Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Go down
Luna S. La Croix

Luna S. La Croix
Lidérc


Előtörténet :
Fiatalság, mennyi öröm és mennyi kín

Posztok :
23

Luna Serenity La Croix Empty Luna Serenity La Croix

Hétf. Márc. 27, 2023 6:24 pm







Luna Serenity La Croix

Faj/alfaj: Lidérc

Foglalkozás: Keresi magát az embervilágban

Külső leírás: Nálunk mindenki úgy nézett ki, ahogy én, legalábbis saját családunkban. Az engem körülvevő legközelebbiek-és általában törzsünk tagjai vettek csak körbe, mivel nemes főcsaládunk nem szívesen eresztett össze az alantasabbakkal.
Jellemzően hosszú hajúak voltunk (még a férfiak is, ám ez nem jelenti, hogy ne lettek volna maradéktalanul férfiasak) fehér tónusú, sápadt bőrrel, halovány szürke szemekkel.
Arcunk bár beesett és minél beesettebb, annál szebbnek lettünk mondva egymás között, tekintetünk minnél ridegebb, annál vérremenőbbnek, mely jelző csak pozitívként szolgált ott, hol felnőttem La Croix tornyában és a hozzá tartozó lidércmétékben mérve pompázatos birtokon.
Sosem örültek a nőnek, egy családba elég volt legfeljebb kettő, hiszen egy tenyészkanca szülhette sorban a nagynevű, kegyetlen hím utódokat. Az én családom különösen szerette a hatalmat és szert is tett rá. Anyám egyetlen lánya vagyok, a legkisebb, hacsak száraz öle nem produkál még utánam valami egészségeset, beteg, halva született csecsemőinket ugyanis megesszük. Nem én, de atyám, bátyáim közül néhányan (az érdemesek) kóstoltak már halott gyereket. Talán nem is olyan meghökkentő, hogy gyomrom fordul fel odahaza mindenkitől (majdnem)
De térjünk vissza arra hogy néztem ki, mert ez még odaát, nálunk is igazán fontos volt, legalábbis nekem, akinek más érdem elvileg nem juthatott volna. Vlószínűleg nagy szerencse, hogy nem lettem kifejezetten csúnya, bár törékeny és vékony testalkatú, ami nálunk azt jelenti beteges, nem tudok majd elég fiúgyermeket szülni.
Arra próbáltak megtanítani ezért, hogyan csábítsam el más családok védtelen bolondjait, hogy szépen rátegyük a kezünk javaikra. Én voltam a csali és még sok minden más, noha koromról sokszor hazugságok keringtek, mert minél fitalabb voltam, annál kelendőbbnek számítottam, márpedig serdülő kamaszlánynak tűntem, aki oly messze van még az édes tizennyolctól, mint azok a bizonyos, megfejthetetlen csillagok az égen.


Jellemleírás: Azt már tudom milyennek nem szabadott volna lennem, ennek ellenére éppen az ellentéte voltam mindennek, amit elvártak tőlem, egy kifacsart, groteszk hiba - és mégsem bántott érte senki, mert nem hagytam.
Bár fele annyira sem vagyok undorító, mint családom többi tagja, magamra húztam egy fajta nyers, belső erőt, önállóságot és nemesi tartást, azoknak vékony felszíni rétegét, melyeket szelektálva megfelelőnek tartottam, hogy a magam számára kiépüljön ez a személyiség.
A kíváncsi-betegesen, mindenbe beleszagoló, összeráncolt homlokkal érdeklődő, távolságtartó, mégis szemtelenül közelmerészkedő fennség, aki maga dönti el mikor fordul ki a torony kapuján és mit vesz a szájába. Imádok enni ugyanis, folyton zabálok, de nem mindig vért (vagy tündéreket, fuj)
Igaz, hogy az étkek nagy részét sokkal véresebben szeretem, mint mások. Vagy, hogy a modorom talán sosem lesz emberi mértékben mérve kisasszonyos, ellenben érces és gunyoros, félelmet és alázást nem kímélő (ha az illető szerintem megérdemli) és csúfolódó, mert Estranceban minden annyira gyenge ahhoz képest, hogy bátyáim odahaza farkas karommal piszkálták a fogaikat. Úgyhogy a tűrőképességem legendás, mondhatni semmi sem hat meg, ami másnak ijesztő, mert az én ingerküszöböm már három éves koromban kiütötte a levágott lábujj készletem, vagy atyám levágott ellenségeinek hajából készített játékbabám.
De sokkal kevésbé vagyok lidérc, mint mások, ez tény, bár elég eszes hozzá, hogy remekül titkoljam. Hányni mindig csak titokban mertem például és jó képet vágtam a legmorbidabb butaságokhoz is, mint kínzások, csonkolás, vagy épp családom specialitása - a nekromancia. Utóbbi tudományágat ráadásul megkedveltem, így az az érzésem, bármennyire is próbáltam ellenállni, mégis került belém egy kis morbiditás.

Különleges képességek


Először is beszélnünk kell Ash-ről, aki egy HULLA és azért készítettük Mortimer bátyámmal, hogy legyen egy korban hozzám illő, élőhalott szolgám, aki úgymond pajtásként néha megtartja a kezébe adott kártyalapokat, ha nem találom a jokert. Ash-t az én vérem táplálja, kell is bele anyag, cserébe azonban segít levadászni azokat az áldozatokat, akiket reményem szerint annyira nem fogok sajnálni, vagy halálig csapolni. A lényeg, hogy kissé morbid "humorú" barátként tökéletesen beválik és inkább tartom ennek, mint testőrnek, hiszen ő inkább sokszor igaz, nagyon groteszk módon, de vicces. Szokott érdekes dolgokat csinálni a szájával, felfújja két oldalt az arcát, fintorog, vagy hirtelen nekiáll szórakoztatni, például almákkal zsonglőrködni. Igazából azért készült, hogy bébiszitter legyen, méghozzá az enyém, nagyjából tizenöt éves koromban, így nem kifejezetten vérmes, csak ha éppen úgy akarom. Estranceban talán sor kerül rá, irányítani ugyanis megtanultam, igaz csuklyás köpenyt kell majd húznom a fejére. Szóval, ha láttok egy hullával járkáló "kislányt" akkor az én leszek.

Minden tiltás ellenére, és mert némi befolyással legkisebb lánykaként valóban voltam a bátyáimra, rávettem őket, hogy képezzenek ki legjobb tudásuk - és az én szorgalmam szerint. Mivel semmi másom nem volt, kitartásom legalább akadt.
Így alapvető nekromanciai ismeretekkel rendelkezem - kösz Morty
Aglis vagyok, könnyedén járok a csapdák között, hála az én kínzóeszközöket készítő, mégis lelkes zugakadálypálya építő bátyámnak  Rowannak, aki úgy gondolta remek játszóteret készít majd számomra, röpködő, láncra függesztett golyókkal, amiket ki lehet kerülni, tüskés neked támadó nyilakkal, rejtett szakadékokkal, faltörő kosokkal, amely néha gyomron vág. Imádtam ott játszani és reflexeim neki köszönhetem, Rowan a legjobb.
Kedvenc bátyám mégis Rhett, akit rávettem, hogy vívni tanítson, így magamnál hordom nagyméretű tőröm (neki kicsi) amivel bánni is tudok. Rhett azonban szintén fekete bárány a családban és nincs már odahaza, a sötét erdőt járja, állítólag. Célom többek között az, hogy őt keresem, és mert nem hiszek a pletykáknak, szerintem a városban lesz!

Felszerelés


Ash, a halott
egy kis tőr




Játékvezető


Aktív játékok:

Játék címe (akár linkként)   -  Partner (szintén lehet link a profilra)  
Rövid leírás a játékról, mi volt a kirobbantó incidens, mi történt és hogyan végződött.

Befejeződött játékok:
Játék címe (akár linkként)   -  Partner (szintén lehet link a profilra)  
Rövid leírás a játékról, mi volt a kirobbantó incidens, mi történt és hogyan végződött.

Inaktív játékok:
Játék címe (akár linkként)   -  Partner (szintén lehet link a profilra)  
Rövid leírás a játékról, mi volt a kirobbantó incidens, mi történt, illetve lezáratlanság esetén megtörtént vagy nem történt meg.

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.