Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Go down
Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Vas. Márc. 05, 2023 7:34 pm




× Pour the tea ×

Calliope, Nizase & Matty




A találkozót egy Közép-Estrance-i kávéházba szerveztem meg. Nizase-nak így nem kellett egyedül lemennie a Sötét Negyedbe, ami valljuk be, nem volt túl biztonságos egy olyan nő számára, mint amilyen ő volt. Jót akart, ez kétségtelen volt, de egyetlen pillanatig sem tűnt olyannak, aki képes lenne meghúzni a ravaszt akár a saját élete védelmében, és emiatt egy szép nő mindig préda volt. Meg azok is, akik csak egy hangyányival voltak szebbek annál, mint amilyet Vahe rémálmodott volna.
A helyválasztásnak azonban számomra is voltam praktikus okai. Mivel Matty az ő végtelen bölcsességével úgy gondolta, jó ötlet, ha a Sötét Negyedben mindenki azt hitte, hogy hadban állunk egymással, nem akartam ezt elrontani. Beláttam én is, hogy ez egy extra védelmi vonal volt mindkettőnk számára, hogy senkiben még csak fel sem merült a gondolat, hogy összedolgoznánk, tehát ahol egyikünk sáros volt, ott a másikunk tiszta. Ha viszont a Sötét Negyedbe szerveztem volna a találkát, óhatatlanul elterjedt volna a pletyka, hogy egyáltalán hajlandók voltunk tárgyalóasztalhoz ülni, vagy ami még rosszabb, lelepleződött volna ez az egész kis csel. Ezen a környéken viszont nem ismert minket senki, komoly furfang kellett ahhoz, és egy előzetes gyanú, hogy valaki idáig kövessen minket, aki nem volt megbízható.
A Kiugrott Fogaskerék kedves kis hely volt belül. A lambériát sötétre lakkozták, az asztalok és székek ívelt bronzból készültek, rajtuk párnával, és két emeleten foglaltak helyet. A bárpultnál folyamatosan főzték a kávét egy hatalmas és hangos géppel, egy üveg mögött sütemények sorakoztak és pékáru, de volt egy egészen széles választékkal rendelkező étlapjuk is, ami a reggelire specializálódott. Elnézve a siető egyetemistákat és tudóspalántákat meg is értettem, hogyan tudott megélni egy ilyen hely.
A találkozót délelőtt tíz órára időzítettem. A Sötét Negyed ilyenkor még az előző éjszakát igyekezett kipihenni, ez egy újabb biztonsági intézkedés volt, másrészt viszont már éppen elkerültük a csúcsforgalmat a reggelizőhelyen, ami hétköznap lenni szokott. Egy nagy ablak melletti négy személyes asztalnál helyezkedtem el, és kivételesen egyáltalán nem néztem ki polgárpukkasztóan. A fehér blúzom magas nyakú volt és zárt, mellé a sötétzöld szoknyám bokáig ért, alóla a barna csizmám orra látszott csak ki. Egészen tisztességes polgárnak látszottam, nehogy szegény Nizase-t kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyébként sem én voltam ma a fő attrakció.
A pincértől már kértem teát egy kancsóban, hogy majd magunknak tölthessünk és aprósüteményt, de láttam az étlapon olyan melegszendvicseket, amiket nagyon szívesen megkóstoltam volna, de majd később kiderül, milyen hosszan maradunk itt. Azért reméltem, hogy a két vendégem megtalálja majd egymással a közös hangot, mert tényleg úgy gondoltam, hogy sok közös volt a nézeteikben.

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Hétf. Márc. 06, 2023 5:37 pm




×Teadélután×

Callie, Nizzi & Matt





Callie nem szokott közvetítőt játszani. A kinézete ellenére sokkal öregebb volt már annál, hogy a méltósága megengedje az ilyen köztes tündér szerepet, ráadásul ahogy én, úgy ő is tudta, hogy a negyedben gombamódra nőnek az üzleti lehetőségek, de szinte egyik sem volt érdemes hosszabb távú figyelemre.
Ezek után mégis leporoltam a kalapom és kocsira ültem, hogy Közép-Estrance felé vegyem az irányt. Ha a fentebb felsorolt indokok ellenére a Csalogány mégis úgy döntött, hogy személyesen akar összeboronálni valakivel, az csak valami egyedi lehetett. Már pusztán udvariasságból is érdemes volt megjelennem, mert az ellenkezője nyílt sértés volt. Ha hasznos volt a találkozó, ha nem, illet úgy tennem, mint aki hálás a szerepéért, ha nem akartam egy lendületes mozdulattal a csatornába dobni a nagy nehezen összeharácsolt szövetségünket Dél-Estrance legnagyobb drogkonyhájának vezetőjével. De nem számítottam arra, hogy nagyon meg kell játszanom magam, Callie viszont engem tisztelt annyira, hogy ne rángasson ki a Fészekből valami mondvacsinált indokkal. És meg volt az esze, és főleg a tapasztalata, hogy felismerje a jó lehetőségeket.
Az, hogy semmit nem árult el erről az ígéretes lehetőségről és úgy egyébként az ismerőséről, akivel találkozni készültem, már kicsit aggasztott. Szerettem jó előre utánanézni azoknak, akikkel egy épületben készültem tartózkodni, név nélkül pedig ez nem volt egyszerű. Ahogy a lovaskocsi lassan megállt a Közép egyik kávézója előtt, azon sem lepődtem volna meg, ha Kayne Westerburg várt volna odabent. Legalább is nem nagyon. De, ahogy az előbb kifejtettem, Callie-t nem állt érdekemben megsérteni, úgyhogy el kellett hinnem, hogy okkal rejti a kapcsolata kilétét.
Calliope Evenstar különös látványt nyújtott úgy, hogy most épp semmi kirívó nem volt a megjelenésében - csak az, amit sehogy nem tudott elrejteni egy pixi segítsége nélkül. Dekoltázs és mellkiemelő fűző nélkül is ő volt a legszebb nő a környéken, csak most épp nem nézett ki madame-nak. Csak a kerek szemüveg hiányzott róla, hogy bármelyik tisztes nemesház tanítónője lehessen. Meg egy alma.
A botomra támaszkodva megközelítettem az asztalt, ahol a Csalogány várt és levettem a kalapomat.
- Kellemes napot. Szabad a hely a lady mellett?
Néhány tréfa túl sokatmondó volt, hogy kikopjon idővel - legalább is az én holló agyam így gondolkozott. Leültem Callie-vel szemben az egyik csésze elé, apró pillantással nyugtázva a sütemények létét, de nem nyúltam hozzájuk. Valószínűleg a tálcán több volt előttünk, mint amit a Sötét Negyed utcagyerekei összesen látnak egy év alatt.
- Csak hogy tudd, nem hoztam különösebb védelmet egy revolveren kívül. Remélem megbízható ez a rejtélyes ismerősöd.
Elég csúnya vég lett volna a Varjúláb Matt Crowle-nak, ha egy teáscsésze fölött kapják el, egy volt kurva mellett, aki most épp garbót visel, szóval még kifogásom se lehetett volna az elbambulásra. Jutott már elég az iróniából a saját életemben.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Vas. Márc. 12, 2023 3:37 pm




Reggeli a Kiugrott Fogaskeréknél



Calliope Evenstar, Mathias Crowle & Nizase Nae


-----------------:O:-----------------


A meghívó a szokott helyre érkezett, s mivel legtöbbször Nizase volt az, akinek útba esett a Rézmérleg Patika, de mert nem érkezett túl sok levél számukra, így a patikus asszisztense készségesen vállalta a postás szerepét. Már kérnie sem kellett az általában fehér, jellegtelen borítékot, hanem ahogy meglátták, már nyújtották is felé. Hasonló gyorsasággal vették át az övét is, így a lánynak kétsége sem volt, hogy senkinek sem szúr szemet nem teljesen „tisztességes” megállapodásuk.

Ezért nem is lepődött meg, amikor benyitott, s a fiatal férfi már mozdult is, hogy küldeményét elővegye a pult alól. Az azonban meglepte, hogy a boríték vastagabb volt, mint a szokásos. Ezért nem is bontotta ki, csak otthon.

Hát Miss Evenstar végül megszervezte a találkozót. Elég időt adott neki, hogy válaszoljon, ha meggondolná magát és arra is, hogy - ahogy jelezte is neki – utána nézzen új „üzletfelüknek”. De persze azt is jelezte a Konyha tulajdonosa, hogy ha kérdezősködne, hát csak azt hallaná, amit „ismeretlen ismerősük” szeretné, ha tudnának róla, nem pedig azt, ami az igazság. Így hát Nizzi sem fektet túl sok energiát a keresésbe, inkább csak azért teszi, ne tűnjön tudatlannak teljesen. S amit hall, csak a tündért igazolják, hiszen, ha nem ő az, aki ajánlja a bandavezért, hát soha eszébe nem jutna megkeresni őt.

Éppen ezért óvatosabb ő is. Nem, nem attól fél, hogy baja esne, hisz semmit sem tett, vagy mondott, amivel kivívta volna a férfi haragját. Inkább attól tart, mások lesznek azok, akik esetleg megzavarhatják megbeszélésüket.

Talán emiatt látogatja meg egy nappal korábban a helyet, a Kiugrott Fogaskereket. Talán, ha mindez az O2 előtt történik, ha a meghívás magánjellegű lenne, nem tenné. S most sem úgy teszi, ahogyan két „beszélgetőpartnere” tenné valószínűleg. Mert a lány még csak „tanulja”, hogyan ne tűnjön ki és hogyan legyen alapos. Ezért is megy oda és néz szét. Látja az asztalokat, a helyet, s azt is, hogy túl feltűnő és túl nyilvános ahhoz, hogy ne essen bajuk.

Nem is megy oda túl korán. Ő megszokta a pontosságot, s a szoros időbeosztást, hát időben érkezik, csak néhány perccel korábban, mint kellene. A közeli óratorony órája jelez éppen, tízet kondul a harang, amikor megáll az asztalnál, hiszen már messziről felismeri Callie-t. Ruhája is a szokásos, hiszen nincs olyan sok, s az acélkék szoknya és kabát, a hófehér, magasan záródó blúz csak kiemeli hajának vörösét, s szemének szürkeségét.

- Üdvözlöm – köszön, s szándékosan nem említi a hölgy nevét, kit ismer már. – És … Önt is -  fordul a férfi felé aztán, afelé,  akit sosem látott.

S ha hellyel kínálják, akkor helyet foglal, bár ha lehet, nem ül az ismeretlen mellé, s az is lehet, hogy ha úgy mutatnak számára ülőhelyet, hát egyikük mellé sem. S miközben elhelyezkedik, kabátját levéve, megnézi magának legújabb ismerősét. De amit lát, még nem tudja hova tenni. Hiszen pontosan tudja, hogy a használt, sőt kopott holmi egy álca része, s ezt gondolja a kesztyűkről is.

Tudja, itt most nem az ő szabályai a mérvadóak, hát vár. Várja, hogyan mutatja be őket egymásnak Calliope Evenstar.



Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Hétf. Márc. 13, 2023 3:06 pm




× Pour the tea ×

Calliope, Nizase & Matty




Egy mosollyal fogadtam Matty-t amikor megérkezett. Most nem javítottam ki, tényleg eléggé lady-sen néztem ki, csak én tudtam - már a jelenlevők közül -, hogy mi rejtőzött a ruha alatt, vagy volt a meztelen igazság, ahogy tetszik. Persze tudtam, hogy csak ugratásból mondja, ahogy mindig, hiszen tudja, hogyan szoktam rá reagálni.
- Foglalj helyet. És a tea sem mérgezett. – villantottam rá hófehér fogakat a sötét ajkak mögül. Bizonyára neki is idegen volt ez a hely, valójában nekem is, de pont ezért volt tökéletes erre a találkozóra.
- Ezen a téren egészen biztosan nem kell aggódnod. – adtam kitérő választ a revolver kérdésére. Abban biztos voltam ugyanis, hogy Miss Nae nem folyamodna erőszakhoz, ahhoz túl… idealista? Széplelkű? Nem is tudom milyen volt, de ha azt mondta volna, hogy soha életében nem is látott még fegyvert, azt is elhittem volna neki. - És köszönöm, megbízol az ítéletemben. – ez ugyanis nagy szó volt. Egyetlen pillanatig sem vártam el, hogy fegyvertelenül jöjjön, az ostobaság lett volna, hiszen sokaknak szúrta a szemét, de hogy megelégedett egyetlen pisztollyal, már az is nagy eredmény volt.
Szerencsére Nizase vörösen izzó hajkoronáját nagyjából két perc múlva szúrtam ki, még aprót intettem is felé, hogy biztosan észrevegyen minket, noha én ebben a környezetben is elég feltűnő voltam. Fiatal archoz ritkán társult fehér haj. Nem mintha bántam volna, az öregedés elég ijesztő dolog volt. Mikor odaért hozzánk felálltam.
- Nagyon örülök, hogy eljött. Miss Nae, hadd mutassam be az ismerősömet, Mathias Crowle urat, Matt, neked pedig hadd mutassam be Miss Nae-t, az egyik új üzletfelemet, noha maga az üzlet természete nem a szokásos. – ezt fontosnak láttam tisztázni, mielőtt még Matty azt hinni, Nizase is drogügyletekben utazik. Ahogyan a fegyvertartást, úgy ezt sem néztem volna ki a nőből. Ez után visszaültem a székemre, és töltöttem mindenkinek a szerencsére még gőzölgő teából.
- Köszönöm még egyszer, hogy mindketten elfogadták a meghívásomat. Remélem nem választottam túlságosan korai időpontot, gondoltam így lesz a legnyugodtabb. – sokat gondolkoztam rajta, hogyan is kellene megnyitnom magát a beszélgetést, hiszen ez nyilvánvalóan az én feladatom volt, különben csak kínos feszengés lett volna mindkettejük részéről, és talán el sem jutottak volna a közös gondolatokig. Ez tipikusan olyan dolog volt, ami biztos jobban ment volna egy igazi ladynek, aki már száz teadélutánon részt vett, de sajnos ebben én annyira nem voltam gyakorlott. Kénytelen voltam az ösztöneimre hallgatni.
- Mikor Miss Nae először nálam járt, volt egy nagyon gyümölcsöző beszélgetésünk arról, hogy hogyan lehetne kicsit jobbá tenni a városunkat, és mivel te is ebben utazol végső soron Matt, gondoltam érdemes lehet megosztani egymással a tapasztalataitokat. Hátha tudnátok valamilyen módon segíteni egymást. Esetleg elmesélhetnéd mit próbálsz csinálni a fészked környékével, szerintem az jó kezdés lenne. – néztem áthatóan a férfira. Gondoltam jobb lesz, ha ő kezd bele, ameddig Nizase egy kicsit feloldódik.


Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Csüt. Márc. 16, 2023 9:08 am




×Teadélután×

Callie, Nizzi & Matt




Callie rejtélyes ismerőse első pillantásra olyan látványt nyújtott, mint bármelyik könyvtár legfiatalabb, legcsinosabb lelkes könyvtárosa, akit még nem gyűrtek maguk alá a monoton évek. Tisztes öltözet, tisztesen megkomponált lángvörös haj, óvatosan rebbenő tekintet, akár egy őzgidának. De ez a gida úgy döntött ezúttal nem fél a farkasoktól, inkább úrrá lesz a lábai remegésén és leül az asztalhoz.
- Szintúgy, Miss Nae. - biccentettem neki vissza, miközben kissé odébb húzódtam, hogy biztonságos távolság legyen köztem és az őzgida között, miközben helyet foglalt. - Mondanám, hogy Callie már sokat mesélt önről, ahogy a formula megkívánja, de hazudnék. És én csak akkor hazudok, ha kell.
Kesztyűben nehezebb volt a csészét megemelni, mint szabad kézzel, de mindkettő egyszerűbb volt a varjúkarmoknál, így a kesztyű maradt. Egyébként még Callie sem tudott a dologról, és ameddig az érdekem nem hozta ellenkezőképpen, jobb volt, ha ez megmarad így. Szóval kimérten, kissé óvatosan emeltem a számhoz a csészét, inkább a hatás kedvéért, mint az ízért. Nem mintha a tea nem lett volna kiváló ahhoz képest, ami a Sötét Negyedben kering, de már ezért is utáltam az egész helyet.
Callie felettébb közvetlen volt a nővel, amin kissé csodálkoztam. Nem eléggé, hogy bízni kezdjek benne, de talán eléggé, hogy hajlandó legyek belemenni a játékba, amit a Csalogány útjára indított.
- Tehát, ha jól értem, Miss Nae is éppen ugyanolyan keveset tud rólam, mint én róla. - mosolyodtam el, bár nem volt benne sem jókedv, sem melegség. - Akkor hadd mutatkozzak be. Mathias Crowle vagyok, nem hivatalos üzletember és önjelölt rendfenntartó. Azokat az utcákat, ahol én őrzöm a békét úgy szokták nevezni, hogy a Szürke Negyed. Éppen egy árnyalatnyival kevésbé sötét, mint a mocsok és reménytelenség, ami körbevesz minket. És ezt azzal értem el, hogy megbüntetem a tolvajokat, megvédem a gyárakat, munkát ajánlok orvosoknak és engedélyüket vesztett mérnököknek és mindent megteszek, hogy a helyi csendőrök tudják a helyüket. És természetesen egyetlen lidércet sem engedek be engedély nélkül. És ez a rengeteg erőfeszítés mind annyira elég, hogy szürkét csináljon a sötétből, míg odafent, szinte a fellegek között az emberek tobzódnak a jólétben. pazarolják azt, amiből nekünk alig jut. De feltett szándékom, hogy idővel egész Dél-Estrance levakarhassa magáról a koszt és saját városrészként ugyanolyan fényes legyen, mint észak. Saját iskolákkal, ahol tisztesen bánnak a gyerekekkel, saját kórházzal, hivatalokkal, színházzal, akadémiával... és egyéb dolgokkal, amiket jobb nem említeni.
Hadsereggel, például. Olyan önerővel, ami képes magát megvédeni az északi retorziók ellen, mikor odafent úgy döntöttek, hogy a patkányok eleget dőzsöltek az emberi méltóság küszöbén és megpróbáltak visszanyomni a mélybe. De akármilyen diszkrét hangerővel is beszéltem, ezt jobb volt egyelőre nem szóvá tenni, talán még Callie előtt sem.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Vas. Márc. 19, 2023 10:32 am




Reggeli a Kiugrott Fogaskeréknél



Calliope Evenstar, Mathias Crowle & Nizase Nae


-----------------:O:-----------------


Nem bánja a távolságot, mit a férfi tartani kíván, inkább örül annak, hogy tisztes mértéket tarthatnak bimbózó együttműködésük során is. Nizzi jó jelnek veszi, hát fenntartásai fogyatkoznak a találkozóval kapcsolatban. S ha kap a kannába töltött teából ő is, úgy a csészébe cukrot tesz, s cseppnyi tejszínt.

- Mr. Crowle – biccent aztán a lány a név hallatán, s már érti a „Varjúlábat” is. Ahogy érti azt is Calliope Evenstar miért nem rá bízza azt, hogy ismerkedésüket ő maga kezdje. S talán jobb is így, mert amikor a férfi beszélni kezd, a kíváncsisága rögtön életre kell, s feszült figyelemmel hallgatja a „bemutatkozást”.

Persze, tudott már korábban is a „Szürke Negyedről”, de eszébe sem jutott megkérdezni, miben kevésbé sötét, mint „komorabb” társa. Így most meglepi, amit hall. Az igazságszolgáltatás megfelelősége persze kételyeket ébreszt benne, hiszen az is csak úgy működhet, ha valaki „törvényeket”, szabályokat alkot. Gondja csak azzal van, vajon ezen szabályok kinek az érdekeit védik. Így ez talán nem is keltené fel a figyelmét, de a többi hír, mit biztosan most hall először, már igen.

- Most már tudom, hogy miért gondolta Miss Evenstar, hogy találkoznunk kellene. Meglepett, Mr. Crowle azzal, amit mondott, de örömmel is töltött el. Nem tudom azonban, Ön hogyan vélekedik majd arról, ami bennünket összeköthet. A nevemet már tudják mindketten, s egyéb dologról, amely velem kapcsolatos nem igazán érdemes szót vesztegetni. Az ügy érdemel ugyanis figyelmet, amely miatt Calliope-t felkerestük. – titkot kell elárulnia egy „idegennek”, de a Konyha vezetője bízik benne. S bár nem kért Tom Noble-től engedélyt arra, hogy megossza rejtegetni valójukat vele, most mégis megteszi. Óvatosan, hogy ahogyan a másik, ő se mondjon túl sokat ahhoz, hogy kiadja társait, de túl keveset se, mert akkor talán értelmetlen lesz ez a beszélgetés. Végtére is ki szeretne egy bizalmatlan társat magának. – Ahogy már hallhatta, mi is hasonló dolgok miatt küzdünk, bár jelenleg még rejtve, ahogy nyilván Ön is teszi valamennyire. S míg ön a Sötét Negyedet karolta fel, mi talán még többre törünk, s talán kicsit máshogyan, Mr. Crowle. Igen, számunkra sem elfogadható az, amely jelenleg a világban tapasztalható, hogy oly kevés jut egyeseknek, míg másoknak annyi, mit felmérni, elképzelni sem tudunk. Világunk legnagyobb kincse, mi mindent, s mindenkit mozgat, a vagyon, s alapja manapság a pénz… és az orea. De ennek megszerzése veszélyes, s ezen veszélyt nem azok vállalják, kik aztán élvezik áldásait. Gondolom, a Negyedben is vannak olyanok, kiknek sorsa azon múlt, rosszul döntöttek egyszer, s vagyon reményében vágtak neki a Peremnek, hogy aztán sebesülten, vagy betegen sodorják még nagyobb nyomorba családjaikat. Nekik nem juthat új kar, láb, szem, s gyógyításukért fizetni az Ispotályban sem tudnak majd egy idő után. Feleségük, gyermekeik kényszerülnek éhbérért dolgozni, hiszen egyre többen vannak, kik azt hiszek, gazdagság és vagyon vár rájuk, de csak uzsorások és bankárok tartják markukban a sorsukat. S ahogyan mondta is, eközben mások bármit megkaphatnak, jó eszű gyermekeik tanítása nem marad el, csak mert ételre jobban kell a pénz. Hogy egy lábát, karját vesztett munkás már csak örök teher lehet, mert gyógyítása abból áll, hogy a Nővérek, s a Kórház kegyelméből nem halnak bele a vérfertőzésbe, de sosem lesznek már teljes értékűek, de ha valaki „fentről” elégedetlen szeme színével, hát oreából készíttet lencsét, csak hogy kijavítsa vélt testi hibáját. Sajnálom … - mentegeti túlzott lelkesedését a leány, s fordul Callie-hoz. – Sajnálom, remélem, nem bánja emiatt, hogy összehozta ezt a találkozót… S ön sem, hogy eljött – fordul Matty-hez, kutatva rajta a bosszúság, vagy a helyeslés vonásait.




Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Hétf. Márc. 20, 2023 8:29 pm




× Pour the tea ×

Calliope, Mathias & Nizase




Lélegzetvisszafojtva vártam a pillanatot, hogy Matty elkezd-e beszélni, és ha igen, mennyit lesz hajlandó elmondani, érteni fogja-e hogy egyáltalán mit akartam elérni mindezzel. Amikor azonban kiejtette a „Szürke Negyed” kifejezést egy megkönnyebbült sóhaj hagyta el az ajkaim. Pontosan ez volt az, amit szerettem volna, ha megoszt Nizase-val, ez volt az a pont, ahol kapaszkodót találhattak egymásban, és felismerhették, hogy más módszerekkel, de végső soron ugyanazért küzdöttek. Én mondjuk nem neveztem volna azokat az utcákat szürkének még, annyira nem volt jó a helyzet, de el kellett ismernem, hogy Matty még ha erővel is, de rendet tartott a saját utcáin. Még ha soha nem is beszéltük meg tudtam, hogy az volt a helyes, ha a kis álháborúnkat lezáró béketárgyalások során mi is csatlakozni fogunk a területeihez, bár az az én üzletemet jelentősen rontani fogja, valamit ki kellett találnunk, hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon… De ennek nem most volt itt az ideje. Most csak érdekelt, hogy ez a két merőben már hátterű ember ugyanolyan elvekkel, hogy fog kijönni egymással, és kialakul-e a végén valami kézzel fogható.
Figyeltem Miss Nae reakcióit, az arcának változását, miközben a Varjút hallgatta, majd amikor ő is elkezdett beszélni, már éreztem, hogy sínen voltunk. Annyira, hogy még arról is megfeledkezett, hogy ő maga kérte, hogy ne áruljam el, hogy egy egész szervezet volt mögötte, csak rá hivatkozzak, mint magánember. A többes szám bizonyára nem fogja majd elkerülni Matt figyelmét sem, de a nőnek ebből már magát kellett kivágnia, ha akarta egyáltalán.
Mivel én már hallottam ezt az eszmefuttatást nem olyan régen, így csak töltöttem magamnak is teát, még meg is édesítettem, ha már ezen a helyen az is volt, és csak nyugodtan kavargattam, néha még bele is ittam. Elmosolyodtam, amikor Nizase szabadkozni kezdett, és elvágta hirtelen a monológba csapó szavak folyamát zavarában.
- Már miért bánnám, Miss Nae? Nem is lehetnék elégedett, hiszen ha önök még nem is látják, én már a kezdetektől biztos voltam benne, hogy ugyanazt látják és végső soron ugyanazért is küzdenek. Nem hívtam volna meg önt, ha nem lennék benne biztos, hogy Mr. Crowle-t érdekli a mondandója, nem igaz Matty? – pillantottam itt a férfira, majd vissza a vörös hajúra. – Ha csak nem értettem félre valamit, vagy siklottam el valami felett, ami miatt úgy gondolhatja, hogy megsértett minket. De azt hiszem az annyira nem egyszerű dolog.
Szerintem mindketten elég vastag bőrt növesztettünk már, hogy ne legyen könnyű megsérteni minket. Igazából nem is tudtam, volt-e olyan, amivel tényleg meg lehetett volna, mert sok minden igaz volt – vagy ha most nem, de egykor igen, a bizalmatlanság szintén az életet jelentette… Szóval nem voltunk törékeny virágszálak, de éppen ezért sokszor nem értettem az északabbra élők finom rezdüléseit.


Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Szer. Márc. 22, 2023 8:57 pm




×Teadélután×

Callie, Nizzi & Matt




Megleptem és örömmel töltöttem el, ezt mondta Callie rejtélyes üzletpartnere. Az előbbihez hozzászoktam, az utóbbihoz kevésbé - és egyébként egyik sem volt szándékomban. Csak tisztáztam a tényeket, még ha talán felvágásnak is tűnt közben, de valami azért járt az önfeláldozó mártíroknak is. Egy apró szikrányi büszkeség, amit én a fészkem iránt éreztem, ez volt minden fizetségem a rengeteg erőfeszítésért.
Persze azt az első mondat után leszűrtem, hogy Nizase Nae is látta azt a pofátlan egyenlőtlenséget, ami egyre fájdalmasabban verte bele az éket a gazdagok és a szegények közé, a lassan eltűnő középréteg kollektív térdkalácsába. Volt egy láthatatlan, érezhetetlen választóvonal, és aki a rossz oldalára került, meg sem állt a legaljáig. Ott aztán mint rákok a vödörben, volt, aki a többiekre mászva egy kissé feljebb jutott. De még az olyanok is, mint én vagy Callie meg voltunk kötve a vonal alatt és csak néztük azokat az isteni csodákat, amikről Nizase is beszélt. De volt néhány problémám ezzel a - kétségkívül hatásos - prédikációval.
- Ahogy Callie mondja, nem kell szabadkoznia. Viszont engem győzködnie sem kell, Miss Nae, pontosan tudom, miről beszél. Ön már azt is tudja én hogyan küzdök azért, hogy a söpredék egy kicsit kevésbé szenvedjen odalent a sötétben. Ön, vagy a csoport, amit képvisel - maguk mit tesznek?
Persze jogosan lehetett valaki dühös, szitkozódhatott, kesereghetett, de az nem hozott még változást soha. Mellesleg profitot sem, ami azért szükséges volt a változáshoz. A kérdés csak az volt, hogy mit csinált ez a nő, ami meggyőzte Callie-t hogy érdemes velük foglalkozni.
- Ne haragudjon, de én nem az északi szalonok modorában nevelkedtem, szóval egyenes leszek. Mit akarnak? Miss Nae, Lady Evenstar? - néztem itt Callie-re is, ha már ő hozta tető alá ezt a teadélutánt. És talán ő hamarabb a tárgyra tért, mint a láthatóan nagyon lelkes és nagyon közegén kívülre került Nizase.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Vas. Márc. 26, 2023 7:14 pm




Reggeli a Kiugrott Fogaskeréknél



Calliope Evenstar, Mathias Crowle & Nizase Nae


-----------------:O:-----------------


Nem, talán arra nem számított, hogy nyers lesz bármelyikük is, arra azonban igen, hogy egyenes. Éppen ezért még jobban elhalványul a sápadt arca Matty Crowle kérdéseire, amelyekben felelősségre vonást, talán még némi rosszallást is érez. Callie-n kívül még sosem tárgyalt senkivel az O2 dolgairól, s így most nem is tudja, hogyan is folytathatná. Csak azt tudja, hogy Miss Evenstar ismerősét meggyőznie nem kell, hiszen ezt éppen az imént mondta, de választ adnia kérdéseire igen. Tudja, a tét most az, hogy kiderül, alkalmas-e önként vállalt és most még titokban is tartott feladatára. Mert ha egyetlen ember számára képtelen elfogadható magyarázatot adni arra, mit is akarnak, s kívánnak mindenki számára, akkor hogyan is tehetné ezt százak, vagy ezrek tekintetében. Hát nem veszi le a szemét az előtte ülőről, nem néz másfelé, palástolva zavarát, mely mikor beszélni kezd, még nyilvánvaló lehet az asztalnál ülők számára, de ami – ahogyan egyre jobban belemelegszik a mondanivalójába – lassan eltűnik hangjából, s arcáról is.

- Mr. Crowle, sajnos nem érthetek egyet önnel abban, hogy tudom hogyan küzd. Ezt én sem tudom. Annak alapján, amit hallottam, s amit Ön is elmondott, csak azt láthatom, hogy mely irányokban próbált meg eddig tenni bármit is. Csak azt látom, hogy találta meg az ellenállás és az ellenvetés oly formáit, amelyekkel van lehetősége tenni másokért. Nem, talán nem ismeri az „északi szalonok” modorát, amit én sem igazán, de talán nem ismeri oly alapossággal azok igényeit sem, akik még nem kényszerültek a Sötét Negyedbe. Más a világ, amelyben igyekszünk tenni azokért, akik rászorulnak, de éppen ezért mások az eszközeink is. Azt mondja, ön tolvajokat büntet, amit megtehet, mert azok, akik a Sötét Negyedben lopásra vetemednek, rézgarast, élelmet, mások utolsó féltett értékeit lopják el, csak hogy néhány napra ételt vegyenek maguknak, másoknak, vagy olyan dolgokra költsék, amelyek tiltottak, de ott mégis hozzájuthatnak. Közép-Estrance tolvajai ennél mohóbbak. Ők a napi munkabérből, amelyért 12-14 órát dolgozik egy gyári munkás, néhány rézgarast „lopnak el”, amelyért senki sem mer szólni, különben az utcán találja magát, ahol tucatnyian ácsorognak már a helyére pályázva a gyár előtt. Ellenük kell küzdenünk azzal, hogy meggyőzzük őket, hogy ne dolgozzanak kevesebbért, mi jár nekik, vagy hogy ne fizessenek kevesebbet, mint amennyit fizetni méltányos lenne. De akár javaslatokat is tehetünk arra, hogy munkásaik biztonságán, s jólétén hogyan javíthatnának. Azt mondja, munkájukat vesztett szakembereket alkalmaz, s pótolja azt az ellátást, szakértelmet, mi hiányzik Önöknek. Mi azzal próbálkozunk, hogy a törvényről, s jogaikról tájékoztatjuk őket, s abban segítünk, hogy ne kerüljenek utcára. Nem egyforma eszközökkel harcolunk, de nem is tehetnénk ugyanazt. Azt mondja, távol tartja a lidérceket? Nos, hogyan tenné ezt meg a város legnagyobb piacán, ahol üzletek, s árusok sokasága várja el a háborítatlan üzletmenetet, amelynek biztosítását – főként a Sötét Negyed-beli alkalmi „látogatóktól” jogosan féltve azt – tőlük remélnek? Itt csak annyit tehetünk, hogy igyekszünk védeni azokat, akik jogtalanul kerülnének a „felügyelők” szemei elé azzal, hogy jelen vagyunk. És ahogy mondtam is, az orea áldásairól – ahogy Ön sem tud mindenről – kevesen értesülnek, hát arról is tennünk kell, hogy ez ne maradjon így. S ha lehet, hát arra is találjunk megoldást, hogy ne csak az ismeretek, hanem a lehetőségek is megnyíljanak mindenki előtt. Erre is keresünk megoldásokat, s ha ön olyanokat karol fel, akik elvesztették a munkájukat, mi olyanokat keresünk, akik tudásukat osztanák meg velünk csak azért, hogy elérjük a céljainkat, vagy tudásukat áldoznák fel, csak hogy közelebb kerüljenek a megoldásokhoz. Mr. Crowle, az, hogy Ön nem látja, miben is kívánunk változásokat, nem azt jelenti, hogy nincsenek, talán inkább azt, hogy mindketten saját házunk táján igyekeztünk eredményeket elérni, s elfeledkeztünk arról, hogy az összefogás sokkal szélesebb körű is lehet. – hallgat el végül, s az arc már nem sápadt, inkább határozott, s ha azt látja, azok ketten tán rosszallják mondanivalóját, hát kész a "harcra", amellyel meg fogja védeni magát, s az O2-t.




Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Kedd Márc. 28, 2023 10:49 pm




× Pour the tea ×

Calliope, Nizase és Matty




Fel voltam készülve rá, hogy azért nem fog minden tökéletesen simán menni, hiszen Matty és Nizase alapvetően más közegben mozogtak, a világ más szeletét ismerték, és nem is ugyanannak a rétegnek akartak feltétlenül segíteni a társadalomban, hiszen Matty a lehető legmélyebbre nyúlt le, ahova őt magát is vetették – noha nem tudtam miért – Nizase pedig a keményen dolgozó munkásosztály körülményeit akarta javítani… De alapvetően ugyanarról beszéltek és ugyanazt akarták, és ebbe már bele lehetett kapaszkodni. Reméltem, hogy ezt ők is látni fogják.
Matty a szokásos nyers egyenességével állt viszont neki a nőnek, aki finomabb, mondhatni porcelán törékenységű volt hozzánk képest, és csak remélni mertem, hogy ezzel nem törte meg a beszélgetést, és nem hozza annyira zavarba Nizase-t, hogy felálljon, és itt hagyja a beszélgetést.
Szerencsére pont az ellenkezője történt, újabb szóáradat következett, oly hosszú, hogy volt időm nyugalmasan kortyolgatni a teámat és még egy aprósüteményt is elmajszoltam. Talán nem volt annyira egyszerű kihámozni a lényeget Miss Nae szavai közül, de végső soron benne volt az ő küzdési módjaiknak a hogyanja, hogy a tudást terjesztik első sorban és olyan elméket igyekeznek hadrendbe állítani, akik hisznek ugyanebben a célban, és mindent megtesznek, hogy megoldást találjanak rá, ám anélkül, hogy veszélyeztetnék azoknak az embereknek a megélhetését és az életét, akiken segíteni akartak. Mattynek ilyesmire nem kellett figyelnie, amit ő ajánlott, az csak jobb lehetett az addigi nyomornál, ám a Sötét Negyedtől Északra ez a helyzet már nem volt annyira fekete fehér a viszonylagos kiszámíthatóságból. Amikor a nő befejezte letettem a csészém.
– Ha arra vagy kíváncsi Matty, az alatt, hogy mit akarok, hogy miért hívtalak ide téged, és miért gondoltam, hogy ez a találkozó jó lesz, ezt könnyedén meg tudom mondani. Szerintem te és Miss Nae ugyanazt akarjátok, ám ő és a csoportja tele van elmélettel, és viszonylag kevés a gyakorlat, te pedig tele vagy gyakorlattal, kézzelfogható dolgokkal, viszont egyedül vagy, és az sem árthat, ha a Sötét Negyeden kívül látsz mást is, mert nem csak nemesi villák és a süllyesztő létezik. Van egy köztes mezsgye, amit szélesíteni kéne. Miss Nae pedig láthatja, mit teszel, mit kell tenni ahhoz, hogy tényleg történjen is változás, ne csak beszéljenek róla.
Persze lehet, hogy mindannyiótoknak segítene, hogyha lenne a kezetekben némi nagy összeget érő nyers orea, de ne szaladjunk ennyire előre. Ezt a bombát nem biztos, hogy be akartam dobni ide, de ha már sikerült Mr. Dunn-nal legutóbb gyümölcsöző üzletet kötnünk, akkor gondoltam legalább legyen haszna annak az oreának. Persze csináltathattam volna varázstárgyakat is belőle, de sokkal jobban érdekelt, hogy ezek ketten mit kezdenének vele. Az sokkal érdekesebbnek tűnt, mint bármily, amit magamnak készíttettem volna.
– Én úgy gondolom, hogy mind a ketten profitálhatnátok abból, hogyha megosztjátok egymással a módszereiteket, vagy akár az egész mozgalmat egyetlen egységbe lehetne kovácsolni, ami egész Estrance-re kiterjedhet. – tettem még hozzá. Nagy vágyak voltak, nem is gondoltam, hogy megvalósulna, de az esélyét meg kellett adni.

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Szer. Ápr. 05, 2023 6:37 pm




×Teadélután×

Callie, Nizzi & Matt




Callie szerencsére felettébb egyenesen fogalmazta meg, hogy valamiféle szövetséget akart kötni köztem, és a felettébb hevessé váló Nizase között. Ahogy a nő szónokolt szinte lángra kapott a vörös haj az arca körül, még a szeme is máshogyan csillogott. Bárhogyan is vélekedtem magamban a társaságról, akinek a nevében eljárt, azt be kellett ismernem, hogy ő teljes elhivatottsággal hitt benne. És engem is sokan neveztek már bolondnak azért, amit el akartam érni.
Két kézre fogtam a teáscsészémet és szórakozottan forgatni kezdtem az ujjaim között.
- Elmondom, mi az én tapasztalatom, Miss Nae. A sötétből, a süllyesztő legmélyéről. Minden ember, aki a mai napon ezeket az utcákat tapossa már úgy született, hogy a lejtőn csúszik lefelé. Nem tudja, mit vettek el tőle, nem tudja milyen lehetne máshogyan. Nincs máshogy, nem is volt, amióta az eszünket tudjuk, ezért nem is lesz. Ilyen a világ. Ahhoz, hogy valaki akárcsak elképzelhesse, hogy lehet máshogyan is, hogy a gazdagoknak nem kell feltétlenül kizsákmányolniuk a szegényeket, hogy a gyári munkásoknak nem kell lenyelni minden sértést, ahhoz ennek a világnak véget kell vetni. Ahhoz pedig a szavak nem elegek. Viszont ha hajlandóak áldozatot hozni azért a szép célért, amit hangoztat...
Egy pillanatra megálltam és belekortyoltam a teába. Általában ez volt az a pont, ahol a legtöbb hős kedve elment a megváltástól, és ahol a legtöbben visszafordultak. Mert aki tovább ment, az vagy őrült volt, vagy nem egészen őszinte. De ha Nizase mégiscsak előre akart lépni, és nem hátra, akkor ezek szerint létezett egy csapatnyi hozzá hasonló dühös ember közel az északiak fellegváraihoz. Egy csapatnyi ember, aki talán kanócot formálhatott nekem.
- Az embereknek erőre van szüksége, Miss Nae. Persze szépen hangzik, hogy mindenkit meggyőznek, hogy senki ne dolgozzon áron alul egy zsugori faszkalapnak, de a kevés pénz is több a semennyinél, és ameddig csak egyvalaki van, aki megragadná a keveset, addig mindegyik kapálózni fog utána. Ennél sokkal hatásosabb, ha... mondjuk leég a gyára ennek a zsugori fasznak. Aztán a következőnek, meg egy másiknak is, aki hirhedten rosszul bánik a munkásokkal. Vagy ha elvágják a torkát a főbérlőnek, aki a szegények utolsó rézérméit kéri egy patkánylyuknyi munkásszállóért.
A büntetés félelmet generált, a félelem pedig erőt annak a kezébe, aki keltette. Viszont Miss Nae társulatának is be kellett vállalnia, hogy ezek után nem alszanak majd békésen.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Szomb. Ápr. 08, 2023 11:44 am




Reggeli a Kiugrott Fogaskeréknél



Calliope Evenstar, Mathias Crowle & Nizase Nae


-----------------:O:-----------------


A csésze ott áll érintetlenül előtte az asztalon. Talán fel sem tűnik neki, hogy ugyanazt teszi, mint első találkozásukkor, a Konyhán. Csak ül, és hol az egyikre néz, hol a másikra, keskenyre préselt ajkai talán elszántságról tennének másoknak tanúbizonyságot, de most főképpen csak azért teszi a lány, hogy képes legyen végighallgatni mindkettőjüket anélkül, hogy felpattanjon, s hagyja faképnél a furcsa párt. Most először gondolja azt komolyan, hogy rossz ötlet volt a találkozó. Most először látja azt, hogy képességei és tapasztalatai kevesek, sokkal kevesebbek, mint hitte. És hogy a bátorsága is az.

- Nem, Miss Evenstar, azt hiszem, ebben talán téved – szólal meg végül mégis, bátorsága utolsó morzsáit kapargatva össze, miután Matthew Crowle ajánlatát meghallja. – Úgy látom, Mr. Crowle nem megosztani kívánja a módszereit, inkább úgy gondolja, az a helyes és eredményes út, amelyet ő követ, s amelyet talán nekünk is kellene. Nem vitatni akarom azt, hogy a Sötét Negyed biztosan hálás a gondoskodásáért, s hiszem, hogy abban a közegben jól méri fel azt, hogy mit tehet, s hogy mit kell tennie. Én… - zavartan hallgat el, hiszen nem önmagáról van szó, s nem csak az ő véleményéről, életéről. - Ugye fel sem merült egyikükben sem, hogy mi bármilyen módon is szeretnénk abba beleszólni, hogy hogyan válogatja meg a módszereit és intézi az ügyeit bármelyikük is? S úgy hittem, ilyesmi önöknek sem áll szándékában. Éppen ezért mondok most ellent az úrnak, s gondolom azt, hogy talán nem feltétlenül dönt a mi dolgunk felől he… - azt akarja mondani, hogy „helyesen”, de meggondolj magát, mert azt gondolja, oktalansággal sem vádolhatja Calliope Evenstar ismerősét. – Hogy nem dönt minden szükséges információ birtokában, amikor gyilkosságokról és egyéb bűntettekről beszél, mint valós lehetőségekről – próbál megfelelően fogalmazni. – Sajnálom, hogy raboltam az idejüket, de nem vagyok biztos abban, hogy Mr. Crowle belátná, hogy segítségre van szüksége, ahogyan talán el sem fogadná azt tőlünk. És én sem gondolom azt, hogy ezekkel a javaslatokkal odaállhatok a többiek elé – rázza meg a fejét a lány. – Ha nincs más, amiről beszélnünk kellene…

Még nem áll fel, pedig úgy érzi, azt kellene tennie. Felpattanni és elfutni, aztán elfelejteni ezt az egészet. Elfelejteni a férfi kutató tekintetét és nyers gondolatait és a Konyha tulajdonosának talán éppen ezekben a pillanatokban ébredő csalódottságát. Ahogy a sajátját is. Jobb, ha erről senkinek sem fog beszélni…




Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Kedd Ápr. 11, 2023 8:25 pm




× Pour the tea ×

Calliope, Nizase & Matty




Engem nem leptek meg Matty szavai, sem a hozzáállása ahhoz, hogy szerinte hogyan lehetett volna sikereket elérni akár Közép-Estrance-ben is. Igazi változás nem volt áldozatok nélkül, ebben én is egyetértettem vele. Az emberekben túlságosan erős volt a tanult tehetetlenség, amit gyermekkoruktól plántáltak beléjük, hogy a világ már csak ilyen, ezen változtatni nem tudnak, csak elfogadni, és a szabályok között kihozni belőle a legtöbbet. Aki ezt nem akarta elfogadni, annak a fél évvel ezelőtti Ütközés most elég jó lehetőséget adott, és talán néhány évre le is fogja ez kötni az embereket… Utána az orea el fog fogyni, ahogy mindig, és minden vissza fog térni a régi kerékvágásba, hacsak a két vendégem nem talál ki valamit együtt.
Nizase pedig úgy reagált a férfi módszereire, ahogyan az egy szép lelkű Észak-Estrance-i lánytól volt várható: félelemmel. Mert a helyzet az volt, hogy beszélni nagyon egyszerű volt, szórólapokat osztogatni is, majd utána pedig széttárni a kezüket, hogy hát az emberek nem tettek semmit, nem tudták őket meggyőzni, pedig ők úgy igyekeztek. Csak éppen az talán kevés volt most.
- Természetesen senki sem akar beleszólni a másik ügyleteibe. – nyomtam meg a lényeges szót. - Ez csak egy tea, ahol két ember és egy tündér kicserélik a gondolataikat, utána pedig mindenki azt kezd velük, amit akar. Mathias nyilván nem dönt minden információ birtokában, hiszen nincs olyan, aki egyszerre rálátna mindenre. Ahogyan ön sem feltétlenül. Ezért gondoltam, hogy mindenkinek hasznosak lehetnek az új nézőpontok. – vontam vállat. - Ám természetesen nem fogjuk feltartóztatni önt, hogyha úgy dönt távozik a felháborító társaságunkból. Ez persze a mi megállapodásunkon nem változtat semmit. – mosolyogtam a lányra hűvösen. Bár kicsit csalódott lettem volna, hogyha elviharzik, legalább egyértelmű lett volna, hogy a társaságától nem szabadott várni a világ megváltását úgy valójában, csak beszélgettek róla.

Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Csüt. Ápr. 13, 2023 1:04 pm




×Teadélután×

Callie, Nizzi & Matt




A válasz elég sokat elárult Nizase Nae személyiségéről, többet, mint bármi, amit magáról mondhatott volna. Az a fajta idealista szabadságharcos volt, aki makacsul ragaszkodott hozzá, hogy a világot parfümmel és ölelésekkel meg lehetett gyógyítani, és foggal-körömmel védte az álláspontját. Látta maga előtt hol voltunk most, hová akart kilyukadni, de a két pont között csak egyetlen utat volt hajlandó megtenni, akár létezett, akár nem. Így állt az első lépcsőfokon, egy helyben toporogva és nézte az ásító semmit maga előtt, hátha híddá változik. De a semmi csak semmi maradt, mindegy hányszor toppantott bosszankodva.
De láthatóan nem csak én éreztem a naiv vádaskodást a nő szavaiból, ugyanis Callie is kimutatta egy pillanatra a foga vakító fehérjét.
- Nos, felettébb egyszerű eldönteni, hogy csak gondolom, hogy az én módszerem a jó, vagy tudom miről beszélek. - mosolyodtam el én is. - Ha elárulja, Miss Nae, hogy mi a legnagyobb eredmény, amit ön és a társasága elért a fényes Középen azzal, hogy nem mocskolják be a kezüket, elismerem, hogy tévedtem. Sőt, bocsánatot is kérek.
Nem hallottam egyetlen botrányról sem, ami tőlünk északabbra kitört volna és nem az én kezem nyomán növekedett, vagyis bármit is tett a nő rejtélyes társasága, azt annyira titokban és lapulva, hogy nem zavarták fel az állóvizet. Nem féltem tőle, hogy ezúttal lejáratna az előítéletességem miatt.
- Viszont ha nem elég határozott másokat feláldozni egy kicsivel szebb holnapért, legyenek azok nyerészkedő mágnások akár, feláldozhatná saját magát. - tettem még hozzá. - Mind szeretnénk, ha a világ könnyedén és biztonságosan megjavítható lenne, Miss Nae, de nem az. Ha azt, amiről én beszélek felháborítónak tartja, álljon ki egy térre és hangosan kiabálja azt, amit eddig csak suttogva mert. Ha bebörtönzik azután, hogy fennhangon a munkások érdekeiért zavarta a köznyugalmat, higgye el, figyelni fognak. A sajtó gondoskodik róla. Ha menni akar, menjen nyugodtan - és keressen meg, ha megunták az egy helyben toporgást és hajlandóak megfizetni az árát a változásnak.
A mondat végén hátradőltem és belekortyoltam a teába. Nem vártam, hogy a nő ott és akkor felpattan, túl sok gondolkodni valót adtunk neki és egyébként is túl makacs volt. Ha azt nem fogadta el, hogy néhányaknak meg kellett halniuk a sokak érdekéért, azt sem fogja, hogy én értelmetlennek tartom az ő erőfeszítéseiket.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Szer. Ápr. 19, 2023 2:28 pm




Reggeli a Kiugrott Fogaskeréknél



Calliope Evenstar, Mathias Crowle & Nizase Nae


-----------------:O:-----------------


Hallgatja őket, ahogy egyikük hűvössége a másik cinizmusával vetekszik. Csak azért nem indul el, mert úgy érzi, összeszedetlensége még jobban felpaprikázná Matthias Crowle indulatait, s ellenérzését, és távozása menekülésnek tűnne. De annak örömét, hogy a mogorva úr rajta élcelődjön, nem akarja megadni neki.

- Miss Evenstar… - fordul először tényleges vendéglátójához, ahhoz, akitől talán kevésbé tart. - A társaságukban semmi felháborító nincs. A felháborodás értelmetlen lenne és felesleges, hiszen csak beszélgettünk, ahogy javasolta is – de aztán persze nem hagyhatja felelet nélkül a férfit sem, így a lány sápadt arcát immár ő tanulmányozhatja. Nem akarja már sem meggyőzni az igazáról, sem bizonygatni neki azt, hogy tetteiknek valóban van értelme és valóban van eredménye. - Ahogy mondtam is, Mr. Crowle, a módszerei azok, amelyekre nem tudok igent mondani. De gondolom, nem is hitte, hogy megteszem majd – talán más esetben keserű mosoly kísérné a szavakat, de Nizz most inkább falakat épít maga köré, csak hogy a higgadtság látszatát még képes legyen fenntartani. - Legnagyobb eredményt szeretne? És mihez kezdene vele? Hozzámérné a sajátjaihoz? Annak meg mi értelme lenne? – a kérdés persze költői, s ezt Matt is érezheti. - Ön más mércével mér, az ön számára más az eredmény, a siker és a kudarc. Számunkra azonban a kis eredmény sem megvetendő, az, amit ön talán semmibe venne. És azt nem hiszem, … Sőt inkább azt mondom, hogy biztosan tudom, hogy a társaságunkból senki sem egyezne bele abba, hogy hatékonyságunk mérföldköve az legyen, hogy hány halott gyárost vagy háztulajdonost, hány leégett üzemet tudunk felmutatni, vagy hogy hány évet töltünk a börtönben. Azt gondolja, ha az emberek most nem állnak ki tettekkel egymásért, majd értem megtennék? Nem, azt hiszem, az ötletei nem tetszenének a többieknek sem. Ha nincs üzem, nincs hol dolgozni, nincs pénz kenyérre, orvosra… Ha nincs bérház, mert az örökösök éppen marakodnak a tulajdonjogon és az egekbe emelik a bérleti díjat, akkor nincs szoba, ahol egy kemény nap után végre egy kicsit nyugalomra lelhetnek… Kinek lenne ez hasznára? Azoknak talán, akik a káoszban találják meg a számításukat és a zavarosban halásznak. Ön azt szeretné, ha az egész világ Sötét Negyed lenne, azokkal a szabályokkal, amiket ön is megalkotott? – az elképzelés, annak víziója, hogy minden és mindenki elszabadul, s már nem csak délen kell rettegnie a hozzá hasonlóknak, felkavarja és végre erőt ad neki ahhoz, hogy felálljon, s búcsút mondjon beszélgetőtársainak, nem várva választ a kérdésére. – Köszönöm a teát, Miss Evenstar és köszönöm a javaslatokat és észrevételeket, Mr. Crowle. Nem hiszem, hogy élek a lehetőséggel, hogy felkeressem, de persze változhat a világ, és egyszer mégis rákényszerülök erre, így hálás vagyok a lehetőségért. Csak azt kérem, ön se felejtse el, hogy ha más oldalról is szeretné látni a dolgokat, akkor az ajtóm ön előtt is nyitva áll. Nem hiszem, hogy túl nagy fáradtságába kerülne, hogy megtalálja, hol is ez az ajtó – áll fel végül, de mielőtt indulna, még próbálja tompítani a visszautasítást, s a találkozó sikertelenségében vállalt részét sem akarja kisebbíteni. – Azt sajnos nem mondhatom, hogy örültem a találkozásnak, ám azt igen, hogy hasznomra volt… Így ahogy mondtam is, hálás vagyok a találkozóért mindkettőjüknek. Calliope… Mr. Crowle – már csak egy-egy fejbiccentés marad, s ha nem előzik meg az asztalnál ülők, akkor még egy kérdés a pultnál, csak hogy ne maradjon adósa senkinek. – Egy csésze teát ittam… Mennyit fizetek?



Calliope Evenstar

Calliope Evenstar
Tündér


Előtörténet :
Csalogány

Posztok :
66

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Vas. Ápr. 23, 2023 5:20 pm




× Pour the tea ×

Calliope, Matty, Nizase




Elérkeztünk ahhoz a ponthoz, amit jobban örültem volna elkerülni, de sajnos már benne voltunk és igazából sajnos számítottam is rá, hogy belekerülünk, ez pedig a provokáció volt. Bár az, hogy Nizase társaságának milyen eredményei voltak, még jogos kérdés volt, még ha gyanítottam bele tudott volna kötni bármelyikbe, ha ez lett volna a célja, ám ami ez után jött, hogy a nő a kiállásával az eszméi miatt tartóztassa le magát az már szerintem csak szándékos provokálás volt, hogy megnézze, a lánghajú nő meddig lett volna hajlandó elmenni, ha a gyilkosságig nem. Vagy akár csak közvetett károkozásig sem. Már ezen a ponton nekitámasztottam a halántékom az ujjaimnak, mert sejtettem, hogy ebből semmi jó nem fog kisülni…
És valóban, Nizase ugyanis semmilyen eredményt vagy konkrétumot nem mondott, ahogyan annak idején nekem sem, és azóta sem tudtam megfejteni, hogy azért, mert semmilyen eredményeik nem voltak, vagy azért, mert tartott tőle, hogy Matt ízekre szedné azt a keveset is, amit elértek. Legalábbis szóban. Ezt én sem tudtam megjósolni. És itt abba is maradhatott volna a vita rész. Ezen a ponton még úgy éreztem meg lehetett volna menteni ezt az egész társalgást, de sajnos Miss Nae egy, vagy talán két lépéssel is tovább ment, honnan már nem nagyon volt visszaút: elkezdett találgatni és kérdésbe öltöztetni egy vádat.
Felsóhajtottam, de nem tartóztattam a nőt.
– Miss Nae. – viszonoztam a fejbiccentését, majd magához intettem egy felszolgálót. - Mondja meg a pultnál, hogy a hölgy teáját írják az asztal számlájához. – amikor pedig a lány elsietett, hogy szóljon emiatt a főnökeinek hátradőltem és Mattyre néztem. - Reménykedtem benne, hogy jobban fog elsülni. Én azt kértem tőlük cserébe a biztonságos találkozóhelyért, hogy dolgozzanak ki egy konkrét és megvalósítható tervet, hogy hogyan nézne ki a Konyhám az ő eszméik szerint. Még várom a dolgot. – vontam vállat. - Sajnálom, ha esetleg raboltam az idődet. – mondtam még a Varjúnak, bár inkább udvariasságból, mert elméletben ez az egész még mindig jó ötletnek tűnt, és akár jól is elsülhetett volna.


Mathias Crowle

Mathias Crowle
Hibrid


Előtörténet :
Madarat tolláról

Posztok :
68

Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Kedd Május 09, 2023 4:50 pm




×Teadélután×

Callie, Nizzi & Matt




Nizase Nae önmagát védte. Nem tudott mit mondani a kihívásomra, amivel valójában mindent elmondott, de az eredménytelenségétől sokkal fontosabb volt a szavak mögött megcsillanó gondolkodásmód.
Ő is ugyanolyan volt, mint a nemesek.
Azok, akiknek bántotta az önérzetét és a tökéletes jóságukról alkotott képét a tény, hogy rajtuk kívül az emberek - hogy másokról már ne is beszéljünk - nem éltek jól, szóval megpróbáltak ezen változtatni, hogy elcsitítsák azt a halovány hangot a lelkükben. Nem másokért; saját magukért. Miss Nae pont ugyanolyan volt, mint Kayne Westerburg.
Elkezdhettem volna vitatkozni vele, de ezek után nem volt értelme. Így már egyértelmű volt, hogy két különböző oldalán álltunk ennek a harcnak. Hiába próbáltam volna meggyőzni, hogy az eredmények csak eredmények, amiket nem az határoz meg, hogy az elkövetőik mennyire tartják fontosnak őket, hanem hogy mekkora változást hoznak. De ők nem változást akartak, csak magukat jobban érezni a sutyorgással Callie pincéjében. Talán élvezték az izgalmat, amit a tilosban járás hozott, de csak addig, amíg biztosan nem égett a körmükre.
És még ő akarta az én látásmódomat tágítani.
- Ez esetben istenek önnel, Miss Nae. - mosolyogtam rá búcsúzóul, aztán hátradőltem és elgondolkodva piszkálgattam a kiürült teáscsészét. Callie tessék-lássék bocsánatkérésére csak vállat vontam. - Csak félreismertél valakit, megesik. Elismerem, ígéretes lehetőségnek tűnt, elsőre talán én is ráharaptam volna. De hát ilyenek ezek az északiak. Ahogy mindig, öröm volt látni, Csalogány. - biccentettem felé a kalapomat, mielőtt a fejembe nyomtam és néhány érmét az asztalon hagyva kifelé indultam.
Szép lett volna, ha a munkám ennyire könnyen alakul, de a legelejétől tudtam, hogy nehezebb lesz.

Ajánlott tartalom



Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló! Empty Re: Csak egy tea, nincs itt semmi látnivaló!

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.