
Nem akartam ráborítani a kávémat. Meg akartam inni. De ennek már lőttek, és bizony az egész baki épp olyan ostobán sült el, ahogy az ilyen jelenetek szoktak. Majdnem ki is szalad a számon: Bocsi! Még is visszanyelem, hiszen Moros sem hazudtolja meg önmagát.
Szavaira leforrázva fordulok utána, karjaimmal egy magatehetetlenségről árulkodó mozdulatot teszek, ahogy széttárom őket, és legyintek.
-Jól van, szaladj csak el!
Mindig ez van, általában ő az, aki megfutamodik. Nem gyávaságból, félreértés ne essék. Sokkal inkább a tűrőképessége határát surolom, és ezért. Nem akar beleragadni egy olyan helyzetbe, amiből nehéz kiszakadni. Kényszer pályán mozog, ahogy én is.
Újra széttárom a karjaimat, majd megadóan leejtem, visszafordulok az asztal felé, és dühösen veszem tudomásul, hogy kigördül egy könnycsepp a szememből.
-Fuss csak el Moros Greycloud... -Suttogom magam elé.- Én majd megleszek valahogy...
Dühös vagyok és csalódott, de legalább szabad, már ami a sittet illeti.
A pincérnő megáll mellettem, csak ekkor veszem észre. Tekintetem az asztalra dobott apróra téved, sóhajtok.
-Remélem elég lesz... -Sóhajtom el.- Nálam... nincs pénz.
Nagyon remélem, hogy nem kell itt maradnom hitelbe.
Aztán megfordulok, és magam is ajtó felé indulok. Pocsékul indul ez a reggel. Pocsék éjszaka, pocsék folytatása.

Ajánlott tartalom



Üvöltő csendben néma sikoly Empty Re: Üvöltő csendben néma sikoly

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.