Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Daphne Prismblossom

View the whole list


All that glitters

+4
Nova Prismblossom
Adam Morava
Rydel Morceran
Tybalt Morphsturm
8 posters
Go down
Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Hétf. Május 08, 2023 5:08 pm






All that glitters



Adam, Nova & Nizzi

Harrow felhúzta egyik ősz szemöldökét Adam rendkívül merész licitálására.
- Régebb óta vagyok a szakmában, mint hiszi. És jó a memóriám. Hétben egyeztünk meg, nem többen, nem kevesebben. Az pedig, hogy hová sietek az én dolgom.
Az öreg férfi ekkor látványosan Nizzi felé villantotta a szemét, szóval eddig tényleg inkább figyelmen kívül hagyta, mert a következő szavaiból egyértelművé vált, hogy tudott a jelenlétéről.
- Remélem nem számított arra sem, hogy mivel ketten jöttek így kétszer hét százalékot ér a pénzük. Tudja ez egy üzlet, annak pedig bevétel is kell, hogy működjön, különben akármekkora rész se ér semmit. A szóbeszédekkel meg ne törődjön, minden a legnagyobb rendben van. Az orea jönni fog, erről gondoskodom. De javaslom ne húzzuk az időt.
Harrow intett a válla fölött, amire az egyik kísérője előrébb lépett és letett elétek egy kisebb ládát, aztán felnyitotta. Ha néhány nappal, vagy talán csak órákkal ezelőtt látjátok, talán ott helyben elájultok mindannyian, de most már megtanultátok a leckét, hogy nem minden orea, ami fénylik. Hiába néz ki a láda tartalma annak. hiába csillog úgy. És ami a legrémületesebb, hiába néz a kéttucatnyi kő minden vágott felületéről egy zöld szempár éppen Nizase kisasszonyra, bár ezt nem láthatta más, csak ő.
- Ez az előleg. Csak hogy ne hitetlenkedjen itt, Mr. Clay. Szóval...?
Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Kedd Május 09, 2023 7:40 pm




All That Glitters



A leszámolás


-----------------:O:-----------------




A blöff nem jött be, vagy az öreg Harrow dörzsöltebb volt, mint hittem, vagy tényleg ennyiben állapodtak meg, de végül is mindegy volt, mert sem a pénzt nem adhattam át, hiszen nem volt nálam, sem ezt a szörnyet – ha Clay igazat mondott, - nem állt szándékomban élve elengedni innen.
Nem számítottam rá, hogy elsőre kiönti nekem a szívét és legféltettebb titkait, de azért reméltem, hogy kicsit bővebb magyarázattal szolgál, mert mégis csak egy kisebb vagyon várt tőlem.
A figyelmem rá és a testőreire irányult, így meg is feledkeztem szinte a nővérről, bár jobban örültem volna, ha menet közben meggondolja magát és felszívódik, mert megkönnyítette volna a dolgomat, akár még alakot is válthattam volna részben, ami segítségemre lett volna, hiszen rettegéssel töltötte el volna az előttem állókat. Nova-ra nem kellett ügyelnem, mert ő tudta a dolgát és ismerte a képességeimet, na meg tisztában volt azzal is, miért voltunk itt. Nem a tárgyalás miatt.
Felkészültem a támadásra még úgy is, hogy nem kapok válaszokat, az amúgy is csak hab lett volna a tortán……. Azért még tettem egy utolsó próbát.
- Kénytelen vagyok törődni a szóbeszéddel, mivel ezen múlik a jövőnk és…….
Még úgy is elakadt a szavam a sok – hamis – oreat látva, hogy tisztában voltam azzal, hogy milyen árat kellett megfizetni érte ártatlan embereknek. Ha ez igazi lett volna, akkor nemesi rangot lehetett volna vásárolni rajta északon.
Ám nekem a kővé változott és a padlón széttörő nő, az őrültté váló tásunk Pete és az igazgatón egyre terjedő kór lebegett a szemem előtt és éreztem, ahogy a karmaim nyúlni kezdenek. Összeharaptam a fogaimat, hogy megakadályozzam a változást.
Előrébb léptem, mintha a köveket venném szemügyre, de csak közelebb akartam kerülni Harrow-hoz, miközben a kabátom alá nyúltam, úgy téve, mintha a pénzt akarnám elővenni. Egy mozdulat és a fickó nyakát el tudom vágni.
- Nem aprózza el Mr. Harrow. Hány ember kellett ehhez? – kérdeztem egy farkasvicsorral.
Ha Nizzase kisasszony akart valamit a fickótól, akkor gyorsan kellett lépnie……..


Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Csüt. Május 18, 2023 5:42 pm




All that glitters



Első nagykaland

-----------------:O:-----------------




Nizase kisasszony jelenléte már nem feszélyezett, magának kereste a bajt, majd kimászik belőle azokkal a furcsán értékes szemeivel. Merthogy én végig ott lapultam Adam zsebének mélyén, hallgattam a tárgyalás mozzanatait, az alkut, elemeztem hangnemet és figyeltem Harrow társaságára is, bár pontosan nem tudtam bemérni a fogdmegek helyzetét.
A kimenetel lassan nyilvánvalóvá vált, nincs pénz, le kell tépni a fejét, illetve kiszedni belőle a titkokat és kíváncsiságom ez a kontrollálatlan jószág ismét legyőzött.
Amikor mutattak valamit, kikandikáltam Adam zsebéből így jó rálátásom nyílt a hamis ékszerekre, már abba megborzongtam, ha csak néztem. Szinte féltem a közelében lenni, mintha kimászhatnának a ládából, hogy megfertőzzenek. Megint apuska járt a fejemben és a Kicsi, akit ezek a vacak utánzatok ragadtak el, még felneszeltem az utolsó mondatra, mintha ez lett volna jelszó. Hány ember…
Azt hiszem a főmuftit rájuk hagyhattam nekem a többiekkel kellett elbánnom, illetve figyelnem arra - valamennyire, hogy a bujdokló nőt se öljék meg, akármilyen szeme van.
Egyszer a fehérnép imádatába fogok belehalni….
Igyekeztem hathatós illúziót kelteni, méghozzá úgy, hogy minden bűnöző fazon úgy érezze, mintha kővé vállnának végtagjai. Akárcsak annak a szegény nőnek a cirkuszban és ide sorolhatnám az ártatlan áldozataink tömegét. Ha sikerül, akkor maguk is úgy láthatják, mintha elkapták volna a betegséget, legalább elterelésnek jó lesz, amint kiáltásokat hallok, reakciót, előrepülök Adam zsebéből mind a 20 gonoszan vigyorgó centimmel és baljóslatú szirénázásba kezdek:
-Adriata szerelmére, elkapták a betegséget! Mindenki oreává fog változni! Terjed! Mr. Harrow, maga is érzi?
Hátha össze tudom szedni magam még az ő illúziójára is, hiszen Adamé mostanra lehullott mint lepel a nagy titkokról.



Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Szomb. Május 20, 2023 9:14 am




All That Glitters



A Maradék


-----------------:O:-----------------




Meg sem lepi, hogy a férfi őt sem hagyta figyelmen kívül. Ő nem érti az alkudozás miről is folyik, hiszen nem pénzt akar, nem vagyont, hanem válaszokat, amelyek talán rajta is segítenek. De ha eddig bizonytalanság volt benne, hogy vajon mi is érhet egy kisebb házat a város jobb részén, hát már nem kell találgatnia.

~Az Anya óvjon minket!~

A kövek zöldes csillogása eloszlat minden kételyt. Gaia itt van! Ám nem csak ő tudja, hogy a hazugság és a halál kristályai hevernek a ládában. Előbb Adam Morava teszi tökéletesen nyilvánvalóvá Nizzi számára, hogy a férfi is látja a különbséget a hamis és a valódi orea között, s hogy ezért felelőssé Harrow-t teszi. Nem látja a férfi mozduló kezét, s nem látta korábban a kínját sem, amellyel az előtörni készülő vadállatot tartja vissza magában rémséges „ismerőse”. S ha látná, sem tudná, mire a fintor, az összeszorított fogak. De a szavak mozdítják őt is, hiszen a Légtornász kérdése csak az első, amelyre Harrow-nak válaszolnia kellene.

Kellene, de éppen akkor, amikor a lány előbbre lépne, Nova Prismblossom kiáltásai vetnek gátat igyekezetének. De nem csak az övének. Látja a két marcona alak meglepett pillantását, amelyet a pixi megjelenése okoz, hiszen mi másért bámulnának mindannyian Adam-re. De csak bámulnak, semmit sem tesznek és ez már maga is meglepő.

Újból a kövekre néz és a smaragdszín szemek mintha biztatnák, hogy tegyen valamit. A rettegéssel töltött éjszaka bírja csak rá, hogy ne álljon csak ott, hanem tegyen is valamit, mert tudja, ha nem kerül közelebb a válaszokhoz, sosem lesz nyugta ATTÓL. Ezért néz most egyenesen Harrow-ra és a férfi talán látja „ellenségét” a szemeiben. S ha ez nem lenne elég félelmetes, hát hagyja, hogy a hercegfi fenyegető szavai is hassanak.

- Amíg nem válik kristállyá a nyelve és a torka, Mr. Harrow, jobban teszi, ha felel az úr kérdésére és az… a MIÉNKRE is!






Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Hétf. Május 29, 2023 11:24 am






All that glitters



Adam, Nova & Nizzi

Vincent Harrow tekintete gyanakvóan összeszűkült Adam feltételezésére, ahogy azonban az álca lehullik róla, az öreg tudós azonnal hátralépett néhányat, aztán a fogdmegjeihez fordult.
- Idióta barmok! Megmondtam, hogy ezt az oreát nem lehet bezabálni!
Ezután a kijelentés után már fordult is volna sarkon, de Nizzi fénylő tekintete megtorpantotta. Úgy látszik tényleg felismerte a zöld íriszek mögött rejtőző lényt.
- Ez... bámulatos. Scarleten kívül senkivel nem mutatott ekkora összhangot Gaia eddig. Érezze magát rendkívül szerencsésnek, kisasszony. - felelte mosolyogva, de a tekintetéből látszott, hogy ez inkább volt kényszeres, mint őszinte. - Csak... csak semmi hirtelen meggondolatlanság, rendben? Ha beszélt vele, akkor tudja a történetet. Tudja, hogy én és a csapatom a Perem pionírjaiként hogyan találtunk rá. El sem tudja képzelni, milyen csoda. Egy élő orea. Egy teremtmény, ami magába olvaszt más oreát és úgy használja, mintha csak egy egyszerű ruha lenne. Scarlet persze gyűlölt, amikor a vérébe juttattam, de kíváncsi voltam mit tesz az élőkben rejlő oreával. És az eredmény várakozáson felüli volt, hiszen Gaia magával vitte Scarlet alakváltó képességét minden porszemnyi darabjába. Ezek az ostoba, sötét negyedi barmok nem is tudják, de azzal, hogy terjesztik és ölik egymást Gaia erejével, azzal megágyaznak egy isten születésének. És úgy látszik, most a kisasszony is részese lehet.
Harrowt láthatóan letaglózta az új fejlemény, olyannyira, hogy alig figyelt másra. Valakinek a Légtornászhoz hasonló reflexekkel szinte gyerekjáték lett volna megragadni és a földre vinni, míg a két testőre pánikolva és ordítva rohant el, véletlenszerű irányokba, hátha megszabadulhatnak a kőragálytól.
Nizase kisasszony fejében pedig megszólalt egy hang. Egy ismerős, mégis idegen hang.
Scarlet halott, Nizase Nae, mondta Gaia a saját hangodon. Nekem pedig nincs többé szükségem Harrowra. Csak... felhívja rám a figyelmet. Öld meg, és elengedek mindenkit, akiben ott vagyok.
Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Csüt. Jún. 01, 2023 3:55 pm




All That Glitters



A leszámolás


-----------------:O:-----------------




Nem beszéltük meg előre, hogy ki mit fog tenni, de mikor Nova kiröppent a zsebemből, felfedve magát Harrow és emberei előtt, már tudtam, hogy biztos kitalált valamit és a két izomember rémülettől egyre tágabbá váló szeméből kiindulva a kis pixi barátom valami nagyon csúnyát láttatott velük. A szavaiból kiindulva nem gondolnám, hogy messze lennék az igazságtól, ha azt feltételezném, az orea kórt hitette el velük. Ez azonban azt is jelentette, hogy rólam lehullt az álca, hiszen két nagy erejű bűbájt még az én nagyszerű társam sem tudott fenntartani.
Harrow-ot azonban láthatóan nem hatotta meg a dolog, nem reagált ijedten Nova sivítására, bár gondolom ő kimaradt a varázslatból és azt sem tudta, hogy az emberei miért nem esnek nekünk. Szegény-szegény Mr. Harrow! Senki nem sietett a segítségére, mikor „farkast” kiáltott!
Már mozdulna a kezem, hogy lecsapjak a nyomorultra, amikor hirtelen mellettem terem Nizasse kisasszony, akiről, hogy őszinte legyek teljesen elfeledkeztem. Hát persze, neki volta kérdései a férfihoz, amit meg is tudtam érteni, miután megláttuk a zölden csillogó szemét. Nekem is lett volna az ő helyében, rengeteg.
Harrow már nem menekülhetett előlem, így igazán adhattam pár percet kettőjüknek, hogy beszéljenek, ezért visszafogtam magam és csak ugrásra készen vártam.
Végül még örültem is, hogy időt hagytam a kibontakozásra, hiszen sok minden világossá vált számomra, ami a Varjút is érdekelni fogja, hiszen sokszor bizonyította már, hogy törődik a Negyed lakóival.
Az is elképesztett, hogy ez a szerencsétlen, mennyire nem fogta fel még most sem, hogy mit szabadított a világunkra, sőt csodálta ezt a lényt, ami lelkes szövetségest talált magának ahhoz, hogy csendesen, feltűnés és nagyobb ellenállás nélkül megkaparintsa az élőhelyünket. És ő állítólag egy okos, tanult ember!
De vajon, hogyan viszonyul ehhez Nizasse? Mikor kiderült, hogy benne van, akkor elég rémültnek tűnt, de most, hogy ismeri a hatalmát, vajon mit tesz? Lehet, hogy nem egy, hanem két gyilkosságot kell hamarosan elkövetnem? Bár ezt inkább jócselekedetnek lehetne nevezni, mint gyilkosságnak.
Nem érdekelt a két barom, aki elmenekült, de Harrow nem úszhatta meg, főként mert nem lehettem biztos benne, hogy a története után nem lelt-e szövetségesre a nővérben.
Ugrottam és feldöntöttem, majd a mellkasára telepedtem, egyik kezem körmeit karommá változtatva, amit a nyakára szorítottam.
- Senki nem lesz részese valami idegen faj istenné válásának, de te egészen biztosan nem.



Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Pént. Jún. 02, 2023 11:20 am




All that glitters



Első nagykaland

-----------------:O:-----------------






Egyáltalán nem megnyugtató ez a dolog Nizase kisasszonnyal, én továbbra is gyanakszom. De legalább már előjött és ő is számonkérte ezt a pöcsfejet. Ennek ellenére ez a Harrow egyáltalán nem figyel ránk Adammal, amivel kezd igazán felbosszantani. Ugyan az embereit kiiktattam, továbbra is sorozva őket a kővé válás tévképeztével, most már kezdett igencsak elegem lenni ebből a napból. A tag persze összehordott minden blődséget, hogy a nő isten, vagy mi a franc, a felét fel sem fogtam fel és nem is akartam annak fényében, mennyien meghaltak a cirkuszban, mert ez a barom ámokfutásba kezdett.
Csak annyit szeretnék, szűnjön meg az ez egész, ne haljon meg mindenki a városban, mert nekem terveim vannak vele.
Adam aktivizálja magát, ráront és remélem most már letépi a fejét is. Nizaseban, hogy mi játszódhet le éppen, arról fogalmam sincs, de gyenge nő, nem ő fogja ezt a pusztulatot megszorongatni.
S ha már Adam így elkapta, ott termek fürge szárnyaimon mellette, hogy biztatni kezdjem.
-Semmi értelmeset nem mond, nem tud, csak kísérletezett! Öld meg, szaggasd fel a torkát! Te nyomorult! Bántottad a Kicsit!
Illúziót nyomok rá, méghozzá olyat, hogy egy óriási segg ráül az arcára és beleszellent a pofájába. Azért ezt, mert illik Adamhoz, amint karmát fente a torkára. Már csak át kellett vágnia.




Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Szomb. Jún. 03, 2023 12:57 pm




All That Glitters



A Maradék


-----------------:O:-----------------




Gaia megtorpanásra készteti a férfit, s Nizz tudja, talán sosem lesz jobb alkalom arra, hogy feleletet kapjon az életét megváltoztató kérdésekre. De többet kap. Olyan dolgokat hall, amelyekre soha nem is gondolt volna.

Félelmetes és kéretlen lelki(?) társára ugyanis Harrow „rendkívüli szerencse”-ként hivatkozik, ám tekintetében inkább félelem van, mint irigység, hát a lány tudja, valami olyannak lett önkéntelenül is a részese, amely azokat talán még jobban megrémíti, akik már szemtől-szemben álltak vele. És amit a férfi mond, őt is jobban megijeszti. De Harrow csak beszél, egy nőről, Gaiáról, istenekről, s Nizzi rettegéstől elkerekedett szemmel bámulja a kitörését. Aztán már csak azt látja, hogy Adam Morava felé lendül és földre dönti, csak hogy fenyegető szavai az ő gondolatait visszhangozzák:

- Senki nem lesz részese valami idegen faj istenné válásának, de te egészen biztosan nem.

- Ne, kérem! Várjon! – kiáltja Nizz, hogy megállítsa addig, míg kérdéseit igyekszik önteni szavakba önteni arról, hogy hogyan szabadulhatna, s mit tehetne, hogy Gaia többet ne kísértse, hogy ki az a Scarlet és hogy…

A hang hirtelen szólal meg a fejében, elnyomva minden mást. Olyan, akár a saját hangja, akár ha lelkiismerete, tetteinek ura, s ösztönzője lenne. Senki sem hallja rajta kívül, és senki sem látná a változásokat, hiszen senki sem figyel rá, mert mindenki a földön egymásba gabalyodó párost nézi. S ha látná is, ugyan mi tűnne fel nekik? A még jobban elsápadó arc, vagy az ökölbe szoruló ujjak?

- Scarlet halott, Nizase Nae… Nekem pedig nincs többé szükségem Harrowra. Csak... felhívja rám a figyelmet. Öld meg, és elengedek mindenkit, akiben ott vagyok…

A halkan, mégis kérlelhetetlenül tudtára adott ajánlat megbénítja. Másik "énje" ugyanis egyszerű, de kegyetlen "megoldást" kínál. Halált arra, ki a várost dúló minden borzalom oka. Talán meg kellene tennie és akkor minden rossznak vége szakadna... Lassan mozdul, csak néhány lépést tesz feléjük, de aztán Nova Prismblossom hangja téríti magához, akinek kegyetlensége Gaiáéval vetekszik.

- Semmi értelmeset nem mond, nem tud, csak kísérletezett! Öld meg, szaggasd fel a torkát! Te nyomorult! Bántottad a Kicsit!

~Tsvig kegyelmére! Nem, ez a hang a fejében nem lehet ő maga! Hogyan is lehetne ez az ő hangja? Hogyan mondhatna ki ilyen kegyetlen szavakat? Hogyan kényszeríthetné ilyen rémséges alkura önmagát? Nem, ez nem ő, ez AZ, aki emberek halálát okozza, és most még újabb fizetséget kér… Ezúttal tőle! ~

Hirtelen mondana nemet most, s utasítaná el a Vahe átkozta üzletet. Hiszen sosem ölt embert, s a Gondoskodó Anya kegyét bírva úgy hitte, csak életeket fog jobbá tenni, menteni és nem elvenni fogja azokat. Senkitől! De túl nagy az ár, s hiszi, még alkudozhat az odabent lévővel, hogy meggyőzheti, Harrow más büntetést is kaphat, mint halált. De először azt kell elérnie, hogy más se gyilkoljon. Erről kell meggyőznie Adam Morava-t is.

- Ne… Ne tegye! Ne ölje meg! – kéri a Légtornászt újra suttogva, s közelebb lép, óvakodva attól, hogy bárkit is érintsen. – Azt... Ő azt mondja, hogy ha én teszem meg, ha elveszem Harrow életét, mindenkit elenged, akibe beleférkőzött…



Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Hétf. Jún. 05, 2023 6:15 pm






All that glitters



Adam, Nova & Nizzi

Harrowt túlságosan lefoglalta Nizzi tekintete ahhoz, hogy figyeljen a nyilvánvalóbb fenyegetésre, amit Adam Morava jelentett, így szinte eszébe sem jutott védekezni. Vagy ha mégis, már késő volt, addigra már mindketten a földön voltak, az alakváltó karmaival a torkán.
- N... Ne... Gaia... - hörögte elkeseredetten, amennyire Adam engedte. Ellenkezni nem tudott, itt már csak azon múlt minden, Adam mennyire hallgatott Nizase kisasszony kérésére.
Büntetés? - suttogta eközben Gaia hangja Nizzi fejében. Ez nem büntetés. Ez pusztán önvédelem, Nizase. Harrow tud mindent, és most már Estrance is, miatta. De ha ő nem lesz, akkor elfelejtenek. Én ezt szeretném. Te azt, hogy te is elfelejthess, nem igaz? Máshogy tenni értelmetlen. Válaszd az egyenes utat.
Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Csüt. Jún. 08, 2023 7:16 pm




All That Glitters



A leszámolás


-----------------:O:-----------------




Lendülő karomat Nizasse nővér kiáltása állította meg és nem ennek a féregnek a könyörgése, aki még most is annak az orea lénynek könyörgött.
A férfi nem volt ellenfél nekem és az „istene” sem tette erősebbé vagy természetfelettivé, egy kapzsi ember volt csupán, aki mindenkit feláldozott volna a saját hatalmáért. Részemről nem érdemelt kegyelmet és, ahogy a mellettem hevesen a szárnyaival verdeső Nova dühös rikoltozását hallottam, tőle sem számíthatott Harrow semmilyen megbocsátásra. Jóbarátokat, ismerősöket vesztettünk el, ami ráadásul személyessé is tette a történteket. A magyarázatot pedig megkaptuk, így a Varjú is elégedett lehet, sőt még egy fenyegetést is elhárítottunk a feje felől……
Én döntöttem……ám az eddig a fizikai erőszak hallatán is elsápadó lány szavaira mégis csak ismét megtorpanok, hogy kieresszem a fickó vérét és döbbenten nézek fel.
- Micsoda….? Beszél…….beszél vele? – kérdezem elkomorodva, mert nagyon úgy néz ki, hogy ma lesz még egy áldozatunk, de most fogalmam sincs, hogy hihetek-e neki, vagy a belőle szóló lénynek, mert nagyon sok múlik ezen.
Azonban …….Harrow, így is, úgy is meghal, nem igaz?
- Nem hiszem, hogy képes lenne rá. – ingatom meg a fejem, hol a lányra, hol Harrow-ra nézve, akinek erősen szorítom a torkát, hogy ne mozogjon. – De nem hagyhatjuk figyelmen kívül ezt az ajánlatot……De talán, ha………Tedd a kezemre a kezed, aztán nyomd lefelé erősen, így tulajdonképpen te végzel vele, de mégis tiszta marad a kezed. – javasoltam átváltva a közvetlenebb megszólításra, elvégre tettestársak leszünk, ha megteszi.
De ha nem szűnik meg az a baljós fény a szemében ezek után, neki is halnia kell, nem kockáztathatunk……
Nova-ra néztem és tudtam, hogy neki is megfordul ez a fejében.



Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Kedd Jún. 13, 2023 11:17 am




All that glitters



Első nagykaland

-----------------:O:-----------------






Hát ez nem igaz! Miért nem hallgat rám senki? Már kezd az egy centis tököm tele lenni ezzel az átkos, köves nappal, amin olyan törpék haltak meg, akik közel álltak hozzám, mert ez a barom kekeckedett valami szarral! Nem értem, jelenleg nem is akarom, csak a vérére fáj a fogam, erre a nő nem leállítja? Adam nem engedelmeskedik?  Itt mindenki megőrült?
Zihálva repdesem felettük, mint valami egzotikus madár, ők meg variálnak mert a kisasszony zöld szemű, vagy tudja Adriata mi van.
-Eggyezzetek meg, nekem mindegy. Valahogy véget kell neki vetni!
Sürgetem a társaságot és még elkapom Adam vészjósló pillantását, amivel a nőt illeti, de itt én magam bizonytalanodom el. Asszonyokat nem ölünk, de mi van, ha nem szűnik meg mégsem, csak ha mindenki beledöglik, akiben a vírus ott van, ha Nizase a hordozója? Eléggé megsértődtem rá, kinevetett, tulajdonképpen megalázott, de sokként szállok oldalra, ha arra gondolok őt is ki kell pucolni. Gyengeség fog el, remegés, én nem leszek képes rá.





Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Szer. Jún. 14, 2023 12:45 pm




All That Glitters



A Maradék


-----------------:O:-----------------




- Micsoda…? Beszél… beszél vele?

A kérdésre csak kurta biccentéssel kerül válasz, ám Adam Morava láthatja, a párbeszéd nem önkéntes és nem örömteli a lány részéről. Nizase kétségbeesése csak nő, ahogy a férfi önnön gyengeségével szembesíti, de javaslata csak még több félelmet szül Nizzi-ben.

- Nem lehet, Mr… - hallgat el hirtelen, veszélyes ostobaságát fékezi meg. Hiszen majdnem „elárulta” Adam Morava-t. – Megígértem, hogy tőlem biztonságban lesznek, hogy nem fertőzök meg senkit… Mi lesz, ha az érintésemmel tenném meg? Nem, ezt nem lehet… Sajnálom…

Azt sem tudja, sajnálata kinek is szól. Csak a halálra ítéltet látja, így észre sem veszi a figyelmeztető szemvillanást, sem az egyikét, sem a másikét. S ha látná, akkor sem tehetne ellene semmit. Hiába volt szörnyű a találkozása mindkettejükkel, eszébe sem jutna, hogy Gaia jelenlétéért, s azért, hogy képes őt „odabent” tartani, halállal kell lakolnia. Ahogy talán a lény sem sejti, milyen veszélyben van.

~ Büntetés? Ez nem büntetés. Ez pusztán önvédelem, Nizase. Harrow tud mindent, és most már Estrance is, miatta. De ha ő nem lesz, akkor elfelejtenek. Én ezt szeretném. Te azt, hogy te is elfelejthess, nem igaz? Máshogy tenni értelmetlen. Válaszd az egyenes utat.~

- Már késő… - csak Gaia-nak szól a suttogás, de persze Nizz nem képes vele máshogyan „beszélgetni”, így a többiek is hallhatják. – Már nem csak Harrow tud rólad… És rólam sem – utalok az eddig izgatottnak, most azonban elég rossz bőrben lévő pixire és a társára. – Nem ölhetsz meg mindenkit… És én sem teszem meg neked… Más élete, vagy halála nem lehet az alku része, hiszen sosem tudnám meg, vajon betartottad-e az ígéretedet. Alkudozz csak velem, az én életemről megtehetem, azzal magam rendelkezem… - jut aztán az eszébe a benne lakozó ígérete, amelyet most próbál Gaia ellen fordítani. – Azt mondtad, elfelejthetnek. Hogy én is elfelejthetlek. Akkor tegyél róla, hogy ő elfelejtsen! - néz kétségbeesetten a Légtornász karmai között vergődőre. – Tégy róla, hogy elhiggyék, jót akarsz és hogy megbízhatnak a szavadban… Hallasz… Gaia?




Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Szomb. Jún. 17, 2023 2:38 pm






All that glitters



Adam, Nova & Nizzi

Nizzi testét hirtelen elöntötte egy letaglózó érzés. Fájdalom volt, de még sem, mintha egy eddig idegen és soha nem ismert új tapasztalás lett volna, a tekintete előtt fények - leginkább zöld és arany árnyalatok - villogtak követhetetlen, de valahogy mindig szimmetrikus alakzatokban, és eközben minden más hangot elnyomott egy csilingelés. Kívülről ez nem volt kevésbé horrorisztikus látvány, ugyanis a nő bőréből apró, zöld cseppek bugyogtak elő, mintha puszta izzadság lett volna, ami azonnal kristállyá fagyott, szépen-lassan beterítve teljesen. Mielőtt azonban Adam vagy Nova eldönthette volna, mi legyen, a kristály középen kettérepedt és mint egy hártya levállt Nizziről, ebben a pillanatban pedig az érzés is megszűnt, a hang és a fények is, csak egy megkönnyebbülés maradt helyette.
De a kristály nem tűnt el, az ott maradt Nizzi mögött, furcsán elnagyolt módon utánozva az eddigi hordozóját, mintha minden vonása épp egy kissé tért volna el. És minden színében ott játszott az orea zöld fénye.
- Az apám megvárná, míg magatok juttok döntésre. - mondta Gaia egy hangon, amit szintén Nizzitől lopott, de a rettenetes csilingelés mindvégig ott volt mögötte, amikor beszélt. - Én sajnos nem vagyok ilyen türelmes.
A nőalakú lény zöld tekintete Harrow felé fordult. Az idős tudós hirtelen felkiáltott, aztán mintha valami láthatatlan erő galacsinná gyűrte volna, a csontjai ropogva törtek szét, a gerince szögletesen meghajlott, a bőre repedésein át vér fröcskölt szét mindenfelé. Aztán mozdulatlanul, kifacsarva esett a földre.
- Én most elmegyek. - jelentette ki Gaia. - Ha bölcsek vagytok, nem próbáltok megállítani. Talán még találkozunk. Talán nem. De ha így is lesz, ti nem fogtok tudni róla.
Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Hétf. Júl. 17, 2023 5:40 pm




All That Glitters



A leszámolás


-----------------:O:-----------------




Miközben Harrow-ot a földre szorítom, kissé összezavarodva meredtem a lányra és Nova viselkedése sem volt egyértelmű. Mintha most nem értene egyet azzal, hogy Nizasse kisasszony veszélyes.
És annak ellenére, hogy letagadhatatlan módon valahogy benne….volt….az a….valami, nem éreztem felőle fenyegetést, sőt a lány szavai azt mutatták, hogy még a köztünk feszülő múltbeli események ellenére, nem akar ártani, pedig az érintés általi megfertőzöttségre én sem gondoltam…..
De őszintén megvallva, nagyon morbid volt, hogy az orrunk előtt álló nő…….saját magával társalgott, próbálva meggyőzni bárki halálának szükségtelenségéről.
Nem tudtam kinek higyjek…. a kőragály mutatta kegyetlenségnek, vagy annak, hogy ez az orealény valamiért Nizasse-t nem bántotta, hanem csak kommunikált, egyezkedett vele. Bár értékelhettem volna a nővér próbálkozását……., de Harrow-nak mindenképpen halnia kellett, csak egy esélyt akartam adni a lánynak, hogy minden fertőzöttet megmenthessen.
Azonban mielőtt még a kisujjamat is megmozdíthattam volna, olyan dolgok történtek, amikre senki nem számított, vagyis először azt hittem, hogy végül mégis az oreajárvány győzedelmeskedik, hiszen Nizasse bőre pillanatok alatt orea-t izzadt, szinte zöld páncélként beborítva őt, ám mielőtt még a gondolat is megfordult volna a fejemben, hogy távolabb vetem magam tőle, ez a páncél levált Nizasse testéről és mint valami megkövesedett szellem mögötte szilárdult meg megtartva az eddigi hordozója körvonalait.
És beszélt!
És nem csak beszélt! Az ürő megállt bennem, amikor Harrow felüvöltött és szó szerint recsegni-ropogni kezdett a teste. Elkaptam a kezem róla és szinte métereket ugrottam hátra, de mégsem kerülhettem el, hogy pillanatokkal később meleg, rezes-szagú folyadék terítsen be. Vér.
Nem éreztem fájdalmat, így ez csak a rossz útra tért tudós vére lehetett, de az bőségesen csordogált mindenfelé.
Még a közelében sem akartam lenni egy ilyen kreatúrának, nem, hogy megállítani! Ez nem az a harc, amit meg lehet nyerni és én nem tartottam magam ostobának. Ezt meghagyom azoknak, akik vagy hősködni akarnak, vagy értik ezt az egészet. De valamit tudni akartam még a félelmeim ellenére is.
- Mi……mi lesz a többiekkel? Meggyógyulnak?



Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Vas. Júl. 30, 2023 2:02 pm




All That Glitters



A Maradék


-----------------:O:-----------------




A válasz a kérdésre úgy érkezik, ahogyan sosem várta volna. Eddig csak az elméjébe volt képes beleférkőzni Gaia, most viszont a teste is az övé lesz, s a lány képtelen bármit is tenni ellene. Ha tehetne, nyilván menekülne az érzés elől, amelyet eddig sosem tapasztalt, vagy legalább küzdene ellene valahogyan, maga sem tudja, hogyan. De semmit sem tehet. Minden sejtje, minden egyes atom a testében egyszerre válik Gaia foglyává, s olvad fel a zöld-arany ragyogásban, a kristályos csengésben, amelyen kívül más nem is létezik számára már. Ha látná magát, rémület lenne úrrá rajta, ahogy pórusai lassan engednek utat az odabent eddig rejtező VALAMINEK, csak hogy beburkolja, eltakarja, és ellopja valóját. Minden egyes sejtjét, mint ha villámok ostromolnának, s tüzek gyúlnának bennük, mik égetnek, de sosem perzselnek meg. Úgy tűnik, lángjuk olvasztja meg az oreaszín cseppeket a testében, s hagyja, hogy kifolyva lassan szilárduljanak meg újra. Fuldoklik, ahogy a burok lassan körbezárja, ahogy immár teljesen elzárja mindentől, de a levegőtlenség ellen sem tehet semmit. Halált vár, kínzót, hosszan tartó szenvedéssel, s remélni sem képes, hogy magát mentheti.

Ő „menti meg”.

Úgy hullik le hirtelen róla, akár egy levetett köpeny, s bár a mozdulatlanság még megmarad, csak hogy ne tehessen semmit, míg „hasonmása” bevégzi azt, mit neki kellett volna. A halk csengettyűk hangját túl hallja az ordítást, a pusztulás hangját, s látja a torzuló testet, Harrow-ét, a borzalmas halált, minek látványát sosem felejti el.

Újra szavak kélnek az idegen „szájából”, a saját hangján tett ígéretet kell hallania, amely mégsem nyugtatja meg, hiszen nem békét ígér nekik, csak tudatlanságot… Mindenkinek…

Hallja Adam kérdéseit is, de választ nem adhat rá. Egyikre sem.

Ismeretlen tapasztalásokkal terhelt agya csak ekkor adja fel a harcot és vele a teste is, s hullik zöldesen aranyló „ikertestvére” elé a porba.

//Köszönöm a Mesélőnek Gaiát és a többieknek, hogy mégsem öltek meg. Smile//

Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Szomb. Aug. 05, 2023 2:54 pm




All that glitters



Első nagykaland

-----------------:O:-----------------




Én mondtam, hogy nem kell megölni, a kór új életre kel és még én, akit soha semmi nem lep meg is annyira megdöbbenek, hogy eláll a szavam.
Csak meredek a jelenetre, valahol Adamon, mert repülni sem tudok így, épp csak kapaszkodni abban, akiben megbízom.
Harrow halála és a horroisztikus jelenet esküszöm megráz, pedig acélból vannak az idegeim, de ez sok, esküszöm túl sok nekem mára. Ráadásul fenyeget és én… komolyan veszem.
-Nem tudom! Adam, hívjunk valakit ide, aki egészséges és elviszi, szerintem ez azt jelenti vége, de nem tudom.
Kicsit rázom légtornász barátom felsőjét és közben Nizase kisasszonyra mutogatok, mert én biztos nem érek hozzá és azt sem akarom, hogy Adam összefogdossa, mégsem hagyhatjuk itt, csak úgy.
Biztos van valami kórházas vagy nővéres személy, aki hazaviheti, vagy vannak ismerősei barátai.
Ha éppen arra jár valaki az utcán, akkor neki szólunk, ha kell, hát én mondom, hogy vigyék kórházba, de aztán, aztán már tényleg nagyon elfáradok és szinte könyörögni kezdek Adamnak.
-Menjünk haza, vigyél haza, nézzük meg rendben van-e mindenki. Én már nem akarom ezt!
Egészen nyafogós vagyok és nagyon kapaszkodom, egyúttal remélem, hogy ciruszos társam most is hallgatni fog rám és csak egy álom, egy nagyon rossz álom lesz ez az egész hamarosan. Én nagyvonalúan elfelejtem, nekem ez sok volt, nem vagyok hajlandó tudomást venni arról, hogy megtörténhet ilyesmi.

//Köszönöm én is :* Adam vigyéééél haza!!!!//





Ajánlott tartalom



All that glitters - Page 4 Empty Re: All that glitters

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.