Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Összesen 0 felhasználó van jelen :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 0 vendég :: 1 Bot

Nincs

View the whole list


All that glitters

+4
Nova Prismblossom
Adam Morava
Rydel Morceran
Tybalt Morphsturm
8 posters
Go down
Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Szomb. Nov. 26, 2022 4:17 pm




All That Glitters



Gwen, Adam, Jeremiah, Nova, Rydel és Tybalt


-----------------:O:-----------------




Csak üldögél ott, csendben, a köveket bámulva, amelyeken szinte szikrázik a napfény. Azt gondolja, amíg le nem megy a nap, bőségesen lesz ideje arra, hogy figyelje őket, sőt megfigyelje. Éppen ezért áll fel hirtelen és indul a szoba felé. Odabent az ablak előtt álló asztalon hever néhány papírlap és egy toll, meg tintatartó, így arra gondol, talán nem lesz haszontalan, ha jegyzeteket készít a tapasztalásairól, hátha később ezek is segítenek majd a végső következtetésben arról, mire is jut a furcsa kristályokkal kapcsolatban.

Sietve koppannak hát a léptei a padlón, felkapja a lapokat és a többit is, aztán már sétál is visszafele, hogy a konyha ajtajában meredjen kővé. Talán, ha nem bízna úgy az érzékeiben, s nem tudná, mire is képesek a ragyogó „kavicsok”, azt hihetné, álmot lát, tévképzetet. Mert mi más is lehetne az, ami az ablak előtt és persze a szemei előtt történik? A kövek egyike ugyanis abban a pillanatban zúzza apró szilánkokká az ablaküveg egy darabját, s most éppen mozdulatlanul lebeg az egyre növekvő ragyogásban. Abban, amelyet nem a kinti fények keltenek, hanem ami a dobozból tör elő, furcsán, vakítóan, s ő hátrálni kezd meglepetten, csak hogy azt lássa, hogyan mozdul a többi kő is, hogyan halványodik el az ablak, mintha üvegét fagy marná. Aztán meg esőcseppek gyűlnek egy másik kő fölött, miközben minden kavarog és hullámzik körülöttük. Tágra nyílt szemmel figyeli a történéseket, miközben újabb és újabb lépéssel igyekszik hátrálni a szobája belseje felé, míg aztán hirtelen…

A torkában dobog a szíve, de senkit sem lát. Senkit és semmit, ami magyarázatot adna az érzésre, hogy nincs egyedül. Szinte lelki szemeivel látja az éles, és mindenen áthatoló pillantást, amely mintha a bőre alá, a gondolatai közé is beférkőzne, s amely megbénítja őt. Csak lélegzik, kapkodva, igyekszik úrrá lenni az érzésen, hogy most azonnal meneküljön, bújjon el, hogy valahol itt rejtőzik az, aki ezt kelti benne…

- Nem, ez butaság – bukik ki belőle hangosan, s a saját hangját hallva lassan csillapodik a lélegzete és már nem hallja szívverése lüktetését a fülében. – Nincs itt senki, hogyan is juthat ilyen az eszembe! Csak próbáljon meg bárki is bejutni ide, velem gyűlik meg a baja! – acélozza meg magát, miközben keze ökölbe szorul. – Foglalkozzunk inkább a fontosabb dolgokkal! – teszi le az íróeszközöket a konyhaasztalra a holmija mellé, mert már nem köti gúzsba a félelem.

S mivel a meglepő események kiváltó oka nyilvánvalóan a fény volt, hát igyekszik most ezt az okot megszüntetni. Óvatosan közelíti meg a széles párkányra helyezett dobozt, s az életre kelt fénylő köveket, hogy egyetlen mozdulattal rántsa be a vastag függönyt, elvágva az utat a napfénytől, s ezzel talán elejét véve a további váratlan meglepetéseknek. Most talán az eddigieknél is óvatosabbá teszi őt az, amit látott. Nem, eddig sem érintette a csomag tartalmát puszta kézzel, most azonban mindennél jobban ügyel arra, hogy véletlenül se érintse a köveket. S ha a furcsa események nem érnek azonnal véget, ahogyan a napfény már nem éri a köveket, hát gyorsan vázlatot készít arról, melyik kő mit is „csinált”. Lerajzolja az ablakon keletkezett kört, a jégvirágokat, amelyek átláthatatlanná változtatták az üveget. Leírja, hogy a fehéres fény milyen távolságból vakította el, s hogy hogyan jelentek meg a vízcseppek is a semmiből. Aztán gyorsan leteszi a tollát, s kikutatja a konyhai szekrényt, de egy régen üres, tiszta gyógyszeres fiolán kívül semmit sem talál. Így óvatosan, hogy azt se érintse, mintát gyűjt bele a köveknél összegyűlő, áttetsző folyadékból is, és azt is elteszi a táskájába. Rajzot készít a kristályok helyzetéről, vastagon jelölve azt, amelyiknek felfénylése a furcsa érzést keltette benne.

Aztán vár.

Arra, hogy mi fog történni.

S ha semmi sem történik, hát az estét várja. Hogy indulhasson…




Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Szomb. Nov. 26, 2022 8:42 pm




All that glitters



Első nagykaland

-----------------:O:-----------------




Lehet, hogy Adam változókészsége, vagy a stressz, de majdnem bogyót nyomok a nadrágomba, ahogy felkiált. Repül az asztal is, jó nagy adag fintorral figyelem, ahogy Pete képébe vágódik. Nem sűrűn teketóriázok, hátha nem mindene törik be úgy, ahogy szeretnénk, RIP öreg haver, mi sem fogunk már dús keblű Rosalinera koccintani. Magamban szurkolok nekik, hogy ki bírják vonszolni magukat, én előre szállok, de hátra-hátrapislogok rendben vannak-e.

Igazából a kerítés egy nagyobb lika sem okozna gondot, ha rendesen behúznám a hasam, de megtorpanok kupaktanácskozni.
- Lehet, hogy itt vannak, csak feltartja őket a megvadult tömeg, viszont nem kéne visszamenni szólni nekik, mert úgy néz ki terjed.
Nyelek egy akkorát, hogy talán meghallják.
-Vagy te visszamennél? Lehet, hogy nekem kellene abból a szempontból, hogy tudok repülni és ha akarom egész gyorsan. Ez a feles még csak tuningol. De az igazgatót jobb lenne talán átsegíteni a túloldalra. Mármint  kerítésére és a doki is remek ötlet. Főleg, ha ez a valami terjed. Érdekelne mit szól hozzá.
Nem szívesen küldenék vissza bárkit, de ha többet meg akarunk tudni a dologról, végülis be kell látnom, hogy kéne… Fogat húzatni is kéne néha, na legalább ennyire ódzkodom, főleg, hogy ebben a nyamvadt városban nincsen pixi fogász. De ha már valakit visszaküldünk, talán logikusabb, ha én megyek. Nem tudom megvédeni a sebesültet. De körülnézni gyorsan, nem állni meg, csak a port húzni magam után, az menne.
Adam szemébe bámulok, mert ha mindenképpen ragaszkodik hozzá lengedem, nagy fiú már. Ha azonban nekem kell mennem, akkor jobb túlesni rajta. Követni nem hiszem, hogy fog, egyrészt Adam kiütötte, másrészt a bige is rosszul végezte, inkább a megvadult tömegtől viszolygom, de ha kell, hát feláldozom magam… és bármit lássak azt fogom mondani nagyon rossz volt.
- Abban egyezzünk meg, hogy aki elmegy, ide jöjjön vissza és itt várjuk a kerítés oldalán. Innen menjünk eggyütt Howe dokihoz, ne váljunk szét.
Be vagyok szarva, de rá is játszom az ártatlan kistündérre, aki nem tud ökölharcot vívni akárkivel.
Jeremiah Cooper

Jeremiah Cooper
Ember


Előtörténet :
Job Interview

Posztok :
64

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Kedd Nov. 29, 2022 2:00 am




All That Glitters


Küldetés

-----------------:O:-----------------


Cromwell minden lehetőséget megfontolt, de látszólag mégis Jeremiah – többnyire visszautasíthatatlan – ajánlata lett a legszimpatikusabb számára. Nagyot fújt, majd a veteránra nézett.
- Magáról azt mondták, hogy egyenes ember, Cooper. Megígéri, hogy békén hagynak, ha elmondok mindent? Kiszálltam belőle, esküszöm. Tsvig fényére esküszöm, hogy itt a vége, amúgy is elúszott benne több, mint amit nyertem. Tudja, ki az a Harrow? – Jeremiah néhány másodpercig gondolkodott, de senkihez nem tudta kötni a nevet. Megrázta a fejét.
- Nem, nem hallottam róla.
Úgy tűnt, a fejrázása átragadt Cromwellre is.
- Nem, ez még a maga ideje előtt volt, évekkel ezelőtt. Azóta meg nem beszélnek róla. Vincent Harrow, alkimista, mérnök, biológus, meg az istenek tudják még micsoda. Zseni volt, de állítólag veszélyes, szóval kitették az Akadémiáról. Hogy miért, azt én nem tudom. De egyszer csak felkeresett egy üzlettel. Állítólag valamit felfedezett, amivel sokszorosítani tudja az oreát anélkül, hogy keresni kellene a Peremvidékeken, csak valami nem stimmel vele még. De meg tudja oldani, állítólag, csak forrásokra volt szüksége. Szóval elküldte nekem a félresikerült oreát, amit én továbbadtam az Akadémiának és kifizettük, mintha valódi lett volna. Ha Harrow megcsinálja, amit ígért a sokszorosa jöhetett volna vissza haszonban, mint amennyi kárt okoztunk. Ez két hónapja volt. Egy ideig ment is a dolog, de aztán Harrow egyre több pénzt kért. Én meg már nyakig benne voltam, ha ott nemet mondok, biztos, hogy lecsukat, szóval az egyetem helyett én pótoltam ki. Három napja hallottam felőle utoljára, akkor közölte, hogy a dolog befuccsolt. Volt-nincs orea. Valami történt nála, ami megakasztotta a sokszorosítást, én pedig itt maradtam üres kézzel. Meg egy halom felemás oreával, ami papírnehezéknek talán jó, meg az orea-zabálóknak. Ez minden, amit tudok, Cooper. – Fejezte be a hosszú beszámolóját, amit Jeremiah összehúzott szemöldökkel hallgatott. Itt már nem volt elég ismerete ahhoz, hogy bármilyen messzemenő következtetést vonjon le, nem értett eleget az orea-iparhoz. Egy szó aggasztotta a kelleténél jobban: „Biológus”. Harrow ha biológus volt, talán csak nem talált valami olyan módot, amivel élő szervezetekből lehet oreát kinyerni? Végigfutott a hátán a hideg a gondolatra. Azt már tudta, hogy a Peremnél az emberek messze nagyobb szörnyűségeket tudtak létrehozni, de ez talán túlmutatott az eddigi elképzelésein. Valahogy egy pillanatra, de csak egy egészen rövid pillanatra, a Cromwellnek tett ígéretéből az illetők elföldelése jobbnak tűnt a letartóztatásuknál. De ezt a gondolatát inkább egy sóhajba fojtotta, ahogy átvett egy papírcetlit, amire Cromwell közben írt egy címet. Nem ismerte a helyet, a Sötét Negyedben volt, oda meg aligha járt egy magafajta. De talán egy bezárt cipőgyár felismerése nem haladja majd meg képességeit. Bólintott tehát a megviselt férfinak.
- Maga megtartotta, amit kértem, most rajtam a sor, hogy betartsam, amit ígértem. Az én jelentésemben ön ártatlan lesz. Húzza be a nyakát az Akadémián, és nem fogja senki zargatni önt, ezt megígérem! – Meg se várta a válaszát, már a mondandója felénél elindult sietősen kifelé. Ugyan a fegyvere nála volt, de díszegyenruhájánál valami hatékonyabbra lesz szüksége. Tett hát egy gyors kitérőt szállására, ahol teljes harci egyenruháját magára szíjazta gyorsan. Ugyan nem gondolta, hogy sokan ismernék – vagy hogy egyáltalán az Akadémián kívül tudnának a projektjének létéről – azért az arcát eltakaró maszkot is felvette, csak az anoním biztonság kedvéért. Megszaporázta lépteit, hogy még az korom, füst és este leple alatt megközelítse a bezárt gyárat. Rövid felmérés után megkereste a leginkább kihaltnak tűnő sikátort, és egy szimpatikusnak tűnő bedeszkázott ablakon keresztül óvatosan bekémlelt az épületbe.



Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Kedd Nov. 29, 2022 11:26 am




All that Glitters







  Sejtésem beigazolódott, ugyanis a cetli láttán az arcvonásai az őröknek meglágyultak, s sokkal nagyobb biztonságban éreztem magam már attól, hogy potenciális vevőként nem a táskámmal szemeztek, hanem megpróbáltak megnyerni, hátha még több pénzt hagyok itt nekik önszántamból.
   - Óh, ez mindjárt más. Kev, bevezeted a kisasszonykát? – szólt oda egyik társának, aki a felszólításra el is indult befelé.
   Egy pár másodpercig haboztam, de látva, hogy nem vár rám, utánasiettem, nehogy elszalasszam a lehetőségemet. Ahogy beléptünk az épületbe, az meglepően üresnek tűnt. Alig volt benne néhány bútor ahogy körbefuttattam tekintetemet, de az itt dolgozók száma se volt valami nagy. Az a néhány személy, akit láttam, ők is mind a szemközti asztaloknál merték az oreát – legalábbis azt az utánzatot, amit oreaként árusítottak.
   Ilyen kevés ember mellett kitűnt, hogy ki dolgozik és ki nem, s a szemem megakadt egy idősebb alakon, aki csak a dobozok mellett sétált és elégedetlenül méregette a dobozok tartalmát. A tartásából ítélve magasabb beosztása volt, mint a többieknek, bár ez a projekt főnökétől kezdve a kristályok elkészítőjéig bármi lehetett, akár éppen az itteni munkások felügyelője. A kísérőm felé vette az irányt.
  - Vincent, jött egy vevő. – Az öreg erre felkapta a fejét és meglátva a korábban említett vevőt – engem – arcán mosoly terült szét. Nem az a barátságos fajta, hanem a dőzsölt üzletembereké, akik minden termékükről is meggyőznek, hogy szükséged lesz rájuk és vedd meg őket.
   - Óh, örvendek a szerencsének. Vincent Harrow, szolgálatára. Miben segíthetek? Bár ennyi kristállyal a kérdés inkább az, hogy miben nem - nevetett fel erőltetetten.
   - Gwendolyn Edevane, örvendek a szerencsének. A mai nap folyamán vásároltam néhány kristályt és igazán lenyűgöztek. Viszont engem az érdekelne, hogy van-e esetleg ennél jobb minőségű árujuk.
Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Szer. Nov. 30, 2022 3:21 pm






All that glitters



Adam & Nova

Az Igazgató, a cirkusz lüktető szíve és feje egy panaszos, összeszorított fogai között átszűrődő nyögéssel állásba tornázta magát, megtámaszkodva a cirkuszt körbevevő falon.
- Dr. Howe, igen. Sajnos jobb ötletem nekem sincs, de... - Az Igazgató megpróbált ellépni a faltól, de amint elengedte a támasztékát a térde megbicsaklott. - Azt hiszem az egyedül nem fog menni. Igazán röstellem, hogy ilyen terhet rovok magukra, de azt hiszem ez egy vészhelyzet.
Az volt. A cirkuszon teljesen eluralkodott a pánik, legalább is a mögöttetek felhangzó hangzavarból ítélve. Az Igazgató megsérült, a sebe széle pedig már kezdett zöldes színt ölteni. Ide talán még Howe doktor is kevés lehetett - bár ezt ő jobb volt, ha sosem hallja meg.

Nizzi

Ahogy a szinte életet jelentő fényt elvágtad, a kövek egyesével abbahagyták, amit csináltak, visszaesve a párkányodra, mintha nem lettek volna mások egyszerű köveknél. Apró, élettelen, csillogó. De tisztán emlékszel az érzésre, ami végigsimult a gondolataidon, mint egy fuvallat, ami halálhírt hoz magával, vagy egy elkapott neszezés, ami azonnal gyilkosra utal a sarkadban. De mégsem volt senki, csak az emlék, és utólag az is mintha megváltozott volna. Nem rémisztő volt, nem halál, inkább élet és kíváncsiság. De kitől jöhetett?
Ezen kívül volt egy más haszna is a próbálgatásodnak, ugyanis a kövek láthatóan fittyet hánytak az orea-ötvözés alapszabályára - egy ötvözet, egy hatás. A komplex szerkezetekben ezért volt mindig több, akár tucatnyi különböző ötvözet saját formába öntve, hogy hatásaik bonyolult játékából valami csoda születhessen, de ezek a kövek látszólag egyesével is több dolgot csináltak, ami képtelenség volt. De oreát venni fillérekért is.
Estig nem történt újabb riadalom, sem izgalom. Amíg nem értek fényt, a kövek csak kövek voltak, így az otthonod rejtekében már nem volt mit kideríteni. El jött az ideje az O2 érdekében kissé tilosban járni.

Gwen

Vincent Harrow furcsán félrebillentette a fejét, mintha egyszerre adózott volna az éleslátásodnak és a merészségednek, amivel az áruja minőségét kérdőjelezted meg.
- Nos, a kérdésből felteszem egy hozzáértővel van dolgunk, igaz-e? Akkor viszont jön a következő kérdés, hogy mi a jobb minőség, kisasszony.
Vincent belemarkolt egy adag kristályba és kiemelte őket, a benti gyér fényben vizsgálgatva a saját áruját.
- De, természetesen minden pusztán idő kérdése, és némi fizetségé. Ha kegyed alkimista, akkor talán mutathatok valami érdekeset, amitől az egész Akadémiának kihullanának a fogaskerekei. Ha mérnök, akkor már ezek a felettébb egyszerűre sikeredett, silány áru is meglehetősen nagy áttörést jelent. De nem erre kíváncsi, nem igaz? Mondja csak, Gwenolyn Edevane kisasszony, mit szeretne pontosan?

Jeremiah

A Sötét Negyedben esteledett, mikor beértél, de a szürkület és a füst sem tudta elrejteni a kíváncsi szemeket, amik szinte tapadtak az egyenruhád különös elemeire. De nem ez volt a legkülönösebb dolog, amit idelent, az északi pompától megszabadulva látni lehetett, lefejteni rólad pedig nem tűnt egyszerű esetnek, így inkább nem próbálkozott senki.
A gyár előtt túl sokan lézengtek ahhoz képest, hogy Cromwell állítása szerint bezárt - legalább is az ajtóban. Első pillantásra hat embert számoltál, őszi munkáskabátokban, foltozott nadrágokban, lapos koromfogó kalapokat viselve. Fegyver egyiküknél sem volt, de talán így is bölcsebb volt keresni egy sikátort. Az ilyen gyártelepeken elég sűrűn álltak a házak, köztük a szűk utcák szinte kötelező elemei voltak a tájnak. Létra sajnos nem volt az ablakokig, de ládák igen. Párat egymásra pakolva épp elérted a legalacsonyabb nyílást a gyár falán, bent pedig olyasmit láttál, amire számítottál: egy nagyrészt üres csarnokot, ahonnan a cipőgyártáshoz szükséges gépeket réges-régen eltüntették, egyedül épp alattad egy hosszú asztalsoron dolgoztak egy tucatnyian. Kristályt pakoltak, válogattak az asztalon és sepertek ládákba. A világ legdrágább kristályát, vagy hát annak henry Kohl által leminősített utánzatát. Egyedül két alak nem dolgozott, egy idősebb, őszülő férfi és egy fiatal, szőke leány, aki nagyon próbálta elrejteni nem idevaló kinézetét.

Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Szomb. Dec. 03, 2022 6:34 pm




All That Glitters



Orea minden szinten


-----------------:O:-----------------




Mivel gondolom mindenki, vagy legalábbis nagyos sokan ismerik a hátsó „vészkijáratot”, nem igazán tetszik, hogy senkit nem hallok jönni a Cirkusz irányából. Persze az jó, hogy Pete sem jön utánunk, de ez akkor is különös. Valószínűleg igaza van Nova-nak, de akkor is jó lenne tudni, hogy mi történik, mert lehet, hogy mások is veszélybe kerültek a csapatból, nem hagyhatjuk csak úgy itt őket csak a magunk bőrét mentve……
- Igen…… vissza…. – fülelek még mindig a hátunk mögé, ám egyben el is gondolkozom, hiszen a pixinek abban igaza van, őt kevésbé vennék észre, de ……védekezni is kevésbé tudna…
De tudom, hogy megtenné. Persze nagy drámát csapna és mindenkinek elmesélné, hogy micsoda egy hős volt, aki feláldozta magát, de én tudom, hogy azért tenné meg, mert ha valakit kedvel és a szívébe fogad, akkor az életét is odaadná. Nyilván ezt soha nem vallaná be.
Elbizonytalanodtam. Én is észrevétlenül tudtam volna visszamenni, de az igazgatót elnézve, nyilván a kis tündér nem lett volna képes segíteni neki.
És szinte azonnal ki is derült, hogy nem maradhatunk itt és a Társulat vezetőjét lehet, hogy hamarosan cipelni kell, mert az a valami, ami Pete csapásától a sebébe került, már ki is fejtette a hatását. Nincs időnk!
- Uram, ne tréfáljon, maga is odatette magát értünk, most rajtunk a sor. – döntöttem gyorsan. – Nova, te menj előre, te gyorsabb leszel, szólj a Dokinak, hogy mire készüljön, én gondoskodom az Igazgatóról. Szerencsére Howe nincs messze. Ha biztonságba juttattuk a főnök urat, mindketten, együtt visszajövünk és ha kell segítünk a többieknek is.
Bíztam benne, hogy ez a megoldás jó lesz, de ha Nova ragaszkodik ahhoz, hogy visszanézzen, akkor úgy sem tarthatom vissza. Én azonban megragadtam az Igazgató karját és a nyakam köré kanyarítottam, aztán amilyen gyorsan csak képes voltam rá, elindultam a doktor háza felé.



Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Hétf. Dec. 05, 2022 7:43 pm




All that glitters



Első nagykaland

-----------------:O:-----------------





Komolyan be vagyok kekszelve, ahogy ŐIgazgatóságára nézek, már zöldül. Abban sem vagyok biztos, hogy a doki tud mondani bármi okosat, de jobbat hirtelen én sem álmodok és csak rágom pici pixi ajkam, mint egy mandulát (óriási lakoma nekem egy mandula)
- Örülök, hogy ezt mondod Adam, komolyan kezdtem félni, hogy húzzuk még az időt és addigra az apánk bezöldül. Tartson ki Diribá, én előreszállok! Várlak titeket Howenál, légy erős Morava!
Néha így hívom, ha valamit nagyon akarok tőle, aztán utcu neki, igazából extra gyorsaságra kapcsolok, az utat már ismerem, ha minden igaz, márpedig se nem hallok, látok, hamar oda is értek elvileg. Azzal se igazán vesződöm, hogy kopogjak, megtalálom a rést, ahol be szoktam fúrni magam, mint a szú, fontos, hogy minél előbb Howe ráncos képébe bámulhassak.

- El se hiszi mi van! Járvány! Vagy valami olyasmi! Mindenki oreává változik, például Petee. De figyeljen doki, elkapták Mr. Fishert, borzasztó betegnek néz ki. Adam hozza. De ha ez járvány, akkor vegyen fel valami maszkot, kesztyűt, miközben megvizsgálja. Muszáj megmentenie doki, senki más nem tudja elvezetni a cirkuszt, csak ő! Ezenkívül jó barátja!
Nem mintha tiltakozna, valószínűleg szólni sem tud annyira hadarok, de máris rábeszélek, szokásom rögtön reklámba foglalni valamit, amit nagyon akarok. Az az igazság, hogy egyre jobban aggódom, szálldosom össze vissza Howe körül, sóhajtozok, ha aztán kifulladva rogyok a vizsgálóasztalára. Szépen lassan leesik, ha Klaus papa megmurdel, nekem egyszerűen végem.
Jeremiah Cooper

Jeremiah Cooper
Ember


Előtörténet :
Job Interview

Posztok :
64

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Kedd Dec. 06, 2022 1:27 pm




All That Glitters


Küldetés

-----------------:O:-----------------


Nem gondolta Jeremiah, hogy nem lesz feltűnő egy pillanatig sem, de örült azért, hogy elég furcsaság között csak rövid érdeklődést generál majd a nyomornegyed lakói között. Ritkán járt itt korábban, akkor is a sereg kötelékében valamiért, és rendszerint a rangjelzések eléggé elbátortalanították a szerencsét próbálni kívánókat. Most hogy a maszk tette ugyan ezt, a légvédelmi repeszvetőnek is beillő fegyver, vagy a gépesített páncélt sejtető ütemes kattogás a lépéseinél, azt nem tudta, de úgy tűnt nem akartak próbálkozni. A gyár olyan lecsúszott volt, amennyire egy bezárt gyárnak lennie kellett, az ott lévők száma azonban mást sejtetett. Olyan hatan lófráltak a bejáratnál, túl sokan, hogy drasztikusabb sérülések nélkül le tudja rendezni őket – na meg legalább egyel többen ahhoz is, hogy távolról lelője mindet, így a lopakodás, amennyire felszerelése engedte, volt a legjobb megoldás. Megkerülte az épületet, át a szövevényes oldalutcák hálóin, és pont az oldalában talált egy megfelelő magasságú ablakot ahhoz, hogy néhány doboz egymásra pakolásával felérjen odáig. A korhadó deszkák recsegtek-ropogtak a felszerelés súlya alatt, és csak Sinan kegyelmének köszönhető, hogy nem lett a távolról érdeklődő hajléktalanok havi röhejének tárgya. Belesve a deszkák között az üresen ásító beltérben lámpások égtek hosszú asztalok mellett, ahol emberek szorgoskodtak a hitvány orea csomagolásával és válogatásával. Továbbra sem volt ötlete Jeremiah-nak hogy honnét szedhette Vincent Harrow az oreáját, de nyilván nem a munkásai idézték meg az asztalok fölött a semmiből, szóval ez már csak a gyártás utolsó lépcsője lehetett. A meglepően jól öltözött idős Harrow álló fiatal nő vagy a segítője volt, vagy potenciális ügyfél, ezt nem tudta felmérni. Bár igen csak kilógott kinézetre, szóval az utóbbi felé hajlott. Az ügy végére ebből az ablakból Jeremiah nem járhatott, ezt jól tudta – valahogy be kellett jutnia. A legkézenfekvőbb megoldásnak az mutatkozott, hogy behazudja magát a vezetőhöz. Megkerülte tehát az épületet, és megközelítette a bejáratnál időző munkásokat – akik rendkívül gyanakodva méregették. Végül egy – talán a legizmosabb vagy legmélyebb hangú – lépett elé, és erőltetett fellengzéssel nézett végig rajta.
- Ejha, elég csicsás szar van rajtad ahhoz, hogy csak így kóborolj este erre felé. Eltévedtél?
- Vincent Harrow-hoz jöttem. A megbízóim azt mondták, hogy Jacob Cromwell nem hozta a várt reményeket, és hogy jöjjek én tárgyalni. Áru ügyben. – A végét jól megnyomta, mire a nagydarab felröhögött, őt pedig követte a többi is. Úgy tűnt, hogy ez megtörte a jeget, mert közelebb is merészkedtek hozzá.
- Ja, hogy vásárló vagy! Hát kezdhetted volna ezzel is. Csak itt a vásárlók szoktak belépőt is fizetni a tisztességes alkalmazottaknak. Máskülönben nehezen hisszük el, hogy tényleg komolyan gondolod a dolgot. – Jeremiah a maszkja alatt felhúzta a szemöldökét. Ezzel kezdte. Aztán gyorsan átpörgette a fejében, a lehetőségeit. Jó ajánlatot kellett tennie. Annak idején apja bányájában a munkásokat jól tartották, és egy ezüst hat rezet kerestek naponta. Az ő fizetése tisztként ennek legalább tízszerese volt, most meg az akadémia veszélyességi pótlékkal dupla annyit adott neki. Nem gondolta, hogy nagy erőfeszítésbe kerülne lefizetni őket, még akkor se, ha hatan voltak. Mélyen a kabátzsebébe nyúlt, és kivett egy jó marék érmét. Leszámolt harminc ezüstöt belőle. Gyakorlatilag ez kevesebb volt mint az aznapi bére.
- Ma egy jobb sör is belefér az uraknak, ha igazságosan megosztoznak ezen. – Szórta a nagydarab kezébe az érméket, amin az elvigyorott és megveregette Jeremiah vállát – hogy azonnal vissza is rántsa a kezét, amint megérezte a szervók fémvázát alatta.
- Egyből tudtam én, hogy jó ember vagy te. Menj be, el az asztalokig. Harrow ott lesz. Sok sikert a vénemberhez!
Szerette volna minimalizálni a változó tényezőket ahhoz képest, amit látott az ablakban, így sietősen lépte át a szebb napokat is látott ajtót. Ahogy pedig megindult befelé még hallotta, hogy az úriembereknek az ajtóban nem sikerült igazságosan megosztozni a pénzen.


Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Kedd Dec. 06, 2022 2:50 pm




All That Glitters



Gwen, Adam, Jeremiah, Nova, Rydel és Tybalt


-----------------:O:-----------------




Nem, nyilván ő sem hinné el, ha valaki erről mesélne neki, így elhatározza, hogy addig ő sem beszél erről senkinek, amíg a végére nem jár az ügynek. Azt már látja, hogy a szokásosnál is óvatosabban kell majd nekifognia a vizsgálódásnak, hiszen az is nyilvánvaló számára hogy ezek a kövek olyan veszélyeket hordoznak magukban, amelyet nem tapasztalt még. Hiába hunynak ki a kövek és hiába tűnik úgy minden, mint ha semmi sem történt volna a szobában néhány perccel ezelőtt, Nizz-t azért van, ami emlékeztesse arra, hogy helyesek voltak az első gondolatai és az érzései a holmival kapcsolatban.

- Mit mondok az üvegesnek, mi történt az ablakkal? – morfondírozik hangosan, miközben nézegeti a tökéletes kör alakú nyílást az egyik üveglap közepén, miután már rácsukta a doboz fedelét veszélyes szerzeményeire és még be is zárta a fénylő „kavicsokat”, nehogy egyet is elhagyjon közülük. – Mégsem mondhatom, hogy valaki be akart jutni a lakásba itt, a második emeleten…

Aztán gondol egyet és a szekrényhez siet, a fiókból elővesz egy hegyesebb kést és elkezdi kibontani az ablaküveget a helyén tartó, mostanra már szinte megkövült gittet. Arra gondol, a két tenyérnyi üveglapot is elviszi magával, hátha talál rajta majd valami nyomot. Aztán, miután kiemelte a „bizonyítékot”, két nagyobb könyv közé teszi és egy kendőbe csavarja, hogy elvihesse magával esti titkos útjára. Összesepri a törmeléket, de gondol egyet és a szilánkokból is tesz el egy keveset.

De mert a dolog nem hagyja nyugodni, a szobában álló asztalának titkos rekeszéből előveszi a jegyzeteit és lapozgatni kezdni a gyöngybetűkkel teleírt oldalakat, hátha talál utalást valami hasonló tapasztalatokra. Annyira belemerül az olvasásba, hogy csak akkor eszmél fel, amikor az írás egyre kevésbé lesz olvasható és csak ekkor ébred rá, hogy lassan besötétedik. Már nem gyújt lámpát, a jegyzeteit összegyűjti és visszateszi a rejtekhelyére, hogy aztán a fiolákkal, az üveglappal és a titokzatos dobozzal együtt útra keljen.

Míg a Céh épületébe ér, egyfolytában azt figyeli, vajon nem lát-e furcsa alakokat maga körül. Folyton azt nézi lopva, vajon nem követi-e valaki, de minden normálisnak és megszokottnak tűnik, így amikor végre a sötétedés ellenére is zsúfolt utcán végre eléri a bejáratot, némileg megkönnyebbül.

- Á, Nizase – szólítja meg hirtelen egy ismerős hang és a lány úgy érzi, cserben hagyta a szerencséje, hiszen az egyik mestert ismeri fel az öblös és most éppen vidámnak tűnő orgánum gazdájaként. – Látom, már megint plusz feladatokat kapott – mutat rá jókedvűen a kendőbe kötött könyvcsomagra, s a lány ráébred, hogy amit kezdetben rossz ómennek ítélt, talán még a javát is szolgálhatja, hiszen a férfi most is kissé kárörvendő. – És látom, hogy már megint nem végzett időben. Mindig mondom Delictato-nak, hogy a gyakornokokat sokkal szigorúbban kellene fognia… És persze nem kellene fiatal fruskákra pazarolnia az idejét és a Céh pénzét persze.

- Ó, jó esetét, Voluptarius mester – áll meg és biccent tiszteletteljesen a lány, miközben azért Vahe poklába kívánja a negédesen mosolygó, visszataszító alakot. – Delictato mester valóban kedves és elnéző és éppen ezért nem is maradhatok bent túl sokáig, mert az éjjeli felvigyázók hazaparancsolnak, ha nem figyelem az órát. Most is csak néhány könyvet hoztam be, ha már a könyvtár felé jártam. ~ Az Anya bocsássa meg a hazugságomat! ~ Más mesterek nyilván azonnal kérnék is a jegyzeteket, de…

- Csak csinálja meg neki holnapra, Nizase! Ma úgysem láttam egész nap, hát biztosan nem volt sok dolga… És ne aggódjon az őrök miatt, majd én szólok, hogy sürgős feladata van és… Nos, hogy egész éjjel bent marad… És ha már ott lesz… A fiatalurak ma nagyon elfoglaltak voltak és hagytak némi rendetlenséget a laboratóriumban is… Megtenné, hogy besegít egy kicsit nekik, ha már kollégák és a maga ujjacskái sokkal ügyesebbek… - a mosolya álnok és zavarba ejtő, ahogy mindig. - Szólok, hogy kapott engedélyt és persze, hogy írják fel pontosan, hogy mikor indult haza…

- Hát persze, Voluptarius mester, szívesen… - kezdené a lány titkolva ellenszenvét és persze azt is, hogy pontosan mit is gondol a megtermett alakról és a Céh rosszul felhasznált költségeiről, de a köpcös, jól öltözött úr már nem is figyel rá, hanem fürgén visszakacsázik a ház lakatokkal és rácsokkal őrzött bejáratához és az odasiető őrnek magyaráz valamit. Aztán csak int Nizzi felé és már siet is el, hogy a fekete egyenruhába öltözött kapus tárja ki az ajtót Nizase előtt, sürgető szavai pedig talán a terv sikerének előfutárai lehetnek.

- Jöjjön, no, mit ácsorog odakinn? A mester azt mondta, sok dolga lesz és marad egész éjjel, hát kísérjem el a nagyterembe most rögtön. Mintha olyan sok időm lenne nekem arra, hogy a gyakornokokat kísérgessem – dohog tovább a mogorva és láthatóan kelletlen alak. – Odaadom a kulcsot, aztán visszaadja, ha hajnalban hazamegy… Úgysem tud máshogyan kimenni, csak ha kiengedem…




Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Szer. Dec. 07, 2022 10:53 am




All that Glitters







   - Nos, a kérdésből felteszem egy hozzáértővel van dolgunk, igaz-e? – kérdezte, miközben félrebillentette a fejét. Az arckifejezéséből ítélve nem örült annak, hogy nem elégedtem meg az olcsó hamisítványoknak és erre finoman utaltam is. - Akkor viszont jön a következő kérdés, hogy mi a jobb minőség, kisasszony. - Vincent belemarkolt egy adag kristályba és elkezdte vizsgálni őket, mintha csak ellenőrizte volna, hogy ő nem vett volna észre rajtuk valamit, amit én igen, vagy minden „tökéletes” volt, csak én értettem jobban hozzá, mint várta volna.
   - De, természetesen minden pusztán idő kérdése, és némi fizetségé. Ha kegyed alkimista, akkor talán mutathatok valami érdekeset, amitől az egész Akadémiának kihullanának a fogaskerekei. Ha mérnök, akkor már ezek a felettébb egyszerűre sikeredett, silány áru is meglehetősen nagy áttörést jelent. De nem erre kíváncsi, nem igaz? Mondja csak, Gwenolyn Edevane kisasszony, mit szeretne pontosan?
   Oreát, hogy olyan ékszereim legyenek, amilyet csak szeretnék. Gyűrűk, különböző formájú oreával, nyaklánc a legnagyobb medállal… Khm… Nem szabad kapzsinak lennem, egyszerre csak egyet, így is valószínű nagyon sokba fog kerülni egy kis darab is.
   - Tiszta oreát. Jómagam ékszerész lennék, aki oreából készítene ékszereket. Ugyan szeretném azt mondani, hogy mindkettő orea, ezért teljesen mindegy, hogy melyiket használom, mégis, a valódi kristály máshogy veri vissza a fényt, máshogy csillog. Persze nem hozzáértő szemnek lényegtelen, hogy hogyan fénylik az ékszerükben a kő, de nem csak eladásra szánom az ékszereimet és számomra fontos lenne, hogy az eredeti kő tulajdonságaival bírjon.
   Viszont, ahogy kimondtam ezeket realizáltam, hogy minden igyekezetem ellenére lehet, hogy már korábban se jó szavakat használtam, s ezzel sem biztos, hogy nyélbe ütöm az üzletet.
Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Pént. Dec. 16, 2022 4:43 pm




All That Glitters



Orea minden szinten


-----------------:O:-----------------




Az igazgató nem volt túl nehéz, de féltem, hogy a végére cipelnem kell, ha azt veszem alapul, milyen gyorsan teperte le még azt a bivaly erős Pete-t is ez az orea kór. Annyira el voltam foglalva azzal, hogy mielőbb elérjük a célunkat, hogy egészen addig, míg meg nem láttam belépbe az ajtón Howe dokit térdig érő kopott zokniban, egy szál alsóban, fehér köpenyben valami büdös bőrrel a fején - igazából csak az alkata és a megszokott slendrián öltözete után tudtam, hogy ő az, - tudatosult bennem, hogy akár én is elkaphatom ezt a nyavaját......
- Tartson ki Igazgató úr, már itt is a segítség. - remélve, hogy tényleg így is lesz.
Nova leröppent az asztalról, hogy le tudjam tenni valahová a már alig magánál lévő férfit.
- Hogy van? Doki, meg tudja menteni? Nekünk is jó lenne valami karantén gúnya, de a manóba, zsákba dugjam magam? Vagy már olyan mindegy, eláshatnak minket a lidércek? –aggodalmaskodott a pixi, valószínűleg valami hasonló gondolatmenet után, mint ami bennem is felmerült.
- Nyiss egy ablakot, Nova fiam. - legyintett meglepő nyugalommal Howe doki, aztán lesöpörte az asztaláról ami még rajta volt és előrébb tolta. - Te meg fektesd ide, Adam.
- Máris! – hallottam a hátam mögött barátom hangját.
A cirkusz jótevője gyakorlott mozdulatokkal nyirbálta le Fischer igazgató remekbe szabott ingjét, de ahogy feltárult a mellkasa, Howe csak kérdően megvakarta a fejét.
- Hinnye. Na ilyet még nem rostáltam, az biztos.
Éreztem a szesz markáns szagát, de hát ez nem volt meglepő a doktornál és gondolom Nova torkán sem kellett letuszkolni. Mondjuk most én is legurítottam volna egy fél üveggel, mert végig szaladt rajtam a félelem. De erre most nem volt idő. Én egyelőre jól voltam, a főnökünk viszont ezt nem mondhatta el magáról, ahogy az asztalon elterülve Howe gyors vagdalkozása után felszínre került a Pete karmainak nyoma, de sajnos ennél rosszabb dolgok is voltak ott: a sebek széle ugyanis kezdett zöldülni és aranyló fénypászmák szaladgáltak benne.
- Megmenteni? Tudja Vahe, édes fiam. De megpróbálom. – meredt egy pillanatra a sebre a doktor. - Valamelyiktek adja ide azt a kést a fiókból, meg egy fogót.
- És ha már megmenti - ügyeltem, hogy "már" legyen és nem "ha", - akkor azt sem ártana kideríteni, hogy csak sérüléssel terjed vagy máshogy is, mert ha az utóbbi, nagy szarban vagyunk. - nyomtam a kezébe a kért dolgokat, arra gondolva, hogy mennyien voltak a Cirkuszban és hány felé szaladtak, magunkról már nem is beszélve.
- Adam, lehet meg kellene látogatnunk néhány alkimistát, mit szólsz? Miután helyrekalapálták a dirit – tette hozzá a maga ötletét Nova.
- Hát, csak nyugodtan derítsd, fiacskám. - felelte a doki, már nem is nagyon figyelve ránk, mert szinte azonnal, ahogy a kezébe nyomtam a kért eszközöket nekiesett az Igazgató megmentésének - ami jó húsz percnyi vagdosást jelentett. Howe minden darab zöld szövetet felcsípett és levágta, ami biztosan elképesztő fájdalmas lett volna, ha Fischer ébren van, de szerencséjére addigra már eszméletlen volt.
A doki közben folyton morgott valamit az orra alatt, de még én sem értettem meg belőle semmit, pedig éles a hallásom alapból is, bár valószínűleg csak általános zsörtölődés lehetett, amit magának címzett. Húsz perc után a vágás átment varrogatásba, ami megint jó tizenöt percet vett igénybe. A végén viszont ott feküdt egy összevarrt, véres és szakadt ruhájú, öntudatlan, de legalább lélegző cirkuszigazgató.
Én közben arra azon jártattam az agyam, hogy a lidércek remélhetőleg senkit nem öltek meg a társulatból, ám annak nagy valószínűsége lehetett, hogy Pete már nem nagyon menthető, ha az igazgató ilyen állapotba került ennyire kis idő után, ezért csak bólogattam Howe "engedélyére".
Közben Nova-t is figyeltem, nehogy beleszédüljön valami élesbe vagy hegyesbe, mert elég zöldnek nézett ki. Én már kezdtem megedződni, elég véres dolgokat éltem meg az utóbbi időkben, ezért megnyugtattam, amikor kérdezte én jól vagyok-e.
- Oké Nova, először ellenőrizzük mi a helyzet a Társulatnál, aztán mehetünk az alkimistákhoz, de én nem ismerek egyet sem és te? - rogytam le egy székre, amikor a diri már látszólag összeöltve feküdt aléltan, de élve.
- Először oda, áll-e még a cirkusz egyáltalán. Néhányat igen, van egy egész okos figura, Grant papa, olyan doki korú lehet, őt még nem akasztottam ki – avatott be Nova és valahogy nem lepődtem meg.
- Mi a fene lehetett ez Doki? - kérdeztem, mert egyre inkább úgy látszott, hogy Howe sokkal okosabb, mint amit eddig elárult nekünk.
- Rendbe fog jönni? Mert ha tud neki adni valami immunerősítőt, csak nyugodtan. Tudja, hogy Fischer azért ki tudja fizetni később – teszi hozzá gyorsan apró társam is.
- Hát megmondom őszintén, fogalmam sincs. - vakargatta meg a fejét Howe. - De nem most hal meg, az is valami. Grant egy jó kezdet, fog az esze, csak szereti a tündérport. Meg morog, de ha nem akarna segíteni, mondjátok meg neki, hogy még meg vannak a levelek Lady Learmontnak. Az majd motiválja. - az öreg doki megint nevetgélt egyet, aztán felhajtott még egy konyakot. - Csak siessetek.
Na ez nem jó hír! Mármint, hogy Howe nem tudja mi ez, de ha Nova tud valakit, aki jártasabb az alkímiában, akkor talán előrébb leszünk, bár Nova és az ismerősei........ Példának okáért itt vagyok én és barátok vagyunk.....
- Jó, hogy megmarad Mr. Fisher! Ő csak segíteni akart. - néztem a sérült férfira. – Szerintem Pete.......gondolom ő már talán nem is él. – A pixi is rázta a fejét, ő sem bízott benne.
Az meglepett, vagy már nem is tudtam mit gondoljak arról, hogy Howe ismerte az alkimistát és még valami titkot is ismert róla, feltételeztem.....valami pikánsat a névből ítélve. Nova horkantása is jelezte, hogy egyformán gondolkodtunk.
- Mindent megteszünk, csak tartsa életben. - álltam fel és intettem Nova-nak, hogy röppenjen a vállamra. - Készen állsz?
- Port még adok is neki, ha beszél, de ez remek tipp, köszönöm! Megint csak nőtt a szememben Howe és egy pixi szemében az ilyesmi... – füttyentett egyet elismerően, aztán máris a vállamon termett. - Készen! - rikkantotta. - Mehetünk!
Ahhoz képest, hogy már elég késő volt, az utcákon nagy volt a nyüzsgés, nagyobb, mint szokott és elég sok volt a pusmogás is. Nem volt nehéz kitalálni, hogy a Cirkuszról susmogtak, de igazából senki nem tudott semmit. Elég vad dolgokat is lehetett hallani, hogy ………valami szörny elszabadult, meg ilyesmi. Viszont a Cirkusz felé közeledve, elég kihaltnak tűnt minden.
- Ez nem túl jó, de nem gyanús neked, hogy sehol nincsenek a lidércek? - suttogtam apró társamnak, ahogy óvatosabbra fogtam a lépteimet.
- Furcsa - értett egyet velem feszült hangon, szóval neki is feltűnt.
- Ott maradtok, ahol vagytok, ti mocskos... Hé. Adam? Hol a tökömben voltatok? – dörrent ránk egy mély hang egy puskacső mögül. Frank, a cirkusz állatidomárja meredt ránk. Hördülve hagyta el a levegő a szám.
- Ha nem akarsz egy öklöt a képedbe Frank, akkor máskor ne hozd rám a frászt! - tartottam vissza magam, hogy ne ugorjak a torkának, ami kész csoda volt, amilyen idegállapotban voltam, de azért nem kis megkönnyebbülés is fogott el.
Nova érthetetlen szavakat köpködött a fülem mellett……..
- A többiek? Jól vannak? Mi Mr. Fishert vittük a Dokihoz, jól vagyunk.
- Nem jártak erre járőrök? Lidércek? Senki nem köves? Senki köves nem harapott a farkatokba? - kérdezte a barátom is most már érthetően.
Frank az Igazgató nevét meghallva látványosan felsóhajtott.
- Óh, de meg tudnálak csókolni most. Már nem tényleg. De egy órája őt kajtatjuk. Képzelheted, milyen megkönnyebbülés, hogy legalább ő jól van. Itt... - Frank elhúzta a száját - Négyen meghaltak. Pete, a Kicsi, Marcus, az a vézna rakodófiú, tudjátok, meg Kent. A többiek jól vannak. A lidércek már a keleti sátornál legyeskednek, és nem igazán akarnak senkit elengedni, amíg válaszokat nem kapnak. Szóval ha tudtok valamit, oda menjetek. Ha fel akartok szívódni, akkor viszont gyorsan.
Az első szavaknál kicsit hátrább léptem, nehogy valóra váltsa a szavait, mert ugyan szívesen vittem táncba bármelyik és bármilyen ronda nemes asszonyt, de azért voltak határaim......
- Nincs épp jól, de reméljük túléli, Howe ritkán veszít pacienst, tudod. - sóhajtottam végül és rosszkedvűen hallgattam a veszteségeinket.
Szerencsétlen Marcus, szinte még gyerek volt....
- Ők is.....ők is megkövesedtek, mint Pete? - kérdeztem, bár végül is mindegy volt, a halál az halál. - Tudod, ha csak kicsit is megsérült valaki olyantól, azon kiütközik a kór. - hívtam fel rá a figyelmét, mert lehet, hogy nem tudták.
A lidércek nem tudtak ezen segíteni, sőt nem is akartak volna, legfeljebb azt megakadályozni, hogy a Sötét negyedből kijusson ez a valami, akár úgy is, hogy kinyiffantanak bárkit, aki gyanús lesz.
- Inkább elkerülnénk őket igaz Nova? - köszöntem meg aztán egy bólintással az infót. - Talán megtudhatunk valamit, ami segíthet, így ha nincs szükség ránk most, el is húzunk.
- A Kicsi? Ne... – kapaszkodik belém Nova elcsukló hangon. - Azért figyeljétek a többieket és ha valaki tünetet produkál, küldjétek Howehoz. – erősíti meg a tanácsomat, majd a fülembe súgta. - Húzzunk Granthez – aztán hangosan elköszönt Frank-től, ahogy én is.
Akkor irány az a szoknyavadász Mr. Grant.



Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Szomb. Dec. 17, 2022 4:40 pm




All that glitters



Első nagykaland

-----------------:O:-----------------



Gyakran elgondolkodom, hogy adok divattippeket az öregnek. Itt ez a zokni dolog például… De mindig úgy jön ki a miniatűr szárnycsapás, hogy tízezer fontosabb dolgom akad, mint a zoknija. Howe kb. az egyetlen ebben a negyedben, akinek a kajájából nem kóstolnék, vetek rá egy érdektelen pillantást, amikoris érkezik a kérdés:
- Tudtam én, hogy nem szabad az én koromban már nyugalomra számítani. Kérsz egy korty konyakot, porondmesterem, vagy anélkül is sikerül érthetőbben elmondanod, mi a szösz van?
Erős a kísértés, hogy felhajtsak még egy "pohárral", de csak szteppelek pár kört az asztalon, nagy levegővételekkel.
- Valami járvány szerintem, az lesz! Egyszer csak beesett egy bige előadás közben és orea-rohama volt. Tudja doki, kezdett kövesedni a keze, aztán bele is halt, mint amikor megeszik, csak gyorsabban. Márhogy gondolom én... hogy az orea evők nem halnak meg annyira gyorsan. Ki is tört a pánik rendesen. Először azt gondoltam felzabálta a követ, ezek bevesznek a szájukba boldog, boldogtalant... De aztán Pete is elkapta, nekünk esett, most meg az igazgatónkon látunk tüneteket. Szóval tudja mit? Amíg Adammel ideérnek, öntsön nekem mégis egy kiskanálnyit az izgalmakra. Rendesen be vagyok tojva... -- vallom be és kicsit lenyugszom közben, már nem táncolok, elterülök az asztalon, mint akinek vége van. Zavarom vagy nem, pixi tárgyát hányok rá, egyszerűen szükségem van egy kis konyakra!
- Na, tudom én mi kell az ilyen helyzetekre. Bízzál az orvosban, fiam.
Hozza is a kanalat, ezt az orvosságot bármikor, gyakran mást is. Az embergyóyszerekben néha csodák rejlenek, amik egy magamfajtát fél napokra kiütnek.
- De ha orea van a dologban, miért ide jöttél? Miért nem az alkimistákhoz? Vagy ott már ismerik a csinos fizimiskád, mi?
Feltűnik a csinos szócska, de csak egy pillanatra húzom ki magam, miközben azt lesem, ahogyan turkál.
- Ezt se hittem volna, hogy még használom...  Ha ez valami miazma, jobb, ha odafigyelek.
Éppen kiröhögném, de közben belép Adam és nekem a sokk éppen felforgatja szellemes agyszelvényeim.
-  Tartson ki Igazgató úr, már itt is a segítség
Adam hangján hallom, hogy akármilyen kemény fickó is, legalább annyira aggódik, mint én. Közben azért az izgalmakra megiszok egy egész kanállal, ki is nyalom teljesen és a dokit sem hagyom válasz nélkül, még ha adott is egy jó tippet. Ami természetesen már sokkal hamarabb eszembe jutott - mindenkinek ezt fogom mondani.
- Nem volt idő, másrészt nem hiszem, hogy az, inkább műorea betegség, ami terjed. Persze ha elkonyakozgathatnék az alkimistákkal én aztán szívesen, nem vagyok rosszban minddel, de félek, hogy a diri is beletörik ebbe a dologba, szó szerint.
Közben próbálok nem röhögni, amikor felveszi a pestis maszkot, de ahogy visszatartom rámjön a csuklás, meg ugye Adamék is érkeznek. A csuklás megintcsak azt bizonyítja, nem jó elnyomni semmit. Amint megérkezik légtornász barátom gyorsan felröppenek, hogy le tudja tenni az asztalra drága jó főnökünk.
- Hogy van? Doki, meg tudja menteni? Nekünk is jó lenne valami karantén gúnya, de a manóba, zsákba dugjam magam? Vagy már olyan mindegy, eláshatnak minket a lidércek?
Mi van ha kis gyémántkarkötő leszek? Nagyon utálnám, hogy nem saját magamnak!
Howe bezzeg nem esik kétségbe, csak legyint, mintha légy lennék.
- Nyiss egy ablakot, Nova fiam.  Hinnye. Na ilyet még nem rostáltam, az biztos.
Mondja, amikor meglátja konkrétan a sebet.
- És ha már megmenti akkor azt sem ártana kideríteni, hogy csak sérüléssel terjed vagy máshogy is, mert ha az utóbbi, nagy szarban vagyunk.
Teszi hozzá Adam is, mire nagyot nyelek ott az ablaknál vacakolva, az az igazság nekem egy ilyen egyszerű dolog is erőművészet. De minden huszoncentimmel nekifeszülök a fogantyúnak. Elnyomom a nyögéseim - mert nekem bármit csinálnom kell, ami nem illúzió, vagy szereplés. Aztán amint kitárom, gyorsan visszaszállok, nehogy még eszébe jusson valami. Ronda egy seb virít szerencsétlen dirin, ha nem csillogna - és mint minden fényes, gondolkodtatna el, lehet rosszul lennék. Akkor bizony a tenyerembe hánynék, de csak csuklom, ilyenkor kicsit megrezzenek a levegőben. Az én hozzáértő szemeim azt mondják már kristályosodik, de Howe majd megszakérti, műti. Örülök, hogy Adam adogatja az eszközöket, mert én komolyan kifáradtam már az ablaknyitogatásban, pedig mintha még csak most kezdődnének az igazán rémes részek.
[color=DarkSalmon- Adam, lehet meg kellene látogatnunk néhány alkimistát, mit szólsz? Miután helyrekalapálták a dirit
[/color]Magyarázom, miközben kezdődik a horror azon a kopott asztalon, ahol ki tudja mennyi mindent vágtak már fel.
Howe csak annyit mond Adamnak:
- Hát, csak nyugodtan derítsd, fiacskám.
Ezzel el is vagyunk intézve. Amíg nem haldoklunk max inni kapunk tőle, azt is csak én, mert nekem elég egy orvosságos kanállal, Adam meg meginná a felét. Jó szar dolog lehet nagynak lenni! Én olyan sóher lennék, hogy fáj belegondolni. Durva, amit a doki művel vele, vagdossa, meg minden, jobb nem annyira nézni és Fischernek, hogy aléltan “tűri”
Olyan sokáig tart, hogy kishíján malmozni kezdek fejben. Adam jobban bírja az ilyesmit, simán lehetne a doki asszisztense, majd mondom neki, szerintem klasszabb jószándékból darabolni. Nekem is válaszol azért, miközben leül egy székre. De a nagyok akkor is sokkal nehezebben fáradnak el, mint mi!
- Oké Nova, először ellenőrizzük mi a helyzet a Társulatnál, aztán mehetünk az alkimistákhoz, de én nem ismerek egyet sem és te?
Gondoltam, hogy vissza akar menni. Én is imádom a családom, mindenkihez érzékeny emlékek fűznek, de főleg apushoz, szóval ha ő meghal, oda az egész és akkor elvből mindenkit leszarok. Azaz igazság félek visszamenni.
- Mi a fene lehetett ez Doki?
Teszi még hozzá Adam, miközben én azon agyalok mennyire penge az öreg! Én Estrance helyében adnék neki valami díjat. Elpepecsel, nem mondom, addig fel is ülök egy polcra valami díszei közé. Csak akkor szállok közelebb, amikor már varrja, és ahogy Adam mustrál engem, úgy én is őt, megkérdezem jól van-e, nem sérült meg véletlenül, dumálok is neki, úgy teszek, mintha minden vágyam lenne visszamenni.
- Először oda, áll-e még a cirkusz egyáltalán. Néhányat igen, van egy egész okos figura, Grant papa, olyan doki korú lehet, őt még nem akasztottam ki - vallom be hetyke fintorral, aztán figyelem is az öreget. Még azért megkérdezem, mert a diri elég eszméletlen.  -Rendbe fog jönni? Mert ha tud neki adni valami immunerősítőt, csak nyugodtan. Tudja, hogy Fischer azért ki tudja fizetni később - teszem hozzá, nehogy ezen múljon, öntsön bele Howe apait, anyait.
Howe végre olyasmit mond, amire megkönnyebbülten tudok sóhajtani. Számomra ez az est lényege. Meg hogy én ne kristályosodjak ki! Mondjuk ez utóbbira semmi garancia és a doki sem tud biztatót hozzáfűzni.
- Hát megmondom őszintén, fogalmam sincs. De nem most hal meg, az is valami. Grant egy jó kezdet, fog az esze, csak szereti a tündérport. Meg morog, de ha nem akarna segíteni, mondjátok meg neki, hogy még meg vannak a levelek Lady Learmontnak. Az majd motiválja. Csak siessetek.
- Jó, hogy megmarad Mr. Fisher! Ő csak segíteni akart - mondja Adam, még bólintok is rá, túl jó ember ez a mi főnökünk. - Szerinte Pete.......gondolom ő már talán nem is él. Mindent megteszünk, csak tartsa életben. Készen állsz? - fordul Adam hozzám, itt az ideje indulni.

Közben azért kénytelen vagyok felhorkantani  Howe információira, félig nevetve, akármilyen szörnyű is a helyzet, a doki és a humora…
-  Port még adok is neki, ha beszél, de ez remek tipp, köszönöm! Megintcsak nőtt a nálam a presztízse Howe és egy pixi szemében az ilyesmi... - füttyentek, hosszasan és boldogan, hogy legalább a mi szeretett dirink megúszta. Megrázom a fejem Adam felé, én is kétlem, hogy Pete túlélte, de ahogy kérte, tulajdonképpen indulhatunk.
- Készen! - kurjantok  végül és elfoglalom helyem Adam vállán. - Mehetünk! - biztatom, de azért be vagyok tojva megtaláljuk-e még a cirkuszunk. Nem lesz rossz ötlet azért megnézni mi a helyzet vele… Az biztos, hogy szednünk kell a lábunk, illetve Adamnak az övét, én meg majd hajtom.

Hallunk az úton ezt-azt, de nem nagyon figyelek, semmi olyan nem jut el hozzánk, ami kicsit is többletinfó lenne.
- Ez nem túl jó, de nem gyanús neked, hogy sehol nincsenek a lidércek? - kérdezi közben Adam és éppen válaszolnék, amikor az már viszont elég új, hogy le akarnak minket puffantani! A saját kollégáink! Adam remekül összefoglal tulajdonképpen mindent.
- Ha nem akarsz egy öklöt a képedbe Frank, akkor máskor ne hozd rám a frászt! A többiek? Jól vannak?  Mi Mr. Fishert vittük a Dokihoz, jól vagyunk.
Adamnak tulajdonképpen csak annyit érkezek mondani:
- Furcsa - miközben összeszűkített szemekkel kutatok a sápadt halálosztók után, őket - úgy gondolom - könnyű kiszúrni. Egyelőre nem látok egyet se. Aztán történik ez az incidens és én felkiáltok, amikor rám fogják azt a puskát, engem ellőne egészen a peremig. Szerencsére Adam letorkolja Franket, én csak csúnya szavakat mormolok, visszafelé, hogy ne csapjanak le közben a légtornász válláról.
- avruk  dáyna - és hasonlók. - -Nem jártak erre járőrök? Lidércek? Senki nem köves? Senki köves nem harapott a farkatokba? - kérdezem kicsit szemtelenebbül, mert még mindig hevesen dobog a szívem, hogy rám fogták azt a vackot!
Ez a hülye barom, mármint Frank Adamot fenyegeti ilyesmivel…
- Óh, de meg tudnálak csókolni most. Már nem tényleg. De egy órája őt kajtatjuk. Képzelheted, milyen megkönnyebbülés, hogy legalább ő jól van. Itt...
Ekkor még azon agyalok, hogy rúgnám szájba, vagy mit dugnék bele, amikor
- Négyen meghaltak. Pete, a Kicsi, Marcus, az a vézna rakodófiú, tudjátok, meg Kent. A többiek jól vannak. A lidércek már a keleti sátornál legyeskednek, és nem igazán akarnak senkit elengedni, amíg válaszokat nem kapnak. Szóval ha tudtok valamit, oda menjetek. Ha fel akartok szívódni, akkor viszont gyorsan.
Adam tud megszólalni előbb:
- Nincs épp jól, de reméljük túléli, Howe ritkán veszít pacienst, tudod. Ők is.....ők is megkövesedtek, mint Pete? Tudod, ha csak kicsit is megsérült valaki olyantól, azon kiütközik a kór. Inkább elkerülnénk őket igaz Nova? Talán megtudhatunk valamit, ami segíthet, így ha nincs szükség ránk most, el is húzunk.
Elmegy a kedvem minden viccelődéstől.
- A Kicsi? Ne... - megszédülök Adam vállán,  belekapaszkodom. Kevés volt ez a mai alkohol adag. A kicsit nagyon kedveltem, törpe volt, de hatalmas közös tulajdonságunk, hogy mindketten alulról néztünk fel a többiekre. Más nem nagyon volt, mert raccsolva halt meg. Pedig írtam neki mondókát. Retkes retek rettegett rengetegbe reppent. Ki fogja most gyakorolni ezt velem?
- Azért figyeljétek a többieket és ha valaki tünetet produkál, küldjétek Howehoz. - Sóhajtok fel, el fog átkozni a doki. Viszont a lidérceket mindenképpen el akarom kerülni, maradéktalanul egyetértek Adammel.
- Húzzunk Granthez - súgom csak neki, aztán elköszönök a többiektől is.
- Közép -Estrance, már megint, de hátha az alkimisták többet tudnak a dologról.
Próbálok arra figyelni, amit éppen csinálunk, így talán nem fogom megsiratni a Kicsit. Francba, még a végén Adam beköpne Fischernek, hogy rendes vagyok, vagy megjegyezné mennyi érzés szorult ebbe a 21 centibe! Belehalnék!


Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Kedd Dec. 20, 2022 11:05 pm




All That Glitters



Gwen, Adam, Jeremiah, Nova, Rydel és Tybalt


-----------------:O:-----------------




Sosem volt egyedül abban a hatalmas helyiségben, ami a Céh szíve és lelke volt mindenki szerint, ezért Nizz néhány pillanatig megilletődöttem csak áll az ajtóban és próbálja eldönteni, mit is fog tenni. Látja a felhalmozott csészéket és lombikokat, amelyek arra várnak, hogy elmossa, elpakolja őket, de azt gondolja, hagyja a valódi feladatát későbbre és először azzal foglalkozik, amiért ténylegesen idejött. Előveszi a dobozt és miközben elhalad az egyik rendkívül értékes orea-ötvöző mellett, arra gondol, hogy a „mélyebb” vizsgálatok előtt először inkább óvatosan közelít a „szerzeménye” felé. Mert jól emlékszik arra, hogy mi is történt a lakásában.

Éppen ezért azt a darabot, amely a furcsa, veszélyes érzéseket keltette benne, biztosan nem fogja használni, és a többi kővel is talán jobb lenne egyenként foglalkozni. A legkevésbé "veszélyesnek" az tűnik, amelyik "csak" forgott és vizet idézett elő a semmiből. Talán legyen az az első vizsgálandó darab, határozza végül el. És mivel hozott magával az összegyűjtött folyadékból is – és azért nevezi így, mert bár olyannak tűnik, akár a közönséges víz, de ebben nem lehet biztos -, így talán azzal kezdi, azt helyezi a prizmák alá, hogy segítségükkel egyre mélyebbre és mélyebbre hatoljon az anyag szerkezetébe. Az első néhány perc teljesen és tökéletesen „normális” eredményt mutat számára. Kutató pillantása azt mutatja, a víz látszólag teljesen átlagos, és a „gyengébb” prizmák sem mutattak túl sokat, ami izgalomra adhatott volna okot. De ahogy az egyre élesebb lencsék kerülnek a keretbe, egyszer mintha valami... Nizase azt gondolja, csak a szeme fáradt már el, amikor úgy látja, mintha valami megmozdult volna a vízben. Buborékokat lát. Először csak egyet, így azt gondolja, talán csak a káprázat játszott vele. Ám aztán újabb és újabb jelenik meg, így már nem tehet úgy, mintha nem látott volna semmit. Ahogy egyre nagyobb nagyítókat használtál, az elillanó buborékok kezdenek alakot ölteni, könnycsepphez hasonlító, fakó aranyszínű, mikroszkopikus kristályokká állnak össze, amik fel-le úszkáltak a vízben, és ezek a szemcsék néha irányt váltottak.

Megdöbbenve egyenesedik fel, összeráncolja a homlokát, miközben töpreng, hogy aztán ismét a csiszolt kristályok fölé hajoljon és azt próbálja megfigyelni, vajon a mozgás összefügghet-e a folyadék áramlásával, a megvilágításra használt fénnyel, vagy mágnessel közben eszébe jut az is, hogy az azonos kristályból származó részek elválasztásuk után mindaddig, amíg nem ötvözik őket más anyagokkal, képesek újra egységet alkotni, így azt a kristálydarabot, amely ezt a hatást váltotta ki, óvatosan, anélkül, hogy puszta kézzel érintené, megpróbálja a vizsgált folyadék felé közelíteni. De hiába az óvatosság, az oreának ellenálló kesztyű és fogó, látszólag az "anyakristály" semmilyen hatással nem volt a kis darabokra, látszólag ugyanúgy mozogtak, amint eddig. Vagy mégsem? Mert ahogy Nizzi tovább figyeli az „úszkáló” kristályokat, az egyik hirtelen egy furcsa fordulattal, mint ha egyenesen felé fordult volna.

~ Ez biztosan csak véletlen lehet!~

A gondolat teljesen logikus, és mert a lány alapos, ellenőrizni akarja a megfigyelését. Ezért úgy gondolja, ha néhány pillanatra magára hagyja a folyadékot, és néhány lépésre eltávolodik tőle, majd minden ugyanolyan lesz. És aztán minden még különösebb lesz, mert mire újból belepillant, már nem egyetlen furán viselkedő kristálycsepp miatt kell aggódnia. Nem, mert a lencse üvege addigra megtelt a kristálycseppekkel, amelyek szemkápráztató kavalkáddal kápráztatják a szemét. Próbálja kivenni, megfigyelni a minta részleteit, és ahogy az egyik részletet igyekszik megvizsgálni kellő alapossággal, megint valami váratlan történik. A minta ugyanis megmozdul, átrendeződik, és a lány úgy érzi mintha az a VALAMI, amit eddig ő figyelt meg, „viszonozná” a pillantását. Mint ha őt is megfigyelné.

A lány hirtelen kapja el a tekintetét és áll ismét távolabb néhány lépésnyire. A furcsa érzés, amikor egy "kristály" bámul az emberre, felettébb ijesztő. Igen, látott már más érdekes és izgalmas dolgot az oreával kapcsolatban, ez azonban most mégis meglepi. Meglepi és megrémíti. Hiszen ahogy tovább figyeli – immár szabad szemmel – a kristályokat, azok a lencse üvegéről „átvándorolnak” a csiszolt üveg keretére is, így már amiatt aggódhat, hogy a növekedés üteme vajon nem gyorsul-e fel, s nem szabadítja-e a Céh féltett laboratóriumára „szerzeményét”. S ha eszébe is jutna az, hogy vajon mindennek az lehetett-e a kiváltója, hogy „kapcsolatba került” azzal a furcsa, negyedik kristállyal, most inkább azzal törődik, hogy megfékezze az elsőt.

Nem, a folyadékot nem öntheti ki, hiszen ezzel – a csatornába kerülve – csak még nagyobb teret adna neki a növekedéshez és nem törölheti le a lencsét sem, mert ezzel nyilvánvalóan nem állíthatja meg, csak új felületeken tapadhatnának meg a fénylő cseppek. A szobában, otthon, nála a sötétség megszüntette a kristályok hatását, így remélhetően most is megállíthatja a növekedést, így azt gondolja, ez lehet a megoldás. De ahogy elzár minden fényforrást, rádöbben, hogy lehet, hogy ostobaság volt, amit tett. Az, hiszen immár semmit sem lát és csak reménykedhet abban, hogy a terve bevált. Még szerencse, hogy a hengeres, bélelt fadobozt a keze ügyébe tette még korábban, így tapogatva óvatosan helyezi a lencsére, és a mellette álló hengerre, amelyben a „víz” volt, amit korábban gyűjtött. Miközben arra koncentrál, hogy semmit se borítson fel és persze, hogy semmi se maradjon a dobozon kívül, ami újból veszélyt jelenthet mindenre és talán mindenkire is az épületben, észre sem veszi, hogy – ha utóbb gondolkozik majd rajta azt tartja a legvalószínűbbnek majd, hogy - a bélelt fémdoboz széle, vagy egy jegyzetelésre használt papírlap felsértette a kezét. De mert ahogy alaposabban megnézi, sem vért nem lát, sem más gyanús dolgot nem lát a kezén, így próbál nyugodt maradni, még akkor is, amikor a dobozt és a tartalmát – immár világosságot gyújtva – elhelyezi Delictato széfjében.

Csak aztán pillant az órára, amely a falon függve mutatja az idő múlását és rádöbben, hogy igyekeznie kellene, ha végezni akar mindennel hajnalig. Gyorsan beköti a sebesülést, és persze a biztonság kedvéért ügyel arra is, hogy a kezét nem mossa le vízzel. De még él benne a gyanú, hogy az a negyedik kristály a felelős a dolgokért, így célszerűen azt is elzárja a biztonságos szekrénybe az előzőhöz hasonló „tartályban”, így marad kettő, az, amelyik az üveget törte össze és az, amelyik a jegesedést okozta.

Döntenie kellene, hogy melyikkel folytassa a vizsgálatot. Az elsővel kapcsolatban szintén vannak egyéb bizonyítékok, mert ott vannak az összegyűjtött üvegszilánkok, amelyek a saját szobájának ablaküvegéből származnak, így őket szemléli meg először. Ahogy óvatosan egyenként a prizmák alá helyezi őket, azok sem tűnnek különlegesnek, bár elsőre a víz sem volt az. Felkészül arra, hogy ezeken is hasonló kristálycseppeket fog látni, de ezek, nem mozogtak, nem nőttek és nem is csillogtak furcsán. Nizz pedig úgy véli, ez több dolgot is jelenthet.  Jelentheti pl. azt, hogy a kristály nem tud megtapadni az üveg felületén, nem képes kapcsolódni hozzá. Kiveszi Gladstone professzor dobozából azt a kristályt, amelyik az üvegszilánkokat "produkálta" és egy aprócska fényforrással világítja meg, miután egy üveg hengerrel lefedte. Éppen csak egy gyetyalángnyi fény, nem túl nagy és erős, hogy a kristály „reakciója” ne legyen túl heves. Abban a pillanatban, amikor a fény eléri a kristálydarabot, újra felizzik, s a lány szinte látni véli a körülötte életre kelő gömböt, amely éppen csak érinti az üveghengert, de ahol érinti, ott üvegszilánkok hullanak ki belőle, pontosan úgy, mint ahogy órákkal korábban, az ablaküvegből.

És a néhány, lehulló szilánk ugyanolyan félelmet kelt Nizzi-ben, mint amilyet a gyorsan gyarapodó kristálycseppek tették. Főként azért, mert a lány enged a félelménél is nagyobb kíváncsiságának, s az „idegen” kődarab hatását kipróbálja egy fém búrán, egy papírdobozon, egy fatálon, amelyből kiönti a benne heverő fémeszközöket is. És a kristály „áldozatául” esik egy ott hagyott felöltő is, de Nizase most nem azon gondolkozik, hogy hogyan magyarázza majd el gazdájának a hatalmas lyukat, amely most  a fénylő „kavics” ereje nyomán tátong a szöveten.
És félelmének okát ő maga is könnyen megmagyarázhatja. Mert azt érzi, megfigyelésének tárgya csak egyetlen dologra való.

Pusztítani.




Jeremiah Cooper

Jeremiah Cooper
Ember


Előtörténet :
Job Interview

Posztok :
64

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Szer. Dec. 21, 2022 12:15 am




All That Glitters


Küldetés

-----------------:O:-----------------


Úgy tűnt, hogy a biztonság kedvéért előre futott egy fogdmeg az ajtóból, és jelentette az érkezését Harrow-nak. Szerette volna hallani, hogy érkezése előtt pontosan miről beszélgetett a nővel, de ládákba dobált hitvány orea csörgése elnyomta a hangját. Határozott léptekkel szelte át a többnyire üres termet. Észlelte, amikor Harrow felé fordult, és a rá történő utalást is tisztán hallotta már.
- Nocsak. És mi ügyben?
Jeremiah széttárta a karjait, és megállt a nő mellett. Ahogy így fél szemmel megnézte, biztos, hogy tündér volt.
- Abban az ügyben, amiben mindenki jár manapság: Orea ügyben. Mi másért jönne bárki is ide az akadémiától? Úgy hallottam itt lehet olyat kapni. - Jeremiah hangja tárgyilagos volt, sőt jókedvűnek tűnt. Az is volt, egyelőre nagyon fölényben érezte magát, és ez talán kellett is a hiteles vevő megjátszásához. Harrow kicsit összehúzta a szemét, majd óvatosan nekidőlt az oreával telepakolt asztalnak. Nem tudta nem észre venni a veterán, hogy ennyire érdeklődve figyeli őt a tünde nő. Mindig össze volt zavarodva, ha a korukat kellett meghatározni, de úgy érezte, mintha nagyon fiatal lenne még.
- Az akadémiának meg vannak a forrásai. - felelte Vincent nekidőlve az oreával telepakolt asztal szélének, a tenyerével támaszkodva. - Olyanok, amik nekünk, átlag halandóknak nem adatott. Miért akarná mástól szerezni?
A kérdés jogos volt. Jeremiahnak ötlete sem volt, hogy miért pont hozzá jönne az akadémia, úgyhogy igyekezett elterelni a témát valamivel, ami legalább félig igaz volt.
- Ilyen különleges oreát ritkán kapunk. Főleg nem tizenkét rúdnyit. Mondanom se kell, hogy a kutatók érdeklődését felkeltette a dolog.
- Óh, ebben igaza van. Ez egy különleges orea, még ha nem is fénylik úgy, mint az eredeti. - Szinte látványosan győzött Harrow-on a büszkesége a dicséretre. Innét már könnyű dolga volt Jeremiah-nak, tudta, hogy hogyan fogja meg. - Talán ön, mister... A nevét még nem is mondta, de eltekintek az udvariatlanságtól. Talán ön meggyőzhetné Edevane kisasszonyt, hogy nem a csillogás az egyetlen érték.
Valóban, nem mutatkozott be, de csak mert nem akadt rá lehetőség még. Viszont nem is volt ez hátrány számára, szóval eldöntötte, hogy nem is fog. Edevane… Soha nem hallotta ezt a nevet, és nem tudta, hogy miért érdekelne bárkit az orea csillogása a minőségellenőrzésen kívül. Talán nemes? Gyűjtő? Kutató?
- Mindenkinek más számít értékesnek és számomra fontos, hogy hogyan fénylenek a kristályok. De ha tényleg képesek lesznek valódi oreát is is alkotni, akkor biztos lehet benne, hogy lesz egy visszatérő és hűséges vevője. Hacsak a fennakadás természete ne lenne olyan, amit ne tudnának megoldani. De biztos vagyok benne, hogy semmi olyan, ami miatt aggódnom kéne. – Szólalt meg először úgy, hogy hallotta is Jeremiah, a vártnál összeszedettebben és élesebben. Tehát valaki, akinek olcsó és jó orea kellett. És még megtudott valamit ez bizonyos „fennakadásról” is.
- Hát, úgy tűnik a kisasszony számára a csillogás a fontos. Az Akadémia számára a mennyiség és a fenntarthatóság. Ebben pedig egyelőre úgy tűnik, hogy önök nagyon is jól állnak. – Igyekezett Jeremiah minél inkább az öregember büszkeségére játszani. - De ha tudna mesélni erről az elakadásról, akkor úgy tűnik maga is megfűzheti őt. Engem és a megbízóimat meg megnyugtathat, hogy lesz több orea. Vagy úgy egyáltalán mit tudhatunk a gyártási folyamatról? Én nem vagyok tudós, csak egy asszisztens. Sőt, gyanítom, hogy a megbízóim között sincsenek olyanok, akik tudnák reprodukálni az ön eredményeit. Máskülönben már megtették volna.
- A probléma, igen. Ahogy említettem, Edevane kisasszony, nem vagyunk olyan messze attól, hogy bármilyen oreát előállítsunk. Olyat is, ami fennségesebb látvány a nyers kristálynál, vagy épp ugyanolyan, ellenben önmagában is sokkal... hasznosabb. Viszont a... vállalkozás egyik kulcsszereplője eltűnt. Illetve talán pontosabb az az állítás, hogy elrabolták. Nélküle pedig megállt mindenféle fejlesztés. De nem kell aggódnia, idő kérdése, és megtaláljuk. Bár hogy mennyi idő, az a valódi kérdés. – Felelt Vincent Harrow inkább a tündérnek, sem mint Jeremiahnak. A kertelés bizonyára csapda volt, mégpedig arra, hogy valaki helyette találja meg az eltűnt illetőt. Edevane kisasszony pedig kellően bizakodó – vagy túl fiatal – volt hozzá, hogy azonnal ráharapjon.
- Tudok bármiben segíteni a megtalálásában?
Jeremiah várt egy kicsit mielőtt megszólalt volna, de megelőzte Harrow-ot. Szeretett volna egy kis nyomást is helyezni az öregre, hátha elmond valamit, amit nem kellene. Így ismét egy féligazságot húzott elő.
- Be kell, hogy valljam önnek, Mr. Harrow, hogy legalább gyanúperként felmerült, hogy ez az orea nem természetes úton került önhöz. Vagyis, nyilván nem a hagyományos módon, de hogy idegenkezűség van a dologban. Hogy lopta. Vagy hogy lopott oreát ad tovább. A tudományos megoldások kisebb morális problémát jelentenek, de a lopott áru komoly etikai kérdés egy olyan szervezetnek, mint az Akadémia. Meg tudna győzni minket arról, hogy ennek a gyanúja nem áll fenn?
- Ismer olyan forrást, ahonnan ilyen mennyiségű oreát lehet lopni? De nyilván garancia nincs, ezt az oreát nem billogozta senki, így nem is lehet tudni, honnan származik. De elárulom magának a folyamatot, aztán vagy elhiszi, vagy nem. Az oreát vettem, legalább is azt a keveset, amelyből az egész elindul. És ezután megtaláltam a módját, hogyan lehet sokszorosítani, később azt is, hogy a folyamat közben hogyan változtatható a kristály. Illetve, csak hogy ne magamnak tartsam meg a teljes dicsőséget, ez egy közös munka volt. A munkatársam, az elrabolt Scarlet Flip egy kulcspontja a fejlesztéseknek. A kisasszony kérdésére is felelve... Nem akarnám ilyen veszélybe keverni önöket. De ha esetleg kérdezősködne, kutakodna, és végül megtalálná, hogy aztán a megszerzett információt megossza velem, nem állítanám meg. Talán meg is ajándékoznám az első adag tiszta oreából.
Jeremiah számára kezdett a dolog nagyon furcsa lenni. Oreát növeszteni? Már ismert valamit a Peremről, ami nőtt, és feltehetően tele volt oreával, és hiányzott is belőle valamennyi. Rossz érzés fogta el, de igyekezett nem mutatni az érzelmeit. Ebben a gázálarc sokat segített. Mennyi esélye volt a dolognak? Nem sok őszintén… De ha mégis… Jobb volt a Peremen tartani, ami onnét jött. Persze, az is lehet, hogy túlreagált mindent, de a megérzései többnyire eddig nem hagyták cserben.
- Csábító az ajánlata, Mr. Harrow, ezt meg kell hagynom Önnek. Közös érdekünk lenne, ha meglenne a munkatársa, úgyhogy körbe is kérdezek, de figyelemmel is fogom kísérni a körülöttem zajló eseményeket, hátha hallok valamit felőle. – Határozottan úgy érezte, hogy olyan civileknek (már ha az volt egyáltalán), mint Edevane kisasszony jobb lett volna kimaradni az ügyből, de ehhez már késő volt. A tündér nyakig benne volt. Harrow az akadémia levedlett őrültje volt, szóval az ő felelőssége lenne kordában tartani. Tudta, hogy a kisasszony mellé kell majd szegődnie, nehogy túl nagy akadályba ütközzön – bár a harci képességeivel nem volt tisztában. Még az is lehet, hogy jobb volt nála. Alig láthatóan sóhajtott egyet, majd végül ő is bólintott.
- Beszállok én is a keresésbe. Végül is az akadémia érdeke is, hogy jó beszállítóink legyenek. Csatlakozok a kisasszonyhoz. Az ajándék miatt részünkre ne aggódjon, sőt, ha kell, egy ajánlólevelet is adok önnek a kutatók közé. Csodálom is, hogy nincs az Akadémia tagjai között. Nem gondolkodott még rajta? – a végét csak úgy puszta érdekességből tette oda, kíváncsi volt Harrow verziójára is. Az öreg szinte nosztalgikusan mosolyodott el.
- Ha tudná hányszor. Minden esetre hálás vagyok a segítségükért. Gyanítom Edevane kisasszonynak viszonylag könnyen válaszolgatnának, tekintve, hogy... nos, északi. Az itteni semmirekellők szeretnek fecsegni, mikor azt hiszik, ők fogják kihasználni a partnerüket. Amennyit én kiderítettem, hogy egy John Clay nevű kurafival látták utoljára Miss Flip-et.
- Amíg csak szóban próbálnak meg kihasználni, addig nem aggódok különösebben. Ellenkező esetben... – A Edevane kisasszony sandítva nézett végig Jeremiah-on. Ő ezt látta, de úgy döntött, hogy nem reagálja le nagyon. Úgy tűnt, szokása lehet az emberek hosszas nézegetése. - remélem tud segíteni. Van esetleg még további információja az alakról, akivel a társát látták, vagy Ön is csak egy névről tud? – Az utóbbi kérdést ugyan Harrownak intézte, de Jeremiah még fontosnak érezte, hogy megerősítse a saját harci kapacitásait.
[color=#546C2D]- Az "asszisztensi" rangom inkább csak egyfajta kényelmi szempont. – Felelt enyhe derűvel. Technikailag csak papíron volt az, egyébként gyakorlatilag zsoldosként működött. Még akkor is, ha élő dologra igen ritkán kellett fegyvert fognia. - A nevén felül mit kell tudnunk Flip kisasszonyról? Kinézet, szokások, bármi segíthet. – Egészítette ki Harrow számára a szempontlistát. Az öreg készségesen válaszolt mindkettejüknek.
- Csak amennyit sikerült kiderítenem. A nevét tudom, egyébként olyan, mint a többi negyedlakó. Az utolsó rézérméért is ugrik, hogy a Szerencsevadászban elkölthesse. Scarlet pedig... Zseniális, és mint ilyen, felettébb különc. Tud hisztériás is lenni, de egyébként egy jól nevelt fiatal nő. Sötétvörös haja van, arról nevezte el az anyja, a saját elmondása szerint. És ebben a negyedben nőtt fel, ami azért kissé rajta hagyta a nyomát. – Ezek legalább már szempontok voltak, ha más nem is. Volt egy helyük, a „Szerencsevadász”. Volt két nevük, és legalább egy kinézet. Talán ez alapján még sikerrel is járhattak. Úgy tűnik Edevane kisasszony is így gondolta.
- Ennyi információval már el tudunk indulni és remélhetőleg rá is bukkanunk valamilyen nyomra. Nekem nincs több kérdésem, s ha Önnek sincs, akkor nem is raboljuk tovább az idejét, Mr. Harrow. – Az utolsó részt Jeremiahnak intézte, mire ő csak megrázta a fejét. Kérése nem volt.
- Igen, így van. Gondolom itt megtaláljuk, ha szükségünk van önre.
- Minden bizonnyal. Még egyszer köszönöm, Edevane kisasszony, Mister Akadémia. Várni fogom a jó híreket... és hogy én is jó hírekkel szolgálhassak.
„Mister Akadémia”. Soha nem gondolta, hogy valaki úgy fogja elnevezni, mint valami férfi sztriptíztáncost, de egyelőre csak jól szórakozott magában a néven. A barakkban biztos halálra röhögték volna ezen magukat az ex-katonatársai. Talán meghív majd valakit egy sörre, és elmeséli neki az esetet. Most azonban sokkal fontosabb meghívása és elmesélése is akadt: Fel kellett világosítania Edevane kisasszonyt Harrow valódi kilétéről és terveikről. Mert hogy nem szokványos nyomozásba vágtak, erre mérget mert volna venni.



Gwendolyn Edevane

Gwendolyn Edevane
Tündér


Posztok :
36

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Csüt. Dec. 29, 2022 3:25 pm




All that Glitters







   Kérdésemre Mr. Harrow felvonta szemöldökét, mire elkezdtem kételkedni abban, hogy jó ötlet volt-e egyáltalán megfogalmaznom.
   - Tiszta oreát felettébb könnyű szerezni, de önnek nem tiszta orea kell, nem igaz? Hanem megfizethető. Minden esetre egészen biztos vagyok benne, hogy némi fejlesztéssel képesek lehetünk elérni a valódi, természetes oreát is, csak volt némi ... fennakadás.
   Száját nyitotta volna, hogy folytassa, de odakiáltott neki valaki, mire odafordult. - Vincent! Jött még egy. Azt mondja, az akadémiától.
Szemöldökét most egyértelműen ráncolta, mintha nem bízott volna túlzottan az újonnan érkezőben. Nem hibáztatom érte, egy tetőtől talpig beöltözött katona sok helyre illet, de az Akadémiára pont nem annyira. Az külön nem segített abba, hogy megnyerje Mr. Harrowt, hogy az arca teljesen el volt takarva. - Nocsak. És mi ügyben? – kérdezte tőle, hangjából pedig sütött a gyanú.
   - Abban az ügyben, amiben mindenki jár manapság: Orea ügyben. Mi másért jönne bárki is ide az akadémiától? Úgy hallottam itt lehet olyat kapni – válaszolta meglepően barátságos hangnemet megütve. Legalább a hangja kevésbé fenyegető, mint a kinézete.
   - Az akadémiának meg vannak a forrásai. – támaszkodott rá az egyik asztalra Mr. Harrow, még mindig nem túl meggyőzötten. - Olyanok, amik nekünk, átlag halandóknak nem adatott. Miért akarná mástól szerezni?
   - Ilyen különleges oreát ritkán kapunk. Főleg nem tizenkét rúdnyit. Mondanom se kell, hogy a kutatók érdeklődését felkeltette a dolog.
   - Óh, ebben igaza van. Ez egy különleges orea – felelte, s gyanakvását büszkeség váltotta fel. – még ha nem is fénylik úgy, mint az eredeti - fordult felém. Hát persze, hogy nem fénylik úgy, mert ez nem az igazi. - Talán ön, mister... A nevét még nem is mondta, de eltekintek az udvariatlanságtól. Talán ön meggyőzhetné Edevane kisasszonyt, hogy nem a csillogás az egyetlen érték.
   Próbáltam sértettségemet lenyelni, és higgadtan hozzáállni a dologhoz. – Mindenkinek más számít értékesnek és számomra fontos, hogy hogyan fénylenek a kristályok. De ha tényleg képesek lesznek valódi oreát is alkotni, akkor biztos lehet benne, hogy lesz egy visszatérő és hűséges vevője. – Hízelgéssel sok mindenkit meg lehet nyerni és az előbb Mr. Harrow megmutatta, hogy mennyire büszke a termékére, úgyhogy csak reménykedtem, ezzel biztosítani tudok egy leendő orea-beszállítót. Már amennyiben valaha képesek lesznek tiszta kristályokat gyártani. Ezt a gondolatomat óvatosan meg is fogalmaztam. - Hacsak a fennakadás természete ne lenne olyan, amit ne tudnának megoldani. De biztos vagyok benne, hogy semmi olyan, ami miatt aggódnom kéne.
   - Hát, úgy tűnik a kisasszony számára a csillogás a fontos. Az Akadémia számára a mennyiség és a fenntarthatóság. Ebben pedig egyelőre úgy tűnik, hogy önök nagyon is jól állnak. De ha tudna mesélni erről az elakadásról, akkor úgy tűnik maga is megfűzheti őt. Engem és a megbízóimat meg megnyugtathat, hogy lesz több orea. Vagy úgy egyáltalán mit tudhatunk a gyártási folyamatról? Én nem vagyok tudós, csak egy asszisztens. Sőt, gyanítom, hogy a megbízóim között sincsenek olyanok, akik tudnák reprodukálni az ön eredményeit. Máskülönben már megtették volna.
   - A probléma, igen - tért rá az öreg az általam megfogalmazott kérdéshez. - Ahogy említettem, Edevane kisasszony, nem vagyunk olyan messze attól, hogy bármilyen oreát előállítsunk. Olyat is, ami fennségesebb látvány a nyers kristálynál, vagy épp ugyanolyan, ellenben önmagában is sokkal... hasznosabb. Viszont a... vállalkozás egyik kulcsszereplője eltűnt. Illetve talán pontosabb az az állítás, hogy elrabolták. Nélküle pedig megállt mindenféle fejlesztés. De nem kell aggódnia, idő kérdése, és megtaláljuk. Bár hogy mennyi idő, az a valódi kérdés.
   Eltűnt az egyik munkatárs, aki kulcsszereplő az „orea” gyártásában. Általában eltűnt tárgyak és személyek megtalálásáért jó jutalmakat szoktak kínálni, márpedig ha bármilyen formában tudnék segíteni ezen személy megtalálásában, nem kizárt, hogy kapok némi kristályt cserébe. Ugyan nem vagyok valami nagy harcos, de ha csak faggatni kell másokat, akkor abban elég meggyőző tudok lenni. - Tudok bármiben segíteni a megtalálásában? – kérdeztem reménykedve.
   De mielőtt válaszolhatott volna, az akadémiáról érkezett személy szólalt meg. - Be kell, hogy valljam önnek, Mr. Harrow, hogy legalább gyanúperként felmerült, hogy ez az orea nem természetes úton került önhöz. Vagyis, nyilván nem a hagyományos módon, de hogy idegenkezűség van a dologban. Hogy lopta. Vagy hogy lopott oreát ad tovább. A tudományos megoldások kisebb morális problémát jelentenek, de a lopott áru komoly etikai kérdés egy olyan szervezetnek, mint az Akadémia. Meg tudna győzni minket arról, hogy ennek a gyanúja nem áll fenn?
   A gyanúsított magabiztosan nézett szembe a sértéssel. - Ismer olyan forrást, ahonnan ilyen mennyiségű oreát lehet lopni? De nyilván garancia nincs, ezt az oreát nem billogozta senki, így nem is lehet tudni, honnan származik. De elárulom magának a folyamatot, aztán vagy elhiszi, vagy nem. Az oreát vettem, legalább is azt a keveset, amelyből az egész elindul. És ezután megtaláltam a módját, hogyan lehet sokszorosítani, később azt is, hogy a folyamat közben hogyan változtatható a kristály. Illetve, csak hogy ne magamnak tartsam meg a teljes dicsőséget, ez egy közös munka volt. A munkatársam, az elrabolt Scarlet Flip egy kulcspontja a fejlesztéseknek. A kisasszony kérdésére is felelve... – fordult itt felém. - Nem akarnám ilyen veszélybe keverni önöket. De ha esetleg kérdezősködne, kutakodna, és végül megtalálná, hogy aztán a megszerzett információt megossza velem, nem állítanám meg. Talán meg is ajándékoznám az első adag tiszta oreából.
   - Csábító az ajánlata, Mr. Harrow, ezt meg kell hagynom Önnek - mosolyodtam el halványan, miközben próbáltam nem túl egyértelműen örülni annak, hogy célomhoz egy lépéssel közelebb kerültem. - Közös érdekünk lenne, ha meglenne a munkatársa, úgyhogy körbe is kérdezek, de figyelemmel is fogom kísérni a körülöttem zajló eseményeket, hátha hallok valamit felőle.
   - Beszállok én is a keresésbe – szólalt meg… John. Nem tudom, hogy ténylegesen hogy hívják, de addig is John-nak fogom becézni, mert könnyebb nevekben gondolkodni, mint pozíciókban. – Végül is az akadémia érdeke is, hogy jó beszállítóink legyenek. Csatlakozok a kisasszonyhoz. Az ajándék miatt részünkre ne aggódjon, sőt, ha kell, egy ajánlólevelet is adok önnek a kutatók közé. Csodálom is, hogy nincs az Akadémia tagjai között. Nem gondolkodott még rajta?
   Az öreg elmosolyodott. - Ha tudná hányszor. Minden esetre hálás vagyok a segítségükért. Gyanítom Edevane kisasszonynak viszonylag könnyen válaszolgatnának, tekintve, hogy... nos, északi. Az itteni semmirekellők szeretnek fecsegni, mikor azt hiszik, ők fogják kihasználni a partnerüket. Amennyit én kiderítettem, hogy egy John Clay nevű kurafival látták utoljára Miss Flip-et.
   - Amíg csak szóban próbálnak meg kihasználni, addig nem aggódok különösebben. Ellenkező esetben... – néztem Johnra - remélem tud segíteni. Van esetleg még további információja az alakról, akivel a társát látták, vagy Ön is csak egy névről tud? – fordultam újra Mr. Harrow felé.
   - Az "asszisztensi" rangom inkább csak egyfajta kényelmi szempont – válaszolt nekem, majd az öreg felé fordult. - A nevén felül mit kell tudnunk Flip kisasszonyról? Kinézet, szokások, bármi segíthet.
   - Csak amennyit sikerült kiderítenem - felelte kérdéseinkre. – A nevét tudom, egyébként olyan, mint a többi negyedlakó. Az utolsó rézérméért is ugrik, hogy a Szerencsevadászban elkölthesse. Scarlet pedig... zseniális, és mint ilyen, felettébb különc. Tud hisztériás is lenni, de egyébként egy jól nevelt fiatal nő. Sötétvörös haja van, arról nevezte el az anyja, a saját elmondása szerint. És ebben a negyedben nőtt fel, ami azért kissé rajta hagyta a nyomát.
   Az imént hallottakat mind összeírtam egy képzeletbeli listára, s megpróbáltam elképzelni, hogy hogyan is nézhet ki. – Ennyi információval már el tudunk indulni és remélhetőleg rá is bukkanunk valamilyen nyomra. Nekem nincs több kérdésem, s ha Önnek sincs – néztem újonnan szerzett partneremre, Johnra - akkor nem is raboljuk tovább az idejét, Mr. Harrow.
   - Igen, így van. Gondolom itt megtaláljuk, ha szükségünk van önre.
   Mr. Harrow egy bólintással felelt. - Minden bizonnyal. Még egyszer köszönöm, Edevane kisasszony, Mr. Akadémia. Várni fogom a jó híreket... és hogy én is jó hírekkel szolgálhassak.
Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Szer. Jan. 04, 2023 3:25 pm




All That Glitters



Gwen, Adam, Jeremiah, Nova, Rydel és Tybalt


-----------------:O:-----------------




Ez tartja vissza a lányt a további vizsgálódástól. Az, hogy érzi, nem lesz képes gátat szabni a kristályok erejének és semmiképpen sem akarja, hogy balul sikerült kísérlete kiderüljön, vagy ami még rosszabb lehet, károkat okozzon a Céh féltett laboratóriumában. Töpreng hát, hogy mi tévő legyen, s a megoldást néhány szertehagyott papírlap adja számára.

Ezért kutatni kezd.

Először csak a szabadon hagyott iratokat nézi át, de nem talál semmit. Semmi olyat, amely számára hasznos lehet. Aztán következnek a polcok és fiókok, de a rendezett mappákba kötött, vagy éppen csak össze-vissza bedobált jegyzetek többsége csak az éppen folyó munkákról szól, azokról, amelyek többségébe Nizz is beleláthat. Az, hogy mennyit tud róluk, persze függ attól is, hogy ki a kutatás vezetője és attól is, hogy mennyi „alantasabb” feladat került éppen elő a kísérletek során. Hosszú percek telnek a keresgéléssel és még hosszabbak az olvasgatással, de aztán végül már nem marad semmi, amit áttanulmányozhat annak reményében, hogy választ találhat a fejében motoszkáló kérdésekre. Ám nem akar feleletek nélkül maradni, így végül annak a füzetnek a lapjait is átpörgeti, amelyet gyakran látott a legtávolabbi asztalok egyikén, s amelybe minden projekt feljegyzésre kerül, néhány fontosabb utalással, leírással és határidőkkel. A könyvjelzőnél üti fel a vastag füzetet, ott, ahol a legutóbb bejegyzetteket találja, s kezd el visszafelé lapozni.

~Ezt már ismerem… Ez Delictato mesteré… Ennek vége… Ennek is…~

V. Harrow - Vita Oreae…

Sem a név, sem a projekt neve nem tűnik ismerősnek, Nizzinek nem rémlik, hogy hallott volna valaha is róluk. Az is furcsa, hogy még a többi esetben minden adat fellelhető és világos, addig itt csak a cím, és a szerző látszik. Mint ha valaki azt akarná, hogy soha senki ne tudjon már arról, mi is folyt a kutatás során. Lapozgat, próbálja a fény felé tartva láthatóvá tenni az írást, de bárhogyan is igyekszik semmit sem tud kiolvasni az ismeretlennek tűnő kézírásból néhány, értelmezhetetlen betűn kívül. Bosszankodva toppant egyet, s töri a fejét mégis hogyan tudna valahogy a nyomára bukkanni a sejtelmes címnek. Sejtelmes, hiszen a lány nem tudja, vajon mire is gondolhatott V. Harrow azzal, hogy az „élettel” hozta kapcsolatba az új világot mozgató kristályt.

Az nyilvánvaló, hogy a laboratóriumban már nem találhat választ, de…

Az Irattár! A Céh emlékezete!

Persze, járt már ott, hiszen a lezárt kutatások feljegyzéseit is ott tárolták, sőt neki is kellett ott kutakodnia, ha egy régebbi eredmény felkutatása volt szükséges egy-egy mostani megerősítéséhez, de akár „kiváltásához” is. S azt is tudja, ha valaki megpróbálna egy-egy titkolt, vagy felejtésre ítél anyag nyomára bukkanni, akkor azokat az Index-ben kell keresnie.

A kutatás és a tilosban járás izgalmával siet ki a teremből, hogy a lezárt szoba felé vegye az irányt. A portás talán maga sem tudja, mennyire megkönnyítette azzal Nizz dolgát, hogy a kulcsok között szinte azonnal megtalálja az Irattárét. Csak kicsit ügyetlenkedik, amíg a magával vitt lámpást a földre helyezve bogarássza végig a rézkulcsok halmát, hogy bejusson, és csak valamennyivel többet, hogy megtalálja a zárolt szekcióét.

Sosem járt még erre, így először azt kell kitalálnia, hogy hogyan találhatja meg a keresett irattartót, de úgy tűnik, a Céhnél még vannak rajta kívül is olyanok, akik szeretik az átláthatóságot. ~Egyszerű betűrend, az isteneknek legyen hála!~ A H betűnél így szinte gyerekjáték rábukkannia a szerzőre, s vaskos dosszié arra is ráébreszti a lányt, hogy hallott már a tudósról.

Az úr ugyanis egy sikeres és tekintélyes akadémikus volt, zseniális felfedezéseinek nyomait tartalmazták az iratok, ám Nizase nem tudja, vajon mi végre zsúfoltak bele mindent az iratok közé. Hiszen csak a kutatásnak kellene itt lennie… Végül persze azt is megtalálja… A Vita Oreae volt az utolsó. A legutolsó…

Nizz egy asztalt keres és a vaskos mappát kezdi olvasni a petróleumlámpa nem túl erős fényében. Igyekszik minden lapot átfutni, próbál elolvasni mindent, csak hogy korábbi feltételezései közül megerősíthessen, vagy megcáfolhasson akár csak egyet is. Hallotta – sőt most olvashatja is -, hogy Harrow-t menesztették a Céh-től, sőt az Akadémiáról is, ezért próbál arra is utalásokat találni, hogy a kutatásait egyedül végezte-e. Így nem feltétlenül őt kell megkeresnie, hátha akad valaki, aki együtt dolgozott vele, és még a Céh-nél dolgozik. De sajnos semmire sem jut. Úgy tűnik, egy „magányos farkas”-ról van szó. Egy magányos, mégis eléggé merész tudósról. Mert ahogy Nizase egyre jobban beleássa magát az iratokba, úgy válik egyre nyilvánvalóbbá az, hogy a Vita Oreae nem szokványos felfedezést próbált bizonyítani. S ha Nizz számára nem lett volna elég izgalomra okot adó Harrow abbéli feltételezése, hogy az orea a tündérekhez és lidércekhez hasonlóan képes lehet szerves anyag részeként létezni, hát az, hogy az általa is kutatott kristály képes önmagában, bármiféle egyéb szerves anyag nélkül is élő szövetet alkotni, teljesen összezavarja az ifjú tudós gondolatait. ~Élő orea? Miféle szentségtelen gondolat?~  S ha még nem lenne elég ez a mindent felforgató ötlet, a lány látja, hogy a „Gaia” kódnéven emlegetett anyagot az újonnan létrejött Peremvidéken akarták volna felkutatni, ha nem döntenek a kutatás azonnali felfüggesztéséről az Alkímisták, ahogy ez is egyértelművé válik az iratokból.

A kutakodó gyakornok egy kicsit sajnálja is Harrow-t, hiszen rövid pályafutása alatt már látta, nem ez lenne az első eset, hogy egy kutatást a "cél" előtt vesznek el attól, aki eddig jutott velük és a maguk módján, a maguk eszközeivel folytatják tovább mások, akik „megbízhatóbbak”, vagy egyszerűen csak „közelebb vannak a tűzhöz”. Ezért persze nem hiszi el, amit a dokumentum állít, s megpróbál a kódnévre is rákeresni először a zárolt szekcióban, aztán az irattár többi részében is. Először úgy tűnik számára, hogy feleslegesen gyanakodott, a kutatás látszólag elhalt, hiába böngészi az iratokat Már éppen feladná a keresést, amikor az egyik nagyobb nevű alkimista, William Grant professzor irataiban újból felbukkan a Gaia név, s a lány elégedetten dől hátra. Ezek szerint Harrow még sem dolgozott egyedül, és Grant professzor pedig nem volt elég alapos, hogy teljesen eltüntesse a részvételét a kutatásban. Segítségre lenne szüksége, de Nizzi persze tudja, mit kockáztat azzal, hogy megszegte a szabályokat. Mivel Grant címét megleli az iratokban, először arra gondol, felkereshetné és kérdőre vonhatná őt. De rájön, hogy direkt kérdései csak a gyanakvást keltenék fel a tudósban, s talán nem átallná ezt a Céh tudomására is hozni. Mert nem igazán vannak a Céhnél olyanok, akikben teljesen megbízna, így másoknál puhatolózni, mások figyelmét felkelteni valamire, amit eddig titkolni igyekeztek, mindenképpen veszélyes lenne. Delictato talán az egyedüli, akinél kérdezősködni merne, de félve a következményektől, őt nem akarja belekeverni az ügybe. Mert ha rájönnének, hogy idegen oreával kísérletezett, azonnal elbocsátanák. Ha rájönnének, hogy illetéktelenül az Index-ben kutatott, szintén. Ha pedig arra találnának bizonyítékot, hogy titkos összefüggéseket keresett… A lány megborzong, amikor eszébe jutnak a lidércek. Nem ilyen sorsot nem szeretne az idős mesternek.

Éppen ezért dönt úgy, hogy mivel mást már nem talál az irattárban, magához veszi a "bizonyítékokat, minden visszapakol a helyére, eltüntetve ezzel a nyomait és aztán visszaindul a laborba.

Minden csendes és sötét, csak a kezében tartott lámpa ad halvány fényt, éppen ezért tűnik csak érzéki csalódásnak először, amikor úgy látja, a becsillanó holdfényben mintha valami megmozdulna valahol a látótere szélén. Felemeli a lámpát, hogy nagyobb területet világíthasson meg a fénye, s a kérdés, amit feltesz, a lehető legtermészetesebb egy ilyen helyzetben.

- Hahó! Van ott valaki?

~Talán a portás az és most majd híre megy, hogy tilosban járt?~

Mert persze ez a legnagyobb félelme, hiszen idegentől, tolvajtól vagy rablótól a Céh épületében nem kell tartania, ide nem igazán jutna be senki úgy, hogy ne szerezzenek róla tudomást. De mert a kérdésre nem érkezik felelet és a mozdulatlan lány sem hall semmiféle zajt, hát megnyugszik, hogy csak a fáradtság kezdi eluralni az érzékeit. Elhatározza, hogy gyorsan elvégzi a rábízott feladatot, aztán hiába próbált ráijeszteni Voluptarius, bizony egyetlen perccel sem marad tovább.

"- Hahó! Van ott valaki?"

Talán ha nem lenne halk és bizonytalan a hang, kiejtené a kezéből a lámpát, s ha nem azt ismételné, amit néhány pillanattal ezelőtt ő maga szegezett neki a sötét folyosónak, akkor most menekülne félelemtől űzve. Bár az, hogy hogy a suttogás olyan, vagy hasonló érzést kelt, mint otthon, az a furcsa és bizonytalan "szemmel tartalak" pillanat volt, annyira azért elrémiszti, hogy tágra nyílt szemekkel próbáljon átlátni téren és homályon. Csak áll, nem mozdul, a szíve vadul kalapál. Azt várja, valaki majd előugrik az egyik ajtó, vagy sarok mögül, csak hogy riadalmát lássa.

- Ez ostobaság és csak pihennem kellene! Elmosogatok és megyek haza. Vahe vigye Gladstone-t meg azt a fura holmit! – szalad ki a száján hangosan, amikor aztán megint nem történik semmi, s a szíve sem ver úgy, mint ha ki akarna ugrani a mellkasából. S hogy ne is történhessen, hát szinte futva igyekszik a laboratórium felé, s megérkezve kulccsal nyitja és zárja be maga mögött az ajtót, hogy a papírokat a táskájára térve kezdje összeszedni a mosogatnivalót.

De a dolog mégsem hagyja nyugodni.

S miközben egymás után kerülnek ki a kezei közül a tiszta lombikok, kémcsövek, pálcák, fogók és csipeszek, néha körülnéz, mint ha nem lenne biztos abban, hogy a furcsa eseményeknek vége szakadt.

És aztán megint megtörténik.

Éppen egy kisebb üvegkádat sikál patyolattisztára és merítene meg a mosogató holdfényben csillogó vizében, kissé szórakozottan figyelve a szappanbuborékok között saját tükörképét, amikor az arc átalakul, megváltozik, s marcona tekintettel bámul vissza rá, miközben a száj, a sajátja, mozogni kezd.

"- Nem ostobaság. És nem vagy tébolyult, Nizase Nae."

Az üvegből készült edény hatalmas csobbanással hullik a habos vízbe, hogy aztán csörömpölve érje el a mosogató alját.

- Nem, nem, ilyen nem történik senkivel! – hátrál el a lány az érzékeit megcsaló képtől, hogy aztán ijedelmét harag váltsa fel. Mert végre talál más sokkal kevésbé ijesztő magyarázatot annál, hogy valaki beférkőzött az agyába. A labor sötétebb sarkait kutatja, többször körbe fordulva a saját tengelye körül, miközben a szappanhabot igyekszik dühösen lerázni a kezeiről. Azt gondolja, hogy idebent rejtőzött el valaki, aki a bolondját akarja vele járatni, így most persze a feltételezett "elkövetőt" próbálja meg előcsalogatni.

- Melyikőtök próbál meg rám ijeszteni? Ez nagyon-nagyon ostoba és gyerekes vicc! Hagyjátok azonnal abba és gyertek elő!

"- Te hallasz, igaz?" - az idegen hang a fejében hangosabb, mint eddig bármikor. - Mint azok, akikről mások meséltek. A megmenthető lelkek. Csapkodhatsz, tagadhatsz, de hallasz.

- Nem hallok semmit sem! Nincs itt senki, csak én! – hadarja Nizase és a fülére szorítja mindkét kezét, csak hogy ne hallja a hangot, amely a sajátja és mégsem az, s ostoba védekezését csak tetézi azzal, hogy gyerekes módon kezd tiltakozni és fohászkodni védelemért azokhoz, akikben eddig mindig bízott. - Takarodj innen, bárki is vagy! Sinan fényére és Tsvig kegyelmére bízom magam és tudom, hogy az istenek megsegítenek és elűzik az Árnyakat! A lelkem nektek ajánlottam, kérlek, segítsetek! – hadarja rövid, de hatásosnak ítélt könyörgését, amelyről azt képzeli, fegyverként használhatja a láthatatlan kísértő ellen. – Takarodj innen! Nincs szükségem arra, hogy megments, akárki vagy! Bármi is vagy!

Azzal már rohan is, összekapkodja a holmiját, a jegyzeteket, a táskát, nyitja az ajtót szinte önkívületben, többször elvétve a zárat.  Csak fut kifelé, esélyt sem adva, hogy ha bármi van odabent, akkor folytathassa a dolgot. Csak akkor lassítaná meg a lépteit, ha a a főkapu őre, a portás állná útját, hebegve mondaná, hogy végzett a feladataival, s hogy ha az őr kinyitná előtte a kaput, hát vissza sem nézve venné az irányt a közeli lakás felé, el ettől az őrülettől.



Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Szomb. Jan. 07, 2023 5:11 pm




All That Glitters



Orea minden szinten


-----------------:O:-----------------




Igyekszünk nem kitűnni, mert most nem hiányzik, hogy feltartsanak, hiszen lehet, hogy a mostani utunkon múlnak életek, bár, ha Nova ismerőséről van szó, semmiben nem lehetünk biztosak. Ám Howe sem emelt ellene kifogást, talán szerencsénk lesz.
Mr Grant egy kevésbé forgalmas mellékúton lakik Nova szerint, aki a fejem tetején utazva, a hajamat húzgálva igyekszik a megfelelő irányba cibálni.
- Szszssz! Nova! Van két jó fülem, ha azt mondod jobbra, vagy balra menjek, hidd el nem tévesztem el az irányt. - húzom ki a pixi markából a hajam, mielőtt megkopaszt.
- Jól van na. – hallatszik az önérzetes tündér kissé sértődött hangja, de tudom, hogy pár perc múlva ezen érzelmei már a múlté is lesznek, ahogy szinte mindig, mert máris más foglalkoztatja.
Az éjszaka a barátunk, így gond nélkül érünk a tudós lakhelyéhez.. Olyan hangzavar van errefelé, hogy csoda, hogy nem bolondulnak meg tőle.
- Légy óvatos, mert a múltkor kidobáltak innen néhány furán zümmögő micsodát. A harmadikon lakik, felszállok hozzá, oké? Van egy marha nagy lyuk a hátsó ablakán. De lehet, hogy nyitva az ajtó is. Bogaras népség, néha úgy felejtik. Addig próbálkozz. – ütögeti meg a pixi a fejembúbját és már csak szárnyainak szélsebes suhogására reagálhatok.
- Menj csak, megoldom. - indultam a bejárat felé. – Azt sem hallanák itt meg, ha faunként dübörögnék fel a lépcsőn. – morogtam csak úgy magamban még, de már robogok is felfelé, mivel ismerem a kis tündét, mint a rossz pénzt, még a végén nem, hogy információt nem kapunk, hanem csak leginkább valami viszketőport a nyakunkba. Kár volt magában elengedni, de már késő bánat!
Az ajtót elsőre megpróbálom a kilinccsel nyitni, hátha igaza van Nova-nak és az alkimista tényleg feledékeny és nem zárja. Hát most nincs ilyen szerencsém!
- Mit tettél  Lady Learmonttal, te gazember, mi? – hallom máris a pixi hangját az ajtón túlról, amitől felnyögök.
~ Úgy tudtam! ~
Gondolom alaposan meglephette Gran-ot, mert azonnal hallani valami halk puffanást, aztán egy felcsattanó hangot.
- Tsvig fehér csöcseire, mi a büdös...
Az alkimista elharapja a káromkodás végét, mert hallhatóan felismeri a tréfamestert.
- Nova Prismblossom. Ki más. Kergettek, vagy kérni jöttél?
~ Tényleg ismeri a mi kis porondmesterünket! ~ állapítom meg.
- Jó estét! Tulajdonképpen is-is. Most tényleg muszáj volt jönnöm, egész Estrance veszélyben van. Szerintem. Egyébként Howe adta a tippet, hogy forduljak hozzád, magamtól ki nem találtam volna! Van ez a kőbetegség... – hadarja Nova, de én is szeretnék már bejutni, részese lenni a beszélgetésnek, ezért erőteljes dörömböléssel jelzem ezt a szándékom, de óvatosan, mert nem szeretnék szó szerint ajtóstól rontani a lakásba.
Miután beengednek, akkor próbálom kiegészíteni a pixi hadarását, aki egy perc alatt szeretné elmondani az egész történetet.
- Valami orea-vá változtatja az embereket és ami még rosszabb ragályos, mert akit egy ilyen oreakóros megkarmol, vagy valahogy sebet ejt, ott a másik is elkezd kövesedni. Ha kiszabadult pár ilyen a Cirkuszból és a lidércek nem végeztek vele, akkor hamarosan senki nem lesz biztonságban...... Tudja mi ez?
Grant közben leül egy kanapéra és elővesz egy apró fiolát, belőle egy kis csillogó port a tenyerére szór. Miután felszippantja, pislog párat és mintha az agya lassan nekiindulna, a pillantása kiélesedik..
- Kőbetegség? Az orea-zabálók nagyon sok tünetet tudnak produkálni. Azt mondjátok, ez terjed, mint egy betegség?
- Ez nem egészen orea-zabálás. Először én is azt hittem, de amikor elkezdenek kővé válni, kövesedni na, az valami ócska hamisítvány lesz. És terjed, mint egy járvány. A mi drága dirink is halott lenne, ha nincsen Howe. Meg páran a cirkuszból már meghaltak – csuklik meg Nova hangja, amin cseppet sem csodálkozom, sok jó cimborát nem látunk viszont. - Csak idő kérdése, mire elér délről idáig. Most hallassz róla először? Naja, hozhattunk volna mintát neked, de nem mertük nagyon fogdosni.
Tényleg vehetett volna Howe mintát és akkor elhozhattunk volna az alkimistának, de, hogy őszinte legyek ez az egész nagyon gyorsan történt és marha ijesztő volt.
- Biztos, hogy terjed, ahogy Nova mondta az igazgatón is szinte percek alatt terjedt el, ahol Pete megsebezte. Aki elkapja ráadásul úgy kezd viselkedni, mint akinek megzápult az agya. - teszem hozzá.
Általában nem bízom azokban, aki valamilyen stimulánst használnak, de nem nagyon van választásunk és egyelőre Grant elég épelméjűnek tűnik.
- Hallott valaha valami hasonlót? - kérdezem reménykedve.
- Egyszer. - felelte a kérdésemre az alkimista. - Talán egy éve. Együtt dolgoztam egy idiótával, név szerint Vince Harrow-val. Okos, túl okos, ha engem kérdeztek. Ő magyarázott mindig arról, hogy szerinte az orea... hát, él. Legalább is van olyan, amelyik igen. De kitették a szűrét a Céhtől nem sokkal utána.
- Na az bakteriális fertőzés lenne, nem? Ha élne! Piszok kínos szituáció ennek a világnak. De amilyen furák, elnézést különlegesek....vagytok, még az is lehet van ebben valami. Mit csináljunk most? Keressük meg ezt a fickót? Hogyan állítsuk meg? – kezd ismét nagy hadarásba Nova, alig bírom követni.
Grant szeme azonban egy pillanatra erre hatalmasra tágul, és valószínűleg nem csak a tündérportól.
~ No csak! ~
- Hogy mit? Komolyan azt gyanítod, hogy ő... mit? Elszabadított egy járványt? Mi oka lett volna?
Felfigyelek Nova elszólására, de elsősorban most azon agyalok, amit Grant mond, ami a semminél több és legalább valami nyom, hogy valaki tudhat valamit erről a ragályról. De egyben hihetetlen is.
- Élő orea? Ez ..... ha igaz lenne, nem is tudom ....egyenlő lenne egy katasztrófával. Nem mondta ez a Harrow, hogy honnan vette ezt? – közben kérdő pillantást vetek Nova-ra, hogy mi ez a „mi vagyunk a különlegessek"? És ő?
De a kérdései amúgy jók.
- Igen, nem tudja hol lehet a fickó? Jó lenne hamar megtalálni.
- Nézőpont kérdése, fiam.  – ingatja meg a fejét a férfi. - Van, akinek lehetőséget jelent az, ami másnak katasztrófát. Vince viszont fogalmam sincs, hogy hol van. Legutoljára azt hallottam, hogy felszívódott a Sötét Negyedben.
- Én nem! Hmm...... – szólal meg Nova, de hirtelen elhallgat és mire ránézek, hogy mi az, már csak valami gyomorrontásszerű kifejezést kapok el az arcán. - Na ne már, onnan jövünk!  A lakását ismered? Ahol a felszívódás előtt volt, mert gondolom a délvidéket nem vágod annyira. Hátha hagyott valami nyomot. Aztán senkinek se kell tudnia, ha betörök, igaz? Tudod, katasztrófa, meg azok a levelek – sóhajt egyet, mint valami mártír.
Megforgatom a szemem.
- Valamit csak elejtett magának, amikor együtt dolgoztak, nem? - nézek kérdőn a tudósra, hiszen ő legalább ismerte. - Talán folytatta a kutakodását utána is, hogy kicsapták.... - erősködöm, mert ezen érdemes elindulni. - Hová mehetett, említett esetleg neveket? Nem találkozott vele azóta? Lehet, hogy maga is veszélyben van, ha az amit az előbb beszívott orea-t tartalmaz. - bökök a porra. - Nem tudhatja miből van. Segítsen nekünk. - intek a társam felé.
- Ami azt illeti, tudom miből van. - feleli szúrós pillantását rám vetve Grant. - Ti aztán egy idegesítő páros vagytok. Fogalmam sincs, hol van Vince, és ami azt illeti, nem is akarom tudni. De ha már zaklatni akartok valakit, nekem azt mondták a Varjú mindent tud a Sötét Negyedben. Ne kérdezzétek, mi az igazi neve, mert arról tényleg lövésem sincs. De ha Vince tényleg ott bújkál, a helyi nagykutyák biztos tudnak róla.
- Tündérből? – szemtelenkedik Nova, de most egyáltalán nem rovom fel neki, sőt…….
Ha nem kap frászt a fickó a szennyezett orea említésétől, akkor a második tippem nekem is a tündérpor lenne ezért csak undorodva elhúzom a szám. Tudós ide vagy oda egy nyomoronc.
- Azt neked nem is kell tudni! Najó, ha ennyi, akkor azokkal a levelekkel kapcsolatban én igazán semmit sem tudok tenni, megyünk a Varjúhoz vissza – néz rám kis barátom.
Nem haboztam csatlakozni hozzá, hogy szúrjunk a fickóba egyet, bár nem lehetett tudni mennyire mélyre megy.
- Lady Learmont -ra gondolsz Nova? Hát az szar ügy. - bólogatok. - Kösz az infót Mr. .....Grant. - indulok el, mert talán a Varjú tényleg tudhat valamit, bár ő maga is intézkedhetett már, ha tudtára adták ezt az egészet.
Ám a levelek és a Lady nevének említésére az alkimista szája kinyílik, a homlokára pedig ráncok szaladnak a meglepődéstől.
- Ti mégis honnan... - majd egy pár pillanat múlva. - Howe mondta el, igaz? Megmondhatjátok annak a túlértékelt vajákosnak, hogy... Hogy...
Grant látszólag nem tud mondani semmi frappánsat, így csak mérgesen fúj egyet.
- Na jó, figyeljetek. Tudok még valamit, de nem tőlem tudjátok. Én is a Varjútól tudom, szóval ha nekem elvágják a torkom, először rátok küldöm a fél lidérc bagázst. Van valami csaj, akit egyszer láttak Vince társaságában. Scarlet Flip. Vele dolgozott, a kedvenc prostija volt, nem tudom, de körülötte sündörgött. Aztán meglépett a Varjú egyik emberével, valami Clay-el. Ha bármelyiküket megtaláljátok, meg lesz Vince is. És mondjátok meg Howe-nak, hogy égesse el a rohadt leveleket, húsz éve nem vicces már, hogy ezzel szorongat.
Mélyre ment! Visszafojtom a vigyort, ami Grant reakciójára és Nova elismerő pillantására kikívánkozik belőlem. Nem kell, hogy az ürge tudja, hogy csak vaktában vagdalkozunk.
- Persze! Nem ismeri a Varjút, mi? - horkanok fel inkább, ahogy magyarázkodni kezd és hirtelen megjavul a memóriája.
- Megjegyeztük! – bólint apró társam. - Howenak pedig elmondjuk, aztán alkalomadtán összeülünk egy jópofa sör mellett és elolvasgassuk azokat a leveleket, mit szólsz? Na arevoir! - kacsint rá a bosszús alkimistára ezzel elköszönve tőle.
Scarlet Flip és Clay. Ezek legalább már vezethetnek valahová és ezek szerint Varjú is már képben lehet.....
- Ha húsz éve ezzel tudja szorongatni, meg is érdemli. - vonom meg a vállam. - További jó szórakozást, de vigyázzon máskor mit szív az orrába. – veszem kifelé az irányt én is, már ismét Nova-val a vállamon. Egyre rohadtul izgatott pixivel!
Örülök, hogy kimehetünk, mert Nova alig bír magával, hogy nő kerül a képbe.
Komolyan mondom, hogy kezem-lábam össze fogom törni, hogy kerítsek neki egy pixi szajhát - az Istenek segítsenek, hogy létezzen ilyen, - mert ez egyre rosszabb lesz.
- Ó a manóba, most megint vissza, kurvázni. Normális esetben nem lenne ellenemre, csak... Vagy váljunk szét, keressük külön? Mert ha igen, enyém a nő, jól van? – harsogja a fülembe.
- Ha együtt léptek le, valószínű, hogy együtt találjuk meg őket. Jobb, ha mi is együtt maradunk. – próbálom lehiggasztani, mielőtt kárt tesz bennem, de leginkább magában. - Keressük meg Varjút, szereti kézben tartani a dolgokat, biztos tud róluk.


Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Hétf. Jan. 16, 2023 5:06 pm




All that glitters



Első nagykaland

-----------------:O:-----------------



Közép -Estrance, phuj, fertő, érzem a tömény gazdagszagot, de azért csak szaporán ösztökélem Adam barátom, bátran vegyebe be macskaköveit. Próbálok lelkileg is helyrerázódni, a Kicsi halála rendesen megviseli azt a miliméterszívem.
Mr. Grant egy kevésbé forgalmas mellékúton lakik, arrafelé irányítom Adamet, ha kell hát feltelepszem fejére, aztán a haját megfogom, mint egy kantárt és a megfelelő irányba cibálgatom. Egy tudósok által lakott utca sokemeletes házának harmadik szintjén találjuk, mozgalmas, forgalmas, csörömpölős. Itt gyakran lép rá az ember fura dolgokra, ezért pisszegve súgom barátomnak: - Légy óvatos, mert a múltkor kidobáltak innen néhány furán zümmögő micsodát. A harmadikon lakik, felszállok hozzá, oké? Van egy marha nagy lyuk a hátsó ablakán. De lehet, hogy nyitva az ajtó is. Bogaras népség, néha úgy felejtik. Addig próbálkozz - paskolom meg a feje búbját és mint Howenál, előremegyek, az ablakon próbálok bejutni.
- Szszssz! Nova! Van két jó fülem, ha azt mondod jobbra, vagy balra menjek, hidd el nem tévesztem el az irányt.Menj csak, megoldom - toldja hozzá Adam is a magáét.
Szóval elengedem:
- Jól van na.
Egyébként unalmas, teljesen jelentéktelen módon, szipp-szipp vállán ülve irányítgatom az alkimista hajlékhoz. Egyelőre azzal foglalkozom, hogy minél hamarabb szóra bírjuk a nyavalyást, hát magára hagyom az Én Légtornászom, de nagyfiú már, hagyom, hogy megoldja, biztos vagyok benne, hogy már felfelé lépcsőzik majd, mire kinyittatom az ajtót Grant-el. Olyan könnyedén nyomom be ezt a vacak tömítést, hogy szinte felröhögök. Nagyon halkan egyébként megengedem magamnak, most az egyszer úgy viselkedjek, mintha tényleg pixi lennék (halk) és már bent is vagyok. Látom, hogy a vén szivar éppen szundít. Ezek folyton húzzák a lóbőrt, biztos méret dolga! Én élem a teljesen egészségtelen, éjszakai életet. Nade rászállok a pasas mellkasára, egy kicsit mozog, ahogy levegőt vesz. Lábammal óvatosan megrugdosom a spirálos ketyerét, amit látok, fogalmam sincs mi a trágya lehet, de egészen nagy kísértés, hogy ne repüljek vele el. Nade ennyit pixi valómról, mert hangosan szólalok meg, akár a lelkiismerete: Valahogy csak fel kell kelteni!
- Mit tettél  Lady Learmonttal, te gazember, mi?
Erre persze maghoz tér!
- Tsvig fehér csöcseire, mi a büdös...Nova Prismblossom. Ki más. Kergettek, vagy kérni jöttél?
A galád úgy csinál, mintha a szemete lennék és egyetlen, könnyed csuklómozdulattal le akarna seperni innen. De ó, engem már majd' minden formában próbáltak így leseprgetni a legkülönfélébb helyekről. Ezért vannak szárnyaim, ahogy Tsvignek csöcsei, hm...így erre még nem nem gondoltam. Tsvig csöcseire! A spirál után lesek, mert érdekel miféle, de különben koncentrálni is próbálok arra, amit csinálnom kéne.
- Jó estét! Tulajdonképpen is-is. Most tényleg muszáj volt jönnöm, egész Estrance veszélyben van. Szerintem. Egyébként Howe adta a tippet, hogy forduljak hozzád, magamtól ki nem találtam volna! Van ez a kőbetegség... - próbálom hadarva elmesélni Grantnek mi minden történt és közben azért azt is megjegyzem, Adam, a haverom majd jön, úgyhogy ajtót kéne nyitni neki.
Már dörömböl is, vagyis beengedte magát. Nem lepődöm meg! Drogozás előtt legalább ajtót nyit neki az öreg, Adam pedig híven önmagához, megint kiegészít. Najó, igazából sokkal érthetőbben mondja el mi történt, mint én. De én azért hangosabb voltam!
- Valami orea-vá változtatja az embereket és ami még rosszabb ragályos, mert akit egy ilyen oreakóros megkarmol, vagy valahogy sebet ejt, ott a másik is elkezd kövesedni. Ha kiszabadult pár ilyen a Cirkuszból és a lidércek nem végeztek vele, akkor hamarosan senki nem lesz biztonságban...... Tudja mi ez?
- Kőbetegség? Az orea-zabálók nagyon sok tünetet tudnak produkálni. Azt mondjátok, ez terjed, mint egy betegség? - reagál Grant tündérporos pofával. Un-do-rí-tó!
Azért fél pillantást vetek Adamre, hogy én is ezt mondtam, aztán hunyorogva Grantre, mert tényleg tündérpor bűzlik a dologban. Nade!
- Ez nem egészen orea-zabálás. Először én is azt hittem, de amikor elkezdenek kővé válni, kövesedni na, kiderült, hogy az valami ócska hamisítvány. És terjed, mint egy járvány. A mi drága dirink is halott lenne, ha nincsen Howe. Meg páran a cirkuszból már meghaltak - itt kicsit félrecsuklik a hangom. - Csak idő kérdése, mire elér délről idáig. Most hallasz róla először? Naja, hozhattunk volna mintát neked, de nem mertük nagyon fogdosni - vallom be széttárt szárnyakkal.
- Biztos, hogy terjed, ahogy Nova mondta az igazgatón is szinte percek alatt  terjedt el, ahol Pete megsebezte. Aki elkapja ráadásul úgy kezd viselkedni, mint akinek megzápult az agya. - Hallott valaha valamihasonlót? - teszi hozzá Adam is.
- Egyszer. Talán egy éve. Együtt dolgoztam egy idiótával, név szerint Vince Harrow-val. Okos, túl okos, ha engem kérdeztek. Ő magyarázott mindig arról, hogy szerinte az orea... hát, él. Legalább is van olyan, amelyik igen. De kitették a szűrét a Céhtől nem sokkal utána - közli az öreg.
Én meg bólogatok nagyon, miközben Adam beszél, de senki sem fogja annyira látni, mint kellene egy pixi bólogatást!
- Na az bakteriális fertőzés lenne, nem? Ha élne! Piszok kínos szituáció ennek a világnak. De amilyen furák, elnézést különlegesek....vagytok, még az is lehet van ebben valami. Mit csináljunk most? Keressük meg ezt a fickót? Hogyan állítsuk meg? - kérdezem kissé hadarva, fokozódó pánikkal.
- Élő orea? Ez ..... ha igaz lenne, nem is tudom ....egyenlő lenne egy katasztrófával. Nem mondta ez a Harrow, hogy honnan vette ezt? - kérdezi Adam és valamiért rám is furcsán néz. - Igen, nem tudja hol lehet a fickó? Jó lenne hamar megtalálni. - toldja hozzá, mire Grant úgy bámul rám, mintha életében először látna pixit. Cöhh!
- Hogy mit? Komolyan azt gyanítod, hogy ő... mit? Elszabadított egy járványt? Mi oka lett volna? - hihetetlenkedik. Tettenérés!
- Nézőpont kérdése, fiam. Van, akinek lehetőséget jelent az, ami másnak katasztrófát. Vince viszont fogalmam sincs, hogy hol van. Legutoljára azt hallottam, hogy felszívódott a Sötét Negyedben - válaszolja Adam kérdésére is.
Lehet, hogy Adam azért nézett rám olyan furán, mert szemtelen voltam.
- Én nem! Hmm - vágok elgondolkodó képet, amit ki kellene vetíteni, mert annyira érzékteles fintor. Eredetileg úgy akartam fogalmazni megállítani a katasztrófát, de mi van ha az nyomorult elszabadított valami alkimista kőszörny élő bacijárványt?
- Na ne már, onnan jövünk!  A lakását ismered? Ahol a felszívódás előtt volt, mert gondolom a délvidéket nem vágod annyira. Hátha hagyott valami nyomot. Aztán senkinek se kell tudnia, ha betörök, igaz? Tudod, katasztrófa, meg azok a levelek - sóhajtok mélyet.
Adam is próbálkozik serényen.
-  Valamit csak elejtett magának, amikor együtt dolgoztak, nem? Talán folytatta a kutakodását utána is, hogy kicsapták. Hová mehetett, említett esetleg neveket? Nem találkozott vele azóta? Lehet, hogy maga is veszélyben van, ha az amit az előbb beszívott orea-t tartalmaz. Nem tudhatja miből van. Segítsen nekünk - jaj Adam, az előbb érkezik belőlem, kifingva, mint oreából! Na nem baj, legközelebb porozni viszem, úgy látszik még szűz a fiú, be kell avatni. Nem mászkálhat úgy a Sötét negyedben, hogy nem ismeri a tündérport!
- Ami azt illeti, tudom miből van. - hogyne tudnád te disznó! - Ti aztán egy idegesítő páros vagytok. Fogalmam sincs, hol van Vince, és ami azt illeti, nem is akarom tudni. De ha már zaklatni akartok valakit, nekem azt mondták a Varjú mindent tud a Sötét Negyedben. Ne kérdezzétek, mi az igazi neve, mert arról tényleg lövésem sincs. De ha Vince tényleg ott bújkál, a helyi nagykutyák biztos tudnak róla.
- Tündérből? - szegeztem neki a kérdést szemtelenebbül, ezt az almát úgyis lerágtuk már, csutkáig. Az idegesítő számomra egészen hízelgő jelző. - Azt neked nem is kell tudni! Najó, ha ennyi, akkor azokkal a levelekkel kapcsolatban én igazán semmit sem tudok tenni, megyünk a Varjúhoz vissza - néztem Adamre, hogy megint kutyagolhatunk délnek.
- Lady Learmont -ra gondolsz Nova? Hát az szar ügy. - bólogat nekem Adam, véve az adást. Okos fiú! - Kösz az infót Mr. .....Grant - és úgy tesz, mintha elmenne. A várt hatás persze nem marad el.
- Ti mégis honnan...Howe mondta el, igaz? Megmondhatjátok annak a túlértékelt vajákosnak, hogy... Hogy… - segítsek? - a jó, figyeljetek. Tudok még valamit, de nem tőlem tudjátok. Én is a Varjútól tudom, szóval ha nekem elvágják a torkom, először rátok küldöm a fél lidérc bagázst. Van valami csaj, akit egyszer láttak Vince társaságában. Scarlet Flip. Vele dolgozott, a kedvenc prostija volt, nem tudom, de körülötte sündörgött. Aztán meglépett a Varjú egyik emberével, valami Clay-el. Ha bármelyiküket megtaláljátok, meg lesz Vince is. És mondjátok meg Howe-nak, hogy égesse el a rohadt leveleket, húsz éve nem vicces már, hogy ezzel szorongat.
Csak megnyílt a pofája! Howenak meg megint jövök eggyel! Piszok nagy tartozásom van már nála. Ha még Daphnet is beleszámoljuk, fú…
Büszkén pillantok Adamre, szinte elérzékenyülve, hogy lám a cirkuszi vér belőle is kihozta a verbális állatot. Köp is a fazon, de rendesen, csak ezt a sok fura nevet tudjam megjegyezni. Az ugyan nem derül ki, hogy mit szív az öreg, de jobb nem kóstolgatni az emberek termékeit, ráfaragtam már.
- Megjegyeztük! - Adam megjegyezte, teszem hozzá gondolatban. - [color=DarkSalmonHowenak pedig elmondjuk, aztán alkalomadtán összeülünk egy jópofa sör mellett és elolvasgatjuk azokat a leveleket, mit szólsz? Na arevoir![/color] - kacsintok rá elköszönve, aztán kint az ajtó előtt, ahová talán megint Adam vállán kerülök kicsit behisztizek. Ő csak annyit érez, hogy lábaimmal verdesem a kulcscsontját.
- Ó a manóba, most megint vissza, kurvázni. Normális esetben nem lenne ellenemre, csak... Vagy váljunk szét, keressük külön? Mert ha igen, enyém a nő, jól van? - mondom, de valójában nem akarok szétválni. Adamot feleannyi ember akarja megölni, mint engem.
- Persze! Nem ismeri a Varjút, mi? - horkant fel Adam is. - Ha húsz éve ezzel tudja szorongatni, meg is érdemli. - vonogat vállat - További jó szórakozást, de vigyázzon máskor mit szív az orrába. - teszi hozzá epésen és Grant ezt most nagyon megérdemli! Akkor is, ha köpött!
- Ha együtt léptek le, valószínű, hogy együtt találjuk meg őket. Jobb, ha mi is együtt maradunk. Keressük meg Varjút, szereti kézben tartani a dolgokat, biztos tud róluk - javasolja Adam és megint elviseli, hogy ott hisztizek a vállán. Egyszer, részegen meg fogom neki mondani mennyire hálás vagyok ezért.



Jeremiah Cooper

Jeremiah Cooper
Ember


Előtörténet :
Job Interview

Posztok :
64

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Hétf. Jan. 16, 2023 7:35 pm




All That Glitters


Küldetés

-----------------:O:-----------------


Jeremiah nem késlekedett: Amilyen sietősen csak tudott, igyekezett minél távolabb kerülni a gyártól és a gyár kapujában lézengő munkásoktól és/vagy ajtónállóktól. Bízott benne, hogy Edevane kisasszony tudja tartani a lépést vele. Amint kicsit messzebb jutottak, halkan szólt oda a tündérnek.
- Van valami, amit tudnia kell, mielőtt elindulunk megkeresni az emberünket, de itt túl sok a fül. Kövessen kérem, valami civilizáltabb helyre.
A nő nem válaszolt, csak amennyire félig felé fordulva ki tudta venni bólintott, majd követte őt kellő távolságot tartva. Összességében nyilván nem volt jó ötlet egy ismeretlen zsoldost követni a nyomornegyedben, akinek se az arcát se a nevét nem ismerte, de úgy tűnt ez a befektetés megérte Edevane kisasszonynak. Jeremiah pedig el sem tudta képzelni, hogy mire kellhet bárkinek annyira orea, hogy így tegyen. Minden esetre, amikor már megközelítették az északi negyedet, Jeremiah jó alapos körültekintés után szólalt meg ismét egy jól belátható utcában, egy ház falának támaszkodva háttal.
- Nem szeretek másokkal kapcsolatban látatlanul ítélkezni, de gondolom nem haragszik meg, ha azt feltételezem önről kisasszony, hogy nem szeretne olyan tevékenységben részt venni, ami mások anyagi vagy testi épségét súlyosan veszélyezteti. Ha igen, akkor elnézést, de talán akkor is jobb ha tudja, hogy Harrow úr üzlete pontosan ilyen.
Igyekezett udvarias, de lényegretörő lenni a magyarázattal. Nem tudta egyébként, hogy tényleg ilyen-e a hölgy, de nem is számított ez. Akkor is tervezte igénybe venni a segítségét, ha őt nem zavarták a kriminális tendenciák. Végső soron nem azért jött, hogy másokon segítsen, hanem hogy lekapcsolja az Akadémia életét megkeserítő orea-hamisítót. ameddig pedig nem álltak az útjába, felőle mindenki azt csinált, amit akart.
- Nem, valóban nem szeretnék ilyen tevékenységekben részt venni. Csupán az orrom előtt lebegtettek meg néhány kristályt, ami miatt elkezdett érdekelni az ügy, de ha ennyire erkölcstelen módon állítják elő az egyébként sem tiszta kristályokat, akkor pláne nem szeretnék részt venni benne. – Felelt, mintegy látszólag magának is, nem csak Jeremiah-nak.
- Rendben, ez egy jó hír. Akkor könnyebb lesz együtt dolgoznunk. Nem vagyok benne biztos, hogy hogyan készíti Harrow az oreáját, de nem tisztességes módon, ez biztos. Feltehetően alkímiával, és sejtéseim szerint valamivel, amit a peremről csempésztek ki, és nagyon veszélyes. Minden esetre a legjobb lenne mihamarabb elkapni ezt a Flip illetőt, és mindent megtudni a dologról. Aztán pedig reménykedni, hogy pusztán tévedtem. – Felelt Jeremiah. Nem volt benne egyáltalán biztos, hogy a Peremen lakó növénylény ellopott „gyermekeinek” köze lehet az ügyhöz, de az eddigiek alapján nem tudott másra következtetni.- Ebben pedig sokat tudna segíteni. Az akadémiai projektem miatt nem ismeretlen a felszerelésem látványa kint, és sokakban gyanút kelthetek. Ha ön elég információt ki tud csalni másokból, akkor én majd elintézem Flipet vagy ezt a Clay-t, ha megtaláltuk.
Pár pillanatra elgondolkodott a nő a válasz előtt.
- Lehet, hogy sokat tudnék segíteni, viszont így, hogy nem szeretnék Harrow-val üzletelni, mi hasznom származna abból, ha segítenék Önnek?
Jeremiah nem számított erre a válaszra, de nem érte felkészületlenül. Őt specifikusan egyáltalán nem érdekelte, hogy mi fog Harrow üzemével történni az ügy után. Sem pedig azzal, amit ott találnak. Nem azért fizetnek neki, hogy mindent igazságosan elintézzen. Ebben Edevane kisasszony oldalán állt.
- Minthogy feltehetően Harrow csak komoly áldozatok árán tudna egyáltalán tiszta oreát gyártani, ha épp nem hazudik, úgy gondolom hogy nem várhatunk tőle sokat. Ellenben rengeteg van abból, ami már elkészült. Mi leszünk az elsők a gyárban, miután fényt derítettünk az igazságra, és úgy sejtem, hogy senkinek nem fog hiányozni semmi abból, amit ott találtunk. Remélem érti, mire gondolok.
Jeremiah még mondandójának nyomatékosításáért karba tette a kezét. Úgy tűnt, a tündér értette pontosan, hogy mire gondolt.
- Milyen kár lenne elszalasztanom egy ilyen lehetőséget. Ebben az esetben remélem, hogy valóban segítségére tudok lenni és pontot tudunk tenni az ügy végére.
- Remek. Akkor siessünk is. – Bólintott Jeremiah, majd igyekezett információhoz jutni mihamarabb. Intett Edevane kisasszonynak, hogy várjon, majd egy, az utcán egy kirívóan díszesen öltözött hölgy táskájában túrkáló alak segítségét kérte a Szerencsevadász helyének feltárásában. A rendkívül segítőkész úriember elmondása alapján „a legbárgyúbb bányamunkások is előbb-utóbb belebotlanak egyszer a Szerencsevadászba”, majd a biztonság kedvéért eligazította őket a pontos helyéhez. Segítőkészségében kétség kívül szerepet játszott a Jeremiah által felajánlott ezüstpénz is. Nagyon hamar megérkeztek a helyhez, ami rendkívül kulturáltnak tűnt a sötét negyed szórakozóhelyeihez képest. Ehhez feltehetően hozzásegített a résnyire nyitott ajtón át látszó pult mögött álló magas lidérc, akivel ránézésre legszívesebben ő is csak tisztes távolságból vette volna fel a harcot szükség esetén. Megállt az ajtóban, és Edevane kisasszonyhoz fordult.
- Előre megyek, és nyitva hagyom az ajtót. Leülök a legtávolabbi székre. Körülbelül harminc másodperc múlva kövessen, én pedig végig magán tartom a szemem. Ha szüksége lesz a beavatkozásomra, döntse balra a fejét a válláig.
A nő bólintott. Igyekezett Jeremiah annyira érthető tervet felvázolni, amennyire csak telt tőle. Ha bármilyen katonai operátorral lett volna a megbízáson, sokkal hatékonyabban tudott volna dolgozni – és azonnal hiányozni kezdett neki Magee, Spruston és Huxley. Nem volt ideje gondolkodni azonban, belépett a forgalmas kocsmába. Nem ő volt az egyetlen zsoldos a helyen, és kiemelkedően modern felszerelése ellenére sem vont magára túl sok figyelmet. Első körültekintésre nem volt olyan személy, akivel ne bírt volna el a vendégek között. Leült egy sarokban, és figyelte, hogy társa követi-e a tervét. Nagyon úgy tűnt, hogy igen – odasétált a bárpulthoz, majd beszédbe elegyedett a lidérccel. Nem hallotta a beszélgetést, így alaposabban megvizsgálta a vendégeket, hátha feltűnik a lángvörös hajkorona valahol. Szerencsétlenségére nem volt ilyen könnyű dolga, tekintetét pedig hamar a csapos karmozdulata vonta magára. Először azt hitte, hogy rá mutat, majd látta, hogy kissé odébb, a tágas beltérben hozzá meglepően közel lévő asztal felé, ahol három, gyári munkásnak tűnő alak sörözött. Ránézésre egyik sem okozott volna több, mint pár másodperces munkát egy összecsapás esetén számára. Néhány szót még váltott a tündér a lidérccel, majd megközelítette az asztalát a három alaknak. Most már hallótávolságon belül volt.
- Csatlakozhatok Önökhöz? - Kérdezte rendkívül megnyerően az asztaltársaságtól. Valahogy nem esett le a három otrombának, hogy itt, a nyomornegyedben még álmukban sem közelítene hozzájuk egy olyan rendezett hölgy, mint Edevane kisasszony. Látványos csapda volt, de jobban működött, mint várta.
- Hát hogy a viharba ne? Iszol valamit, tündérke?
- Egyenlőre ezt, aztán majd meglátjuk – mutatta fel a kezében a távolról valami híg bornak tűnő alkoholt, majd helyet foglalt közöttük.
- És mi szél hozott erre? Szórakozást keresel? – Kérdezte az alak két korty ital között.
- Inkább valakit keresek, mint valamit. John Clayt pontosabban, ugyanis feltehetőleg olyan információk birtokában van, amire szükségem lenne. Aztán a pultostól hallottam, hogy volt némi nézeteltérésük, úgyhogy reménykedtem abban, hogy hátha tudna segíteni. – Felelte a tündér óvatos mosollyal. Ugyan a taktikája rendkívül átlátszó volt, de úgy tűnt a kiéhezett részegeken ez fogott. Jeremiah nyugtázta magában, hogy a manipulatívság szikrája nagy hévvel van jelen a kisasszonyban, csak még a tapasztalat hiányzik mögüle. Talán fiatalabb volt, mint elsőre gondolta – máskülönben meg fogalma sem volt, hogy mi számít fiatalnak egyáltalán egy tündérnél.
- Nézeteltérés, heh! – Horkant fel egy másik tagja a társaságnak, akinek egy jókora véraláfutás is koszorúzta az egyik szemét. - Így is mondhatjuk azt, hogy az a gyökér nekem esett, mert megkérdeztem, honnan van a spinéje.
- És nem is ő ütötte a legnagyobbat, eh? Azt a csinos monoklit a csajtól kaptad, Sam. Ne próbáld tagadni. – Röhögött fel a másik. Tehát Scarlet Flip nagyot ütött.
- A féltékenység sok mindent kihozhat az emberből, viszont a hölgy reakciója felettébb különösnek tűnik. Mintha másféle kapcsolat lenne közöttük... Mielőtt megismerkedett volna ezzel a... hölggyel, előtte Clay jóban volt Önökkel? – Érdeklődött tovább a kisasszony (feltehetően) tettetett empátiával.
- Hát én nem tudom, de Clay harap mindenkire, aki csak észreveszi. Lehet valami körözött a csaj. Mármint a szokásosnál körözöttebb. Sosem voltunk világi haverok, de fél évig együtt melóztunk Monaghannél, amíg be nem zárt az egész. Ki gondolta, hogy így nekem támad.
- Abszolút indokolatlan volt. Régóta együtt van ezzel a nővel? Nem úgy tűnik, mint aki túl jó hatást gyakorol rá. – Folytatta az óvatos puhatolózást a tündér azzal a fajta hamissággal, ami a lehető legtávolabb állt Jeremiah-tól. De erre volt szükség itt, és örült is, hogy legalább ehhez jobban ért valaki más nála.
- Nem, először láttam vele. Azért is kérdeztem honnan szalajtották.
- Ez engem is felettébb érdekelne. Egészen véletlenül nem tudják, hogy merre találom őket?
- Clayt? Hát... egy ideje a Süllyesztőben. Nem tudom, hogy bírja. – Felelt a monoklis Sam tarkóját vakarva.
- A Süllyesztőben...? – Kérdezett helyette is Edevane kisasszony. A nevéből ítélve nem a legfényesebb helye lehetett a nyomornegyednek.
- A legsötétebb sötét a Negyedben. Nincs ott más, csak drogosok, orea-zabálók meg korcsok. – Felelt az első megszólaló az asztalnál, majd rámarkolt társa karjára. Nyilván megérezték, hogy távozni készül, és nem akarták elszalasztani a könnyű szórakozást. Jeremiah óvatosan felkelt a székéről. Még nem indult el. – Maradj inkább itt, tündérke. Itt jobb a levegő, meg a társaság is.
- Ez kétségtelen. Viszont megfelelő társasággal a legsötétebb helyek is járhatónak tűnnek. – Döntötte a megbeszéltek szerint balra a fejét. Jeremiah egy pillanatig gondolkodott a megfelelő megfélemlítésen, de csak egy pillanatig. Valójában szeretett volna az asztalba lőni, de nem kívánta károsítani a tulajdonos bútorait, meg egyébként sem akart a fából kiszakadó repeszekkel bárkit megsebesíteni. Így hát félelmetesen gyorsan tette meg az asztalok közötti távolságot, és rátette a kezét az udvariatlan férfi fejére. Ezután pedig hagyta, hogy mozgássegítői óvatosan kipróbálják az illető koponyájának szilárdságát.
- Annak idején egy kollégám a Peremen elveszítette egy karját azért, mert elővigyázatlanul belenyúlt egy hasadékba. Tanulságos eset, óvatlanul nyúlkálni rossz ötlet. – A története igaz volt, a mai napig nem tudják, hogy mi nyelte el Félkarú Harry jobb kezét, de az elsők között tapasztalhatta meg a Perem izgalmait bajtársa. Az ilyen sztorikat örök érvényű igazságokhoz csatolta a fejében JC, és reménykedett, hogy az úriember is így tesz majd.
- Jóvanna, nem úgy... Ááh. A kurvaanyád, eressz már el!
- Fogd már be, Frank! Megérdemelnéd, hogy szétloccsantsa a fejed, ha ilyen hülye vagy. – Úgy tűnik ezt már a harmadik sem hagyhatta szó nélkül. Jeremiah elkönyvelte, hogy Frank ezek szerint rendkívül óvatlan fickónak bizonyult.
- Sajnáljuk, Frank csak taccson van. Ő is sajnálja, nem de, Frank? Ha elengedi, biztos bocsánatot kér a kisasszonytól. – Sam próbálta menteni a helyzetet, meg a Jeremiag kézét hasztalan szorongató kapálózó alakot. Nem tudta, hogy azért vette-e a kezébe az üveget, mert használni készült rajta, ha nem engedi el, de ez sem aggasztotta volna túlzottan. Esze ágában se volt megölni egy civilt, ha nem fenyegette az ő vagy valaki más életét, és úgy vélte, hogy leckének egyelőre ennyi elég is volt.
[/color]- Nem szeretnék feleslegesen balhéba keveredni és szerintem ők sem szeretnének [/color]-  Nézett rá jelentőségteljesen a kisasszony. Nem szerette volna úgy érezni, hogy bármilyen fiatal hölgy csak úgy parancsolhat neki (már ha nem egy akadémiai adminisztrátor). Így betudta annak, hogy Sam bajtársiasságától engedett a szíve és a marka. – Sajnálom, hogy így kell elválnom Önöktől, pedig jó beszélgető partnerek voltak.
Várt tehát néhány másodpercet, majd eleresztette Frank fejét, akinek legfeljebb rosszabb lesz a fejfájása holnap másnaposan, de komoly kár nem esett benne.
- Szerencséjükre nem szeretem az erőszakot. – Szólt, majd elindult ő is ki az ajtón Edevane kisasszony után, hátrahagyva a férfiakat az érintetlen fröccsel és néhány tanulsággal. Volt tehát egy új kocsmanevük, itt volt az ideje új zsebtolvajt keresni információkért.

Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Hétf. Feb. 13, 2023 3:04 pm






All that glitters



Adam & Nova

Mr. Crowle-t megtalálni nem kifejezetten nehéz annak, aki tudja, kit keres. Bejutni hozzá már annál nehezebb. A Varjúfészek, a Varjúláb banda szedett-vetett főhadiszállása tényleg olyan, mintha valami tolvajszarka fészke lenne, ahová az ott lakók odahordtak mindent, ami megtetszett nekik. Az ablakok színesek, de nem egyforma színűek - bár ez a sötétben kevésbé látszik, csak a bizarr csillogásuk -, vannak rajta össze nem illő fogaskerekek dísznek, a teraszán hol van korlát, hol nincs, a falak is kusza káoszba vannak öltözve. És az egész építmény a Fal közepe táján van, félig belevájva a kőbe, merthogy egy meg nem épített magasvasút egyik félig elkészült állomása lett volna, mielőtt Mathias Crowle birtokba vette. Fel csak egy rozoga felvonó vezet, ahonnan elég gyorsan le lehet lőni bárkit, aki nem illetékes, de szerencsére a Légtornász hírneve elég, hogy a Varjú emberei komolyan vegyék a kérést, hogy találkozni akar vele. Egy pillanatra látjátok is, ahogy megjelenik a fekete kalapjában, kopott kabátban az egyik korlátnál, aztán int valamit, ti pedig elindultok felfelé. Odabent nem kísérgetnek titeket, csak útba igazítanak. Akit oda felengedtek, az már amúgy sem jelent veszélyt.
Matt egy belső irodában rendezkedett be, amit most szekrények és irattartók sokasága és egy nagyobb asztal foglal el. Más bandavezérekkel ellentétben a Varjú nem adott a külcsínyre - legalább is nem arra a fajtára, amire a többiek. Nem próbálta elhitetni magáról, hogy milyen kifinomult, ahogy azt sem, hogy úriember. Viszont felettébb lényegre törő volt, ahogy fogadott titeket lámpafény mellett.
- Mr. Morava, Mr. Prismblossom. Minek köszönhetem a látogatást?


Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Kedd Feb. 14, 2023 5:24 pm




All That Glitters



Tű a szénakazalban


-----------------:O:-----------------




A Sötét negyedben mindenki tudta, hogy hol található a Varjúfészek. Csak épp nagyon kevesen mondhatták el magukról, hogy jártak is benne. Mondjuk sokakat amúgy is visszarettentette volna, hogy egy kívülről elég rozoga épületbe kellett volna felmászni, a magasba, amiről könnyű volt lezuhanni. Talán a delikvens saját ügyetlensége miatt, esetleg hatékony külső segítséggel……
Persze nekem nem okozott problémát, nem voltam az a tériszonyos fajta, ahogy olyanoknak sem, mint Nova, akiknek szárnyak segítettek.
A felvonó panaszos nyöszörgése bántotta a fülemet, ahogy feljebb és feljebb emelkedtünk, miután a Varjú Crowle engedélyt adott a lenti őreinek, hogy felmehetünk.
Igyekeztem, hogy az idegességem elfedett maradjon, de őszintén szólva, ha nem az igazgató élete és a Társulat sorsa múlott volna a dolgon, valószínűleg sosem jövök ide magamtól, pedig még dolgoztunk is együtt.
A negyed bandái nem voltak túl könyörületesek és bár Varjú – a pletykák szerint – igazságosan vezette az embereit, mégis csak ebben a kegyetlen közegben volt bandavezér, amit senki, akinek egy csepp ész szorult a fejébe, nem hagyott figyelmen kívül.
Fent már senki nem törődött velünk, bár nem kétlem, hogy ha Varjú hirtelen elkiáltotta volna magát, tucatnyian ugrottak volna a nyakunkba, legalábbis az enyémbe, Nova-nak volt némi fizikai előnye.
A helyiségek eléggé esetlegesen voltak kialakítva, de Crowle „irodája” meglepett a maga puritánságával, igaz ő maga sem igyekezett kitűnni holmi cicomákkal, amennyire megismertem a rablás alatt.
- Mr. Grant-tól jöttünk éppen, aki ideirányított minket. – válaszoltam az egyenes kérdésre én is nyíltan, hiszen úgy gondoltam most az érintetteknek fontos az idő és a gyorsaság. – A kőbetegségről van szó, ami megfertőzi az embereket és orea-vá változtatja őket, bár gondolom már tud róla. – a tapasztalat azt mutatta, hogy sok mindenről, ha nem mindenről tud, ami a negyedben történik. - Grant szerint állítólag a maga volt embere Clay segíthet nekünk előkeríteni a felelőst. Tudunk beszélni vele? – kezdtem bele, próbálva nem a közepébe vágni a történteknek…….



Jeremiah Cooper

Jeremiah Cooper
Ember


Előtörténet :
Job Interview

Posztok :
64

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Pént. Feb. 17, 2023 7:32 pm




All That Glitters


Küldetés

-----------------:O:-----------------


Most nem volt szükség zsebtolvajra az útbaigazításhoz – a „Süllyesztőt” mindenki ismerte látszólag. A polgárok elmondása alapján pedig megközelítőleg olyan kellemes, mint Vahe első rémálma. Aki épp nem lebeszélni akarta őket arról, hogy oda menjenek, az rendkívül költői pusztulás-képeket használt arra, hogy körülírja a süllyesztőt. Ezek pedig nem is bizonyultak tévesnek, ugyanis ahogy a házak emelkedni kezdtek, a dög és koromszag pedig gázállarcon keresztül is érezhetővé vált lassan. Jeremiah is kezdte úgy látni, hogy ha van ilyen, talán ez lehet a Birodalom egyik leglecsúszottabb része. Már épp készült felajánlani tündér társának, hogy jobb lenne visszafordulnia, amikor is az megbotlott, majd néhány lépés után nemes egyszerűséggel eldőlt a földön. Szeme nem csukodótt le, kifejezéstelen arccal bámult a semmibe. Jeremiah ösztönösen megpróbálta felkelteni, előbb csak szóval, majd rázogatással, de egyik sem használt. Annyit észrevett rajta, hogy a szeme még a szokásosnál is zöldebb volt, valahogy kellemetlen érzést gerjesztve benne. Talán ezért is katonásan a vállára emelte, majd igyekezett minél messzebb vinni a nyomornegyedből. Valakinek oda kellett figyelnie rá, így próbált mihamarabb egy becsületesnek tűnő csendőrt keresni. Ez nehezebb volt, mint elsőre gondolta, főleg hogy egy eszméletlen fiatal hölgyet kellett rábíznia az illetőre, de a harmadik, egy fiatal, lelkes srác akit talán még nem rontott el mindenestől a rendfenntartói hatalom mámora átvette tőle, és ígéretet tett arra, hogy az ispotályba viszi. Jeremiah meg is jegyezte magában, hogy ennek betartását személyesen fogja ellenőrizni. De előbb a jelenleg kezében lévő ügyet kellett felszámolnia.
Mert nem kellett kifejezetten okosnak lennie ahhoz, hogy összekapcsolja Edevane kisasszony összeesését a Harrow-Flip üggyel. Egyik faj mágiája sem olyan, ami ilyen hatást generálna természetesen. Nem tudta, hogy miért nem hatott rá is a dolog, de ez csak sürgette a keresésben. Követte a pusztulás jeleit egész addig, amíg már annyit magasodtak a házak és annyit lejtett a talaj, hogy jóformán egy szurdokvölgyben érezte magát. A füst vastag lepelként szűrte ki a napfényt, mintha csak koraeste lett volna. Az őrültek, részegek és koldusok laza csoportjai pedig kicsit sem hagyták, hogy Jeremiah figyelme lankadjon. Végül a feszültsége engedett. Bármelyik is próbált volna rátámadni, feltehetően a révület különféle fajtái eleget lassítottak volna rajtuk ahhoz, hogy puszta kézzel is elintézze őket. Így hát nyugodtan húzta ki magát, és keresett egy alakot, aki pénzt kutatott az utca szélén.  A fura fazon némileg rángatózott, de úgy tűnt, hogy a többieknél jobban magánál volt. Ráadásul nem futott el Jeremiah elől. Ez jó kezdetnek tűnt. Beletúrt a zsebébe, kikeresett egy ezüstöt, és a gyanakvóan néző illető orra elé emelte.
- Kell?
Az illető megriadt a mozdulattól, de a pénz látványa legyőzte a félelmet. Annyira közel hajolt, hogy Jeremiah attól tartott, meg fogja nyalni az érmét, a kesztyűjével együtt. Erre szerencséjére nem került sor.
- Kell. Add ide.
- Odaadom. Ha megmondod, hogy mit tudsz Scarlet Flip-ről vagy John Clayről. Ha azt is megmondod, hogy hol találom őket, még egy lesz belőle. – Lengettem meg az érmét kicsit. Ahogy a fejével követte és szaglászott, nem tudta nem egy patkány érzetét kelteni Jeremiah-ban. Még az is lehet, hogy alakváltó volt.
- Flip. Igen, Flip. Vörhenyes. Rozsdaszőr. Azt hitte, jobb nálunk. Ő meg a fajtája megölték a nagybátyám, meg két unokafivérem, de az régen volt. Most elbújt, igen. Az egyik házban, a sötétben. Arra. – Biccentett fejével egy alacsony épület felé. Vagyis remélte Jeremiah, hogy erről van szó, és nem csak nagyobbat rángott az alak. - De nincs egyedül ott. Sok a Zabáló. Clay... Clayt nem tudom. Ő nem járt itt már régen. Napok óta.
- Köszönöm. Ebben az esetben megyek és meglátogatom. – Felelte Jeremiah, majd elővett két ezüstöt még a zsebéből, és a fickó markába nyomta. Ezzel feltehetően helyi nagynemessé tette őt. A jó információnak értéke van viszont, és nem szeretett volna ezzel adós maradni. Az alak szótlanul tűnt el egy sikátorban ezután.
Az épület, amire mutatott, egy relatív alacsony háznak tűnt a többihez képest. Leginkább az olyan munkásszálóra emlékeztette őt, amiben apja bányászai aludtak. Kivéve, hogy ez (legalább egyszer) leégett és ahol lehetett, szét is verték feltehetően valahogy. Háromszintes volt, és néhol még ablakok is voltak rajta. A falán mindenféle skizofrén iromány díszelgett. Jeremiah kedvence arról figyelmezetett mindenkit, hogy „Megesz a Nap”, és el is képzelte, ahogy Vahe mintegy gyerekkönyv komikus főgonosza a gyerekek után rohan tűhegyes fogakkal. Ahogy elhessegette a gondolatot, leemelte fegyverét a hátáról, majd – ahogy illik – bekopogott a hasadásokkal teli rozoga ajtón. Válasz nem érkezett, csak valamiféle surrogás, ami leginkább kígyókra emlékeztette őt. Sóhajtott egyet Jeremiah, majd hátralépett kettőt. Minthogy kedvességét nem értékelték, ideje volt dinamikusan belépni a helyszínre. Nekilendült, és berúgta az ajtót, ami az erőtől jóformán beveszett a sötétségbe. Ahogy a régi kiképzés diktálta, azonnal követte is, és az ajtófélfától balra nekivetette a hátát a falnak. Ha nem támadják hátba, nem okozhattak komoly kárt benne. Mindennek ellenére örült volna, hogy ha négyen vannak, ahogy egy osztagban lenniük is kellett volna egy hasonló behatolás esetén. Lövések nem érkeztek szerencséjére, de egy férfi, aki valamilyen gyíkfélének lehetett a hibridje, ordítva rohant felé, előre meresztett karmokkal. Jeremiah kevés dologtól borzadt el, a civilek ok nélküli bántása volt az egyik ezekből. Most viszont megtámadták és bevetésen volt. Ilyenkor, aki támad, nem civil, hanem ellenség. Gépiesen emelte az irányzékot a férfi mellkasára, majd meghúzta a ravaszt gondolkodás nélkül. Úgy tűnt, hogy a fegyver hangjától is kidőlhet az épület – de nem tette. Cserébe a gyíkember azonnal elterült, és némi sípoló hörgés után kimúlt. Nem látta Jeremiah a testet, de a tény, hogy a tüskét a beltér szemközti fala állította meg, beszédes volt. Feltehetően volt több hozzá hasonló gyíkember is odabent, mert nagy surrogás támadt, ami egyre inkább távolodott tőle. Jeremiah vett egy mély levegőt, mert azóta, hogy bejött, nem tette. A feszültség csak most hagyta el mellkasát. Pedig semmi nem volt látszólag, ami árthatott volna neki. Meg kellett viszont keresnie Flipet. Elkiáltotta tehát magát.
- Scarlet Flip!
Kiáltására nem érkezett válasz, hanem fölötte hangzott fel pár másodperc múlva lábdobogás. Tehát Flip menekülni akart. Vele szembe egy ablak volt egy lépcsőház mellett – feltehetően ennek az emeleti verziója volt Flip célja.
- Aki nem akar úgy járni, mint az ott a földön, az meghúzza magát, és nem jön utánam. Aki szeretne belső szervek vagy fej nélkül lenni, az megpróbálhat, de nem lesz jó vége. – Figyelmeztette hadarva a tőle balra eső rész szobáiban rejtőzködő látatlan alakokat, majd sietősen felkaptatott a lépcsőn. Úgy tűnt, hogy éppen jókor, ugyanis pont az útját állta egy (a körülményekhez képest) jól öltözött vörös hajú nőnek. Le sem tudta volna tagadni az illető, hogy Scarlet Flip az, tökéletesen illettek rá a leírások. Hihetetlenül gyorsan ugrott hátra, majd rámeresztette a behajtott ujjait. Jeremiah nem érezte magát fenyegetve, így nem emelte rá a fegyverét, de készenlétben tartotta.
- Ne gyere közelebb!
- Egyáltalán nem kell, hogy közelebb menjek. Ha meg akarlak ölni, innét is megy. De ha ezt akarnám, már halott lennél. Válaszokért jöttem. – Felelt Jeremiah nyugodtan.
- Ch! Nagy szavak. Harrownak dolgozol? – Fújt amaz bosszúsan.
- Én? Nem. Én az Akadémiának dolgozom. Változtatna bármit, ha Harrownak dolgoznék?
- Kurva sokat változtatna. Harrow egy őrült és nem hagyom, hogy tovább kínozzon. De ha az akadémiának dolgozik, akkor mit akar velem? – Felelt a nő. Úgy tűnt, hogy a legnagyobb akadályozó tényezőt elgördítették a beszélgetés útjából. Valamint ez Jeremiah-ban is megerősítette, hogy Harrow nem tiszta. Úgy döntött, hogy mivel a nő többet tudhat nála az ügyben, nincs értelme titkolóznia.
- Nos, Harrow üzlete nekünk is keresztbe tett, és elküldtek, hogy állítsam le. Harrow azt mondta, hogy maga ebben a kérdésben kulcskarakter. Ennyit mindenképpen elhiszek neki. A Kérdés az, hogy pontosan mit és hogyan csinál Harrow, amihez önön kívül nem jó senki más?
- Maga ijedős fajta? – Kérdezte némi gondolkodás után, és leengedte a karját. Jeremiah nem volt az, és ezek után a kérdések után többnyire olyan dolgokat mutattak neki, amik legfeljebb érdekesek voltak, de ijesztőek nem.
- Az elsők között voltam a Peremen. Mit gondol?
- Ahogy én is. Meg Harrow. Ott találtuk ezt. – Mondta, majd az alakja lassan változni kezdett. Amennyi látszott bőréből, az oreazöld szőr-féle kinövésekkel lett borítva. Alakja megnőtt, most már egymagas volt vele. Ujjai karmokká alakultak, szeme pedig olyan zöld lett, mint Edevane kisasszonynak amikor kidőlt. - Harrow úgy hívta, hogy Gaia. Úgyhogy azóta ő is így nevezi magát. – Mondta Flip elmélyült hangon.
Jeremiah nem félt. Hogy is félt volna? Ez is a Peremről volt. Valami, amit igazságtalanul raboltak el onnét. Ha lehet, inkább bosszús lett. Már akkor tudta, hogy Harrow-nak lesz miért számolnia, ha ismét összefutnak.






Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
175

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Kedd Feb. 21, 2023 8:06 pm




All That Glitters



Gwen, Adam, Jeremiah, Nova, Rydel és Tybalt


-----------------:O:-----------------




Végre odakint van, az utcán, távol attól a… Nem is tudja mitől. Csak azt tudja nem akarja sem látni, sem hallani azt a VALAMIT. Hát iszkol, úgy szalad át a városon, mint ha űznék, mint ha kopók loholnának a sarkában, miközben folyton azt várja, hogy újból felhangzik a hang, vagy valahol önmagát látja meg… Vagy azt, aki annak tűnik.

De nem történik semmi, s talán meg is könnyebből, ahogyan felfelé igyekszik a lépcsőn, aztán kapkodva szedi elő a kulcsait. A keze remeg, hát ügyetlenkedik, s már majdnem leroskad az ajtaja előtt, de aztán végül sikerrel jár. Fordul a zár, nyílik az ajtó, majd csukódik újra, s lánc csörren, hogy biztonságot adjon, nyugalmat.

Csukott szemmel támaszkodik az ajtónak, majd néhány, békésnek tűnő pillanat után indulna beljebb, de aprót sikkantva megáll, mert a túl-ezüst és túl-fehér holdsugár egy pillanatra idegennek mutatja az otthonát. OLYAN idegennek. Keze ijedten a mellkasára rebben, csak hogy aztán kapkodó szívvel lámpát gyújtson és minden függönyt behúzzon, s csak akkor nyugszik meg végre. Gyorsan teát készít, sok-sok cukorral a fáradt idegeknek, s űzi a gondolatokat, amelyek folyton vissza-visszakanyarodnak AHHOZ. Ellenkezik minden porcikája, de hajtja-űzi az ismeretlenség, s aggódik, a lopott jegyzeteket talán hiányolná valaki.  Ezért mégis belefog, olvas, jegyzetel és a hajnalt várja, mert a sötétség már nem barátja, s félne elindulni Grant-hez. De fáradt, s idegei sem szokták a folytonos készenlétet, hát észre sem veszi, mikor alszik el, a karjára borulva, a jegyzetek tetején. S az alvás nem is lenne gond, de álmodik. És az álom nem engedi, hogy felejtse a történteket.
Egy barlangban áll, ismeretlen, sosemvolt helyen, körülötte világító kristályok, akár az orea mind, de tudja jól, hogy mégsem valódiak. Önnön tükörképe mered rá mindből, lépteit vigyázzák az arcok, s már a hangot is hallja, az ismerőst, a félelmetest, az elhallgattatni valót, azt, amiről azt hiszi, a víz játéka. De már érti, mit mond.

- Hahó! Van ott valaki?

Máskor felriadna, de az álom most fogva tartja. Semmit sem ért. próbál hát kiutat találni, félve, óvatosan, s közben beszél, magát nyugtatva és AZT tartva szóval.

- Én Nizzi vagyok, de azt nem tudom, te ki vagy és azt sem, hogy hol vagyok. Kérlek, csak hagyj békén... Nem kell, hogy megments - elkeseredetten, de elszántan keresi a kijáratot, s közben AZ felel neki.

- De tudod, ki vagyok. Tudod, hogy neveztek el - válaszol a hang. S a hang nem lenne elég, mi táplálja a félelmét, hát meglát valami mást is. Meglátja önmagát. Vagy mégsem? Nem a kristályokon tükröződve, hanem tényleg ott áll előtte valaki, aki pontosan ugyanúgy néz ki, mint ő, kivéve a foszforeszkálóan zöld szemét. És amikor megszólal már tényleg olyan hangja van, mintha ő maga mondaná, ugyanazzal a hanggal, amit eddig sajátjának hitt. - Én vagyok Gaia.

- Akkor miért hasonlítasz rám? Miért?

- Hasonlítok rád, mert így tudsz látni engem. - felelte Gaia. - Így tudsz érteni. Mert te tudsz, másokkal ellentétben. Vannak, akik már menthetetlenek, ők nem értik a hangomat akkor sem, ha a saját szavaikon szólok hozzájuk. Kár értük – sajnálat ül ki a hasonmás arcára.

- Ezt már mondtad korábban is... De akkor sem értettem... Hogyan érthetnélek, ha azt sem tudom, ki vagy? - aztán eszébe jut a "kutatás" és az a feltételezés, hogy az orea maga is élőlény, létező, akár, ha ő maga lenne. Talán meg kellene hallgatnia, hogy mit akar mondani. Ha nem álmodna, ezt nyilván hatalmas ostobaságnak érezné, de most csak az jár az eszében, hogy ki kell onnan jutnia, és ehhez nem feltétlenül az az út vezet, ha ellenkezik. - Ha meghallgatlak, kiengedsz innen?

Gaia körbenézett a kristályokon, aztán visszafordult felé.

- Ez egy... álom, ahogy ti nevezitek, Nizase Nae. De ha szeretnéd, hagylak felébredni. Attól még hallod majd, amit mondok és látni fogsz, ahogy láááátoood maaagaaaad.... - a mondat vége visszhangozva széthullik, visszaverődve a barlang köveiről, a fények hirtelen kihúnytak, a lány pedig felriad az asztalnál ülve, a kiürült teáscsésze mellett.

Reggel van…

Annak örül, hogy álom volt, de a fenyegetés, hogy olyan dolgokat láthat és hallhat, amelyekről egy nappal ezelőtt még nem hitte volna el, hogy létezhetnek, nem tölti el örömmel. Ahogy az sem, hogy semmit sem ért jobban, mint az álom előtt, s a Delictato széfjében hagyott holmi eredete, tulajdonságai még ugyanúgy "megfejtetlenek" maradtak. Azért gyorsan körbe néz, mielőtt elindulna, a tükröződő felületek mellett úgy halad el, hogy folyton azt várja, hogy ismét meglát majd valamit. S nem kell csalódnia, bár ez kicsit sem tölti el örömmel. Hiszen a tükörkép, amely meg-megvillan üvegen, tükrön, olyan, mint ő, ám izzó, smaragdszín szemeit őt követik. Hát éppen ezért minden furcsa zajról is azt gondolja, megint valami értelmesnek tűnő mondat lesz belőle, így tűnik, mint ha szórakozott lenne, pedig csak zavarodott és tanácstalan. Mindenképpen információkra van szüksége, hogy tovább tudjon lépni. Most már csak Grant-ben reménykedik, abban, hogy a tudós elme majd nem zárkózik el a felvilágosítás elől. Csak ő marad az utolsó reménye, hiszen azt nem tudja, Harrow-t hol keresse.
Elindul hát, kapkodva, folyton figyelve, s így rögtön meghallja azt, ami más, mint a többi reggelen lenne. Bár alig hajnalodik, különös hírek járják be a várost, tűnnek fel újságok lapjain, s a rikkancsok kiáltásaiban.

- Különös kórság Dél-Estrance-ban!
- Emberek válnak kristállyá!
- A cirkuszt bezárták!
- Még mindig nem találják az orea-hamisítót!


A hírek felzaklatják. Hát újságot vesz ő is, sietve. Az újság a Sötét Negyed Rémcirkuszáról ír, arról, hogy látták, ahogy emberek oreára hasonlító kristállyá változtak. S az orea nem csak itt lesz a hírek fő témája. Mi másért szerepelne hát az Alkimista Céh tegnap esti hivatalos közleménye a lapokban, mely a furcsa módon felbukkanó kristályok vásárlásától óvja a város lakóit. Így most már biztos lehet abban, hogy a két dolog összefügg. S miközben Grant-hez igyekszik, a Rémcirkusz említése eszébe juttat valamit. Már tudja, hogy kicsoda a "bérgyilkos", akivel összehozta a balsorsa, ahogyan azt is, hogy Nova is ott dolgozik. Ha beszélt Grant-tel, talán őket is megkereshetné, hátha ők tudnak valamit, ami eddig nem jutott a firkászok tudomására. De nem nagyon szeret a Sötét Negyedben járni, így ehhez még bátorságot kell gyűjtenie.

De már nincs ideje. Ott áll a ház előtt, s a csengetésre léptek felelnek egy idő múlva. Hallja, ahogy valaki félretol egy tolóreteszt és kinyitja az ajtót. Középkorú, talán kissé már idősödő férfi áll a lány előtt, olyan hatvan előtt járhat néhány évvel.

- Segíthetek? - kérdezi álmosan pislogva.

- Bocsásson meg, professzor, de talán tudnia kellene erről... - azzal átnyújtja az újságokat, amit vett, bizonyítva ezzel az okot, amiért a kora reggeli órán zavarja a férfit. - És én is tudok Gaiáról. És igen, segíthet, meg kell tudnom mindent arról a kutatásról.

Azt reméli, az idős urat meggyőzik a hírek, és közben persze attól is tart, hogy késő lesz és vagy vele, vagy mással valami rémes dolog fog történni. Nem akar beszélni neki a furcsa látomásáról, de attól is fél, hogy a fura alak majd megint megjelenik, vagy szól hozzá a professzor jelenlétében. Hiszen, ha igaz, amit olvasott, ő is elég közel juthatott ehhez a mindenképpen furcsa és kivételes dologhoz.

Grant átfutja az újságot, aztán Gaia nevének említésére azonnal eltűnik a szeméből az álom. Gyorsan körbenéz az utcán, hogy valaki figyel-e titeket, aztán beljebb lép.

- Jöjjön be. Először mondja el, hogy ki maga és mit tud.

Mindenképpen jobb odabent tárgyalni, mint kint, így Nizz elfogadja az invitálást. Nem tudja, hogy mit mondhat el neki és mit nem, abban azonban biztos, hogy az O2-t nem említheti meg neki. Így nem beszélhet arról sem, akitől a köveket kapta. De a szerencse talán most mellé áll, hiszen jó ürügy, hogy az újság már jelezte, a Céh tud a "hamis" kristályokról, így ezt nem kell tagadnia. Vagyis nem követ el túl nagy hibát, ha elmondja, hogy a Céh egyik gyakornoka és ott szerzett tudomást a kutatásról. Az Index-ben talált infókkal talán kiadja magát, de Grant sem tagadhatja, hogy felfedezése  ijesztően passzol a mostani eseményekhez.

Grant a beszámolóra nagyot sóhajt, aztán elővesz két poharat és tölt egy üvegből, ami elsőre brandynek tűnt.

- Nos, Miss Nae, ez egy hosszú történet. Remélem van ideje…




Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Csüt. Feb. 23, 2023 8:48 am




All that glitters



Első nagykaland

-----------------:O:-----------------



Bár fáradt vagyok, mint a bányászmunkás 48 óra csákányozás után, a Varjúfészek mégis munícióként hat rám. Először is mert minden csillog és ha nem is mernék elcsórni semmit, de legeltetem rajta a szemem. Eleve imádom az ilyen egybemosott dolgokat, hasonlóan van az egérlyukam is kialakítva a cirkuszban, de mindez nagyban tárul most elém. Le vagyok nyűgözve azt hiszem, még Adam válláról is felszállok egy helyben röpködni és jó ideig szavam se lehet hallani.
Felvonóval sem utaztam még, abban sem bírok nyugton maradni, minden rését megvizsgálom, amíg túlságosan gyorsan felérünk.
-Maga sokkal nagyobb király így a fészkében, mint el tudtam volna képzelni! Igazán lehetnék tiszteletbeli Varjútag, vagy ilyesmi!
Rohanom le rögtön valmivel, ami nagyon nem ide tartozik, aztán, ahogy Adam megint előveszi komoly figuráját hatalmas sóhajjal-és mert fogjuk rá nem szeretném, ha Estrance kővé válna, engem is beleértve- kiegészítem.
-Egy kurvát is keresünk Scarlet Flip-et, merthogy ők elvileg tudják hol van Vince Harrow, aki szerintünk talán felelős ezért az egészért. Mindenesetre nyakig benne van és többet tud nálunk. Matt, ez neked is az érdeked lenne, elég szar a helyzet, változik műorea-kővé mindenki…olyan, mint egy járvány.
Szállok le az asztalálra, mert könnyeben tudok gesztikulálni közvetlen előtte.





Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Kedd Feb. 28, 2023 2:40 pm






All that glitters



Adam & Nova

A Varjú a velősre sikerült beszámoló után leült egy székbe és összefonta az ujjait a mellkasán, mint akit a legkevésbé sem lepett meg az ügy. De épp erre számítottatok, ezért voltatok most nála. Matt felemelte a kezét és tett egy köröző mozdulatot valakinek a hátatok mögött, mire kisvártatva egy felettébb nyúzott férfit cipeltek be az irodájába... valahonnan. Harminc körül járhatott, a szája felrepedt, a szemei körül változatos véraláfutások éktelenkedtek. Aki hurcolta csak ledobta elétek, mintha az se érdekelte volna, ha futni próbál. A Varjúfészekben amúgy sem volt hova, ott csak akkor jutottál valamerre, ha a Varjú megengedte.
- A volt emberem, Jonathan Clay. Úgy döntött, hogy egy elmeroggyant pillanatában meglop, aztán megpróbál elmenekülni a pénzzel. Azóta sem tudom, hová tette, ezért van még életben. Mellesleg azt sem árulta el, mire akarta költeni a pénzt. De így, hogy Harrow neve felmerült, lehet lenne egy-két tippem. Azt nem tudom, ki az a Scarlet Flip, vagy mi volt a neve annak a kurvának, szóval biztosan nem az én területemen dolgozik.
- Scarlet nem kurva! - köhögte nyöszörögve Clay, ami láthatóan még Matt-et is meglepte.
- Nocsak, John, csak megtaláltad a nyelved? - Ez után a Varjú felétek fordult. - Ha kiszedik belőle, hová tette a pénzemet, utána kezdhetnek vele, amit akarnak. Még fizetek is... valamennyit.


Ajánlott tartalom



All that glitters - Page 2 Empty Re: All that glitters

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.