Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Go down
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Szomb. Okt. 22, 2022 2:47 pm




× Come on down ×

Daphne, Kayne & Moros

-----------------:O:-----------------


A szoba feleslegesen nagy volt. Ami azt illeti, az öltözőszekrénnyel és saját tisztálkodóval együtt nagyobb volt, mint az enyém, ami különösen fájó volt annak tekintetében, hogy lakója mindössze tized annyi teret foglalt el, mint én. Ahogy lenyomtam a kilincset és beléptem egy pillanatra össze is zavarodtam. Mélyen tisztelt főnököm vagyon hogyan használta az ajtót? A kilincset egészen biztosan nem tudta lenyomni. Addig szobafogságra volt utalva, míg valaki ki nem engedte? Esetleg inkább kirepült az ablakon és egy másikon be? Minden megoldás abszolút beleillett volna az - egyébként mesteri eleganciával kialakított, de felettébb hamis - imázsba, ami az emberek között élt róla. Kissé irigyeltem is, hogy nem nekem jutott eszembe egy ehhez hasonló álca, ami az emberek ösztönös, lenézés iránti hajlandóságát használta ki, de az én adottságaimmal ez egyébként sem működött volna.
- Jó reggelt, kiskövetasszony. - köszöntem fennhangon, miközben széthúztam a függönyöket és hagytam, hogy a nagy Nap teljes, szemgolyókínzó fénye egyenesen a hatalmas ágy közepére essen, Daphne Prismblossom apró alakjára. - Már készítik a reggelit, engedelmével ezúttal szőlő, szeder, pár szem áfonya és némi sajt a menü. Óh, majd elfelejtettem, sikerült találnom kovácsot, aki hajlandó volt pixi méretű evőaszközöket készíteni, így késsel és villával szolgálhatok. Tányér sajnos azóta sincs.
Felettébb bosszantó volt, hogy öt évszázad alatt egy olyan kevert város, mint Estrance nem készült fel az emberekkel nem egyező igények kielégítésére. Ami még bosszantóbb volt, hogy Daphne ezt nem volt hajlandó elfogadni, így rengeteg hosszú köröm volt már az előbbihez hasonló ügyekben.
- Ha esetleg elfelejtette volna, ma délelőtt hivatalos egy körútra Estrance falain. Westerburg gróf, az Estrance-i légi flotta parancsnoka kegyesen vállalta, hogy társaságot nyújt és körbevezeti. - mondtam egy újabb adag függönyt szét húzva. Daphne köztudottan gyűlölt ilyen korán kelni, de sajnos a nagyköveti tisztség járt néhány kellemetlenséggel. Nekem. - Sőt, a gróf azt is felajánlotta, hogy küld egy séta-léghajót a követség udvarára, így ki sem kell tennie a lábát. Ez nagyjából két óra múlva esedékes, így javaslom készüljön el.
A szemtelen sürgetést természetesen egy nagyon alázatos meghajlással közöltem, miközben kihátráltam a szobából, intézni az előbb említett reggelit. Meg az evőeszközöket, ha addig el nem keverte őket valamelyik kelekótyább szakács, minden óvintézkedésem ellenére.



Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Szomb. Okt. 22, 2022 11:08 pm




× Come on down to Estrance town ×


Őaprósága, Morcos és a Gróf

-----------------:O:-----------------


Álmodtam valamit. Fák voltak benne, a fák között pedig egy vonat zakatolt a messzeségbe. Egyszer felriadtam a kürtre, majd realizáltam, hogy bár halkan, de hallottam a városba berobogó vonatokat, az utolsó későn éjszaka érkezett meg, az első pedig már hajnalban elindult, alig pár órát hagyva a síneknek, hogy kicsit pihenjenek. Több időre volt szükségem, hogy egészen megszokjam a nagyváros zaját, és a szagokat, amiknek a sokszor kellemetlen, kaotikus egyvelege cseppet sem hasonlított Tír na nÓg erdeinek frissítő aromájára és tiszta levegőjére. Ennek megfelelően pedig az első néhány itt töltött éjszakám borzalmas volt. És ennek megfelelően a reggeleim sem indultak túl fényesen.
Amikor meghallottam Moros – akit következetesen Morcosnak hívtam, egyrészt mert őt idegesítette, másrészt meg mert tényleg mindig olyan morcos volt – energikus köszönését, amelyben a reggelt jónak volt képes nevezni, kedvem lett volna hozzávágni valamit. A szerencséje az volt, hogy semmit sem bírtam felemelni a szobában igazából. Egy nagy nyögéssel bújtam be a hatalmas takaró alá, kizárva ezzel Sinan bántó fényét, de Morcos csak tovább mondta a magáét. Vagy hát az enyémet, merthogy sikerült nekem készíttetnie evőeszközöket, még ha tányért nem is, de értékelnem kellett volna, hogy ennyivel is beljebb voltunk. Remélem Estrance diplomatái már háromszor összeszégyellték magukat a kellemetlenségeim miatt.
Felemelten a két kezemet, majd zombi módjára ültem fel az ágyban, akit éppen most teremtett meg elmebeteg lidérc gazdája. Ééééééééééélek! Már csak ez hiányzott, hörgő mély hangon, de igazából ezt már én is éreztem, hogy túlzás lett volna. Morcos legalább valamennyire komolyan vett, és nem akartam csak kicsit sem azt a benyomást kelteni, hogy ilyen kora reggel, ilyen kellemetlen éjszakák után humoromnál voltam.
Álmosan néztem a faun ténykedését, miközben próbáltam kisimítani az arcomból a jelenleg még szénaboglyára emlékeztető hajam. Hát persze, a találkozó. Mióta itt voltam másból sem állt az életem csak találkozókból. Találkozó, találkozó, találkozó. Két óra alatt talán képes voltam tisztességes tündért varázsolni magamból, de kedvem lett volna a saját emberméretű mászkáló és bólogató illúziómat elküldeni én meg ágyban maradni. Kár, hogy ez így nem működött.
- Nem értelek, Morcos, hogy tudsz ilyen friss, üde és energikus lenni már kora reggel.
Azt hittem, tudtam mit vállaltam ezzel a kiskövet dologgal, és röhögtem a markomba, hogy az emberek nem tudják, mit szabadítok a nyakukba, de nem számoltam azzal, hogy ez sokkal több kötelezettséggel jár, mint amennyi szórakozással.
- Mesélj erről a grófról reggeli közben. – mondtam, majd szemmel szinte követhetetlen sebességgel reppentem be egy paraván mögé. Ott volt minden, egy mosakodó tál, amit használhattam volna fürdőkádnak, ha benne a víz nem lett volna hideg. Fésűm volt, azt hoztam otthonról, így miután megmostam az arcom leszálltam az öltöző asztalra, és a nekem teljesalakos tükör előtt állva igyekeztem kezdeni valamit azzal a bizonyos szénaboglyával a fejemen. A ruhaválasztást hagytam utoljára, mert sokáig szokott tartani.
Nézzük a jó oldalát, legalább lett evőeszközöm. Így a reggelin már teljes pompában jelentem meg. Fekete blúzt húztam, hasonló szoknyával, de csak mert a tündéreket általában színesben szokták elképzelni, mellé jöhetett egy harisnya, és egy mesterien megmunkált, apró cipellő, aminek a szoknyám alól csak az orra látszódott ki. Még otthon javasolták a hosszú ruhákat, mert volt valami az emberekkel meg a női bokákkal, amit nem voltam képes egészen felfogni, valami nagyon beteg dolog volt, úgyhogy inkább eltakartam őket. Bezzeg Morcos patás lába kilátszhatott, és még az ingek szokásos hiányát is elintézték azzal, hogy faun. Kíváncsi voltam mit szóltak volna, ha egyszer én jelenek meg ing nélkül. Végülis, az nem boka volt.
Ezeken gondolkoztam, amikor leültem reggelizni. A gyümölcs jól nézett ki, igazából egyetlen szem is elég lett volna, hogy jól lakjak vele, de ha már volt evőeszközöm az áfonyát választottam, mert azt szépen fel lehetett vágni. Legalább lássa a kedvenc asszisztensem, hogy nem hiába fáradozott.

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Hétf. Okt. 24, 2022 10:07 am




× Come on down ×

Daphne, Kayne & Moros

-----------------:O:-----------------


Daphne egy kifejezetten szórakoztató látvány volt, ahogyan a reggel borzalmaival küzdött, minden lehetséges dramaturg eszközt megragadva, hogy kifejezze felém a nemtetszését. Nem mintha bármelyik meghatott volna, sajnos a komornyik munkája kegyetlenséget is igényelt. Ilyenkor csak eszembe jutottak a hosszú-hosszú körutak Estrance legeldugottabb bugyraiba, és rögtön meg jött az elhatározás, hogy elrontsam a szendergős terveit.
- Felettébb egyszerű. - feleltem egy hanyag mosollyal, megfelelő állásba állítva a függönyöket. - Kellő testmozgás, megfelelő étkezés, és - és ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni - annyi kávé, amibe a teljes Magnifica nagyterme belefulladna.
Ezután magára hagytam a kiskövetet öltözködni. Nem mintha nagyon takargatnia kellett volna magát előttem. Pixinek biztosan csábító volt, de a maga kétarasznyi magasságával ha kissé jobban hunyorogtam, le is maradtam minden lényegről. De ezt nem közölhettem vele, ugyanis egyrészt egy teljes hétig ezen hisztizett volna, másrészt igazán megtörte volna az udvari formulákat. Így úgy tettem, mintha legnagyobb bánatom lett volna magára hagyni, és már ki is fordultam az ajtón, a konyha felé véve az irányt.
Mire visszaértem, Daphne már teljes öltözetben várta a reggelijét, és a mellé rendelt mesét. Letettem elé a most tálaként funkcionáló csészealátétet, rajta a kis dobozzal, amiben a méretére szabott ezüst evőeszközök pihentek, aztán megálltam néhány lépésre, a fal mellett, míg ő kitalálta mit akart elfogyasztani a tetemes mennyiségű reggelijéből.
- A hivatalos források szerint Kayne Westerburg gróf egy katonai zseni. - kezdtem bele. - Kiemelkedő teljesítménnyel végezte a sinarini akadémiát, rengeteg sikeres küldetést hajtott végre. Udvarias, visszafogott, noha felettébb fiatal. A nem hivatalos források szerint... Nos, az egy egészen más történet.
A mesét egy halovány, hatásvadász mosollyal toldottam meg, miközben a felhozott kávéscsészébe merítettem a pipettát, amit egy kellően befolyásolható alkimista bocsátott a rendelkezésünkre, és a Daphne kezében is normálisnak tűnő, valószínűleg babaházakhoz gyártott porceláncsészébe csepegtettem a tartalmát, Adriata istennő legfontosabb, mennyei ajándékát. Mire ment volna ez a világ koffein nélkül?
- Amennyire ki tudtam deríteni, a gróf úr nem kifejezetten népszerű, bár elég hatékonyan dolgozik, hogy ne merjék megkérdőjelezni. Fiatal, lázadozó, kétes viszonyban van az apjával, a fővárosból is inkább kitessékelték a helyi flotta élére, nehogy az újkeletű eszméi tovább mérgezzék a helyi nemességet. Ha szabad ilyet mondanom, felettébb emlékeztet a kiskövetasszonyra.
Daphne szerette azt állítani, főképp ha éppen humoránál volt, hogy puszta kérleléssel érte el a pozícióját, bár gyanítottam, hogy ez is csak a kiépített gyermeteg álca része volt. A lebegő sziklák királya nem volt ostoba, és ilyen könnyedén befolyásolható sem, Daphne pedig sokkal ravaszabb volt, mint mutatta.
- Néhány katona szerint, akiknek sikerült belehallgatnom a beszélgetésébe, a gróf kifejezetten kedveli a tündéreket. És nem szereti, ha grófnak hívják, így a kisasszony helyében én maradnék a parancsnok megszólításnál.
Semmivel nem lehetett olyan gyorsan elrontani egy kapcsolatot, mintha rossz modorban szólítottuk meg a partnerünket, ez volt a szociális játékok első szabálya. És ezért volt hasznos, hogy szabad szerdáimon Estrance mindenféle rétegéből szereztem ismerősöket, többek között a flottából is.


Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Hétf. Okt. 24, 2022 10:02 pm




× Come on down ×


Őaprósága, Morcos és a Gróf

-----------------:O:-----------------


A következő felmerülő probléma, ami már sokszor előkerült, mióta az emberek városában laktunk az asztal volt. Nem tudtam tisztességes módon asztalhoz ülni, mert nem értem fel, de már volt egy kis székem, amit az asztallap szélére tettek nekem, de kis aszalom, főleg olyan amire felfért volna a tányérként szolgáló csészealj még mindig nem volt. Maradt hát a piknikezés, igazán hangulatos lett volna, ha tesznek mellém még egy-két cserepes virágot is.
Lábaimat magam alá húzva telepedtem le a csészealj mellé, és vettem magamhoz az apró evőeszközöket. Talán egy egészen picikét nagyobbak voltak a kelleténél, de elhittem, hogy Morcos tényleg megtett mindent, ami tőle tellett, hogy a lehető legkényelmesebbé tegye az ittlétemet. Elvettem egy áfonyát és elkezdem felszeletelni az aprócska késemmel, miközben hallgattam Moros visszafogott beszámolóját a grófról… elnézést, parancsnokról, akivel hamarosan találkozni fogunk. Csodálkoztam, hogy honnan volt mindig azonnal ennyi információja mindenről és mindenkiről. Nem akartam elhinni, hogy erre fordította a híres Szabad Szerdáit, hiszen ez tulajdonképpen munka volt.
- És minket ugyebár az érdekel, amit a nem hivatalos források mondanak. – emeltem meg felé a csészécskémet, amit éppen megtöltött egy csepp kávéval. Az arisztokrata hölgyek mindig teáztak, de én „dolgozni” voltam ebben a városban, igazán szükségem volt valami erősebbre. Még ha csak egy csepp is volt, amit egy egészen ügyes kis eszközzel adagolt nekem. Tulajdonképpen a komornyikomnak az volt a dolga, hogy ezeket tudja, de Moros ennél jóval többet gondolt magáról, és előléptette magát hírszerzőnek, én meg nem szóltam neki ezért. Ha többet akart dolgozni, mint amennyivel megbíztam, az rajta állt, nem fogom elfelejteni az első hivatalos Tír na nÓgba küldendő levelemben, hogy dícsérjem az elhivatottságát, amellyel végső soron a hazáját szolgálja. A fizetése nem volt rossz, nem gondoltam, hogy az emelésre hajtott.
- Azok miatt a bizonyos „újkeletű nézetek” miatt nem népszerű, vagy azért mert a fiatal kora ellenére túl jó abban, amit csinál? – kérdeztem. Azt nem kommentáltam, hogy rám emlékeztette Morost ez a Westerburg parancsnok, mert egyedi voltam és megismételhetetlen, minden hasonlóság maximum érzékcsalódás lehetett.
- Akarom tudni, hol volt alkalmad katonák beszélgetésébe belehallgatni? – vigyorogtam rá a faunra, miközben bedobtam a számba egy szeletnyi áfonyát. A parancsnok megszólításra bólintottam, nem fogom elfelejteni, és azt sem volt rossz, hogyha kedvelte a tündéreket. Egy kis előny sosem ártott, bár még nem tudtam, hogy mire fordíthatnám pontosan. Ahhoz, amik eszembe jutottak, ahhoz tényleg nagyon meg kellett kedvelnie minket.
Nyakamat nyújtogatva néztem néha ki az ablakon, hogy mielőbb megpillanthassam a léghajót, amit értünk küldenek.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Kedd Okt. 25, 2022 4:03 pm




Roppantmód meglepődik, amikor arra eszmél, hogy izgatott. Különös, régen tapasztalt érzés, amelyről voltaképp megfeledkezett.
A  legutóbbi tanácsülés vénei izzadt homlokuk törölgették patyolat kendőikkel és ő élvezettel nézte, hogy kínlódnak, mint egy különösen elhúzódó szoruláskor.
Miután kiélvezte a pillanatot, nem bírta már nézni mit össze szenvednek szervezési szinten, csak azért mert a tündér nagykövet kisasszony pixi és méretben egyáltalán nem erre készültek, Whiteglass csaknem elájult. Mocsok szórakoztató volt nézni, ahogy levegő után kapkod, széttárja karját és inkompetenciájáról tesz tanúbizonyságot - miért ne lehetne egy tündér nagykövet történetesen pixi.

Nincs megfelelő méretű szoba. Nincs megfelelő méretű semmi és egy kicsit mindenki idegenkedik, összesúgnak, mágiáról és kiszámíthatatlanságról, elhangzanak sértő jelzők, mint “különös” vagy “idegen” még jó, hogy ez csak a szűk tanácstag ülés és a bizarrkodó hangulat a terem ajtaján belül ül meg, mint agyakat eltompító sűrű köd.
Ekkor már nem kárörvend, inkább lenéz, a maga visszafogott módján és máris cselekszik, hogy majd ő vállalja.
Természetesen azt, hogy körbevezeti őket a falon. Avagy Estranceben, Whiteglass egy idő után ugyanis büdös társaság tud lenni. Hangosan egyelőre csak a fal mellett érvel, de sok mindent a tündérek igényeitől tesz függővé.

Aztán reggel, ébredéskor szembesülnie kellett vele, hogy izgul. Kárörvendő és rosszindulatú volt az ülésen, nem mintha az ottlévőknek ne járt volna ki, mégis.
Hátha Miss Prismbloossom beszélt azzal a másik pixivel, akit annak idején miatta fogtak el. Talán mesélte milyen ocsmány az emberi faj és sajátos bosszút esküdött a gróf egyenesági leszármazottja ellen. Azzal nyugtatja magát, nem baj, mert megérdemli. Vállalnia kell a felelősséget, hogy az, ami, mert a pixik maguk is vállalják. De azért izgul.

Végül minden javaslat ellenére nem a sétaléghajót válassza, hiába az a legszebb és méretben éppen optimális a néhány fős legénységnek. Ők a falra mennek, oda Is, a séta léghajók viszont nem olyan távokra és magasságokra lettek kitalálva, így először is megvizsgál minden szóbajöhető példányt, már a találkozó napja előtt, hogy ő maga válassza ki és vizsgálja meg minden rendben van-e vele.
Ne legyen feleslegesen méretes, ócska és katonai, mégis kellően biztonságos, így egy régebbi modell mellett dönt, melyet elődje is gyakran használt, ha a tanácsközpont és a fal között sasszézott.

A gyönyörű, díszberakású léghajó legénysége ő maga, illetve egy másodpilóta (mindig gondol arra, hogy történhet vele bármi) és a Fal egyik jóízlésű, kedélyes konyhai kisegítője, akinek meghagyta, hogy rendeljen Lorna konyhájából ínyencségeket, ha utasai megéheznének.
Ő maga járt játékboltban, szerzett néhány babaholmit, étkészletet, apró szekrényt és fogast, amire és amibe a kisasszony esetleg pakolhat, ha lenne nála például parányi kabát.
Mindenre talán nem gondolt, de igyekezett felkészülni. Időben elindulni, megállni a Követség leszállópályája felett és illő helyen landolni a közepes nagyságú, de egyedi kialakítású, esztétikus hajóval.
Még akkor is izgul, amikor megáll, kiszáll és a többiektől “hamarosan érkezem” kifejezéssel búcsúzik. Úgy gondolja talán illendő lenne valahol várnia rájuk és szól az első arrajárónak, hogy érkezett értük.

Katonai ruhája helyett most fekete “ünneplője” van rajta, a parancsnoki kabátot és egyenruhát legalábbis annak nevezi. Ennél ünnepélyesebb nem szokott lenni.
A tündérek érkezéséig türelmesen vár a kijelölt helyen, eszébe sem jut tolakodni, nem megy beljebb, mint amennyire kell és próbál megnyugodni mire odaérnek.


Őaprósága*Moros*Kayne

Tag: @[user]

яє∂


A hozzászólást Kayne Westerburg összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 26, 2022 1:07 pm-kor.
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Kedd Okt. 25, 2022 4:38 pm




× Come on down ×

Daphne, Kayne & Moros




Meg volt annak az előnye, ha valaki a szabad szerdáin csak véletlenszerűen nekiindult Estrance utcáinak, pusztán az istennőben bízva, hogy egyáltalán hazatalál. Sosem értettem az emberek miért működtettek külön kémhálózatot, mikor minden lényeges információ ott keringett az utcákon. Ez volt a legjobb bennük. Soha senki nem tudott titkot tartani, az urak szolgái meg végképp nem. Azt pedig, ha valaki huszon-néhány évesen nála idősebb katonáknak parancsolt, azt igazán nem hagyhatta szó nélkül  az égvilágon senki, így hát a kocsmák felében legalább egyszer szóba jött egy éjszaka alatt. Meg az is, hogy azért mekkora bravúrokat csinált néhány repülőútja során, és itt általában át is ment a beszélgetés egy vitába, míg fel nem jött az újabb téma.
- Amennyire az informátoraim tudják, egy kicsit mindkettő. A módos köznépet borzoló nézeteiről nem sokat tudok, azon kívül, hogy léteznek és megutáltatták a fővárosi nemesség egy jelentős részével, emiatt az estrance-i felső réteg is bizonytalan. A fiatalsága pedig felettébb bosszantja bizonyos katonai vezetők büszkeségét, így sokan várják, hogy mikor csapódik a földbe az egyik repülőútja során. De ezeddig a hírek szerint épp az ellenkezőjét produkálja.
Miközben Daphne a kávéját szürcsölte - illetve csak iszogatta, tisztes nemeskisasszony sosem szürcsölt volna -, és az ablakon kifelé nézve a tekintetével kísérelte megidézni az emlegetett léghajót, valami isteni csoda folytán sikerült neki. A szobán kívül lábdobogások kakofóniája jelezte, hogy rajtunk kívül más is észrevette, kisvártatva egy itt szolgáló emberfiú be is dugta a fejét az ajtón, de egy intéssel elhessegettem.
- Ha befejezte a reggelit, javaslom ne várassuk meg a grófot. - mondtam, miközben elvettem Daphne elől minden evőeszközt, amit már nem használt és az asztal közepére halmoztam. Majd valaki más foglalkozott vele, akinek nem kellett Estrance flottaparancsnokát fogadnia.
Én nem terveztem jobban kiöltözni a szokásosnál. A nadrágom élre vasalt fekete szövet volt, térd alatt kissé felvágva és elszegve, hogy ne akadjon össze a patáimmal, ehhez egy elegáns, ezüstcsattal ellátott bőröv társult... és itt véget is ért a felszerelés. A hajamban most az évszakhoz igazodva sötét rozsdavörös levelekkel nyíló borostyánt tettem, amit nálunk Karmazsinlevélnek hívtak - az őseim sosem voltak a legkreatívabb névadók -, a bőrrajzok viszont még a korai idő fényviszonyai miatt halvány aranyszínnel csillantak meg a vállaimon, ha épp úgy esett rájuk a fény.
Egyedül a levélzöld esernyőt csaptam a hónom alá, csak a biztonság kedvéért, aztán kinyitottam az ajtót apró főnökömnek és kikísértem a követség udvarára, ahol a léghajó várakozott.
Nem hasonlított az Észak-Estrance fölött keringő sétahajókhoz. Kisebb volt, áramvonalasabb, inkább harci gépnek tippeltem volna, illetve talán a díszítés alapján egy tiszti járműnek. A mellette várakozó fiatal férfi pedig éppen olyan volt, ahogyan valaki egy komoly katonai vezetőt elképzelt - merev, elegáns, kifogástalan megjelenésű, mintha a puszta látványa is egy pajzs lett volna. Egy pajzs, amin minden szem rést keresett, így nem hagyhatott egyet sem.
- Westerburg parancsnok. - hajoltam meg udvariasan, visszafogottan a férfi felé, de most nem én voltam a főszereplő. - Miss Daphne Prismblossom, Tír na nÓg nagykövete.
A konferálás után hátraléptem, hogy a kiskövetasszony teret kaphasson, végülis ő volt a parancsnok vendége. Én csak a plusz egy fő voltam. Illetve sokkal inkább az esernyőhordozó, bár annak egészen impozáns.


Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Kedd Okt. 25, 2022 8:14 pm




× Come on down ×


Őaprósága, Morcos és a Gróf

-----------------:O:-----------------


Tehát ő volt az, aki az érkezésem előtt borsot tört Estrance orra alá, csak velem ellentétben Westerburg grófot bizonyára valamiféle nemes eszme vezette, nem csak tisztán a szórakozás, és hogy görbe tükröt tartson az emberi képmutatás és dekadencia elé. Ha élne addig, akkor száznyolcvan éves korára már bizonyára ő is belátná, hogy csak a humor és a szatíra az, ami egyrészt hatásos, másrészt meg nem megy rá az ember egészségére. Sajnos a legtöbben mire eljutnak idáig már bottal járnak, vagy… hát már azzal sem. Ezért voltunk mi tündérek a szórakoztatóbb népség.
- Szimpatikus nekem ez a gróf úr. Remélem megpróbálja majd az én kedélyeimet is borzolni azokkal a bizonyos nézetekkel. Egészen kíváncsi lettem. – értékeltem végső soron Moros jelentését. Felötlött bennem a kérdés, hogyha ennyire kiváló kém volt, vajon haza is jelentéseket írogatott a viselt dolgaimról? Úgy lett volna logikus, ha utánam is kémkedett volna, ezt mindenképp ki kellett derítenem, bár az kérdéses volt, hogy otthon mégis ki a fenének lett volna indoka kémet küldeni a nyakamra. Noha a dolgok nem egészen úgy zajlottak a kinevezésem körül, ahogyan mindenkinek meséltem, az a része igaz volt, hogy végül mindenki egyetértett, hogy én jöjjek, ahogyan az is, hogy akartam jönni. Félretettem ezeket a gyanakvó gondolatokat, inkább csak próbáltam örülni annak, hogy a faun ennyire remek információ forrás volt.
A kinti hangok alapján a léghajó megérkezett, így kiittam a kávém maradékát, és gyorsan behabzsoltam az áfonyámat, ami így, hogy volt késem és villám is nem sok nyomott hagyott az arcomon, majd felreppentem és a levegőben lebegve csatlakoztam Moroshoz. Nem kérdeztem meg, hogy így jön-e, ahogy fel volt öltözve, ezen a körön már az első napon túlestünk. Biztos voltam benne, hogy titkon ő is szeretett polgárpukkasztani, emellett pedig megajándékozta Estrance arisztokratáit a tetoválásai, és az alatta kirajzolódó szikár izmok látványával. Meg engem is. Meg a gróf urat is, hogyha bejött neki az ilyesmi, sose lehetett tudni. Ezt tényleg nem, mert az emberek között titkolni volt szokás minden szerelmi kalandot, ami házasságon kívül volt, történjen az bárkivel. Újabb érthetetlen, bonyolult, már-már perverz szokás volt ez is. Mint a bokánál, többre tartották a titokzatosságot a pucér igazságnál.
A léghajót vettem szemügyre először, de azután rájöttem, hogy nem értettem hozzájuk egyáltalán, maximum azt tudtam volna megítélni, hogy elég csicsás volt-e, de legalább elegánsnak tűnt. Ez után vándorolt kék tekintetem a… parancsnokra. Egyelőre nem akartam felbosszantani a Gróf úr megszólítással, és ha Morcos szerint a parancsnokot szerette, akkor ez bizonyára így is volt. Óriás létére egészen csinos volt, és tényleg szemtelenül fiatal, mondhatni a legszebb emberéveit élte, már ami a kort és az erőnlétet illette. És még lázadó is volt. A nők biztos bomlottak utána titokban – igen, igen, megint ezek a titkok… - majd ki kell faggatnom néhány kisasszonyt a legközelebbi teadélutánon, amire hivatalos voltam.
Ahogy Moros meghajolt a vállán levő tetoválások érdekesen csillantak meg a fényben, de nem időzhettem el rajtuk. Előrébb reppentem a bemutatásomra és a levegőben lebegve pukkedliztem egyet, széttárva oldalra a szoknyámat.
- Westerburg parancsnok, nagyon örülök, hogy megismerhetem. Köszönjük szépen, hogy bokros teendői mellett időt szakít ránk, és körbevezet minket a falon. Az úr az asszisztensem, Mor…os Greycloud, ha nem bánja ő is velünk tartana. – nagyon kellett figyelnem, hogy ne Morcost mondjak, elvégre ez hivatalos látogatás volt, és az emberekkel szemben azért a tündérek még mindig összezárnak. Legalábbis így képzeltem, de még nem találkoztam itt túl sok tündérrel, akik már hosszabb ideje Estrance-ben éltek és eset asszimilálódtak.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Szer. Okt. 26, 2022 1:59 pm




Először nyilván a magasabbik alakot pillantja meg, ez előre sejthető és a meglepődés még egy korai fázisában arcán sem mozdul semmi.
Ám ahogy Moros kibontakozik a maga férfi valójában, egy percre mégis eltűnődik, így fest-e egy átlagos faun. Amíg a nagykövet kisasszonnyal megteszik azt a néhány métert hozzá, napirendre is tér a dolog felett, mindenki úgy öltözik, ahogy szeretne, nála is kifogásolták már a komorságot és dísztelenséget. Igaz, hogy takarót nem hozott és a falon bizony zimankósra fordulhat, de helyben tud majd kölcsönözni, ha igényli.

Az apró pixi látványa üdítőleg hat rá, a komolyságon túl valami egészen halvány (ha az ember összehúzott szemmel, nagyon koncentráltan figyel rá) mosolyszerű bágyad fel, főleg ahogy ők ketten ilyen összehangoltan jelentik be maguk, mint egy előre megkoreografált, előkelő eseményen.
Ő is fejet hajt a jövevények előtt és próbál háttérbe szorítani minden felesleges izgalmat, mozdulatot és gesztust.

- Részemről a szerencse Miss Prismblossom és Mr. Greycloud, mindkettejükre számítottam és örömmel vettem, hogy a kísérőjük lehetek. Remélem kellemes utazásnak nézünk elébe, az időjárási viszonyok szerencsére kedvezőek. Bár a gép maga inkább a sétahajókhoz hasonlatos, legalább lesz idejük szétnézni madártávlatból, az útiterv, melyet bátorkodtam megtervezni, végülis Estrance közepén ível át, így mindent láthatnak a magasból. Amennyiben pedig igénylik és leszállópálya is a rendelkezésünkre áll, meg tudunk állni akár út közben is.

Ezt a szöveget átgondolta, noha őt magát is meglepi a sok évnyi kellemkedés hatására micsoda kerek és összetett mondatokat tudott magából előkaparni, annak ellenére, hogy még mindig elég izgatott. Valamint belekalkulálta, igen, ha szeretnének landolni valahol a városban és az nem a sötét negyed kellős közepe, támogatni fogja.
- Jöjjenek kérem, bemutatom a legénység két másik tagját, másodpilóta helyettesem és Stuartot, a fal konyhai alkalmazottját.
Amennyiben látja, hogy vendégei indulásra készek, a hajó felé veszi az irányt. Előremegy, mert a bejárati ajtónak kissé neki kell feszülni, hiába olajozta meg, nehéz és teljes súlyt kíván kinyitása.
Ha azonban benyitott, előreengedi vendégeit, Morosnál eltűnődik, valóban ilyen magas-e minden faun, de ez is csak pár röpke pillanatra vonja el figyelmét.

A hajótest belseje roppant esztétikus . Ovális ívben alakították ki az utasteret, a hatalmas ablakok mentén puha, vörös bársonnyal bevont beépített pamlagokat helyeztek, puha karfákkal. Található itt dohányzóasztal, tetején ahhoz hasonlatos távcsövekkel, amiket a színházban is használnak, csak extra kialakítással, hiszen nagyobb távra lehet ellátni velük. Van a fedélzeten fürdőszoba, kapitányi kabin és egy apró konyha, ahol Stuart már szeleteli is a harapnivalót. Egy nagyobb asztalt is találni, ez egyelőre míves abrosszal letakarva hever a hajó sarkában. Kényelmesen fel lehet állni és sétákat tenni idebenn, egészen nagy tér áll az utasok rendelkezésére, mégis érződik rajta, hogy tíztől több személy számára már szűkös lehet.
Amíg vendégei előre mennek, Kayne gondoskodik az ajtó alapos bezárásáról és csak aztán követi őket.

- Nyugodtan foglaljanak helyet, ahol kényelmesnek találják. A fel-és leszállást szeretném én intézni, de az idő további részében a rendelkezésükre állok.
Biccent feléjük és tekintete arra a gondosan kialakított párna halomra téved, amit ő készített össze Daphnenak, szépen feltornyozva, hogy akkor is kilásson az ablakokon, ha kényelmesen elheveredik. Ugyan a vastag, finom díszpárnák egymásra vannak halmozva, képes volt néhányat csavarral rögzíteni a berendezéshez, hogy még fel-és leszálláskor se mozduljanak el. Igazán megérte, hogy néhány csicsás puha párnával kevesebb melegítse a nemesek seggét.
Közben érkezik a másodpilóta is, ironikus módon egy negyven felé közeledő, magas, szakállas férfi személyében. Külleme kellemes és barátságos, rögtön fejet hajt a küldöttek előtt és bemutatkozik:
- Mason Marvin, szolgálatukra!
Tiszteleg és már csak felettese pillantását keresi, mikor indulhatnak. Látszólag egyáltalán nem bánja, hogy nem ő intézi a fel-és leszállást.



Őaprósága*Moros*Kayne

Tag: @[user]

яє∂
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Szer. Okt. 26, 2022 5:59 pm




× Come on down ×

Daphne, Kayne & Moros




A gróf vagy egy rendkívül gyakorlatias ember volt, aki mesterien rögtönzött komplett, minden részletre kitérő felvezető beszédeket, vagy előre felkészült arra, hogyan is szólítson meg minket. Katonaként mindkettő elképzelhető volt.
Kissé csodálkoztam, hogy a magával hozott legénysége mindösszesen két emberből állt. Amennyire én tudtam, a felsővezetők öltek az ilyen lehetőségekért, mert valami nem létező hasznot reméltek nyerni közben, így egymás szemét szúrva versengtek, ki kísérje el a rangidős tisztet a diplomáciai utakra. De most még sem volt egyetlen dölyfös tábornok, sem élre-vasalt kapitány, csupán egy másodpilóta és egy feldicsért szakács.
- Uraim! - biccentettem hasonlóan a két emberférfinek, aztán gyorsan felmértem a léghajó belsejét. Igazam lehetett, tényleg tiszteket szállító státusz-szimbólum lehetett, ami egyszerre próbált komoly, impozáns, de emellett fényűző és kényelmes is lenni. Ha rajtam múlott volna, én is hasonló járművet választok. Ez is egyfajta kommunikáció volt, egy nyelv, amit illett ismernem.
- A megállók száma a kisasszonyon múlik, én nem igénylek ilyesmit. - hárítottam el a korábban feltett kérdést, miközben helyet foglaltam az egyik fedélzeti fotelben - egy kifejezés, amit eddig sosem hittem, hogy ki fogok mondani -, a dohányzóasztal mellett, óvatos pillantást vetve a színházi kukkolókra. Felettébb jól felszerelt tiszt-hajót kaptunk magunk alá. A gróf mondata után azonban mégis felálltam, az induló férfi után lépve.
- Parancsnok, ha nem bánja, esetleg megnézhetném a felszállást a pilótafülkéből? Egészen kíváncsi vagyok egy ilyen szerkezet működésére. És sosem lehet tudni Miss Prismblossom szolgálatában mikor lehet szükségem valamennyi léghajóvezetési tudásra. De csak ha nem hátráltatom.



A hozzászólást Moros Greycloud összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Okt. 30, 2022 4:11 pm-kor.
Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Pént. Okt. 28, 2022 10:36 pm




× Come on down ×


Őaprósága, Morcos és a Gróf

-----------------:O:-----------------


Még nem tudtam, meg akarok-e állni bárhol is, mert ha rám bízzák, nagyjából minden érdekesebb épületnél kikötést rendeltem volna el, ami bár felettébb szórakoztató lett volna – főleg a legénység sóhajai – de szükségtelenül hosszúra nyújtotta volna a programot, amit nem feltétlenül szerettem volna. Így még nem tudtam mit akartam, de reméltem, hogy majd elválik menet közben.
- Majd meglátjuk, még nem találtam ki. – válaszoltam így a kérdésre. Pukkedliztem a legénységnek is, igazából sejtettem, hogy ez itt nem volt szokás, de a tündérek között nem voltak ilyen élesek a társadalmi különbségek, sem pedig ennyire merev az etikett, nekik meg talán jól esik majd. Ez után azonnal a párnahalomra reppentem, és a tetején térdelve kinéztem az ablakon, szinte az üvegnek szorítva az orromat, bár eddig még nem sok érdekeset lehetett látni, csupán az utcaképet, amit a nagykövetség ablakából is láttam minden nap mióta idejöttünk. Azt viszont magamban jó pontként könyveltem el, hogy Westerburg kapitány láthatóan már jobban felkészült, mint amennyire Mr. Whiteglass az érkezésemkor. Bizonyára futótűzként terjedtek a rendkívül impozáns méreteim – vagyis hát annak pontosan az ellentéte, nade valami lehetett lenyűgözően nagy és lenyűgözően kicsi is.
Amikor meghallottam Moros kérését, azonnal felreppentem a párnákról.
- Én is, én is!
Száz éve a háborúban a léghajók voltak azok a találmányok, amikkel az emberek képesek voltak felvenni a versenyt a tündérekkel. A léghajókon jutottak el a kereskedőik a Lebegő Városba is, vonat híján, és bár az ideutunk egy részét is léghajón töltöttük, még sosem láttam, hogyan irányították ezeket a masinákat. És azt sem, hogy hogyan lőttek velük, hogyan manővereztek, mik voltak a limitációik… Nem mintha Tír na nÓg hadipari kémkedésre küldött volna ide, jelenleg a szándékaink teljesen pénzügyiek voltak a Perem és az orea miatt… de azért sosem ártott felkészültnek lenni bármilyen eshetőségre.
Letelepedtem Moros vállára, mintha az is csak egy kényelmes párna lett volna, csak kerekebb és keményebb, és onnan néztem fel Westerburg parancsnokra, hogy ugye mehetünk?
Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Szomb. Okt. 29, 2022 11:43 am






Óvatosan biccent legfőképp a nagykövet asszony felé, a lenge öltözetű faun nagyvonalúnak tűnik, ami megintcsak felvet elméjében néhány kósza kérdőjelet.
- Nyugodtan jelezzék majd, ha igényt tartanak rá és lehetőség szerint megpróbálom teljesíteni.
Ha nincs az adott helyen leszállópálya például kényelmetlen manőver lenne, hiába tud Prismblossom kisasszony repülni, félő a légáramlat elsodorná, valamit érdekesen venné ki magát egy kötelekről lógó követség.
Vidám hangulatú legénysége (éppen azért választotta őket) vigyorgó főhajtással üdvözli a vendégeket, a szakács el is vonul, hogy kiélje szeletelési kényszerét, Masont pedig kötelessége szólítja.
- Egyáltalán nem bánom, jöjjenek csak.
Őaprósága lelkesedésére ajka szegélye megintcsak mosolyra ráng, ha katonái látnák összenéznének, egyelőre azonban oldódik gyomrában a feszült góc és kifejezetten szimpatikusnak találja a küldött kompániát.

Beveti magát kapitányi székébe és tömör, de annál részletesebb magyarázatba kezd, milyen kar mire való az irányítópanelen, valamint csinálja, miközben mutatja, akárha jövendőbeli pilótákat képezne, Moros így egészen sokat tud profitálni, a kisasszonynak pedig reméli jó rálátása nyílik minden érdekes karra és csavarra, amely lassan mozgásba lendül.
Ha valamiben tehetséges, akkor ez az, vitán felül áll, hogy van érzéke hozzá. Óvatosan, mégis könnyeden rántja fel a kart, repül fel a nehéz szerkezet úgy, hogy minimális rázkódással járjon - már amennyire egy ekkora gépen el tudja nyomni azt. De mintha gondolkodásmódja, a hajóé és kapitányáé valahol össze lenne kötve, drótok és csavarok halmazán. Az emelkedés is megfelelő tempóban történik, nem túl gyors, de várni sem kell sokat, a szerkezet fokozatosan szokik a magasba és amint eléri a megfelelő szintet, meg is áll, majd óvatosan menetirányba fordul. Egyelőre lebeg, amíg Kay átadja helyét másodpilótájának. Az útvonalat részletesen átvették, még alternatív megállókkal is, így nem kerül sor felesleges beszédre.

- Ha visszatértünk az utastérbe, akkor nos bátorkodtam frissítővel, illetve nassolnivalóval készülni.
Szakács már pakolja is elő Lorna finomságait, még pixi méretű muffin is van. Teáskészletet hoz elő normál csészékkel és apró babaméretűekkel, tányérok, villák, kések, kanalak is vannak mindkét méretben, ezeket Kay babaétkészletben vásárolta. De van limonádé kis-és nagy kancsó, mézes sütemények, Lorna néhány specialitása, leveles saláták, rózsasziromgyöngyök, nagy méretben és apróra felvágva.
A szakács pirospozsgás arccal, lelkesen készít elő mindent.
- Nagyon örültem ennek a megbízásnak, tudják? Ilyen kicsire felvágni nem tudna mindenki! De itt aztán egyenesek az élek!
Dicsekszik szakácsunk Daphne arcát fürkészve jól vagdosta-e fel neki a mindent.
- Bátran fogyasszanak út közben és ha maradna becsomagoljuk.
Kayne sok mindenhez nem ért, az étel mértéke az egyik ilyen fogyatékossága, úgyhogy talán többet rendelt, mint amit egy karcsú faun és egy apró pixi eszik.




Őaprósága*Moros*Kayne

Tag: @[user]

яє∂
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Hétf. Okt. 31, 2022 12:46 pm




× Come on down ×

Daphne, Kayne & Moros




Én a magam röpke kilencvenhét napfordulójával már nem ismertem mást, csak a békét, de az apám még mesélt történeteket, hogyan küzdöttek az emberek rettentő, lebegő monstrumjaival. Még a partnere nevére is emlékezett. Herne-nek hívták, egy éjtündér volt, aki állítása szerint olyan kecsesen repült, mintha csak egy árnyék lett volna a felhőkön. Ő vitte magával apámat a csatákba, hogy aztán ketten a földre kényszeríthessék a harci léghajókat. Az emberek tündér-kommandóknak nevezték az ilyen társulásokat, mi azonban nem adtunk nekik nevet.
Ő biztosan a fogát csikorgatta volna, ha látja, hogyan figyelem túljátszott érdeklődéssel, ahogyan a gép pilótája karokat csavar meg, húz át egyik vájatból a másikba, aztán elfordít valamit, miközben végig kommentálta. Nem mintha nem érdekelt volna egyébként is, különben nem hoztam volna fel, de egy kis tettetés jutalmat jelentett Westerburg grófnak. Így úgy érezhette, megérte sebtében megtanítani egy faunt arra, hogyan működik az életét jelentő találmány.
Az, hogy Daphne a vállamat használta ülésnek már gyakorlatilag fel sem tűnt. Sok esetben derogáló lett volna, egyikünk számára biztosan, de az ilyen furcsaságok mindennaposak voltak a tündér nagykövetségen azóta, hogy egy húsz centis pixit neveztek ki az élére. Aki a maga húsz centije ellenére egyébként csinoska volt, szóval elviseltem, ahogy a kulcscsontom medrébe helyezi a hátsóját. Igazán kár volt néhány pixiért.
- Sosem hittem, hogy ennyi lépést igényel egy léghajó irányítása. - mondtam, miközben a szerkezet a magasba emelkedett, a gróf pedig átadta a helyét a másodpilótának és visszakísért minket az utastérbe. - Nem állítom, hogy minden lépését megjegyeztem, de felettébb tanulságos volt a bemutató. Igazán hálás vagyok, parancsnok úr.
Visszaültem az előbb is elfoglalt fotelbe, magamhoz véve egy csésze teát és óvatosan belekortyoltam.

- Ez rendkívül figyelmes, köszönjük. - mosolyodtam el a láthatóan dagadó mellű szakács felé pillantva. Egy pillanatra eljátszottam a gondolattal, hogy zavarba hozzam-e őket azzal, hogy csak úgy magában kezdem rágni a leveles salátát, de végül letettem az ötletről. Ez Daphne körútja volt, vendéglátóink határainak próbálgatása is neki járt. - Látott már vendégül máskor is tündéreket, Westerburg parancsnok?
Valamiért azt suttogták, az ifjú gróf szerette a fajtánkat, bár ennek mértékét és főleg miértjét már nem sikerült kiderítenem. Ideje volt kicsit puhatolózni, végülis az estrance-i légierő vezetőjéről minden információ felettébb értékes volt.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Kedd Nov. 01, 2022 6:06 pm




× Come on down ×


Őaprósága, Morcos és a Gróf

-----------------:O:-----------------


Lehetetlenség volt annyi mindent megjegyezni, mint amennyit Westerburg parancsnok magyarázott a léghajója működéséről. Mintha egy egész kiképzésen lettünk volna, csak órák helyett néhány percbe belesűrítve a teljes tudásanyagot. De azért igyekeztem az eszembe vésni a fontosabb dolgokat, például, hogy mivel kell egyáltalán elindítani. A férfit nézve egészen egyszerűnek tűnt az egész, bár sejtettem, hogy a gyakorlatban ez inkább a művészet határait súrolta.
- Köszönjük parancsnok. Ön egészen olyan virtuóznak tűnik a léghajóval, mint egy zenész a hegedűn. – mondtam én is, miközben helyet foglaltam a frissítők mellett. Újabb figyelmesség, hogy minden volt az én méretemben is, legalábbis a kapitány megpróbált étkészletet is szerezni, hogy kényelmesebb legyen, és a sütemények is haraphatók voltak még nekem is.
A szakács pedig úgy várta az elismerést, mintha magát a királyt látta volna vendégül, vagy még inkább ahogyan a kisgyermekek várják az anyjuktól, és valljuk be, az utóbbi nagyobb dolog volt.
- Igazán jó munkát végzett, a prezentáció Tír na nÓg kaptáraiban is megállná a helyét. – dícsértem meg a férfit, hadd legyen jó napja. Ez után magam elé húztam a csészét és a tányért. Megtette, a játékkészítők nagyon igyekeztek, hogy élethű másolatokat gyártsanak az ifjú nemeskisasszonyoknak, hogy már tipegőként gyakorolhassák, hogyan kell illően megrendezni egy teadélutánt, a hölgyek leggyakoribb társasági eseményét, amely annyira fontos, ahol sorsok dőlnek el… nevezetesen, hogy ki kinek kérte meg a kezét és kit kinek ígértek… Többnyire. Még kerestem a módot, amellyel el lehetett érni, hogy az asszonyok elkezdjék befolyásolni a férjeiket a megfelelő irányokba. Szóval a miniatűr tányérok és csészék megfelelőek voltak, az egyetlen probléma az étkészlet volt, a villák és a kések ugyanis egyáltalán nem voltak funkcionálisak a babaházakban.
Szedtem a tányérkámra egy muffint és némi finomra vágott salátát és egy kis sajtot, majd jelentőségteljesen Morosra pillantottam, hogy adjon nekem evőeszközt. A kérdés, amit a parancsnokhoz intézett jogos volt, főleg hogy korábban megosztotta velem a pletykát, hogy Westerburg gróf kedvelte a tündéreket, így nem ártott tudni, hogy ez a bizonyos kedvelés mégis meddig terjedt, elméleti szimpátia volt csupán vagy gyakorlat is.
Engem azonban más is érdekelt.
- Mondja, volt már éles bevetésen? – kérdeztem. Az emberek nem álltak hadba senkivel, de a Perem tartogathatott meglepetéseket. Érdekelt volna, hogy az emberek, akik ma éltek dísznek használják-e az egyenruháikat, vagy valóban történtek incidensek, amikhez szükség volt a hadseregre.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Szer. Nov. 02, 2022 6:17 pm




Valahol egészen zavarba jön, éppen azért, mert nem akárkik méltatják. Ezek nem üres frázisok, mint amilyeneket egész életében hallott és idővel fél füllel, vagy süketséggel reagált a seggnyaló dumákra. Őszinte dicséretet idejét sem tudja mikor kapott, így zavartan elmosolyodik ennyi szép szó hallatán. Nem túl széles, valamelyest halvány, mégis határozottan mosolynak nevezhető gesztus, szemei egy percig nem olyan merev elszántsággal fúrják át a teret, hanem kissé lesiklanak.
- Igazán semmiség és köszönöm a méltatásukat, azt hiszem zenetanulás helyett valóban nos erre fektettem hangsúlyt.

Egyetlen kiutat a levegőben talált és hülyére manőverezte magát, hátha elfelejti Kiara szép fekete pilláit, vagy apja hájas felsőbbrendűségét, egész környezete mocskát. Akkoriban azt mondogatta “fent tisztább a levegő” és igyekszik ma is minél több időt tölteni a fal zord kőköveinek magasában.

Miután visszatérnek ő csak figyel, de helyetfoglal az egyik kipárnázott ülőhelyen, amíg Stuart vágási fortélyaival villog és irul-pirul, hogy Prismblossom kisasszony meg találja dicséri, távozóban még hozzáteszi - mert azért természetesen tudja hol a helye:
- Akkor remélem csupa szépet fog mondani Stuiról a fal szeletelőbajnokáról kisasszony.
Mintha csak a pixik körében elterjedt mendemonda éltetné, vidáman el is andalog, hátha még nem pakolt ki mindent és mutogathatja magát a tündér követség előtt.
A kedélyes, szelíd kifejezés kissé arcára fagy, de szerencsére nem feltűnő iramban olvad le. Vajon tényleg elterjedt Tír na nÓg vidékén mit csinált az apja, vagy Mr. Greycloud csak véletlenül talált elevenébe?
- Személyesen én még nem, de vettem már részt közös vacsorán egy pixivel.
Biccent és készségesen felel Daphne kisasszonynak is.
- Nos igazából nem, eddig sajnos távol tartottak az efféle dolgoktól, de ezen is szeretnék majd változtatni. Tudják az emberek világában az a bevett módi, hogy a felsővezetőt nem küldik ki személyesen, de én úgy gondolom fontos, hogy egy parancsnok tisztában legyen vele mi folyik a létesítményein belül, meg kell vizsgálnia minden szegmensében, ezért inkább úgy mondanám készülök rá.
Nem hiszi, hogy ez bármiben is negatívan állítaná be őt a tündérek előtt, úgyhogy végülis úgy határoz, megoszthatja.
- Na és Önöknek ez az első követségi feladata? Vagy a tündérek egymás között nem tartják ezt a szokást?
Közben lassan araszolnak előre, a hajó valóban a kényelmet szolgálja elsősorban és a magas épületek kecses körvonalai, az ívek és a fénytörések egy-egy monumentális falazaton valóban mesés látványt nyújtanak.
Eszébe jut, hogy a távcsöveket eme célzattal szerezte, gyorsan feláll és felkínálja vendégeinek.
- Közben ha szeretnének jobban látni valamit, nyugodtan használhatják ezeket. Prismblossom kisasszonynak különösen kényelmes lesz, mert nem kell hunyorognia. Ha gondolja megtámasztom Önnek. Innen most jól látható például Észak-Estrance Magnifica színháza, kaptak már jegyeket valamelyik előadásra?
A szép kupolás épület egészen jól látható innen és ez olyasmi, amire kivételesen ő sem haragszik.












Őaprósága*Moros*Kayne

Tag: @[user]

яє∂
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Szer. Nov. 02, 2022 8:45 pm




× Come on down ×

Daphne, Kayne & Moros




Daphne dicséretei éppen olyan elcsépeltek voltak, ahogy az egy követtől elvárható volt. Kizárt dolognak tartottam, hogy őszintén bármit, ami Tír na nÓg határain kívül volt a saját pixi kaptáraihoz méltónak gondolt volna. Innen lehetett tudni, hogy hazudik. Meg onnan, hogy felettébb elégedetten mosolygott. De a vezetők önérzetét nagyobbítani mindig jó stratégia volt, így egyelőre nem volt okom közbeszólni. A beszélő esernyőhordozó amúgy is túlmutatott a fizetésemen.
A szakácsot felmagasztalni már valamivel kevesebb hasznot jelentett, de hát ingyen volt. Legalább is étellel fizettek érte, szóval csak egy kedvesnek szánt mosollyal bólogattam, mintegy megtoldva Daphne szavait, miközben belekortyoltam a teába. Menta és elköltött pénz íze volt. A kedvenc kombinációm.
A kérdésem sikeresen betalált, bár a gróf zavarán kívül más hatást nem ért el. Nem kezdett mentegetőzni, nem árult el sok mindent, csak annyit, amennyit sejtettem.
- Gyanítom az említett pixinek nem volt ilyen szerencséje a fogadtatással. - néztem az apró evőeszközökre némi irigységgel. Ha a gróf tudta volna hány napot töltöttem azzal, hogy egyik kovácsüzletből a másikba vándoroltam, mielőtt rátaláltam Miss Edevane ékszerészműhelyére, biztosan hogy legalább egy kicsit együttérzést tanúsított volna. Még ha szégyent nem is. Apró főnököm láthatóan nem volt annyira elégedett, mint amilyen lelkesen a szakács elé pakolta a játéknak tűnő késeket és villákat, legalább is a felém küldött tekintetét nem lehetett máshogyan értelmezni. Amilyen elegánsan ez kivitelezhető volt benyúltam a zsebembe és elővettem egy apró dobozt, aztán felnyitottam és Daphne tányérja mellé helyeztem.
- Parancsoljon, kiskövetasszony.
Az viszont, hogy parancsnok létére még sosem volt bevetésen viszont egy kissé meglepett. Nehezen ítéltem meg az emberek korát, bár Westerburg grófról a katonák is azt beszélték, hogy szemtelenül fiatal. Ha viszont nem a bevetései miatt került ilyen pozícióba, akkor ez egy újabb rejtélynek ígérkezett.
- Van valami hír a Peremről? Már ha nem jelentenek államtitkot az ilyen kérdések.
A kérdéseire nem éreztem, hogy illendő válaszolnom, ezek Daphne részére lettek feltéve főleg. Én inkább csak kortyolgattam a drága teát és közben óvatosan a kezembe vettem a távcsövet, hogy megnézzem a színházat, amiről a legtöbb felsőközép gazdagasszony pletykált.
- Ha esetleg a kiskövetasszony szeretne jegyet, feltétlenül jelezze. - mondtam közben. Ez egy olyan program volt, amin kivételesen én is szívesen részt vettem volna. Amiből nem sok volt.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Pént. Nov. 04, 2022 11:42 am




× Come on down ×


Őaprósága, Morcos és a Gróf

-----------------:O:-----------------


Kíváncsi lettem volna mégis milyen lehetett az a közös vacsora egy pixivel, noha mióta itt voltam elég sok fontos Estrance-i személy elmondhatta magáról, hogy vacsorázott már velem. Persze a jó hírnevük megőrzése érdekében igyekeztek eleget tenni a különleges igényeimnek, de nem ment nekik túlságosan jól. Ahogy hallottam első sorban a személyzet háborgott, hogy ezzel őket is bajba sodrom, de ez már csak ilyen dolog volt. Oldják meg, nehogy azt higgyék, hogy csak a nagyok léteznek ezen a világon. Moros valami hasonlóra célozhatott azt hiszem azzal, hogy annak pixinek nem lehetett olyan kellemes fogadtatása, mint nekem, arra nem gondoltam, hogy esetleg ő maga lehetett a vacsora. Amennyit eddig megtudtunk Westerburg parancsnokról, az alapján ő nem vett volna részt ilyesfajta lidércekhez méltó vacsorákon.
- Köszönöm. – mondtam a faunnak, mikor ideadta az evőeszközeimet, így már elkezdhettem kényelmesen, és legfőkébb elegánsan falatozni.
Kicsit csalódottan biggyesztettem le az ajkam, amikor kiderült, hogy a parancsnok még egyetlen éles bevetésen sem volt. Az világos volt, hogy itt azok, akik jó családból származtak azonnal tiszti rangot kaptak, de hogy rábízzák Estrance teljes légierejét valakire, aki még nem bizonyította a harci tudását, az a tündéreknél teljesen elképzelhetetlen volt.
- Kár, pedig reménykedtem benne, hogy elkápráztat minket valami fantasztikus kalanddal. Ám jó a megérzése, nálunk ez másképp működik, a hadseregben rangtól függetlenül mindenki a tápláléklánc alján indul, és csak a csatákban szerzett érdemek alapján adják az előléptetést. Bár erről azt hiszem Mr. Greycloud többet tudna mesélni, a faunoknak a teljes társadalmuk ez alapján működik. Biztos vagyok benne, hogy a Perem miatt lesz lehetősége éles helyzetben is kipróbálnia magát.
Arra nem kérdeztem rá, hogy ez nem okoz-e súrlódásokat a tapasztalt katonákkal, mert vagy nem merték volna mondani, vagy ők is megbékéltek a rendszerrel, hogy egy arisztokratát csak úgy a nyakukra ültetnek. Ha kitörne egy újabb ember-tündér háború (amiben erősen kételkedtem, jelenleg a két ország kapcsolata jó volt), akkor üdvözöltem volna ezt a hírt. Kayne Westerburg talán kompetens parancsnok volt, az hírlett róla, hogy az elméletet nagyon vágta, de ez biztos, hogy nem volt elmondható minden csatát soha nem látott nemesről. Persze jogos lenne a kérdés, hogy mégis hol kellett volna tapasztalatot szerezniük idáig, de néhány vállalkozó szellemű ifjú igazán kipucolhatta volna mondjuk a Sötét Rengeteget, ha égett volna bennük a bizonyítási vágy, hogy a gyakorlatban is megállnák a helyüket. A Peremen most tényleg lesz lehetősége mindenkinek, hogy megmutassa, hogy nem csak az íróasztal mögül képes parancsokat osztogatni.
Moros ártatlan kérdését hallva elnyomtam egy mosolyt, ügyes volt, határozottan ügyes… Bár az eddigiek alapján nem számítottam nekünk kedvező válaszokra.
- Külföldön ez az első. Az állandó nagykövetségünk a fővárosban van, eddig az volt a világ közepe, és nem gondoltuk felszámolni az ott kialakult jó kapcsolatokat, ezért az áthelyezés helyett inkább csak alapítottunk itt egy második követséget. Természetesen a tündérek egymás között is csinálnak ilyesmit, sőt még a kaptárak is küldenek egymáshoz követeket. – azt nem akartam részletezni, hogy személyesen nekem milyen belföldi kiküldetéseim voltak. Meg volt a magam része a kaptárak közötti kapcsolatépítésben, és nem véletlenül voltam a Lebegő Városban akkoriban, amikor megnyílt ez a zsíros kis állás. De jobb szerettem, ha mindenki elhitte, hogy Tír na nÓg csak nagyon meg akart tőlem szabadulni, és ezért küldtek ide.
A léghajó közben odaért a Magnificához, így lett értelme kibámulni az ablakon.
- Még senki sem volt olyan nagylelkű, hogy meghívjon minket egy előadásra, és rengeteg dolgunk volt, így nem böngésztem a darabokat, de mindenképp szeretném meglátogatni a színházat, azt mondják igazán különleges élmény. – itt Morosra pillantottam. - Ezt veheted úgy, hogy most szólok. Hacsak a parancsnok nem úgy értette, hogy van két felesleges jegye, amit nekünk adna. – mosolyogtam itt a gróf úrra.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Pént. Nov. 04, 2022 1:46 pm




Egyre kínosabb színezetet ölt számára a nem is olyan kurta hajóút, legalábbis nem sejtette, hogy hiányosságai akadnak az étkeztetés terén - ő sem gondolhatott mindenre.
Vacillál elnézést kérjen-e, de csak felhívná fogyatékosságára vendégei figyelmét, az etikett különben is azt diktálná legyenek elnézőek, ezt a kört így megspórolja maguknak. Csak feszengő fél másodpercnyi pillantást vet az ildomos evőeszközökre, melyeket a kisasszony használni tud az ő műanyag gyermekjátékai helyett.
Nem kevésbé arcpirító Greycloud úr megjegyzése sem, mi történt a szóbanforgó pixivel, hazudnia pedig teljesen felesleges volna, hiszen ez lehet szándékos provokáció. Így kissé meginog állhatos tekintete, de vállalja a rá kirótt negatív véleményt, hiszen bizonyos tettek következményekkel járnak, ez volt életében az első szigorú lecke. Az, hogy szégyelli magát, másodlagos.
- Nem és sajnos a nevét sem tudom, mert ha így lenne üdvözletem és sajnálatom küldeném, hogy nem gondoskodtak a kényelméről. Sajnos 11 évesen még vajmi kevés beleszólásom volt a dolgokba, mindenesetre remélem biztonságban hazaért miután megszöktettem.
Az, hogy hogyan szintén terhelő lehet ránézve, mert a pixi valószínűleg regisztrálta ki volt az ominózus rémálmodó aznap este. Ez már így is meredek kijelentés volt tőle talán, mindensetre készen áll, zsigerileg minden sejtjében, hogy ha kell jóvátegye apja hibáját. Amennyire lehetett a meggyilkolásával is ezen dolgozott.
A dolog ráadásul folytatódik, hiszen felmerül mit keres a parancsnoki székben érdemtelenül, tapasztalat híján, hiszen számtalan alkalmasabb jelölt is volt nála. Az igazat itt bizony nem mondhatja el, ami rangja kérdésén felül még nyomást gyakorolt Estrancera, mindazonáltal igyekszik méltósággal viselni, hogy őt csak úgy beültették. Ez több tényezős, összetett döntés volt, de egyik szegmense minden kétséget kizáróan származása volt, hiába zavarja ez leginkább. Annak, aminek született még máig hordozza billogját.
- Ez Önöknél jobban működik, bizonyára sok egyéb mellett, sajnos az emberi társadalom egészen másképp tagozódik, itt még mindig nagy figyelmet fordítanak a születési előjogokra. Mr. Greycloud tapasztalt tiszt odaát?

Lenne értelme, hogy valaki fontos kísérje a kiskövetasszonyt, aki minden bizonnyal képes megvédeni és arra is tompán bólogat, hogy lesz lehetősége bizonyítani,. Ha a felső vezetésen múlik ugyanis nem, sosem jutna ki oda. Mégis egyre sűrűbben fúrja az oldalát, hogy alaposan körbeszaglásszon az emberek peremre kihelyezett bázisain és ez a nagy tündérérdeklődés csak újabb okot szolgáltat. Sőt már-már más is megfogalmazódik benne, főleg ahogy elhangzik az “államtitok” kifejezés.
- Tehát a tündérek is érdeklődnek a perem iránt? Talán azért küldtek követséget hozzánk, mert részesedni szeretnének? Logikus lenne.
Ez csak egy feltevés, de ne aggódjanak, köztünk marad, ha legalábbis megbíznak bennem, mivel úgy gondolom, ha ez a céljuk, azt okosan és óvatosan kell kezelnünk. Amennyiben nem, bocsássák meg forrófejűségem, de ha én tündér lennék nem hagynám szó nélkül az emberek befolyását a Peremre.

Valahol mélyen magában tiltakozik csak, mert talán túl merész volt és egyes, rosszindulatú nyelvek egyenesen vádként neveznék, hiába teszi hozzá enyhítésként, ő hogyan gondolkodna tündérként, mert nem az. Minden felsővezető, a király, az összes arisztokrata mélyen felháborodna mit meg nem enged magának, tulajdonképpen rezgő stressz labdává változik, még ha ez csak annyiban is látszik, hogy gyorsabban vesz levegőt.

Nehéz ezek után összeszednie magát és érdeklődéssel hallgatni a követségi rendszert, pedig igazán lenyűgözi, főleg, hogy Sinarinban próbálkoztak előbb, de akkor még ő nyilván túl ifjú volt és cseppet sem látta át a rendszert. Még most sem lát teljesen tisztán, hiába zavarják, az emberek árnyékjátszmái, a különféle politikai hatalmi játékok túlságosan bonyolult hálót képeznek, csupán abban biztos, nemes szándék aligha akad köztük.
- Nagyon jól tették és igazán lenyűgöző, hogy gondolnak erre. A kaptárak tulajdonképpen különálló királyságok, ugye? Volt már ellenségeskedés két kaptár között?
Már ha ezek után szoba állnak még vele és megosztanak a tündértársadalomról bármit, vagy elfogadják egyáltalán a jegyeket, Morosnál ráadásul úgy veszi észre ő maga szeretne gondoskodni róla.
A Magnifica felől lassan tovaszállnak, Közép-Estrance felé, bár a látnivalók orgiája igazán csak itt bontakozik ki, ahogy az Akadémia és a mérnökök céhe is felbukkan lassan.
- Inkább csak úgy, hogy tudok szerezni és meghívom Önöket, de ahogy kényelmesebb, azt is megértem, ha magukban fedeznék fel.
Futó pillantást vet Észak hűlt pompájára, bár merevebb, mint a követség megérkezése óta (főleg a dícsérethalmaz alatt) bármikor. Az a bizonyos zabszem már őrlődni látszik…












Őaprósága*Moros*Kayne

Tag: @[user]

яє∂
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Hétf. Nov. 07, 2022 6:21 pm




× Come on down ×

Daphne, Kayne & Moros




A gróf csak elárulta magát a mentegetőzése közepette. Az emlegetett pixi valószínűleg nem önként és dalolva vett részt azon a vacsorán, de ismerve az emberek rajongását a tündérpor iránt, ez még a jobb végkifejletek közé tartozott. Legalább nem zárták egy dobozba, hogy naponta kisajtolják belőle a varázsanyagot, vagy darálták le egészben egy jó adag reményében.
- A pixiknek hosszú az emlékezete. Ha ön szöktette meg, biztosan emlékszik rá és valószínűleg jó pontot szerzett nála. - feleltem a csészém fölött mormolva a szavakat.
Daphne óvatos terelésére egy pillanatra összerezzentem, de igyekeztem egy udvarias mosolygással palástolni. Az emberek szerették az arcot figyelni az ilyen szociális játékok alatt, így a felesleges gesztusok jól tudtak leplezni bármilyen más akaratlan jelet.
- A faunok felettébb egyszerűen működnek ilyen tekintetben. Aki képes földhöz csapni a másikat, az fölötte áll minden tekintetben. Ami nem csak azért különösen nehéz, mert a fajtám megtermett alkatú, de szeretjük a saját súlyunkat változtatni, így egy faunt földre vinni meglehetősen nehéz. De erről a fivéreim többet tudnak mesélni, én csak egy asszisztens vagyok. Ha tiszt lennék, nem lennék most itt.
Persze a legokosabbnak lenni az erősek között is jelentett némi előnyt. Én is ugyanabban a modorban nevelkedtem, ugyanazt a kemény életet éltem, csak épp nem voltam túl jó benne. De ennek ellenére megtanultam. A Sötét Negyedből felszivárgó léhűtőkkel félálomban is elboldogultam, bár azt nem tudtam egy hivatásos katona ellen mennyire mennék. Egyszerre lettem kíváncsi erre, és reméltem, hogy sosem derül ki.
A politikába nem éreztem helyénvalónak közbeszólni, ez Daphne hatásköre volt - még akkor sem, ha egyébként teljesen nyilvánvaló volt a válasz. Egyértelműen a Perem miatt voltunk itt. Bármit rejtett az a rejtélyes, felfedezetlen vidék, a lebegő köveken nem gondolták igazságosnak, hogy az emberek magukénak jelentsék ki csak azért, mert a küszöbükre érkezett. Szóval beküldtek minket - illetve Daphnét - a tűzvonalba, hogy azonnal ugorjunk bármiféle csillogásra, mint egy vadászó macska.
- A kiskövetasszony programja meglehetősen megszabott, de ha szeretnék alakítok helyet egy színházlátogatáshoz. Ha a parancsnok úr elárulja, mikor lenne alkalmas. - feleltem a meghívásra, pofátlanul ignorálva a tényt, hogy Daphne egy szempillantás alatt dobná el minden megbeszélt tervét, ha valami más érdekelte. Fontosabbnak éreztem magam az ilyen szövegektől, úgyhogy szemérmetlenül használtam fel őket.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Kedd Nov. 08, 2022 8:53 pm




× Come on down ×


Őaprósága, Morcos és a Gróf

-----------------:O:-----------------


Összehúzott szemekkel figyeltem Westerburg parancsnok arcát, ahogyan arról a bizonyos esetről beszél, amikor megszöktetett egy tündért egy vacsoráról. Nem értettem, ezt miért mondta el nekünk, a helyében én ezt cseppet sem tartottam volna jó ötletnek. Hacsak nem szimpátiát akart vele kelteni, elhitetni, hogy ő a mi népünk pártján állt, vagy meg akarta mutatni mennyire érzékeny és törődő, hogyha ártatlanok sorsáról volt szó. Ezt mondjuk eddig majdnem minden arisztokrata eljátszotta, akivel eddig találkoztam, de messze ez volt a legvadabb prezentáció. Ez volt a kevés alkalom egyike, amikor Moros gyorsabban kapcsolt nálam, és hamarabb találta meg a megfelelő szavakat.
- Bizonyára így van. – válaszoltam én is röviden, mert valójában egy ilyen gyerekkori esemény nem nagyon számított már. Neki régen volt, a tündérnek pedig talán mintha csak tegnap lett volna, ráadásul ha itt kapták el valamivel több mint tíz évvel ezelőtt, akkor valószínűleg már Estrance volt az otthona.
Ameddig Moros a faunokról mesélt, addig én a látképben gyönyörködtem, és használtam azt a távcsövet is, amit a parancsnok kikészített nekem. Ez a város a magasból talán még szebb volt, mint lentről, nem látszott annyira a mocsok, ellenben közelebb jöttek a technológiai vívmányok, kimunkált bronz, lebegő városrészek, amiket a mi Lebegő Városunkról mintáztak. Elhittem, hogy ez a hely a Perem előtt a művészet és a tudomány fellegvára volt.
Csak akkor néztem oda amikor Westerburg parancsnok a peremről kezdett beszélni. A feltételezése helytálló volt, de sosem akartam titokban tartani, hogy miért voltunk itt. Ha nagyon rejtélyeskedtünk volna, akkor is gyanús lett volna, hogy miért pont most alapítunk nagykövetséget a Peremhez legközelebb eső városban, és minden érdeklődésemet a téma iránt még nagyobb figyelem övezte volna, mert mindenki azt hihette volna, hogy ezáltal valami vélt előnyre tehet szert.
- Nyílt titok, hogy a Perem miatt vagyunk itt. A határon túli területek jogilag a senki földje, és bár nekünk nincs vele közös határunk, azért vagyunk itt, hogy a Birodalom méltányosan kezelje a szomszédait, és részesedjünk ilyen-olyan formában a nyersanyagokból, vagy legalább a vagyonból, összegyűjtött információkból, meg ilyesmi. Ezek miatt a megállapodások miatt és persze a betartatásuk végett vagyok itt. Erről tud őfelsége a király is, a polgármester is, bár szerintem még nem tudták elképzelni, hogyan fog működni a dolog a gyakorlatban. – mosolyodtam el, mint egy gonosz manó. Tiszta szerencse, hogy nekem már voltak ötleteim. Vagyis szerencse volt nekünk, az embereknek talán kevésbé. Inkább emiatt kellett volna izgulnia a parancsnoknak, nem azért, hogy illetlen kérdéseket tett fel.
A kaptárok kérdésére bólintottam.
- Igen, minden kaptár teljesen autonóm. A régi világban gyakori volt az ellenségeskedés, sőt megtörtént, hogy kaptárak vonultak egymás ellen hadba a területért, de az Ütközés óta nem fordult elő ilyen. Időnként van rivalizálás, főleg ha valaki új kaptárt akar alapítani, de az öregeink többnyire elrendezik ezeket a dolgokat.
Mélyen szerettem Tír na nÓgot, de megfordult a fejemben, hogy a saját kaptáramat az emberek földjén alapítsam majd meg, vagy akár a Peremen túl, ha az alkalmas rá. Nem maradhattunk csupán a határainkon belül, mert az hosszútávon a fajtánk végét jelentette volna, a pixiknek pedig némi nyitott gondolkodással sok lehetőségük lehetett. Az én generációmnak és a nálam fiatalabbaknak, akiknek már ez a világ volt az otthonuk, és a kaptárakat talán az emberek sem vették volna fenyegetésnek, csak kis kolóniáknak… de erről még nem beszéltem senkivel, és sokkal több tervezést igényelt, időnk pedig volt. Most a Perem volt az akut probléma.
A színház ennél már sokkal kellemesebb téma volt, bár hirtelenjében kevésbé tűnt érdekesnek maga a szervezés része, de természetesen még mindig lelkesített a gondolat, hogy ellátogassunk.
- És persze az sem mindegy, hogy mikor játszanak érdekes darabot. Valami botrányosat, amin biztos nem alszunk el. – vigyorodtam el megint miközben újabb süteményért nyúltam.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Pént. Nov. 11, 2022 12:52 pm




Bármennyire is szerette volna megnyugtató gondolatokkal kecsegtetni zilált elméjét, érzi, hogy nem alaptalanul izgult.
A nemesekkel szembeni általános, sőt sokszor unalmas és rejtetten ironikus kommunikációt már megszokta. De most olyan lényekkel beszél, akiknek ő is ártott, legalábbis még mindig úgy érzi köze volt a pixi elrablásához, mert neki hozták akkor. Majd az órának egy másik másodpercében leszidja ezt a pillanatot.
Próbál úgy csinálni, mintha ez jó fényt vetne rá, de félmosolya igencsak mesterkélt, eleve a gesztus idegen számára.
A faun témára szint úgy csap le, mintha heteket éhezett volna.
- Néha a legegyszerűbb dolgok sokkal célszerűbbek, mint mindent túlbonyolítani.
Vonatkoztatja a faunok helyzetét egyúttal a sajátjára is, főleg, mert az is kiderül, hogy odafenn teljesen tisztában vannak a tündérek szándékaival. Ő volt az aki a Peremre mindig legyintett, könnyelműen és azzal az arisztokratikus fensőbbséggel, amit sokkal kevésbé tudott leküzdeni, mint szerette volna, ha közöttük volt. Egész egyszerűen azért, mert Estrancet akarja megváltoztatni, egy még felfedezetlen terület messze van céljaitól. Először a városban kell összeseperni, beiktatása után is volt mit. Csakhát az idő ismét ellenségévé vált. Döbbenetét nem annyira tudja palástolni, mint szeretné.
- Igen, így már világos. Sok sikert Önöknek, bízom benne, hogy bár egyelőre zavarban vannak, azért majd sikerül tárgyalni velük. Örülök, hogy mutattak rá hajlandóságot.
Teszi még hozzá, mert ez őszintén meglepi. Amilyen hataloméhes és diszkriminatív a saját faja, meglepi, hogy egyáltalán leálltak alkudozni, bár nyilván ők sem akarnak újabb háborút, így kénytelenek voltak. Próbálja azzal nyugtatni magát, hogy ez nem az ő gondja, megvannak erre a megfelelő politikai vezetők és a Perem valóban ráér.

Eltűnődik vajon mennyi pixi élhet egy ilyen kaptárban, sőt megfordul fejében, ha más életet szánt volna magának, milyen szívesen látogatna ő is oda. De mindezt ostoba álmodozásnak tartja, bár valamiért kellemes a kaptárakra gondolnia, vagy Tír na nÓgra, nem is tudja miért.
- Azt hiszem kikölcsönzök majd néhány könyvet a tündérekkel kapcsolatban, igazán érdekesnek hangzik mindez.
Kicsit még áltatja magát, mert nagyon jól tudja, hogy nincs ideje olvasni, még most vágyiat is fejezte ki. Így is kifutnak kezei közül az elintéznivalók lassan.
- Igen, megoldom, hogy legyen rá időm, tulajdonképpen alkalmazkodom is az Önök beosztásához, hacsak nem jön közbe valami halaszthatatlan.
Gondol itt arra, hogy kigyulladt egy léghajó múltkorában és volt olyan vehemens és ostoba, hogy ő maga vigye kórházba az újoncait, vagy közölje a fiatal katonák halálhírét a családdal, ami megintcsak sok idejét és energiáját követelte. Kissé fészkelődik ugyan, hogy a kiskövet asszony obszcén drámára kíváncsi, mert hallott róla, hogy előfordul ilyesmi, ám ezektől ő eddig tartózkodott. Viszont úgy érzi minden igyekezete ellenére nem szerepel most túl jól, úgyhogy ennyit igazán elvisel.
- Szólok a nénikémnek, ő a kultúr referens Estranceben, hogy ajánljon valamit, ami megfelel a kisasszony elképzeléseinek és akkor a Mr. Greycloud által vezetett időbeosztáshoz igazodom majd. Ha így megfelel Önöknek.
Teszi hozzá gyorsan, majd futó pillantást vet a gőzbe burkolódzó tájra, ugyanis lassan elérik Közép-Estrance zsúfolt vidékét. Astran tornya most is kihívóan emelkedik a többi magaslat felé, ő pedig nem által magyarázni róla.
- A csillagvizsgálót is érdemes megnézni, valamint mérnökök és alkimisták Egyetemét
Biccent fejével az épületek felé.
- Sinarinban jártak már?
Annyit mindenesetre összerakott  a küldött párosról, talán nem is annyira fiatalok, amennyinek eleinte tűntek, hiszen bizonyára nem küldték volna őket ide ilyen fontos ügyben.


Őaprósága*Moros*Kayne

Tag: @[user]

яє∂
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Kedd Nov. 15, 2022 4:53 pm




× Come on down ×

Daphne, Kayne & Moros




Westerburg parancsnok kezdett egy rendkívül sérült és ebből fakadóan felettébb könnyen irányítható embernek tűnni. Olyasvalakinek, aki a nyakát törte, hogy másoknak megfeleljen - jelen esetben éppen nekünk. A legtöbb katona gyanakvóan fogadta volna Daphne nyílt kijelentését arról, hogyan készültünk lecsapni és alku címszóval kizsákmányolni annyi oreát, amennyit csak képesek voltunk az új Peremvidékből - de nem a gróf. Ő csak sok sikert kívánt nekünk, amit hirtelen nehezen tudtam értelmezni. Ezek lehettek azok a bizonyos, nehezen lenyelhető eszmék, amik az ifjú nemes persona non grata státuszba kényszerítették a birodalmi fővárosban? Minden esetre Daphne biztosan fantasztikusan fog szórakozni a közeli és távoli jövőben azon, hogy a parancsnokot vezeti arra, amerre épp Tír na nÓgnak előnyös volt.
- Ez esetben elküldöm az irodájának a kiskövetasszony időbeosztását, a szabad időpontokat tekintve. - tudtam le végül a színház felettébb nagy áldozathozatalokra késztető kérdését. Ez után inkább visszasüllyedtem az esernyőhordozó szerepébe, kortyolgatva a teát és a színházi binokuláron keresztül figyelve az épületeket amelyre a parancsnok felhívta a figyelmünket. A hatalmas torony, ami mintha a rendkívül gazdag északi és a kissé kevésbé gazdag középső negyed között őrködött volna most is ugyanolyan hivalkodó volt, a magasból tekintve le rá, mint a tövében sétálgatva. Tündér szemmel belepillantani a hatalmas távcsövekbe, egyenesen a csillagok között rejtőző istennő mélységbe bámulni egyszerre volt szakrális és szinte eretnek élmény. Hiszen akinek kevesebb volt a hite, nem látta Adriata arcát, csak az ég hatalmas kiterjedését. De aki tényleg hitt, az ott látta csak meg igazán.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Szer. Nov. 16, 2022 8:06 pm




× Come on down ×


Őaprósága, Morcos és a Gróf

-----------------:O:-----------------


A mutatnak rá hajlandóságot az elég szép megfogalmazás volt, olyan nagyon diplomatikus. Mr. Westerburgnak volt érzéke a szakmához, némi kiképzésre még szüksége lett volna, de odafigyelt a fogadtatásunkra és annak etikettjére, és képes volt óvatosan is fogalmazni, legalábbis másnak nem tudhattam be ezt. Ugyanis mindenki, aki kicsit is jártas volt a Birodalom politikájában tudta, hogy nem nagyon volt más választásuk, mint tárgyalni. Ha egy ekkora kaliberű dolog történt a világban, akkor nem volt kérdés, hogy nem akarnak egy ellenéges országot tudni a hátukban, miközben a másik irányba kellene irányítaniuk a seregüket, hiszen senki sem tudta, hogy mi vagy ki élt a Perem mögött az új területeken. Lehettek barátok, lehettek ellenségek, de még az sem volt biztos, hogy azon a földdarabon élt értelmes faj. Ez a bizonytalanság pedig félelmet szült, az ismerős rossz – jelen esetben Tír na nÓg és az osztozkodás – jobb volt.
- Köszönjük. Biztos vagyok benne, hogy mindenki számára előnyös megállapodásokat fogunk majd kötni. – válaszoltam.
A könyv gondolatára elmosolyodtam. Nem olvastam még, hogy az emberek mit írtak rólunk, voltak néhányok akik megpróbálták lejegyezni a kultúránkat, de nem tudom meddig jutottak és hogy a leírások mennyire voltak elfogulatlanok.
- Ha akarja, talán kiegészíthetem a könyvek leírásait. Végső soron az edukáció is célja a diplomáciának, a kultúrink közelebb hozása. Hm. Ez adott is egy jó ötletet.
A Birodalom nagyságát a tudománynak köszönhette, a természet kiismerésének, megfejtésének és igába hajtásának, ám arról már sokkal kevesebb szó esett, hogy mi volt a humán tudományokkal, főleg azon részével, amik nem voltak annyira látványosak, mint a színházművészet, a zene vagy a festészet. Léteztek-e az egyetemen tündértudományok, oktatás a kultúránkról a nyelvünkről azok számára, akik úgy gondolták később még dolga lesz velünk. Logikus volt, hogy legyen, sokan úgy érkeztek hozzánk hogy már beszélték a nyelvünket valamennyire, de érdekelt volna az oktatásuk tartalma és minősége.
A színházra bólintottam, ezt majd Moros elintézi, inkább a Csillagvizsgálót néztem én is. Nem kerülte el a figyelmem a kísérőm csodálata sem. Tudtam, hogy vallásos volt, és az emberekkel ellentétben mi imádkoztunk a Csillagok Úrnőjéhez is, sőt, kifejezetten közkedvelt istennő volt. Én keveset imádkoztam, többet kellett volna, de ugyanúgy hittem, ahogyan mindenki más nálunk. Nem gondoltam, hogy az ég vizsgálata kisebbítené az isteneinket, vagy akár az erejüket, sőt, talán közelebb vihettek minket hozzájuk. Csak Westerburg parancsnok következő kérdésére fordítottam el a fejem a látványosságtól.
- Egyszer, életekkel ezelőtt, és csak két napot. Azóta bizonyára rengeteget változott, de tervezem meglátogatni az ottani kirendeltségünket. Egyelőre nem volt dolgunk arra. Ön ott tanult, igaz? – kérdeztem vissza. Amikor ott jártam, látni akartam az ellenséget. A központját azoknak, akik ellen harcoltunk, hogy tényleg olyan hatalmas és fenséges volt-e, ahogy elképzeltem. Ám amit láttam az csak tükör volt és füst. Látvány és giccs mélység nélkül. Estrance valahogy valódibbnak érződött, nyersebbnek és őszintébbnek, ami nem takargatta a mélységeket sem.

Kayne Westerburg

Kayne Westerburg
Ember


Előtörténet :
Notes of an eccentric capitain


Posztok :
167

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Csüt. Nov. 17, 2022 4:53 pm




Ha másra nem, legalábbis arra alkalmas, hogy ötleteket adjon - némiképp lazít a gondolat a nyaka köré tekeredő kötélen.
- Örülök és az edukáción is szívesen részt vennék.
Sokkal szívesebben, mint azokon az üléseken, ahol láthatóan nem figyelte az emberek hajlandóságát, vagy készségességét azokon a bizonyos gyűléseken, melyeken elméletileg részt vett. Hacsak nem zárták ki szándékosan, vagy elrobogott az egyetértés a füle mellett, mint az a kevés, amit éppen támogat és amire nem kell odafigyelni. Sokkal inkább rágta a Tanács fizetése, a hatalmas szakadék észak és dél között, mint homliféle perem, amiből szintén csak nyerészkedni lehet, perifériájára került, mint könnyelmű legyintés. Talán azért, mert a saját életéért már jó ideje nem aggódott és volt min gyötőrdnie, ami világát és mások körülményeit illette. De, hogy mennyire elnagyolt mázolmány volt elméje festővásznán, csak most kapizsgálja.  
Morosnak biccent, sokkal kellemesebb közérzetének nem megszólalni, mint beszélni, ezeket az udvarias szavakat mindig feleslegesnek érezte, az önfeledt társalgást viszont elfelejtette, mint egy idegen nyelvet. Félig a Kiskövet hölgy felé hajolva kezdene válaszolni.
- Igen, és nagyon…


Hogy megint kinyögjön valami fellengzős szót, mint például, hogy pompázatos. De ahogy a láthatárt kémleli, figyelmét megosztva a tündér delegáció és az unalomig ismert látvány, Astran tornya valamint a lidércekéi között valami hirtelen és borzalmas rondít a jól ismert látképbe.
Egy feléjük közeledő, náluk sokkal nagyobb léghajó. Lejtéséből és a kabinja felől gomolygó fekete füstből rögtön összerak egy felettébb egyszerű, de annál rémesebb képletet. Meghibásodás, vagy valami más - akármi, a lényeg, hogy a szög és látvány gyors becsapódást ígér. Oldalról, az ablak felől, beléjük.
- El az ablakoktól!
Máris felpattan, az idegen hajó irányítása kezelhetetlennek tűnik, de a becsapódásig úgy számolja mégis van pár perc.
- Van vészkijárat és ejtőernyők, azonnal biztosítok. Csak apró nincs Mr. GreyCloud tudna valamit?
Fél lábbal már a pilótafülkében áll, ott néz a zavart másodpilótára, aki szemlátomást azon van, hogy gyors tempóban távolodjanak az érkező monstrum útjából, a tornyok között azonban ha Astranét el is hagyták, sokkal nehezebb egy ilyen géppel szlalomozni. Megkerülni lent nincs idő, ha fent, akkor szintén lekapja az alját, oldalát a másik gép és számolni kell az esetleges robbanással, amit a járműben így sem úgy sem úsznának meg.
- Mason sebesen jobbra, ezzel időt nyerünk. De aztán azonnal álljon fel, ugrani kell!  Kifelé a konyhából, ugrani kell! Ejtőernyőket felcsatolni! Ez nem gyakorlat!
Rémülten a tündérek felé pillant, de már a vészkijáratnál pakolja elő az ernyőket.
- Én fogom utoljára elhagyni a hajót
Jelzi vendégeinek és a kirontó, rémült legénység tagjainak. A két férfi páni félelemben kapja fel magára a hátizsákokat, ebben azonban rutinosnak tűnnek, nyilván mindenki, aki a légierőnél szolgál fel tudja csatolni időben. A sérült hajó azonban egyre közelebb ér, mivel ablakos sétajárműben tartózkodnak, hiába távolodtak el,  így is rájuk vetülnek a monstrum aranyszegényes cirádái, domborművei, árnyékot vet rájuk egy nemesek által birtokolt óriás haldokló pompája.





Őaprósága*Moros*Kayne

Tag: @[user]

яє∂
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Pént. Nov. 18, 2022 2:09 pm




× Come on down ×

Daphne, Kayne & Moros




Mikor már hajlandó lettem volna elfogadni, hogy az utazás a tökéletes tervezés unalmában tespedve fog telni az első pillanattól az utolsóig, és pusztán a szokásos arisztokrata bájcsevej jelent háttérzajt Daphne és az udvarias parancsnok között, valami történt.
Természetesen egy olyan felszólításra, mint hogy el az ablaktól csak az ablak felé tudtam pillantani, a hozzánk közeledő füstölő monstrumot látva. Tehát ilyen volt a látvány, amiben a felmenőim gyönyörködtek a háborúk alatt - az emberek robusztus, orea-égető gépszörnyei a haláltusájuk alatt, a föld felé zuhanva. Szinte meg sem hallottam a kérdést, annyira megbabonázott a látvány. Ezelőtt sosem gondolkodtam el rajta, hogy bántam-e, hogy kimaradtam a háborúból. Talán nem. Talán igen. Minden esetre egy füstölő léghajó látványa felettébb érdekes volt.
- Apró? - kérdeztem félig öntudatlanul, elszakítva a tekintetem az ablaktól. - Mármint a kiskövetasszonynak? Ne aggódjon, parancsnok, ő nem szorul rá ilyesmikre. A saját ejtőernyői a hátához vannak nőve.
Nem voltunk olyan magasan, hogy Daphne elemén kívül találja magát odakint, a nyílt levegőben, érte kellett a legkevésbé aggódni. Én némi megerőltetéssel talán az egész léghajót képes lettem volna finoman földre tenni, bár az ütközésen az nem sokat segített. Talán beválthattam volna apám örökségét, és a füstölő gépszörny tetejére lépve a földbe csaphattam volna. Igazán faunos lépés, de sajnos az Estrance utcáin ténfergő járókelők nem biztos, hogy díjazták volna a manővert, és nem akartam én lenni a diplomáciai gond okozója. Úgy hogy maradt az eredeti terv. Noha ernyőre nekem sem volt szükségem, azért uniformizálódtam a legénységhez és a vállaimra akasztottam egyet, átcsatolva a mellkasom előtt, aztán még egy utolsó pillantást vetettem a biztosan saját utasokkal rendelkező, haldokló hajó felé és keresztezett karokkal előre dőltem.
Lehet el tudnám kapni a hajót, mielőtt agyonnyom valakit. Vagy ha nem is, felettébb kíváncsi lettem, hogy sikerülne-e, de ez úgy látszik a kapitányon múlt.

Daphne Prismblossom

Daphne Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Tükör és Füst

Posztok :
170

Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Pént. Nov. 18, 2022 10:19 pm




× Come on down ×


Őaprósága, Morcos és a Gróf

-----------------:O:-----------------


Már éppen elkezdtem volna hallgatni Westerburg parancsnok tapasztalatait a dekadens Sinarinról, amikor hirtelen felkiáltott, hogy menjünk távolabb az ablaktól. Kár, pedig igazán meghallgattam volna, hogy mi a véleménye a Birodalom szívéről, hátha kicsit közelebb kerülhetünk azokhoz a bizonyos haladó, már-már reformer nézeteihez, amiről még Moros beszélt az indulás előtt. Sinan úgy tűnt, hogy nem akarta, hogy ezekre egyelőre nagyobb fény vetüljön.
Természetesen, ha valaki azt mondja, hogy el kell távolodni valamitől, az ember – tündér, bármi más – azonnal odakapja a fejét, ez már csak ösztön volt, hogy tudjuk a veszély merről fenyegetett minket. A szemem elé pedig olyan látvány tárult, amilyet már nagyon régen nem láttam. Tír na nÓgban ünnepeltük annak idején a lángoló, vagy legalább erősen füstölgő léghajók látványát, mert minden egyes elpusztult jármű egy lépéssel közelebb vitt a győzelemhez. Legalábbis akkoriban azt hittük, de annak a háborúnak nem voltak nyertesei, csak rengeteg veszteség, kifáradás és végül kiegyezés. Bár nálunk elő lehetett adni legalább valamiféle győzelemként, hogy megvédtük az őseink földjét egy idegen világban többedjére is, de mindenki, aki ott volt tudta, hogy az lett volna a legjobb, ha az egész meg sem történik.
A parancsnok azonnal kapcsolt, életbe lépett valamiféle vészhelyzeti protokoll. Legalább ilyet is látunk, hogyan kell elhagyni egy hajót, ha gond van. Kedves dolog volt Westerburgtól, hogy rám is gondolt ejtőernyő ügyében, de ahogyan Moros mondta, nekem nem volt rá szükségem.
- Így van, én tudok repülni, nincs rá szükségem.
Ameddig mindenki sebtében készülődött, én teljes nyugalomban néztem a felénk tartó monstrumot. Olyan volt, mint egy nagy haláltusáját vívó szörnyeteg.
- Mr. Westerburg, nem tudjuk lehagyni? Úgy értem, már kiadta a parancsot, hogy élesen jobbra, mi van, ha csak megyünk tovább előre? Elvileg gyorsabbnak kéne lennünk nem? – kérdeztem. Nem tudtam, mennyire volt drága dolog egy ilyen sétaléghajó, de nem gondoltam, hogy Estrance-nak jól esne pénzügyileg, ha egy nap nem egy, hanem két hajót veszítenek el… Már ha a másik nem magánjármű, mert akkor meg lehetett bírságolni a tulajdonosát, de ez már nem az én dolgom volt.
Moros ekkorra már eltűnt, követve az utasításokat ugrott, pedig eszembe jutott, hogy akár fel tudtam volna vinni őt a másik léghajóra, hátha tudunk ott tenni valamit. Csak őt, mert egyedül ő volt képes annyira lecsökkenteni a súlyát, bár így lehet a lenti civileknek tudott többet segíteni. És az fontosabb is volt. Végső soron jó döntést hozott. Ha mindenki elment, kérdőn néztem a parancsnokra, hogy most mi lesz.

Ajánlott tartalom



Come on down - Daphne, Kayne & Moros Empty Re: Come on down - Daphne, Kayne & Moros

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.