1 / 2 oldal • 1, 2
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Vas. Okt. 23, 2022 3:43 pm
Az, hogy bal lábbal kelt fel talán még nem indokolja, hogy élete egyik legrosszabb napjára ébredjen.
Sőt egy kerek percig, ami hatvan kemény, lassan húzódó másodperc - azt hiszi egy álomroham fogja darabokra tépni frissen szerzett parancsnoki világát.
A füst, égő alkatrészek és emberi hús bűze mégis rá kell döbbentse minden pontosan úgy történik, ahogy átható, zöld szemei prezentálják kattogó agyának.
Minden. Lassítva és tompán, pedig a zaj hangos orkánként kebelezi be feje búbjától lába utolsó, jelentéktelen körömágyáig.
Látja, ahogy füst gonoszan felfalja a világoskék horizontot, szürke éjszakává festve. Felrakja maszkját, ami kiszűri a szagok legalább hetven százalékát, az égő hús bűze mégis szoros gyolcsba rántja gyomrát.
Egy lángoló léghajó landol a fal peremén, körülötte minden mozdítható embere oltással próbálkozik és a siker valóban nem marad el.
Máris megkezdődik a mentés, mintha mindenkinek egyértelmű lenne mi a feladata, ő maga rohan, akár egy eldobható gyalog, de az ajtót mégis más nyitja ki, a hő így nem őt éri először. De érzi és tudja, hogy egy a sok közül, akik csak kiemelni próbálják őket, sokuk még ég, vagy ordít, arcára szorított kézzel. Ezeket az embereket mind kórházba kell vinni. Más még nem gondolkodik ennyire előre, de Kayne rohan, bepattan egy szabad léghajóba, melyen a távközlés csak egyetlen határozott kattintás.
- Súlyosan sérült katonák a falon, égési sérülés, főleg. Amint lehet indulok, készüljenek a fogadásunkra!
Nem is beszél teljesen kerek, vagy összefüggő mondatokban, felesleges. A lényeg már az Elixír tudomására jutott, hamarosan érkezik egy csapat beteg, ő személyesen viszi őket, fél lábbal már kint lóg a gépből és olyan hangosan ordítja el magát, hogy belereked.
- Ide!
Még valahol az ijedelem és sokk mélységeiből előkúszik néhány dicsérő szó, amit majd kioszt egyszer, ha visszaérkezett, hogy mindenki milyen összehangoltan intézte a mentést, anélkül, hogy neki, az alparancsnokának, vagy más rangos figurának szólnia kellett. De igen, ők már egy teljes, egész csapat voltak azelőtt, hogy megjelent volna. Talán már akkor, amikor az akadémia iskolapadját koptatta.
Érzékeli, ahogy testeket pakolnak be a katonaság terepszínű hordágyain és fülét megtölti emberei vad kiáltása. Néhány elfojtott jajszó és pár artikulálatlan ordítás. Csak futó pillantást vet a sérülésekre, az most a legfontosabb, hogy a kórházban legyen, a vezetésre figyeljen, a többit intézi a betegek mellé szökkenő katonaorvos.
- Sikerült mindenkit kimenteni?
Kérdezi, miközben néhány rutinmozdulattal felszállásra készül.
- Eddig két halott, többen válságos állapotban. De mind megvagyunk, mehetünk - hadarják neki, de nem gondol bele. A zsigerei majd később engednek, gondolatai majd elszabadulnak, ha megengedi nekik. Most már a felszállásra figyel, a lenti kordinátorokra és indulásra, repülésre. Próbálja kiszűrni a zajt és bűzt, ami maszkja ellenére orrába tolakszik és mintegy emlékezteti, hová született. A nyers hús és emberéletek múlandó valóságába.
A kórházban már várják, előkészülten, ahogyan kell, eddig minden a protokoll szerint zajlik, ő maga is rendeltetésszerűen landol, mintha levegőt sem venne, aztán apró reszketés mégis megrázza csuklóját, ahogy leszállás után mindent leállít a gépen és várja, hogy utolsóként szállhasson le róla.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Vas. Okt. 23, 2022 7:43 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi&Kayne
-----------------:O:-----------------
A patyolattiszta folyosóra kilépő, karcsú fiatal lány udvariasan megvárja, amíg a fehérbe öltözött, fején keményített kendőt viselő idősödő, mégis fiatalos mozgású asszony – ki udvariasan maga elé engedte és most őt követve fordul vissza, hogy az övére függesztett kulccsal bezárja a szoba ajtaját és ki nem más, mint a városi ispotály, a nagyhírű Elixír Gyógyászati Központ égési osztályának mindent és mindenkit felügyelő főápolója – felé forduljon és utat mutasson neki a kijárat felé. Nizzit az elbocsátás eme egyszerű gesztusa készteti aztán arra, hogy a kezében tartott, merített papírlapokkal megtöltött és szalagokkal összekötött mappára tekintve búcsúzzon el „vendéglátójától”.
- Köszönöm, Madame Brownsmith. Mindent felírtam. Ígérem, igyekszünk megszerezni a listáról, amit csak tudunk. A szokásos adománygyűjtések sajnos már nem annyira eredményesek, de az, hogy egymást licitálhatják túl a város előkelő asszonyai a nagyközönség előtt, szerintem várakozáson felüli pénzösszeget hozhat majd a kórház számára ez alkalommal. A főpapnőnek briliáns ötletei vannak, ha jótékonyságról van szó.
De talán a lányt magát sem lepi meg, hogy a szavak hallatán a várt hálálkodás elmarad. Persze csak egy kis időre, éppen csak azért, hogy a némileg rosszallást sejtető válasz figyelmeztesse a Rend sötétkék, magasan záródó, gombokkal teli gyapjúkabátjába öltözött ifjú leányt helytelen viselkedésére. De a novícia ismeri már beszélgetőtársát, látja a tengerkék, ráncokkal körülvett szemeket is, amelyekből megbocsátó vidámság sugárzik felé.
- Nizase, sosem tudom, mikor beszélsz komolyan és mikor tréfálsz, de nem helyes, hogy egy ilyen jó ügyben is csak a rosszakaratot látod– érinti meg a lány karját Brownsmith nővér, csak hogy ezzel is a kijárat felé kalauzolja vendégét. – De kérlek, mindenképpen add át hálás köszönetünket Trastine tisztelendő anyának és a főpapnőnek is. A Gondoskodó Anya kegyelméből a Rend mindig juttat adományokat az osztályunk számára, és ez hatalmas segítség, ezt nem győzőm hangsúlyozni. Tudom, milyen komolyan veszik a munkájukat, ahogyan te is, még ha a véleményed magadban tartásában nem mindig jeleskedsz. Örülök, lányom, hogy téged küldtek.
S a folytatás is kedves, hiszen a főápolónak addig, míg az égett bőrfelületek kezelésére szolgáló kenőcsök nehéz illatától terhes folyosón sétálnak a kijárat felé, még valami eszébe jut.
- Majdnem elfelejtettem gratulálni – s Nizzi kérdő tekintetére feleletül már folytatja is. – Az egyetem miatt… Hallottam, sikerrel vetted ezt az akadályt is. Trastine nővér mesélte, amikor legutóbb járt itt, és azt is, hogy munkát kaptál a Céhnél. Biztos sok a dolgod és ezért hanyagoltál hosszú ideig minket.
S míg az előző „megrovás” csak afféle kötelességszerű feddés volt, ezek mögött a szavak mögött már valódi neheztelés érződik, amely a novícia arcába kergeti a vért, s a szégyen arra készteti, hogy lefelé, a formás, a kabáttal azonos színű kék nadrágba bújtatott lábára kapja a pillantását, és a térdééig érő, fűzős, sötétbarna csizmáinak orrát bámulja, miközben felel. Megbánással és szégyennel telve szól, s szégyenét a hazugsága is tetézi, amellyel „jóváhagyja” Madame Brownsmith feltételezését.
- Igen… Tényleg sok mostanában az elfoglaltságom, de… - és az ígéretet, amelyet Nizzi most tesz, valóban komolyan is gondolja. – De ígérem, többet nem teszek ilyet. Sajnálom, főápoló… Tényleg sajnálom… - bizonygatja, s már folytatná is a magyarázkodást, amikor – nyilvánvalóan az osztály rendjét felbolydító – dolog történik. Az ápolók pultján álló hangszóróból figyelmeztető sípolás után egy hang szólal meg, tárgyilagosan, mégis figyelmeztetően.
- ÉGÉSI OSZTÁLY FIGYELEM! KÉSZÜLTSÉG! LÉGHAJÓBALESET A FALNÁL. SEBESÜLTEK ÉRKEZÉSE 7 PERC MÚLVA VÁRHATÓ. SEBESÜLTEK SZÁMA ISMERETLEN! ÉGÉSI OSZTÁLY, VISSZAIGAZOLÁST KÉREK!
Az idő megáll, bármennyire is hihetetlen a dolog. vagy legalább is úgy tűnik Nizase számára. Mert a hang maga is ijesztő, de annál rémisztőbb a helyzet, amelyet a néhány mondat lefest, s amelyek miatt mozdulni sem képes. De a Nizase kezét megragadó erős, fertőtlenítő illatú ujjak gazdája még félelmetesebbé teszi. Mert az a Rend ifjú küldötte számára is egyértelmű, hogy miért hangzik fel azonnal a visszaigazolás sípjele, hogy az osztály ápolói miért érkeznek meg szinte azonnal a kórtermekből futva, hogy miért kezdenek el ajtókat nyitogatni, eszközöket pakolni gyakorlott céltudatossággal és profizmussal. Az azonban már nem az – és ez teszi igazán kétségbeejtővé a helyzetét -, hogy mit akar tőle ennek kapcsán Madame Brownsmith. Mert hogy akar valamit, az egyetlen másodperc múlva nyilvánvalóvá válik. Hiszen a kékbe öltözött, az Anya jelképét, a holdat ruháján viselő karcsú alak hirtelen követni kényszerül a hófehér egyenruhás másikat, aki egy hatalmas, falra szerelt és a kórtermek beosztását és a betegek nevét mutató tábla elé vonszolja magával ellenkezést nem tűrve, meglepő erőről téve tanúbizonyságot. S Nizzinek arra sem kell sokáig várnia, hogy riadt feltételezése valósággá váljon, hiszen odaérve a főápoló már osztja is ki számára is a feladatot.
- Nizase, a kisnővérünk, aki az adminisztrációt végzi, ma beteget jelentett. Nincs idő másik osztályról kérni valakit. Maradj itt és írd fel a táblára a sebesülteket, akiket hoznak! – nyom a kezébe egy hófehér krétát. – Tudnunk kell, hányan érkeznek és kit hova helyezünk el. Csak rám figyelj! Csak azt és oda írd, amit mondok! Ugye, meg tudod csinálni?
S bár a lány érzi a sürgetést és érti is az okát, az összeszoruló gyomor és remegő kéz csak egy bizonytalan bólintásra teszi képessé Nizzit, de a főápoló nem is vár többet. Már fordul is a saját „csapata” felé, s elszánt, határozott hangon adja ki az utasításokat a mostanra már feszült várakozással a helyükön álló ápolóknak.
- Mindenki tudja a dolgát? A sérültek osztályozása az én dolgom. Ahogy beérkezik az utolsó, körbe megyek és segítek. Nincs figyelmetlenség és nincs tévedés! Készüljetek!
S az utolsó paranccsal egyidőben már fel is hangzik odakintről a futó lábak dobogása.
- Köszönöm, Madame Brownsmith. Mindent felírtam. Ígérem, igyekszünk megszerezni a listáról, amit csak tudunk. A szokásos adománygyűjtések sajnos már nem annyira eredményesek, de az, hogy egymást licitálhatják túl a város előkelő asszonyai a nagyközönség előtt, szerintem várakozáson felüli pénzösszeget hozhat majd a kórház számára ez alkalommal. A főpapnőnek briliáns ötletei vannak, ha jótékonyságról van szó.
De talán a lányt magát sem lepi meg, hogy a szavak hallatán a várt hálálkodás elmarad. Persze csak egy kis időre, éppen csak azért, hogy a némileg rosszallást sejtető válasz figyelmeztesse a Rend sötétkék, magasan záródó, gombokkal teli gyapjúkabátjába öltözött ifjú leányt helytelen viselkedésére. De a novícia ismeri már beszélgetőtársát, látja a tengerkék, ráncokkal körülvett szemeket is, amelyekből megbocsátó vidámság sugárzik felé.
- Nizase, sosem tudom, mikor beszélsz komolyan és mikor tréfálsz, de nem helyes, hogy egy ilyen jó ügyben is csak a rosszakaratot látod– érinti meg a lány karját Brownsmith nővér, csak hogy ezzel is a kijárat felé kalauzolja vendégét. – De kérlek, mindenképpen add át hálás köszönetünket Trastine tisztelendő anyának és a főpapnőnek is. A Gondoskodó Anya kegyelméből a Rend mindig juttat adományokat az osztályunk számára, és ez hatalmas segítség, ezt nem győzőm hangsúlyozni. Tudom, milyen komolyan veszik a munkájukat, ahogyan te is, még ha a véleményed magadban tartásában nem mindig jeleskedsz. Örülök, lányom, hogy téged küldtek.
S a folytatás is kedves, hiszen a főápolónak addig, míg az égett bőrfelületek kezelésére szolgáló kenőcsök nehéz illatától terhes folyosón sétálnak a kijárat felé, még valami eszébe jut.
- Majdnem elfelejtettem gratulálni – s Nizzi kérdő tekintetére feleletül már folytatja is. – Az egyetem miatt… Hallottam, sikerrel vetted ezt az akadályt is. Trastine nővér mesélte, amikor legutóbb járt itt, és azt is, hogy munkát kaptál a Céhnél. Biztos sok a dolgod és ezért hanyagoltál hosszú ideig minket.
S míg az előző „megrovás” csak afféle kötelességszerű feddés volt, ezek mögött a szavak mögött már valódi neheztelés érződik, amely a novícia arcába kergeti a vért, s a szégyen arra készteti, hogy lefelé, a formás, a kabáttal azonos színű kék nadrágba bújtatott lábára kapja a pillantását, és a térdééig érő, fűzős, sötétbarna csizmáinak orrát bámulja, miközben felel. Megbánással és szégyennel telve szól, s szégyenét a hazugsága is tetézi, amellyel „jóváhagyja” Madame Brownsmith feltételezését.
- Igen… Tényleg sok mostanában az elfoglaltságom, de… - és az ígéretet, amelyet Nizzi most tesz, valóban komolyan is gondolja. – De ígérem, többet nem teszek ilyet. Sajnálom, főápoló… Tényleg sajnálom… - bizonygatja, s már folytatná is a magyarázkodást, amikor – nyilvánvalóan az osztály rendjét felbolydító – dolog történik. Az ápolók pultján álló hangszóróból figyelmeztető sípolás után egy hang szólal meg, tárgyilagosan, mégis figyelmeztetően.
- ÉGÉSI OSZTÁLY FIGYELEM! KÉSZÜLTSÉG! LÉGHAJÓBALESET A FALNÁL. SEBESÜLTEK ÉRKEZÉSE 7 PERC MÚLVA VÁRHATÓ. SEBESÜLTEK SZÁMA ISMERETLEN! ÉGÉSI OSZTÁLY, VISSZAIGAZOLÁST KÉREK!
Az idő megáll, bármennyire is hihetetlen a dolog. vagy legalább is úgy tűnik Nizase számára. Mert a hang maga is ijesztő, de annál rémisztőbb a helyzet, amelyet a néhány mondat lefest, s amelyek miatt mozdulni sem képes. De a Nizase kezét megragadó erős, fertőtlenítő illatú ujjak gazdája még félelmetesebbé teszi. Mert az a Rend ifjú küldötte számára is egyértelmű, hogy miért hangzik fel azonnal a visszaigazolás sípjele, hogy az osztály ápolói miért érkeznek meg szinte azonnal a kórtermekből futva, hogy miért kezdenek el ajtókat nyitogatni, eszközöket pakolni gyakorlott céltudatossággal és profizmussal. Az azonban már nem az – és ez teszi igazán kétségbeejtővé a helyzetét -, hogy mit akar tőle ennek kapcsán Madame Brownsmith. Mert hogy akar valamit, az egyetlen másodperc múlva nyilvánvalóvá válik. Hiszen a kékbe öltözött, az Anya jelképét, a holdat ruháján viselő karcsú alak hirtelen követni kényszerül a hófehér egyenruhás másikat, aki egy hatalmas, falra szerelt és a kórtermek beosztását és a betegek nevét mutató tábla elé vonszolja magával ellenkezést nem tűrve, meglepő erőről téve tanúbizonyságot. S Nizzinek arra sem kell sokáig várnia, hogy riadt feltételezése valósággá váljon, hiszen odaérve a főápoló már osztja is ki számára is a feladatot.
- Nizase, a kisnővérünk, aki az adminisztrációt végzi, ma beteget jelentett. Nincs idő másik osztályról kérni valakit. Maradj itt és írd fel a táblára a sebesülteket, akiket hoznak! – nyom a kezébe egy hófehér krétát. – Tudnunk kell, hányan érkeznek és kit hova helyezünk el. Csak rám figyelj! Csak azt és oda írd, amit mondok! Ugye, meg tudod csinálni?
S bár a lány érzi a sürgetést és érti is az okát, az összeszoruló gyomor és remegő kéz csak egy bizonytalan bólintásra teszi képessé Nizzit, de a főápoló nem is vár többet. Már fordul is a saját „csapata” felé, s elszánt, határozott hangon adja ki az utasításokat a mostanra már feszült várakozással a helyükön álló ápolóknak.
- Mindenki tudja a dolgát? A sérültek osztályozása az én dolgom. Ahogy beérkezik az utolsó, körbe megyek és segítek. Nincs figyelmetlenség és nincs tévedés! Készüljetek!
S az utolsó paranccsal egyidőben már fel is hangzik odakintről a futó lábak dobogása.
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Hétf. Okt. 24, 2022 2:20 pm
Feje nehéz, a gondolatok úgy telepednek rá, mint az ég esőtől duzzadt, súlyos fellegei. Egy-egy miért kifejezetten szúr két szemöldöke között, ahogy homlokát ráncolja. A katonaorvos már előre szaladt, nincs senki, aki kimerítő magyarázattal tudna szolgálni, a kórházba is egyedül megy be, mert a pilótára ilyenkor soha nem figyelnek oda. A legkevésbé sem bánja.
Mielőtt belép, leveszi maszkját, hogy alakja kevésbé legyen fenyegető, a ruha alatt fehér inget visel, de egyelőre takarja hivatalos, fekete öltözete, ami a legkevésbé sem illik ide. Mindez másodlagos, a terhes ködfelhőn át, aminek az agyát nevezi, mégis átfut egy-egy ilyen gondolat.
A kórház fertőtlenítőszaga, sőt az égési osztály jellegzetes kenőcsbűze teljesen lerohanja érzékeit. Minden élővé és valódivá válik, ha a magasság el is vette a dolgok élét, most, hogy a földön áll, újra ránehezedik a gravitáció.
Rohangáló nővérek, hordágyak és az ő hangosan jajgató, vagy üvöltő, nyögdécselő emberei. Talán azok vannak jobban, akik még ordítanak.
A katonaorvos éppen egy idősebb asszonynak magyaráz, ő lehet a főnővér - úgy tippeli, megcélozza hát őt és pillantása átvándorol egy vörös hajú fiatal nőre. Tsvig egyik rendjéhez tartozó lehet, ezt a holdból következteti.
Még éppen akkor ér oda, amikor a katonaorvos, elcsukló hangon a sokkhatás súlya alatt magyarázza:
- Nyolcat hoztunk, mert kettő meghalt…a falon maradtak. De van köztük súlyos sérült is, harmadfokú, őket a műtőbe vigyék, három. Nem vagyok biztos benne, hogy megmaradnak, kettő még a hajón eszméletét vesztette. Kettőnek csak felszíni sérülése van, ők hánytak a füsttől, a maradék három hólyagos, az egyiknek a szemén… az azt hiszem oda...
A katonaorvos hangja elcsuklik, lehajtja fejét és megrázza, ekkor vesz levegőt Kayne és szól közbe:
- Martin, pihenj, innen átveszem.
Jól sejtem, hogy az újonc csapat volt, akiket gyakorlatozni küldtem?
- Igen parancsnok
- Tudom a nevüket
Fordul a fiatal kisasszony felé, vörös hajjal, akinek a kezében papírokat lát, mert bizonyára a szervezési kérdésekért felel és orvosi tudás nélkül, jelenleg csak neki képes segíteni. Igaz, hogy valamiféle alap elsősegély ellátást tanítottak nekik az akadémián, de az ki is merül a mesterséges lélegeztetésben és néhány egészen egyszerű kötözési módban.
- Remélem tudok segíteni
Folytatja, mert egy pillanatra megijed, hogy talán kitessékelik, függetlenül attól, kicsoda. Bár ez utóbbit meg sem említette. Ijedelme ugyan nem látszik, egyetlen pislogás csak, az is gyors és megfontolt, próbál a lehető leghiggadtabbnak tűnni, ugyanakkor azon gondolkodik, az újoncok nagyjából vele egyidősek, vagy fiatalabbak. Kettőt pedig elvesztett. Ő. Nyilván ő. Ő adta ki a parancsot, az utánpótlás lettek volna, alighogy kiképzésük véget ért és miért? Ez a borzalmas és kifejezetten fájdalmas kérdés az ő hámsejtjeit is felsérti, azokat a lelkén húzódó barázdákat, melyekről a legtöbb esetben nagyvonalúan tudomást sem vesz. De talán még illene hozzátenni, mielőtt bármi történik, például elindulnak és szembe kell néznie a sérült fiatalokkal, legalább annyit hogy hívják.
- Westerburg parancsnok vagyok, sajnos részleteket nem tudok az esetről,
de idehoztam őket, amint landoltak az égő ronccsal. Szeretnék segíteni.
Kiemeli megint. Mert el akar búcsúzni. Sejti milyen úgy meghalni, hogy nincs ott ismerős arc, vagy rá akar nézni legalább azokra, akik folytatják a küzdelmet és csak a kínzó fájdalmat érzik. Ott akar lenni velük, valamilyen formában. Ha ehhez egy stóc papír kell és egy fiatal lány kegyelme, megszerzi. Bár ez utóbbiban nem lehet biztos, képtelen könyörgő arcot vágni és szavai is meglehetősen komolyan csengnek. Még mindig nem engedte meg magának, hogy mutasson bármi emberit, mert ki tudja. Ha a lavina lehull és elsodorja, még nyilvánvalóvá válik, hogy nem is annyira kemény, mint ahogy a legendák mesélik. Márpedig mindennél fontosabb, hogy az legyen.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Hétf. Okt. 24, 2022 6:25 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi&Kayne
-----------------:O:-----------------
A lány most képtelen bármit is „látni”, csak szemlélője az eseményeknek. Csak nézi a hordágyon fekvőket, azokat, akiket támogatnak, kísérnek és képtelen bármit is tenni. Csak áll, kezében a kórház összegyűjtött kéréseivel, a listákkal és a papírlapokkal, amelyek tartalma most lényegtelennek, szinte nevetségesnek tűnik. Porcelán vizeskancsók, éjjeliedények és fémtálcák… Ugyan, miféle fontossággal bírhatnak a rendezett káosz láttán? Mert ő csak a forgatagot látja, a fehér és fekete színek kavalkádját, a fájdalmas, túl hangos, vagy túl halk hangokat hallja. De ami neki a pokol, a világvége előhírnöke egy egyszerű kórházi folyosón, Madame Brownsmith és a többiek számára csak egy újabb, kihívásokkal teli nap, amelyhez már hozzászokhattak.
Igen, a főápolónak az lehet, megszokott, átlagosnak talán nem mondható nap, de a szerencsétleneké, akikre Nizzi alig mer ránézni, az iszonyat napja, a veszteségé, a kín napja és a borzalomé…
- Nizase! – téríti magához az osztály első ápolójának hangja és akkor látja meg a közelében álló ifjút, komoly, szinte bábszerű arccal, s bár sejti, talán a fekete egyenruhát viselő alak mondhatott neki valamit, vagy kérdezhette őt valamiről, hiába próbálna kutatni az elmúlt és sötét másodpercekben némi szavakkal megtöltött világosság után, semmit sem lelne. És nem is kell lelnie, hiszen Madame Brownsmith kéklő és most szinte fagyos, határozott tekintete rabul ejti az ő szürke pillantását, csak hogy ne is engedje el addig, amíg azt nem látja, kéretlen és riadt segítsége pontosan érti, mit is kíván tőle.
- Nizase, Westerburg parancsnok majd segít a nevekkel, de most írj! – vesz el néhány, számozott karszalagot egy feléje nyújtott kézből. – Neki piros karszalag… Ő lesz az egyes – lép ahhoz a katonához, aki szinte felismerhetetlenül összeégve fekszik az egyik hordágyon, de még nyöszörög, s tán eszméletét sem vesztette el. – Őt viszik az egyes műtőbe… Ő lesz a kettes. Piros. – köti a másik vérszín karszalagot egy csendes, de hasonlóan rémesen festő ifjonc karjára. - A kettes műtőbe megy – sorolja, hogy aztán a legszörnyűbben festő, s néma csendben fekvő fiúhoz lépjen, csak hogy óvatosan őt is megjelölje egy vörös szalaggal. – Ő lesz a hármas. Piros. Még. A 9-es körterembe kerül, ott nyugalom lesz.
S bár eddig gyorsan, és határozottan hozta meg döntéseit a főápoló, most mégis megáll néhány pillanatra, hogy aztán szomorú és együttérző tekintettel forduljon a fiatal tiszt felé. – Sajnálom, parancsnok. Csak két műtőnk van, de ígérem, ha megéri, hogy bármelyik társát rendben ellátják az orvosaink, ő lesz a következő - s aztán már fordul is a táblánál álldogáló lány felé, aki csak most teszi le a kezében tartott mappát. - Nizase, megjegyezted? Három név alulra! Ők biztosan nem maradnak itt. Tovább kell küldenünk őket.
Azzal a maradék piros szalagok és az újak, a sárgák helyet cserélnek és Madame Brownsmith a fején, szemén sérült fiú karjára köti az első napszín karjelzőt, míg Nizzi, mint aki most ébredt valami szörnyű rémálomból, reszkető kézzel, mégis gyöngybetűkkel rajzolja fel az első 3 pácienst és a helyüket jelölő számokat és betűket. De nem sok ideje marad, mert már kapja is a következő írnivalót, s figyelnie kell, hogy ne keverje össze a kórtermeket és betegeket.
- Ő lesz a négyes, szerencsére már sárga. A kiskezelőbe vigyék, lássátok el a sebeit, aztán nézze meg a szemét egy orvos. Ha végeztetek, jelezzetek és akkor kap majd egy ágyat. Felírtad, lányom? - pillant Nizzi felé, de mert meglátja a táblán a helyes és rendezett sorokat, folytatja. - Még két sárga… Ő lesz az ötös... És ő a hatos.
A karpántok egyetlen pillanat alatt kerülnek fel a fiúk csuklójára, kiknek bőrére tenyérnyi hólyagokat égetett a gőz, s a tűz.
- Ők mehetnek a 10-es kórterembe. Vigyetek bőséggel fájdalomcsillapítót mindkettőnek. Figyeljetek a tisztaságra! ... És nekik szerencséjük volt! - fordul a falfehér arccal, de szinte sértetlenül üldögélő két utolsó ifjú felé. – Őket a 4-es kórterembe tesszük, Nizase. Az öntőmester mellé, akinek a kezeit égette meg a kicsapódó, olvadt acél. Ő már jobban van. A katonák pedig nem lesznek egyedül. Kapjanak a hányásukra gyógyszert és az oxigént se felejtsétek. De kapcsoljatok ki minden lámpát és ne merjen senki sem dohányozni abban a kórteremben, vagy a közelben! Mindenkit számba vettünk, parancsnok? - fordul végül a tiszt felé.
De nem várja meg a választ a szigorú tekintetű asszony, mert az egyik műtőbe küldött fiú nyög fel mellette, s az ápolók főnöke nyugtatólag hajol fölé, csak hogy aztán Westerburg kapitányt keresse a tekintete.
- Idejönne egy pillanatra? Addig a többieket vihetitek – utasítja az ápolókat, s egyetlen lépést hátrál csak, hogy odaengedhesse az osztag parancsnokát, ha azt látja, hogy a férfi elindul feléjük. – Nizase megvárja majd ott. Én addig elkísérem a másik fiút…
És Nizase vár. Csendben és szánalommal telten az elők, a holtak és a halni készülők felé, és magában a Gondoskodó Anyához imádkozik, hogy ne hagyja el egyikőjüket sem.
Igen, a főápolónak az lehet, megszokott, átlagosnak talán nem mondható nap, de a szerencsétleneké, akikre Nizzi alig mer ránézni, az iszonyat napja, a veszteségé, a kín napja és a borzalomé…
- Nizase! – téríti magához az osztály első ápolójának hangja és akkor látja meg a közelében álló ifjút, komoly, szinte bábszerű arccal, s bár sejti, talán a fekete egyenruhát viselő alak mondhatott neki valamit, vagy kérdezhette őt valamiről, hiába próbálna kutatni az elmúlt és sötét másodpercekben némi szavakkal megtöltött világosság után, semmit sem lelne. És nem is kell lelnie, hiszen Madame Brownsmith kéklő és most szinte fagyos, határozott tekintete rabul ejti az ő szürke pillantását, csak hogy ne is engedje el addig, amíg azt nem látja, kéretlen és riadt segítsége pontosan érti, mit is kíván tőle.
- Nizase, Westerburg parancsnok majd segít a nevekkel, de most írj! – vesz el néhány, számozott karszalagot egy feléje nyújtott kézből. – Neki piros karszalag… Ő lesz az egyes – lép ahhoz a katonához, aki szinte felismerhetetlenül összeégve fekszik az egyik hordágyon, de még nyöszörög, s tán eszméletét sem vesztette el. – Őt viszik az egyes műtőbe… Ő lesz a kettes. Piros. – köti a másik vérszín karszalagot egy csendes, de hasonlóan rémesen festő ifjonc karjára. - A kettes műtőbe megy – sorolja, hogy aztán a legszörnyűbben festő, s néma csendben fekvő fiúhoz lépjen, csak hogy óvatosan őt is megjelölje egy vörös szalaggal. – Ő lesz a hármas. Piros. Még. A 9-es körterembe kerül, ott nyugalom lesz.
S bár eddig gyorsan, és határozottan hozta meg döntéseit a főápoló, most mégis megáll néhány pillanatra, hogy aztán szomorú és együttérző tekintettel forduljon a fiatal tiszt felé. – Sajnálom, parancsnok. Csak két műtőnk van, de ígérem, ha megéri, hogy bármelyik társát rendben ellátják az orvosaink, ő lesz a következő - s aztán már fordul is a táblánál álldogáló lány felé, aki csak most teszi le a kezében tartott mappát. - Nizase, megjegyezted? Három név alulra! Ők biztosan nem maradnak itt. Tovább kell küldenünk őket.
Azzal a maradék piros szalagok és az újak, a sárgák helyet cserélnek és Madame Brownsmith a fején, szemén sérült fiú karjára köti az első napszín karjelzőt, míg Nizzi, mint aki most ébredt valami szörnyű rémálomból, reszkető kézzel, mégis gyöngybetűkkel rajzolja fel az első 3 pácienst és a helyüket jelölő számokat és betűket. De nem sok ideje marad, mert már kapja is a következő írnivalót, s figyelnie kell, hogy ne keverje össze a kórtermeket és betegeket.
- Ő lesz a négyes, szerencsére már sárga. A kiskezelőbe vigyék, lássátok el a sebeit, aztán nézze meg a szemét egy orvos. Ha végeztetek, jelezzetek és akkor kap majd egy ágyat. Felírtad, lányom? - pillant Nizzi felé, de mert meglátja a táblán a helyes és rendezett sorokat, folytatja. - Még két sárga… Ő lesz az ötös... És ő a hatos.
A karpántok egyetlen pillanat alatt kerülnek fel a fiúk csuklójára, kiknek bőrére tenyérnyi hólyagokat égetett a gőz, s a tűz.
- Ők mehetnek a 10-es kórterembe. Vigyetek bőséggel fájdalomcsillapítót mindkettőnek. Figyeljetek a tisztaságra! ... És nekik szerencséjük volt! - fordul a falfehér arccal, de szinte sértetlenül üldögélő két utolsó ifjú felé. – Őket a 4-es kórterembe tesszük, Nizase. Az öntőmester mellé, akinek a kezeit égette meg a kicsapódó, olvadt acél. Ő már jobban van. A katonák pedig nem lesznek egyedül. Kapjanak a hányásukra gyógyszert és az oxigént se felejtsétek. De kapcsoljatok ki minden lámpát és ne merjen senki sem dohányozni abban a kórteremben, vagy a közelben! Mindenkit számba vettünk, parancsnok? - fordul végül a tiszt felé.
De nem várja meg a választ a szigorú tekintetű asszony, mert az egyik műtőbe küldött fiú nyög fel mellette, s az ápolók főnöke nyugtatólag hajol fölé, csak hogy aztán Westerburg kapitányt keresse a tekintete.
- Idejönne egy pillanatra? Addig a többieket vihetitek – utasítja az ápolókat, s egyetlen lépést hátrál csak, hogy odaengedhesse az osztag parancsnokát, ha azt látja, hogy a férfi elindul feléjük. – Nizase megvárja majd ott. Én addig elkísérem a másik fiút…
És Nizase vár. Csendben és szánalommal telten az elők, a holtak és a halni készülők felé, és magában a Gondoskodó Anyához imádkozik, hogy ne hagyja el egyikőjüket sem.
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Kedd Okt. 25, 2022 5:18 pm
Gondolatok, amik most nem kellenek, mégis pofátlanul elméjébe tolakodnak. Furcsa az emberi agy, hogy a káosz közben is próbálja azokat a hátsó ajtókat megtalálni, ahol szökhet a valóság elől.
Például, hogy szegény lánynak milyen főnöke van. Annak nézi. Ugyanakkor, hogy ide talán pont egy ilyen szigorú habitúsú nő kell, aki nem inog meg, akármit tolnak is be a kórház égési osztályára, még ha a lángok valakit csontig lemartak is, szigorú precizitással oszt ki mindenkit az illető érdekében - és ő ha valamely csoda folytán megélné ezt a kort, szintén valami ilyesmivé aszalódna.
Komplex gondolat, mégis elég neki az a pár másodperc, amíg a Nizasenek szólított kisasszony hallgat, és a nővér kiossza a karszalagokat.
Kedve lenne felszisszenni, ahogy az összeégett karra csatolja, de olyan hatékony és precíz mozdulatokkal, ahogy egy pilóta forgatja a kormánykereket. Ki-ki a maga helyén tökéletes.
- Louis Auliche
Diktálja Nizasenek, határozott, de gyengédebb rezonanciájú hangon, mint beszélni szokott például az embereivel. Eszébe jut, hogy hasonlóan szól majd a megégettekhez, de egyelőre csak összeráncolt szemöldököt kapnak, közben próbálja figyelni, lélegeznek-e még, melyik az a pillanat, amikor ő is pánikba eshet, mert tart tőle, hogy megpróbálna levegőt nyomni az összeégett testbe, ha meginog és legurul azon a bizonyos lejtős akadályon, amivel ez a jelenlegi helyzet szolgál.
- A kettes Ignac Tompson és a hármas George Langacker
Teszi hozzá halkan, itt követi a főnővér pillantását, ki nem mondott tény, hogy érte kell igazán aggódni. Ajkán présel egyet, óvatos, határozott vonallá szűkül.
- Köszönöm, tudom, hogy mindent megtesznek. Ha itt az idő, szólna nekem valaki kérem, hogy el tudjak köszönni néhány szóban? Hacsak nem hirtelen történik.
Amennyiben egy mód van rá, ott akar lenni, összeszedve mindent, amit képes nyújtani, mosolyt, valami szépet, bár ebben sokkal bizonytalanabb, mint akár a legvadabb légi manőverekben.
- A negyedik Joe Sweidel, ötödik Ernie Poelt és Alexander Joseph
Diktálja a lánynak készségesen, a főnővér kommentjére apró, alig hallható sóhajt hallat, valamennyire azt is elnyomja.
A “szerencsésekkel” fog majd beszélni, hányás után legalábbis.
- Karl Kneiz és William Lazarus a két utolsó, ennyien vannak. Köszönöm asszonyom, lenyűgöző a hatékonysága.
Biccent felé, mert ilyet még nem látott csak komoly katonai haderőnél. Hihetetlen, de van párhuzam. Alighogy befejezi a szónoklatot, neki ez a mennyiség már igazi beszéd, amikor a főnővér magához inti. Na ekkor rándul - tekintete láttán görcsbe minden zsigere. Pillantása a nő felé kérdő, még összeszedett, arról van-e szó, amire gondol, mert ha igen, fel kell készülnie a beszédre és minden maradék tartalék erejét elővarázsolnia valahonnan mélyről.
Legalább a lány nem hallja majd, a nagy káosz közben talán senki, akármit mondjon és mégis úgy érzi, ha eljön a pillanat annyi minden áll vagy bukik rajta. Valaki talán utolsó pillanata, vagy reménye, amivel még az élet fonalába kapaszkodik, amit húzna ő is vele, csak elérné a végét.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Kedd Okt. 25, 2022 8:47 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi & Kayne
-----------------:O:-----------------
Nizzi ír, hallgatja az ifjú komoly, mégis nyugodtnak tűnő hangját és el sem tudja képzelni, mit érezhet a parancsnok, miközben a neveket sorolja. Csak azt tudja, őt mit érezne, ha a saját nővéreit látná így. Jeges rémületet. De nem, nem ők fekszenek, vagy ülnek most itt, hanem Westerburg kapitány emberei, akik – és ebben Nizase kétségek nélkül hisz - a legjobb kezekbe kerültek. Aztán persze a csendnek és a viszonylagos békének vége szakad, a néhány percnyi mozdulatlanság után újra felbolydul minden, ahogy a főápoló engedélyt ad a távozásra. Lépések koppannak, néhány szó irányít valakit jobbra, aztán lassan üres lesz a folyosó, s csak az egyetlen hordágyon fekvő marad ott. És Madame Brownsmith, oldalán a feketébe öltözött szikár alakkal. És Nizzi szánalommal nézi, hogy az egyik fiú, aki szörnyűséges sebeivel fekszik az ágyon, és bizonytalan kézzel tapogat valaki után, hogyan keresi a másikat, a szálfaegyenesen állót, aki talán most indul, hogy ő legyen az, aki a biztos pontot jelenti egy bizonytalan helyzetben a másik számára. Talán az utolsó biztos pontot. S a főápoló is őt nézi, a bajtársaiért aggódó tisztet és kérdő tekintetére válaszul biztató fejrázás érkezik.
- Nem, parancsnok – a főápoló arca ismét a sebesült felé fordul. – Csak egy kis biztatásra van szüksége, azt hiszem. Kérem, adjon neki bátorságot és reményt, ha erre képes. Szükségünk van a kitartására. Mi nem gyógyíthatjuk meg, ha neki nincs miért meggyógyulnia.
S ha az érintés a sebesültnek fontos lehet, úgy az osztály első ápolója úgy gondolja, talán az ifjú kapitány számára is az, mert mielőtt a műtő felé indulók után menne, pont ugyanúgy simulnak ujjai a karra, amelyet fekete egyenruha borít, ahogyan nem sokkal ezelőtt egy éjkék másikra.
- A hatékonyság kevés, parancsnok, de tudom, hogy ezt dicséretnek szánta. De ezt gondolom, már ön is tudja, hogy ez a munkánk könnyebbik fele. A nehezebben most ön is segíthet. De kérem, ne sokáig tartsa fel a betegünket, mert már várnak rá. Nizase pedig itt marad és segít, hogy eljusson a többiekhez is. Ő tudja, melyik kórtermet merre találja. Ha az embereinek pedig bármire szüksége lenne, azért is szólhatnak neki. Higgye el, máskor nem ilyen elveszett és riadt. Ez az első eset, hogy ilyet lát az osztályunkon. A Rend nem ápolókat képez – mosolyodik el, hogy aztán hagyja, hogy a parancsnok tegye meg azt, amire az embere és persze az embersége kéri. – Maradjon, ameddig tud. – búcsúzik el végül. - Remélem, nem találkozunk újra túl hamar.
Azzal már indul is, sietve törli meg a kezét a feléje nyújtott kendőben. Nizzi pedig – legyőzve félelmét és a látvány keltette iszonyatot – közelebb lép, hogy segíthessen, ahogy Madame Brownsmith kérte. Úgy áll, kezéről a krétaport törölgetve, hogy ne zavarja a párbeszédet, a bizalmas és talán fájdalmas szavakat a katona és parancsnoka között. Épp csak annyira közel áll, hogy az ifjú tiszt, ki korához mérten túl nagy felelősséget visel a vállán, érezze a támogatását. Épp csak úgy, hogy a halkan kimondott szavak elérjenek a „címzettjükhöz”.
- Sajnálom, parancsnok, az embereit. És igyekszem a hasznára lenni, ha megengedi.
- Nem, parancsnok – a főápoló arca ismét a sebesült felé fordul. – Csak egy kis biztatásra van szüksége, azt hiszem. Kérem, adjon neki bátorságot és reményt, ha erre képes. Szükségünk van a kitartására. Mi nem gyógyíthatjuk meg, ha neki nincs miért meggyógyulnia.
S ha az érintés a sebesültnek fontos lehet, úgy az osztály első ápolója úgy gondolja, talán az ifjú kapitány számára is az, mert mielőtt a műtő felé indulók után menne, pont ugyanúgy simulnak ujjai a karra, amelyet fekete egyenruha borít, ahogyan nem sokkal ezelőtt egy éjkék másikra.
- A hatékonyság kevés, parancsnok, de tudom, hogy ezt dicséretnek szánta. De ezt gondolom, már ön is tudja, hogy ez a munkánk könnyebbik fele. A nehezebben most ön is segíthet. De kérem, ne sokáig tartsa fel a betegünket, mert már várnak rá. Nizase pedig itt marad és segít, hogy eljusson a többiekhez is. Ő tudja, melyik kórtermet merre találja. Ha az embereinek pedig bármire szüksége lenne, azért is szólhatnak neki. Higgye el, máskor nem ilyen elveszett és riadt. Ez az első eset, hogy ilyet lát az osztályunkon. A Rend nem ápolókat képez – mosolyodik el, hogy aztán hagyja, hogy a parancsnok tegye meg azt, amire az embere és persze az embersége kéri. – Maradjon, ameddig tud. – búcsúzik el végül. - Remélem, nem találkozunk újra túl hamar.
Azzal már indul is, sietve törli meg a kezét a feléje nyújtott kendőben. Nizzi pedig – legyőzve félelmét és a látvány keltette iszonyatot – közelebb lép, hogy segíthessen, ahogy Madame Brownsmith kérte. Úgy áll, kezéről a krétaport törölgetve, hogy ne zavarja a párbeszédet, a bizalmas és talán fájdalmas szavakat a katona és parancsnoka között. Épp csak annyira közel áll, hogy az ifjú tiszt, ki korához mérten túl nagy felelősséget visel a vállán, érezze a támogatását. Épp csak úgy, hogy a halkan kimondott szavak elérjenek a „címzettjükhöz”.
- Sajnálom, parancsnok, az embereit. És igyekszem a hasznára lenni, ha megengedi.
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Szer. Okt. 26, 2022 5:54 pm
Igen, biztatás az egyre fullasztóbb és szűkülőbb térben. Mereven, mintha csavarok rögzítenék fémes fejét a nyakához, biccent, szinte belecsikordulnak csigolyái. A kétkedéseket elsöpri, pedig vannak, mert mit tudna ő mondani, amitől valaki lelkileg megtáltosodik? Egyáltalán bármit, ami pszichikailag hat rá pozitívan egy ilyen helyzetben?
- Köszönöm nővér, gyors leszek és Nizase, önnek is. Igen, érthető és sajnálom Nizase kisasszony, hogy ilyesmibe keveredett.
Szinte bánja, hogy az asszony távozik, ami tulajdonképpen nagyon meglepi. Nem riadt kisfiú már, akinek szüksége lenne egy karra, ami támogatja mert az első olyan embere fölé hajol, aki talán tényleg meghal - szerencsétlen esetben éppen a karjai között, de nem csatában, hogy azzal vigasztalja, hősként esett el, hanem valami ostoba baleset következtében.
Hülye helyzet, haragszik rá, voltaképpen nagyon dühös lenne, ha most megengedné magának, hogy érezzen, de nincs rá ideje. Arra sem, hogy valami hatékony, pátoszos szöveget mondjon, a nővér egyszerűen elment és a lányt a legkevésbé sem szeretné még jobban traumatizálni.
Ajka szinte megráng, ahogy látja mennyire igyekszik, még hallja a távozó nő lépteinek tompa koppanását és Nizase leheletfinom szavait, amire egy rekedt, alig hallható köszönömöt sóhajt.
Aztán már a sérült Langacker tölti ki látóterét, felismeri benne a vidám újoncot - mennyi lehet, 23? Bár nem ismerte hosszú ideig, az egyik legkarakteresebb figurája volt az új csapatnak. Közelebb lép, egészen közel, mintha életében először mosolyogna. Csak haványan, szinte furcsa, számára is idegen a gesztus, de mindent elhajít azért, hogy most itt legyen neki. A tartást, a magára szedett ezer álcát és legyőzhetetlenséget.
- Figyelj, nem veszíthetünk el! Felejtsd el, hogy feladod, küzdened kell. Ez életed legnagyobb harca Lang, rajtad Sinan szeme, biztos vagyok benne, hogy ő is szorít most érted, mert távol van még az a nap.
A hörgő hang, ami szegény fiúból távozik egészen meglepi, de nem mutatja, alig rezdül, sőt közelebb hajol, még ugyanazzal a mosollyal és baráti megszólítással. Így utoljára Kiarához szólt és fél, hogy azok, akikkel valaha ilyen barátságos lesz mind hasonlóan végzik. Csakhogy neki nem szabad félni, vagy meginogni, hátrahőkölni az orrába tóduló elviselhetetlen, nyers hús szagától. Letüdőzi. Magáévá teszi.
- Nem akarok meghalni…
- Nem fogsz!
Vágja rá, óvatosan megfogja kezét, érzi, hogy a bőr milyen könnyen leválik róla, de Lang csak szorítja, mintha nem érezne fájdalmat.
Ami ekkor történik, arra valószínűleg senki nem számít, ő a legkevésbé, mert előszeretettel feledkezik meg róla, hogy álmodó.
Hirtelen eltűnik körülötte minden, kívülről csak annyi látszik, hogy feje lehanyatlik, haja automatikusan arcába hull, így nem látszik, hogy szemei fennakadnak, de mivel meggörnyed, egyből világossá válik, hogy valami nincs rendben.
Igaz, hogy a látomás Nizase számára talán nem tűnik olyan hosszúnak, mint Kaynenek. Csak néhány másodperc…
Az újoncok harci léghajójában van, körülötte vidám, egészséges, harsány férfiak a katonaélet sűrűjében. Látja Langot, épen és egészségesen, dörzsölgeti kezét, röhög, néhány baromkodó megjegyzést vágnak egymás fejéhez. Mindenki kellően elcsigázottnak tűnik és fáznak, valamelyik, talán Will megjegyzi:
- Milyen rohadt hideg van ebben a nyomorék gépben!
- Gyújtson már valaki egy petróleumot, szart sem látni!
Éppen Lang az, aki meggyújtja, elsőre nem is sikerül neki, a többiek kiröhögik.
- Hallgassatok már, szét van fagyva a kezem!
Ujjai remegnek, de nagy nehezen meggyújtja a petróleumot, csakhogy az azonmód ki is esik a kezéből. A csapat röhög, harsányan, hogy milyen béna, egészen addig, amíg ki nem gyullad a sarokba hajított ejtőernyő. Az egész egyszerre, aztán szinte berobban valami és már már csak a narancsos, vörös lángokat látni, ahogy ácsingóznak és belekóstolnak mindenbe, ami nincs éppen vasból, vagy fémből. A srácok ruhájába, a léghajó ballon részébe.
- Már nem vagyunk messze! - ordítja valaki.
- Oltsátok el! Hol van az oltó felszerelés? - sikoltja maga Lang, akit leginkább érnek a lángok és Kayne közben érzi az orrába tóduló fullasztó füstöt és fürge lángnyelveket, hogyan kapnak kabátjába, perzselnek végig bőrén, olvasszák le róla a húst.
Nincs levegő, a fülben hangos kiáltások visszhangja, szívdobogás, tapintható pánik, egy kéz, ami érte nyúl, de csontig lemálik, repeszek, ereszkedés és liftező gyomor, ahogy a gép félig zuhan, félig ereszkedik.
Gyorsan elengedi Lang kezét, csak azt veszi észre, hogy térde a földön koppan és ő maga egy pillanatig még ott van, mintha félig az álom rabja lenne, mert nem kap levegőt. Tágra nyílt szemmel hagyja, hogy a képzelt lángok arcába csapjanak és a hő leperzseljen róla mindent.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Szer. Okt. 26, 2022 9:56 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi & Kayne
-----------------:O:-----------------
A halk és visszafogott „köszönöm” jelzi, hogy szavai célt értek, s hogy a tiszt méltányolja együttérzését. De hiszen neki is van, ezt Nizzi látja jól, ahogy a másikhoz – a fájdalommal és félelemmel telthez – fordul, s azt mondja neki, amit az hallani akar. Amit hallania kell. S Nizase tudja, most ez a legtöbb, amit a parancsnok megtehet. Magáért is és a fiúért is, aki retteg, s rettegését kell most erővé, s küzdeni akarássá változtatnia.
- Nem fogsz!
A két szó még ott visszhangzik a fülében, amikor valami váratlan történik, újra, folytatva a nap „hagyományát”. S ha az eddigiek megrázóak voltak a lány számára, érzelmekkel teliek és félelmetesek, hát az újabb történéstől sem lesz más és nem lesz kevésbé rendkívüli a nap. Mert Nizzi nem látja, amit a hordágyon fekvő talán láthat, ha sötétre égett szemhéjai még látni képes szemgolyókat takarnak, s az észlelés képességét a fájdalom sem vette el tőlük. Mert ő nem láthatja a smaragdzöld íriszek rándulását, a fehérbe forduló szemgolyót. Csak a karcsú, éjszín szövetbe öltözött testet látja, amely, mint ha majd’ egy emberöltőnyit öregedne egyetlen pillanat alatt, úgy görnyed meg. S talán számolhatná a másodperceket, amelyek gyors öregedésre késztetik az ifjú testet. Talán el is juthatna 4-ig, talán 5-ig is, de ez is csak arra lenne jó, hogy a hirtelen jött vénülés térdre kényszerítse a pillanatokkal ezelőtt még fiatalsága teljében lévő Westerburg parancsnokot. És Nizase, akit a képtelen parancs hajt, amelyet Madame Brownsmith adott neki az imént, az, hogy segítsen a katonának, ki mások sorsát tartja a kezében, önkéntelenül mozdul. Nizzi, akit most a férfi felé lök az átgondolatlan aggodalom, talán azon sem csodálkozna, ha a nyílt tekintet és a sima arc helyett most ráncokat látna, s megfakult, papírvékony bőrt.
Nem bánja azt sem, hogy azok, akik az ifjú Lang-ot tartják a hordágyon fekve, hozzá hasonlóan riadnak meg a történéstől, s kiket – vele ellentétben - nem a kapitány felé, hanem éppen ellentétesen mozdít az előrebukó alak, s kik óvni igyekeznek amúgy is sebekkel teli páciensüket az újabb sérüléstől, most gyorsan elindulnak a főápoló nyomában. Így, mire a lángszínű hajú lány odaér, s ő maga is letérdel a földre roskadó mellé, már senki sincs a közelben kitől segítséget remélhetne. Senki sincs, aki megmondaná neki, mit lát és mit hall a némán, tágra nyílt szemekkel előre bámuló tiszt, mozdulatlanságra kényszerülten, bajtársa borzalmas „hagyatékával” a karján. Nincs, aki segítene, hát a leány segítséget kér, de nem magának, hanem annak, akit „rá bíztak”. Először talán abban reménykedik, a hangja lesz az „útjelző”, hogy a másik visszataláljon, ide, a MOST-ba, a jelenbe.
- Parancsnok… Jól van? Kérem! Szólaljon meg!
De ha nem így lesz, ha a férfi némasága kitart, hát ő fog kiáltani. Először erőtlenül és bátortalanul, majd egyre hangosabban, míg célt nem ér.
- Segítsen valaki!... Kérem!... Segítsenek!
- Nem fogsz!
A két szó még ott visszhangzik a fülében, amikor valami váratlan történik, újra, folytatva a nap „hagyományát”. S ha az eddigiek megrázóak voltak a lány számára, érzelmekkel teliek és félelmetesek, hát az újabb történéstől sem lesz más és nem lesz kevésbé rendkívüli a nap. Mert Nizzi nem látja, amit a hordágyon fekvő talán láthat, ha sötétre égett szemhéjai még látni képes szemgolyókat takarnak, s az észlelés képességét a fájdalom sem vette el tőlük. Mert ő nem láthatja a smaragdzöld íriszek rándulását, a fehérbe forduló szemgolyót. Csak a karcsú, éjszín szövetbe öltözött testet látja, amely, mint ha majd’ egy emberöltőnyit öregedne egyetlen pillanat alatt, úgy görnyed meg. S talán számolhatná a másodperceket, amelyek gyors öregedésre késztetik az ifjú testet. Talán el is juthatna 4-ig, talán 5-ig is, de ez is csak arra lenne jó, hogy a hirtelen jött vénülés térdre kényszerítse a pillanatokkal ezelőtt még fiatalsága teljében lévő Westerburg parancsnokot. És Nizase, akit a képtelen parancs hajt, amelyet Madame Brownsmith adott neki az imént, az, hogy segítsen a katonának, ki mások sorsát tartja a kezében, önkéntelenül mozdul. Nizzi, akit most a férfi felé lök az átgondolatlan aggodalom, talán azon sem csodálkozna, ha a nyílt tekintet és a sima arc helyett most ráncokat látna, s megfakult, papírvékony bőrt.
Nem bánja azt sem, hogy azok, akik az ifjú Lang-ot tartják a hordágyon fekve, hozzá hasonlóan riadnak meg a történéstől, s kiket – vele ellentétben - nem a kapitány felé, hanem éppen ellentétesen mozdít az előrebukó alak, s kik óvni igyekeznek amúgy is sebekkel teli páciensüket az újabb sérüléstől, most gyorsan elindulnak a főápoló nyomában. Így, mire a lángszínű hajú lány odaér, s ő maga is letérdel a földre roskadó mellé, már senki sincs a közelben kitől segítséget remélhetne. Senki sincs, aki megmondaná neki, mit lát és mit hall a némán, tágra nyílt szemekkel előre bámuló tiszt, mozdulatlanságra kényszerülten, bajtársa borzalmas „hagyatékával” a karján. Nincs, aki segítene, hát a leány segítséget kér, de nem magának, hanem annak, akit „rá bíztak”. Először talán abban reménykedik, a hangja lesz az „útjelző”, hogy a másik visszataláljon, ide, a MOST-ba, a jelenbe.
- Parancsnok… Jól van? Kérem! Szólaljon meg!
De ha nem így lesz, ha a férfi némasága kitart, hát ő fog kiáltani. Először erőtlenül és bátortalanul, majd egyre hangosabban, míg célt nem ér.
- Segítsen valaki!... Kérem!... Segítsenek!
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Csüt. Okt. 27, 2022 1:36 pm
Amint eltűnik szeme elől az álomfoszlány, Nizase hangja próbálja visszarántani az üres váróba. Igen, hallja és reagál is, csak nagyon lassan.
Régóta nem látott már álmot és elfelejtette mennyire élethű tud lenni, hogy orrában megtelepszik a füst, mintha ő maga vált volna lassan a lángok martalékává, hogy fantomforróság van, az agy mégis lassan rugózik tovább, az érzékek lemaradva követik fizikai állapotának változatlanságát.
Nem is tud rögtön reagálni, mire teljesen kirángatja magát onnan a rekedt és elkésett “igen” rajta már nem segít.
- Ne, psszt!
Nyögi és akármilyen nehéz összeszednie magát muszáj, akármilyen lassan is tér vissza az “életbe” valami ösztönös indíttatásból mégis képes rá, hogy minimálisan remegő hangon, valahogy félig visszaegyenesedve álló pozícióba, ráadásul jó hangosan kijelentse bárkinek aki arra tévelyeg Nizzi sikoltása után:
- Minden rendben, jól vagyok, csak megszédültem!
Illetve még szédül, a lány vörös tincsei helyett goromba fekete fénypászmákat lát és kavarog a gyomra, mintha tényleg benyelt volna egy tonna füstöt.
Emlékszik hányt azután is, hogy elkapta az a rémálom. Csakhogy akkor tizenegy volt, rangok és felelősség nélkül és most semmi ilyesmit nem engedhet meg magának.
Az egy dolog, hogy azt hiszik gyenge. Elterjed, hogy a kisparancsnok nem bírta a szagot és látványt, majdnem elájult. Valami vacsorán majd csúfolódnak vele, hogy kikezdhetetlen keménységén rést találtak, szinte hallja, nem is olyan kemény, mint amilyennek mutatja magát és egyre inkább megkérdőjelezik mit keres a légierő élén egy ilyen bakfis. Elég egyetlen hülye reakció, vagy pocsék döntés.
De rosszabb, ha kiderül, hogy álmodó, akkor mindentől megfosszák, a pilótaengedélyét legalábbis azonnal bevonnák és mehetne kőszobornak az apja átkozott légvárába, hogy a halott folyosókon rójja a kínlódás köreit. Persze ez valami rossz, talán torz verzió, mindenesetre ha nincs senki más, csak ő és Nizase akkor egy kicsit lejjebb csúszik, avagy széttörik rajta az a kemény álarc, amit minden reggel magára ölt.
Egészen tisztán látni rajta, hogy retteg. Egyrészt a halálfélelmet néhány másodpercre tökéletesen átélte, merészt számára nagy a tét és rövid az idő, az mindig kurta, a másodpercek gyorsan telnek, amíg nem szólal meg, mindegyik számít.
- Tud…titkot tartani? Mert…megkérném rá és lehet, hogy semmi jogom hozzá, mert így magára ijesztettem, amit sajnálok, de nagyon fontos lenne, hogy erről ne beszéljen senkinek. Valójában csak megszédültem, érti, ugye?
Fogalma sincs Nizase maga rájött-e micsoda valójában, de az biztos, hogy régen remegett már ennyire ez az örökké megfeszített test. Hogy szüksége van néhány percre, amíg mindent újra el tud nyomni. Az arckifejezéséről lassan leolvadó pánikot, minden tagja vad, rapszodikus reszketését, hangjának remegését megállítva csak fokozatosan éri el szokott ércességét. Most vékony, fojtott, megbicsakló, mert nem bír úgy levegőt venni, mint rendesen. Legalábbis még addig az egy-két percig, amíg újra felépül, mint valami drótokból álló, mechanikus szerkezet.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Csüt. Okt. 27, 2022 3:20 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi & Kayne
-----------------:O:-----------------
Nem, nem keltenek túl nagy feltűnést, hála a sorsnak és talán a parancsnok pisszenésének, amellyel csitítani akarja. De hiszen most alig akadna bárki is, akinek ne lenne dolga máshol. A segítségért kiáltás csak az egyik kórteremből csal elő egy ápolót, éppen csak kikukkant a fehér kendőt viselő fej, hogy aztán Westerburg „Minden rendben”-je bocsássa vissza sokkal sürgősebbnek és fontosabbnak ítélt feladatához, miután felméri a férfi állításának valódiságát. És Madame Brownsmith beosztottjának úgy tűnik, tényleg nem kell aggódnia. Hiszen mindketten állnak, ha még nem is egyenesen. A szálfakeménységű katona sem térdel már, s a rőtszín hajkoronát viselő leány sem, hát a távolabbi szemlélő azt látja, amit a megnyugtatásnak szánt mondat takart. A jól, de legalább is a „jobban” létet.
De Nizzi nem ezt látja. Mert a szobák távolából persze nem látszik a katonái rettegésén osztozó tekintet, nem láthatja a fehér, keményített egyenruhát viselő alak a remegő ujjakat és a lassan visszatérő arcpírt sem. Nem láthatja és talán nem is értené, ahogyan a Rend újonca sem érti. Nem érti a változás okát, nem tudja, mitől veszett el a tartás és a keménység, hogy mikor változott ingataggá, az ifjú tiszt érzelmeinek árulójává. Ahogyan a titkot sem érti, a furcsán, szinte könyörögve előadott kérést, amely egy idegennek szól. Valakinek, akivel talán ezen egyetlen és megismételhetetlen alkalomra hozta össze az istenek kegye a kapitányt, de akinek mégis őriznie kell már néhány lopott pillanatot.
És Nizase azt sem tudja, miért fontos ez, hogy titoktartása miért életbevágó a másik számára. Mert nem tudja, hogy az „állapot” mélyén mi rejtőzik. Mert igen, persze ő is hallott már az Álmodókról, szóbeszédek járták Múltidézőkről és Jövőlátókról, de őt mindig – és most is – egy másik nevük rettentette el. Titoktörők… Ő így gondolt rájuk, s ha csak sejtette volna, hogy Westerburg rosszullététét mágia, s nem a vélt kimerültség okozza, hát biztosan nem teszi azt, amit majd meg fog tenni. Ha Álmodónak vélte volna a vele szemben állót, biztosan nem nyújtja karját támaszul, azt kockáztatva, hogy önnön titkait kínálja fel kifürkészésre a másiknak. Ha Álmodónak hinné, olyan távol húzódna tőle, olyan messze menekülne, hogy a férfi ujjaival se érinthesse meg, hogy ne vehesse el tőle még véletlenül sem rejtett emlékeit.
De mert semmit sem tud, semmit sem sejt, hát félni sem fél, nem tart a lelepleződéstől. Hiszi, hogy „érti” a másik gyengeségét, amelyet a test, s nem az elme gyengeségének vél. S mert hinni véli az okot, s az ok oly hasonló a sajátjához, amellyel ő is gyakran szembesül, ha képtelennek tartják valamire, hát inkább csodálja a parancsnokot. És szánja is, mert tudja, az iménti néhány pillanat kudarc számára. Vesztett csata. Éppen ezért felelni igyekszik gyorsan, elmondani, hogy nem árul el senkinek semmit.
- Ne aggódjon, parancsnok, a titka nálam biztonságban van. De azt gondolom, talán túl nagy titok sincs. Csak kimerültség és aggodalom. Ön fáradt és talán sem enni, sem inni nem volt ideje. Bár nem tudom, hogy most mikor szólítják el a kötelezettségei, de kérem, adjon nekem néhány percet, mielőtt az embereit megkeresnénk és kísérjen el a folyosó végére. Megtenné, hogy a kezét nyújtja? – s ahogy más esetben a férfi karja támogatná a hölgyét, most Nizzi fogná szorosan a fekete szövetbe burkolt kezet, csak hogy egyensúlyt találhasson a másik, s könnyebben indulhasson el, ha úgy dönt, követi a lányt. – Egy teakonyha van ott, és egy apró erkély. Többször kaptam már ott erős teát, vagy egy pohár vizet és süteményt. A katonái most jó kezekben vannak, néhány percről lenne csak szó. Ha már ennyire rám ijesztett… - fogja suttogóra a hangját, hogy aztán újra hangosabban folytassa. – Elkísér?
De Nizzi nem ezt látja. Mert a szobák távolából persze nem látszik a katonái rettegésén osztozó tekintet, nem láthatja a fehér, keményített egyenruhát viselő alak a remegő ujjakat és a lassan visszatérő arcpírt sem. Nem láthatja és talán nem is értené, ahogyan a Rend újonca sem érti. Nem érti a változás okát, nem tudja, mitől veszett el a tartás és a keménység, hogy mikor változott ingataggá, az ifjú tiszt érzelmeinek árulójává. Ahogyan a titkot sem érti, a furcsán, szinte könyörögve előadott kérést, amely egy idegennek szól. Valakinek, akivel talán ezen egyetlen és megismételhetetlen alkalomra hozta össze az istenek kegye a kapitányt, de akinek mégis őriznie kell már néhány lopott pillanatot.
És Nizase azt sem tudja, miért fontos ez, hogy titoktartása miért életbevágó a másik számára. Mert nem tudja, hogy az „állapot” mélyén mi rejtőzik. Mert igen, persze ő is hallott már az Álmodókról, szóbeszédek járták Múltidézőkről és Jövőlátókról, de őt mindig – és most is – egy másik nevük rettentette el. Titoktörők… Ő így gondolt rájuk, s ha csak sejtette volna, hogy Westerburg rosszullététét mágia, s nem a vélt kimerültség okozza, hát biztosan nem teszi azt, amit majd meg fog tenni. Ha Álmodónak vélte volna a vele szemben állót, biztosan nem nyújtja karját támaszul, azt kockáztatva, hogy önnön titkait kínálja fel kifürkészésre a másiknak. Ha Álmodónak hinné, olyan távol húzódna tőle, olyan messze menekülne, hogy a férfi ujjaival se érinthesse meg, hogy ne vehesse el tőle még véletlenül sem rejtett emlékeit.
De mert semmit sem tud, semmit sem sejt, hát félni sem fél, nem tart a lelepleződéstől. Hiszi, hogy „érti” a másik gyengeségét, amelyet a test, s nem az elme gyengeségének vél. S mert hinni véli az okot, s az ok oly hasonló a sajátjához, amellyel ő is gyakran szembesül, ha képtelennek tartják valamire, hát inkább csodálja a parancsnokot. És szánja is, mert tudja, az iménti néhány pillanat kudarc számára. Vesztett csata. Éppen ezért felelni igyekszik gyorsan, elmondani, hogy nem árul el senkinek semmit.
- Ne aggódjon, parancsnok, a titka nálam biztonságban van. De azt gondolom, talán túl nagy titok sincs. Csak kimerültség és aggodalom. Ön fáradt és talán sem enni, sem inni nem volt ideje. Bár nem tudom, hogy most mikor szólítják el a kötelezettségei, de kérem, adjon nekem néhány percet, mielőtt az embereit megkeresnénk és kísérjen el a folyosó végére. Megtenné, hogy a kezét nyújtja? – s ahogy más esetben a férfi karja támogatná a hölgyét, most Nizzi fogná szorosan a fekete szövetbe burkolt kezet, csak hogy egyensúlyt találhasson a másik, s könnyebben indulhasson el, ha úgy dönt, követi a lányt. – Egy teakonyha van ott, és egy apró erkély. Többször kaptam már ott erős teát, vagy egy pohár vizet és süteményt. A katonái most jó kezekben vannak, néhány percről lenne csak szó. Ha már ennyire rám ijesztett… - fogja suttogóra a hangját, hogy aztán újra hangosabban folytassa. – Elkísér?
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Pént. Okt. 28, 2022 4:41 pm
Fokozatosan magához tér, hiába tágulnak ki orrcimpái veszett ütemben - és húzódnak össze, vagy érkezik megváltó levegő hangos zihálás formájában, a pánik lassan szertefoszlik és a komolyságot mutató maszk újra megszilárdul vonásain.
Kiegyenesedik, megvárja amíg a szédülés csendesül és a fekete foltok maguktól szertefoszlanak.
De még remeg, ha nem is egész testében, a keze biztosan és kizárt, hogy az elkövetkezendő fél órában biztosan tudná fogni a kormányt. Bár mivel róla van szó, lehetséges, csak ebben a pillanatban nem úgy érzi.
Összevont szemöldöke kissé még ráng, ahogy Nizasere bámul azt fontolgatva ennyire lojális és diszkrét a lány az ő titka kapcsán, vagy tényleg nem tudja. Mindenesetre biztonságosabb ez utóbbi elképzelés. Ráadásul enni tényleg ritkán szokott, általában elfelejti, annyi dolga van. Meg szokták jegyezni mennyire csenevész, de még egyszer sem mutatott hajlandóságot, hogy változtatna emiatt életmódján.
Nem sok minden érdekli kevésbé, mint a külseje.
- Igen, tényleg elfelejtettem enni…és köszönöm, természetesen.
Vele tart, érzi, hogy ráfér, így egyszerűen nem mutatkozhat, még ha az idő megint fején kopog is. Karját nyújtja, hogy a kisasszony belekarolhasson.
- Az most nagyon jól esne. Egy tea, vagy hogy azzal ne fáradjon elég egy pohár víz. Köszönöm és sajnálom, hogy megijesztettem, azt hiszem ez az egész nap szörnyű lehet önnek, főleg, hogy nem is itt dolgozik.
Indul meg a nővel, de nem akar nagyon rátámaszkodni, mozgás közben többé-kevésbé össze is szedi magát, csak néhány kilengő ritmusú félrelégzés árulkodik még arról, hogy lehetett volna egy alaposabb pánikrohama. De olyan rég volt már látomása, hogy nem is emlékszik pontosan hogy csapódott ez le benne. Megpróbál nem túl lassan menni, nem szeretné valami trotty benyomását kelteni, akkor sem, ha a szédülés vissza-visszaköszön. Valóban olyan száraz a torka, hogy szüksége van folyadékra, hálás lesz, bármit kap. Addigis…
- Tehát Nizase kisasszony csak besegít alkalmanként a kórházba? Valamiféle gyakorlatot végez, vagy önkéntesség?
Nem a nagy társalgások embere, de van ami igazán érdekli, még ebben a helyzetben is. Minden másodperc, amíg kikerülheti a belső gyötrődést, vagy hogy még egyszer egy haldokló embere arcába kelljen néznie, áldás számára.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Pént. Okt. 28, 2022 7:12 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi & Kayne
-----------------:O:-----------------
Nizzi vár türelemmel, s mikor a kar az övébe kulcsolódik és a lépések lassan a javasolt irányba indulnak, még mindig csendben sétál a fekete egyenruhába öltözött ifjú mellett, ki újra összeszedetten beszél. És kérdez. Talán Nizase, ha tudná, hogy a kapitány kérdései – udvariassága mellett – az elterelést is szolgálják önnön jelentős problémáiról, hát talán még alaposabb lenne a magyarázatot illetően. Így csak a lényegre szorítkozik és mesél, amíg végig haladnak a folyosón.
- Westerburg parancsnok, kérem, ne szabadkozzon. Ez a nap az ön számára talán még borzalmasabb, mint amilyennek én látom. Én nem ismerem azokat a… A katonáit. És azt tudnia kell, hogy elképzelni sem tudom, hasonló helyzetben mit tettem volna. Éppen ezért nem kell bocsánatot kérnie semmiért. És az ijedtségem sem az ön hibája, kérem, ezt is higgye el. Ahogy a főápoló mondta, általában nem vagyok ilyen… hasznavehetetlen – teszi hozzá a zavartság és a szégyen halvány pírjával az arcán. – A Rend pontosan ezért szokott a kórházba küldeni. Könnyen megjegyzem az osztályok helyét, hatékony vagyok és pontosan felírom, amire szükségük van. És az sem elhanyagolható… Nos, hogy Madame Brownsmith is hajlandó volt szóba állni velem. Talán azért, mert nem mozdultam a szobája elől, amíg meg nem tette. – emlékszik vissza apró mosollyal. – Azt hiszem, jobban tartottam első alkalommal attól, hogy Trastine tisztelendő anya szemrehányásait kell hallgatnom, mint a főápoló átható tekintetétől és célratörő kérdéseitől. De mert nem raboltam Madame Brownsmith idejét feleslegesen és pontosan azt kapta az adományokból, amire az osztályának szüksége volt, így legközelebb már süteményt is adott itt, a teakonyhában.
Nizzi a keskeny ajtó előtt áll meg, amely egy aprócska helyiségbe vezet, s int befelé, ahol egy kisebb asztal és néhány szék áll, és egy komód, kancsókkal és kannákkal, tányérokkal és csészékkel.
- Ha helyet foglal, töltök egy pohár vizet. Általában ilyesmit szoktam tenni itt egyébként is. Beszélgetek a betegekkel, néha segítek az uzsonnánál, de legtöbbször csak feljegyzéseket készítek a Rend számára. A Gondoskodó Anya Rendje számára. – mutat a kabátjára tűzött melltűre, amelyben az apró fogaskerekekkel működő szerkezet most a fogyó hold alakját mutatja a holdkőből készült „óralapon”, miközben várja, a tiszt vajon helyet foglal-e. – Feljegyzéseket az adományok miatt, tudja... Nem vagyok még felszentelt nővér, így csak kisebb feladatokat kapok és olyanokat, amelyek természetesen kevésbé fontosak… De nem bánom. Mert ezzel tudom viszonozni, hogy a főpapnő engedélyével gyermekként befogadtak és támogattak, taníttattak. Ezért szívesen segítek mindenben, amiben más novíciák segítenek. De emellett az Alkímisták Céhénél vagyok gyakornok, hogy feleljek a másik kérdésére is. Kémiát hallgattam az egyetemen – teszi hozzá egyszerűen. – Remélem, kielégítettem a kíváncsiságát, parancsnok. És most ön árulja el, hogy mit tölthetek? Teát? Vagy legyen csak egy pohár víz?
- Westerburg parancsnok, kérem, ne szabadkozzon. Ez a nap az ön számára talán még borzalmasabb, mint amilyennek én látom. Én nem ismerem azokat a… A katonáit. És azt tudnia kell, hogy elképzelni sem tudom, hasonló helyzetben mit tettem volna. Éppen ezért nem kell bocsánatot kérnie semmiért. És az ijedtségem sem az ön hibája, kérem, ezt is higgye el. Ahogy a főápoló mondta, általában nem vagyok ilyen… hasznavehetetlen – teszi hozzá a zavartság és a szégyen halvány pírjával az arcán. – A Rend pontosan ezért szokott a kórházba küldeni. Könnyen megjegyzem az osztályok helyét, hatékony vagyok és pontosan felírom, amire szükségük van. És az sem elhanyagolható… Nos, hogy Madame Brownsmith is hajlandó volt szóba állni velem. Talán azért, mert nem mozdultam a szobája elől, amíg meg nem tette. – emlékszik vissza apró mosollyal. – Azt hiszem, jobban tartottam első alkalommal attól, hogy Trastine tisztelendő anya szemrehányásait kell hallgatnom, mint a főápoló átható tekintetétől és célratörő kérdéseitől. De mert nem raboltam Madame Brownsmith idejét feleslegesen és pontosan azt kapta az adományokból, amire az osztályának szüksége volt, így legközelebb már süteményt is adott itt, a teakonyhában.
Nizzi a keskeny ajtó előtt áll meg, amely egy aprócska helyiségbe vezet, s int befelé, ahol egy kisebb asztal és néhány szék áll, és egy komód, kancsókkal és kannákkal, tányérokkal és csészékkel.
- Ha helyet foglal, töltök egy pohár vizet. Általában ilyesmit szoktam tenni itt egyébként is. Beszélgetek a betegekkel, néha segítek az uzsonnánál, de legtöbbször csak feljegyzéseket készítek a Rend számára. A Gondoskodó Anya Rendje számára. – mutat a kabátjára tűzött melltűre, amelyben az apró fogaskerekekkel működő szerkezet most a fogyó hold alakját mutatja a holdkőből készült „óralapon”, miközben várja, a tiszt vajon helyet foglal-e. – Feljegyzéseket az adományok miatt, tudja... Nem vagyok még felszentelt nővér, így csak kisebb feladatokat kapok és olyanokat, amelyek természetesen kevésbé fontosak… De nem bánom. Mert ezzel tudom viszonozni, hogy a főpapnő engedélyével gyermekként befogadtak és támogattak, taníttattak. Ezért szívesen segítek mindenben, amiben más novíciák segítenek. De emellett az Alkímisták Céhénél vagyok gyakornok, hogy feleljek a másik kérdésére is. Kémiát hallgattam az egyetemen – teszi hozzá egyszerűen. – Remélem, kielégítettem a kíváncsiságát, parancsnok. És most ön árulja el, hogy mit tölthetek? Teát? Vagy legyen csak egy pohár víz?
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Szomb. Okt. 29, 2022 11:03 am
Csak hallgat, hogy számára rosszabb lenne a nap, mint Nizasenek tűnik, mert valóban élénk álom ragadta torkon, ugyanakkor a halál már ifjúkorában árnyékába lépett és cseppet sem tartotta magát olyan tiszta lelkű teremtésnek, mint amilyennek a kisasszonyt látja. Régóta és nyomós okokból nem, szennyezettsége pedig csak még több mocskot vonzott rá.
- Sajnos ez nem egyedi eset a légierőnél, nekem is szembesülnöm kellett vele előbb-utóbb.
Mondja roppant komoran, összeráncolt szemöldökkel, a szomorúság egyre inkább kikopik hangjából, pontosabban elfedi, ahogy “vasáralrca” helyreáll és a fekete fénypászmák eloszlanak tekintete elől. A kisasszony hibáztatására viszont ismét egészen ellágyul hangja.
- Dehogy, meg se forduljon a fejében. Mihez kezdenék most, ha nem lenne itt?
Magától biztos nem vetemedne rá, hogy behatoljon egy ismeretlen területre, a konyhába. Főleg számára ismeretlen, noha egy teát még el tud készíteni, nem venné saját kezébe a dolgokat, valószínűleg egy sarokban fuldokolna.
Brownsmith nővér szórakoztatja, az egész jelenet ellőtte van és minden tökéletes fedés nyílt sebeire, mozgó képekben pereg előtte ez a pár mondat.
- Akkor Ön roppant elkötelezett Nizase kisasszony! Mindig is az hajtotta, hogy segítsen másokon?
Olyannak tűnik, ez az állhatatosság a legnagyobb jótét lelkekre jellemző. Noha nem tartja magát kifejezetten vallásosnak és Sinan mítoszai kapcsán még vitatkozna is egy arra érdemessel, a maga módján hiszi és tiszteli az isteneket.
Futó pillantással méri fel aztán a teakonyhát, meg-megremegő térdeinek jót tenne egy szék és a megbeszéltek alapján maradnak is egy ital erejéig, így bátorkodik lehuppanni egyre, körülbelül akkor, amikor fel is ajánlják neki.
Gondoskodó anya… Mennyire illik hozzá és biztos benne, hogy rengeteg rászoruló érezheti a teákból áradó melegen túl az ő kedvességének óvó aromáját is. Kétségtelenül gyönyörű hivatás.
- Ha van tea befőzve, akkor megköszönném, egyébként jó a víz.
Kicsit előrehajol, rátámaszkodik könyökére, hogy valami stabil helyzetet kapjon.
- Én úgy vélem minden feladat fontos, még amit kicsinek is hiszünk. Sőt…ezek az apróságok, hogy a kisasszony vigaszt nyújt, töltik meg ezt a kellemetlen világot azzal, amire a leginkább szüksége lenne. Gondoskodásra. Bárcsak mindenki ilyen “kis” dolgokat csinálna.
A nagy felelősség nem jár mással, csak halállal, ebben biztos. Legalábbis ha valaki olyan szinten óhajtja kiirtani a fertőt, mint ő. Ez csak idő kérdése, mert nem tudná megadni a világnak azt a gondoskodást, mint Nizase, márpedig erre van igazán szüksége, a sebek bekötözésére, amit majd ő is szítani fog. Aztán ahogy a társalgás előrehalad medrében, mint egy üde folyó, őt pedig valahol nagyon meglepi, hogy magához képest mennyire közlékeny és milyen kevéssé mogorva - az is kiderül ő is család nélkül nőtt fel, vagyis kövekkel tarkított életutat járt be. Nem kommentálja, vagy fejezi ki együttérzését, mert hasztalan. Az ő ócska sajnálata nem könnyít majd a novícia lelkén, üres frázis marad szomorúságára.
- Kémiát? Bevallom meglepett, hogy ilyen tudományos érdeklődésű, de nagyon kellemesen, ha megengedi feltehetnék egy nagyon bosszantó kérdést? Nyugodtan ignorálhatja. Miért, hogyhogy éppen kémiát?
Vajon mivé transzformálják majd az alkimisták? Az egyik olyan céhcsoport, ami bármit előhozhat egy ember akár jobbik énjéből is. Tűnődve mered a teára, vagy vízre, igazán mindegy, ő nem az a varázsló, aki annak kémiáját változtatná meg és csak apró, csüggedt gondolatot enged szabadjára, hátha Nizase tíz év múlva is megmarad olyannak, mint ahogy most látja, annak ellenére, hogy szerinte az alkimisták transzformálnak mindent, amihez csak hozzáérnek.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Szomb. Okt. 29, 2022 8:40 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi & Kayne
-----------------:O:-----------------
Mindaddig, míg olyan témákról esik szó, amelyeket veszélytelennek ítél, s nem kapcsolják össze valódi, látható életét a rejtettel és titkolttal, a lány válaszai készségesek, mert nem érzi, hogy védenie kellene bármit is. Még talán kedvére is vannak az ifjú feleletei, megjegyzései, amelyek azt mutatják, a zord külső, amelyen csak egy pillanatra láthatott át, pontosan olyan érzékeny lelket takar, amelyet a fáradtság és a test gyengesége megmutatott neki. A mai nap eseményei, a váratlanság és a túláradó érzelmek alkalmazkodásra késztetik a Rend újoncát, arra kényszerítik, hogy kimozduljon megszokott valóságából, s idegen, ingoványos területre tévedjen miattuk. Talán ezért szalad ki a száján az, hogy mit is választott hivatásul és most már ezért is bánja azt. Nem, a kérdés, amelyet a parancsnok feltesz, nem bosszantó, kicsit sem az. De talán az a lány szerencséje, hogy éppen a tea kitöltésével foglalatoskodik, amikor elhangzik. S mert karcsú teste eltakarja a megremegő kezet, amely a kancsót tartja és elrejti Westerburg elől a kilöttyenő zöldes-arany színben játszó, gyógynövények és méz illatát árasztó ital szerte hulló cseppjeit, talán jelentéktelen is maradhatna. Igen, talán az maradna, ha az ifjú meglepődése nem ütne szöget a lány fejében. Mert a kérdés nem felbosszantja, hanem inkább összezavarja, megijeszti. Igen, talán ezt érzi először. A zavart. Azt gondolja, amikor meghallja, hogy a kérdés valamiféle hátsó szándékkal érkezik, és hogy ő maga az oka ennek. Hogy valamit elárulhatott, vagy rosszul mondhatott, s ezzel felkeltette a másik gyanakvását. Nem mer megfordulni, hogy a másik ne lássa a habozást a szemében, inkább tisztára törli az aprócska tányért, amelyre a csészét helyezi, és süteményt rak egy másikra, ezzel is időt nyerve arra, hogy megfontolja mondandóját. Most először a mai napon. Mert tudja, a „nem-válasz” gyanúsabb lehet. S ha már időt nyer, akkor arra használja, hogy mentegesse a másikat és biztassa önmagát. Hiszen a feketébe öltözött hadfi semmit sem tett, ami miatt ezt kellene feltételeznie róla. Hát felel, kezdetben higgadtan és háttal a másiknak.
- Nem, ne aggódjon, nem bosszant és nem is kívánom figyelmen kívül hagyni a kérdését, parancsnok. – fordul meg, hogy szembenézzen a kérdezővel, s talán meglássa rajta a szándékait. Hogy meglássa, feltételezése merő ostobaság volt. Óvatosnak kellene lennie, tudja jól, de nem tud örök készenlétben és félelemben élni. Nem tud, és nem is akar. Hát bízni próbál. Most éppen abban, aki megkérte a titka őrzésére. És aztán válasz helyett ő is kérdez. - De mondja, tényleg megleptem ezzel? Ennyire furcsa lenne? Azzal persze egyet kell értenem, hogy bizonyos dolgokban a női nem képzésével kapcsolatban talán lehetne finomítani az emberek gondolkodásán, azonban manapság már nem különleges, ha nem csak férfiak szentelik az életüket a tudományoknak – teszi le a csészét és a tányért a tiszt elé, miközben további magyarázata már több érzelmet és kevesebb megfontoltságot takar, s karjait maga előtt összefonva áll meg az asztalka túloldalán, mint ha a nem túl vaskos bútordarab képes lenne megvédeni az igazát a másik gondolataival szemben. Nem vár választ, nem akar a másiknak időt hagyni, hogy válaszoljon, mert már készen áll a „harcra”. - Orvosnők és tanárok is vannak, s ahogy láthatta a kórházban is, az ápolók sem nélkülözhetik a kémiával, fizikával kapcsolatos tudást. Ahogy elismeri azt, hogy a gondoskodás és odafigyelés fontos a világ számára, úgy fontos lehet egy másfajta látásmód, egy újfajta szemlélet, amelyet mindegy, hogy férfiak, vagy nők értelme szült meg. Nem így gondolja? – aztán persze rájön, hogy az érzelmei elragadták és az ifjúi hév, amellyel igazát akarja bizonyítani, áldozatául esik a titkoknak, amelyet őrizni szeretne. Hát próbálja higgadtabban folytatni, s igyekszik kerülni az „új világot” uraló anyag témáját, amennyire tudja. - De úgy hiszem, nem erre gondolt. Azt remélem, hogy nem erre. Hiszen ön is fiatal, s olyan poszton áll, amihez mások számára évtizedek tapasztalata is kevés lenne. És úgy láttam, az emberei mégsem vonják kétségbe rátermettségét. Ön úgy hiszi, én képességeim okán talán rossz pályát választottam?
A haragos, viharfelhőket idéző színű szempár a másik tekintetét vizslatja, ha az felé tekint. A smaragdszínű íriszeket, azokat, amelyekben válaszokat keres. De vajon talál-e?
- Nem, ne aggódjon, nem bosszant és nem is kívánom figyelmen kívül hagyni a kérdését, parancsnok. – fordul meg, hogy szembenézzen a kérdezővel, s talán meglássa rajta a szándékait. Hogy meglássa, feltételezése merő ostobaság volt. Óvatosnak kellene lennie, tudja jól, de nem tud örök készenlétben és félelemben élni. Nem tud, és nem is akar. Hát bízni próbál. Most éppen abban, aki megkérte a titka őrzésére. És aztán válasz helyett ő is kérdez. - De mondja, tényleg megleptem ezzel? Ennyire furcsa lenne? Azzal persze egyet kell értenem, hogy bizonyos dolgokban a női nem képzésével kapcsolatban talán lehetne finomítani az emberek gondolkodásán, azonban manapság már nem különleges, ha nem csak férfiak szentelik az életüket a tudományoknak – teszi le a csészét és a tányért a tiszt elé, miközben további magyarázata már több érzelmet és kevesebb megfontoltságot takar, s karjait maga előtt összefonva áll meg az asztalka túloldalán, mint ha a nem túl vaskos bútordarab képes lenne megvédeni az igazát a másik gondolataival szemben. Nem vár választ, nem akar a másiknak időt hagyni, hogy válaszoljon, mert már készen áll a „harcra”. - Orvosnők és tanárok is vannak, s ahogy láthatta a kórházban is, az ápolók sem nélkülözhetik a kémiával, fizikával kapcsolatos tudást. Ahogy elismeri azt, hogy a gondoskodás és odafigyelés fontos a világ számára, úgy fontos lehet egy másfajta látásmód, egy újfajta szemlélet, amelyet mindegy, hogy férfiak, vagy nők értelme szült meg. Nem így gondolja? – aztán persze rájön, hogy az érzelmei elragadták és az ifjúi hév, amellyel igazát akarja bizonyítani, áldozatául esik a titkoknak, amelyet őrizni szeretne. Hát próbálja higgadtabban folytatni, s igyekszik kerülni az „új világot” uraló anyag témáját, amennyire tudja. - De úgy hiszem, nem erre gondolt. Azt remélem, hogy nem erre. Hiszen ön is fiatal, s olyan poszton áll, amihez mások számára évtizedek tapasztalata is kevés lenne. És úgy láttam, az emberei mégsem vonják kétségbe rátermettségét. Ön úgy hiszi, én képességeim okán talán rossz pályát választottam?
A haragos, viharfelhőket idéző színű szempár a másik tekintetét vizslatja, ha az felé tekint. A smaragdszínű íriszeket, azokat, amelyekben válaszokat keres. De vajon talál-e?
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Vas. Okt. 30, 2022 8:38 pm
Amikor betért ide balzsammal kenegetni rojtos idegeit még nem is sejtette, hogy egy másodperc alatt szexista disznóvá változik. Nincs az az orea, ami gyorsabb transzmutációra képes, mint ő a béna szociális készségeivel, ami néhány ártatlan és aggódó kérdéssel sovinisztát csinál belőle.
De érzi, hogy ez teljesítmény és még csak az álomlátomásra se tudja fogni, hiszen mi köze a szédülésnek, halálnak ahhoz, hogy egy nő nem lehet tudós.
Mindenesetre a teát, amit kapott majdnem kiköpi, vagy megfullad benne.
Egy perc leforgása alatt olyan vörös lesz, mint Kiarával az első alkalomkor. Pedig nem 16 éves már, most mégis úgy ül ott, mintha betévedt volna egy bordélyba és ezt az egyik Tanácsülésen vetnék a szemére.
Persze rengeteg arisztokrata jár bordélyokba… De ő pont nem és ő pont nem bánná, ha a nők uralnák inkább a világot, már ha nem olyan kegyetlenek, mint egyes úrasszonyok, mert a politikus feleségek fertője sem ismeretlen számára.
Sokáig köpni nyelni nem tud, csak mered a teára, mintha méreg lenne, alaposan kiosszák. Hogy röhögnének most rajta. A katonái, az egész Tanács, még a király is. "Nocsak, nocsak Westerburg parancsnok, lám-lám nincs elég tapasztalata a szebbik nemmel."
- Nem…én nem…
Levegőt vesz, mert elfogy, aztán becsukja a száját, mert azt sem tudja melyik nem-et tagadja, vagy hogy ebben a pillanatban mennyire vallhatja magát férfinak.
- Én megbecsülöm a nők munkáját és a világért sem azt kérdőjeleztem volna meg, hogy lehet tudós, vagy kételkedtem a képességeiben, lehet ezerszer jobb tudós egy férfinál, vagy többnél, ez nem nem kérdése.
Majdnem beledadog, de csak sikerül úgy, ahogy van vörösen és az asztalra meredve kinyögnie, amit szeretne. Aztán egy hatalmas levegővétellel fejét is felveti, a szeme pedig elszántan csillog hozzá, pedig mindig rosszul sül el, ha kinyitja a száját, ezért szokott a tömör beszédre törekedni.
- De azt érezhette meg a kérdésemben, vagy aggodalmamban, hogy magát jó léleknek gondoltam, úgy értem, hogy az…tiszta és kedves, nem úgy mint sokan a céhben, vagy a szándékaikban azokban a körökben, ahol nincsenek gondoskodó anyák, csak néha embertelen kísérletek.
Ő sosem érezte magát nemesnek-lélekben, mert a legmocskosabb közegbe született, aranyba. De megfordul fejében, hogy most naiv volt, túlságosan kitárulkozó, fel is áll, nagy zajjal és csak mered az otthagyott teára. Ez a nap nem a kedvence, egy olyan momentum sincs, ami sikerülne.
- Elnézést, nem volt jogom beleszólni a dolgaiba, vagy feltenni ilyen illetlen és személyes kérdéseket, vagy aggodalmakat. Kérem bocsásson meg, felejtsük el és ha még hajlandó rá folytassuk utunkat.
Lehet, hogy haldoklókat nézni sokkal könnyebb lesz, mint nőkkel beszélgetni. A puskacsőbe belebámul, de Nizase kisasszonyra nem mer rápillantani.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Hétf. Okt. 31, 2022 10:19 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi & Kayne
-----------------:O:-----------------
Csak a furcsa hangot hallja, a köhögésbe fúló lélegezni akarást, és segítene is már, hiszen a „megfagyott” tekintet is erre ösztönzi. Már indulna, de aztán látja a levegővétel nyilvánvaló jeleit, így megtorpan és csak a késztetés marad, az igyekezet. És már mozdul is a másik, hirtelen és váratlanul, a szék és az asztal is vele együtt. Azután már a csönd is múlik, hiszen újabb szavak jutnak el hozzá, kuszák, mentegetőzők, szabadkozók, de a fiatal tiszt szavai, amelyek azt kérik, a kérdések és válaszok ne rontsák el együttműködésük folytatását, s fedje párbeszédüket a feledés homálya.
- Ahogy kívánja, parancsnok – hangzik a felelet, s ha az férfi nem is mer a lányra nézni, az most merően őt bámulja.
Nézi, mert nem érti az ifjút. Nem érti, miért a zavar, és a dadogás, miért a hirtelen pír, aztán az újbóli sápadtság, az önként vállalt -, de az Anyának legyen hála, hogy - ideiglenes némaság. És persze azt sem tudhatja, hogy mi végre a hirtelen mozdulat, s aztán a szabadkozás, amely azt mondatja, az elmúlt percek hiábavalóan teltek. S mert nem érti, csak a szavai „eredményét” látja, és ő is azt hiszi, amit a másik. Hogy „illetlen” volt és személyeskedő. S most rajta a sor, hogy elpiruljon, de ő nem zavarában, inkább szégyenében teszi. És bár szégyenkezik - a nap folyamán nem először -, mégsem kér felejtést.
- Ha így szeretné, legyen, bár nem hiszem, hogy a megjegyzéseivel és az aggódásával bármibe is „beleszólt” volna. És abban is biztos vagyok, hogy semmiféle írott, vagy íratlan illemszabályt nem szegett meg. Azt gondolom, én érthettem félre, s emiatt csak magamat hibáztathatom egyedül. Pontosan azt követtem el, aminek okán nem sokkal ezelőtt Madame Brownsmith is megfeddett. Sajnálom, de az tényleg nem az ön hibája, hogy a legjobb dologban is a rosszakaratot látom néha. Ön már bocsánatot kért tőlem, de most kérem, fogadja el az én bocsánatkérésemet is.
S ha Westerburg még mindig nem pillant rá, hát Nizase megkerüli az asztalt, csak hogy mellé léphessen és a jobbját nyújthassa felé. Reméli, ez már biztosan arra bírja rá az ifjút, hogy reá tekintsen. És akkor a lány pillantása már nem zivatart idő felhő, inkább ködös téli reggel lesz.
- Béke, béke, barátság?
- Ahogy kívánja, parancsnok – hangzik a felelet, s ha az férfi nem is mer a lányra nézni, az most merően őt bámulja.
Nézi, mert nem érti az ifjút. Nem érti, miért a zavar, és a dadogás, miért a hirtelen pír, aztán az újbóli sápadtság, az önként vállalt -, de az Anyának legyen hála, hogy - ideiglenes némaság. És persze azt sem tudhatja, hogy mi végre a hirtelen mozdulat, s aztán a szabadkozás, amely azt mondatja, az elmúlt percek hiábavalóan teltek. S mert nem érti, csak a szavai „eredményét” látja, és ő is azt hiszi, amit a másik. Hogy „illetlen” volt és személyeskedő. S most rajta a sor, hogy elpiruljon, de ő nem zavarában, inkább szégyenében teszi. És bár szégyenkezik - a nap folyamán nem először -, mégsem kér felejtést.
- Ha így szeretné, legyen, bár nem hiszem, hogy a megjegyzéseivel és az aggódásával bármibe is „beleszólt” volna. És abban is biztos vagyok, hogy semmiféle írott, vagy íratlan illemszabályt nem szegett meg. Azt gondolom, én érthettem félre, s emiatt csak magamat hibáztathatom egyedül. Pontosan azt követtem el, aminek okán nem sokkal ezelőtt Madame Brownsmith is megfeddett. Sajnálom, de az tényleg nem az ön hibája, hogy a legjobb dologban is a rosszakaratot látom néha. Ön már bocsánatot kért tőlem, de most kérem, fogadja el az én bocsánatkérésemet is.
S ha Westerburg még mindig nem pillant rá, hát Nizase megkerüli az asztalt, csak hogy mellé léphessen és a jobbját nyújthassa felé. Reméli, ez már biztosan arra bírja rá az ifjút, hogy reá tekintsen. És akkor a lány pillantása már nem zivatart idő felhő, inkább ködös téli reggel lesz.
- Béke, béke, barátság?
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Kedd Nov. 01, 2022 4:39 pm
Ha ismerné Shakespearet, talán könnyedebben tudná venni a tévedések vígjátékát, de ez nem az ő napja. Az álomból is nehezen eszmél és csak azután bánja meg, hogy a teát is ott hagyta, miután eltávolodott tőle.
Kétségtelen, hogy Sinan ezúttal behunyta szemét, még ha Nizase enyhülni is látszott.
De már áll és hülyén venné ki magát a könnyed legyintés, vagy kedélyeskedés, miután a pillanatot közös erővel cincálták szét, így a tea szomorú sorsára marad, a parancsnok pedig szárazan nyel és valami keserű öngúnnyal gondol rá, ez teljesen jellemző a “szerencséjére”
Arcán mindenesetre csak enyhe, talán kissé fáradt mosolynak árnyéka látszik, más nem, az kemény és állhatatos, mint amikor belépett és rettenthetetlennek akart tűnni.
- Semmi baj, sajnálatos véletlen történt, Brownsmith nővérnek nem említjük majd. Csak félreértettük egymást, de ez végülis várható volt. Én nem a finom hölgyekhez szoktam, Ön pedig nem egy ilyen rideg alakhoz.
Akkor már ránéz, rögtön mellé lép és belekarol, hogy együtt menjenek ki innen, de úgy csinál, mintha úriember lenne (az is, de a fejében vannak fogalomzavarok) és ő vezetné a hölgyet.
- Természetesen! Béke és barátság
Erősíti meg, mosolya mintha kevésbé lenne halvány és déries, noha Nizase kisasszony nem tudja, hogy eleve nem lenne rá képes haragudni.
Ő nem az az embertípus, akit ilyesmivel illet, legalábbis még romlatlannak hiszi, éppen erre vonatkoztak aggodalmai.
Ismét emberei kerülnek fókuszba és ráncba tóduló szemöldöke barázdái között már az újonc haldoklás feszül.
- Akkor azt hiszem a három piros jelölésűnek nézzünk utána, igaz? Még az sem volt biztos, hogy Lang megússza.
Össze van zavarodva merre, így Nizase kisasszonyra bízza magát újfent.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Kedd Nov. 01, 2022 9:37 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi & Kayne
-----------------:O:-----------------
Megnyugszik, ahogy az ifjú halvány mosolyát látja, s még inkább, amikor a szavak is előkerülnek. A párbeszéd ismét „normális” mederben folyik, udvariasan, előzékenyen. A félreértés tisztázásra került, ő pedig hálás érte, hát a „köszönöm”, amely még bátortalanul érkezik, éppen ezért szólhat a férfi ajánlatának. Annak, hogy az osztály főápolója nem fog tudni borzalmas viselkedéséről. De akár tényleges köszönet is lehet, hogy a mellette csendesen lépkedő katona, ki viselkedésével, s törődésével, amellyel emberei felé fordult, és ezzel kivívta Nizzi tiszteletét, „finom hölgynek” nevezte. De lehet válasz a „békejobbra” is, amelyet most szavakban "nyújt át" neki a légierő parancsnoka, s egy számára felkínált karral, amely támaszként szolgálhat a Rend ifjú növendéke számára. Mert az is, támasz, hiszen a következő mondathoz lelkeket kell erősíteni, mindkettőjük lelkét, s neki kell majd utat mutatnia a másiknak is, hogy ne vesszen el még jobban a nap „útvesztőiben”. Hát próbál megfelelni a feladatnak, tudása és érzékenysége javát szánva rá.
- Nem bánja, ha ellentmondok, parancsnok? – kérdez óvatosan, s figyeli, hogyan reagál a másik, mert nem szeretné újra megbántani a sápadt, smaragdszín szemű, komoly alakot. Nem szeretné, ha újból félreértenék egymást most, amikor az ifjú tiszt vállán oly teher van, amelyről neki fogalma sem lehet. Hát próbálja elmondani, miért javasol valami mást, ami számára megnyugtatóbb lenne, s reméli, ez alkalommal nem lesz bántó, vagy félreérthető. – Tudja, azok, akik a műtőkbe kerültek, még biztosan odabent lesznek egy jó ideig. Nem tehetünk semmit addig, amíg valaki ki nem jön onnan és nem mondja el, hogyan is állnak a dolgok odabent. De ha az egyszerűbb esetekkel kezdi, addigra, mire mindannyiukat végig látogatjuk, talán róluk is érkeznek majd hírek. És ha náluk már járt, azoknál, akik könnyebb sebeket szereztek, és azoknál, akik nem túl súlyosak, számomra is adhat feladatot. Tudja, amit Madame Brownsmith javasolt. Hogy ha rám bízza, beszerezhetek mindent, amire szükségük lehet. De talán önnel szívesebben beszélnék ezt meg. És ha így tesz, akkor a súlyosak közül a harmadik marad már csak – feleli együttérzőn, miközben lassan sétál Westerburg mellett a folyosón. – Az ifjú George – emlékszik vissza a fiú nevére. – Nos, talán neki több támogatásra lesz majd szüksége, mint néhány pillanatra, amelyet vele töltene, mielőtt a többiek jól létéről is meggyőződne. És ha mindenki más már sorra került, nem kell aggódnia az idő miatt. – aztán persze szabódik, nehogy azt higgye a másik, erőszakkal beszélné rá bármire is. - De nem szeretném megmondani, hogy mit tegyen. Ha szeretné, természetesen odakísérem Lang-hoz és ha maradni kíván, majd én végig látogatom a könnyebb sérülteket. Szívesen megteszem. – néz biztatóan a parancsnokra. - Tudom, hogy aggódik a fiúért, én is azt teszem, pedig nem is ismerem őt. De olyan… Olyan fiatal… - úgy érzi, megjegyzése kicsit sem adja vissza az érzéseit, hát folytatja. - De talán mindkettőnk aggodalmát csökkentheti egy kicsit, hogy ennél jobb helyre nem kerülhetett volna. Abban biztos vagyok, hogy itt a legjobb kezekben van. – szorítja meg a fekete szövetbe burkolt kart. – Csak mondja meg, mit kíván, s én igyekszem segíteni.
- Nem bánja, ha ellentmondok, parancsnok? – kérdez óvatosan, s figyeli, hogyan reagál a másik, mert nem szeretné újra megbántani a sápadt, smaragdszín szemű, komoly alakot. Nem szeretné, ha újból félreértenék egymást most, amikor az ifjú tiszt vállán oly teher van, amelyről neki fogalma sem lehet. Hát próbálja elmondani, miért javasol valami mást, ami számára megnyugtatóbb lenne, s reméli, ez alkalommal nem lesz bántó, vagy félreérthető. – Tudja, azok, akik a műtőkbe kerültek, még biztosan odabent lesznek egy jó ideig. Nem tehetünk semmit addig, amíg valaki ki nem jön onnan és nem mondja el, hogyan is állnak a dolgok odabent. De ha az egyszerűbb esetekkel kezdi, addigra, mire mindannyiukat végig látogatjuk, talán róluk is érkeznek majd hírek. És ha náluk már járt, azoknál, akik könnyebb sebeket szereztek, és azoknál, akik nem túl súlyosak, számomra is adhat feladatot. Tudja, amit Madame Brownsmith javasolt. Hogy ha rám bízza, beszerezhetek mindent, amire szükségük lehet. De talán önnel szívesebben beszélnék ezt meg. És ha így tesz, akkor a súlyosak közül a harmadik marad már csak – feleli együttérzőn, miközben lassan sétál Westerburg mellett a folyosón. – Az ifjú George – emlékszik vissza a fiú nevére. – Nos, talán neki több támogatásra lesz majd szüksége, mint néhány pillanatra, amelyet vele töltene, mielőtt a többiek jól létéről is meggyőződne. És ha mindenki más már sorra került, nem kell aggódnia az idő miatt. – aztán persze szabódik, nehogy azt higgye a másik, erőszakkal beszélné rá bármire is. - De nem szeretném megmondani, hogy mit tegyen. Ha szeretné, természetesen odakísérem Lang-hoz és ha maradni kíván, majd én végig látogatom a könnyebb sérülteket. Szívesen megteszem. – néz biztatóan a parancsnokra. - Tudom, hogy aggódik a fiúért, én is azt teszem, pedig nem is ismerem őt. De olyan… Olyan fiatal… - úgy érzi, megjegyzése kicsit sem adja vissza az érzéseit, hát folytatja. - De talán mindkettőnk aggodalmát csökkentheti egy kicsit, hogy ennél jobb helyre nem kerülhetett volna. Abban biztos vagyok, hogy itt a legjobb kezekben van. – szorítja meg a fekete szövetbe burkolt kart. – Csak mondja meg, mit kíván, s én igyekszem segíteni.
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Csüt. Nov. 03, 2022 8:13 pm
Egy röpke pillanatig azt hiszi Nizase megkegyelmez neki és visszaülteti a teához, ő pedig merő udvariasságból “csak egy korty igazán” mégis enged a csábításnak, végül mégis az italtól távolodóban végzi - és emlékezteti rá magát, hogy katona. Elvileg kemény, tehát könnyed mosollyal várja a javaslatot és háttérbe szorít minden olyan kellemetlenül viszkető elmebajt, mely féregként rágja bele magát.
- Teljesen igaza van. Látja milyen jó hogy velem jött? Azt hiszem Ön nélkül kisasszony csak téveszmék közt rohangálnék egyik műtőből a másikba és zavarnám a beavatkozást. Nem, legyen úgy, ahogy javasolta, menjünk először Karl Kneiz és William Lazarus kórtermébe, ha jól emlékszem a négyes, ugye?
Ráncolja homlokát, miközben mélyen belül megkönnyebbül, mert amíg az egyre romló esetekhez ér legalább kellőképp összeszedheti magát.
Hálásan veszi karjának szorítását is, valamiféle biztatásnak tudja be és próbálja hűlő teája mellett hagyni az iménti rövid félreértés kellemetlenségeit is.
Meglehetősen kis távokat kell megtenniük, ahhoz képest amihez a falnál szokott, így épp csak megcsapja orrát ismét a sterilszag, rányomja bélyegét a nyomasztó kórházatmoszféra, már tulajdonképpen meg is érkeznek a két szédelgő újonchoz, az egyik, Will meggyötrötten bámul fel rájuk, mintha legalábbis halálos sebet kapott volna.
- Éhes vagyok! - nyöszörgi.
Kay szeme felcaplat homloka közepéig, tanácstalanul néz a kisasszonyra, majd fejet csóvál és elnyom egy hatalmas sóhajt is, főleg miután Karl hozzáteszi:
- Rajtam van a cifrafosás uram, merre van az illemhelyiség?
Itt már szívesen a föld alá süllyedne…
- Kisasszony, merre találja Kneiz úr az illemhelyiséget? Mr. Lazarus talán még kibírja néhány percig
Vet rá kifejezetten zord pillantást, és legalábbis nagyon reméli, hogy nem történik baleset Kneiz nadrágjában és megingathatatlan szigorral tudja feltenni az alábbi kérdést.
- Tudni akarom annak tisztnek a nevét, akire rábízták magukat! Azt is mesélje el mi történt, italról és némi harapnivalóról ezután tárgyalhatunk katona!
Dörren rá szigorúan és Will össze is kapja magát, néhány tőmondatban összefoglalja, amiről ő már értesült a látomásban, egybe is cseng a közlegény szavaival. Kigyulladt egy petróleum, lángra kapott az egyik ejtőernyő, csoda, hogy összehozták a landolást és a pilótakabinig már nem jutottak el a lángok, megjegyzi, hogy illetőt ki kell majd tüntetni. A tizedest, aki nem volt a gépen, de rá voltak bízva, pedig kirúgni. Ő ilyesmiken tornáztatja agytekervényeit, amíg Nizase kisasszony talán az egyéb kívánalmaikat is figyelembe veszi.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Pént. Nov. 04, 2022 7:50 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi & Kayne
-----------------:O:-----------------
Nizase csodálja, hogy Westerburg minden rémes pillanat ellenére pontosan emlékszik a kórterem számára, amelyben legszerencsésebb katonáit helyezték el. S abban is biztos, hogy az ifjúról – annak ellenére, hogy ő ezt nyomatékosan állítja – senki sem tudná elképzelni, hogy céltalanul és oktalanul „rohangálna” bárhova is. S a homlokráncolás is csak megerősíti abban, hogy a parancsnok fejében kitartó és állhatatos elme rejtőzik.
- Jól emlékszik, tökéletesen és meglepően jól – helyesel a lány, nem rejtve véka alá elismerését. - . Azt kell gondolnom, ha egy kevéssel több helyismerete lenne, semmi szüksége nem lenne rám– jegyzi meg, miközben a fehér ajtóhoz sétálnak, amelyre a 4-es számot festették gondos kezek és amely abba a szobába nyílik, amelyben a két páciens már láthatóan jobban van.
Azt, hogy így van, Nizzi is meg tudja állapítani az egyikükről nyomban, hiszen Willian Lazarus nem sebekről, sérülésekről, légszomjról, vagy hányingerről panaszkodik, hanem … éhségről. Ezen Madame Brownsmith legújabb, de persze ideiglenes „kisnővére” könnyen tudna segíteni, ám a másik ifjú legény problémája… nos, mondhatni sokkal sürgetőbb, s a lány számára sem egyszerű ennek megoldása. Karl szavai egyetlen pillanat alatt borítják halvány pírral Nizzi arcát, hogy aztán szó nélkül siessen ki a teremből. De nem űzi túl messzire a parancsnok emberének nyers őszintesége, azonban gondja megoldására inkább ő sem vállalkozik. De Nizase pontosan tudja, hogyan nem hozza a jelenlévők egyikét sem kellemetlen helyzetbe. Ez pedig azt jelenti, hogy mire az éhező megteszi, amire felettese utasítja, s elmond mindent a legjobb tudása szerint a „balesetről”, addigra már vissza is ér, nyomában egy kerekeken guruló karosszéket toló, fehérbe öltözött, markos férfiúval, akinek halkan súg néhány szót úgy, hogy a jelenlévők egyike se hallhassa.
- Segítenek Kneiz úrnak, ha megengedi. Ő Wilson ápoló. Talán nem bánja, Westerburg parancsnok, ha nem én kísérem el az urat és nem valamelyik nővért kértem meg erre és ha így van, talán azt sem bánják, ha addig én inkább a konyhát látogatnám meg újra és hoznék valamit Mr. Lazarus számára – folytatja most már mindenki számára hallhatóan, bár még mindig kissé zavartan Nizase.
S ha senki sem tiltakozik, hát nem várja meg, amíg Wilson a székbe segíti a szenvedő arcot vágó, gyöngyöző homlokú Karl-t, s elsiet vele, magára hagyva a korábban ételért könyörgő Willi-t és a kapitányt. De csak épp annyi időre fosztja meg őket a jelenlététől, amíg a konyhában egy tálra pakol néhányat a szalvétával lefedett szendvicsekből, egy másikra a süteményekből, hogy aztán a melegen tartott kannát keresse, csak hogy gyógyteát is töltsön a „beteg” számára. Akkor veszi észre az asztalon maradt, teli csészét, s halvány mosollyal megcsóválja a fejét. A kezében tartott egyetlen pohár mellé ezért aztán egy másikat is elvesz és azt is teletölti. Szerzeményeit szalvétákkal és tányérokkal együtt egy tálcára helyezve indul néhány pillanat múlva óvatosan vissza a kórterem felé. S ha biztonságban elcipeli a felhalmozott enni- és innivalót, s visszatérve a tálcát a kórterem közepén álló asztalra teszi, csak akkor múlik zavarodottsága.
- A következő étkezésig azt hiszem, elég lesz ennyi William számára – kínálja hellyel a fiatal fiút az asztal mellett álló székek egyikén, s ha az leül, elé is teszi a tányérokat és az egyik csészét is, a másikat pedig annak nyújtja, akinek kíséretét a mai napra feladatául kapta, s aki odakint hagyott szinte érintetlenül egy másik, teli poharat.
- Parancsnok, hoztam egy csészét önnek is és amíg megnézem, hogy az ápolók végeztek-e a kezelőben és a másik körteremben, igya csak meg! Addig magukra hagyhatom az urakat?
- Jól emlékszik, tökéletesen és meglepően jól – helyesel a lány, nem rejtve véka alá elismerését. - . Azt kell gondolnom, ha egy kevéssel több helyismerete lenne, semmi szüksége nem lenne rám– jegyzi meg, miközben a fehér ajtóhoz sétálnak, amelyre a 4-es számot festették gondos kezek és amely abba a szobába nyílik, amelyben a két páciens már láthatóan jobban van.
Azt, hogy így van, Nizzi is meg tudja állapítani az egyikükről nyomban, hiszen Willian Lazarus nem sebekről, sérülésekről, légszomjról, vagy hányingerről panaszkodik, hanem … éhségről. Ezen Madame Brownsmith legújabb, de persze ideiglenes „kisnővére” könnyen tudna segíteni, ám a másik ifjú legény problémája… nos, mondhatni sokkal sürgetőbb, s a lány számára sem egyszerű ennek megoldása. Karl szavai egyetlen pillanat alatt borítják halvány pírral Nizzi arcát, hogy aztán szó nélkül siessen ki a teremből. De nem űzi túl messzire a parancsnok emberének nyers őszintesége, azonban gondja megoldására inkább ő sem vállalkozik. De Nizase pontosan tudja, hogyan nem hozza a jelenlévők egyikét sem kellemetlen helyzetbe. Ez pedig azt jelenti, hogy mire az éhező megteszi, amire felettese utasítja, s elmond mindent a legjobb tudása szerint a „balesetről”, addigra már vissza is ér, nyomában egy kerekeken guruló karosszéket toló, fehérbe öltözött, markos férfiúval, akinek halkan súg néhány szót úgy, hogy a jelenlévők egyike se hallhassa.
- Segítenek Kneiz úrnak, ha megengedi. Ő Wilson ápoló. Talán nem bánja, Westerburg parancsnok, ha nem én kísérem el az urat és nem valamelyik nővért kértem meg erre és ha így van, talán azt sem bánják, ha addig én inkább a konyhát látogatnám meg újra és hoznék valamit Mr. Lazarus számára – folytatja most már mindenki számára hallhatóan, bár még mindig kissé zavartan Nizase.
S ha senki sem tiltakozik, hát nem várja meg, amíg Wilson a székbe segíti a szenvedő arcot vágó, gyöngyöző homlokú Karl-t, s elsiet vele, magára hagyva a korábban ételért könyörgő Willi-t és a kapitányt. De csak épp annyi időre fosztja meg őket a jelenlététől, amíg a konyhában egy tálra pakol néhányat a szalvétával lefedett szendvicsekből, egy másikra a süteményekből, hogy aztán a melegen tartott kannát keresse, csak hogy gyógyteát is töltsön a „beteg” számára. Akkor veszi észre az asztalon maradt, teli csészét, s halvány mosollyal megcsóválja a fejét. A kezében tartott egyetlen pohár mellé ezért aztán egy másikat is elvesz és azt is teletölti. Szerzeményeit szalvétákkal és tányérokkal együtt egy tálcára helyezve indul néhány pillanat múlva óvatosan vissza a kórterem felé. S ha biztonságban elcipeli a felhalmozott enni- és innivalót, s visszatérve a tálcát a kórterem közepén álló asztalra teszi, csak akkor múlik zavarodottsága.
- A következő étkezésig azt hiszem, elég lesz ennyi William számára – kínálja hellyel a fiatal fiút az asztal mellett álló székek egyikén, s ha az leül, elé is teszi a tányérokat és az egyik csészét is, a másikat pedig annak nyújtja, akinek kíséretét a mai napra feladatául kapta, s aki odakint hagyott szinte érintetlenül egy másik, teli poharat.
- Parancsnok, hoztam egy csészét önnek is és amíg megnézem, hogy az ápolók végeztek-e a kezelőben és a másik körteremben, igya csak meg! Addig magukra hagyhatom az urakat?
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Szomb. Nov. 05, 2022 12:49 pm
Egész jó a memóriája, de ő ezt nem tartja érdemnek, bár homloka kisimul, főleg ahogy tiltakozni kezd, ráadásul őszintén, sokkal elveszettebb lenne a novícia nélkül.
- Higgye el, most nagyon jó, hogy valakire számíthatok.
Egyáltalán beszélhet a kisasszonyhoz. Azon kevés pillanatok egyike lepte ma meg, amikor kifejezetten szüksége van rá, főleg azon diskurzuson felül, amit újoncaival vált. Figyelemelterelés, gondolatelvonás, de maga a kisasszony kellemes, frissítő jelenléte, hiszen nem ehhez szokott, egyáltalán a női nem gyengédségétől is elvonta mostanában az élet.
Az viszont, hogy egy ilyen nehéz pillanatban gondoskodó anya pozitív jelenlétét érzi, kifejezetten nyugtatólag hat rá, még ha nem is áll neki fejtegetni.
Pláne ha még nem hoznák zavarba így közvetetten, de ahogy beérkeznek Karl a maga bárdolatlan, fiatal módján őszinteségi és egyéb rohamoktól szenved.
Szinte szórakozottan siklik pillantása Nizase piros arcára, már ha jelen körülmények között lehetséges, hogy ne minden pillanatban akarjon élve elfonnyadni. Aztán voltaképpen megijed, mert a lány elsiet, néhány pillanatig azt hiszi neki kell majd valahogy könnyítenie Karlon és erre biztos, hogy nincs felkészülve. Intéz is hozzá néhány biztatónak vélt mondatot, miközben szerinte sokkal fontosabb ügyeken agyal épp.
- Kitartást Kneiz, ez az első embert próbáló feladata, ugyanis tudja, egy bevetés nem az emésztéséhez igazodik. Sokszor vissza kell még tartania.
Közi mély meggyőződéssel, bár kétségtelenül roppant kínos és kellemetlen érzés, szegény újonc összepréselt ajka és tompa nyögései is kemény harcól mesélnek és még akkor sem ereszt el, amikor ő a hiányzó tiszt nevét követeli, pedig talán az izgalom heve rá is bélyeget nyom majd - és reméli is, hogy minimum gyomorrontást okoz, valamint olyan sebeket, melyeket a felelőtlenség egy életre beleéget majd.
Szerencsére Nizase kisasszony feltűnik, alig halható, de jelentős sóhajfelleg hagyja el ajkát és szegény Karl is távozik, talán még éppen idejében. Valami különös késztetés, ami poén szeretne lenni, de halva születik, mert végül benne ragad - arra sarkallja, fűzzön hozzá valami biztatót “tartsa bent” mégis inkább moderálja nem létező humorérzékét. Azt eddig csupán nemeseken köszörülte, Nizase nyilván nem érdemli meg, még ha ismét elveszettnek is érzi magát nélküle.
De addig sem tétlenkedik, vált néhány biztató szót Willel.
- Arra gondoltam a kórházi kezelés után látogasson haza, legyen néhány hétig a családjával és ha még érdekli a szakma, akkor térjen vissza a falra. Hivatalos eltávot és fizetett szabadságot fognak kapni, ez a legkevesebb.
Sóhajtja és Willen nem látszik, hogy bánná, így Nizase hálálkodása közepette toppan be ismét minden földi jóval, maga Kay is meglepődik, hogy ilyen rövid idő alatt fejedelmi pikniket csaphatnának, ha például tudna most enni, talán el is csenne valamit, de amíg Will könnyek közt fordul Nizase felé, ő kifejezetten gyengéd pillantással illeti a teáját.
- Nagyon köszönöm
Nyögi a fiatal újonc, míg ő átveszi meleg italát, szemei szinte mosolyognak.
- Mondtam kisasszony, hogy Ön nélkül el lennék veszve, persze, menjen és ne haragudjon, hogy ennyit kell rohangálnia. Ha jól emlékszem őket a tízes kórterembe vitték és Joe Sweidel, Ernie Poelt és Alexander Joseph urakról van szó.
Informálja, aztán hatalmas, jóleső kortyokban tünteti el a teát. Micsoda balzsam ez kiszáradt torkára, érzi, hogy tevékeny erővel tölti el, mintha felszerelkezhetne mielőtt mély vízbe dobják.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Szomb. Nov. 05, 2022 8:17 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi & Kayne
-----------------:O:-----------------
Igyekszik, szeretné, ha minél gyorsabban vihetne híreket a parancsnoknak, hát éppen csak bekkukkant a kórterembe, ahol a két ifjú már az ágyakban fekszik, aztán siet visszafelé, amikor Madame Brownsmith lép ki az egyik kórterem ajtaján, s inti magához komor arccal.
- Nizase, merre van Westerburg parancsnok? – kérdezi, s Nizzi már a hangsúlyból érzi, hogy valami történhetett, és a lány gyomra elszorul a folytatásra. – Beszélnem kell vele a harmadik fiú miatt.
S ha a Rend ifjú segítőjének eddig volt oka, s joga a reménykedésre, most hirtelen tör rá a valóság, amely közel sem olyan, amilyennek ő szeretné.
- Mi történt, főápoló? – kérdezi elcsukló hangon, s arra gondol, hogy ha ő volt az, aki miatt a légierő reménységét távol tartotta katonájától, s ezzel elvette a lehetőséget a búcsútól, a végső pillanatoktól, sosem bocsátja meg magának. – Ugye, nem…
Képtelen befejezni a mondatot, s csak görcsösen tördeli a kezét, ahogy a választ várja, de Madame Brownsmith kérdő és sürgető tekintete végül mégis újra szóra bírja úgy, hogy nem kell emlékeztetnie, hogy mire is vár választ.
- A négyes kórteremben van, William Lazarus-nál, főnővér…
S Nizase bár borzalmasan érzi magát, mégis szeretné elkísérni őt, csak hogy „meghálálja” Westerburg bizalmát, azt, hogy minden bizonytalansága, minden gyengesége ellenére megbízott és megbízik benne. Ott akar lenni, a szemébe akar nézni a fiatal tisztnek, ki megbízott benne, és ő lehet, hogy megbocsáthatatlan módon elárulta. S a keserűség oly fojtogató és oly kínzó, hogy mielőtt az osztály első ápolója elindulna a közeli betegszoba felé, Nizzi-ből szavak törnek elő, sajnálattal és önváddal terhes szavak.
- Kérem, mondja, hogy nem halt meg! Én azt javasoltam a parancsnoknak, hogy menjen a többiekhez, amíg…
- Lányom, ezzel semmi rosszat nem tettél. A parancsnok túl sokat vállal, csak a vak nem látja, hogy mennyire megviseli az eset. Ahogy téged is. Neki csak abban tudtam segíteni, hogy egy érzékeny, hozzá hasonló segítséget adtam, aki támogatni tudja, mert neki nem adhatok tanácsokat, hiszen ezzel azt venném el tőle, amiért annyira küzd és mindent megtesz. Az irányítást, annak az érzését, hogy kézben tartja a dolgokat. De neked erre nincs szükséged, neked segíthetek, még pedig azzal, hogy arra kérlek, légy kicsit megbocsátóbb az emberekkel és magaddal szemben is. A világ nem fekete és fehér, Nizase. De most gyere, ne húzzuk tovább az időt…
S amikor elindul, karjánál fogva vonja maga után a lányt is és ahogy az ajtóhoz érnek engedi csak el, s hagyja magára egy rövid, parancsnak is beillő kérés után a zaklatott lányt.
- Kísérd be hozzám, kérlek. Tudod, merre van a szobám, ugye?
A fejbiccentést már nem látja Madame Brownsmith, elsiet, ám Nizzi nem indul rögtön befelé. Az ajtófélfának támaszkodik néhány pillanatra, s mélyeket lélegezve nyugalmat erőltet magára, ám amikor belép, hogy eleget tegyen a főápoló kérésének, hangjában képtelen titkolni az aggodalmát.
- Parancsnok… Madame Brownsmith szeretné, ha felkeresné… Odakísérem, ha nem bánja…
- Nizase, merre van Westerburg parancsnok? – kérdezi, s Nizzi már a hangsúlyból érzi, hogy valami történhetett, és a lány gyomra elszorul a folytatásra. – Beszélnem kell vele a harmadik fiú miatt.
S ha a Rend ifjú segítőjének eddig volt oka, s joga a reménykedésre, most hirtelen tör rá a valóság, amely közel sem olyan, amilyennek ő szeretné.
- Mi történt, főápoló? – kérdezi elcsukló hangon, s arra gondol, hogy ha ő volt az, aki miatt a légierő reménységét távol tartotta katonájától, s ezzel elvette a lehetőséget a búcsútól, a végső pillanatoktól, sosem bocsátja meg magának. – Ugye, nem…
Képtelen befejezni a mondatot, s csak görcsösen tördeli a kezét, ahogy a választ várja, de Madame Brownsmith kérdő és sürgető tekintete végül mégis újra szóra bírja úgy, hogy nem kell emlékeztetnie, hogy mire is vár választ.
- A négyes kórteremben van, William Lazarus-nál, főnővér…
S Nizase bár borzalmasan érzi magát, mégis szeretné elkísérni őt, csak hogy „meghálálja” Westerburg bizalmát, azt, hogy minden bizonytalansága, minden gyengesége ellenére megbízott és megbízik benne. Ott akar lenni, a szemébe akar nézni a fiatal tisztnek, ki megbízott benne, és ő lehet, hogy megbocsáthatatlan módon elárulta. S a keserűség oly fojtogató és oly kínzó, hogy mielőtt az osztály első ápolója elindulna a közeli betegszoba felé, Nizzi-ből szavak törnek elő, sajnálattal és önváddal terhes szavak.
- Kérem, mondja, hogy nem halt meg! Én azt javasoltam a parancsnoknak, hogy menjen a többiekhez, amíg…
- Lányom, ezzel semmi rosszat nem tettél. A parancsnok túl sokat vállal, csak a vak nem látja, hogy mennyire megviseli az eset. Ahogy téged is. Neki csak abban tudtam segíteni, hogy egy érzékeny, hozzá hasonló segítséget adtam, aki támogatni tudja, mert neki nem adhatok tanácsokat, hiszen ezzel azt venném el tőle, amiért annyira küzd és mindent megtesz. Az irányítást, annak az érzését, hogy kézben tartja a dolgokat. De neked erre nincs szükséged, neked segíthetek, még pedig azzal, hogy arra kérlek, légy kicsit megbocsátóbb az emberekkel és magaddal szemben is. A világ nem fekete és fehér, Nizase. De most gyere, ne húzzuk tovább az időt…
S amikor elindul, karjánál fogva vonja maga után a lányt is és ahogy az ajtóhoz érnek engedi csak el, s hagyja magára egy rövid, parancsnak is beillő kérés után a zaklatott lányt.
- Kísérd be hozzám, kérlek. Tudod, merre van a szobám, ugye?
A fejbiccentést már nem látja Madame Brownsmith, elsiet, ám Nizzi nem indul rögtön befelé. Az ajtófélfának támaszkodik néhány pillanatra, s mélyeket lélegezve nyugalmat erőltet magára, ám amikor belép, hogy eleget tegyen a főápoló kérésének, hangjában képtelen titkolni az aggodalmát.
- Parancsnok… Madame Brownsmith szeretné, ha felkeresné… Odakísérem, ha nem bánja…
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Vas. Nov. 06, 2022 8:25 pm
Még ha felettébb kellemetlen is az újonccal társalogni, amennyiben figyelembe vesszük, hogy egy kórteremben vannak és a srác traumatizált, mégis eszik, rág, nyel és felváltva hálálkodik- a körülményekhez képest Kayne jól van. Túllendült a rövidke álmon, mielőtt valami borzalom behúzott volna mást is, vagy őt tartja ott huzamosabb ideig, feldobta, hogy Nizase gondoskodó anya kisugárzású, vagy zavarba jött a bélműködés férfias megfogalmazásától (nevezzük kissé alpárinak, de kegyesen szemet huny felette, hiszen szegény újoncnak komoly küzdelme volt a vélt poreclán istenig)
Valamint nem szomjazik, ami nagyot dob lelkiállapotán. Lang helyzetét is kifejezetten pozitívnak érzi, amíg vissza nem tér a kisasszony.
Automatikusan megfordul, meglehetősen hirtelen, de neki ez a természetes mozdulat, csak katonái előtt és a felső körökben moderálja magát, valamint neveltetéséből kifolyólag öltött magára nemesi jelleget.
Rögtön próbál megnyugtató mimikát varázsolni vonásaira, illetve még optimista atekibtetben mit akarhat a nővér. Költségek! Fáradt elméje mohón csap le a feltételezésre, talán a pénzt szeretné megbeszélni, felmerült egy nem várt kiadás, valamelyik súlyos állapotban lévő betegnek műszerv kell. Hiszen tele van minden az orea beültetésekkel, ma már olyan sokféle nyavalyát meg tudnak oldani.
- Köszönöm Nizase kisasszony.
Lép az ajtóhoz, egyúttal a nőhöz, hogy elinduljanak valamilyen számára egyelőre ismeretlen irányba.
- Ne aggódjon, biztosan rendben lesz minden.
Próbál valami biztatót mondani, ahogy Nizase hangjából nem titkolt aggodalom érződik. Sajnos pocsék az ilyesmiben, mert indkolni már nem tudja miért repessen a kisasszony örömében, ha szegény ide-oda rohangált, hogy újoncai óhaját lesse. De abban reménykedik, ez a nap sem fog örökké tartani.
@ Kay
xoxo, adylore
Nizase Nae Előtörténet : Holnap tán jobb nap jő... Posztok : 185
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Hétf. Nov. 07, 2022 9:09 pm
Run Live to fly Fly to live Do or die
Nizzi & Kayne
-----------------:O:-----------------
- Ne aggódjon, biztosan rendben lesz minden.
Ebben reménykedik ő is, hiszen, ha nem tenné most ő maga szorulna segítségre és vigasztalásra, az pedig mindennel ellentétes lenne, amivel a mai napon és akár éppen az előbb is Madame Brownsmith megbízta. Ha nem hinne abban, hogy valamennyi ifjú ember visszatérhet a családjához és a hivatásához, Westerburg szavai csak üres frázisnak, bántó és felesleges megjegyzésnek tűnnének. De Nizase nem így érzi, s nem így hallja, hiszen a saját bizakodásának tükörképét látja a másik szavaiban, érzést, amibe kapaszkodni lehet. Hát a halvány mosoly és a biztató, helyeslő bólintás ennek szól, s másra már nem is jut idő, hiszen a távolság oly rövid a reménykedéstől a bizonyosságig, vagyis a főápoló szobájáig.
Már ott is állnak, s az is furcsa a lány számára, hogy az ajtó nyitva van, és Madame Brownsmith úgy várja őket. Amint meglátja, hogy odaérkeznek, int a lánynak, s invitálása ezúttal mindkettejüknek szól.
- Parancsnok, jöjjenek csak be. Ha nem bánja, megkérem Nizase-t is, hogy maradjon. Lányom, kérlek, csukd be az ajtót. Talán jobb lesz így. Üljenek csak le.
S ha Westerburg nem tiltakozik, megvárja, amíg a két fiatal helyet foglal, aztán a kezeit az asztalon kulcsolja össze és komoly pillantással méri fel az ifjút. Mint ha azt figyelné, vajon képes lesz-e elviselni azt, ami következik.
- Azért kérettem ide, mert szerettem volna elsőként önnel beszélni. Mielőtt mások is megtudják. Úgy hiszem, mint a fiúk elöljárójának, a leghelyesebb önnek beszámolnom a sajnálatos és roppant szomorú fejleményekről. George Langacker közlegényről lenne szó… - s a fehérbe öltözött alak talán látja, hogyan borul el Nizzi pillantása, s hogyan tekint lopva a feketébe öltözött fiatalember felé a Rend ifjú tagja. – Sajnos már nem segíthettünk rajta. Ahogy sejtettük is, de ezt ön is tudja. És bár tartottunk efféle végkimeneteltől, a reményt sosem tagadnánk meg senkitől. Néhány perccel ezelőtt értesítettek a haláláról, azonban a többieket még nem tájékoztattuk erről. Kérem, tolmácsolja a család felé legmélyebb részvétünket. És a bajtársai felé is. Mindent elrendezünk ezzel kapcsolatban, de…
Halk, mégis határozott kopogtatás hangzik fel az ajtón és szakítja félbe a főápoló mondandóját, s ahogy a hangos „jöjjön be!” elhangzik, az egyik ápoló nyit be, majd siet a főnővérhez, s a fülébe súg valamit, aztán köszönésképpen biccent a két ülő alak felé és már ott sincs.
Amikor Madame Brownsmith az ifjú kapitányra tekint, talán sejtheti ő is, mit akar neki mondani…
Kayne Westerburg Előtörténet : Notes of an eccentric capitain
Posztok : 172
Re: Run Live to fly Fly to live Do or die Nizzi&Kayne
Szer. Nov. 09, 2022 6:06 pm
Amikor átlépik Madamme Brownsmith küszöbét már nagyon naivnak és ostobának érzi magát. Olyan embernemesnek, aki éppúgy álltalja önmagát, mint azok, a felső vezetőség puha párnás székeiben, csak, hogy ne kelljen kellemetlenségekkel szembenéznie. Rápillant az asszonyra és a zsebórák fürge mutatói, mintha belefagyasztanák az eltűnt időbe. Egyetlen szót tud csak kinyögni, mielőtt ülve hallgatná végig, az sem túl sok, vagy felemelő.
- Persze.
Nizase kisasszony gyógyító jelenléte valahová talán mellé telepszik, bár abban a pillanatban, hogy a Madamme ajkai szólásra nyílnak, távol kerül mindentől a világon. A felvezetés még késlelteti, de már szomorú előszavát zengi a ténynek, kicsit olyan, mintha megborulna vele a szék, pedig minden szilárd és csendes, csak Brownsmith nővér szavai visszhangzanak fejében. Hogy sajnos, meg hogy nem.
Úgy érzi még képes pislogni, gyorsan kihasználja és csinál két gyors szemmozgást is, mielőtt megderemedne.
Aztán a kopogásnál ébred fel abból az egyszerű, riadt tiltakozásból, hogy nem. Nem akar a család szemébe nézni. Komoran és semmitmondóan fejet hajtani, hogy rekedten közölje valaki anyjával, testvérével szerelmével - mert a normális embereknek mind megadatik az ilyesmi, hogy mégis elvette tőlük valami szerencsétlen és katonához méltatlan véletlen. Hogy gyűlöli most azt, ami. Mennyire nem akar lenni semmi a világon, hogy ordítaná legszívesebben azoknak mind, akik nem hisznek benne, mert fiatal, tapasztalatlan és egyáltalán nem való a parancsnoki székbe, hogy igazuk van, ez nem plecsni, érdem és rang, hanem teher, ami alatt nem bír lélegezni.
És az a pár perc elég is hozzá, hogy valaki még inkább elrontsa valóságát és közölje Ignac Tompson halálhírét is. Látja, ahogy mozdulnak és beszélnek, milyen képet vág utána a Madamme, mennyire kívülállónak érzi most magát saját bőrétől, és talán nézik mennyire viselkedik professzionálisan.
A dolgok, amikre vágyott általában nem valósulhattak meg, egyáltalán nem meglepő, vagy furcsa, csak mint általában, eltömíti orrát, torkát, megtölti méreggel idegeit. Mert nem törhet ki elkeseredett zokogásban, hogy ő nem akar szembenézni ezzel, felállni és egyenes háttal közöli a többiekkel, családdal, részt venni a szomorú temetési ceremónián, hogy majd Sinannál megpihennek, mindezt merev háttal, kifejezéstelen arccal, mintha neki csak egy, két feláldozható élet lett volna. Egyáltalán megmozdulni most fáj. Mind-mind háttérbe szorítani ezt a beteg tiltakozást, pánikot és kínlódást. Nyelni. Levegőt venni - bár pislogni már nem tud. Fél, hogy elsírja magát. Hogy fel kell innen állni, meg kell mozdulni és beszélni. Legalább egy két másodpercig biztosan retteg, de lehet, hogy van ez több is.
- Értem. Nizase kisasszony lehetne egy kérésem? Ha…megtenné, hogy imádkozik értük, hogy odaát…hogy fogadják be őket?
Oda nem az ő engedélye kell, pecsétje, aláírása, könyörgése, vagy könnyei. Ezt tudatosítja, ahogy egy percre bezárja égő szemeit. Hogy ő nem számít - és sokkal kevesebbet ideát is, mert tehetetlen volt. Hiába kötelezte el magát, vagy fogadta meg, tartott róla beszédet, mert tartott. Ígérte, hogy nem veszít embert. Azokat veszítette el, akik éppcsak ráléptek az ő átkozott, vérrel, tűzzel szennyezett útjára.
@ Kay
xoxo, adylore
1 / 2 oldal • 1, 2
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.