Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Daphne Prismblossom

View the whole list


Go down
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 6:07 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


Egy ideig csak ültem az ágyamon. Szabad Szerda volt, tehettem volna az égvilágon bármit. Mehettem volna bárhová. Szóval ültem az ágyon, a kezem között forgatva a fiolát, benne az álomdóvér-főzettel. Az egy hónap letelt.
Nem kellett volna hezitálnom, de mégis azt tettem. Voltak kérdések, amiket fel kellett volna tennem, de nem akartam, és olyanok is, amiket fel akartam tenni, pedig nem volt semmi értelme. A sorsunkat már megírták a csillagok, én most mégis kísértettem a sajátomat. És - ami a legrosszabb volt - lehet nem csak az enyémet.
Végül kinyitottam a fiolát, aztán a saját múltbéli tanácsomat megfogadva nem szagoltam bele, csak lehajtottam, mint a világ legrosszabb röviditalát.
Aztán lefeküdtem és a plafont bámulva vártam, hogy elnyeljen az álom és elragadjon. Arra a napra gondoltam, amikor Kayne Westerburg léghajója lezuhant, mert a Birodalom trónörököse nem akart a trónra ülni az apró macaronok sütése helyett. A zuhanásra, a lángokra, a lezuhanó törmelékre. Választhattam volna szebb környezetet is, de valószínűleg ennél kevés dolog volt emlékezetesebb.


Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 6:18 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



Sokadjára csináltam már ezt, de most először tettem önös érdekből. Nem mondtam meg senkinek, nem kellett tudniuk, és talán hülyeség is volt. Talán nem is sikerül. De akkor is meg kellett próbálnom. Minden kisfiú arról álmodozik, hogy milyen lehet az apjával felnőni, ha nem volt nekik, és akkor is, ha volt, de korán elvesztették. Talán én tartoztam a szerencsésebbek közé, mert legalább az a kevés emlék, ami volt, az szép volt, és nem kellett tartanom attól, hogy idővel kiderül, hogy egy világi rohadék volt. Ám visszautazni a múltba, és beszélni onnan valakivel, nem pedig csak láthatatlan szemlélőként létezni a legjobb esetben is rizikós volt. Szóval, ahogy ilyenkor szokásom volt, nem szóltam senkinek, csak lehajtottam két újabb kortyot a főzetből, mint már annyiszor. Egészen kezdtem megszokni az ízét, pedig szar volt.
Próbáltam koncentrálni. Estrance, léghajóbaleset, csak nem lehetett belőlük olyan sok. Végül megjelent a szemeim előtt a múltbeli város képe. Nem olyan volt egészen, mint a saját jelenemben, de azért voltak dolgok, amik állandók maradtak a legnagyobb viharok közepette is. Az obszervatórium. Az akadémia bronz épülete. A fal. Nem mintha olyan sokszor jártam volna itt, de az a néhány alkalom beleégeti ezeket a nevezetességeket az ember retinájába. Meg a félfaunokéba is.
Nem kellett sok, hogy meglássam a két léghajót épp az ütközésük előtt. Felrepültem egy közeli ház tetejére, de még tisztes távolságba, aztuán leültem, és vártam. Vártam, és nem gondoltam arra, mi lesz, ha nem jön el, ahogyan arra sem, hogy most vajon mennyi időnk volt. Reméltem, hogy nem csak addig a pillanatig fog tartani, ameddig a két monstrum egymásnak megy, az igazán csalódás lett volna.
Mi van ha nem jön el?
De talán ami még rosszabb volt… mi van, ha igen?
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 6:31 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


Nem is tudtam, hogyan kerültem oda, ahol voltam - épp egy sikátorba Estrance középnegyedének két háza között. Nem is akartam tudni. Féltem, hogy ha megpróbálok az egyszerű álom határain kívül gondolkozni, az kitép a múltból és az egész nagy elhatározás a semmiért volt. Így inkább csak kissé megrogyasztottam a térdeimet, aztán eltűntettem néhány száz fontot a súlyomból és elrugaszkodtam, felfelé szállva a levegőben. Egy idő után a föld vonzása csak észbekapott, még ha annyit is nyomtam épp, mint egy levelibéka, és visszarántott az egyik ház lapos bronztetejére. Innen egészen jó kilátás nyílt a város felett éppen egymás felé tartó gépszörnyekre. Az egyikük gyomrában Daphne, a kapitány és én éppen azt próbáltuk elérni, hogy hogyan kerüljük el a katasztrófát, mielőtt feladtuk volna. Érdekes volt külső szemmel nézni azt, amit belülről is átéltem - de csak addig, amíg meg nem láttam egy közeli tetőn a magányos alakot.
Ikaros nyurga volt, legalább annyira, mint én és Moira, de balszerencséjére ugyanolyan vékony is. A haja szőkéjét nem tudtam, honnan örökölte. Valószínűleg az anyjától, de ilyen veszélyes gondolatokkal még ráértünk foglalkozni. A lába már nem faun volt, ellentétben a szarvakkal a fején és a farokkal a gerincén, ahogy a szárnyait sem tőlem kapta. Nagy szárnyai voltak, talán nagyobbak, mint bármelyik tündérnek, akit valaha láttam.
Tettem néhány lendületgyűjtő lépést, aztán megint elrugaszkodtam, át arra a tetőre, amelyiken ő állt és a katasztrófát figyelte.
- Eláruljam a végét, vagy szeretnéd lépésről lépésre átélni? - kérdeztem egy halovány mosollyal, miközben hagytam a tényleges súlyomat visszatérni a testembe. - Sajnos nem olyan érdekfeszítő, mint a történet mögötte.


Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 6:37 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



Megpördültem, amikor meghallottam a hangot – apám hangját – a hátam mögül. Hát eljött. Nem tudtam, hogyan kellett volna éreznem magam, a szívem összerándult, de túl is csordult. Ezeket az érzéseket szoktam általában elmés visszavágások és megjegyzések mögé rejteni, és csak megvárni, ameddig elmúltak. Mindenesetre hagytam az arcomra egy félmosolyt kiülni.
- Gyanítom összeütköznek, és legalább az egyik ki fog gyulladni. Mivel a házak felett vannak a törmelék meg fog rongálni néhány épületet, és lesznek személyi sérülések is. Miért pont ez a pillanat? – kérdeztem inkább. Elég léghajót láttam már leesni ahhoz, hogy meg tudjam tippelni egy ilyen baleset kimenetelét, de nem értettem, az apám miért pont ilyen körülmények között szeretett volna találkozni velem. Miért épp ez jutott eszébe?

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 6:44 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


Leültem Ikaros mellé és kinyújtottam a lábamat a magasságba. Személyi sérülések. Pragmatikus módja volt ez annak, hogy lesz, aki meghal és lesz, aki összeég. És ők a szerencsések.
- Azért, mert annak függvényében, hogy hogyan végzem a dolgom ez talán egy lehetséges sinarini polgárháború első mozzanata. - feleltem a léghajókat figyelve, de anélkül, hogy Ikaros felé pillantottam volna felemeltem az egyik kezemet. - De ne lődd le a poént, én szeretném végignézni - a magam idejében. Mellesleg éppen ott ülök, azon a léghajón. - mutattam Kayne gróf csak nekünk kibérelt járművére. - Megtaláltad, amit kerestél? A Lughnasadon.


Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 6:57 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



Közelebb akartam óvakodni a tető széléhez, de apa épp most ült le mellém, és bár mindig nehezemre esett a fenekemen maradni, most azért megerőltettem magam.
- Evangeline néni… az álmodó, aki segít utazni, vén banya, de sokat látott már… szóval szerinte nem szabad látni magunkat. Bár lehet ezt csak a jövőre értette. – vontam vállat végül. - De ha már itt vagy, akkor az azt jelenti, hogy te szerencsésen leértél, és ez a fontos. – vigyorodtam el. - És nem lövöm le a viccet. Igyekszem semmi fontosat nem lelőni előre, bár azt hiszem az, hogy ki ül a Sinarini trónon éppen nem is igazán fontos. Úgyse csinálnak semmit sose, ameddig valami nincs közvetlenül az ő küszöbükön.
Ez után a gondolataimba mélyedtem. A Lughnasad. És az az átkozott hely. De tény, hogy a találkozás a nénikémmel a múltban sokat segített, mert legalább tudtam merre induljak el.
- Csak még több kérdést találtam, megoldást nem. – nyújtóztam ki végül fölfelé, és egy kicsit a szárnyaim is megmozgattam. - De ez azt hiszem mindig így van a nagyon ősi dolgokkal, főleg hogyha olyanok hagyták itt, akik sokkal többet tudtak a világ működéséről, mint amit mi valaha fogunk. Fegyvert reméltünk, az nem volt.
Igazából a legnagyobb problémám az volt, hogy ötletem sem volt mennyit árulhattam el neki. Legszívesebben mindent ráöntöttem volna, de nem tehettem meg. Túlságosan kockázatos lett volna.
- És ti? Különös volt látni ott téged, Zoit, és persze Moira nénit is. Ő persze emlékezett, csak nem tudta az én időmben mikor lesz, és nem akart előre szólni.
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 7:19 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


Evangeline. Ha Ikaros idejében vén banya volt, akkor emberként talán még ő sem született meg, vagy éppen csak. Igazából fogalmam sincs mennyi idő telhetett el aközött, amit én mostnak hívtam és aközött, amit Ikaros annak hívott. De azért jó volt megjegyezni, ha esetleg szembetalálkoztam volna az elkövetkező pár évtizedben az Álmodóval, aki a jövőből visszaküldte hozzám a fiamat.
Még mindig kifejezetten furcsa volt a fiamnak nevezni, akár csak gondolatban is. Az Imbolc idején, mikor először álmodtam róla természetes volt, mert az a főzet nem csak nézelődőként repített a jelenbe, de megtöltötte a fejemet azokkal a gondolatokkal, amiket akkor fogok érezni. De akkor Chryse oltára még a közelünkben volt - csak remélni mertem, hogy Estrance nem rejtett hasonlót.
- Faunok nem félnek a zuhanástól, ezt egyikünk se tanította meg neked? - mosolyogtam rá vissza. - Voltam már nagyobb kecskeszorítóban is. Vagy hát leszek, ez után. Lidércek karmai között, valahol arrafelé. - mutattam el a Sötét Negyed peremének irányába, ahol a Gourmet vacsorák zajlottak - amibe kis híján belehaltam. - Meg az őshazájukban is, egyszer.
Csodálkoztam, hogy ezekkel nem szórakoztattam - vagy fogom - a fiamat, azért elég nagy hőstettek voltak ezek, ha kihagytam néhány gyomorforgató részletet. Talán a jövőbeli énem meg akarta kímélni Ikarost ezektől a veszélyektől, de ahogy láttam már nem volt gyerek. A karján sorakozó bőrrajzok ezt elég egyértelműen bizonyították.
- Hány éves vagy most, Ikaros? Csak kíváncsiságból.
Nem akartam számolgatni, sem a saját halálom, se az ő születését. Csak azt akartam tudni, mi ült mellettem; egy gyerek, vagy egy férfi.
Adriata szerelmére, kezdek úgy gondolkozni, mint az apám.
- Moirától mást nem is vártam. - forgattam meg a szemem. Persze, hogy drága ikerhúgom nem könnyítette volna meg a fiú dolgát, még akkor sem, ha az ő arcát - is - viselte. - De ezek szerint ő él és virul. Jellemző.
Valamiért mindig azt hittem, hogy a világ nem lesz úgy, hogy csak az egyikünk van benne, de úgy tűnt végeredményben Moira csak legyőzött.
A Lughnasad emlékére viszont egy pillanatra kirázott a hideg, ahogy megint megcsapott az a lehetetlen és elképzelhetetlen erő, mi ott, abban a barlangban.
- Jobb, ha békén hagyjátok azt a helyet. Nem fegyver volt ott, és nem is olyasmi, ami segíthetne megnyerni bármilyen háborút.


Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 7:31 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



Államat a tenyerembe ejtve félrebillentett fejjel hallgattam. Azokról a kecskeszorítókról én is tudtam volna mesélni, de az biztos, hogy apámnak is megvolt a maga része a kalandokból.
- Már nem vagyok gyerek… – kezdtem volna bele a szokásos mondókámba, amit Moira néninek is annyiszor elmondtam már, meg mindenkinek, aki ebben a különös múltban ahol ültem már felnőtt volt. Ám a természetesség, amivel apám tálalta… - Hát igaz volt? Valóban jártál a lidércek őshazájában? Milyen volt valójában? Rettenetes helynek képzelem… Én nem voltam más világokban. – mondtam kicsit csalódottan. Pedig érdekes lett volna, és ki tudja mi mindent találtunk volna ott! Talán nyomokat. Magyarázatokat. Győzelmet. Bármit.
- Negyvenkettőt töltöttem a nyáron. Emberek között sok, faunok között kevés. Itt is két világ közt rekedtem, ahogy mindig, de ez legalább idővel elmúlik. – nevettem fel. Nem lehetett vele mit tenni, ígyhát inkább nevessünk rajta, minthogy sírjunk. Amikor viszont Moirát említette elhervadt a mosolyom.
- Él, de azt hiszem túlzás, hogy virul. Az űrt, amit te hagytál nem töltheti be semmi, bár azt mondja ezt nem értheti, aki nem iker. Szerencsére a kuzinjaim adnak neki elég elfoglaltságot, meg hát én is adtam, amikor végül hozzá kerültem, és Psyché jelenléte is jót tesz neki. Gyakorlatilag felnevelt.
Tudtam, hogy apámnak és Moirának megvoltak a maguk nézeteltérései, alapvető dolgok, amiket nem tudtam mennyire tudtak végül rendezni. De ahogy mindig az idő náluk is lecsendesítette a hullámokat. Azért azt hiszem ezt nem ártott, ha tudja, hogy bármi is volt közöttük a múltban és akár megbékéltek egymással végül akár nem, Moira néni ott volt, amikor a legnagyobb szükség volt rá. Nekem mindenképp, de közvetve így talán neki is.
- Békénhagyjuk. Közben hol tartunk? – dőltem előre a baleset felé.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 7:58 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


Az egyik szemöldököm nagyon lassan felmászott a homlokom tetejére, miközben féloldalasan Ikaros felé néztem.
- Feltételezted, hogy nem igaz? Vagy a jövőben rászoktam, hogy hazudok a saját fiamnak? Az még azért tőlem is elég kegyetlen lenne.
Vagy csak akkora képtelenségnek hangzott, amekkora volt is valójában, és Ikaros egy szavamat sem hitte el. Amiért igazából nem tudtam hibáztatni, mégis ki vette volna be, hogy megjártam a lidércek őshazáját.
- Rettenetes. - feleltem a lidércvilág kérdésére. - Mintha egy világ csontjai lennének. Nem igazán élt rajta semmi, csak túlélt inkább. Nagyon remélem, hogy eleget tettünk és már messze úszott innen a csillagtengerben, ahogy ők hivatkoztak rá.
Talán a Fekete Erőd Gyermekei ellen küzdöttek? Vagy Vahe valamelyik másik szörnyeteg faja ellen, ami a világra szabadult egy újabb Ütközéssel? Igazán meg kellett volna kérdeznem, de valamiért féltem a választól. Talán attól tartottam, hogy én hagytam ott magam után valamit, amivel neki kellett foglalkoznia.
Negyvenkét évesen. Igaza volt, emberek között már idősnek számított volna, faunok azonban még talán gidának nevezik. Bár ki tudja, Chloe se volt sokkal idősebb, mikor feleségül ment Ares Firesonghoz.
A két világra összeráncoltam a homlokomat. Emlékeztem, halványan ugyan, de valahol ott derengett az emlék arról, hogy már gyerekként is ettől tartott. Akkor, amikor a nyakamban ült, a Peremen.
- Szeretnék valami okosat mondani, Ikaros, de sajnos a bölcsesség még várat. De én is két világ között voltam, faunnak túl gyenge, embernek túl faun. De te mégis megszülettél, szóval valamit csak jól csináltam. Nem mint faun, vagy mint egy diplomata, csak mint Moros.
Az ilyen mély témák után Moira kérdése szinte sémába illett. Ezek szerint az ikertestvéremnek mégiscsak fájt, mikor kitéptem a lelkének azt a darabját, ami velem volt, egyelőre viszont nem tudtam, hogy mit kezdjek ezzel a hírrel. A mostani Moira valószínűleg ezt is csak hozzáírta volna azoknak a dolgoknak a listájára, amivel megloptam.
- Psyche? Mármint Psyche Prismblossom? - kérdeztem csodálkozva, aztán észrevettem valami sokkal nagyobb, oda nem illő részletet. - Várjunk, a kuzinjaid? Moirának gyerekei lesznek?
Mármint ha nekem sikerült, neki is elkerülhetetlen volt, de azért mégis csak meglepett.
Követtem Ikaros tekintetét és néztem, ahogy a két léghajó kérlelhetetlenül közelített egymáshoz - az egyik oldalán pedig három alak ugrott ki egy közeli tetőre.
- Már csak pillanatokra van a katasztrófa. Nézd, az ott drága jó apád, meg Estrance akkori flottaparancsnoka. Meg egy szakács, vele ne is törődj. Daphne innen nem látszik, de ő is ott repked.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 8:18 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



- Azt gondoltam csak mese. – vontam vállat bocsánatkérőn. Kicsiként persze elhittem, ittam minden szavát, de ahogy egyre idősebb lettem feltételeztem, hogy a mesék csak mesék voltak. Persze amennyi mindent azóta átéltem gondolhattam volna, hogy talán volt abban valami, amiket az öregem mondott annak idején. - De gondolom igen, mert nem hallottunk róluk. Pedig biztos van csodálatos is a világok között. Meg ezek szerint szörnyű is.
Csillagtenger. Milyen szépen is hangzott ez. Az ajkaimra újabb félmosoly húzódott, ahogy összehasonlította a helyzetünket és azt is, hogy ha én megszülettem, legalább valamit jól csinált. Igen. Jó apa volt, legalábbis az emlékeim szerint, szóval azt mindenképp.
- Azért ez mégsem egészen ugyanaz. Rólad nem látszik már rénézésre, hogy nem tartozol sehova. – mondtam miközben megmozgattam a szárnyaim csakhogy demonstráljam. - Még régen gondoltam rá, hogy csak levágom őket. De szeretek repülni, azért kár lenne, idővel meg megszoktam, hogy elsőre mindenki meglepődik, két mondattal letudom, hogy igen-igen, félvér vagyok, és ha egyszer megnősülök remélem a feleségem alakváltó lesz és álmodó, csakhogy az én gyerekemnek már a teljes repertoár meglegyen. – tényleg ezt szoktam mondani. Persze ilyen nő még a láthatáron sem volt, de azért álmodni lehetett.
Persze apám nem mindent csinált jól azért. Például elég rosszul csinálta azt, hogy meghalt. Psyché említésére bólintottam, nem értettem ezen miért ütközött meg ennyire. Azt már jobban, hogy a kuzinjaim létezésén miért.
Felnevettem.
- Miért, azt gondoltad Moira néninek sose lesz senkije? Meglepően sok kuzinom van innen-onnan, bár a többségükkel csak egyszer-kétszer találkoztam. De azt hiszem ez megint olyan poén, amit nem lőhetek le.
Végülis elég gázos lett volna, hogyha elmondom ki lesz Moira nénikém férje, és ha apa találkozik vele majd rá is bök vagy ilyesmi. Nem, ezeket jobb volt első kézből látni azt hiszem.
Felálltam és előre mentem, hogy jobban lássam a balesetet. Persze apát rögtön kiszúrtam, ahogyan a többieket is, ahogyan elhagyják a süllyedő léghajót. Ez után pedig valóban jött az ütközés és a robbanás, fényes lángokkal, majd persze a sikolyok is. Megráztam a fejem. Nem szerettem a sikolyokat.
- Kockázatos ugrás. Már tudom honnan örököltem a vakmerőségemet, bár engem emiatt többnyire szidni szoktak. Nem lehetett túl régen, mármint neked, pont úgy nézel ki mint most.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 8:40 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


Valójában a világon minden csak mese volt, csak némelyik a valóságból merített ihletet. De ezek szerint én vagy nem voltam elég kreatív fikciót kitalálni, vagy elég őrült életem volt, hogy egy betűnyit se kelljen ferdíteni rajta.
- Talán, végülis Tír na nÓg is egy a világok közül. Már az ős Tír na nÓg.
Nem akartam tovább fájdítani a szívét, mert arra is emlékeztem, hogy én végül sosem vittem el oda. Nem mutattam meg neki az erdőket, ahonnan elmenekültem, az oltárokat, amiknél lopott magányomban imádkoztam. A sziklát, ahol legyőztem a saját apámat. Pedig kérte tőlem, legalább is a jövő-emlékben, én pedig csak hárítottam.
Ahogy mindig.
- Nem, tényleg nem ugyanaz. - ismertem el, miközben elfordítottam a tekintetem az összecsapódó gépmonstrumok felé. - Ezért nem is tudok megnyugtatót mondani. Talán csak annyit, hogy legalább téged nem köt senki elvárása. Te lehetsz, aki csak akarsz. Ha nem vagy faun, és nem vagy... fénytündér? Éjtündér? Akármelyik is, egyik nép sem várhatja el, hogy olyan legyél, mint ők, Ikaros. Ez pedig, bár most nehéz annak látni, de egy erő.
Legalább is én ebbe kapaszkodtam volna az ő helyében. Ha engem nem kötött volna a klánom neve, meg a fajom elvárásai, nem kellett volna makacsul ellen tartanom nekik. Talán fele ennyire sem lettem volna keserű vagy cinikus. Talán egy kicsit.
- Ami azt illeti, magamról sem hittem volna, hogy lesz valakim. És mivel Moira elég sokban hasonlít rám, őt sem annak az elköteleződő típusnak ismertem meg.
Csak ahogy ezt kimondtam markolt bele a gerincembe a jeges felismerés, ami eddig végig ott volt előttem, én mégis annyira le voltam magammal foglalva, hogy nem vettem észre. Hogy csak ketten sétáltunk a Peremvidéken. Hogy Moira nevelte fel, mikor én már nem voltam. Hogy sosem beszélt valaki másról.
- Ugye nem miattam nem az anyád volt veled azután, hogy én... Ugye nem én üldöztem el? Vagy hagytam magára?
Nem volt egészséges kapcsolatom a női nemmel, ez a probléma megkerülhetetlen volt. De hogy a saját fiamat is megfosszam az anyjától... Valamiért ez a gondolat úgy ült meg a gyomromban, mint egy jégszilánk.
A léghajó közben az egyik tetőnek csapódott, Estrance büszke épületeiből pedig törmelék zuhogott az utcákra. A múltbeli énem lassan leereszkedett, a két emberrel és a szarvamba kapaszkodó Daphne-val, hogy segítsen kiszabadítani a sebesülteket.
De kit akartam átverni, engem aztán nem érdekelt néhány ember halála, csak a saját hírnevem. És aznap éppen hőst akartam játszani.
- Akkor kaptál jót és rosszat is tőlem. - mosolyodtam el fanyarul. - Nem volt régen, talán néhány hónapja.


Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Hétf. Okt. 16, 2023 8:54 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



- Megnézném az ősi Tír na nÓgot. Az itteni részében voltam. Nagyrészt kíváncsiságból, de dolgom is volt arrafelé. Gyönyörű hely egyébként, ha csak a természetet nézzük, azokat nem, akik benne élnek. – mosolyodtam el fanyarul. Meglepő módon én az embereket szerettem a legjobban. A saját népemtől nem kaptam sok jót összességében – egyik népemtől sem – csak egyénektől, az emberek viszont már megszokták a rengeteg más fajút, és hozzám is nyitottabban álltak. Szerettem a pörgést, a bátorságukat, az újra való nyitottságukat, még akkor is, hogyha közöttük is voltak jók is meg rosszak is, de az meg mindenhol volt.
Amikor elkezdett tippelgetni mi lehetett a másik felem csupán a szemöldököm rezzent meg, és a szárnyam is, de mivel gyorsan tovább is haladt a gondolatmenetben, ezért inkább nem erősítettem meg és nem is cáfoltam meg semmit. Azért szerintem az éjtündért magától is gyorsan kizárhatta. Általában fénytündért szoktam mondani, hogyha valaki rákérdezett.
- Nem akarok olyan lenni, mint mások. Eleve elég esélytelen, szóval inkább bedobom a közösbe én is, ami nekem van, ahogy a többiek is. Az emberekkel jól elvagyok egyébként. Kár, hogy gyorsan öregszenek, de azt hiszem éppen ezért gondolkoznak úgy, ahogy.
Akartam, hogy lássa, nem voltam elveszve a világban. Nem voltam feltétlenül magányos minden furcsaságom ellenére sem. Voltak akik elfogadtak, voltak barátaim, voltak, akiket nagyra becsültem, és ez elég volt. Inkább csak az volt a gond, hogy nem volt hely, ahol letelepedhettem volna úgy igazából, és bár most még kielégítettek a kalandok, tartottam tőle, hogy ilyen hely később sem lesz soha.
Utána pedig jött az téma, amit szerettem volna elkerülni, pedig tudtam, hogy idővel, valamilyen formában fel fog jönni. Az anyám. Láttam apám tekintetében a kétségbeesést, hogy talán ő szúrt el valamit. Nagyon szerettem volna megnyugtatni, hogy ez nem így volt, de igazából nem tudtam. Ahhoz tudnom kellett volna, hogy végső soron mi történt, de ezt a témát én magam is kerültem, mint a tüzet, haragos dacba csavartam és nem kérdeztem azoktól sem, akikről pedig biztos voltam benne, hogy tudták.
- Nem tudom. Nem emlékszem rá. Elment és nem jött vissza. De ha még a te hibád is lett volna, értem akkor is visszajöhetett volna később, de nem tette. Szóval, bár nagyon halványan emlékszem, hogy sokat veszekedtetek, az, hogy nem volt az életemben, nem a te hibád, hanem hogy ő volt szar anya. Igazából azt se tudom él-e még, de nem is érdekel. – ennél többet igazából akkor sem tudtam volna mondani neki, hogyha akartam volna. De legalább az utolsó mondatára tudtam bíztatót adni.
- Ahogy mindenki a saját szüleitől. Senki se tökéletes. A te legnagyobb hibád az volt, hogy meghaltál. Pedig sokszor jó lett volna a tanácsod és a támogatásod, de azt hiszem erről nem te tehetsz. Ha ez vigasztal, elég sokat megöltem a kultisták közül később.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Kedd Okt. 17, 2023 2:51 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


- Gyönyörű. - visszhangoztam egy fanyar mosollyal. - Csak hát látni valamit nem egészen ugyanolyan, mint élni benne. Az megöli a legnagyobb szépséget.
Persze ez magában hozta a lehetőséget, hogy ez visszafelé is igaz volt - pedig nem. Estrance Sötét Negyede, vagy a lidércek világa látva és élve is ugyanolyan rettenetes volt. De ezek szerint Ikarosban volt annyi akaraterő, hogy magától is elmenjen oda, ahová én nem voltam hajlandó elvinni.
Ráadásul volt valami bíztató abban, ahogy azt mondta: többiek. Mármint gyanítottam, hogy ez nem csak a kuzinjait jelentette, szóval végeredményben nem lett magányos a két világ között. Minden más meg teljesen mindegy volt. Nem tudtam, de nem is akartam feltétlenül mondani erre semmit, csak néztem Estrance látképét a katasztrófa közepette. Valami legbelül csiklandozott, hogy elgondolkozzak rajta, hogy én voltaképpen egyedül voltam-e, de a válasz a szemeim előtt volt. Daphne mindig ott zizgett a fülem mellett, akármennyire idegesített is. Zoi sem volt hajlandó kimaradni bármiből, még ha kértem volna is. Még Kayne Westerburg gróf is válaszolt volna, ha megkérdezem, hogy a barátjának tart-e. Végülis túléltünk együtt egy gyilkossági kísérletet.
Amit viszont Ikaros az anyjáról mondott, az sok minden volt, csak megnyugtató nem. Ha a veszekedésünk volt az egyetlen emléke róla, lehettem bármilyen jó apa - vagy hihettem magam annak -, ezek szerint párnak kifejezetten csapnivaló voltam. Számítottam valami ilyesmire, de azért még sem volt kellemes hallani.
- Elment és nem jött vissza. - ismételtem meg, lefelé bámulva a mélységbe, a lassan felcsapó tüzeket nézve. - Szóval nem volt valami jó választás. Hát, sajnálom, gida.
Ezek után végképp nem akartam tudni, hogy ki volt az. Ez egy olyan hiba volt, amit illett tisztességesen elkövetnem anélkül, hogy előre bűntudat marcangolt volna. Változtatni egyébként sem tudtam rajta, azt Adriata nem engedte.
- Elhiheted nekem, hogy valószínűleg én se akartam ott meghalni. - forgattam meg a szemem, engedve egy vigyornak áttörni a komorságon. - De itt a lehetőség, Ikaros. Ha van még valami, amit nem kérdeztél meg, hátha apád ostoba, fiatalabb énje is meg tudja válaszolni.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Kedd Okt. 17, 2023 8:28 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



Minden fiú azt várta talán, hogy az apja majd bocsánatot kér tőle a vélt vagy valós sérelmekért amiket okozott. Én nem vártam ilyesmit. Igazából csak jó volt újra látni, beszélni vele, hallani a hangját. Kicsit elképzelni, hogy milyen lehetett volna, ha azon a délutánon a Peremen nem szakítanak el tőle, ha életben maradt volna, vagy bármi. Ő viszont mégis bocsánatot kért. Azért, hogy meghalt, azért, hogy nem jó párt választott magának, nekem pedig lelkiismeretfurdalásom lett, hogy azokkal, amiket megosztottam vele a jövőből fájdalmat okoztam. Csak azt szerettem volna, ha büszke rám inkább, bár tény, hogy annyit nem volt időm elmondani neki, hogy az lehessen.
Lehet. Túl sok volt a lehet, nem szerettem ezt a sok bizonytalanságot, pedig a talaj, amin most jártunk túl ingoványos volt bármi máshoz.
Én is lebámultam a lángokra. Szinte kényszerítettem magam, hogy végignézzem a jelenetet, ahova visszautaztam. Láttam a sérülteket, és láttam apámat is odalent irdatlan köveket megmozgatni. Közben pedig gondolkoztam, a kérdéseimen, amikre akár most is tudott volna válaszolni, de hirtelen nem jutott eszembe egy sem. Persze később majd biztos lesz valami és átkozni fogom magam érte, de most csak ültem, beszívtam a füst illatát, és próbáltam örülni a társaságnak.
- Tudod, még nem történt meg. Már a halálod. A te jelenedben még élsz. – jegyeztem meg. - Mármint tudom, ez nem igazán kérdés, de azokat a döntéseket, amiknek a miértjét firtatnám, például, hogy miért a Peremet választottad, hogy ott éljünk Sinarin vagy Estrance, vagy az emberek világának bármely más pontja helyett, ezt még nem hoztad meg. Sőt, mi van, ha sosem fogod, most, hogy tudod mi vár ott rád? Én nem hiszem, hogy a sorsunk kőbe lenne vésve, megváltoztathatatlanul. Akkor csak hátradőlnék én is és rábíznám magam az istenekre, mondván, hogy úgysem tehetek semmit, már mindent eldöntött valaki nálam hatalmasabb. De ha mégis kőbe lenne vésve… Akkor törd össze azt a követ is. – villantottam rá egy félmosolyt. Hallottam a történetet, hogyan szabadított meg egy fauntörzset egy boszorkánytól, és hogyan pusztított el egy ősi kőoltárt, ami a boszorkány erejének forrása volt. Az a kő, amibe a sorsát vésték miért lett volna még annál is különb?

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Kedd Okt. 17, 2023 8:49 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


Vártam erre kérdésre, amióta csak megtudtam a sorsomat valamikor a talán közeli, talán nagyon távoli jövőben. Érthető vágy volt, hiszen Ikarosnak nagy szüksége volt rám. Nem csak onnan éreztem, ahogy kijelentette, valami a tekintetében sokkal többet mondott erről, mint a szavai. Valami abban a hidegkék pillantásban, amit előtte én és Moira viseltünk, mintha tisztábban beszélt volna hozzám bárminél. És az a pillantás nagyon akarta, hogy éljek.
Vettem egy mély levegőt, aztán lassan kieresztettem, hogy időt nyerjek magamnak a válasszal.
- Bármennyire is fáj ezt beismernem, sajnos nem lehet mindent megoldani azzal, hogy összetörjük. - kezdtem semmitmondóan. Ezek szerint az Imbolc alatti kalandunk sem maradt titok előtte - bár bevallom, az volt a kedvencem, szóval biztosan elregéltem - fogom - neki néhányszor. Végülis szellemek, boszorkányok, madárcsontvázak és lángoló máglyák voltak benne. - A sorsunk nem kőbe van vésve, Ikaros, hanem a csillagok közé lett írva. A csillagokig pedig még én sem érek fel, bármennyire is szeretnék.
Csak Adriata tudta, miért kell akkor meghalnom, amikor. És csak Adriata vehette volna el tőlem a terhet, ha máshogyan dönt. Nekem elég volt tudnom, hogyan halok meg. Az, hogy mikor, igazából másodlagos volt.
- Viszont attól, hogy az istenek megírtak nekünk valamit, nem azt jelenti, hogy kivették a döntéseket a kezünkből. A sors nem egy fölöttünk álló dolog, részesei vagyunk a szövetének és végül, valahogyan, a saját döntéseink vezetnek ahhoz, ami meg van írva. Legalább is én így hiszem.
Kész csoda volt, hogy ennyi cinizmus és pragmatikus gondolkodás közepette még meg tudtam őrizni a hitemet - és mégis, valahogy minden megpróbáltatás ellenére ez volt az egyetlen, ami sosem remegett meg, egyetlen pillanatra sem. Az ezerszemű Adriata mindig figyelt.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Kedd Okt. 17, 2023 9:04 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



Az eddigi szavai, amiket mondott, ahogy mondta, azok alapján ilyesmire számítottam, már ami a választ illette. Összeszorítottam az ajkaimat, nagyon viaskodtam azzal, hogy kiabálni kezdjek vele, az arcába vágjam, hogy ez nem lehet igaz, hogy Adriata kegyetlen, hogyha ilyen sorsot szánt neki… nekünk. A szárnyaim rezegtek és a farkam is csapkodott, mint általában, amikor ilyen frusztrált voltam, de próbáltam magam nagyon visszafogni.
- Én ezt nem vagyok hajlandó elfogadni. – közöltem vele csöndesen, s zinte suttogva, mert féltem, hogy minden más kiabálássá válna. - Mindenki azt mondja, aki a jövőt fürkészi, hogy csak lehetséges jövőket látnak. A legvalószínűbbet, de nincs olyan, hogy biztos jövő. Bár sosem volt túl szoros kapcsolatom papokkal, de akik volt, azok is azt tanították, hogy az istenek folyamatosan próbára tesznek minket. Adriata csillagtengere hatalmas, és nem csak egy irányba lehet hajózni rajta, hogy a hasonlatodnál maradjunk. Mi másért engedték volna meg neked, hogy lásd a jövőt? Hogy találkozz velem? Ilyen kegyetlenek volnának, hogy mutatnak egy sorsot, egy rossz sorsot, amin nem változtathatsz?
Próbáltam érvelni és kordában tartani az indulataimat, de elég nehéz volt.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Kedd Okt. 17, 2023 9:21 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


A kölyök egészen tehetségesen rejtette el a haragját, szinte elkezdtem érzni valami büszkeséget miatta. persze még volt mit csiszolni a színészi képességein, főleg, ahogy a farkával csapkodott.
- Ugye tudod, hogy az egész életemet úgy éltem le, hogy mások érzéseit kutattam? Szóval felismerem, ha a saját fiam éppen tajtékzik. De elismerésem, gida, egészen tehetségesen próbálod elrejteni. - mosolyodtam el féloldalasan, ahogy nemrég ő. - Nem rémít meg a gondolat? Hogy a jövő, ami neked a jelened, az egész világod képlékeny lehet? Mi lenne veled, ha meg tudnám változtatni a te múltadat? Azzal, aki most vagy.
Talán ha nekem sikerült is volna változtatnom a sorsomon, lehet ő már abból semmit nem érzett volna. Talán egy másik Ikaros, egy olyan, aki még meg sem született apával nőtt volna fel - és talán anyával. De az neki, a gidának, aki mellettem ült a szárnyait rezgetve haragjában nem nyújtott volna semmiféle vigaszt.
- Nem tudom, hogy ezt említettem-e a boszorkánykő kapcsán, de... Mielőtt összetörtem volna, akkor sikerült először, és ahogy  dolgok most állnak, utoljára belenéznem a jövőbe. Ha van az isteneknél nagyobb erő, bármennyire rosszul is érzem magam a gondolattól, az abban rejlik. Talán... Talán az megváltoztathatná a jövőt. De segítene az neked?

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Kedd Okt. 17, 2023 9:31 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



Hát persze, hogy tudta, hogy éppen dühös voltam. Nem is álmodtam volna róla, hogy ezt el tudom rejteni előle, és nem is ez volt a célom… Inkább csak meg akartam akadályozni minden morzsányi akaraterőmmel, hogy haragban váljunk el egymástól, vagy úgy, hogy kiabáltam vele, vagy esetleg megsértettem. Annál jobban semmit nem bántam volna, így ez a visszafogottság inkább magamnak szólt, semmint neki.
- Tudom. És azt is tudom, hogy nem rejthetem el előled, de inkább megpróbálok viselkedni, ha már próbáltál belém némi jómodort is verni, nem csak barbárságot. – próbáltam viccelődni. A humor többnyire segített a nehéz pillanatokban, bár sokszor mozgott a cinizmus mezsgyéjén.
A kérdés persze jó volt, és biztos választ nem tudtam erre sem.
- Az én jelenem az az én jelenem, azon te változtatni nem tudsz. De teremthetsz egy másik jövőt neked, és egy Ikarosnak, aki bár nem én leszek, de azért mégis. Ha tudom, hogy létezik olyan világ, ahol te élsz és ahol együtt vagyunk, az nekem már elég. Vagy ha legalább azt tudom, hogy törekedsz rá, és nem süppedsz bele a bizonyosságba, hogy úgyis meghalsz a Peremen. Ez a gondolat azt hiszem segítene. Reményt adna, hogy én se hiába dacolok valamivel, ami megváltoztathatatlan, hanem igenis van befolyásom arra, hogy a világ hogyan fog alakulni. – ezek önző gondolatok voltak, de az apám nekem akart segíteni. Mindig engem tartott szem előtt és ezért nem lehettem neki elég hálás. És bár erre eddig nem gondoltam, most tényleg kikristályosodott bennem is, hogy nem is tanácsra volt szükségem. Reményre. És ezt megadhatta nekem.
- És ki tudja, lehet még el fogok tudni látogatni abba a világba. Ha a múltba és a jövőbe lehetséges, ahogyan sok már különös világokba, ez miért ne lehetne az? Szóval mielőtt még ez az emlék szétesne, meg kell ígérned nekem, hogy nem hagyod csak úgy megtörténni. – pillantottam fel rá nagyon komolyan.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Kedd Okt. 17, 2023 9:45 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


Milyen önfeláldozó fiút sikerült összehoznom. Elfogadta, hogy neki már nem segített semmi, amit én tehettem, de legalább egy másik Ikarosnak meg akarta adni, amit ő nem kaphatott meg. Úgy tűnt az én vérvonalamnak ez volt az átka, hogy kergessünk valamit, ami hiányzott és megadhassuk a következőnek. Egy másik életben talán nagyszerű hősök kerültek volna ki közülünk, ebben viszont leginkább csak elcseszettek voltunk. Én is, meg a fiam is.
Persze az, hogy az én jövőm meg volt írva, mert láttam nem volt egyenlő azzal, bármivel is dacolt ő abban a kegyetlen és sötét jövőben. Én elfogadhattam az elkerülhetetlent, attól még neki nem kellett beletörődnie a megváltoztathatóba. De ha ezt akkor és ott közöltem volna vele, akkor biztosan elszakadt volna az utolsó cérnaszál, amiért még nem kiabált velem.
- Jól van. Megígérem, hogy megmozgatok - és összetörök - minden követ, hogy velem máshogy legyen. És csak hogy lásd, hogy komolyan gondolom, emiatt beszélnem kell egy nővel, akivel semmi kedvem, szóval remélem érzed mekkora súlya van ennek az ígéretnek.
És most kivételesen nem Daphne, Moira, vagy épp Zoi volt, akire gondoltam. De talán épp ideje volt újabb látogatást ejteni a szanatóriumban, hátha Chryse még tudott valamt, egy szilánkot, ami segíthetett.
- De nem fogok úgy elbúcsúzni, hogy neked nem segítek sehogy, erre ne is számíts. Azt mondtad, fegyvereket kerestek. A háborúhoz, az ellenség ellen. Szerzek nektek. És elrejtem valahol, ahol csak mi ketten találhatjuk meg.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Kedd Okt. 17, 2023 10:02 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



Felvontam a szemöldököm. Nem tudtam, hogy most cinikus, vagy hogy csak azért ígérte meg, mert én kértem… De nem szegte volna meg a nekem tett ígéretét. Ebben muszáj volt hinnem, mert ha nem így volt, akkor ennek az egésznek semmi értelme nem lett volna.
- Jól van. Ha beszélsz egy nővel, akivel semmi kedved, annak tényleg nagy súlya lehet. Én kerülöm az exeimet mint a tüzet. – kuncogtam. - Értékelem, hogy bevállalod értem.
Persze fogalmam sem volt, mégis ki lehetett az a nő, akivel nem volt kedve beszélni, de nem tudtam másra gondolni. Végülis kamasz voltam vagy mi a fene. Szigorúan faun-mércével persze.
A következő ajánlata viszont már komolyabb volt, de egyben furcsább is. Hiszen apámnak fogalma sem lehetett még a harcunkról. A háborúról, amiket vívtunk, az erőkről, amik elszabadultak. Hogyan tudna fegyvereket elrejteni nekünk?
- Ide sajnos sokkal több kell puskapornál. Még nem sikerült egészen megértenünk az ellenséget, de ősi és hatalmas. Egy szinte végtelen értelem, kegyetlen célokkal, de a miérteket nem tudjuk, és azt sem, hogyan lehetne áttörni a pajzsait, és hogyha egy valamit elpusztítunk kettő jelenik meg a helyébe. Mintha mindenhol ott lenne és sehol sem, és valamilyen módon köze van az Ütközésekhez is. Persze ez azt hiszem most rohadt idegesítően titokzatosnak hangzik. Bárcsak többet tudnék mondani! De persze… jól jön a puskapor is. Meg valami olyan, ami megbontja az olyan ősi anyagok szerkezetét, mint amiből a kőoltár volt, amit összetörtél. – végülis tippeket adhattam neki. Szerettem volna többet mondani, de sajnos mi sem értettük egészen, hogy mi ellen harcoltunk. Csak kapálóztunk, apró győzelmeket arattunk és még annál is több vereséget szenvedtünk. - Meg ha rájössz, hogyan lehet elpusztítani egy titánt… Az is sokat segítene. – tettem még hozzá. - Esetleg… Írnál naplót? És elrejthetnéd oda ahova a fegyvereket fogod ha találsz. És akkor sok mindent megoszthatsz ami szerinted hasznos lehet.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Kedd Okt. 17, 2023 10:16 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


Kerülte az exeit. Végre valami, ami úgy igazán összekötött minket, mint apát és fiát. Mármint a makacsságon, az önfeláldozáson és a kivülállóságon kívül. Ezek szerint nem csak a szarvát meg a farkát kapta tőlem.
- Hidd el, ha tudnád, kiről van szó, azonnal megértenéd. - feleltem halkan felnevetve.
Amit utána mondott viszont egészen érdekes volt. Ez volt az első, hogy bármit elárult arról a közelgő háborúról, és ezek szerint sokkal rosszabb volt, mint először gondoltam. Akik engem megöltek csak emberek voltak, meg tündérek. Semmi titokzatos értelem a világok közül, aki ezek szerint tényleg fenyegette őket.
- Egy kicsit komolyabb dologra gondoltam, mint a puskaporra. - forgattam meg a szemem. - Egyelőre fogalmam sincs, mi az a titán, de ha sikerül eggyel is végeznem, mindenképp leírom. igazi hőseposz lesz, három felvonásban.
Az épület alattunk mintha megremegett volna, pedig fizikailag nem mozdult sehová. Mégis, éreztem, ahogy a remegés végigjár, aztán lassan elkezd elönteni valami különös zsibbadás, mint a lughnasad idején. Az emlékálom ezek szerint eddig bírta, és lassan megadta magát a valóságnak.
- Azt hiszem lejárt az időnk. - mondtam egy halk sóhajjal. - Ezért... örülök, hogy láttalak, Ikaros. Így, felnőve. Nem tudom az a Moros, akit elvesztettél mit gondolna, de a helyében én nem csalódtam volna benned. Jól csinálod, gida.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Kedd Okt. 17, 2023 10:38 pm




× Let’s do the time warp again ×

Moros & Ikaros

-----------------:O:-----------------



Már én is vigyorogtam. Hőseposz három felvonásban, az már valami!
- Csak ne versben, kérlek! Azt mindig olyan nehéz kibogozni. De a véres részletek jöhetnek!
Én is éreztem a remegést, ami az ilyen emlékek végét jelentette. Szinte oda se figyeltem az elején túl arra, hogy mi is történt a léghajóbaleset alatt, de mind a ketten tudtuk, hogy valójában nem azért voltunk itt, hogy a múltat bámuljuk, hanem hogy a jövőbe tekintsünk, bár mindketten másképp. Bármennyire is szerettem volna, hogy örökké tartson, vagy legalábbis sokkal tovább, az alkimistafőzeteknek megvoltak a maguk korlátai. Eljött hát a búcsú ideje.
A dícséretre nem is tudtam, hogyan kellett volna reagálnom. Végülis ezt szerettem volna hallani, de így kimondva… meghatódtam? Azt hiszem.
- Én… köszönöm. Igyekszem megtenni, amit tudok. Jó volt látni téged is és… hiszek benned apa. Tudsz változtatni a dolgokon. – persze azt továbbra sem tudtam, nekem tudott-e segíteni. Ha letért az útról, ami az én jelenem felé vezetett, akkor lehet, hogy sosem fog eljutni hozzám a hőseposz, talán az a Moros, aki már halott volt sosem rejtett el fegyvereket, mert sosem találkozott velem, a mostani énemmel az ő múltjában… Áhh, ez bonyolult volt. De nem kellettek a fegyverek. Nem kellett információ. Az ő élete árán semmiképp.
Legutóbb egy hirtelen jött öleléssel köszöntem el tőle, de nem tudtam, jó ötlet volt-e. Így most csak álltam. Talán… vártam. Közben pedig a világ lassan szétesett körülöttünk, de reméltem, hogy még lesz egy utolsó… valami.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Szer. Okt. 18, 2023 7:20 pm




Let's do the

Time Warp again


Moros & Ikaros

----------------- :O: -----------------


És a kölyöknek még humora is volt, legalább is abból ítélve, ahogy a belengetett hőseposzra reagált. Azért akárkivel is sikerült, valami jót sikerült összehoznunk.
Ahogy az álomvilág remegett és foszlott szét körülöttünk felálltam a tetőn és közelebb léptem hozzá, aztán megkönnyítettem a tétova várakozását. Az egyik kezemet a feje hátuljára simítottam, aztán közelebb húztam és összeérintettem a homlokunkat. Ahogy faunok között szokás volt. Ahogy családban szokás volt.
- Soha ne hagyd senkinek, hogy azt mondja, nem vagy faun csak azért, mert több vagy. - mondtam még, közelről nézve a szemébe. - Adriata vigyázzon rád, Ikaros.
Ebben a pillanatban pedig a világ, és benne a fiam is szétfoszlott. A helyét átvette egy fekete füst, ami lassan beterített mindent, a sötétség pedig elvette az időérzékemet is. Nem tudom pontosan mennyi idő telt el, míg a tudatom lassan kimászott a kényszeres álomból és megéreztem magam alatt az ágyat, a fejem alatt a párnát - és még valamit. Valami egészen aprót a bőrömön.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Szer. Okt. 18, 2023 7:43 pm




× Let’s do the time warp again – Aftermath ×

Moros & Daphne

-----------------:O:-----------------



A Szomorú Szerdák általában csöndesek voltak. Nekem ez nem volt szabadnap, ezért ilyenkorra gyűjtöttem a magányos munkáimat, amiben senki sem tudott segíteni, főleg unalmas papírmunkát. Már egészen ügyes voltam a nagy pennákkal, amikkel emberméretű nyomtatványokat kellett aláírnom, sokszor egész mondatokat is körmöltem egyedül, bár lassan ment és fájdalmas volt, de hát ez egy ilyen szakma. Most is egy kérelem elbírálásával, majd szignózásával voltam elfoglalva, amikor az egyik szolgáló lihegve berontott, hogy Mr. Greycloudnak valami baja van és menjek gyorsan.
Bevallom elsőre valami apró ostobaságra számítottam, elfogytak a tiszta ingjei… nem, azt nem hordott, akkor tiszta alsói (lehet azt sem hordott, de erről még sose bizonyosodtam meg), vagy bezárt a kedvenc kocsmája ezért a konyhában zokog… De arra nem számítottam, ami a szobájában fogadott. Nem mintha gyakran jártam volna a szobájában – voltam már, de arról ő szerintem nem tudott.
Egy üres üvegcse az éjjeliszekrényen, aminek már a szaga is szörnyű volt, az ágyon pedig ott feküdt a faun, mintha csak aludt volna. Kérdőn néztem a levegőben lebegve Ursulára. Morcimorc szabadnapos volt, alhatott pár órát, ha úgy tartotta kedve az esti szokásos tivornya előtt.
- Ne… nem ébred fel… – sírta a tenyeres-talpas szolgálólány, és ez az egy mondat is elég volt hozzá, hogy engem is elöntsön a pánik. Még mind túlságosan élénken emlékeztünk rá, mi történt a lidérc kaland után, még a személyzet is imádkozott, hogy kedvenc komornyikunkat ne vegye magához imádott istennője. Most meg ez… Azonnal a férfihoz repültem, és könnyeden landoltam a mellkasán. Miköben felsétáltam az arcához, éreztem, ahogy túlságosan lassan, de időnként vert egyet a szíve, de azon kívül, hogy még nem volt halott, cseppet sem volt megnyugtató.
- Moros. – szóltam rá normális hangerővel, de semmi reakció. Közelebb sétáltam. - Moros!
Semmi.
Amennyire erőmből tellett pofon vágtam, mert mostmár mérges voltam, és azért akkorát még tudtam ütni, hogy legalább felébredjen rá.
- MOROS!
Semmi.
A szívem olyan hevesen kalapált, hogy azt hittem kiszakad a mellkasomból. Levert a jeges verejték, hogy Ursula nem tévedett…
- Küldessen orvosért. Azonnal! – fordultam hátra a megszeppent szolgálólány felé, aki összekapta magát és elrohant, nagyon reméltem, hogy a telefonhoz. Rendkívül hasznos szerkezet volt, nagy és otromba így én nem tudtam használni, de azt tudtam, hogy az orvosoknak – a gazdag orvosoknak – szintén volt belőle.
Átröppentem az éjjeliszekrényre, hogy közelebbről is megszemléljem az üvegcsét, de semmit sem tudtam róla megállapítani. Akár méreg is lehetett, de… nem, az nem lehet. Vagy mégis? Hirtelen semmi más magyarázatom nem volt, minthogy a faun megitta, bármi is volt benne, és most olyan mély álomba merült, amiből talán sosem ébred fel, de mi van, ha ez is volt a célja? Nem volt az a fajta, de nem akartam magam azzal áltatni, hogy ennél jobban ismertem, vagy hogy pontosan tudtam mindig, hogy milyen pusztító viharok dúltak a lelkében.
Mérgemben felkaptam és a földhöz csaptam az üvegcsét, ami csörömpölve tört szét apró darabokra. Egy ideig járkáltam, de utána minél többet gondolkodtam, annál jobban eluralkodott rajtam a kétségbeesés. Nem lehetett így vége.
- Nem lehet így vége… – mondtam halkan, és éreztem, hogy teljesen elkámpicsorodtam, az ajkaim legörbültek, és a szememből elkezdtek kövér könnycseppek hullani. - Kérlek kelj fel. Szépen kérlek… – sírtam. Hát ez nagyon kínos volt, de mit lehetett tenni, szerencsére nem látta senki. - Nagyon szépen kérlek…
Letelepedtem a párnájára. Néha óvatosan meglöktem hátha, de tudtam, hogyha a pofon nem segített ez se fog.
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Szer. Okt. 18, 2023 8:00 pm




Let's do the

Time Warp again


the hangover

----------------- :O: -----------------


Először az apró kezeket éreztem meg, ahogy Daphne időről időre megbökte az arcomat. Erre csak összeráncoltam a szemöldököm, ahogy próbáltam felülmerülni az álomfőzet zsibbasztó hatásán. Az, hogy mit ismételgetett közben, csak egy pár pillanattal később jutott el a tudatomig.
- Szépen kéri? - motyogtam, miközben kinyitottam a szemem és oldalra pillantottam apró főnökömre. Daphne elég közel állt a párnámon, hogy tisztán látszódjon minden részlete. Köztük az arca, ami eléggé megnyúlt, és a szemét elfátyolozó könnyek. - Ki maga és mit csinált a kiskövetasszonnyal?
Felhúztam a könyökeimet magam mellé, hogy feljebb tornázhassam magam, próbálva nem leborítani Daphne-t a párnáról.
- Mennyi az idő? Már csütörtök van?
Ha elkéstem a munkából, az megmagyarázta volna, hogy miért volt ennyire feldúlt, de azt nem, hogy miért folt fátyolos a szeme. Elfelejtettem valami fontosat? Ma volt a születésnapja? Tudtam egyáltalán, hogy mikor volt a születésnapja?
Gyerünk, Moros, szedd össze magad. Ez sem rosszabb, mint egy másnaposság.

Ajánlott tartalom



Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros Empty Re: Let's do the Time Warp again - Moros & Ikaros

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.