Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Daphne Prismblossom

View the whole list


Go down
Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty ¿Egyedül a világ ellen?

Csüt. Ápr. 20, 2023 10:07 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




A koronaherceggel való találkozás után minden sokkal egyhangúbb lett. Egyhangúbb és magányosabb. Asin az utasításaira hivatkozva már megvétózott minden javaslatot, ami néhány órára, de akár néhány percre is kiszabadíthatott volna a fülke magányából és oldotta volna a bezártságot, amit annyira rosszul viseltem. És amit az éjtündér olyannyira élvezett. Éppen ezért a megérkezésünkkor a peronon felhangzó „Estrance, végállomás” kiáltások úgy hatnak rám, mint amikor egy fuldokló feje végre a víz fölé kerül és lélegzetvételhez jut.

De ez a lélegzetvétel végül mégsem hozott megkönnyebbülést. Mert Estrnace-nak rémes szaga volt. Persze, minden kaptárnak más az illata, minden tündérváros, vagy település is egyedi, sajátos illatba burkolódzik. Ám az, amit a vonatról leszállva éreztem, semmiképpen sem volt illatnak nevezhető. Már a kocsi folyosóján haladva is beszivárgott az emberek összetéveszthetetlen jelenlétének bizonyítéka, de odakint az égett tőzeghez hasonló, savanyú szaggal keveredve alkotott borzalmas elegyet.

- Adriata szerelmére… - bukott ki belőlem, s az eddig engem némán követő, és a holmimat cipelő hordárok csapatát kézmozdulatokkal irányító Asin is elfintorodik, és kissé türelmetlenül tekint körbe. – Ugye tudják, hogy jövünk? – teszem fel az eddig bennem fel sem merült kérdést, hiszen korábbi hivatalom felelt a külképviseletekkel fenntartott kapcsolatokért is, és elképzelhetetlen lett volna számomra, hogy egy tündér-követ ne értesüljön a Tir na nÔg-ból érkezőkről.

- A Szolgálat biztosan értesítette a követséget – hangzik a kissé bizonytalan felelet, hiszen láthatóan senki sem sietett a fogadásunkra. Ám ahogy múlnak a percek, és a tömeg is oszlik, a bizonytalanság úgy válik tanácstalansággá, majd bosszúsággá. – Csak késnek… - bizonygatja talán a maga megnyugtatására, de aztán amikor a hordárok is türelmetlenkedni kezdenek, megunva talán azt, hogy minket bámuljanak és a díjukat követelik, végül mégis csak a kezembe veszem a dolgokat. Elegem van már nekem is az útból és Asin mogorvaságából. Legszívesebben faképnél hagynám, de tudom, bármi olyat teszek, ami a rosszallását váltaná ki a királynőnek, sosem nyerhetném vissza a bizalmát.

- Vigyék egy bérkocsihoz a csomagokat… - utasítanám a bőröndöket cipelőket, de Asin határozott „NEM”-je megállítja őket. – Miért nem? – kérdezem a tündért, szembe fordulva vele. – Meddig akar várni? Amíg egyedül cipelheti a csomagokat? Ez a hely… - tudom, hogy ő sem szereti és azt sem, hogy a dolgok nem a tervei szerint alakulnak, s több gondja lesz velem, mint amire számított. – Csak menjünk innen végre… Kérem… Daphne biztosan örömmel fizeti ki majd a kocsit…

Látom, hogy mozdulnak az ajkai, hogy tiltakozzon, de egy újabb vonat fut be z állomásra, s talán a füstje, talán a vele utazók várható megjelenése végül megfutamítja az éjtündért.

- Csak igyekezzenek… Ön pedig, maradjon mellettem! – tudja, hogy a megjegyzése teljesen felesleges, mert ha szökni akartam volna, már százszor is próbálkozhattam volna vele. – És ne higgye, hogy parancsolgathat nekem…

~Ó, hát ez volt a baj…~

Nem, nem nevetek fel hisztérikusan és nem is bizonygatom neki, hogy senkit sem vettem rá semmire, amit nem akart volna megtenni, és őt sem fogom. Megjegyzése ráébreszt, hogy Asin Fenlynn fél tőlem. Vagyis attól fél, amit – úgy hiszi – tehetnék vele. Attól fél, hogy megfosztom szabad akaratától és egy bábot faragok belőle a magam kedve szerint. Most sajnálom őt igazán…

- Nem teszek ilyet…

Ez a mondat lenne a legegyszerűbb, de ettől még nem változna semmi. Ő már elkönyvelt VALAMINEK, ami nem voltam, s győzködni hiábavaló lenne. Csak a félelmeit erősíteném.

Hát végül semmit sem teszek és semmit sem mondok. Ő adja meg a címet a kocsisnak, megvárja, amíg elhelyezkedem a batár belsejében felhalmozott csomagok tetején, kinyitja az ajtót, amikor megérkezünk és felügyeli, hogy minden bőrönd és táska az ajtó elé kerüljön. És ő lesz az, aki becsenget a házba, kezében tartva a megbízásról szóló levelet, amely nyilván anyánk utasításait is tartalmazza Daphne számára.

S az is ő lesz, aki végül bejelenti érkezésünket az ajtót nyitó alaknak, s ellentmondást nem tűrő magabiztossággal adja ki számára is a parancsot.

- Azonnal vezessenek Prismblossom nagykövethez. És jelentsék neki, hogy a nővére megérkezett.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Vas. Ápr. 23, 2023 6:10 pm




× Family meeting vol. 2
               
– An unexpected guest×


Psyche

-----------------:O:-----------------


Ez egy szerda volt. Ami azt jelentette, hogy nem volt Moros, hogy intézze az ügyeket, ezért szerencsétlen Ursulára hárult a feladat, hogy legalább az ajtót kinyissa azok előtt, akik a hétnek pont ezen szerencsétlen napját választották, hogy valami ügyet intézzenek a nagykövetségen.
És nem kifejezetten örült ennek a feladatának, talán magában ötvenszer is elátkozta a faunt, hogy miért nem egy hétvégi napot kért ki ő is szabadnapnak.
- Van időpontja? – kérdezte ezt Ursula a parancsoló hangú éjtündértől a szokásos kérdést, amit kötelező volt megkérdezni mindenkitől, aki bármikor is képes volt verni az ajtót a szépen megmunkált bronz kopogtatóval. Kicsit lassú volt a gondolkozása szegénynek, de hát egy cselédnek takarítani kellett tudni első sorban, meg mosni, öltöztetni, és Ursula a mai napig igazán szeretett babázni, így nem bánta, hogy neki kellett foglalkoznia a kiskövetasszony holmijaival is, legalábbis azzal a részével, amit a ház komornyikja már nem vállalt be. Viszont épp ezen lassúság miatt csupán némi késéssel esett le neki a követelőző éjtündér mondandójának második fele.
- A nővére…? Sinan kegyelmezzen nekünk, még többen vannak? – csúszott ki a száján. Mentségére legyen szólva, hogy ő volt az, aki a legtöbbet kapta Novából, és már az apró úrnő se kímélte a személyzet idegeit, az öccse hatványozottan nem, most pedig lehet, hogy itt volt egy harmadik is… - Umm, elnézést, jöjjenek be, sajnos minket nem tájékoztattak, hogy fontos vendéget várunk, de mindjárt szólok a ki… nagykövetasszonynak.
A hall szerencsére kényelmesen volt berendezve, több kanapé, kávézóasztal, éjjeliszekrények rajtuk mindig több példányban az aznapi újságból, egy szóval, ha várakozni kellett, akkor arra ez elég megfelelő volt.
Ursula engem a dolgozószobában talált meg, bosszús hangulatban, de szerdánként mindig agitált és bosszús voltam, bár nem tudtam felfedezték-e ezt a tendenciát. Azután viszont, amikor Ursula elmotyogta, hogy mi történt odakint felemeltem a fejem, és talán most először őszinte zavart fedezhetett fel az arcomon, pedig ez igencsak ritka volt. Én szoktam zavarba hozni másokat, nem fordítva. Elküldtem a szerencsétlen lányt a konyhára, hogy csináljanak teát, meg kerítsenek harapnivalót is, majd felröppentem az íróasztalról, és elmentem egészen a hallig, hogy megnézzem, mégis melyik nővérem állított be csak úgy bejelentkezés nélkül.
Meg kellett vallanom, hogy nem Psychére számítottam. Vagyis, nem igazán tudtam, kire számítottam, de biztos, hogy nem rá. Ha rá kellett volna bökni, hogy ki volt kaptárunk koronahercegnője, én valószínűleg rá böktem volna. Mellette pedig egy éjtündér várakozott.
- Elnézést asszonyom, hacsak nem életbevágó az ügye, megkérhetném, hogy jöjjön vissza holnap? – ez is egy olyan dolog volt, amit Morosnak kellett volna elintéznie helyettem. Tök kínos volt. Ez után viszont a nővéremhez fordultam, illetve szálltam le egyenesen elé. - Psyché, nem számítottam a látogatásodra, de örülök, hogy látlak. Ursulát már elküldtem, hogy készítsenek teát és uzsonnát, szerintem addig vonuljunk át az egyik kényelmesebb fogadószobába.
Az éjtündérnek reméltem, hogy nem volt életbevágó az ügye, ami miatt eljött a követségre, mert akkor sajnos muszáj volt időt szakítanom rá, de bármilyen más esetben nem vettem volna róla a továbbiakban tudomást.
Tudni akartam Psyche miért volt itt. Mármint… sosem voltunk rosszban, de valamiért nem gondoltam, hogy csak azért tette meg ezt a hatalmas utat, mert hiányoztam neki.  
Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Hétf. Ápr. 24, 2023 8:13 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




A szolgáló kérdései dühös fintort csalnak az éjtündér arcára, s felelet, amelyet szegény Ursula kapna, talán még tovább rontaná a helyzetet, ha én nem szólalnék meg végül.

- Asin… Kérem… A csomagjaimat…

Nem, a kaptár fogadott katonája nem kockáztatja, hogy ellenkezésének a követség személyzete is tanúja lehet, s ezzel bármiféle rossz megítéléssel javítson az enyémen. Hát - gyilkos pillantást vetve szegény szolgálóra és persze rám, a véleménye szerint a legkevésbé sem ártatlan pixire - fordul a bőrönd- és táskakupac felé, ami a teljes eddigi életem összes relikviáját rejti magában.

Mert semmit sem bíztam a véletlenre. Minden értékesnek tartott holmimat becsomagoltattam, sőt egyeseket magam csomagoltam be arra számítva, hogy már nem fogok visszatérni, vagy még inkább arra, hogy ha mégis megtörténne az elképzelhetetlen és visszatérnék, már nem lesz rájuk szükségem.

- Menjen csak… Várunk… - adom a beleegyezésemet a lány távozásához, s ahogy kérték is, beljebb kerülök és figyelem, hogy indul a szolgáló a belső szobák felé. Eközben egyre csak pakolja be egymás után a csomagjaimat a tündér, és a saját nyelvén halkan, egyfolytában valamiféle monoton szöveget mormol, mintha éppen átkokat szórna mindenkire. Aztán elfogynak a cipelni valók, és dühtől szikrázó tekintettel áll meg végül mellettem néhány pillanattal korábban, mint ahogy Daphne megérkezne.

A húgom, pontosabban Tir na nÔg nagykövete hirtelen jelenik meg, a ruhája most is egy költemény, s ha a kaptárunk udvari költője és dalszerzője látná, hetekre szóló témát adna neki ez az egyetlen darab. Ahogy a kissé meglepett és zavart arckifejezése is, amellyel elénk siet.

- Elnézést asszonyom, hacsak nem életbevágó az ügye, megkérhetném, hogy jöjjön vissza holnap? – szemem lecsukódik, kérve, hogy hagyja a témát, nagy sóhaj, csak azért, mert szinte érzem az éjtündér indulatait körülöttünk keringeni. - Psyché, nem számítottam a látogatásodra, de örülök, hogy látlak – ez már jobb, kellőképpen szívélyes udvariasság, és így biztosítva van, hogy már nem kell sokáig aggódnia a mogorva őrnek, hogy nem látta el a kíséretemet megfelelően. - Ursulát már elküldtem, hogy készítsenek teát és uzsonnát, szerintem addig vonuljunk át az egyik kényelmesebb fogadószobába – a húgom viszont tudja, hogyan uralkodjon a sajátjain és szorítsa háttérbe kíváncsiságát.

- Daphne, ő itt Asin Fenlynn és felséges anyánk megbízásából gondoskodik a biztonságomról, amíg itt vagyok – én még kevésbé vagyok jó ebben, így szarkazmusom minden bizonnyal bántja mindkettejük fülét, de legalább túljutunk a kezdeti nehézségeken. – A megbízólevelét és a királynő utasításait szeretné átadni neked, mielőtt bármit is beszélnénk egymással… Jól gondolom? – sietős, szinte felesleges pillantás oldalra, amelyért fizetség egy türelmetlen szusszantás. - Ahogy azt is, hogy téged nem értesítettek az érkezésünkről? – elégedett lennék, ha nem sértene ennyire „utódom” felelőtlensége és alkalmatlansága. – A tea pedig jól esne…

Szegény Daphne… Utoljára talán csak akkor leptem meg ennyire, amikor elmondtam neki, hogy a Szolgálat vezetőjeként támogattam a kinevezését. Akkor is elismerésre méltó közönnyel viselte a hírt és most sem okoz csalódást a hidegvére. Talán ezért nem kell várnunk arra sem, hogy magához térjen a meglepődéséből. aztán ha úgy látja jónak, hát a fogadószoba felé mutathatja majd az utat, s utasítására az éjtündér húgom aprócska lábai elé helyezheti a méretes tekercset is, a kaptár pecsétjével. Az már csak rajta áll, hogy Asin jelenlétében olvassa-e el az iratot, vagy útjára bocsátja őt, s engem kérdez a történtekről.

Ám bárhogy is történjen, én már most hálás vagyok neki. Azért, hogy általa lélegzethez, haladékhoz juthatok. És talán máshoz is.
Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Hétf. Ápr. 24, 2023 10:33 pm




× Family meeting vol. 2.

- An unexpected guest×


Psyche

-----------------:O:-----------------


Ahogy Psyche bemutatta az éjtündért először csak az egyik szemöldököm vándorolt a homlokomon kicsit magasabbra. A nővéremnek sosem kellett ugyan megemelnie a hangját ahhoz, hogy tekintélyt sugározzon és határozottságot, de most mintha… elszürkült volna. Ez a csendesség nem magabiztosságot és szilárdságot rejtett, hanem ürességet, és egy röpke pillanatig a felismerés egészen megrémített.
- Jól gondolod, minket valóban nem értesítettek az érkezésedről, és bár az emberek szeretnek panaszkodni a Birodalmi postára, velem még nem fordult elő, hogy valamit ne kézbesítenének. – válaszoltam már-már csevegő hangnemben, de a szavaim mögött ott volt a tény, hogy én úgy gondoltam, hogy a levél fel sem lett adva, és meg nem érkezése nem az emberi kézbesítő számlájára volt írható.
Az sem tetszett, hogy az éjtündér láthatóan türelmetlen volt, mintha minden idegszála pattanásig feszült volna, pedig a mi családunkban Psyché még az elviselhetőbb pixik közé tartozott. Ráadásul hercegnő volt, ahogyan én is, hogy jött egyáltalán ahhoz, hogy ne tökéletesen rendezze az arcvonásait előttünk? Hogy valaki közvetlenkedni kezdjen azt az engedélyt ki kellett vívni… de lehet, hogy egyszerűen csak nagyon nem volt szimpatikus. És egyáltalán nem akartam a követségen beljebb engedni a hallnál, nem volt hozzá kedvem még a végén itt ragadt volna.
Éppen ezért még a hallban voltunk, amikor letette elém a tekercset én pedig azonnal oda is reppentem, majd ledobtam magam az egyik hatalmas kanapéra, amin várakozni szoktak, és nemes egyszerűséggel kigördítettem a papírt magam elé.
- Sort kerítünk a teára, de előbb elolvasnám ezt, hogy tudjam hány személyre kérjem a terítéket…
Ahogy pedig elkezdtem olvasni a szemöldököm még a korábbinál is magasabbra vándorolt a homlokomon. Nagyon sok mindent kedvem lett volna mondani, az első csodálkozó kérdésem valami olyasmi lett volna, hogy „meg vannak ezek huzatva?” de szerencsére annál jóval több önuralmam volt, minthogy ezeknek hangot is adjak. Persze tudtam, mi folyt mostanában a kaptárban, nem véletlenül jöttem el, mielőtt még az események igazán beindultak volna, és az ármánykodás anyánk trónjáért tettlegességig is fajul. Tisztában voltam azzal is, hogy a nővéreim és talán még a hugaim egy része is mindent hajlandó lenne elkövetni azért, hogy végül ő kerüljön ki győztesen, de… Psyché mint terrorista? Ez annyira nem vallott rá.
Egy ponton fel is pillantottam rá, majd tovább olvastam, de az már csak afféle gyakorlatias bla-bla volt pénzügyekről és hasonlókról.
Igazából elég nagy dilemmában voltam. Hivatalosan egész Tír na nÓg nagykövete voltam, de sajnos ez a pozíció nem járt azzal, hogy ne lettem volna többé a Prismblossom kaptár tagja. Az voltam, mert egy fontos alapszabály, hogy az ember – vagy jelenleg pixi – nem égeti fel maga mögött a hidakat, ha nem volt muszáj. Természetesen nem terveztem örökre a kaptár része maradni, és nem lettem volna hajlandó egyetlen testvéremnek sem hűséget fogadni, de itt még nem tartottunk. És mindez azt hozta magával, hogy ameddig nem ütközik a nagyköveti feladataimmal, addig mindenképp engedelmeskednem kellett anyánk, a királynő parancsainak. Ha megtagadtam volna őket, annak beláthatatlan következményei lehettek.
Erre szokták azt mondani, hogy szar ügy. Szerencsére viszont nem ember jogtudósok fogalmazták ezt a levelet, én pedig elég szerződést olvastam mostanában ahhoz, hogy két pillanat alatt találjak rajta kiskaput. Letettem a levelet és felröppentem Asin elé.
- Miss Fenlynn, roppant hálás vagyok, hogy idekísérte a nővéremet, és garantálta a biztonságát a hosszú úton. A továbbiakban nem lesz szükségünk a szolgálataira. Megértettem őfelsége a királynő utasításait, és tartani is fogom magam hozzájuk, de a tekercsben az áll, hogy kijelölhetek bárkit Psyché őrzésére, amit még a mai napon meg is fogok tenni, ugyanis van rá két tökéletes jelöltem is. Természetesen álljuk a hazautazása költségeit, amennyiben úgy dönt, de javaslom töltsön néhány napot Estrance-ban, egészen sok a látványosság. Ha gondolja holnapig keresek önnek idegenvezetőt is, a szálláskeresésben viszont sajnos nem tudunk segíteni, ez mostanság igencsak nehéz dolog ebben a városban. – mondtam neki egy elbűvölő mosollyal. - Most pedig ha megbocsájt, szeretnék négyszemközt beszélgetni a nővéremmel.
Ezt a részt lezártnak tekintettem, fogtam a tekercset, majd intettem a nővéremnek, hogy kövessen. Reméltem, hogy az éjtündérre nem kell többször rászólni, vagy megfenyegetni, hogy bepanaszolom anyánknál. Árulkodni csúnya dolog volt, de időnként szükséges.
Amikor pedig végre becsukódott a fogadószoba ajtaja, elvágva minket a halltól és Miss Fenlyntől a tekercset egy elegáns mozdulattal bedobtam a kandallóba, én magam pedig letelepedtem az egyik kanapéba.
- Megtetted azokat a dolgokat, amikkel vádolnak, asszonyom?
A hadseregben hívtuk így. A tiszteket urazták, a női feletteseket meg asszonyomnak szólították. Psyché felettem állt rangban, de ez sosem zavart, ő volt az idősebb és ő jobban szeretett terepasztalok fölött repkedni és haditerveket kitalálni, nekem meg jól ment az őrült tervek megvalósítása, így hát minden rendben volt. De azt akartam, hogy tudja, most egy olyan tündérként szóltam hozzá, akivel együtt szolgált, együtt szenvedett, és ugyanaz a tűz égetett meg minket. Nem tudtam elképzelni, hogy ezt ne tisztelje, és ha tisztelte, akkor a színtiszta igazat kellett mondania, nekem pedig egy pillanatig sem szabadott kételkednem benne.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Pént. Ápr. 28, 2023 12:51 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




A türelmetlensége nekem kedvez, amellyel azonnal a tekercset kezdi olvasni és a pillantás is biztató, amit közben vet rám. TUDOM, hogy mit gondol. S ez a tudás megnyugtató. Aztán látom a megvetését és azt is, hogyan forognak azok az elképzelt kerekek a fejében, s őrölnek ki magukból olyan következtetést, amelyre számítottam. Nyilván ez volt az egyik ok, hogy Dapne-t választottam és a Estrance-t. Sosem volt ugyanis kérdés, hogy a húgom nem ül fel majd csak egyszerűen a vádaknak. Neki ugyanis mindenről saját és jól átgondolt, de legalább is határozott véleménye volt, amelyet sosem habozott kimondani és amelyért sosem habozott kiállni.

- Most pedig ha megbocsájt, szeretnék négyszemközt beszélgetni a nővéremmel.

Ez volt az a mondat, amely végleg megpecsételte Asin sorsát, ezt szerintem ő is tudja pontosan. De az éjtündér esélyt sem kapott arra, hogy tiltakozhasson, vagy akár csak megszólalhasson. Elbocsátották. Udvariasan, de ellentmondást nem tűrően. Ezután kerülök sorra én. Még ha az intés máskor legalább is kérdő tekintetet váltott volna ki belőlem, most inkább csak teljessé tette a színjátékot. Hát szó nélkül követem és még arra is képes vagyok, hogy elköszönésképpen némán biccentsek Asin Fenlynn felé.

Aztán az ajtó bezáródik és már csak ketten vagyunk, amikor felteszi Daphne a kérdést.

- Megtetted azokat a dolgokat, amikkel vádolnak, asszonyom?

Talán, ha mindketten mások lennénk, közönséges halandók, egyszerű testvérek, akkor én is kérdéssel felelnék neki. Azt tudakolnám vádlón, hogy tán nem ismer eléggé, hogy ilyet feltételez egyáltalán? Felelősségre vonnám, hogy hogyan is gondolhat efféle szörnyűséget. De mi nem csak testvérek voltunk, hanem bajtársak is. Azok pedig nem udvariaskodnak és nem játszanak játszmákat, mert az beszennyez mindent, mint átéltek. Amit túléltek. Éppen ezért nem védekezem és nem magyarázkodom, amikor válaszolok.

- Nem, nem tettem meg egyiket sem. Nem volt közöm a robbantáshoz sem és nem juttattam el semmiféle titkos, vagy bizalmas információt senkinek. A régi csapatom tagjai közül sem tette meg senki. TUDOM. Ezért nem volt egyetlen percig sem kétségem, hogy jól döntöttem, amikor azt mondtam, vállalom értük a felelősséget – a megszólítás rádöbbent arra is, hogy mit vár el tőlem a húgom. Hogy mit kellene magamtól is elvárnom. Tökéletes őszinteséget. Hát tudni fog arról is, amiről eddig nem akart. - De azt is tudnod kell, hogy más dolgokban hibáztam. Lebecsültem azt, aki kijátszott engem és minden bizonnyal anyánkat is kijátszotta. És felelős vagyok amiatt is, hogy nem sikerült a nyomára bukkannom a valódi tettesnek. Nem találtam meg azelőtt, hogy a tárgyalásra sor került volna – nem sajnálkozom és nem szabadkozom. Ezek tények. – Későn jöttem rá, hogy ami nyilvánosan zajlik, csak elterelés. Hogy a figyelmeztető jelek csak arra szolgálnak, hogy mást és máshol keressek, mint amit és ahol valóban kellett volna. Túlontúl elkényelmesedtem, Daphne. Ez az igazság. Azt hittem, a béke valóban békét jelent és hogy nyíltan harcolni a leghelyesebb. Ez hatalmas tévedés volt, és te nyilván már megláttad ezt jóval korábban, mint én. És most emiatt az elbizakodottság miatt vesztes pozícióból kell csatát nyerni…

Teljes természetességgel mondom ki azt, amit gondolok, hiszen le kell vetnem a húgom előtt az álcát. Szövetségesek kellenek és eddig is azt gondoltam, Daphne lehet az első közülük. Azt persze nem tudhatom, hogy Tír na nÓg nagykövete eddig úgy vélte, oda régi küzdőszellemem és bátorságom. Idő sem volt arra, hogy átgondolja, mit is keresek itt. Ő sem sejthette eddig, hogy nem azért kerestem fel, hogy eltűrjön, vagy hogy megvédjen, hanem azért, hogy támogasson. Ezért talán Daphne is megkönnyebbül, amikor a tőlem megszokott határozottsággal és elszántsággal folytatom.

– Arról ugyanis, hogy ez az aljas gaztett megtorlatlanul maradjon, gondolom, te is belátod, szó sem lehet. Ahogy arról sem, hogy a csapat becsülete oda legyen. Nem bosszút akarok, hanem igazságot! És persze a valódi bűnös szárnyait! Segítesz?

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Vas. Ápr. 30, 2023 11:13 pm




× Family meeting vol. 2.

- An unexpected guest×


Psyche

-----------------:O:-----------------


Áthatóan tanulmányoztam Psyche arcát, miközben beszélt. Igazából már az a határozottság is meggyőzött volna, amivel közölte, hogy nem ő volt, és rögtön megvédte a csapatát is, akiket annak idején rábíztak, és a szükség miatt olyan hatalmat kapott felettük, ami egyébként csak egy királynőnek járt volna. Persze találkoztam már olyanokkal, akik képesek voltak faarccal, hangjukban teljes meggyőződéssel hazudni, de azok ebből éltek, és fele-fele arányban voltak színészek és politikusok. Én az utóbbi voltam, Psyche viszont egyik sem, hiába várták volna el tőle, hogy legyen ő is az. Valójában mindannyiunktól, az összes húgunktól és nővérünktől, akikben megvolt a királynővé válás lehetősége elvárták, hogy megpróbáljuk, és hogy addig áskálódjunk, míg végül csak a legrátermettebb maradt talpon.
A következő tény, ami meggyőzött arról, immáron tényleg véglegesen, hogy a nővérem igazat mondott, hogy elismerte a saját felelősségét a történetben. Nem magában a robbantásban, hanem hogy az egész iádig fajulhatott, hogy most itt ült a követség fogadószobájában, az emberek birodalmában, ahelyett, hogy éppen vadonatúj párnát varratna az ülepe alá a trónszékéhez.
- Képzelem milyen tárgyalás lehetett… – húztam el a szám. Ezek a fajta tárgyalások nem gondoltam, hogy tényleg úgy zajlottak volna, ahogy kellett volna nekik. Megvolt az előadás, a kirakat, de az ítéletet már az előző este meghozták egy pohár erjesztett nektár mellett. Afelől is voltak kétségeim, hogy anyánkat kijátszották-e. Ő tudatosan asszisztált ehhez az egészhez onnantól kezdve, hogy nem jelölt meg egyetlen utódot és küldte el a kaptárból azokat a királynőjelölteket, akik nem fogadják el a döntését. Innentől pedig őt ugyanannyira terhelte a felelősség, mint azt, aki behúzta Psychét a csőbe. Ezt azonban nem akartam a nővérem arcába vágni, nem segített volna.
Amikor azonban végülis eljutottunk ahhoz, hogy mit akart itt drága nővérem valójában, legszívesebben a kezembe temettem volna az arcom. Főleg, hogy a válaszom sem az lett volna hirtelen, amit ő hallani akart. Csak az volt a kérdés, hogy viszonozzam-e azt az egyenességet, amit az imént elvártam tőle, és vágjam-e az arcába azt a rövid és határozott „nem”-et, vagy csomagoljam be úgy, hogy kisebbet üssön? A tárgyalóasztal mellett ezek egyértelmű döntések voltak, családon belül már kevésbé.
- Sajnálom, ami veled történt, őszintén. Nem tévedsz abban, hogy nyíltan harcolni a leghelyesebb, csak épp sajnos nem a legeredményesebb. Én valóban megláttam, hogy ilyen idők jönnek, és úgy döntöttem, hogy nem szeretnék benne részt venni. Vagyis… Ha már árnyék-háborúzni kell, csalni, hazudni, kijátszani másokat és abból előnyt kovácsolni, akkor azt lehet sokkal nagyobb léptékben is csinálni, mint egy pixikaptár. – mosolyodtam el. Végülis a diplomácia, és az a feladatkör, amit itt betöltöttem nem volt annyira nagyon más, csak itt nem voltak igazán ellenségek, sem személyesség csak emberek és tündérek érdekei. Legalább többnyire létezett olyan kompromisszum, hogy mindenki jól járjon, és nem csak egyetlen győztes lehetett.
- Értem, hogy dühös vagy és csalódott, és bántja az igazságérzeted ez az egész, de azt mondd meg nekem, hogy mit remélnél nyerni ezzel? Becsületet, igazságot, elvont fogalom mindegyik. Ez nem fog királynővé tenni, sőt még azt sem gondolom, hogyha letéped a szárnyait az igazi bűnösnek, és mindenki elfogadja, hogy ártatlan vagy, akkor majd a keblükre ölelnek. Onnantól kezdve lehet, hogy inkább fel kell fogadnod két három pixit, akik megkóstolnak minden ételt és italt, ami eléd kerül. Akkor már jobban jársz, ha itt maradsz egy ideig, csak ameddig mondjuk az ellenségeid száma le nem feleződik. Vagy harmadolódik, ha nagyon belehúznak egymás elintézésébe.
Eltereltem kicsit az egyenes válaszadást, tudtam én is. Ha kikényszerít belőlem egy igent vagy egy nemet ki fogom mondani, de azért reméltem, hogy eljut az, amit mondani akarok neki. Hogy öngyilkosság lett volna most visszamenni, akkor is, hogyha az igazság valóban nála volt.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Pént. Május 05, 2023 7:20 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




Talán mást reméltem, amikor ide indultam. Vagy ha nem is mást, de egyenesebb választ. Talán tisztább és egyszerűbb helyzetet. Ám elfelejtem, hogy Daphne végtére is diplomata. Akkor sem fog kibújni a bőréből és hazudtolja meg önmagát, ha rólam van szó. Ő mindig szeretett a dolgok mélyére látni és sokszor keresett ott is hátsó szándékot, ahol mások szerint nem is volt. De ő a legtöbbször talált. Én ezért sosem gondoltam ostobának, így az a legkevesebb, amit most is tehetek, hogy végig hallgatom, amit mondani akar, s nem csak meghallgatom, de át is gondolom a javaslatait.

De már a meghallgatás sem egyszerű, mert amiről beszél, nincs ínyemre. Ám az átgondolatlan tiltakozás pedig rám nem volt sosem jellemző, így most sem teszek ilyet, főként azért nem, mert én vagyok az, aki segítséget kér. Így csak egy türelmetlen szusszantás jut neki a tanácsaiért.

- Ha valaki ezekhez eszközökhöz nyúl, akkor nem feltétlen fog mindig máshol keresni áldozatokat és nem mások lesznek kénytelenek elszenvedni a „szükséges” veszteségeket. Vagyis itt nem rólam van szó. Vagyis inkább nem CSAK rólam. Ez volt hosszú idő óta az első tisztázatlan ügy, amelyben a kaptárunk érintett volt, és amely éppen ezért – ha nem is megbocsátható, de – még elsimítható volt. A következő már nem lesz az. Most is mindenki azt várja, hogy hibázzunk valamiben. És lehet, hogy az az ismeretlen pontosan ezt akarja – osztom meg vele a lehetséges legrosszabb „forgatókönyvet”. – Ahogy mondtam, amikor szárnyra keltek a szóbeszédek és vizsgálódni kezdtünk, csak árnyékokat találtunk. Talán azért, mert rossz helyen kerestük. Nem a mi kaptárunkban kellett volna a bűnösökre vadászni…

S felvetés eléggé hihetetlen, de mégsem annyira, hogy ne tudjunk erre mindketten okokat találni, és mert én már találtam, nem hagyom, hogy azt higgye, nem okultam a történtekből.

- Azt kell hinnem, csak valamelyik húgunk nagyravágyása nagyobb volt, mint az esze, és ő sem látott tovább a kaptárunk falainál. Talán olyanokkal szövetkezett, akikkel nem kellett volna. És talán sikerült mindenki előtt eddig titokban tartani ezt a szövetséget…

Sok álmatlan éjszaka eredménye az, hogy most erről beszélek.

- Ezért maradtál te az utolsó reményem. Ahogy mondtad is, messzebbre akartál látni és nagyobb tétekben játszani. Ennek lett azért még egy jelentős előnye. Ezáltal több értesüléshez is juthattál. amelyekre most szükségem van. Talán nem voltam elég világos, de nem azt várom el, húgom, hogy feladd a pártatlanságodat, s anyánk ellenében állj mellém, hanem arra kérlek, hogy engedd, hogy magam járjak utána annak, vajon jogosan sejtek-e oly erőket a bajok mögött, akikkel nem számoltam eddig, s akikkel talán senki sem. Azt mondod, az árnyékban maradni biztonságosabb, s talán célravezetőbb. Akkor miért kellene bárkinek is látnia azt, amit tenni akarok? Vagy azt, amit te teszel, vagy tennél? Itt távolabb vagyunk a figyelő szemektől, még akkor is, ha azért van, akire ügyelnünk kell – utalok a nem is olyan régen zajlott közjátékra az éjtündérrel. – De itt már jobb a helyzet, ha ebben segítesz. A kaptárból a tárgyalás után már nem tudtam üzeneteket küldeni. Azokat, akiket így is meggyanúsítottak ok nélkül, nem akartam még nagyobb bajba sodorni. A többiekben pedig nem bízhattam. Bármi, ami gyanakvásra adott volna okot, csak azt bizonyította volna, hogy a feltételezések mégis igazak voltak. Egyetlen sort sem írhattam anélkül, hogy valaki ne olvassa el akár titokban, akár nyíltan. Éppen ezért inkább semmit sem írtam és semmit sem tettem. Hagytam, hogy azt higgyék, feladtam. Azért engedtek el…
Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Hétf. Május 08, 2023 9:03 pm




× Family meeting vol. 2.

- An unexpected guest ×


Daphne, Moros & Kayne

-----------------:O:-----------------


Amikor Psyche elkezdett külső ellenségeket emlegetni összehúztam a szemem. Nem volt példanélküli, hogy két kaptár háborúba keveredjen egymással, de a legutolsó ilyen nagyon régen volt már. Az új világ, a közös ellenfelek valamennyire összekovácsoltka minket, de ezen kívül is ritkán volt érdekellentét. Ettől még megeshetett persze, hogy idegen kaptárak idegen királynői nem akartak a kaptáralapítás fáradtságos folyamatán végig menni, hanem egyszerűbbnek látták elfoglalni valaki másét.
Ám ahogy folytatta már tisztább lett, hogy valamelyik húgunkat vagy nővérünket gyanúsította azzal, hogy külső erőkkel szövetkezett, ami egyébként nem volt ostoba lépés így kívülről nézve a dolgot. És az is lehetséges volt, hogy ezeket a szövetségeseket rosszul ítélte meg, és a körmére égett a dolog.
- Jól értem, hogy attól tartasz, hogy támadás érheti a kaptárunkat, mert esetleg egy húgunk rossz pixicsaláddal kötött szövetséget, hátha trónra segítik? – foglaltam össze röviden és egyszerűen, amit ő körülményesen próbált felvezetni. Persze eddig éppen én voltam az, aki nagyon óvatosan járta körbe a témát, de ez akkora horderejű vád volt, amit ki kellett mondani, ha érdemben akartunk vele foglalkozni. Megmasszíroztam a halántékomat. Nem akartam kaptár politikával foglalkozni, ha akartam volna nem jöttem volna el egészen idáig.
Ez után viszont végre rátért, hogy mit is várt el tőlem… Be kellett vallanom, hogy hihetetlenül megkönnyebbültem. Egyébként névlegesen hajlandó lettem volna mellé állni, hogyha ez nem járt volna azzal, hogy haza kell térnem a kaptárba, és személyesen kell segítenem elintézni a dolgokat. Amit viszont kért, még ennél is kevesebb volt.
- Ja, persze, írd meg a leveleidet, akinek akarod. Nekem semmibe nem kerül ellátni egy követségi pecséttel, onnantól kezdve államtitok, fel se bonthatja senki. – vontam vállat. - Ha elhitték, hogy feladtad, akkor teljesen hülyék. Vagy te hitetted el velük túl jól, hogy tényleg elkényelmesedtél, és már nem az a tündér vagy, aki száz éve voltál. Bárhogy is, ez neked most előny, nem számítanak rá, ha visszaszúrnál. Ki tudod csempészni az embereidet Tír na nÓgból? Ha már itt vannak, akkor már tudok nekik minden féle papírt adni, és a kaptár nem szólhat rá semmit, mert onnantól kezdve az már az egész állam ügye. Viszont el kell jutniuk idáig hozzá. Helios Sunspear úgyis jön nekem eggyel, ha már istápolnom kell az unokáját…
Persze ezt nem mondtam meg a vén exkirálynak, de reméltem, hogy így is egyértelmű, hogy ezért én is kérhetek valami kis apró szívességet…

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Kedd Május 09, 2023 3:24 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




- Még abban sem vagyok biztos, hogy pixikről lenne szó, bár ez már végképp túlzó feltételezés lenne és borzalmas következményekkel járna, ha végül mégis igaznak bizonyulna. És jobb, ha erről nyíltan többet nem is beszélünk. Addig semmiképpen sem, amíg nem szerzek rá kellően megalapozott és vitathatatlan bizonyítékot…

Gyorsan és határozottan zárom le a témát, de úgy tűnik, Daphne sem szeretne elmélyedni annak taglalásában, hogy vajon éppen az összeomlás fenyeget-e bennünket, vagy az, hogy a Prismblosson-dinasztia végképp eltörlésre kerüljön Tír na nÓg földjéről. Mert persze hogy mindig is léteztek tágabb szövetségek. És az is előfordult, igaz, hogy csak elvétve, hogy egy kaptár élére olyan uralkodó került, aki rövid idő alatt romlásba vezette a családját. S míg a szövetségektől én sem ódzkodom, ha azok valóban a megfelelő érdekeket szolgálták, annak mindenképpen ellene voltam, hogy az egyik ostoba nővérünk legyen évszázadokra az intő példa mások számára.

- Az mindenképpen megfelel, bár talán még jobb lenne, ha semmi közük nem lenne a hírvivőknek sem a kaptárhoz, sem a követséghez… - felelek a levelekkel kapcsolatos javaslatra. - De azt hiszem, ez még itt is hiú remény lenne… Vagyis maradjon a diplomáciai út, de próbáljuk meg követni az eddigi rendet – gondolkodom el a dolgon attól félve, hogy az eddiginél gyakoribb, vagy szerteágazóbb levelezés a kaptárral, vagy másokkal gyanút ébreszthet, de magyarázatot mindenképpen követel majd. Ahogy az is, hogy miként játszottam el „veszélytelenségemet” a többieknek. – Nem, nem volt nehéz elhitetnem, hogy feladtam, mert az elején én is így éreztem, húgom – nem vallomás ez, inkább csak tárgyilagos megállapítás. – Amikor minden, eddig használt eszközt hirtelen kivesznek a kezedből, és elszigetelődsz mindentől és mindenkitől, szerintem néhány pillanatra mindenki elhiszi, hogy a feladást kellene választania. Mert itt nem ellenségekről volt szó, és nem emberek, lidércek álltak veled szemben. Hanem a sajátjaid… - nem szeretek erre gondolni. – De igen, igazad van. Azt hiszem, pontosan ezért sikerült olyan jól a színjáték, hogy a végén már azok, akiknek el kellett hinniük, nem kételkedtek a dologban – magam előtt látom Brendan tekintetét és tudom, hogy ő és a hozzá hasonlók viszont még megtették. S akiknek a sorsát talán úgy változtathatnám meg, hogy – Daphne szavaival élve – „kicsempészem” őket. – Hogy kiszöktetni a régi csapatot? Nem tudom… Idővel néhányukat talán lehetne… De most jelenleg ez nem lenne időszerű és veszélytelen sem. Mert mégis milyen ürüggyel tehetnénk meg? Vajon nem lenne átlátszó, hogy egyik pillanatról a másikra a távozásom után kilépnek a Szolgálattól, vagy a testőrségtől, s aztán nyomuk veszik, vagy „diplomáciai küldetést” teljesítenek valahol? Azt hiszem, erről inkább beszéljünk később. Most még nekik is bizonyítaniuk kell a királynő iránti elkötelezettségüket, így jobb, ha maradnak… És gyűjtik az információkat… - vetem el az ötletét, persze csak egy időre, s megfogadom, hogy ezt a lehetőséget is kellőképpen át fogom gondolni. S ha ezen el is kezdenék gondolkozni, azon már nem kell, hogy mit is felejtettem el. – Sunspear? Ó, Adriata szerelmére! Tényleg! Említett valamit arról, hogy idejön!



A hozzászólást Psyche Prismblossom összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 10, 2023 8:43 pm-kor.
Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Szomb. Május 13, 2023 4:31 pm




× Family meeting vol. 2.

- An unexpected guest ×


Daphne & Psyche

-----------------:O:-----------------


Egy apró szemöldökemelést kap tőlem csupán a tény, hogy Psyche szerint van olyan testvérünk, aki annyira messzire is elmenne, hogy nagyokat vonjon be a kaptár ügyeibe, vagy akár két kaptár konfliktusába. Már az sem tetszett, hogy a nővéremet egy éjtündér kísérte, és ha ez anyánk rendelkezése volt, úgy igen mélyre süllyedt a szememben. Ahogy a kaptáraknak meg volt Tír na nÓgon belül az autonómiájuk, úgy nem szabadott volna bevonni semmilyen más tündérfajta az ügyeinkbe. Nehogy még véletlenül azt higgyék, hogy bármibe van joguk beleszólni. De ezek szerint már itt is más szelek fújtak. És ez a szél bűzt hozott magával azt kellett mondjam, de még próbáltam reménykedni benne, hogy Psyche tévedett.
- Mindenféleképpen szükség van bizonyítékra ahhoz, hogy bármit tudjunk a dologgal kezdeni, de egyébként… ugyan már. Egy pohár mézbor mellett beszélgethetsz a húgoddal vad teóriákról minden féle következmény nélkül. Ha nem bíznál abban, hogy nem fogok ellened felhasználni semmit, amit mondasz, akkor nem is jöttél volna ide. És nem is tévedtél, egyébként sem nyernék vele. – vontam vállat. Bár akkor sem árultam volna el, ha mertem volna nyerni valamit ezzel, egyrészt szerintem úgysem érte volna meg, másrészt… Én kedveltem a nővéremet, jó királynő lett volna, meg amúgyis túl sok minden kötött össze minket, de ezt már nem akartam fejtegetni. Egyrészt nyálas is lett volna, másrészt meg a túl sok bizonygatás nekem mindig is gyanús volt mindenkinél. Volt súlya a szavaknak, természetesen, hiszen erről szólt a munkám, de a körítés legalább annyit számított.
Most viszont valóban nem feltétlenül akartam ezt tovább boncolgatni, csak szerettem volna, hogyha a nővérem is tudta, hogy itt nem kellett magát visszafognia. Vádaskodhatott, csapkodhatott, törhetett, zúzhatott hisztizhetett… A személyzet egyrészt látott már mindent, másrészt meg valahogy ki kellett ereszteni a gőzt, és úgy gondoltam, hogy Psyche már nagyon-nagyon régen nem tett ilyet.
Azt el sem akartam képzelni, hogy milyen érzés lehetett neki eszköztelennek és kétségbeesettnek lenni annyira, hogy az ellenségei úgy higgyék, ebből már nem fog felrepülni. Hogy annyira elszigetelték, hogy nincs már hova menni. Ebből a szempontból egészen elégedett voltam a ténnyel, hogy én voltam az a bizonyos utolsó mentsvár, és ezek szerint velem sem számoltak már otthon. Még nem tudtam mit akartam kezdeni ezzel az információval, de nem ártott elraktározni.
- Beszélhetünk később a régi csapatodról, persze. De szerintem teljesen érthető indok az, hogy ők hozzád hűségesek, akkor követnek téged a száműzetésbe is. Bár tény, hogy ebben az esetben én is tartanék attól, hogy visszatérsz egy hadsereggel, de én nem vagyok hülye, a kaptárban maradottak meg már bizonyították, hogy azok. Meg se érdemelnek minket. Meg téged sem. Biztos vagy benne, hogy uralkodni akarnál rajtuk? – kérdeztem csak mintegy mellékesen. Én már meghoztam ezt a döntést, de nem voltan benne biztos, hogy Psyche rájött-e már, hogy neki is komolyan el kell gondolkoznia ezen.
- Hogy érted azt, hogy „említette”? – kérdeztem gyanakodva, amikor csak megemlítettem neki, hogy a koronaherceg is ide fog érkezni, csak biztonsági okokból nem tájékoztattak róla még engem sem, hogy pontosan mikor, de valamikor mostanság kellett lennie.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Szomb. Május 20, 2023 8:56 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




Az első alkalom, amikor a haragot és a komorságot, amiben AZÓTA életem, elfelejthettem ez a pillanat volt. Amikor Daphne azt fejtegette, mennyire tartana tőlem, hogy visszatérek egy „hadsereggel”. Pont ő? A legigazabb testvér volt mindőnk közül és nem csak számomra, így őt biztosan nem fenyegetné ez a veszély. Az én lojalitásomat és bizalmamat biztosan kiérdemelné.

- Igen, és még most is az vagyok. Most látom igazán, hogy mennyire szükség lenne arra, hogy változzanak a dolgok odahaza. Túl régóta suttognak anyánk fülébe már ugyanazok a hangok – vélekedem az otthoni állapotokról húgom megjegyzésére. – Azt hiszem, az az igyekezete húgainknak és nővéreinknek, hogy elegendő támogatót találjanak maguknak, csak gyengévé tett minket. És talán aljassá is… Talán túl hosszú ideje tart bizonytalanságban minket anyánk az örökös személyével kapcsolatban. Túl sok időt és módot hagyott arra, hogy ez a vetélkedés megossza az alattvalóinkat. Félre ne érts, hiszek abban, hogy a jövendő királynőnek bizonyítania kell alkalmaságát, de úgy vélem, ezzel nem sodorhat bajba minket. El tudtad volna képzelni ezt a helyzetet nagyanyánk uralkodása alatt? - tulajdonképpen nem is várok választ a kérdésemre, mert biztos vagyok benne, hogy Daphne számára ez nem lenne túl nagy feladat. Őt nem kötik aggályok, sztereotípiák és ügyesen képes egyensúlyozni a szabályok betartása és az azok által szabott határok időleges átlépése között. Ő bárkiről bármit képes lenne feltételezni. Tökéletes királynő lenne belőle, ha nem gyűlölné annyira az uralkodással járó kötöttségeket. Emiatt is gondoltam azt, hogy talán a segítségemre lehet a látásmódja, amely sokkal szabadabb, mint bármelyikünké. – Ezért gondolod, hogy nem érdemelnek meg minket? Azt szeretném hinni, hogy tévedsz. Még mindig biztos vagyok abban, hogy a Prismblossom dinasztia alattvalói megérdemlik, hogy még hosszú ideig boldogan és biztonságban éljenek… Megérdemlik, hogy uralkodójuk ne olyan legyen, aki aljasságokkal kezdi az uralkodását, mert félő, hogy akkor így is fogja folytatni. De ha neked eszedbe jutott, hogy talán lázadást szervezhetek az uralkodó ellen, és ehhez szükségem lehet a régi csapatra, akkor ezzel más is így lehet, ez nyilvánvaló. Nem hiszem, hogy bármit tennének ellenük, ahhoz még túl sokan vannak. Ennyi esetleges támogatót egyetlen örökös-jelölt sem veszíthet. De küldök nekik üzenetet a következő postával… - ez semmiképpen sem árthat. - Nincs szükség a leveleim rejtegetésére, csak a levélpapírodat kérem, mielőtt megírnád a jelentésedet… Ha én írok levelet, annak a közelébe sem engedik egyiküket sem. De a te leveleidet mindenképpen átnézi a Szolgálat. Azoktól nincsenek eltiltva… Így biztosan megkapják a figyelmeztetést.

Felesleges leveleket írnom, s elárulnom terveimet, ha küldhetek számukra üzenetet néhány aprócska jellel más, adott esetben Daphne leveleiben. És igen, a húgom jól gondolta. Még ha anyánk iránti hűségem meg is gátol ebben, akár arra is rávehetném így őket, hogy aknamunkába kezdjenek a kaptárban, vagy szaboltáljanak néhány – a hírek továbbításával kapcsolatos – feladatot a Szolgálatnál. De nem teszek ilyet. Főképpen úgy nem, hogy Daphne-t sodorhatom bajba vele. Most csak arra kérem őket, hogy készüljenek fel arra, hogy ha elszabadulnának a dolgok, utánam jöhessenek. Ide, a követségre… Ó, a követség!

- A koronaherceg! Találkoztam vele a vonaton… Megemlítette, hogy ide tart…
Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Szer. Május 24, 2023 5:12 pm




× Family meeting vol. 2.

- An unexpected guest ×


Daphne & Psyche

-----------------:O:-----------------


A teáról és az uzsonnáról menet közben teljesen megfeledkeztem, de most, hogy eszembe jutott sem szakítottam volna félbe a nővéremet azzal, hogy egy cselédért csengetek, hogy készítse el a teánkat. Ahhoz túlontúl érdekes volt, amiket Psyche mondott, és az agyam minden fogaskerekét igénybe vette, hogy kibogozzam a Prismblossom kaptár intrikáinak bonyolult hálózatát.
- Simán el tudom róla képzelni. – legyintettem a kérdésre, hogy drága nagymamánkról el tudtam-e képzelni, hogy hasonló próbatétel elé állította az utódait. Viszont akkoriban egész Tír na nÓg zűrzavaros időket élt, és a közös ellenség miatt képesek voltunk félretenni a belső viszályokat. Időlegesen, ahogy az kiderült. - Abban viszont egyetértek veled, hogy túl sok időt és teret engedett anyánk a viszálynak és az elmérgesedésének. Erős utódot akar, de azt, hogy milyen erőre is lenne szükség elfelejtette rendesen körülhatárolni. A szarkavarás amit a testvéreink művelnek összetéveszthető a hatalommal, de bárki is kerül trónra ez nem fogja őket segíteni az uralkodásban. – ahogy ezt kimondtam, már kezdtem érteni, hogy Psyche miért gondolja úgy, hogy ő jobb királynő lenne végső soron, és Sinan látta a lelkemet egyet is értettem vele, csak ez jelenleg nem segített. Azt a bizonyos aljasságot, amiről beszélt anyánknak kellett volna látnia és megakadályoznia, de nem tette. Érdekelt volna, hogy miért. Ha a helyében lettem volna, talán én is hagytam volna, de végül nem azt neveztem volna meg utódomnak, aki ilyen módon szerzett magának elég erőt, sőt… Talán mindez csak egy újabb próba volt, amit tudatlanul buktak el. Szerettem volna, ha így lett volna, és elképzelhető volt, hogy egy napon majd nekiszegezem a kérdést szeretett anyánknak.
- Azért gondolom, hogy nem érdemelnek meg minket, amit te is megfogalmaztál. Lehet, hogy te is elkényelmesedtél, de ők is gyengék lettek. Eltunyultak, és jobban leköti őket, hogy kaptáron belül mi történik, kinek mennyi támogatója van, ki kit túr ki. Az embereknek erre van egy találó kifejezésük, azt mondják „vihar a biliben”, és szerintem ez teljesen jól leírja a helyzetet. Mindezt pedig ahelyett, hogy kicsit messzebbre néznének, mert akkor látnák, hogy a határainkon kívül nagyobb fenyegetések is húzódnak. Az emberekkel kötött béke nem örökre szól, ráadásul itt a Perem, amiről a semminél csak egy kicsivel tudunk többet, és az a kevés sem rózsás. Talán a Birodalom és Tír na nÓg együttes ereje sem lesz elegendő, hogy szembeszálljunk azzal, ami ott van… Csak kicsit ki kéne nyitni a szemüket. De nem. Ez így kényelmesebb. – meg sem próbáltam leplezni a hangomban a megvetést. Persze még nem feltétlenül érhetett el minden hír a kaptárunkhoz, de a múlt tapasztalatai alapján nem engedhettünk volna meg magunknak ilyen szintű megosztottságot és felkészületlenséget. Nem szabadott volna elhinni egy pillanatig sem, hogy a világot a béke fogja uralni az örökkévalóságig. Vagy akár pixigenerációkon át. A boldogság létezhetett, amit Psyche remélt a népünknek, de a biztonság csak illúzió volt.
A kérdésre bólintottam.
- Megkapsz mindent, amit csak szeretnél, és eljuttatom a leveleidet ahova, és akinek mondod. Függetlenül attól, hogy csak engem találtál annyira megbízhatónak, hogy ide gyere, van olyan testvérünk, aki még úgy ahogy becsületes és megbízható? Esetleg akit még magad mellé tudsz állítani? – ezt még azért nem ártott tudni ugyebár. - Nován kívül persze, vele találkoztam többször is, mióta itt vagyok, és a legkevésbé sem érdekli mi van otthon, bár szeret eldicsekedni vele, hogy herceg. – ő már tisztázta, hogy soha nem fog hazatérni, és bár nekem a soha túlságosan hosszú időnek tűnt, tiszteletben tartottam, hogy most így gondolta. Ettől nem lettünk kevésbé testvérek, főleg nem a nagyok világában.
A herceg említése viszont és hogy Psyche találkozott vele a vonaton, viszont a kölyök még nem volt itt vele ellentétben nagyon baljós képet festett a jövőről.
- Megemlítette, de mint látod, nem érkezett meg… Ez pedig baj. Ha egy vonattal jöttetek már ide kellett volna érnie. Nem gondoltam volna, hogy már azelőtt elkóborol. Meg kell találnom. Vagy találnunk, ahogy tetszik, nem csámboroghat a városban csak úgy. A nagyapja szavai alapján hajlamos bajba kerülni, és ha az első nap elvesztem a koronaherceget, akkor az a legjobb eshetőség, hogy csak felmentenek a tisztségem alól…
Nagyon igyekeztem nem kimutatni, hogy kicsit pánikba estem. Persze bármelyik másik nap elég lett volna szólni Morosnak, hogy vegye a nyakába a várost és kerítse elő.
- És persze, hogy kibaszott szerda van. A hét legszörnyűbb napja.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Szomb. Május 27, 2023 11:02 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




Ahogy sejtem, Daphne képzelőerejét semmi sem köti gúzsba még akkor sem, ha nagyanyánkról, a népe szeretetétől – és húgom véleménye alapján nyilván félelmétől is – övezett idősebb királynőnkről van szó. Az azonban megnyugtat, hogy kaptárunk jelenlegi helyzetét ő is hozzám hasonlóan látja. És mivel korábban már bevallottam neki saját hibámat is, nyilvánvalóan a rólam alkotott kritikus véleménye kicsit sem ráz meg.

Ám az annál inkább, amit a világ helyzetéről mond. Igen, igaza van, ostoba az, ki a béke ígéretétől megszédülve nem készül háborúra. Azt azonban nem hittem volna én sem, hogy ilyen hamar szükség lehet arra, hogy ezt bizonyítsuk is. Persze, a Peremről mi is kaptunk híreket, ahogyan az emberek mértéktelen kapzsiságát bizonyító expedíciókról és földvásárlásokról is és arról is, hogy sikertelen expedíciók kavarták fel Estrance életének amúgy is elég hullámveréses vizeit. Hírvivők mindenhol voltak. Ám a hírek csak annyira voltak számunkra fontosak, amennyire a kaptár és Tír na nÓg érdekei megkívánták. Az orea-láz, amely az embereket sújtotta, inkább csak a megnyugvást jelentette és azt, hogy egymással foglalkoznak mások helyett. Ám a területek kérdése már más volt. Azonban sosem hittem azt, hogy azok miatt Tündérföld bele kívánna sodródni egy újabb háborúba.

Vagyis Daphne-nak teljesen igaza volt. A béke kényelmessé és némileg közönyössé tett bennünket a világ dolgaival kapcsolatban. Ám úgy látom, a Követség ezt a témát is megfelelő alapossággal járta körül.

- Összefogás az emberekkel? Mégis miért? És ki ellen? Miért akarnánk egy újabb háborút? Az emberek sosem tanulnak a hibáikból?

S ha felel, hát érdeklődéssel hallgatom majd, ahogyan ígéretével is így tettem, amiben támogatásáról biztosított. Ő igen…

- De, még mindig vannak – felelek meg a támogatókat firtató kérdésére. – Öcséink és bátyáink többsége befolyásolható és meggyőzhető, ahogy azok a húgaink is, akik fiatalságuk okán nem is jöhetnek szóba örökösként és nővéreink egy része is, akik elég idősek már ahhoz, hogy emlékezzenek a Háborúra. De a mostani helyzetben csak kevesen lennének azok, akik nyíltan vállalnák elköteleződésüket. Ezt szerintem te is sejted… - morfondírozok el a kérdésen, hogy aztán Nova emlegetése zökkentsen ki az elmélkedésből. – Nova? Adriata szerelmére, az a szárnyfosztanivaló gazfickó is itt van? Sosem fogom elfelejteni neki, amikor mákonyt tett a mézsörömbe, csak hogy ellophassa nagyanyánk fejékét és a legújabb ruhámat, amit anyánk jubileumára varrattam. Mint utóbb kiderült, csak arra kellettek, hogy az ivócimborái előtt lépjen fel bennük, s a zajos siker elismeréseként le is szaggassák róla a ruhát még aznap éjjel. Meg tudtam volna ölni, amikor megjelent a tiarával a fején, egy szál flitteres alsónadrágban a ruhám darabjaival, mert persze az őrség rajtakapta a tiltás ellenére mulatozókat és az ékszerrel együtt őt is előállították a büntetés miatt. Vagyis rá inkább ne számíts! Akkor megígértem neki, hogy ha még egyszer csak gondolni mert a holmimra, magam szegezem fel a kaptár bejáratához azoknál az aranyszínű aprócska szárnyainál fogva!

De nem hiszem, hogy Daphe túlzottan figyel volna a történetre, mert valódi aggodalommal töpreng el az egyszerű megjegyzésen, amely szerint a koronaherceg velem együtt érkezett Estrance városába. És valamilyen oknál fogva Astraeos meg nem érkezése zökkenti ki a nyugalmából és nem az enyém.

- Hmmm…. A szókimondásodat mindig csodáltam, de ez most még tőled is elég rémes – jegyzem meg az eddig tőle ritkán hallott nyilvánvalóan emberi káromkodásra. - Sunspear herceg valamiféle oktatást emlegetett, amit majd tőled kap meg, és amihez láthatóan nem volt túl sok kedve… Lehet, hogy ezért nem sietett a követségre?

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Vas. Május 28, 2023 7:40 pm




× Family meeting vol2.

- An unexpected guest ×


Daphne & Psyche

-----------------:O:-----------------


Nem tudtam mennyit fedhettem fel a nővéremnek azokból a dolgokból, amelyekbe először Westerburg kapitány avatott be minket, majd csak utánunk a császárt, és a Sinarini konzulátusunk tagjait (többet között a néhai királyt, Helios Sunspeart, aki nagyanyánkhoz hasonlóan a lemondása után diplomáciai feladatokat vállalt el, és ennek során tájékoztatott az unokája érkezéséről). Ellenben én azon az állásponton voltam, hogy tudja csak meg mindenki, miféle erők lakoztak ott, és hátha néhány értelmesebb ember, és gógyival rendelkező tündér úgy dönt, hogy nem éri meg a kockázatot. Ha így néztük a tudás és az információ jelenleg tényleg életeket menthetett meg.
Psyché reakciója, és ahogyan feltette a kérdéseit persze érthető volt. Én sem kedveltem jobban az embereket nála, az új háború előszelei pedig mindannyiunkat kétségbeeséssel töltöttek el, hiszen mi tudtuk, hogy mivel járt az ilyesmi.
—Az emberek sosem tanulnak semmiből. – válaszoltam. - De kivételesen ők a kisebbik problémánk. Kiderült, hogy az Ütközés ismét intelligens lényeket hozott magával, de ők… A beszámolók alapján nagyon különböznek tőlünk. Hatalmas kiterjedésű entitások, akik szépen lassan be akarják kebelezni az egész világot, közben pedig kiszelektálnak minket. Vannak emberek, akik szerintük jók és tiszták őket meghagyják, mindenki mást viszont megölnek, egyelőre csak a Peremen, de később… Egyértelművé tették, hogy nem szándékoznak örökre ott maradni. – itt széttártam a karom. - Próbálunk időt nyerni, valamiféle dűlőre jutni velük, de nem vagyok benne biztos, hogy ez lehetséges. Ha viszont nem lehetséges… Akkor vagy ők, vagy mi. És Westerburg kapitány szerint, aki már találkozott velük, nem garantált, hogy mi fogunk nyerni, akkor sem, ha mindannyian összefogunk. Én még nem láttam őket első kézből, de ott leszek a kapcsolatfelvételnél, utána többet fogok tudni. De mostmár érted, ugye? Hogy mi van a horizonton, amit látnunk kell, és hogy már most van ott valami, ami ellen lehet egy nap megint csatába kell vonulnunk.
Mindig tudtuk, hogy az Ütközések új fajta népeket hoznak magukkal, hiszen mi tündérek is így kerültünk ide, ahogyan állítólag a lidércek is nagyon-nagyon régen. Az alakváltók eredetéről senki sem tudott biztosat, de le mertem volna fogadni, hogy az ő történtük is hasonló volt. Bármikor, bármilyen Ütközéssel érkezhettek barátságos, és ellenséges lények. És érkeztek is, újra, nekünk pedig kezdenünk kellett velük valamit. Ha lehetett, akkor békésen, de én tartottam tőle, hogy ez nem lesz ilyen egyszerű.
Azt azért jó volt hallani, hogy még voltak a kaptárban, akik támogathatták Psychét.
- Akkor meg kell várnunk tényleg, ameddig a dolgok kicsit elcsendesednek. Addig pedig információ kell, hátha valaki hibázik, amit utána ellene lehet fordítani. Addig is… Nyaralj. Már amennyire Estrance-ben ez lehetséges, de a fürdőik egészen pihentetők, van néhány tündér vezette konyha, üzlet, egészen sok a látnivaló, és azt kell mondjam, hogy az emberek tudománya elképesztő ütemben fejlődik, és kérkednek is vele a titkolózás helyett. Van választék, hogy mivel szeretnéd elfoglalni magad a várakozás napjaiban, és biztos vagyok benne, hogy kétszáz éve nem nyaraltál. Persze ha nem megy, én szívesen viszlek magammal mindenhova, szerintem többen szélütést fognak kapni, ha megtudják, hogy egy Prismblossom helyett mostmár kettőnek kell lesni a kívánságait. – vigyorodtam el gonoszan. És persze ott volt a harmadik Prismblossom, Nova, aki önmagában is egy forgószél volt. Nem kellett volna, de felkacagtam Psyche történetén a tiaráról és a ruháról. Annyira… annyira Novára vallott. A flitterek még mindig megvoltak.
- Azért egy vacsorát csak hajlandó vagy elkölteni a társaságában, ugye? Ő régebb óta van itt mint én, és azt kell hogy mondjam, egészen beilleszkedett. Sok hasznos információja van olyan dolgokról és helyekről, ahova mi nem jutnánk be. – de a kaptár ügyeiben valóigaz volt, hogy nem számíthattunk rá. Ez persze nem volt feltétlenül baj, a lényeg az volt, hogy itt viszont igen, ezt nekem már bizonyította, és biztos voltam benne, hogy Psyche is meg fog enyhülni az irányába.
Újabb kuncogással jutalmaztam a nővéremet, amiért burkoltam, de örökké elegánsan beszólt arra, hogy káromkodtam. Azt hiszem, hiányzott.
- Ne haragudj. A szerdák… Nehezek. Az asszisztensemnek ilyenkor van szabadnapja, és valahogy mindig akkor történik valami, amikor nincs itt, pedig szükségem lenne rá. Most például elszalajtottam volna, hogy vegye nyakába a várost és kerítse elő a herceget. Viszont… Lehetséges, hogy igaz amit mondasz. Tényleg oktatnom kéne, méghozzá elég sok mindenre, amit én sem tudom, hogy fogok beilleszteni a programomba, de a nagyapja megkért rá, és neki nem nagyon illik nemet mondani. Főleg ha megtisztel egy ilyen fontos üggyel. – dőltem hátra a fotelben. - Most viszont nem tudom, hogy aggódnom kéne-e, és magam vágni neki az utcáknak, hogy előkerítsem, vagy küldjem a nyakára az őrséget, de akkor belekeveredhetnek a lidércek, amit mindenképp elkerülnék… Vagy ott a harmadik lehetőség, ami igazán rám vallanak, hogy talán jó lecke lenne őfelségének, hogyha megpróbál egyedül boldogulni a városban. Talán rájönne, hogy az sem nem könnyű és még annyira sem biztonságos, azt pedig nem mondták, hogy a haja szála se görbülhet. Csak nagyrészt maradjon egészben, meg még dobogjon a szíve amikor visszaadom Tír na nÓgnak. – az utóbbi terv addig volt jó, ameddig nem akarták megölni őfelségét. Vajon az ő torkát vágnák el előbb, vagy azért ha csak kirabolni akarnák még meg tudná magát védeni? - Hm. Lehet feleslegesen estem pánikba. – ismertem el Psychének.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Szomb. Jún. 03, 2023 10:12 am




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




- Ha igaz, amit mondasz és amiben - téged ismerve - nem is kételkedem, a nyaralás csak ostoba és felelőtlen időpazarlás lenne – vetít elő Daphne még rosszabb jövőt, mint amilyenre én magam számítottam. Abban nem kételkedem, hogy ő igazat mond, ám az információban és az azt átadóban már inkább. – Teljesen megbízol annak az embernek az állításaiban? Azt mondod, ő ott volt és túlélte? Nem lehet, hogy csak egyszerű mese az egész? Hogy valaki vagy az expedíciók kudarcát, vagy valami mást próbál rejteni ezzel? Az emberek kapzsik, mohók és sosem érdekelte őket az, hogy kitől, mit és hogyan vesznek el. Ezt te is tudod! Tír na nÓg földjét nekünk is meg kellett védenünk tőlük… Lehet, ez az új entitás is csak önmagát védi, ahogyan mi is tettük – a letarolt tündérföldek emléke, az égő kaptárak füstje sosem felejthető emlék minden pixi számára. – Tündérek jártak azon a földön? Megbízható megfigyelőtől kaptál jelentést róla? S ha nem, miért bízol meg ennyire abban az emberben, hogy akár a világot elpusztító háborúban is az emberek mellé állnál miatta? Akkor inkább engedd, hogy hasznossá tegyem magam. Anyánknak nem kell tudnia arról, hogy ebben segítek neked, azt hiszem, nem szülne benne jó gondolatokat az, hogy az Új Földekre merészkedünk… Jobb, mint itt ülni és várni mindenhonnan a híreket és nem tenni semmit… Vagyis ha bármit is tervezel, számíthatsz rám ebben…

Az ígéretemet, s ajánlatomat biztosan nem fogja félvállról venni, tudom. S talán azért sem, mert nyilvánvaló, hogy az első – nem hivatalos – kapcsolatfelvételnél nem, mint Tír na nÓg nagykövetének kellene megjelennie. Később persze mindenképpen vár rá ez a feladat, ha sikerül a békés megállapodás. Ha meg nem, már teljesen mindegy lesz, hogy ki milyen címet birtokol.

S ha ezen felvetések nem lennének elég vészt jóslók és tündért próbálók, hát a következő biztosan az. Azok számára vitathatatlanaul az egyik legsúlyosabb fenyegetést jelentik jelenleg a világon, akik ismerik Nova Prosmblossom-ot.

- Igen, azt hiszem, tartozom neked annyival, hogy ezt megteszem. Csak üljön jó messzire tőlem és lehetőség szerint be legyen kötve a szája. És még jobb, ha a szeme is – felelem egy elnyomott sóhaj után. – Miért nem csodálkozom azon, hogy az emberek világában ilyen jól boldogul? Az információk szerzésében pedig odahaza én is tudtam volna használni. Nem igazán volt előtte akadály, ha bármit meg akart tudni – emlékszem öcsénkre. - Ám a megbízhatatlansága miatt inkább arra ügyeltem, hogy tőlem ne tudjon meg semmit.  Vagyis rendben, legyen egy vacsora! Még mindig jobb, ha itt találkozunk, mint ha nála. Attól tartok, azokra a helyekre, amelyekről beszélsz, jobb, ha be sem teszem a lábam.

De persze értem őt. Estrance hatalmas, s az információk mindenhol máshol is a „nem hivatalos” csatornákon terjednek a leggyorsabban.

- Igen, hallottam róla, hogy valami furcsa látványosságban szerepel. Cirkusz… Azt hiszem, így hívják. És a hírek szerint ez pontosan egy „olyan” hely lehet. Te már láttad?

Először, azt hiszem a kuncogás ennek szól, de csak az én megjegyzésemet jutalmazza némi vidámsággal. Nem, azt nem mondom, hogy Daphne sosem tudott viselkedni. Sőt…! Bárkivel és bárhogyan képes volt, ahogy éppen az adott helyzet kívánta. Így most velem is ezt teszi, mert bosszús és nyilvánvalóan önkéntelen elszólását azonnal helyre is hozza.

- Dehogy haragszom, az lett volna a furcsa, ha a modorosságot már előttem is előveszed. – aprócska fejrázás és elnéző mosoly, és részemről az ügy máris elrendeződött. – A herceg nyilvánvalóan a te felelősséged, ha a nagyapja rád bízta. Ha meg kellett volna érkeznie már eddigre, akkor azt hiszem, kétségtelenül bajba keveredett. Nem igazán érdeklik a szabályok és a korlátok… Úgy tűnik, eddigi életét ezek megszegése és elkerülése töltötte ki. Röpke találkozásunk során ugyanis bevallotta, hogy mindeddig semmit hasznát nem vette az udvar, s hogy mostanra fogytak el a mentségei ezzel kapcsolatban. Vagyis el tudom képzelni róla, hogy kicsit sem fűlik a foga ahhoz, hogy bárki és bármit is tanítson neki, amit nem szeretne. Azt hiszem, ne várj a keresésével… Olyannak tűnik, aki hamarabb fog bajba kerülni, mint bárki más – a felvetés persze összehasonlítást is szül a fejemben. – Lehet, hogy minden családban van egy Nova, hívják bárhogyan is?


Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Hétf. Jún. 05, 2023 6:36 pm




× Family meeting vol2.

- An unexpected guest ×


Daphne & Psyche

-----------------:O:-----------------


Sejtettem, hogy Psyche kérdések áradatát fogja rám zúdítani azok után, amiket elé tártam. És amiket mi még átéltünk az emberekkel kapcsolatban – persze mi sem voltunk szentek – azok alapján az is teljesen érthető volt, hogy első sorban az ő szavahihetőségüket kérdőjelezte meg. Mindannyiunknak nagyon óvatosan kellett eljárnunk ebben az ügyben, éppen ezért képes voltam teljesen higgadtan válaszolgatni a kérdéseire is, még akkor is, hogyha azok miatt feltételezhettem volna, hogy az én képességeimet is kétségbe vonta, hogy ítéljek az ügyben. Mindig is felettem állt rangban, talán most először nem volt ez egészen igaz, de eszem ágában sem volt ezt soha egyetlen pillanatig sem felemlegetnem, hacsak nem fogja a jövőben túlzásba vinni a dolgot.
- Egyetlen emberben sem bízom meg teljes mértékben. Ám Westerburg parancsnok… Érdekes példány, fogalmazzunk így. Álmodozó és idealista, aki rettenetesen fiatal kora miatt még őszintén hiszi, hogy megválthatja a világot, és keresi velünk a szövetségeket. Igen, ott járt és túlélte, és most mindent megtesz, hogy a sajátjait tartsa távol a Peremtől, ami nem könnyű feladat, pontosan a kapzsiság és a mohóság miatt, amit emlegetsz. Ám pontosan mivel senkiben sem bízom teljes mértékben, és tündér felderítő ha járt is ott, nekem nem jelentett, a saját szememmel kell látnom a helyzetet. Látni akarom a Peremet, találkozni akarok azzal a lénnyel, beszélni akarok vele. Meglátjuk, valóban csak magát védi-e, ám Psyché… Ne hidd, hogy Tír na nÓgnak nincsenek ambíciói a Peremmel kapcsolatban. Az embereknek az orea kell, de az új világ kincsei és a letelepedés lehetősége a Lebegő Várost is érdekli. Az utóbbi engem is.
Reméltem, testvérek között egy ilyen dolog őszinte beismerése belefért. Könnyű volt magunkat jónak az emberiséget pedig gonosznak látni, de ez a helyzet sokkal árnyaltabb volt. Ráadásul az embereknek két generációja is felnőtt már mióta utoljára egymás vérét ontottuk, ők már nem emlékeztek és nem tartottak haragot igazából úgy, ahogyan mi.
- Ráadásul, ha mi azt mondjuk, hogy nem veszünk részt a hódításban az emberek viszont igen, akkor ha győznek, nekünk semmi nem jut belőle. Ügyesen kell lavírozni, leginkább az lenne a cél, hogyha a Perem lakói nem támadnak, akkor más se tegye. Érdekes módon ennek az álláspontnak pont Westerburg a leghangosabb szószólója, aki járt ott, de tartok tőle, hogy bármilyen udvariasan csomagolja be Sinarin a dolgokat, valójában süket fülekre talál. Nekem minden segítségre szükség van az ügyben, így nem fogom visszautasítani a tiédet sem, mire gondoltál pontosabban?
Psyché mindig kiváló stratéga volt, ostoba lettem volna ezt nem kihasználni. Sőt bárki ostoba lett volna, ha nem hallgatja meg a nővérem tapasztalatait és a javaslatait főleg egy ilyen helyzetben. Legalább ő sem unatkozott, ameddig arra várt, hogy odahaza kicsit elcsituljanak a dolgok.
Ezek után ki tudja, édes öcsénk emlegetése kellemesebb vagy kellemetlenebb témának számított-e, mint a világ, vagy a Perem dolgai? A vacsorát egy bólintással nyugtáztam.
- Akkor megszervezem. A cirkusz pedig… – nagyot sóhajtottam. Teregessem ki vajon minden lapomat már most, a nővérem megérkezésének első napján? Ijesszek rá még jobban és mélyítsem el még jobban a gyűlöletét az emberek birodalma iránt? Ha az emberek irányába nem is, hisz már tudtam, lidércek álltak az események mögött és konkrétan egy hibridet tettem felelősség az állapotomért – mert ő volt képes fölém kerekedni – attól még mindez itt történt, ebben a városban és ebben az országban. - Még nem láttam. Elindultam egyszer, de… Nem alakult jól a látogatásom a Sötét Negyedbe. Megtámadtak út közben és csak egy öreg orvos meglepő szakértelmének és egy alakváltónak köszönhetem, hogy még itt vagyok. Már forralom a vérbosszút, csak a megfelelő pillanatra várok.- persze gondoltam, hogy lesznek még kérdései, de reméltem látta rajtam, hogy nem akartam ezt a témát feltétlenül feszegetni. - De most, hogy itt vagy megfelelő kísérettel együtt elmehetnénk megnézni. Szerintem sokat jelentene Novának, ha ott lennénk az előadásán, ráadásul a légtornászuk… Aki mellesleg az alakváltó, aki megmentette az életemet igazi híresség felsőbb körökben, és mit ne mondjak, igencsak kellemes látvány. – nevettem fel. A vidámságomat pedig csak tovább fokozta, hogy Psyché Novához hasonlította az érkező herceget. Bár én még nem találkoztam vele, képtelenségnek tartottam, hogy felérjen a fivérünkhöz, ami a csínytevéseket és a színpadiasságot illette, de lehet őfelsége talán jobb tanítványa lett volna Novának, mint nekünk.
- Elképzelhető. Csak ez épp olyankor elég kellemetlen tud lenni, ha ő az egyetlen gyermek, és egy ország irányításának súlya fogja egy napon a vállát nyomni. Persze az én felelősségem, de ha ebbe is besegítesz, talán képesek leszünk férfit faragni belőle, és remélhetőleg jó királyt is. Egy ilyen kapcsolat rendkívül hasznos lehet, nekem is, de hosszútávon szerintem neked is…
És itt most nem csak arra céloztam, hogy talán segíthetne Psychének idővel hazatérni – arra is persze – de ha a kaptárunk trónjára ül, akkor is elég jó pozíció jóban lenni a fénytündérek királyával.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Szomb. Jún. 10, 2023 8:48 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




- Nincsenek kétségeim, hogy a tündérek mentesek lennének a becsvágytól és a mohóságtól, hogy a teljesen logikus és elvárható önvédelmi és a biztonságunkat növelő törekvésekről ne is beszéljünk – nem vitatkozom vele, hiszen nem is lenne miről. Hiszen pontosan tudom, hogy igaza van, ostobaság lenne túl nagy teret engedni más fajoknak úgy, hogy közben mi semmit sem teszünk helyzetünk megerősítéséért, vagy esetleg javításáért. – Westerburg szándéka pedig igazán dicséretes, és örülök, hogy érdemesnek látod őt arra, hogy ezt az ügyet tanácsaival segítse. De ki ő, hogy azt képzeljük, útját állja majd az oreára, gazdagságra áhítozók tömegének? – nincsenek illúzióim azzal kapcsolatban, hogy a végsőkig képesek lehetünk őket távol tartani a helytől. - Az Ütközések – biztos vagyok benne, hogy – mindig félelmetesek voltak az itt élők számára, de ugyan hányszor akadályozta meg a félelem őket abban, hogy legyenek olyanok, akik a tárgyalások árnyékában a saját érdekeikért tennének lépéseket, veszélyeztetve a megállapodásokat? – igyekszem esélyt adni minden lehetőségnek, de ahogyan korábban ő is megjegyezte, felesleges lenne mindent egy lapra, ez alkalommal az emberekbe vetett bizalomra építeni. - Az emberek önhittek és mi hozzásegítettük őket ahhoz, hogy azt hihessék, mindennel és mindenkivel képesek megbirkózni. Ne hidd, hogy nem helyeslem a szövetségeket, de egy-egy megállapodás csak annyit ér, amennyire a felek betartják azokat. Azt mondod, már emberek – katonák, telepesek, bárki más - jártak ott, ám sosem járt hivatalosan tündér az Új Földeken… Ha annyira fontos lenne Sinarin-nak, vagy akár Estrance-nak a szövetségünk, téged, mint Tír na nÓg hivatalos nagykövetét, miért nem kerestek fel, hogy légy az elsők között, kik kapcsolatba lépnek az újonnan érkezettekkel, vagy hogy képviseld népeinket egy tárgyaláson, amely a békés megoldásra törekedne a Perem lakóival? – nem hiszékenységgel akarom őt vádolni, csak alaposságát és óvatosságát emlegetem fel, amelyet mindig is csodáltam, s amellyel most kezelnie kellene az ügyet. – Csak légy óvatos, mert ha rosszul méred fel a helyzetet és az erőviszonyokat, te lehetsz az, aki újabb háborúba sodorsz bennünket! Ezzel a Westerburggal együtt ne légy végül gyalog egy ostoba emberi sakkjátszmában – tudom, hogy szükségtelen figyelmeztetnem, de ahogy ő is megtette, úgy én is kimondom aggályaimat. – Éppen ezért, ha úgy érzed, több pixi szem több dolgot láthat meg abból, amit rejteni igyekeznek, hát csak szólj! A TE szándékaidban nincs okom kételkedni – zárom le ideiglenesen a témát, és tudom, nem ez volt az utolsó eset, amikor erről esett szó.

Ahogy így lesz a következő témával is. Mert amikor az öcsénk miatti „kiruccanásáról” mesél, harag költözik a tekintetembe. Elképedve hallgatom felelőtlenségét, hiszen a beszámoló nyilvánvalóvá teszi, hogy egyedül indult útnak.

– A vérbosszú költséges és legfőképpen haszontalan dolog. Csak akkor van rá módod, ha életben maradsz – vetem szemére az óvatlanságát. – Azt hiszem, a társaságom és a kíséret mindenképpen szükséges lesz a következő látogatáshoz. csak hogy megnézzem magamnak azt az alakváltót is – sosem értettem Daphne furcsa ízlését, amivel más fajok hímnemű egyedeit volt képes szemlélni. – Majd jó alaposan szemügyre veszem, és nyilván rá fogok jönni, mitől olyan különleges az az alak, hogy a hölgyek és legfőképpen te így vélekedsz róla – húzom el a számat kételkedve. – De akkor biztosan tetszeni fog neked a Sunspear-örökös is… Bár ami a modorát illeti…

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Szomb. Jún. 10, 2023 9:29 pm




× Family meeting vol2.

- An unexpected guest ×


Daphne & Psyche

-----------------:O:-----------------


Felfortyantam. Psyche úgy beszélt, mintha én nem ismertem volna épp úgy az embereket mint ő, és ne lettem volna én is száz éve tisztában azokkal a dolgokkal, amiket elmondott.
- Nem kell, hogy kioktass, nővérem! – csattantam fel, miközben a szemem szikrákat szórt, de viszonylat gyorsan visszanyertem a nyugalmam. - Minden egyes munkanapomon szembesülök azzal, amit mondasz. – mondtam mostmár egy fokkal visszafogodtabban. Nem akartam emlékeztetni rá, hogy ez az én követségem volt, és jelenleg én mutattam felé hatalmas jóindulatot azzal, hogy még csak meg sem kérdőjeleztem az igazát a kaptárban, vagy hogy úgy voltak a dolgok, ahogyan ő azt állította. Cserébe viszont elvártam volna, hogy ő is adjon nekem némi bizalmat, hogy tudtam, hogy mit csinálok. - Nyilván nem fogjuk tudni örökre távoltartani a Peremtől sem a telepeseket, sem a bányásztársaságokat, sem senkit, de legalább lelassítani megpróbálhatjuk őket. És ha a félelem nem akadályozza meg őket, akkor semmi, ezért kell, hogy eléggé féljenek. Legalább annyira hogy lassítsanak a tempón. Én is tisztában vagyok vele, hogy minden megállapodás csak addig él, ameddig a szerződő felek betartják azt, de nincs másunk, csak megállapodások és szerződések. Úgy kell csinálni, hogy megérje nekik is betartani. – nem kellett volna ezeket magyaráznom, nem csak neki, senkinek. A politika így működött. Megállapodásokkal é azoknak a betartatásával. - Ahogy én értelmeztem az eseményeket, a kapcsolatfelvétel mondhatni véletlenül történt meg, és nem egészen békésen, és előbb tudtam róla én, mint a császár Sinarinban. Egyelőre ez elég, mert nincs több. Az pedig, ha naívnak és befolyásolhatónak gondolnak minket előnyünkre is válhat. Könnyeb kifürkészni a szándékaikat, ha alábecsülnek. – mondtam végül. Arra a bizonyos segítségre, amire rá is kérdeztem korábban Psyché csak utalt, és a hogyanja továbbra is kérdéses volt a szememben, de legalább segíteni akart, ezt se kellett alábecsülni. - Hogyha el akarsz kísérni a Peremre a kapcsolatfelvételhez, velem jöhetsz. Amúgy se árt ha normális kísérettel megyek.
Ezek után persze hiba volt neki bevallanom, hogy felelőtlenül indultam neki a Sötét Negyednek, hogy meglátogassam Novát, de ami történt megtörtént, változtatni már nem tudtam rajta, csak tanulni belőle.
- Természetesen nem saját kezűleg tervezem intézni azt a vérbosszút. – legyintettem. - De ez legyen az én gondom. Az pedig, hogy a hölgyek hogy vélekednek Mr. Moraváról… Hát lehet, hogy csak akkor fogod megérteni, ha már hónapokat töltöttél anyánk háremétől nagyonnagyon távol. Mondjuk úgy, hogy ilyen téren sajnos a Birodalomban nicns túl sok lehetőség, de legalább néznivaló akad. – vigyorodtam el végül. - Messziről meg minden kicsi.
Ki kellett húznom azt a karót a nővérem hátsó feléből, hogyha azt akartuk, hogy az ittléte mindannyiunk számára szórakoztató legyen. Ez amúgy sem ártott, és talán a cirkuszba tett látogatás jó alkalom lesz erre. Talán rendezhetnénk majd azt a vacsorát Novánál, összekötni több dolgot, és amúgy is emlegette, hogy hamarosan vesz magának egy kis lakást. Azt már meg sem mertem említeni Psychének, hogy az öcsénk saját bevallása szerint egy egérlyukban lakott, azon még én is kiakadtam.
A Sunspear örökös emlegetésére viszont felvontam a szemöldököm. Itt kell elszállásolnunk és itthon már volt mit néznem, és kiről fantáziálnom a romantikus ponyvakönyveim alapján magányos óráimban… Lehet azokat a könyveket el kellett volna tennem, ameddig a nővérem nem érezte magát egy kicsit kényelmesebben itt minálunk… De a lényeg, hogy végülis nem árthatott meg a változatosság.
- Lehetséges, de az ő esetében még én is óvatos lennék. Ráadásul úgy hallottam lélekben még igencsak gyermek, és az azért sokat levon. Mi a gond a modorával? Mármint, van gond azon túl is, ami a fiatalsága számlájára írható? Mert akkor azt is nekem kell kinevelni belőle. – sóhajtottam fel. Lehet a holnapi újságban már a nevelőnői hirdetéseket is be kell majd karikáznom, de azért reméltem, hogy ennyire nem volt rossz a helyzet.
Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Vas. Jún. 11, 2023 4:22 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




Állom a tekintetét, hiába szikrázik belőle több mint másfél évszázad tapasztalatának haragja. Az ő indulata az enyém is lehetne, ha most a kaptárban lennénk és ha nem történtek volna meg a távozásom okát jelentő események.

- A te házad, a te szabályaid és a te véleményed – foglalom össze röviden a helyzetet, de az, hogy nem fékezte magát, számomra mindenképpen az ügy iránti elkötelezettségét jelzi. Az pedig, hogy úgy hiszi, kioktatom őt, számomra még mindig azt mutatja, hogy ifjabb voltát talán nem mindig fogadja teljes lelkesedéssel. – Miért hiszed, hogy oktatnálak arra, amiben a te tapasztalataid különbek az enyémnél? A kétségek a sajátjaim voltak, s úgy véltem, köztünk ezek kimondása nem jelenthet gondot. Tévedtem talán? – még mindig őt nézem, rezzenéstelen pillantással, s látom, hogy nyeri vissza önuralmát. – Nem a tetteidet és a döntéseidet minősítettem, s mondtam azt, hogy bármelyik is helytelen lett volna. Nem azt kértem rajtad számon, mint felettesed, hogy utasításaimat megfelelően hajtottad-e végre. – az én szememben nem láthat mást, mint higgadtságot és együttérzést. - Felesleges bizonygatnod nekem, hogy alkalmas vagy a feladatra, amivel megbíztak, Daphne. Most is azt gondolom, anyánk nem választhatott volna jobbat nálad. Azt mondtam, BENNED nem kételkedem – fejezem végül be, még ha nem is várt választ kifakadására. – Pontosan ezért úgy hiszem, te ismered jobban a kialakult helyzetet. Éppen ezért azt, hogy hogyan segíthetek neked és támogathatlak, szintén nem én akarom neked megmondani. Ha úgy véled, ezt a kíséretedként kell megtennem, akkor úgy fogom. „Normális” kíséretként…

S ezzel úgy hiszem, az üggyel kapcsolatos vitánk értelmét veszti, s remélem, azt ő is így gondolja. De nyilvánvalóan igen, mert aztán persze öcsénk és Mr. Morava is szóba kerül, no meg a kaptár – Daphne szerint – egyhangú és unalmas légköre, amelynek rajtam most is érezhető káros hatását húgom szerint Estrance végérvényesen megtörheti.

- Akkor azt hiszem, ha túlméretes urakat kell bámulnom megfelelő távolságból néhány kellemes pillanatért, úgy megleltem Estrance első nagy hiányosságát – lepem meg Tír na nÓg nagykövetét egy nyilvánvalóan nem várt megjegyzéssel, de mert ezt a témát folytatni az említett úr megszemlélése nélkül felesleges folytatni, úgy egy másikra terelem a szót. – A herceget pedig, ha gyermekinek nem is mondanám, nyilvánvalóan éretlennek igen. Valamiért azt képzelte, egy furcsa szemüveg megmentheti attól, hogy felismerjem, aztán meg alig tudtam lebeszélni arról, hogy kémnek higgyen. De az éjtündérek kapcsán legalább egyezett az ízlésünk, és szerintem ez is valami. Azt hiszem, semmiképpen sem reménytelen eset, még ha ezt is igyekszik elhitetni mindenkivel…

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Vas. Jún. 18, 2023 8:22 pm




× Family meeting vol2.

- An unexpected guest ×


Daphne & Psyche

-----------------:O:-----------------


Próbáltam Psyché szavait úgy értelmezni, ahogyan valóban gondolta őket, és elhinni, hogy az emberek iránti megvetése heves reakciókat szült, de végeredményben tudta, hogy alkalmas voltam a feladatra, amit végeztem, és hogy nem számon kérni, vagy kioktatni akart, csak a félelmeit öntötte szavakba. Tényleg igyekeztem, de nem volt egyszerű feladat. Azt hiszem még bennem is ott volt, ennyi idő után is, hogy az ő szava volt a döntő, az ő parancsát kellett követni végső soron, de ugyanakkor arra is vágytam, hogy… Elismerjen? Talán. Nem hittem volna, hogy nekem szükségem volt ilyesmire és azt sem, hogy bizonyítani vágytam előtte, mikor nem volt rá szükség. Más utakat választottunk, más irányokban próbáltunk kiteljesedni és már nem kellett a jóváhagyása semmihez, akkor mégis mi volt az az eltemetett ösztön, ami miatt még mindig odaképzeltem az ítélkező tekintetét, még akkor is, hogyha az nem volt ott? Érdekes felfedezés volt ez önmagam számára is, de nem olyasmi, amit most helyben meg tudtam volna oldani, és nem is volt biztos, hogy meg kellett egyáltalán.
- Még magam sem tudom, hogy miféle támogatásra lesz szükség ebben a helyzetben, ehhez egyelőre többet kell tudnom. Mindenesetre, ha nyitva tartod a füled, az mindig jó, utána pedig meglátjuk. De az biztos, hogy nagyon biztonságban érezném magam, ha velem tartanál, és utána megbeszélnénk ki mit szűrt le. Szólok, amikor eljött az idő. – zártam le végül ezt a témát, valamiféle nyugvó pontra jutva, amiből nem is akartam elmozdulni.
Estrance hiányosságain viszont kénytelen voltam felkuncogni. Rátapintott arra, ami valóban kellemetlen volt, és nem csak a potenciálisan megfelelő hímek hiánya miatt. Sajnos mivel nagyon kevés pixi élt a városban az emberek egyáltalán nem voltak felkészülve ránk, ami számos kellemetlenséget eredményezett az után, hogy kellően kiszórakoztam magam a kezdeti meglepettségükön. Ennyi hónap után már nem voltam benne teljesen biztos, hogy az a néhány pillanatnyi zavar és döbbenet megérte, hogy két hónapig nem volt normális étkészletem például.
- Azt kell mondjam, sajnos igazad van. – húztam el a szám. - A fajunk hiánya eleinte áldásnak tűnt, de ennyi idő múltán már én is komoly hiányosságnak látom, és nem csak azért, mert egy kósza görbe estére sincsenek potenciális partnerek, a saját hárem kialakítása pedig teljesen esélytelen. Hónapokba telt, mire az asszisztensem talált egy ékszerészt, aki elvállalta, hogy csinál egy normális étkészletet nekem, a kicsi bútorok és a használati tárgyaim nagy része pedig játékboltokból. Játékboltok! Ráadásul ami rajtam van tudod mi? Babaruha. Szerencsére az emberkislányok odavannak a méretünkben készült ruhákért, de ezt még én sem látom optimálisnak. Ha pedig ráveszek szabókat, hogy próbálkozzanak az is méregdrága. Viszont, az ágyam akkora, mint amekkora a nagyoknak van, és nagyon kényelmes. – próbáltam optimista maradni. Igazából kezdtem hozzászokni, de azért ilyenkor tudott hiányozni a kaptár.
A hercegnek legalább ilyen gondjai nem lesznek, és nem maradunk szégyenben, ami az ellátást illette. Próbáltam elraktározni a nővérem megfigyeléseit Astraeos Sunspeart illetően. Ha ő nem látta reménytelennek, az mindenképp előrelépés volt.
- Kém? Igen, mintha a nagyapja említett volna valami olyat, hogy túl sokat olvas… Még nem tudom mi lesz a jobb stratégia, hogy belemegyünk a játékaiba, vagy ha leöntjük egy vödör vízzel, hogy ébredjen fel. Végül sikerült lebeszélni?

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Kedd Jún. 27, 2023 9:12 am




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




Látom Daphne harciasságát oszlani, és tudom, nem lehet most könnyű neki. Ahogyan nekem sem az. Fejet hajtani a húgom és akarata előtt számomra ugyanolyan nehéz, mint neki nélkülem vállalni a döntés felelősségét. De tudnia kell, ez az ő „kaptára”, s ha nem is királynő, de valami nagyon hasonló a helyzete. Ezt én is pontosan tudom, mert ahogyan ő csalhatatlan érzékkel találja meg az utat a diplomácia és Estrance útvesztőiben, én ugyanolyan magabiztossággal vagyok képes meghatározni a saját helyzetem egy rangsorban. Akár abban is, amelybe érkezésemmel csöppentem nem sokkal ezelőtt. Éppen ezért megelégszem azzal, hogy bólintok a magyarázatára tervezett „utunkkal” kapcsolatban, hiszen most ő az, akinek „engedelmességgel” tartozom.

Az utazást emlegeti, amiről nem is tudom, mit gondoljak… Mi is lenne az mégis? Erőfelmérés? Szövetség szorosabbra kovácsolása? Békéltető tárgyalás? De tulajdonképpen mindegy is. A város és a világ helyzete követeli meg tőle, s kérésére csatlakozom hozzá a küldetésében.

Ahogy csatlakoztam hozzá Estrance-i életének – úgy tűnik, azért lassan és túlnyomó többségében áthidalt – nehézségeihez is.

- Egy hárem? Azt hiszem, itt időd sem lenne foglalkozni velük megfelelően és ahogy kedves öcsénkről beszélsz, még a végén ők is valahol a Sötét Negyedben kötnének ki – borús kilátások minden pixi számára. – Adriata szerelmére! Játékbolt? Milyen megalázó helyzet… ~Miért nem csodálkozok ezen? Az emberek annyira haszontalanok tudnak lenni!~ Akkor talán könnyebbséget jelent neked majd, hogy nagyjából minden holmimat magammal hoztam, így nem lesz szükség méregdrága beszerzésekre – remélem, a helyzet így az ő számára is megnyugtatóbbá válik, mert én határozottan áldom a sorsot, hogy – bár az éjtündér megvető pillantását mindenképpen kivívtam a tucatnyi bőrönddel és táskával – nem felkészületlenül vágtam neki az útnak. – Hmm… egy hatalmas ágy? Talán megmutathatnál egyet… - vetem fel, s ha jó vendéglátóhoz híven mutatná az utat, hát közben azért a koronahercegről is szó eshet. – Mivel felismertem, úgy véltem, jobb, ha nem kompromitálom sem őt, sem magamat azzal senki előtt, hogy találkozásunk szándékosnak tűnjön. És persze azt se felejtsük el, hogy mindennek az oka a nagyanyánknak írott levél volt, amelyet nem volt időm előle elrejteni. Talán az én hibám is volt, hogy azt hitte, titkokat, haditerveket akarok megosztani valakivel – emlékszem vissza az étkezőkocsiban történtekre. – De aztán letett arról, hogy ilyeneket gondoljon, vagyis szerintem a keményebb hozzáállás segítene rajta ahelyett, hogy azt teszed, ami nyilván eddig is körül vette. Vagyis, hogy ráhagytak mindent – csóválom meg a fejem a nyilvánvaló és túlzó engedékenység miatt. – Ó, és kérlek azt se engedd, hogy valamiféle neveket aggasson rád! Úgy tűnt, ez valamiért nagyon a tetszésére lenne…
Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Vas. Júl. 02, 2023 8:11 pm




× Family meeting vol2.

- An unexpected guest ×


Daphne & Psyche

-----------------:O:-----------------


Az, hogy most nem lett volna időm foglalkozni egy háremmel teljesen igaz volt, de az új kaptáram felépítését nem lehetett elég hamar elkezdeni. Úgy terveztem, hogy mire megtalálom neki a tökéletes helyszínt – és ezért voltam annyira érdekelt a Peremben is – addigra már legalább húsz-harminc pixi lesz a hátam mögött, akik hűséget fogadtak nekem. Nem tudtam volna megmondani, hogy a terv melyik része volt éppen távolabb a megvalósítástól. Sajnos mind a kettő, de tudtam, hogy ez egy hosszú játék lesz.
- Igazad van, talán abban is, hogy jelenlegi bokros teendőim közepette kisebb problémám is nagyobb annál, minthogy figyeljek egy esetleges háremre, főleg ha elkezdődnének az ő kis belső intrikáik is… – sóhajtottam egyet teátrálisan. - De nem terveztem egész életemben nagykövetnek maradni. Úgy semmiképp, hogy itt van mellettünk egy hatalmas, vad terület, nem egészen üresen, de egyelőre mindenképp kaptárak nélkül. Egy kaptárba pedig kellene lakók is. – mosolyodtam el sejtelmesen, de ebből azt hiszem már tökéletesen érteni fogja, hogy mi volt az a hosszútávú cél, ami miatt belementem ebbe az egészbe. Ami miatt itt voltam, és ami miatt annyira látni akartam a saját szememmel a Peremet és a lakóit. Ha akart róla tovább beszélni, előtte nem szándékoztam titkolni. Királynő akartam lenni én is, csak épp nem a nővéreim kárára, és saját kaptárat építeni egyébként is annyival izgalmasabb volt. Ráadásul… Elég nagy volt az a hely két kaptárnak is, hogyha a nővérem úgy döntene, hogy nem kell neki többé Tír na nÓg. Talán ő lélekben még nem tartott itt, de még eljöhetett a pillanat, amikor ő is rá fog ébredni a lehetőség nagyszerűségére.
Valószínűleg a körülményeinket illetően Psychénél még én is „lazább” voltam, bár messze nem annyira, mint amennyire például Nova az volt. Ellenben pont ezért tudtam, hogy nővérem meg fogja érteni, hogy miért tartottam szörnyűnek a játékbolt nyújtotta lehetőségeket, még hogyha sajnos jobb opcióm egyelőre nem is nagyon volt. Megállapítására miszerint ez megalázó volt szomorúan bólogattam.
- Ó az valóban nagy segítség lesz, köszönöm, de azért igyekszem elérni az embereknél, hogy az apró népünket is végre méltó módon kezeljék. Érdekes módon most először találkoztam azzal, hogy bevallják, hogy valamire egyszerűen nem képesek. Igazából ezért már önmagában is megérte idejönni, csak amolyan kicsinyes bosszúból tudod… Gyere, megmutatom a szobám. – intettem neki, majd felröppentem.
A követség folyosói hosszúak voltak legalábbis a mi szemszögünkből. A berendezés vegyesen mutatott emberi és tündér jegyeket, mióta itt voltunk volt időnk átrendezni a helyet valamennyire, de a falakat még mindig régem meghalt emberek egészen életszerű festményei díszítették kis bronztáblákkal a nevükről, és hogy mikor születtek és haltak meg. A vázákban mindig friss virág volt, ezeket különösen kedveltem, a szőnyeg pedig a többiek állítása szerint elég puha, egyszer kipróbáltam, de mivel nekem bokáig értek a szálai, ezért azt hiszem nem pont azt tapasztaltam belőle, amit a többiek.
- Bölcsen tetted. – válaszoltam közben a koronaherceget illetően. - Bár amit eddig mondtál róla, az alapján nem gondolom, hogy tartanod kellene tőle, az udvarban is tudják, hogy rendkívül élénk a fantáziája. Ami meg a neveket illeti. Ha ad nekem egyet, akkor ő is fog kapni egyet, és nem biztos, hogy örülni fog neki. – nevettem fel. - Azt hiszem elküldöm érte Zoit, kedves faun lány, ki fog bújni a bőréből, hogy bizonyíthatja a rátermettségét, és elég barátságos lesz ahhoz, hogy őfelsége ne fogja menekülőre. De megfogadom a tanácsodat, úgysem azért küldik ide, hogy laza legyen a gyeplő. Szeretnél részt venni a herceg kiképzésében? A te tapasztalataid biztos vagyok benne, hogy a hasznára válnának főleg a stratégia területén, és neked is elterelné a gondolataidat. Ez persze csak egy lehetőség, amire mondhatsz nemet is, annyira, hogy még csak megkérni sem kérnélek így egyenesen, mert úgy sejtem ez nem lesz egy könnyű séta repülés.
Az én szobám az emeleten volt, de a lépcsők sosem okoztak nekünk különösebb problémát. Út közben biccentettem néhány cselédnek, akik épp nagy tollseprűkkel porolták le a vitrinek tetejét, majd bereppentem a résnyire nyitva hagyott szobám ajtaján.
- Az ajtókilincseket nem szeretem. Van, hogy ki tudom nyitni, hogyha megkapaszkodok a legvégükben, úgy a súlyom lenyomja, és utána megfogom és elkezdek hátra repülni, hogy kinyissam, de az egész nagyon nehézkes és kellemetlen, és sokszor nem sikerül elsőre. – magyaráztam. - Éppen ezért sokszor egyszerűen csak nyitva hagyatom az ajtót, vagy Moros nyitja ki nekem. Moros a faun asszisztensem, bizonyára hamar fogsz vele is találkozni, de ha nem lennék ott hirtelen, hogy bemutassalak titeket, onnan ismered meg, hogy mindig olyan arcot vág, mint aki rázva kérte a nektárját, de keverve kapta. – meg onnan, hogy ing nélkül mászkált, szét volt tetoválva, és összeségében egészen szexi volt, de ezt Psychének a világért se mondtam volna ki, éppen elég volt azt megemlítenem neki, hogy Adam jól nézett ki. Amögött úgyse volt semmi. Meg persze emögött sem. Természetesen. Csak Nova látott bele többet, aminek egyáltalán nem is volt semmi, de semmi alapja.
Most viszont mivel ajtónyitó segítség nélkül voltam – mert Szomorú Szerda volt – elég volt csak bereppenni a résen, és máris nővérem szeme elé tárulhatott a lakosztályom. Még emberi mércével mérve is nagy szoba volt. A közepét elfoglalta egy királyi méretű ágy rajta zöld szaténtakaróval. Két oldalt egy-egy éjjeli szekrény volt, rajtuk kis lámpákkal, az egyiken ott feküdt becsukva az „Én és a Kapitányom” tizenkettedik kötete, de csak azért, mert elég nehéz volt ahhoz, hogy mindig fel és lecipeljem a könyvespolcról. Helyet kapott benne még egy szépen faragott paraván is, mögötte tükrös fésülködőasztallal és egy nagy szekrénnyel, amibe viszont kisebb dobozokat alakítottak ki, hogy be lehessen akasztani az apró ruhácskáimat. Volt az egyik fal mellett egy asztalon egy egészen nagy babaház is berendezve a mi méreteinkben, meg kipróbáltam milyen lenne inkább abba lakni, de nem tetszett. Volt még egy kávézóasztalom is, mellette két fotellel majdnem úgy, mint a fogadószobában.
- Hogy tetszik? Van még szabad szoba szerintem, te is kaphatsz egy hasonlót, de elviheted ezt a kisházat is ha szerinted kényelmesebb. Én nem kedveltem meg, viszont egészen gyorsan megszoktam a nagy ágyat és a párnám is nagyon-nagyon kényelmes, néha megesik, hogy csak azon alszom.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Szomb. Júl. 08, 2023 10:22 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




A belső intrikák említésére arcomon átsuhanó felhőt talán csak Daphne venné észre egyedül, hiszen ő minden rezdülésemet ismeri már. Ahogy azt is pontosan tudja, hogy éppen ezért vettem komolyan korábbi ajánlatát. Hogy pontosan ezért vagyok hálás neki, hogy felajánlotta segítségét ahhoz, hogy mentsem azokat, kik hűek voltak és kitartottak mellettem. Hiszen valami ilyesmitől tartok, hogy úgy hiszem, ellenük éppen hűségük szolgáltat okot arra, hogy bántásokat kelljen eltűrniük, hogy lojalitásuk miatt kell megtapasztalniuk az éles nyelvek és a bántó gondolatok erejét.

- Azokról most talán jobb, ha szót sem ejtünk – rázom meg a fejem, s ebben a fejrázásban benne van minden ellenérzésem és rosszallásom, miközben a kezem is ökölbe szorul a gondolattól, hogy a helyzet miatt ilyesmit kell majd elszenvedniük sokaknak. Dühít, hogy elkötelezettségük lesz az ok a szóbeszédekre és a kellemetlenkedésekre.

Ahogy húgom – eretnekségnek talán nem, de – merésznek mindenképpen nevezhető gondolatai is okot adhatnának hasonlóakra, ha a császár fülébe jutnának. ~Kaptárak az Új Földeken?~

- A terved vakmerő és izgalmas, de azzal is csak óvatosan – adom tudtára, hogy cinkosként rám számíthat, s hogy pontosan értem elképzelése lényegét, a szándékait. Mindig tudtam, hogy céltudatossága vetekszik az enyémmel, s most már az is világos, korábbi beszélgetésünkben mért tűnt úgy, hogy a Perem különösön fontos a számára. Nem lep meg az elszántsága, ahogyan nyilván neki sem kellene magyaráznom saját kitartásomat. Mert ahogy én értem bátorsága okát, úgy ő is pontosan érti lojalitásomat és a hagyományokhoz való hűségemet. – Nincs okom kételkedni abban, hogy Estrance és a követség tökéletes út ahhoz, hogy ezt meg is valósítsd – biztatom és gondolatban hálás vagyok neki azért, hogy a témát tovább már nem feszegeti és hogy ezt a pillanatot választja arra, hogy elinduljon.

Mindkettőnk számára jobb, ha most inkább a már kissé a tündérek ízlésére formált dekorációt szemlélem, mint ha azon morfondírozok, hogy a saját eltökéltségem vajon elegendő lesz-e a magam terveit valóra váltani.

- Úgy látom, nem tétlenkedtél – jegyzem meg elismerően útközben, s az állításom igazságát rögtön megerősíti azzal, amiről a herceg kapcsán beszél. – Azt hiszem, tökéletesen igazad van, a trónörökös – úgy hiszem – veszélyesebb önmagára nézve, mint másokra és biztosan jó szolgálatot tehet számára egy „testőr”, aki még a várost is ismeri. S ha a lány a követség alkalmazottja, akkor talán ügyel arra is, hogy ne legyen diplomáciai bonyodalom a Sunspear-örökös kalandvágyából – helyeslem rendelkezését, hogy aztán ajánlatát is megfontolja, a herceg képzését illetően. – Számíthatsz rám… Ne aggódj, szerintem nem ő lesz az első tanítványom, aki azt gondolja, képes lehet próbára tenni a türelmemet. Vagyis igen, szívesen vállalok részt a képzésében, persze csak akkor, ha Astraeos is beleegyezik. Sokkal hatékonyabb lenne, ha nem kellene meggyőznöm arról, hogy jó tanára lehetek.

Szokatlan párbeszédünknek persze vannak tanúi, mert miközben felfelé haladunk, Daphne „személyzetének” tagjai állnak félre az utunkból udvariasan. Mindannyian emberek… Nem igazán olyan, amelyhez húgom eddig szokott, de úgy tűnik, most ez is tökéletesen megfelel a számára.

Pontosan úgy, ahogyan képes volt teljesen a maga „ízlésére” formálni a „házirendet” is. Szobájának ajtaja ugyanis résnyire nyitva van, éppen csak annyira, hogy egy pixi kényelmesen repüljön be rajta, de odakintről nem nagyon láthassanak be a lakosztályba, amely tagadhatatlanul roppant tetszetős. A hatalmas ágy takarójának zöldje olyan, akár az Északi Hegyek között rejtőző tengerszemek smaragdszínű vize. Óvatosan simítok végig rajta, ahogyan elrepülök felette, csak hogy a megszemléljem a többi szépséget is. Persze a babaházat is szemügyre veszem, de még ott cseng s fülemben a húgom mondata, amelyben az embergyermekek játékszereit emlegette.

- Inkább kipróbálom a kényelmet, amihez a Nagyok szoktak. – fordítok hátat a kis méretű, lakásnak is beillő holminak. - Nem igazán lenne kedvemre, ha játékszerként gondolnának rám, csak mert ebben élek – utasítom vissza az ajánlatát. – Egy szoba jó lenne… Ha lehet, valami kevésbé zajos részén a háznak… Rád bízom a választást… Ahogy azt is, mikor szakítunk időt az öcsénk meglátogatására. S ha választottál, és ha kicsomagolták a holmimat, megírok néhány levelet, ha nem bánod – kérem, és tudom, nem fog megváratni azzal, hogy nem teljesíti a kérésemet, ám aztán megakad a szemem a könyvön, ami az egyik éjjeliszekrényen hever, s a szemöldökömet felvonva fordulok Daphne felé. – Komolyan EFFÉLÉKET olvasol? Lehet, nagyobb szükséged lenne arra a háremre, mint ahogyan korábban gondoltam…


Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Csüt. Júl. 13, 2023 7:12 pm




× Family meeting vol2.

- An unexpected guest ×


Daphne & Psyche

-----------------:O:-----------------


Hogy Zoi mi is volt a követségen azt még mindig nem sikerült rendesen lepapíroznom. Hivatalosan testőr akart lenni, de ez a szememben maximum amolyan névleges pozíció volt. Neki is és Morosnak is kifejtettem már számtalanszor, hogy nekem nem volt szükségem testőrökre, csak nem szabadott még egyszer annyira felelőtlenül viselkednem, mint legutóbb a Sötét Negyedben, amikor helyben hagytak azok a mocskok. Zoinak ráadásul még rengeteget kellett tanulnia Estrance-ról és az emberekről, de tudtam, hogy neki is fel fog tűnni, ha nem veszem hasznát. Így ez talán valóban két legyet egy csapásra alkalom lesz, idővel pedig elválik majd, hogy mi lesz a faun lányból. Harcos, az bizonyos volt, hiszen ez volt minden álma, de hogy milyen módon az még kétséges volt. Arra sajnos nem számítottam viszont, hogy pont ő fogja megóvni a koronaherceget az esetleges botrányoktól, csak abban reménykedhettem, hogy gyorsan vissza fogja hozni, és minden másról majd gondoskodhatok én.
- Bizonyosan bele fog egyezni. Ha azt hiszi, hogy szuperkém vagy, akkor csak meg kell lebegtetni előtte, hogy minden hősnek volt egy hasonló kaliberű mestere és nem lesz gond. Már ha tényleg olyan, amilyennek a nagyapja leírta, de amit te mondtál, az csak eddig csak megerősítette az elképzeléseimet. – volt egy kis csipkelődés a hangomban, de azt Psychének is el kellett ismernie, hogy a fajtánk a megtévesztés mestere volt. A mágiánk miatt mondhatni ilyesmire  születtünk, hogy elhitessük másokkal azt, ami nem létezett, és ehhez nem is mindig kellett használni a testünkben feloldódott oreát.
A szobámban majdhogynem visszafojtott lélegzettel vártam a nővérem ítéletét, a jóváhagyását, vagy bármit… Nem kellett volna így éreznem magam, ez az elmúlt egy órában már többedszerre fogalmazódott meg bennem, de attól még így volt. Nagymama után anyánk, ám közvetlenül utána Psychének a véleménye volt az, ami mérvadó volt, még ha távol is voltunk a kaptártól. Reméltem, hogy egyszer, ha majd én leszek a saját kaptáram királynője meg fogok szabadulni ettől az érzéstől, hogy tartok az ítéletüktől és egyben éhezem az elismerésükre, mintha még mindig harminc éves lennék. Azért úgy láttam, hogy az ágynemű tetszett neki, meg egyébként is, ez egy szép szoba volt.
- Hogyne. Megmondom a cselédeknek, hogy az efölött levő szobát készítsék elő, az az emelet elég csendes egyébként is. Felvitetem oda a csomagjaidat, és be is rendezik neked, már megszokták, hogy hogyan bánjanak az apró holmikkal. Még pipetta is van, amivel a kávénkat tudják rendesen adagolni. – nem ártott kicsit dicsérni őket, persze szigorúan csak a hátuk mögött. - Novának meg majd szólok, szerintem az lenne a legjobb, ha megnéznénk az előadását és utána együtt vacsoráznánk. Ma már biztosan nem kerül rá sor, nyugodtan megírhatod a leveleidet, nem fog zavarni senki. Az irodámat majd megmutatom még, hogyha oda leteszed őket, akkor könnyen el fogom tudni küldeni a többivel együtt és senki sem volt gyanítani semmit.
Már azt hittem, hogy tényleg minden eshetőséggel számoltam, és sikerül mindent az igényeinek megfelelően alakítanom, amikor viszont csak kiszúrta az éjjeliszekrényemen hagyott könyvet. Odareppentem, és szinte védelmezően álltam rá a borítóra.
- Hé, ez nem olyan! – vettem azonnal védelmembe, pedig ne szépítsük, valóban ponyva románc volt. De hogy emiatt szükségem lett volna egy háremre… Hát, szükségem volt rá, de a könyv egyáltalán nem azt volt hivatott pótolni. - Ez más! Tele van szenvedéssel, és vágyódással, meg romantikával, tiltott románccal meg ilyesmi… Az explicit részletek nélkül, amit bár sajnálok, de prűd embereknek íródott. Itt már az is botrányos, ha egy nőnek kint van a bokája, és a kulcscsont a legcsábítóbb részlet valaha. Igazán sokat lehet belőle tanulni az emberek gondolkodásáról… Na jó, igazából csak kikapcsol. – vallottam be végül. - Képtelen vagyok még esténként is száraz szövegeket olvasni, a legtöbb kikapcsolódás pedig… elérhetetlen. Vagy ha el is érhető, nem lenne illendő az én pozíciómban.
Maradt hát a szenvedés. Meg a vágyódás. Csak ameddig főhősnőnk csak időnként vesztette el a reményt, de általában rátalált, az én reményeim maximum száz éves távlatokban létezhetett. Majd, talán, egyszer, ha már meghódítottam a Peremet, majd ha királynő leszek, majd, majd majd.
[/color]
Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Vas. Júl. 16, 2023 8:20 pm




Van egy őrült húgom, és nem félek használni!



 Like a Star @ heaven Daphne Like a Star @ heaven


.oOo.




- Szuperkém – a felhúzott, rosszalló szemöldöknél többel nem fogom húgom tudtára adni, hogy mit gondolok Sunspear herceg feltételezéséről. – Talán jobb, ha nem ringatjuk hiú ábrándokba az ifjú örököst és egyszerűen csak a családjával kötött megállapodásra utalunk és arra, hogy a követség vezetőjeként feladatod és kötelességed a számára legmegfelelőbb oktatókat kijelölni – lombozom le Daphne-t Astreos egyedi „világnézetével” kapcsolatban. – A végén még anyánk fülébe jutna a dolog és te magyarázkodhatnál, én meg örökös száműzetésre, vagy éppen fogságra számíthatnék. Egyik sem igazán szolgálná a céljaimat – zárom le végül a témát, s remélem, sikerül megegyezésre jutnunk majd Daphne-val a „titulusomat” illetően.

Bár ebben egy pillanatig sem kellene kételkednem, mert egyikünk sem volt soha az a pixi, aki szükségtelen makacssággal ragaszkodott volna az elképzeléseihez, ha azoknál jobbat is talált. És vannak dolgok, amikben láthatóan sokkal jobbakra lelt, mint ahogyan azt Estrance-ról, vagy akár az emberekről képzeltem.

-          Pipetta? – emlékeimben a pixi-kaptár mézsör- és nektárkóstolói jutnak az eszemben, akik valami hasonló eszközöket használhattak, de nyilván méretben sokkal kisebbeket. – Nos… Akkor a kávét is meg fogom kóstolni – ígérem és valódi kíváncsiság éled bennem az emberek eme furcsa itala iránt. – A szobát pedig köszönöm, előre is – biztosítom teljes bizalmamról ezen a téren. – Biztosan megfelelőt fogsz találni, bár jelenleg inkább az a cél, hogy én ne akadályozzam a követség működését mindaddig, míg megfelelően nem tájékozódok mindenről… Vagyis maradjon csak minden más holnapra – helyeslek az öcsénkkel, az asszisztensével és a levelekkel kapcsolatos javaslatára válaszul, hogy aztán már hallgathassam Tír na nÓg nagykövetének mentegetőzését. – Húgom, engem az sem érdekelne, ha az Estrance-ban élő valamennyi nép képviselőjéből tartanál egyet a kaptárodban, vagyis a követségen, ha így tarja kedved. Bár az alakváltókkal és a lidércekkel kapcsolatban lennének fenntartásaim – jegyzem meg tökéletes és nem is színlelt komolysággal, bár azt gondolom, ekkora ostobaságra ő sem vetemedne. – Vagyis kérlek, ne szabadkozz, nem ítélnélek el akkor sem, ha úgy lenne – emlékszem a Cirkusz egyik tagjáról alkotott véleményére, és veszem elejét a további mentegetőzésének, elhatározva azt, hogy nagyobb figyelmet fogok fordítani arra, hogy megfelelő „személyzetet” találjak számára. – Az embereket sem kell védened előttem… A férfiak nyilvánvalóan nem ezeket a könyveket olvassák, különben nem lenne hiány az üdítő részletekben sem – emlékeztetem arra, hogy tapasztalataink alapján Estrance és az emberiség hímnemű lakói pontosan ugyanolyan érdeklődéssel, kíváncsisággal és persze alapossággal szemlélnék meg a hölgyek számára nyilvánvalóan zavaróan izgalmas részleteket, mint ahogyan a Háborúban használtuk ki - akkor még ellenfeleink - eme tulajdonságát a figyelem elterelésére szolgáló illúziókkal. – De egyre inkább elhiszem, hogy ez a város szűkölködik a lehetséges ágyas-jelöltekben, különben nyilván már sorban állnának a jelentkezők és a faunod – Moros, ugye? – nem győzné őket megfelelően szelektálni és hozzád küldeni – sajnálkozom a helyzetén és némileg a sajátomon is. – Majd igyekszem változtatni ezen a helyzeten, ha megengeded… És megígérem, hogy te választhatsz először, ha találok alkalmas egyedeket…


Ajánlott tartalom



¿Egyedül a világ ellen? Empty Re: ¿Egyedül a világ ellen?

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.