Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Go down
Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Nyomodban a Westerburg

Hétf. Ápr. 03, 2023 5:06 pm




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick






Alighogy visszaérkezett Sinarinból, máris megtalálták. Mintha Kayne Westerburg mellkasán a Perem általi halál plecsnije villogna, akárha szabad perceiben mind egy-egy probléma nyílvesszője szúrná át kurta idejét.
Most egy szerencsevadász tűnt fel Estranceben, aki a déli kocsmákban híresztelte, bizony hatalmas kincsekre talált és hamis térképeket osztogatott dél boldogtalan polgárainak.
A rémhír természetesen középre, avagy talán még Északra is beitta magát, az ő falbéli dolgozószobája asztalán már csak jelentések kuszálódtak össze, egyre nehezebb féken tartani a kíváncsi feleket (túlkapások nélkül) ahogy ő azt meghagyta, ráadásul valami szemtelen nagykutya földet vásárolt arrafelé.
Bizonyos Leininger… Akit állítólag nem lehet csak úgy elküldeni a búsba és ki tudja miféle tervei vannak az ilyesfajta kincses híresztelések fényében.
Hatalmas sóhajt vett, egy egész bázist elfújt volna vele, mert legapróbb porcikája sem vágyott vissza a környékre, északra, "övéi" közé.
A legkevésbé sem áhitozott rá, hogy valami pökhendi nemes ásóval felszerelkezve dörömböljön majd a lezárt kerítéseken, ne adj isten szökjön át, fojtsa meg a növény valamelyik indája, még ha fajtája kihalását Kayne nem is bánta volna. Mi másért vett volna ott földet Leininger? Kincset remélt, bizonyára, hiszen a gazdagok kapzsiságának nem voltak határai.
Legrosszabb esetben odamegy, megint. Bekéri a legújabb és lehetőség szerint kínosan precíz jelentések halmazát, amikor ő már…egy koraesti teánál járt gondolatban.
Reménykedett benne, hogy ez a bizonyos földtulajdonos nem indult még el földjére és ha kikéri az adatait megtalálja Északon.
Egyelőre kikutatja merre található az úriember, hol és mikor tud vele összefutni, sárkára lépni, elébe állni, ingatlan eladási tipekkel szórakoztatni.
Bár túlhajszolt elméje beazonosította, méghozzá kellemetlen figuraként, reményei, kósza vágya meggyőzőképességére és a józan észre építenek, mellyel az úriember talán rendelkezni fog.
Mindnesetre megy, ahol ezt az embert találja, nem számít merre vesz irányokat.


Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Kedd Ápr. 04, 2023 5:48 pm




Nyomodban a Westerburg



Ni csak, ki van itt?


-----------------:O:-----------------




Nem akartam, hogy a személyzet pletykálni kezdjen arról, hogy milyen állapotban térek haza egy ivással és drogozással töltött éjjel után, ami most már a havi egy alkalom után, egy-kétheti rendszerességű lett. Úgy intéztem inkább, mintha jólelkű gazda lennék és kimenőt adtam a népnek. Viszont így, amikor rám tört az iszonyú fejfájás, egyedül voltam és végül rászántam magam, hogy elgyalogoljak a sarkon lévő patikáig, ahol megvettem a lehető legerősebb fájdalomcsillapítót, amit csak az a gyanakvó patikus adni tudott. Még ez a rövid út is kivette az erőmet, szinte csak az előttem futó járdát láttam, semmi mást. Alig vártam, hogy visszaérjek, ahol a szalonban leroskadtam a fotelba és remegő kézzel kitöltve magamnak egy pohár vizet, beleszórtam a kis tasak tartalmát, majd egy húzással leöntöttem a torkomon. Még szerencse, mert ez a nyavaja olyan keserű volt, hogy majdnem visszarókáztam. Kár lett volna a drága szőnyegért, hiszen még ki sem volt fizetve teljesen.
Hol az orrnyergemet nyomogatva, hol a tarkómat szorongatva vártam türelmetlenül, hogy a gyógyszer hasson és végre a fájdalmon kívül mást is érezzek.
Aztán már legalább a gondolataim megindultak, nem minta hálás lettem volna érte, de pislákolt valami remény arra, hogy helyre tudom hozni a helyzetünket. A Peremen úgy nézett ki beindultak a dolgok. Óvatos tapogatózásokkal kerestek meg, hogy felajánljanak szolgáltatásokat, ha a földemet beviszem az üzletbe. Sok-sok orea és még több pénz, azzal együtt hatalom hogy rátegyem a kezem.
Ez volt az utolsó lehetőségem és én meg fogom ragadni.
Csendesen és most már határozottan jobb kedvűen öntöttem magamnak egy kis italt…….
Kopogtattak. Csak a harmadik dörömbölésre jutott estembe, hogy nincs itthon a személyzet. Bosszúsan morogva indultam ajtót nyitni.



Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Csüt. Ápr. 06, 2023 3:31 pm




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick






Szinte undorodva rótta Észak cikornyás macskaköveit. Arckifejezése persze nyugalmat, halotti csendet tükrözött, csupán belül viszolygott az előkelők puccától, amely megszállta Estrance felső rétegét, ahová ő kénytelen volt úgy jönni, mintha hazalátogatna.
Majd a légvárat is megejti, hogy az ott élő felszabadított hidrid excselédség jóléte felől érdeklődjön és megerősítse alibijüket.
Először azonban túlesik ezen a kis kellemetlenségen. Sietve érkezett Leininger bejárati ajtaja elé, hogy úrias, sőt visszafogott kopogással riassza a bent lévőket.
Az érkező néma csend elbizonytalanította. Nem akart modortalan lenni, hiszen a fiatalabb tagokat kifejezetten kedvelte, habár kevésbé ismerte, mint szerette volna, avagy be merte volna vallani saját maga előtt, hogy nemesekkel közösködik, pedig volt pár még ebben a rétegben is, akiket elviselt, hovatovább kedvelt a maga, visszafogott módján.
Most azonban némaság fogadta. Azt elhatározta, márpedig nem tágít intézkedés nélkül, hogy újra vissza egye a fene valamely Warwicknak megfelelőbb időpontban, így bütykeit nem sajnálva sorozta még egyszert a zárt ajtókat.
Aztán dörömbölt, még ironikus fintora is arcán maradt, mint valami végrehajtó, vagy lidérc katona. Már éppen feladta volna, amikor közeledő léptek zajára lett figyelmes.
Hatalmas levegővétellel fogadta a nyíló ajtó kattanását, és amikor a zár végre engedni látszott egy hirtelen, öblös lépéssel lépte át a Leininger kúria küszöbét.
-Üdvözlöm Mr. Leininger, beszélhetnénk? Elnézést, ha alkalmatlan időpontban zavarom, de az az igazság időszűkében vagyok, és éppen azért küldtek engem, mert ismerjük egymást, így remélem könnyebben szót tudunk érteni az ügyben, amelyben most érkeztem.
Fáradtságot látott vendéglátója szemében is, hasonló ült az övében, épp csak a jellege tért el. Vendéglátó, remélte, hogy ez a számára idáig nem túl rokonszenves figura az “ismertségre” hivatkozva udvarias lesz és nem tessékeli ki. Sajnos a neve, a gróf előtaggal még mindig túl sokat számított északon.



Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Pént. Ápr. 07, 2023 4:02 pm




Nyomodban a Westerburg



Ni csak, ki van itt?


-----------------:O:-----------------




Bele sem gondoltam, hogy nem vagyok éppen úri társasághoz öltözve. Otthoni papucs és a nadrágom felett csak egy bélelt, vastag köntös volt rajtam, de hát nem is vártam vendéget.
Az ajtót is csak azért nyitottam ki, hogy jól kiordítsam magamból a feszültséget, hogy valaki ilyen otromba módon nem vesz tudomást arról, hogy a házigazda nem kíván látogatót fogadni.
Talán, ha a legőszintébb akarok lenni magamhoz, még abban is reménykedtem, hogy majd jól orrba verhetem a fajankót és még csak nem is hibáztathat érte senki…..igen…..ez igazán jól esett volna a mostani lelkiállapotomban.
Egy szóval kellően felpaprikázva és nagy lendülettel rántottam fel az ajtót, - saját kezemmel, - ami valljuk be, nem sokszor fordult elő az életemben.
Ám mielőtt még egyáltalán kinyitottam volna a szám, a döbbenettől, na meg attól, hogy a küszöbön toporgó, türelmetlen alak erre esélyt sem adott, meg is rekedt bennem. Ami, megint csak azt kell mondanom, nem sokszor fordult elő velem.
Mert, mintha csak a gondolataimra adott válasz lett volna, vagy valami rossz rémálom, már a fene sem tudja, nem más állt előtte, mint Kayne Westerburg……az az emlegetett átokfajzat!
Komolyan felmerült bennem, hogy ez az egyik lidérces álmaim egyike, de azok soha nem voltak ennyire élesek és valóságosak, de alig álltam meg, hogy ne nyújtsam ki a kezem és bökjem meg, hogy tényleg itt van-e.
Viszont a vehemens belépője önkéntelenül arra késztetett, hogy lépjek egyet hátra, hogy nehogy fellökjön.
Most már biztos voltam benne, hogy nem álmodtam és ezzel együtt megjött a hangom és a jogos felháborodásom is, legyen ő akar maga a koronaherceg.
- Na, de Gróf úr! – cövekeltem le most már határozottan, bár az ajtó szerencsétlen módon becsukódott mögötte és így lemaradtam róla, hogy azonnal kipenderítsem. – Így akkor sem illik senkire rátörni, ezt még magának is illik tudnia. Nem vagyok fogadóképes, nincsenek itthon a cselédek, hogy…….hogy megfelelő legyen a………De miért is magyarázkodom itt! – lettem dühös saját magamra is. – Tényleg alkalmatlan és el nem tudom képzelni, hogy mi lehet olyan sürgős – kivéve, ha a király fel…..elhalálozott volna, ami indokolja a….viselkedését és a jó modor hiányát. – néztem végig rajta nem kissé elítélő modorossággal.
A lelkem mélyén azonban rettegtem, mert talán ez a gazember kiderített valamit rólam, tud a kis félrelépéseimről, vagy na adják az Istenek ……..a vagyoni helyzetünkről?



Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Hétf. Ápr. 10, 2023 10:40 am




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick





Érezte, hogy ezért valahol szégyellnie illene magát. Heves előrelépéséjért, azért a bárdolatlan megtorpánásért, amelyre a másikat késztette, akármilyen hírrel is büszkélkedett ez az ember.
Kérlelhetetlen szigora az esendőség, vagy rosszkedv láttán lágyulni látszott, noha mimikája nem megfelelően tükrözte ezt a szelíd “ugyan márt”
Mosolygott, csak éppen hogy, mégis ajakrándulásnak nevezhető, amit produkált, és nyílt tekintetét is egykedvűnek mutatva fúrta a nemesébe.
Felháborodására is csak biccentett, valahol jogos, ugyanakkor szükségszerű, hogy itt legyen és ne halogasson, ahogy mondta elfoglalt. Igaz, hogy Leiningernek fogalma sem lehetett róla mivel és mennyire, hogy haja lassan nem természetes göndörsége miatt meredezik égnek.
-Valóban elnézését, hogy bejelentés nélkül, de miattam igazán kár rosszul éreznie magát, tökéletesen fogadóképesnek látszik, hiszen ébren van.
Próbált megnyugtató hangot kipréselni száraz ajkain, még ha szavai valahol ironikusan is csengtek.
Ráadásul, ha Warwick előre hírét vette volna, hogy érkezik, nem tartja kizártnak, hogy hűlt helyét leli idehaza, vagy valamelyik cselédje sajnálattal közli, hogy… (és a folytatás lehetett akármi)
-Igaza van, aláírom, hogy modortalan vagyok.
Biccentett sietősen, ráadásul lendületesen beljebb lépve invitálba be saját magát. Nagyjából sejtette az efféle otthonokban melyik irányba rendeznek be nappali fogadóhelyiségeket, célirányosan arrafelé lépett és olyan fürgén foglalt helyet egy random ülőalkalmatosságban, hogy már levegőt is csak kényelmesen elhelyezkedve vett újra.
Ujjait összekulcsolta ölében, térde nyugtalanul dobolt még, aztán egy sóhaj és belső kényszer hatására lassan megállt.
-Nem én hoznám a halálhírét, de valóban másról szeretnék beszélni Önnel. Kérem, foglaljon helyet inkább és szívesen elfogadnék valamit inni, egy pohár vizet. Rohantam. A birtokáról lenne szó, tudja, a Peremen. Bátorkodtam kicsit belekontárkodni az ottani dolgokba.
Kezdte fürkésző pillantást vetve a férfira, amennyiben követni szándékozott, merte remélni, hogy igen, ha már ő modortalannak lett elkönyvelve, mutasson példát az, aki még fenntartja az udvariasság látszatát. Ő belefáradt a tettetésbe és rengeteg munkája, űzött életmódja elő-elő hozta belőle az igazit, azt, akiről ő sem hitte, hogy létezik, mert túl őszinte, sőt kissé goromba is. Akit Nizase Nae talált meg nem olyan régen.




Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Szomb. Ápr. 15, 2023 4:40 pm




Nyomodban a Westerburg



Ni csak, ki van itt?


-----------------:O:-----------------




Talán pont a félelem, hogy a titkom – bármelyik is legyen, - lelepleződött, az akadályozott meg abban, hogy határozottan az útját álljam a betolakodónak és inkább csak hűdötten nézzem, ahogy a szavaimtól egyáltalán nem zavartatva magát, egész egyszerűen elsétáljon mellettem és kényelembe helyezze magát a …..szalonban……az ÉN SZALONOMBAN!
Mielőtt utána léptem volna, önkéntelenül végig néztem magamon, de a már eddig is látott képet nem zavarta meg semmi és az tagadhatatlan volt, hogy ébren voltam és az otthonomban, bár……most nagyon szerettem volna valahol máshol lenni, boldog öntudatlanságban.
- Talán azt hiszi, hogy azért mert maga a légierő itteni parancsnoka, már mindent megtehet? – morogtam hangosan, ahogy beértem én is a nyomában a fogadószobába, de nem voltam hajlandó leülni, csak ellenséges pillantással próbáltam rávenni, hogy pattanjon fel és távozzon, igaz, az is kezdett beszivárogni zaklatott gondolataim közé, hogy tényleg valami eszeveszettül fontos dolog miatt támadhatott le a saját otthonomban, ráadásul egyedül jött, így nem valószínű, hogy egészen „hivatalos” ez a látogatás. Kezdtem kissé visszanyerni a magabiztosságomat, bár nem hiszem, hogy ezt a belső folyamatot észrevette volna, mert most már az is nyilvánvaló volt, hogy a Gróf úr elég ideges.
- A szóbeszédek alapján eddig sem sokan vádolták modorossággal. – mondtam szárazon, de mikor ismét megszólalt, hogy őszinte legyek, a döbbenettől ismét szavaszegett lettem egy darabig, mikor elhangzott a „kérem, foglaljon helyet inkább és szívesen elfogadnék valamit inni, egy pohár vizet”.
Mintha én lennék a vendég a saját házamban! Hát ez hallatlan!
Mielőtt azonban még jogos dühömbe lovaltam volna magam, mondanivalójának folytatása eltüntette ezt a dühöt és az arcomra kúszó, kezdődő vörösséget – így hála az Isteneknek elkerültem a gutaütést is, - egészségtelen sápadtság vette át, ahogy a vérem a lábamba lódult.
Nem leültem, hanem lerogytam a – szerencsére, - hátam mögött lévő fotelba és beletelt egy pár pillanatba, míg összeszedve magam, a torkomat megköszörülve, felvettem az előző, távolságtartó stílusomat.
- Mit……mibe rondított bele…Westerburg! Az az én birtokom! Megvettem! Papírom van róla! – csattantam fel, elengedve a fülem mellett a víz kérését.
Mit érdekelt engem, hogy rohant, vagy húzta a porban a nyelvét, de ha valamit keresztbe tett nekem a Peremen, Vahe segítsen, de itt szúrom le és elásom a saját két kezemmel a hátsókertben.
Nem fogja tönkre tenni a családomat!
- Mi köze van egyáltalán hozzá? – szűkítettem össze a szemem gyanakvóan.



Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Pént. Ápr. 21, 2023 2:31 pm




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick





Formalitás, hiszen csak azért kért elnézést, mert a nemesek így szokták, becézgetik egymást, kliséket puffogtatnak, időt pazarolnak felesleges szóvirágokra. Aztán az óramutató csak szomorúan tikkel, percek peregnek tova és még mindig nem tértek a tárgyra, nem jutottak tovább a jónapot, remélem nem zavarok frázisainál.
Ezért is képed el, amikor hozzá vágják a rangját, már megint, pedig nem először, valószínűleg nem is utoljára történik.
Némi sötét árny fut keresztül vonásain, arcizma megrándul, mintha kellemetlen ízzel találkozott volna.
-Tök mindegy mennyire vagyok udvarias. Inkább leszek kegyetlen és goromba, vagy tartson akárminek, ha ezzel katasztrófákat akadályozhatok meg, vállalom.
Iróniának érzi, mit mond a szóbeszéd, mert sok mindent pletykálnak. Hogy kifejezetten goromba, nyikhaj, nagyszájú nemes, aki rangjával takarózik, akármi lehet, bárminek tarthatják és ő mind nagyvonalúan leszarja. Erre nem is reagál. Elnéz térde felett, mintha a láthatatlan tömeget kémlelné, majd halálos nyugalommal visszapillant Leiningerre. Talán azért csinálja, mert kedveli a kisebbeket, vagy ez a nemes MÉG nem köpött kifejezetten a levesébe, nem direkt, így felesleges lenne a halálát kívánni, éppen ellenkezőleg, meg akarja menteni. De majd rájön.
Azt már tudja, hogy nem fog inni kapni, semmit. Efelett is napirendre tér, ahogy éhezni, szomjazni is megtanult, csak olyan ez is, mint a virrasztás…
Végre feladja Warwick, leül, ekkor naivan azt hiszi mindent meg fog érteni, rögtön első szóra, örömmel adja majd el azt a telket és fekteti vagyonát akármibe. De jön a hepciáskodás és ő nagy levegőt vesz, haját vakarja meg ahelyett, hogy az orrával tenné, ami igazán viszket.
-Igen, tudom, de rossz helyen. Sokan terveztek meggazdagodni a Peremből, de valójában nagyon veszélyes, én voltam ott és láttam. Ezért próbálok felszámolni mindent, ami ott van, mielőtt sokan meghalnak. Adja el a seregnek, én elintézem, állami pénz lesz, nem kell civil vevőkkel bajlódnia.
Ezt roppant fer ajánlatnak érzi.
-Csak annyi, hogy mint említette, sok mindent megengedhetek magamnak. Akkor is arra is vettem a bátorságot, hogy megmentsem a bolond szerencsevadászokat. Nézze, kedvelem a testvéreit, tudom, hogy csak hárman vannak, összetartanak, a Peremnek nincs jövője, nem úgy, ahogy maga gondolja.
Persze mindenkit felkereshetne egyenként, cirkuszolhatna az összes szerencse vadásszal, de éppen azért van Warwick kiváltságos helyzetben, mert ismeri, érte tud nyúlni konkrétan is.




Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Kedd Ápr. 25, 2023 4:03 pm




Nyomodban a Westerburg



Ni csak, ki van itt?


-----------------:O:-----------------




Dühös vagyok, igen és ideges is, főként ideges és ez táplálja a mérgemet is. A bizonytalanság, az, hogy nem tudom mit akar tőlem ez a ficsúr a Peremmel kapcsolatban és…..miért éppen most!
Mintha valaki ellenem esküdött volna, hogy egyre távolabb taszít a legfelső elithez vezető úttól és ami reményem maradt azt épp most akarja valaki kihúzni a kezeim közül.
Nagyon szeretném fejjel előre kihajítani a házamból, de óvatosságra int, hogy olyan komorságot és eltökéltséget látok az arcán, amit az eddig róla megtudottak alapján nem feltételeztem volna róla.
A szavai pedig azt mutatták, hogy lehet, még szembe is szállna velem, annyira elszánt. De vajon mitől? Mitől van elég bátorsága ahhoz, - vagy kitől meríti, - hogy egy – egyelőre még jóhírű – rangos emberre szinte rátörje házának ajtaját és meg sem próbáljon udvariaskodni?
- Katasztrófát? – nézek rá értetlenül, de mivel egyelőre még nem merek veszélyesebben fellépni ellene, marad az, hogy tovább hallgatom.
Meg kell tudnom, hogy mit akar a birtokommal? Mit tett, amivel esetleg kárt okozott vagy azt akar okozni?
Annyi rengeteg kérdés zakatolt a fejemben, amire, annak ellenére, hogy Westerburgot a hátam közepébe sem kívántam, mégis el kellett viselnem, amíg ki nem húzom belőle, konkrétan mit akar.
Az elmém vészjelzéseket küld folyamatosan, hiszen még az sem derült ki, honnan tud erről a szerzeményemről, mert én ugyan nem vertem nagydobra. Nem szerettem volna, hogy kincskeresők hada ostromoljon, hogy engedjem be őket oda.
Mondjuk talán a „honnan tudja” kérdésre van észszerű magyarázat, hiszen eddig a hadsereg senkit nem engedett be az új területre, így a gróf, mint katonai parancsnok értesülhetett róla, kinek van ott ingatlana. Persze a sereg sem lesz képes sokáig ellenállni a nemesség nyomásának – hiszen nem én vettem ott csak részesedést, - és hamarosan engedniük kell, hogy hozzájussunk az új föld értékeihez, főleg az orea-hoz.
Majdnem felkacagtam – persze nem jókedvemben, - amikor azt ajánlotta, hogy adjam el a seregnek a földemet és még az öcséimet is felhozta mellé.
- Maga szerintem megőrült! – jelentettem ki még magabiztosan, mert eddig semmi olyat nem mutatott, ami valami nagyobb befolyásra utalt volna, nagyon úgy nézett ki, hogy a saját szakállára dolgozik, ám még nem mehettem biztosra…..
- Azzal próbál megetetni, hogy a Perem veszélyes és emiatt és a testvéreim kedvéért adjam el azt, amiért jó páran még ölni is képesek lennének? Minden Ütközés veszélyt hoz magával, de elég sokan ennek köszönhetik azt, hogy most palotában élhetik a gondtalanok életét. Veszélyes, igen, de megéri a kockázatot, ha újabb orea lelőhelyeket tárunk fel. Úgy csinál, mintha a maga családjának nem ez biztosította volna a jólétét, mintha maga nem azért ülhetne a pozíciójában, mert a családneve Westerburg. Teljesen ostobának néz? – kérdeztem tőle gunyorosan, aztán már kényelmesebben dőltem hátra.
Kezdtem megnyugodni, nem tudott semmit a kis ügyleteimről valószínűleg, de még lehet, nem lőtte el minden munícióját……
- Eszem ágában sincs eladni, se a seregnek, se másnak. Hamarosan úgy is be kell engedniük a nemesi házakat a területre. Egyébként meg gondolhatja, hogy nem én fogok odamenni kutakodni, lesz rá jelentkező bőven, szóval mit árthatna nekem az ottani „veszély”? Maga meg úgy játssza a megmentőt, ahogy akarja. – vontam meg a vállam.
Azért az nem tesz boldoggá, hogy a két fivérem, nem tartja tőle a távolságot, ahogy már számtalanszor kértem őket. Na, de ha majd elmesélem nekik, hogy el akarta happolni előlünk a Peremi birtokot, láthatják, hogy miféle a „grófúr”!
- Ennyi volt amit ennyire halaszthatatlanul akart tőlem? – vetettem oda neki.


Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Hétf. Május 01, 2023 9:33 am




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick





Valahol megérti a harag okát és mélységét, bár egyre nehezebb számára egy nemes fejével gondolkodni.
Olyan régóta túllépett már a vagyonszerzés játékain és állította minden érzékét az áldozathozatal szolgálatába, hogy talán azt is szemrebenéssel fogadná, ha kisemmiznék. Talán csak annyiban idegesítené, hogy kárba veszne az a rengeteg pénz, amivel csodákat lehetne művelni, a megfelelő helyekre szórva, azzal igazán elégedetlen, hogy bébilépésekben halad, óvatosan, mint egy árnyban settenkedő rosszakaró - és vajon miben különböznek az ő törekvései a mániás törtetéstől?
Megintcsak naivnak bizonyul. Amikor kimondja mekkora katasztrófa várható, illetve erős célzást tesz rá, mint egy elcseszett ellen propagandista azt hiszi ennyi elég lesz, beindít egy lavinát és a “hó” intézi a többit, hátradőlhet.
Warwick egyre bőszebben legördülő ellenséges szavai azonban előbb a mérhetetlen felháborodás, aztán a harag jól kivehető ráncait szítják a fiatal arcra.
Elfelhősödik, levegőt keres és amikor talál szinte ráhörren a férfira.
- Nem lesz ott semmit, nem engedünk be senkit, hát egy ellenséges létformára bukkantunk, nem érti? Mit ér a palota egyáltalán?
Majdnem agyvérzést kap egy ponton, arra kell döbbennie a szavakat is nehezen találja, homlokán vészesen lüktet egy fáradt ér, hajszolja, szinte émelyeg. Folyton ezt érezte “sajátjai” közelében, mindig is felfordult a gyomra ettől a mentalitástól.
-Én elcserélném…a nevem, a vagyonom, a rangom, tulajdonképpen ez történik, de maga nem érti! És igen, hallottam már ezt a vádat, csak amiatt ülök ott, ahol, mert a grófi cím és atyám bírói pozíciója juttatott a megfelelő helyre, de tudja a pletyka néha ferdíteni szokott…Bár igaz, hogy valamilyen szinten azért. Akkor próbáljon cserélni velem, csak egyetlen olyan napot nyomjon le, amilyen nekem van.
Érzi, hogy türelme veszett ügy és sokkal többet árult el, mint amennyit meg szeretett volna osztani, de elég csak egy semmitmondó keddi munkanapra gondolnia, amikor hajókat koordinál jobb kézzel, a ballal papírmunkát darál, agya egy része mindig a dokumentumokat lesi, hogy az apróbetűs követeléseket is kiszúrja, közben időpontot egyeztet a királlyal a Perem kapcsán, oldja a sötét negyed disznóságait, persze csak sötétedés után húz nyugalom gúnyája helyett önkéntes hőspalástot. Túl fáradt már, de még mindig nagyon fontosnak érzi, hogy ott legyen a légierő élén, mint egy gát, amely nem hagyja áttörni a szennyet, pucol és takarít, semmi másból nem áll az élete, egy véget nem érő, beteg szolgálat, rémálom. De ezt nem tudja senki, csak a Légvárat látják, a rengeteg pénzt érő kastélyt, amiben hibrideket bújtat, amire rá sem bír nézni.
-Fogalma sincs Mr. Leininger, fogalma sincs. Igazán? Tudja mit? Bárcsak mennének és ők pusztulnának el legelőször! Minden nemest egyenként fojtanának meg, szörnyű kínhalállal, ez lesz a maga sorsa is, ha a földbe túrja orrát orea után! Ennyi, figyelmeztetni magukat, hogy még nem késő. És ugyanígy a korrupció miatt is, amit Észak bűze magával hordoz, a fivérei belátták, hogy polgárként jobban elboldogulnak, a könnyen szerzett vagyon nem olyan, mint képzeli, a felső réteg pedig hamis… Elárulják, becsapják és kisemmizik majd, folyton suttognak a háta mögött, de nézze csak végig, ahogy mások nyakára taposnak, a szegényekére. Magának értenie kéne…
Kezdi, érzi, hogy túl sok vér tódult a fejébe, főleg, ahogy hirtelen feláll, mert szándékai szerint kikísérné magát, úgy, ahogy van, dühtől remegve, a tehetetlenség tüzében matatva, mert a konok emberi ésszel semmit nem tud kezdeni. De a fekete kis fénypászmák sűrűn buknak orra elé és ahogy feláll, megszédül, füle zúgni kezd, agya jajszavakat kiállt, bizonyos értelemben tűrőképessége peremére jutott, túl sok minden zúg egyában, egyszerre cseng össze, a hajsza pedig most szedi be adósságát, már érzi, ez nem szokásos szédülés lesz.




Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Pént. Május 05, 2023 4:25 pm




Nyomodban a Westerburg



Ni csak, ki van itt?


-----------------:O:-----------------




Úgy látszik valami kényes pontra tapintottam, mert Kayne úrfi arca hirtelen szederjes színt kezdett el ölteni és bár nem bántam volna, ha megüti a laposguta, azt nem szerettem volna, ha az én fogadószobámban teszi ezt, mert elég sok macerával járna. Talán tényleg kellet neki egy pohár víz, amiről a nagy vitatkozás közben elfeledkeztem, de ki gondolta volna, hogy egy ilyen fiatalember, aki ráadásul a seregben szolgál, nincs jó egészségi állapotban.
Gyorsan, de a látszatát kerülve a kapkodásnak, felálltam és az italokat tartó kis asztalkához léptem, majd töltöttem egy pohár vizet a kancsóból.
Aztán a grófnak nyújtottam, de nem sok híja volt, hogy nem ejtettem le a poharat, amikor kibukott a száján az, hogy ellenséges létformát találtak a Peremen. Biztos voltam benne, hogy nem szándékosan ejtette el ezt a kis „apróságot” és abban is, hogy nem feltétlenül az én biztonságom miatt aggódott.
Próbáltam higgadtan mérlegelni magamban az információt, bár meg kell vallanom félelem helyett inkább izgatottságot éreztem.
~ Vajon ez új fajokat jelent? Ezek is orával vannak „feltöltve”? Könnyen leigázhatók, háború vagy nagyobb veszteség nélkül? ~
Hangosan azonban csak ennyit mondtam, reagálva az utolsó szavaira és úgy téve, mintha az előtte lévőket nem is hallottam volna…….. egyelőre.
Nem hittem, hogyha egyenesen rákérdeznék akkor válaszolna-e, de vannak körülötte katonák, akik valószínűleg megvásárolhatók egy kis információmorzsáért.
- Ezt meg sem hallottam. A maga érdekében, bár nyilván tisztában van az Ön iránt táplált ellenszenvemmel.
Ha elvette a poharat visszaültem a helyemre és most inkább elgondolkozva vártam, nem sürgetve az elmenetelét, hogy hátha még elkotyog valamit, láthatóan nem kicsit elvesztette maga felett a kontrollt, megvallom némileg eszelősnek tűnt. Vajon mi mozgatta, hogy idejött? Mit vagy kit akar ennyire védeni?
- Meghagyom magának a tisztjét Westenburg. – intettem, de a gondolataim csak pörögtek, igazából ezt a puffogást a helyzetével kapcsolatban már szerintem mindenki hallotta.
Istenek! Ez tényleg elég érdekesebb lett! A Parancsnok, aki egyébként a szóbeszéd alapján inkább az érzelemmentes nyugalom szobra, most teljesen kiakadt és megérte a hallgatás, hiszen olyanokat mondott, amit gondolom csak a harag hozott ki belőle.
- Ennyire veszélyes, gróf úr? Igaza van, nem tudok róla semmit, de most felvilágosíthat. – érintettem össze magam előtt az ujjaimat és felvillanó szemmel néztem rá.
Minden bizonnyal ez titok, ha lezárták miatta a Peremet. De, ha most megtudhatok valamit, valamit, ami a hasznomra lehet, az megéri, hogy elviseljem ezt az izgága ficsúrt még egy darabig.
- Ki fojtaná meg a nemességet, miért kíván ilyet? Mit látott Westenburg? És tud valami mást is? – költözik gyanakvás a tekintetembe, ahogy a testvéreimet ismét felhozza az árulással együtt. – Ki áskálódik ellenünk, ki akarja, hogy szegények legyünk? – vált ismét idegessé a hangom, mert talán mégis kiderült valami az anyagi helyzetünkről? – Most már beszéljen, meggondoltam magam, a teljes figyelmem az Öné.



Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Vas. Május 21, 2023 1:42 pm




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick





Valahol mélyen szeretne nem ennyire kétségbeesettnek tűnni, megőrizni a hideg, semmis álarcot, melyről lecsúsznak a gazdagok ilyen fricskái már ha lehet még annak nevezni Leiningeréket.
Biztos benne, ha a két fiatalabb testvérrel “háborúzna” fele ennyi dac sem érné és sokkal higgadtabb, megnyerőbb képét mutatná.
Legalább feltámadó rosszulléte arra sarkallja, hogy egy pohár vízzel megszánja, bár ő maga is feszeng, ha csak arra gondol mennyire lehet ez látható, tetten érhető, hiszen mindig jól van. Ha nem zúdulna folyton nyakába egy egész világ sorsa, most is jól lenne. De az elmúlt időszakok hajszája sokat tépett rajta, mint azok a túl vad szelek, amik még a masszív monstrumokat is megdobálták a levegőben.
-Köszönöm
Köhögi szárazan, amikor poharáért nyúl, valóban segít az a néhány korty, ennyivel le is tudja a pohár tartalmát.
Ahogy a férfi leül aztán, ő is helyre tántorog és elengedi a füle mellett megjegyzését az ellenszenvéről. Abba kapaszkodik, valószínűleg, hogy a testvérei hiányolnák, vagy csak derogálna, ha valamit fel kellene adnia.
Panaszkodni nem szokott, szinte soha, de kicsit sok volt az elmúlt időszak megpróbáltatásaiból, bár ezt Warwick honnan is tudhatná.
Úgy csap le rá mint éhes kutya a csontra, szinte érzi, ahogy cafatait tépné le róla, méltósága utolsó darabkáit. Nagy levegőt vesz, végül úgy dönt, nem bán meg semmit abból, amit elmondott, talán csak a célzást, hogy nem könnyű neki. Minden más mondat pontosan a helyére került, még a Peremen talált entitásé is, nem ő akarja titkolni, hanem a hadsereg és lehet, hogy csillaga leáldozóban van parancsnokként, mert idő kérdése mikor váltják le ennyi ellenállással háta mögött, az emberéletek, vagy a világ sorsa mégiscsak fontosabb.
-Nem bántam meg semmit, amit mondtam, tudatosan tettem. Ez nem holmi légbőlkapott riogatás, csaknem mindannyian ott vesztünk, és vannak, akik már sosem térnek haza. A Peremen talált entitás most valami más, nagyobb. Szeretném elkerülni a háborút, de minden csak pengeélen táncol maga pedig…területeket vásárol, oreát remél. Ez több holmiféle szerencse vadászatnál és lehet, hogy utál engem, szíve joga, ahogy nekem is tökéletesen leszarni. Nem akarom, hogy bárkinek baja essen odaát, még magának sem. A nemesek mindig szervezkedni fognak, minél nagyobb vagyonra, hatalomra tesz szert, annál jobban. Mondjak neveket Warwick? Nézzen a háta mögé, legyen résen mindig! Ki nem akarja? Megnézte már az állítólagos barátait és jóakaróit?
Próbál heves pislogással ellenállni az álomnak, amely ugyancsak sarkába kúszik, de egyre nehezebb. Hirtelen áll fel és ragadja meg a férfi karját, tágra nyíló szemei hamarabb mondják, hogy baj van, mintsem meg tudna szólalni.
S egy következő pillanat már máshol lel rájuk, nagyon drága és roppant míves márvány padlón fekszenek, mintha egy örvény szippantaná be őket, pedig csak Kayne Westerburg túlhajszolt elméjéért jöttek az álmok, melyeknek már régen adósa volt.





Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Kedd Május 30, 2023 5:19 pm




Nyomodban a Westerburg



Ni csak, ki van itt?


-----------------:O:-----------------




Lehet, hogy nem kedvelem az előttem álló embert, mert nehéz elképzelnem, hogy valaki le akarja rázni magáról a nemesség adományát és szinte menekül a saját társadalmi rétege elől, pedig mit meg nem tehetett volna, milyen magasságokba emelkedhetett volna és én mit nem adtam volna, ha ő lehetek………, de nem, egyre több a suttogás, hogy veszélyes nézeteket vall és sok tyúkszemre lép rámostanában. Úgy látszik szegénynek valami hibádzik a fejében, vagy – ha hinni lehet a pletykáknak, az apja verte úgy fejbe, hogy kárt okozott benne.
De bármi is volt vagy van vele, az biztos, hogy el kell hinnem, hogy az nagyon felzaklatta. Mióta a városban vagyok elkerültük a találkozást, csak nagy ritkán futottunk össze bálokon, amit nem tudott elkerülni, de akkor sem társalogtunk. Ha most eljött hozzám és feltételezésem szerint fontos titkokat osztott meg, akkor kénytelen vagyok azt hinni, hogy tényleg valami óriási gond lehet a Peremen.
Na persze, ettől még eszem ágában sem volt hanyat-homlok megszabadulni az ott megszerzett földemtől, de óvatosnak kell lennem és minél több információt megszerezni ezzel kapcsolatban. Főleg mert lehet, hogy sok más birtokost visszarettent a veszély.
Az ellenségeimről persze nem mondott semmit, valószínűleg csak általánosságban beszélt, ezért ezzel nem is foglalkoztam tovább.
Miközben arra vártam, hogy még több dolgot áruljon el a Peremen történtekről, nem kerülte el a figyelmem, hogy valami nincs rendben vele. Először az izgatottsága és feldúltsága rovására írtam, de aztán nem tagadhatom megijesztett, ahogy hirtelen olyan erősen megragadott, mint az életéért kapaszkodó fuldokló és a szeme ……… a szeme hatalmasra tágult, már szinte láttam magam az írisze mélyén, ami úgy szippantott magába, mint egy tengeri őrvény………
Szédülten megtántorodtam, a lábaim már nem tartottak meg és összecsuklottam, mint egy rongybaba, ám a fogadószoba puha szőnyege helyett egy hideg és kemény felület fogadott, amin keményen koppanta térdem.
Zavarodottan ráztam meg a fejem, hogy kiűzzem belőle a kavarodást és a képzelgést, de mikor kinyitottam a szemem, rá kellett jönnöm, hogy a helyzet sokkal, de sokkal rosszabb, mint amit egyáltalán el tudtam képzelni.
- MI A SINAN BÁNATÁT MŰVELT WESTERBURG!!!!!! – ráztam meg a mellettem heverő férfit, mert ki más lehetett mindenek okozója, bármi is legyen az, hiszen én biztos nem voltam.
Ám ostoba sem voltam és egy halvány gyanú akasztotta be az elmémbe a horgait.



Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Vas. Jún. 11, 2023 11:53 am




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick





Szinte megcsókolja a márvány padlót, ahogy rajta fekszik, az első, hihetetlennek tűnő másodpercben fel sem fogja, megint megcsinálta.
Csak Leininger kiáltó számonkérése téríti magához. Felemelkedik, lassan, magához képest és ijedten körbekémlel a hideg, impozáns márványpadló drága felületén, ami valahol ismerős neki, hasonlót vagy látott másnál vendégségben, még gyerekkorában, vagy ilyenjük volt a légvárban.
-Ne haragudjon…Én nem akartam.
Kezdi kissé összeszedetlenül, ha választhatott volna, kivel szeretne bekerülni egy álomba, Warwick biztosan utoljára marad azon a képzeletbeli listán. Amennyiben megválaszthatja kik szerezzenek róla tudomást, szintén. Elvégre tálcán kínálja a rosszindulatú kisnemesnek legnagyobb titkát. De nem volt ott más, nem tudná tagadni.
-Képtelen vagyok befolyásolni, hogy mikor és miért, de…
Ezzel megfogta, ha akárkinek kifecsegi, ő komoly bajba kerül, amit nem is bánt volna, ha bevégzi feladatát, de amíg a show-nak folytatódnia kell, akár véres körömökkel kapaszkodhat valósága kőkemény falába.
-Most megfogott. Innentől kezdve Ön diktál, és hogy ez ne derüljön ki, azért…azért lemondok még a maga privát megmentéséről is. Sajnálom. Sajnálom de még ki kell tartanom egy kicsit a pozíciómban.
Sokkal összeszedettebben kellene tárgyalnia vele, ridegen, célirányosan, de képtelen rá, ezért egyezkedik máris vert helyzetből. Már előre látja nem fog eladni semmilyen földterületet, odamegy, majd elpusztítják, vagy a növény szippantja magába, vagy a nemesek ócska áskálódásai.
Felnéz rá, kérdő tekintettel, bár valamennyire még tartja veleszületett, vagy inkább magára szedett méltóságát. Talán ez csak egy olyan bárgyú álmocska egy-két szürreális momentummal, semmi több. Ekkor azonban mély morgással, remegéssel rázkódik meg az épület, amiben vannak, mintha egy gyomor kordulna belülről. Valaki éhes.






Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Szer. Jún. 14, 2023 5:35 pm




Nyomodban a Westerburg



Ni csak, ki van itt? Tényleg ki????


-----------------:O:-----------------




Mikor elkezdett feltápászkodni elengedtem az ingét és hagytam, hogy kiegyenesedjen, bár nagyon szerettem volna, ha válaszol és ráadásul olyan választ ad, ami megnyugtatja háborgó gondolataimat.
Mert bele sem akartam gondolni, hogy mi van, ha az a gyanú, ami befészkelte magát a fejembe, még is igaz, de volt egy halvány reménysugár, hiszen Kayne már jó ideje elég nagy reflektor fényben áll ahhoz, hogy egy ilyen dolog ne derült volna már ki, nincs igazam?
Aztán a hebegése, zavartsága sajnos ezt a reményt úgy fújja el, mint az északi szél a Sötét negyed kipárolgó miazmáját és én pár percig bénultan állok, mert nem tudom eldönteni, hogy most átadjam magam a rettegésnek, mert bár még csak megközelítőleg hasonlót sem éltem át, de pletykát épp eleget hallottam, mi történhet, ha egy Álmodó magával rántja a mit sem sejtőket, vagy csak egyszerűen csapjam agyon, hogy levezessem a erősödő pánik okozta feszültségemet.
- Nem akartad……. – nyögtem fel. - NEM AKARTAD! – emelkedett a hangom magam is meglepve, hogy közben vékonyodott is.
Nem! Nem veszthetem el a hidegvéremet. Ki kell innen kerülnöm és ez csak ezzel az átokfajzattal lehetséges, így nem ölhetem meg!
Az sem tett jót az idegeimnek, amikor hozzátette, hogy képtelen befolyásolni a rémálmait….
Alig figyeltem oda arra, hogy attól félt, hogy ezzel a markomba került, olyan zsarolási eszközt adva a kezembe, amiről álmodni sem mertem, ami valljuk be jogos is volt, de most volt egy sokkal nagyobb problémám.
- Teszek rá, hogy mit tervel, vagy nem tervezel, azonnal vigyél vissza minket a házamba. Ébredj fel, vagy mit tudom én, mi kell ehhez, de ha kell pár öklös, hogy magadhoz térj abban szívesen segítek. – robbanok ki dühösen és még lehet, hogy folytatnám, de ezt félbeszakítja egy vészjósló morgás, amihez nem kell nagy képzelőerő, hogy tudjam, nem embertől származik, sőt, inkább valami hatalmastól, ami nem tűnik túl boldognak attól, hogy megzavartuk.
- Ez mi volt? – húzódtam hátra a hangtól távolodva. – Hová hoztál?
Lehet, hogy nem vagyok a becsület mintaképe, de még soha nem mondták rám, hogy gyáva lennék, így most is valami fegyvert próbáltam keresni, amivel megvédhetném magunkat. Igen Westenburgot is, mivel ő volt a hazajutásunk kulcsa.
- Igyekezz azzal az ébredéssel, különben lehet mi leszünk a főétel. – biztattam.
Ám ostoba sem voltam és egy halvány gyanú akasztotta be az elmémbe a horgait.



Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Szomb. Jún. 24, 2023 2:29 pm




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick





Hallja a hangos, majd vékonyodó üvöltést, bár látszólag nem annyira hatja meg. Rezzenéstelenül tűri, várja a végét, csak haján göndörödik néhány szál tőle. Nem akarta, és a legkevésbé éppen vele, de érzi, tudja már szétfeszítette rég határait, már elérkezett az álom és ébrenlét veszélyes kapujához, időzített bombaként, csak kérdés mikor robban rá az emberekre. Legalább érte volna magányosan valahol a roham, ahol csak ő maga találja magát egy ilyesmi kellős közepén, csak kitartott volna még egy órát.
Azért a biztonság kedvéért lép egy hátra, mert Warwick úgy tűnik kész neki rontani és bármennyire is úgy érzi érdemelne tockost, nem tőle akarja kapni. Ráadásul semmivel sem lennének előbbre.
-Ez nem így működik. Nem tudom mi kell hozzá..
Kezdi, amikor a morgás félbeszakítja, máris emeli fejét, hogy körülnézzen az őket ölelő tágas előcsarnokban, de a monumentális kupolán kívül nem látszik más.
-Fogalmam sincs. Úgy hallatszott, mint egy korgás. A nemesekről beszélgettünk, talán… Valami rémház? Nem tudom!
Fakad ki, kiáltásából haragon túl már kétségbeesés is kisiklik, tekintetében tompa pánik, ahogy körülnéz, egyelőre csak zeg zugokat lát, talán lelhetnének mellékajtókra, vagy lejáratokra, középen megremeg egy nagy kristálycsillár.
-Innen el kell tűnnünk! Nem tudok felébredni, már azonnal magamhoz tértem volna, én ezt nem akarom!
Magyarázza, aztán megragadja Warwick karját, mert a felettük lévő csillár vészesen himbálózni kezd és pont alatta állnak. Nagyon magasan van, hatalmasat csattanhat és az ezer szétszóródó darab bármilyükbe könnyen belefúródik.
Megragadja és magával rántja, talán nem is kell majd annyira noszogatni, ha vet egy pillantást felfelé.
-Lehet, hogy egy ajtó, vagy valami kivisz innen bennünket.
Nyikordul a ház, mintha panaszosan felsóhajtana és a csillár is vészesen himbálózni kezd.
-Próbálj a falnál maradni, szorosan, keresek egy ajtót…
Mintha a ház mozogna is, vízszintes irányba billegne jobbra, balra, akárha egy részeg palota lakói lennének. Valami szörnyű gyanú ébred benne, mi van ha él az egész épület?







Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Szomb. Júl. 01, 2023 6:23 pm




Nyomodban a Westerburg



Utazás Kayne rémálmában


-----------------:O:-----------------




Fogalmam sincs, hogy miként működik ez az Álmodóknál, mert még soha nem volt „szerencsém” hozzá, hogy valaha is berántsanak egybe is és most is szívesen nélkülöztem volna ezt a tudást, mert a szóbeszéd szerint általában sikerül az áldozatokat valami borzalmas rémálomba vinni és van, hogy nem jönnek ki élve belőle. Én nem akarok így járni, főleg, hogy nem ápolok éppen szívélyes viszont Westerburggal és nem tudom, hogy ez mennyiben befolyásolja a történtek menetét. Képes valamennyire befolyásolni az Álmodó, hogy mi történjen azzal ,akit magával ránt?
Ha erre egy hangyányi esély is van, akkor nekem reszeltek.
Az tény, hogy már az itt „ébredésnél” is elég elveszettnek tűnt, most meg elég rémültnek, azt sugallja, hogy talán nem, de kérdés, hogy ez mennyivel jobb…..nekünk.
Most nem tehettem mást, egyelőre hinnem kellett neki, egyébként is sok mindent el lehetett mondani erről a Kyne gyerekről, de hazugnak nem lehetett.
- Bár elképzelni sem tudom, hogy miként nem vagy képes befolyásolni az ébredésed, meg, hogy nem tudod, hol vagyunk, de egyet megígérhetek neked, egy tapodtat sem mész sehová nélkülem. Ha mégis „felébrednél” valahogy, azt velem együtt teszed. – jelentettem ki határozottan. – Az is biztos, hogy össze kell kapnod magad, hogy mielőbb kikeveredjünk ebből az általad keltett katyvaszból, mert akár akarod, akár nem már benne vagyunk és abban kivételesen egyetértünk, hogy tűnjünk innen a fenébe.
Észreveszem a vészesen himbálódzó csillárt és nem nagyon kell rángatnia a fiúnak, hogy távozzunk alóla és találjunk egy ajtót, lehetőleg a hanggal ellentétes irányba.
- Nem tudsz egyszerűen oda…… képzelni egyet? – kérdeztem tőle, miközben rohantam a sarkában, próbálva felfedezni bármilyen kijáratot.
Ha közben látok bármit, ami akár csak egy egyszerű bunkósbotként is használhatok, azt mindenképp magamhoz veszem.
- Miért nem tudod, hogy mivel befolyásolhatod, hiszen a te álmod nem? – faggatom tovább, hátha elindul az agytekervénye. – Máskor, hogyan ébredtél fel?
Lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb alkalom a „beszélgetésre”, de ha valahogy rájönnénk a rémálomból kijutás titkára, nem kéne menekülnünk egy láthatatlan, éhesnek tűnő valami elől…….


Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Hétf. Júl. 10, 2023 7:03 pm




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick






Próbál megnyugodni, legalábbis minden erejével azon van, hogy csillapítsa szapora légzését, felvegye Warwick ritmusát, aki láthatóan nagyon is elemében van. Ráadásul innen már ő diktál, fölénye azon nyomban eltűnt, ahogy magával rángatta saját (rém)álmába. Tart tőle, hogy nem unikornisokat fog vizualizálni. Űzötten körbenéz, szerencsétlen útitársnak is csak foghegyről válaszol.
-Jól van! Én is el akarok menni! Ne higgye, hogy bántani akarom, mert nem! Az eredeti célom is az volt, hogy megvédjem.
Kezdené magyarázni, jót akart neki, de a csillár éppen úgy gondolja, meghajtja magát és a földre zúg, mire elrangatják magukat útjából már zuhan is.
Warwick szavai még fülében csengenek, csináljon egy ajtót, csak úgy és eszébe jut, hogy nem is olyan rég került más álmában, ahol minimális ráhatása volt a “valóságra” Annyira akarja, hogy ujjai vastag rézkilincsre fonódnak, amit le is nyom, így benyomakodik a valahová, remélhetőleg társával együtt.
-Igaza van, tudok.
Zihálja, bár nem vallja be mennyire bizonytalan etéren, hogy semmi megfogható nincs ebben a veleszületett hendikepben, mit könyvből megtanult, gyakorlattal elsajátíthatott volna, mint a harcművészetet, vagy a repülést.
-Ez nem egzakt tudomány és nem történt meg velem sokszor. Máskor…hát azt hiszem valami emocionális értelme volt, mint egy löket, kiütött és felébredtem.
Magyarázza elfúló lélegzettel, rohanás után kevésbé szabályos, de nem foglalkozik vele. Benyitottak valahová, egy szobába, melyből felfelé spirálos, hosszú lépcsősor vezet. A lépcsőfokok mozognak, tekeregnek, mint a kígyó és festmények sorakoznak a falakon, fejjel lefelé.
-Különös mert…ez elég fantáziadús, nem? És nekem semmi fantáziám. De úgy érzem erre lehet a kiút, felfelé, tudja miért?
Nem várja meg az igenlő választ, folytatja, mert egyúttal magához is beszél.
-Az az előcsarnok undorítóan drága volt, giccs, gazdag, ez meg itt egészen rusztikus.
A keretek porlepték, régiek, a lépcsősor ósdi, repedezett kőből van, bár míves és viktoriánusan díszített, inkább faragott. Elhagyatottnak tűnik, a maga egyszerűségében szép, nem illik az előbbi hányingerkeltő pompába.







Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Csüt. Júl. 13, 2023 4:47 pm




Nyomodban a Westerburg



Elveszve


-----------------:O:-----------------




Annyira bizonygatja az öcskös, hogy sem befolyásolni nem tudja az álmát és, hogy ő is nagyon ki akar jutni belőle, hogy kénytelen vagyok elhinni. Arról már nem is beszélve, hogy nem gondoltam annyira jó színésznek, hogy a pánikor és a félelmet így meg tudja játszani.
Az imbolygó csillár elől a falhoz húzódva rohanunk, hogy elkerüljük a hátborzongató hang tulajdonosát, amit jól is teszünk, mert a következő pillanatban a csillár ezer darabra robbanva zuhan a földre, még így is kis híja, hogy nem áll belénk egyetlen szilánkja sem.
- Meg tudom védeni magam, te csak törődj a kijutással. – dörmögöm a sarkában maradva és nem tudom, hogy ennek az nem kimondottan kedves ösztökélésnek köszönhető-e, de hirtelen tényleg megjelenik előttünk egy ajtó.
Szerencsére Westenburg sem habozik, hanem azonnal kinyitja és mindketten szinte bezuhanunk a másik helyiségbe, ahol remélhetően nem valami újabb meglepetést vizionált. De nem, ez valami furcsa mozgó lépcsőháznak tűnt.
- Nem lehetett volna, csak egy sima lépcső? – sóhajtottam a szeme m forgatva, de őszintén szólva már ennek is örülni tudok. – De ezek szerint mégis csak van ráhatásod. – nem tudom mikor tértem át a közvetlenebb hangnemre, de most ez nem érdekel, a szavai a felébredés módjáról jobban leköt. – Emocionális? – nem értettem, de a kiütés már jobban érdekelt. – Akkor mégis verjelek esetleg fejbe valamivel?
Egy kissé émelyegtem a lépcsőre nézve és ezen a fejjel lefelé lógó festmények sem segítettek, úgy éreztem magam, mintha tótágast állt volna a világ.
- Ahhoz képest, hogy nincs fantáziád, elég …hmm….érdekes dolgokat …. álmodsz. – húztam el a szám. – De mindegy, csak jussunk ki innen, mielőtt még más is a nyakunkba szakad.
Különös módon a haragom kezdett elszállni, az izgalom jó hatással volt a vérmérsékletemre, a régen érzett kalandvágy ébredezni kezdett. Mindenki félt az Álmodóktól, de mégis……milyen izgalmas lehet ha a képzeleted világát bejárhatod?
Határozottan megindultam a feljáró felé, felmérve annak ósdi és porlepte mivoltát. Nem nagyon járt itt jó régen senki.
- Remélem nem szakad be alattunk és fenn már az elméd a kijutásra fókuszálhat. Gyere. – intettem a fiúnak.
Menet közben egy kilazult korlátdarabot feszítettem ki és párszor megsuhogtattam. Legalább már van egy fegyver a kezemben.
Ismét eszembe jutotta a Perem. Talán még sem zsoldosokat kéne csak oda küldenem, talán a saját szememmel kéne meggyőződnöm arról, mi folyik ott, mitől akar megóvni ez a kölyök. A vérem felpezsgett ismét.



Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Pént. Júl. 21, 2023 8:03 pm




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick






Őt nem hatja meg, hogy más meg tudja védeni magát, ha mindenkit ő akar. De ennek megfelelően csinál valamit, a pánik, adrenalin és szükség egy ajtót rajzol kínos realitásukba.
Pontosan tudja, ha meghalnak idebent, a valóságban is befellegzett nekik.
Amint bejut, igazán elcsodálkozik, mintha egy merőben más stílusú álomban járnának, bár amikor Warwick kekeckedni kezd a vártnál feszültebben csattan fel.
-Nem tudom befolyásolni!
Kicsit szótagolva mondja és bár az ő álma lenne, fogalma sincs mi irányítja az eseményeket, manifesztálja a teret, egyáltalán miféle hatással tudna rá lenni és hogyan. Az biztos, hogy neki nincs ilyen színes fantáziája.
-Voltam nemrég ilyenben és ott sikerült minimálisan befolyásolnom, de az más álma volt. Ez sem tűnik a sajátomnak.
Vet rá egy méltatlankodó, akár mérgesnek is nevezhető pillantást, méghogy fejbeverni.
-Nem hiszem, hogy az segítene, csak a maga perverzióját elégítené ki.
Nem meri rávágni, hogy emocionális, de nagyon keveset alszik mostanában és érezte ennek még meglesz a böjtje. Ha elemezni akarná saját érzéseit, azt mondaná attól fél, hogy a nemesek gőgje és pompája bekebelezi, megfojtja, de semmi ilyesmit nem hajlandó kijelenteni, főleg Warwick előtt.
-A ház meg akart bennünket enni, mint a nemesek általában. Mindent elfogyasztani, elpusztítani. Ezt az abszurd kiutat találtam belőle, de nem értem..
Sem azt, hogy miért mozog a lépcső, vagy miért vannak festmények a hosszú csiga szerkezetben felfelé ívelő sorok falai mentén.
-Ebben egyetértünk, én is szeretnék…felébredni.
Sóhajtja és nagy levegőt véve rááll Warwick után az imbolygó lépcsőfokra.
Nagy levegőt, ami kissé elakad, amikor Warwick kitépi a korlát egy részét. El kell ismernie, remek ötlet. Megróbálja követni példáját, de neki nem mozdul. Úgy csinál, mintha csupán nekitámaszkodott volna.
-Igen, fent, friss levegő.
Ismétli sóhajtva és elindul billegve, felfelé, bár a maga részéről lassan halad, annyira szédületes az egész látvány a lábuk alatt. Nem is figyel a falakra, csak amikor neszezést hall az egyik kép elől. Ekkor megtorpan és ha Warwick kartávolságban van, belekapaszkodik felsőjébe.
-Várjon, nézze meg a képeket! Mozognak!








Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Hétf. Júl. 31, 2023 6:54 pm




Nyomodban a Westerburg



Álom, álom, édes álom!?


-----------------:O:-----------------




Az én racionális, a földön két lábbal álló felfogásom nehezen veszi be, hogy ez a Westenburg kölyök nem képes uralni a saját álmát. Persze nekem is voltak már nyugtalan álmaim, mondhatni rémálmaim, de amikor túl intenzívre váltott, azért mindig sikerült felébrednem és az én álmaim nem voltak sem magamra, sem másra veszélyesek, vagy egyenesen halálosak.
De lassan kénytelen voltam elhinni Kyne-nak, amit állított, mert nem gondoltam, hogy ennyire jó színész lenne, mert a színe is hol fehérre sápadt, hol mélyvörösre váltott, ráadásul láthatóan kivert a víz is. Na, nem mintha én nyugodt lettem volna, de a név és a rang kötelez és azért igyekeztem jobban eladni, hogy engem nem kerülget a félelem és ráz ki a hideg a helytől.
Azért óhatatlanul sok mindent megtudtam a mi kiugrott nemesünkről. A megfelelő szavakkal, hamar ki lehet hozni a sodrából, amikor is nem ügyel a nyelvére, kimond olyanokat is, amit nem kéne – nem mintha ezt bánnám, - most például azt, hogy sekélyes a fantáziája és, hogy már járt mások álmában….
A fejbeverés hasznára való ellenkezésére csak megvontam a vállam, ha nagyobb bajban leszünk, akkor még azért kipróbálhatom, mivel a szavaiból ítélve, ezt még azért nem alkalmazta nála senki, akár még be is válhat.
- Azért tudod, hogy elég ellentmondásos, amit mondasz, - kezdtem felóvakodni a lépcsőn a fal mellé simulva és folyamatosan szemmel tartva az előttem lévő területet, - egyszer azt mondod, nem a te álmod, aztán meg megmagyarázod, hogy mégis érted, miért éljük, vagyis éled meg, belerángatva engem is, ezt az egészet. Nyilvánvalóan utálod a hovatartozásodat és legszívesebben minden nemes megetetnél valami szörnnyel. – húztam egy gúnyos mosolyra a szám. - De, ha ennyire nem bírod a „fajtádat”, miért nem mondasz le és osztod szét az általad nagyrabecsült rongyosok között a vagyonodat. Biztos még a lábad nyomát is megcsókolnák. – morrantam fel undorodva. – Na, de most, ha javasolhatok egy újabb megoldásfélét, talán kivételesen gondolhatnál valami szépre és vidámra, hátha az változtat a felálláson. – intettem körbe. – Vannak egyáltalán boldog álmaid? – torpantam meg és néztem rá kételkedően.
Mióta csak ismertem, mindig elég savanyú volt…….
A lépcső hullámzása azért az én gyomromat is kikezdte, a mozgó képekről nem is beszélve, melyek felől a hatodik érzékem még bizonytalan veszélyérzetet is keltett.



Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Hétf. Aug. 07, 2023 7:00 pm




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick






Kayne Westerburg kezdett komolyan szenvedni attól, hogy éppen a legidősebb Leiningerrel ragadt be egy rémálomba, amit saját maga keltett.
Szám szerint harmadszor történik vele ilyesmi és fogalma sincs hogyan manipulálja, ahogy ahhoz is tehetetlen, hogy legalább értelemesen elmagyarázza, nem tudja befolyásolni.
Vesz egy hatalmas levegőt, miközben tekintetét próbálja mozdulatlan pontra fókuszálni és magában megfogadja nem kap idegbajt a férfitól. Rémálom vagy Warwick, gondolatban gyorsan az előbbit válassza, szinte gondolkodás nélkül.
-Az én álmom, ez tény. De nem tudom befolyásolni. Hiszen az álmodóktól éppen ezért félnek, meg maguk sincsenek rá hatással, ahogy senki más, úgyhogy tessék, győzött, ezzel igazán sakkban tarthat.
Sziszegi fogai között, rámarkol a korlátra ő is és valóban kezében marad egy darab, mint a férfinak.
-És ez így van, utálom a nemességet.
Teszi hozzá szárazon, aztán vet rá egy kétségkívül lesajnáló pillantást.
-Mert túl egyszerű lenne csak úgy szétosztani Mr. Leininger, nem gondolja? Tudja, van vagyonom, de nem végtelen és ha szétosztanám ugyanúgy elfogyna, segítenék, de kiknek és mi szerint válogatva? Ki mondaná meg a több ezer nyomorult közül ki szorul rá leginkább és ha mind kapna elaprózódna az összes, ezért úgy gondolom nagyobb dolgokat kellene tennem mielőtt kiszállok a nemesség mókuskerekéből és ha van magában egy csepp, egy szeletke jóérzés Warwick maga is rá fog jönni, hogy nem akar a részese lenni.
Sóhajt, meg is torpan, ahogy szembenéz a férfival, elhúzza ajkát.
-Keveset alszom és általában nem emlékszem rájuk. De megpróbálhatok valamit.
Behunyja szemét, próbál valami szépre koncentrálni, Nizase jelenik meg lelki szemei előtt, de ettől megijed, hogy a nő valamiféleképpen bekerülhetne ide és épp a velük szemben illegő festményalak kisasszonyra pillant. Az kacéran keresi Warwick tekintetét, mintha el akarná csábítani.
-Ne nézzen rá! Inkább menjünk tovább, közben megpróbálok!
Miért tűnik lehetetlennek? Egészen dühbe gurul, ugyanakkor kétségbeesett miért olyan veszett lehetetlen jóra gondolnia.







Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Szer. Aug. 23, 2023 7:28 pm




Nyomodban a Westerburg



Álom, álom, édes álom!?


-----------------:O:-----------------




Mindkét magyarázatára csak rosszallóan és megvetően felhorkantok, bár egyáltalán nem lep meg, hogy egyiket nem tudja uralni, a másikat meg felelőtlenül elvesztegeti. Pedig mennyi mindent kezdhetne azzal ősi nemességével és a pénzével.
- Igen, minden valószínűség szerint meglátom, ahogy elvesztegeti az életét ezzel a katonásdival és valami maga által hősiesnek vélt akcióban odaveszik és azok a nagy álmai mind elszállnak, ahelyett, hogy ha ennyire emberbarát, akkor most segítene. – jegyeztem meg, ha már az ő logikáját követtem.
Nekem nem voltak ilyen habitusaim, én magamon kívántam segíteni és a családomon.
Végül is, ha én megtalálom a saját számításaimat, azzal mások is jól járhatnak, hiszen munkát adhatok nekik, étel adhatok az éhes szájakba……..
- Eszemben sincs lemondani arról, ami megillet és amiért a családom elég régóta megdolgozott. Nekünk sem hullott az ölünkbe a gazdagság, csak elődeink meg tudták ragadni a lehetőségeket. Pont ezért akarom én is felfedezni a Peremet, hogy további élhető területeket, új anyagokat adjak az embereknek. Mindenki jól járhat ezzel, ezt nem róhatja fel nekem.- álltam meg egy pillanatra, hogy ránézzek, komolyan gondolta-e, hogy elismerem az igazát.
Pont ekkor közölte, hogy egyébként nem szokott nagyon álmodni. Fenomenális! Bezzeg rémálmokat tud!
Azért persze bizakodtam, hogy talán sikerül, mert ha ismét kudarcot vall, esetleg csúnya dolgok jutnak eszébe és ha az álma követi az érzelmeit……. Nem voltam túl vallásos, de most minden létező istenhez küldtem egy imát.
- Mire ne nézzek? – pillantottam futólag gyorsan körbe, hogy vajon miféle rémség szakad a nyakunkba, mert lehet, hogy a hátam közepére sem kívántam volna, de azt sem akartam, hogy váratlanul lepjen meg és még láttam a megváltozott női arcot, án ez most inkább hátborzongatóan hatott, nem is hagytam rajta a szemem.
- Próbálkozzon Westerburg, Vahe áldja meg! Csak van valami, amit szeret! – de azért a korlátdarabot magam elé emelve mindenre felkészülve, szaladni kezdtem a lépcsőn felfelé. – Milyen jó, hogy rendszeres vívóleckéket veszek. – morogtam a fogaim között, ahogy a szívem és a tüdőm erőteljesebb fokozatba kapcsolt.
- Gondoljon a…….gondoljon egy virágos, illatos mezőre, ahol ….süt a Nap és ……épp….FELÉBRED Westenburg, a fene essen magába!



Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Kedd Aug. 29, 2023 8:58 pm




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick






Felvont szemöldökkel néz a férfira, próbálja elemezni mégis mit takarnak a szemrehányó mondatok.
Azért vitába száll, mert erre akad bőven mondanivalója.
-Mr. Leininger a katonásdi, ahogy nevezi korántsem vesztegetés és bár hadititkokba nem fogom beavatni, elhiheti, elég sokat teszek katonaként, még fontos ügyeket is.
Kap sóhajtva homlokához, hogy elmasszírozzon rajta egy vészesen rángó eret, egyúttal tovább sodorjon egy izzadtnak tűnő tincset.
-Most? Az álomra gondol? Vagy, hogy legutóbb egy falunyi embert mentettem ki a Peremről a “katonásdinak” hála?
Veti oda mérgesebben, mert Warwicknak konkrétan fogalma sincs milyen mindent feláldozni másokért, hogy ez mekkora teher tud lenni és ezt, ha helytelennek is tartja és azonnal megbánja utána, hogy elmondta, de kicsúszik a száján.
-De itt nem a vagyonról van szó, értse meg, a Perem veszélyes! Kérdezzen meg valakit, akit kihoztam a sűrűjéből! Vannak rosszabb dolgok is, mint szerényen élni, például meghalni! Mr. Leininger, csak hallgasson rám, aki ott voltam és felfedeztem azokat a területeket, a Perem nem fogja önt elengedni, sem a testvéreit, kegyelemmel is csak kevesek iránt viseltetik, az egy élő organizmus!
Kezdi el tagoltan, mérgesen magyarázni, el sem hiszi, hogy itt, egy álom közepén!
Mindeközben Warwicknak legalább annyi esze van, hogy ne nézzen a festményalak arcába és rohanni tudjanak felfelé, erre ösztökéli a férfit és vetemedik ő, füstölögve, mert nem tud jóra gondolni, hiszen az egyetlen Nizase, akit végképp tilos belevonni egy rémálomba! Rajta kívül minden más ég körülötte, forró a talaj, rémes az összes emlék, hacsak. Megtorpan, tündérek! Bár nem hiszi, hogy ki lenne segítve velük egy rémálomban, ahol megjelenhetnek félelmetes alakokként is.
-A lovak, szeretem a lovakat!
Közli hirtelen, figyelmen kívül hagyva, hogy Warwick vívó leckéket vesz, de azért elraktározza, nyilván neki is van kondíciója, tartja vele a lépést, amikor is, lódobogás hallatszik lefelé a lépcsőn és megjelenik egy barna, megvadult paripa, egyenesen feléjük száguld.








Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
51

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Pént. Szept. 01, 2023 5:35 pm




Nyomodban a Westerburg



Álom, álom, édes álom!?


-----------------:O:-----------------




Tudom, hogy megsértem az önérzetét, amikor leszólom a „hivatását”, de a véleményem akkor is az, ha neki nem tetszik.
- Te egy főnemes vagy, ha tetszik, ha nem és a bűnözők kergetésére, a Peremen hősködésre, bőven megvannak a megfelelő emberek, akiket bármikor pótolni lehet. De belőlünk kevés akad, a vérvonalakat meg kell tartani. – vágok vissza, mert úgy látom még veszekedni sem tud igazából, nincs benne a megfelelő hév a mérge kimutatásához. A csöndeseket és visszahúzódókat pedig eltapossák.
De el kell ismernem, nem tágít attól, hogy az újonnan felfedezett föld valami nagyon veszélyeset hordoz magában és bár sok mindent tartok a fiúról, abban nincs benne a gyávaság, sőt, a szavai alapján az életét is kockára tette valakikért, gondolom pár óvatlan és ostoba kalandozóért.
- Rendben! – szusszanok egyet, mert nyilvánvalóan, nem segít rajtunk, ha olyan dologra terelem a figyelmét, ami ennyire felzaklatja, talán eleve ez volt az oka, hogy most a privát rémálmában rekedtünk. - Ezt a Peremet megbeszéljük majd.
Akár dühösen ösztökélem, akár előzékenyen segítve tanáccsal, hogy mire kéne gondolnia, láthatóan semmi nem segít, és ez kezd kétségbeejtőnek lenni.
A szinte kiabálva felém vágott kijelentésére kikerekedtek a szemeim és egyre nagyobbra kerekedtek, ahogy megremegett alattunk a lépcső és egy termetes paripa kezdett lehömpölyögni rajta.
Kizárt dolog, hogy elférjünk egymás mellett és, ha a patái alá kerülünk, akkor legjobb esetben is súlyosan megsérülünk. Tudtommal ez a való világban is kihat ránk…….
Frusztráló nyögés hagyta el az ajkaimat, azzal már ugrottam is át a korlát fölött, a vállánál megragadva Westenburgot, rántva magammal, mert az esés látszott a kisebbik rossznak.
- Megöllek! – szisszent ki a fogaim közül. – Ha túléljük, megöllek!



Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Hétf. Szept. 11, 2023 7:43 pm




Warwick lábnyomában

Kayne & Warwick






Szemöldöke magasba ráng, aztán még egy nagy levegőt vesz a következő feldúlt szóáradathoz.
-És mert főnemes vagyok védeni kellene a valagam? Milyen vérvonalat? Semmiben sem vagyok különb akár a… legutolsó hibridnél!
Érzi, hogy arcába tóduló vére gonosz pírt kölcsönöz neki és hangja különös erővel visszhangzik az álomteremben. Sokkal hangosabb, mintha a valóságban szólna.
Sajnos elrontja, érzi, tudja, a zsigereiben bizsereg, főleg, amikor meghallja a patadobogást és hirtelen rántást érez, zuhanást, némi fájdalommal, mert nagyot esnek, és a kék-zöld majd riogatja őket egy éber valóságban. Mert az esés kizökkenti az álmodó Kaynet és mindketten Warwick szobájában térnek újra magukhoz, a gróf zihálva és még elkapva a fenyegetést. Noha fáj minden csontja, azonnal felpattan, még van képe stílusosan leporolni felöltőjét.
-Tépjen sorszámot, aztán álljon a végére! A Perem ügyét megbeszéljük? Rendben! Most már mindegy, úgyis a magáé, ha arra kérem tartsa a száját leszállok róla! Mert nagyon fontos, hogy tartsa, nem azért mert hősködni akarok, hanem, mert ha nem teszek semmit a Perem mindent be fog kebelezni, vagy ami még rosszabb, támadás lesz ellene és háború, ami halállal végződik!
Közli indulatosan, de addig még nem megy el, amíg ki nem csikarja az ígéretet, a távozás mezejére csak azután lép, sebbel-lobbal, híres nyugalma cserben hagyja.








Ajánlott tartalom



Nyomodban a Westerburg Empty Re: Nyomodban a Westerburg

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.