Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Our dreams Tegnap 5:35 pm-korKayne WesterburgNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandSzer. Május 01, 2024 6:13 pmEvangeline WhitlockCome beyond the ancient fogSzer. Május 01, 2024 10:30 amMoros GreycloudIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szer. Május 01, 2024 9:00 amMoros GreycloudHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam MoravaRed Queen, White QueenVas. Ápr. 28, 2024 4:09 pmVahe's WrathElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Hétf. Ápr. 22, 2024 1:58 pmVahe's WrathFly to our doom - Daphne & Moros & KaynePént. Ápr. 19, 2024 6:39 pmDaphne PrismblossomCultural ClashSzomb. Ápr. 06, 2024 12:48 pmMoros Greycloud
Havi aktivitás
2 Hozzászólások - 40%
1 Témanyitás - 20%
1 Témanyitás - 20%
1 Témanyitás - 20%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Red Queen, White Queen

+3
Gwendolyn Edevane
Moros Greycloud
Vahe's Wrath
7 posters
Go down
Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
171

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Márc. 26, 2024 8:38 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Az érzés, az érzékelés kiteljesedésére most nem tud várni. Újonnan szerzett képességének láthatatlan ujjai mohón nyúlnak az erőd felé, miközben a sajátjai még mindig a földre tapadnak. Érzi, mikor jut át a falakon és azt is, milyen sokan rejtőzködnek odabent. Próbál visszaemlékezni a helyre, ahol a Fehér Királynő szerint a nixádot őrizhetik és ahol most ő is talál "valamit", ami elvárásainak megfelelően más, mint a többi életjel. Egy megkönnyebbült sóhaj lesz a felfedezés jutalma, hogy aztán már pattanjon is fel, mert Mr. Leininger már sürgeti is őket. S míg ő igyekezetre próbálja bírni a csapatot, addig Mr. Greycloud a Vörös Erőd együttműködésre rávett "ügynökét" próbálja meg visszatartani. Most éppen sikeresen.
Az illúzió, amely elrejti a bejáratot, éppen csak egyetlen pillanatra veti vissza igyekezetüket, de aztán már ott is állnak egy kiszélesedő folyosórészen,  Nizase meg a tenyerét helyezi a kőfalnak, vagy annak, ami most annak tűnik és érzi, hogy gyűlnek már mögöttük a "kaptár" lakói, elzárva előlük a kivezető utat. Most már tényleg csak előre mehetnek, a nixád felé.
Keresi hát a furcsa jelet, és amikor megleli, azt kutatja, hol van rés a sziklában, s talál rá egy keskeny folyosóra. Warwick sürgetésére ad feleletet akkor, amikor abba az irányba mutat, amerre ezt sejti.
- Arra kellene mennünk... Most még megtehetjük - utal arra, hogy nem látja maguk előtt még a pixik seregét. - Sok szerencsét! - indul el végül és reméli, hogy nekik is jut ebből.




Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
95

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Pént. Márc. 29, 2024 7:54 am






Red Queen, White Queen




Moros sikeresen visszarántotta a menekülő Rhodast, aki a lábánál fogva hason csúszott felétek a padlón, majd állt meg a faun patái között.
- Ez igazán megalázó. – jegyezte meg, miközben felállt és leporolta magát. - A könyvtárhoz? Az innen még ugyanarra van, mint a nixád, biztos, hogy arra akarnak menni, és nem mondjuk fel a trónterem felé, mintha foglyul akarnák ejteni Ednát? – kérdezte, mintha csak úgy mellesleg tenne nektek javaslatokat, ha már az előbb is hallgattatok rá. Szerencsére a további futásról letett.
Warwick eközben újra felétek közeledő tündércsapatot vízionál vörös páncélban, nem rohannak, egy őrjárat része lehetnek. Ha arra mentek tovább ami olyan főfolyosónak néz ki, és amerre Rhodas rohant egyenesen belefuttok, de ha a Nizase emlegette mellékfolyosóra kanyarodtok most mindannyian, akkor pont elkerülitek őket. Kérdés, hogy mindenki el akarja-e őket kerülni.


Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
211

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Ápr. 03, 2024 6:18 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


Hagytam, hogy a nyúl talpra kecmeregjen és leporolja magát. Egy pillanatra elgondolkoztam, hogy segítek neki, de aztán eszembe jutott, hogy voltaképpen nem kedveltem.
- Igazán sajnálom. - feleltem nem túl átszellemülve, aztán megdörgöltem az állam. - Olyan elterelést szeretnénk, ami után élve kijutunk, Mr. Nyúl. Felteszem Edna királynő nem venné jó néven, ha fenyegetnénk az életét, szóval ennek hiányában marad a könyvtár.
Ezen a ponton el is kezdett formálódni a fejemben egy terv, de a részletei csak akkor lettek majd világosak, amikor ott álltunk a szent iratok között - ha már tudtuk, melyik volt ezek közül a legszentebb irat.
- Szóval egyelőre próbáljuk megőrizni az álcánkat, haladjunk együtt, ameddig el nem válik a két út. Utána... Nos, utána sok sikert mindenkinek.
Szükség volt rá, főleg, hogy Paksha elég látványosan nem nézett ki pixinek. Bár talán ha egy fehér nyúl itt elment, kellő beszélőkével kimagyarázhattuk, miért választotta magának ezt az "illúziót". Talán.


Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
49

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Ápr. 03, 2024 6:54 pm




Red Queen, White Queen



Vágjunk bele!


-----------------:O:-----------------




Moros úr nagy megelégedésemre, nagyon hatékonyan megakadályozta a Nyúl uraság menekülését, amit próbált „csak” segítségnek álcázni, de én továbbra sem bíztam benne főként nem a saját csapat területén. Amit a Királynőjéről hallottam eddig, nekem azt mondta, hogy lehet Rhodas bármely kegyben is, nem úszná meg, ha rájönnének, ő segítette be az ellenség embereit.
Pár pillanatig nem figyeltem rájuk, így lemaradtam a párbeszédükről, bár a hangjukat hallottam, ám elragadott egy újabb villanás a jövőbe. Úgy látszik most már egyre jobban uraltam a képességemet és már nem kellett erőlködnöm, hogy meglássak bármit is, hanem az elmém maga figyelmeztetett, ha veszély közeledett. Feltételem, hogyha csak úgy látni akartam volna az időben előre, arra kimondottan fókuszálnom kellene, de a veszély maga „kapcsolta” be.
És….amit láttam, nem volt bíztató. Őröket láttam, jó párat és pont azon az útvonalon, ahová Rhodas vezette volna az elterelő csapatot. Hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy ez jó vagy rossz, hiszen akár kapóra is jöhetett ez, de valami érthetetlen okból kifolyólag, most úgy éreztem, nem csak magamra kell gondolnom, mindenkire szükség lesz, hogy életben kijussunk ebből az egész gebaszból, így kissé megemeltem a hangom, hogy Morosékhoz is eljusson.
- Előttetek őrök közelednek. – mutattam eléjük, majd biccentettem Nizase kisasszony felé. – A mi utunk egyelőre szabad, induljunk.
Ezzel megtettem, amit tudtam és a másik csapatra bíztam, hogy mit tesznek.
- Ha tudja, rövid időnként ellenőrízze kérem az utunkat. – kértem a lányt.
És ezt a tanácsot magam is megfogadtam és amíg bírtam én is előre és előre néztem. Jó lett volna észrevétlen eljutni ahhoz a lényhez és megkaparintani, utána már, ha le is bukunk lenne tárgyalási alapunk.


Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
32

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Ápr. 03, 2024 8:59 pm




Red Queen, White Queen


Indulás...

----------------- :O: -----------------


Nagyon úgy tűnik vége a tétlen perceknek. Hirtelen felgyorsulnak az események. Warwick úr előre látása megmutatja, hogy támadók közelednek felénk, és én csak remélem, hogy még nem láttak meg bennünket, mert ha már bent leszünk talán könnyebben elvegyülhetünk egy időre. Legalább is annyira, hogy fimonítsunk kicsit a dolgokon.
Nyúl úr pedig, előre is lendül, egyenesen a Vörös erőd kőfala irányába, s ahogy szemhúnyásnyi idő alatt követjük is, csak remélni merem, hogy tényleg van ott egy ajtó. Van. Átjutva az illúzió határon élesen változik körülöttünk a táj. A helyiség ahová jutunk vörös, és... olyan érzésem lesz, mintha mindez szándékosan lenne így, az idegeink borzolására. Lassan bőszült bikának érzem magamat. Kedvem lenne leverni a falakról ezt a vöröset.
- Fujj, de ízléstelen...
Jegyzem meg halkan, de aztán már lendülök is Rhodas után, ám Moros úr megelőz, és elcsípi a meglógni kész alakot. Csak a fejemet csóválom meg méltatlankodásán, magamban pedig megdícsérem a faunt: Ez szép volt!
De természetesen nem álldogálhatunk a folyosón a végtelenségig, nem ezért jöttünk ide. Nizase megint a falakra teszi tenyerét, és újra utat keres, és talál is. Én meg Moros felé pillantok, merre tovább. A könyvtár hirtelen ötletként először logikátlannak tűnik, de aztán értelmet nyer. Figyelem elterelésre vállalkoztunk, és mi lenne nagyobb feltűnés, mintha egy fontos könyvet próbálnánk meg eltulajdonítani. Elterelésnek kitűnő.
- Gyerünk.
Zárom a sort.

Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
171

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Csüt. Ápr. 04, 2024 7:05 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Először Mr. Rhodas-t fékezi meg a faun úr, aztán pedig a javaslatát cincálja szét darabokra, csak hogy megtorpanásra késztesse megint a csapatot. Aggályaival Warwick Lenininger nem csak azért nem ért egyet, mert nem bízik Edna szolgájában, hanem azért is, mert látja, hogy az az út nem biztos, hogy a legjobb választás lenne. Vagyis az onnan közeledő őröket.
- Azt, hogy tolvajok vagyunk, még talán nem büntetik halállal... És azt mondtuk, jobb, ha minél kevesebb élet esik áldozatául a két fenség rivalizálásának... - csak egy halk megjegyzés Nizzi-től, csak hogy helyeslése segítsen a döntésben, hiszen a korábbiakból már sejti, Amelia-nak sincs kedvére sem a nixád elrablása, sem annak a lehetősége, hogy harcba kell keveredniük .
Leininger is kerülni igyekszik az érkező csapatot, s a faun határozottsága is másfelé tereli őket, arrafelé, amerre most biztonságosnak tűnik az út, de ami akár a következő pillanatban is megváltozhat. Ezért fogadja meg hát Warwick tanácsát a lány, s tenyerét a falnak vetve indul hát arra, amerre a Könyvtárat sejti. Az, hogy folyton a köveket figyeli, új képességét rohamos gyorsasággal fejleszti, s már ki sem nyitja a szemét, ahogy a fal mellett halad, mégis tökéletesen "látja" a folyosót, amely most még üres előttük, s látja azt is, hogy hamarosan elágazás következik majd, amelyet abból sejt, mert mintha az egyik irányba vastagabb lenne a szikla, ami körülveszi őket. De nem lát az "elágazáson" túl, hát most rajta a sor, hogy a "látnok" képességét tegye próbára.
- Mr. Leininger, hamarosan elágazás következik, ahogyan Moros úr sejtette... Nem lát semmi veszélyeset?




Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
95

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Ápr. 06, 2024 11:26 am






Red Queen, White Queen




A Nyúl úr beletörődött az ítéletbe, és csak egy lemondó sóhajjal ment veletek. Arra rájött, hogy most menekülni nem sok esélye van.
Együtt folytatjátok hát az utat mindannyian a kis mellékfolyosón. Nizzi – vagy a továbbra is mély álomba szenderült Gaia – mutatja az utat, legalábbis azt, hogy hol vannak már folyosók, így a lány magabiztosan vezetheti a csapatot.
Ha Warwick rápróbál a képességeire, akkor rájöhet, hogy ez a jövőbe látás dolog nem is olyan egyszerű. Számtalan dolog villan be az elméjébe egyszerre, jelenet egy közelgő harcról kicsit előrébb, amiben részetek lesz, dobogó tündértalpbak a csapat háta mögül, akik a ti irányotokba igyekeznek, a hátatok mögül, de hogy melyik pontosan mikor fog megtörténni, azt nem tudod megmondani. Nem most azonnal ez biztos, de jobb, ha felkészültök.
A kis folyosó egy szélesebbe torkollik bele, és nem kell jövőbelátás, hogy halljátok az ott beszélgető tündéreket. Két strázsa, ember – vagyis jelenleg pixi – magasságú lándzsákkal őriz egy díszes, kétszárnyú ajtót, és még két másikkal beszélgetnek, akiknél nem láttok fegyvert, talán csak arra jártak, de nem tudjátok megmondai mennyire veszélyesek. A két strázsa egyébként olyan rubinvörös egyenruhában van, mint amilyet ti is kaptatok.
- A könyvtár. Továbbra is rossz ötletnek tartom. – suttogta Rhodas. - De ideértetek szóval mostmár igazán elengedhetnétek. – vergődött egy kicsit Moros kezei között.
Nizzi érezheti a falakat követve, hogy több út is áll előttük. A nixádhoz vezető legrövidebb út pontosan keresztül megy a könyvtáron, de akkor részt kell venniük egy esetleges csetepatéban a többiekkel. Van egy másik út is, ha a folyosón, amire érkeztetek jobbra indultok el, majd egy kis kerülővel lefelé egy lépcsőn, ez az útvonal hosszabb, de ha beválik az elterelés, akkor talán biztonságosabb. Ha beválik.
Warwicknak az előző látomásából, még a folyó elejéről már ismerős lehet az elétek táruló jelenet, a harc itt elkerülhetetlen, de ha rápróbál, akkor most tovább „lát” előre valamivel. És a látomásban tűz van. Perzselő, fényes és forró, nem is kis tűz.



Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
49

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Pént. Ápr. 12, 2024 4:54 pm




Red Queen, White Queen



Vágjunk bele!


-----------------:O:-----------------




Láttam Nizase kisasszonyon, hogy erősen koncentrált, kezét a fal kövein tartva és gondoltam, hogy ő is egyre jobban kezdett ráérezni a képességére, ahogy én is, mert egyre magabiztosnak tűnit úgy vezeettt minket előre.
- Köszönöm kisasszony! – bólintottam a szavaira, bár abban már nem voltam biztos, hogy a kis csapatunk észrevétlen vezetőjévé avanzsálása jó vagy rossz dolog, mert úgy éreztem, valahogy ez történt.
Mindenesetre a saját érdekem most azt diktálta, erőltessem én is meg magam és újdonsült adottságomat, viszont most nem csak egy konkrét – az előttünk lévő útra vonatkozó – képek villantak be, hanem több, össze-vissza, ami nagyon zavaró volt, hiszen nem tudtam melyik mikor várható, talán pont a cselekedeteink befolyásolják majd……
- Előttünk is pixik és mögöttünk is közelednek. Harcolni fogunk, de nem tudom melyikkel. – mondtam halkan a többieknek. – Lépjünk ki, mert a legrosszabb az lenne, ha két tűz közé szorulnánk.
A csapat tagjairól amit eddig megtudtam, az azt mondta nekem, hogy senki nem nagy stratéga itt, talán még a faun az akire ilyen téren lehet számítani. Én a neveltetésemnél fogva kaptam némi képzést, most az életem múlhat rajta, hogy a megfelelő döntést hozzam.
Sajnos az „előrelátásom” csak néhány másodpercet jelent, így talán még a mondandóm végére is alig értem, amikor belefutottunk egy szélesebb folyosóba.
Látni lehetett a fényeken és a beszélgetés hangja is óvatosságra intett, ezért ha Nizase nem áll meg magától, én húzom vissza a fal mellé, takarásba.
- Nem kerülhetjük el a harcot. – masszírozom meg a halántékomat az újabb látomás után. – De talán itt az idő, hogy az elterelő csapat bevesse magát. Nagy tüzet látok, talán Amalie kisasszony használja, mint sárkány, ahogy felvetette, nekünk azonban tovább kéne menni a nixádhoz, - néztem ismét Nizase-ra, hiszen ő volt az útkereső, - ha nem akarjuk a nyakunkba az utánunk jövőket rohannunk kell. – javasoltam.
Bíztam benne, hogy mindenki tudja, mennyire sürgős dönteni, hiszen a képességem csak pillanatnyi előnyöket adott nekünk.
Én készen álltam a futásra.


Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
211

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Ápr. 15, 2024 6:52 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


Eleinte csak a korábban hangoztatott nyugalommal sétáltam, egyik kezemmel a nyúl karját fogva, ha esetleg megint rohangálni támadt volna kedve, de persze én sem voltam naiv. Nem kerülhettük el sokáig a lebukást, és ahogy Warwick Leininger ki is jelentette, ez a pillanat lassan közeledett. És a kísérőnk jelenléte kezdett felettébb kényelmetlen lenni, mert ha elkotyogta a királynőjének, hogy a nixád volt az igazi célpont, az egész stratégiának lőttek.
- Még nem, Mr. Nyúl. És ezt most vegye jóindulatnak, mert elgondolkoztam rajta, hogy egyszerűbb lenne leütni, de egyelőre megkímélném ettől.
Ezek után kilestem a könyvtár ajtaja felé, felmérve a helyzetet, aztán a többiek felé fordultam.
- Itt szétválunk. Ezt a kettőt intézem, maguk, Mr. Leininger, kerüljék el a könyvtárat.
Azzal kiléptem a két őr felé, belekapaszkodtam a távolabbi fejét húzó erővonalakba, aztán egy karlendítéssel egyenesen nekirántottam a másiknak. Volt egy halk kopp, aztán mielőtt csörömpölve földet érhettek volna odaugrottam és mindkettőnek lecsökkentettem a súlyát, hogy puhábban érkezzenek meg. Ennyi mágia azért már kezdett lefárasztani, így egy pillanatra neki is kellett dőlnöm az ajtószárnyaknak. De még nem pihenhettünk.
- Ezzel... megvolnánk. Befelé. - intettem a nyúlnak és az alakváltó kisasszonynak, bár a kijelentés főleg a pixinek szólt. - Itt maradhat és megvárhatja a királynőjét, Mr. Rhodas. Vagy leüthetem, ha az jobban illik majd a meséjébe.

Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
46

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Hétf. Ápr. 15, 2024 7:54 pm






~ Red Queen, White Queen ~


- Itt szétválunk. Ezt a kettőt intézem, maguk, Mr. Leininger, kerüljék el a könyvtárat.
Már a nixád fele tartottak, amikor Mr. Leininger szavai hatássára fájdalmasan összeszprult a szíve. Még az arcán is látszott, hogy nem tetszik neki a dolog. Tudta, hogy az elterelésnek hangosnak kell lennie, de leégetni a könyvtárat?!
Felsójahtott és meglengette a fejét csukott szemmel.
- Remélem nem a könyvtárat látta égni...
Hátra nézett, mintha látná a történéseket, de nem. Előre fele is csak a rücskös falak gyomorforgató színe tündökölt és a hátuk mögött is ugyanaz a szín tündökölt. Fancsali képpel meredt maga elé.
Azzal nyugtatta magát, hogy még nem történt semmi. A  jövő nincs kőbe vésve. Leninger Warwick látomásai másodpercek tört részei alatt változhatnak meg. Azonban bárhogy meresztette a szemeit körbe, nem látta, hogy miben tudná ő változtatni azt a jövőt.
- Nae kisasaszony, mennyire vagyunk a nixádtól? - tette fel a sürgető kérdést.

Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
32

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Ápr. 16, 2024 9:39 pm




Red Queen, White Queen


Két tűz között...

----------------- :O: -----------------


Folyosón haladunk előre, minden lépéssel közeledve a "bajhoz", mely, mindannyian tudjuk, elkerülhetetlen. Legalább is az elterelő csapat számára. Ha minden a terveink szerint sikerül, kellő eltereléssel a másik csapat, akikkel még egyelőre együtt haladunk, meg tudja szerezni a nixádot észrevétlenül. De addig azonban, már is itt egy újabb akadály, mely most már tényleges cselekvésre késztet mindannyiunkat.
Nem vidít fel, hogy Warwick úr tüzet látott, és persze még kevésbé, hogy Paksha máris a könyveket látja égni.
- Igyekszem a könyveket nem elégetni.
Súgom neki oda megnyugtatásképpen, de persze, ha erre fogok kényszerülni, akkor muszáj lesz ezt megtenni. A muszáj pedig a világon a legnagyobb úr. Más kérdés, hogy átváltozni csak tényleg végveszélyben fogok, mert erőteljesen lecsökkenti az energiáimat. De ezt majd a jövő hozza, amikor kell. Addig pedig, előre.
Kedvemre van, ahogy Moros úr teljes határozottsággal elintézi az őröket, mert a lándzsáikkal azoknak gondolom őket, majd máris benyit a könyvtár ajtaján.
- Ezeket kint hagyjuk?
Teszem fel a kérdést, és az sem okozna gondot, ha egyedül kellene behúznom őket a könyvtárba, ha úgy döntünk, mert ebben gyakorlatum van, hiszen a kórházban, és az ápolási részlegen, sok idős embert kell mozgatnom. Igaz, az őrök eltüntetésével a folyosóról, éppen nem tereljük el senkinek a figyelmét, sőt éppenhogy elrejtőzni igyekszünk. Talán még is csak jobb ötlet, ha kint hagyjuk őket, de nem tudhatom, milyen taktika fogant meg a faun fejében.
Minden esetre egyelőre bent vagyunk a könyvtárban.
- Melyik a nixádról szóló könyvük? -Fordultam a nyúl felé.- Melyik a legértékesebb, a legfontosabb?
Természetesen a legértékesebb alatt, nem igazán az anyagi értéket értem, sokkal inkább az eszmei érték az, ami igazán fontossá tesz egy könyvet. Egy olyan tartalmú könyv, ami elengedhetetlen a túléléshez. Ilyen lehet akár egy jegyzet is, amit a hosszú évek alatt gyűjtöttek össze a nixádról. Például.

Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
95

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Ápr. 17, 2024 8:32 pm






Red Queen, White Queen




Moros, Amelia: Idáig minden rendben is van. Túlságosan rendben, már ha lehet ilyet mondani. Rhodas egy nagy sóhajjal mondott le arról, hogy kivergődje magát a faun vasmarkából, de nem is segít az őröket sem mozgatni, sem semmi másban.
- Itt minden tudás értékes, és nem vagyok könyvtáros. – közölte Ameliával, ám mielőtt a lány válaszolhatott volna neki, vagy ami azt illeti bárki más, a könyvtár ajtószárnyai nagyot dörrenve zárulnak be mögöttetek. Ez után a csapatotok harmadik tagja Gwen sikít föl, majd ájul el, miközben a szeméből, a füléből és a szája szélén is folyik ki a vér, pedig semmit nem láttatok és nem is hallottatok, ami történhetett vele hirtelen.
Ez után a folyosó oldalain fáklyák gyúlnak, majd a polcsorok között elétek lépdelt egy nő. Hosszú fekete haja volt, porcelánfehér bőre, vörös szeme és vörös ruhája, a fejét egyetlen gránátkőből faragott koronával, a nyakában pedig egy pánttal, aminek a közepén apró oreakristály ült, körülötte mindenféle szimbólummal, amiket nem ismertek fel.  
- Tényleg azt hittétek, hogy ennyire egyszerű lesz? – kérdezte a nő. Mélyebb hangja volt, mint amire a külseje alapján számítottatok volna. Rhodas térdei remegtek, mint a nyárfalevél, a pupillája kitágult, még az ajkai is elnyíltak…
- Királynőm…
- Veled majd később számolunk! – csattant fel a nő szigorúan. - Gondolom sejtitek már, hogy innen nem juttok ki, vagy ha mégis sikerül valamiféle csoda folytán átverekednetek magatokat a katonáimon, akkor sem tudtok majd elvinni magatokkal semmit a drágalátos kishúgomnak. Már csak az a kérdés, hogy ő vajon kockáztatná-e az ősi földek utolsó tudásmorzsáit azért, hogy kristálykorona kerülhessen a fejére, vagy tényleg olyan bölcs mint amit hangoztat magáról és lemondana azért, hogy megmentse azt ami még ebben a könyvtárban megmaradt? – húzódtak mosolyra a Vörös királynő rúzsozott ajkai, miközben két másik pixi jelent meg mellette fáklyákkal a kezükben.

Warwick, Nizzi, Paksha: Ti ezek szerint a kerülőutat választottátok, ám ha visszanéztek láthatjátok, ahogyan két őr, bezárja az elterelő csapatotok mögött a könyvtárajtót, és még hárman állnak az ajtó elé készenlétbe – összesen öten, és erről bizony a társaitoknak nincs tudomása. Titeket még nem fedeztek fel, kérdés persze, hogy bíztok-e bennük annyira, hogy ezt majd ők megoldják, ameddig ti elmentek a feladatotokért.
Warwick ha tovább próbálhatja a képességeit, akkor viszont most a kép döbbenetesen tiszta lesz. Egy nőt látsz, csupa vörösben, aki felgyújtja a könyvtárat saját maga körül, majd őrülten kacagva elsétál. Látod, ahogyan utána ez a nő lesétál a lépcsőkön a könyvtárból a nixád kamrájába is, majd elővesz egy hosszú kést, és szinte már szeretettel térdel le a lényhez:
- Tudom, hogy már te is elfáradtál. Én is elfáradtam. Jobb lesz ez így mindannyiunknak, neked nem kell tovább szenvedned, a kaptárunk pedig végre tovább léphet. Végre elengedheti a görcsös ragaszkodást ahhoz, ami már régen elmúlt. Megérted, ugye? – választ nem kapott, a nixád nem tud beszélni, de az elég egyértelmű volt, hogy a nő ez után szíven szúrja a lényt, majd a látomásnak vége szakad. Ez alatt a néhány másodperc alatt ameddig ezt végignézed nagyjából lefagysz egy helyben, Paksha és Nizzi is csak annyit látnak a dologból, hogy Warwick előre mered és nem reagál, de utána magától magához tér. Kérdés mit tesztek az új információk birtokában.

//Gwent ezzel kiírtam a kalandból, de ott van ájultan veletek, rajtatok múlik, hogy kezdtek-e vele valamit vagy a sorsára hagyjátok. Nizzi nem írt ebben a körben, a következőben mindenképp írjon!//
Warwick Leininger

Warwick Leininger
Ember


Előtörténet :
W.Leininger

Posztok :
49

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Ápr. 23, 2024 4:45 pm




Red Queen, White Queen



Vágjunk bele!


-----------------:O:-----------------




Ha az életben maradásunk és a sikerünk múlik rajta, akkor tőlem éghetett az a könyvtár, de ezt most nem akartam Paksha valamint Amelia tudomására hozni, mert talán őt kedveltem meg legjobban a csapatból, hasonló meglátásaink miatt. Azt azonban örömmel bólintottam rá, hogy Mr. Moros noszogatás nélkül magukra vállalta az őrök okozta probléma megoldását, ezzel eleget téve a csapata feladatának, mely szerint elterelik rólunk a figyelmet. Itt most két legyet üthettek egy csapásra, hiszen kiiktatják az utunkban álló őröket, ezzel valószínűleg beindítva valamilyen riasztást is.
Szaporán megindultam arra, amerre Nizase a másik útvonalat érzékelte, ráhagyva, hogy válaszoljon a Ezüstszárny kérdésére, mert volt egy rossz érzésem – a látomásaimon túl, - hogy nem pazarolhatjuk az időnket.
Persze az ajtócsapódás hangjára hátrakaptam a fejem, de csak egy röpke időre lassult meg a léptem, gyanakodva ráncolva a homlokom a két, láthatóan sértetlen katona láttán, aki még társakat is kaptak. Valami nem volt rendben!
- Nem állunk meg! – közöltem, nehogy valaki habozni kezdjen. – Tartjuk magunkat a tervhez! – fűztem hozzá egy kis magyarázatot, nem kell, hogy érzéketlennek gondoljanak….. – Ha bajban vannak, a nixáddal segíthetünk rajtuk, ha meg nincsenek, akkor feleslegesen pocsékoljuk az időt.
Tudtam, hogy a képességem talán többet kivesz belőlem, mint amennyit szeretnék rááldozni, de muszáj volt látnom, nem rohanunk-e egy csapdába, hiszen Nizase kisasszony sem láthat mindent.
A látomás most gyorsan és kristálytisztán nyílt meg előttem. Döbbenetemben teljesen ledermedtem, bár ennek nem voltam teljesen tudatában, hiszen a közeli jövő képei voltak ennek az okai.
Amit láttam hideg verítékkel borított el! Nem elég, hogy ha nem teszünk sürgősen valamit, kicsúszik a kezünkből az aduászunk, hanem még azt is megtudhattam, hogy a Vörös Királynő, mert kétségem nem volt, hogy őt láttam, nem habozik véresen kegyetlen döntést hozni.
- A Könyvtárat a Királynő gyújtotta fel, nekünk meg rohannunk kell, ha meg akarjuk menteni a nixád és a magunk életét, mert megöli! Nizase kisasszony úgy rohanjon és vezessen, mintha a halál járna a nyomunkban. – kiáltottam megmozdulva és remélve, hogy a lány nem fagy le, bár, ha arra volt szükség, erősen meg is ráztam, aztán követtem a nyakamba szedve a lábam. – Paksha úrfi, most mindent bele!
Nem tudhattam, hogy milyen messze vagyunk és oda érünk-e időben, de mindent meg kellett próbálnunk. Erőlködtem, a fejem zúgott. Azt akartam, hogy megváltozzon a jövő, hogy megállítsam a lesújtó kést. Soha nem tudtam mire is képes valójában egy Álmodó és meddig tartanak az én képességeim, de most mindenre szükségem volt, ami csak rendelkezésemre állt.


Nizase Nae

Nizase Nae
Ember


Előtörténet :
Holnap tán jobb nap jő...

Posztok :
171

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Kedd Ápr. 23, 2024 10:55 pm




Red Queen, White Queen



... én is, ön is, hallgassuk el, ne tudja senki sem ...


-----------------:O:-----------------




Warwick Leininger hamarabb rántja vissza, mint hogy meglátná, vagy meghallaná az őröket. Talán a túlzott koncentrálás az oka annak, hogy a külvilág jeleire képtelen most figyelni. Éppen ezért nem is tiltakozik, mikor a férfi maga mögé tereli, s az elterelésre szólítja fel Moros úr csapatát, s sietteti őt, hogy induljanak nyomban a nixádhoz. Sietségüket csak még jobban megokolják Amelia és Paksha szavai, akik tűzzel fenyegetik kis csapatukat.
De már nincs idő arra, hogy kifaggassa őket arról, mire is gondolnak, mert a faun máris a tettek mezejére lép, s a társaság két csapatra oszlik. Nizzi Warwick-kal és Paksha-val indul jobbra, a kerülő utat választva, míg a többiek az ártalmatlanná tett őrök mellett indulnak a könyvtár belseje felé.
A lány újra a folyosó falára tapasztja a tenyerét, ám mielőtt ismét a kövek "titkát" kezdené fürkészni, hagosan csapódik mögöttük be a könyvtár ajtaja, s ha meg is fordulna a fejében, hogy segítségre szorulhatnak a többiek, Leininger szinte rögtön tiltakozik is az önfeláldozó gondolatai ellen.
- Nem állunk meg!
Sürgetése lépéseket szaporáz meg, aztán mégis ő lesz az, ki megtorpan, s joggal hihetik, újabb látomás keríti hatalmába a férfit. A dermedtségét azonban csak néhány szívdobbanásik tartja fent a jövő csak általa látható néhány pillanata, hogy aztán Warwick kiáltása teszi egyértelművé azt, hogy most már az életükért kell futniuk. S ha a kiáltás, s a rémséges képek nem lennének elegek, hát a férfi meg is rázza Nizzit- habozását látva, csak hogy egyetlen másodpercet se késlekedjenek tovább. Futásnak indul hát a lány is, már csak ujjai érinti a köveket, ahogy információt igyekszik kicsalni belőlük. Jobbra vezeti a nixád megmentésére igyekvőket, bár retteg, hogy eltéved, mert mint ha némileg távolodnának a Könyvtártól, de aztán az út visszafelé kanyarodik, s egyre szűkül, míg aztán egy keskeny lépcsőre bukkan, amelyen lefelé indul. A folyosó már csak olyan széles, hogy két átellenes falát is elérheti a tenyerével, s hogy többet "érezhessen", hát így is tesz, s érzi meg azt, hogy mások is a nixád felé indulnak. Több alakot is érez, s köztük egy különlegeset is, kit látatlanban Warwick megjegyzése nyomán a Királynánek hisz,  s kétségbeesetten próbálja kivenni azt, hogy vajon előttük elérhetik-e a lényt, amelyet már annyira közelinek érez. Hát még gyorsabban lódul neki, s csak reméli, a másik kettő hűen követi, s azt is, hogy nem a Halál jár előttük és a nyomukban is.





Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
211

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Ápr. 24, 2024 6:39 pm




× Red Queen, White Queen ×


eat me, they say

----------------- :O: -----------------


Szerencsére a nyúl nem ellenkezett, szóval egyik kezemmel még mindig magam előtt taszigáltam, a másikkal pedig egy ujjal beleakaszkodtam az ájult őrök egyikébe és súlytalanul magam után húztam a könyvtárba. De persze nem alakulhatott minden úgy, ahogy akartuk - legalább is abból ítélve, hogy az ajtó azonnal bevágódott mögöttünk, feltételezhetően vártak minket.
És igazából mit is gondoltam, ha Edevane kisasszony képes volt a nixádvértől mások gondolatait látni, mégis mi akadályozta volna meg a pixiket, hogy ugyanezt tegyék a saját katonáikkal?
Amikor Gwendolyn összeesett, elengedtem a nyulat és az ájult őrt, aztán odaléptem hozzá és fölé hajoltam. Átlag tündéreknek nem szokott vér folyni az arca minden nyílásából, csak ha megmérgezik, elátkozzák, vagy illúzióval fedik őket. Ebből a harmadik lett volna a legkézenfekvőbb, de attól nem esett össze senki csak úgy.
Nem sikerült nagyon sokáig jutnom a gondolatmenetben, ugyanis végre megérkezett nagyságos vendéglátónk. Meg kell mondjam, magam sem tudom mire számítottam a Vörös Királynőtől, de a kifejezetten paprikás hangulat és éles modor mellett volt benne valami fenyegetően vonzó - vagy nekem volt önsorsrontó ízlésem a nők terén. És ezek szerint ő nem sajnálta volna annyira a könyveket, mint fehér testvére.
Mivel a terv, amit kieszeltem épp dugába dőlt, felegyenesedtem az ájult Gwendolyn mellől és a kezeimet hátul összekulcsolva lassan közelebb sétáltam.
- Ahogy én látom, felséged megpróbált minket megöletni, mi pedig megpróbáltuk kirabolni. Egyikünk sem járt sikerrel, így azt mondanám jelenleg épp egálban vagyunk. Szóval így a tiszta lap örömére bemutatkoznék, Moros Greycloud vagyok, örvendek a szerencsének és áldom a napot, hogy szemem a királynőre vethetem. - hajoltam meg udvari etikett szerint. - Ami engem illet, nem kifejezetten hat meg néhány öreg könyv elégése. Nem vagyok épp az a hagyománytisztelő fajta. De mielőtt felgyújtana mindent, megkérdezhetem, hogy mit akar elérni?


Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
46

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szer. Ápr. 24, 2024 10:07 pm






~ Red Queen, White Queen ~


- Nem állunk meg!
Becsapódott a könyvtár ajtaja és újabb őrök jelentek meg. Még hallani lehetett Gwendolyn sikolyát. Kitágult szemekel meredt Warwickra, amikor a férfi megindokolta a döntését. Logikusnak hangzott, de habozott egy pillanatot még Paksha, mielőtt megfordult volna. Arra ért a többiekhez, hogy a férfi kétrét görnyed és a semmibe meredt. Azonnal fegyverré alakította a jobb karját, (egy olyan rövid karddá, mint amilyet már készített korábban is) és az utat nézte. Mr. Leiningerrel foglalkozott Nie kisasszony és jobban szerette volna ha nem lepik meg míg a jövőbelátás hátrányait nyögik. Amikor magához tért a férfi gyorsan beszámolt arról, amit látott és Paksha értetlenül ráncolta a homlokát. Miért gyújtaná fel a saját könyvtárát pár betörő miatt? Megrázta a fejét. Nem. Most ezen nincs idejük gondolkodni.
- Rendben. - válaszolt az embernek amíg utol és kissé eléjük is ért út közben. Ha jönnek elölről, ő lesz az aki legkönnyebben tudja felvenni a harcot. Mert most már nincs más választás. Nem mintha eddig szóba jöhetett volna.
Amint elértek a nixádhoz, ha volt ajtó és nem állította meg senki, benyitott. Ha nem tudott, megpróbált betörni. Ha az idővel versenyeznek, akkor nincs idő óvatoskodni. Már úgyis lebuktak.


Amelia Barlow

Amelia Barlow
Alakváltó


Posztok :
32

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Szomb. Ápr. 27, 2024 9:21 pm




Red Queen, White Queen


A másik királynő

----------------- :O: -----------------


Bejutunk a könyvtárba, magunkkal víve a két őr ájult testét is. Még szerencse, hogy faun társunk ért a súlyok manipulálásához. Aztán az ajtó döndülve vágódik be mögöttünk, és ezzel egyidőben Gwendolyn kisasszony felsikolt, és összeesik. Szinte egyszerre mozdulunk Moros úrral, és ahogy a lány mellé guggolok féltérden, ujjaim már is a nyaki ütőérre simulnak. Még érzem a pulzus finom lüktetését.
- Elájult.
Jegyzem meg halkan, de persze arra nincs magyarázat, miért kezd szivárogni az orrából, szájából és füléből a vér. Ez... koponya sérülésre utal. De hiába pillantok körül, senkit nem látok, aki fejbeverte volna valamivel. Pedig elég nehéz tárgynak kell lennie ahhoz, hogy ilyen fajta sérülést okozzon. Persze, tudnám azt, amit Moros magában gondol, lehet akkor sem lennék vele előrébb, a pixi mágia rejtély előttem. De nincs is idő sokáig merengeni ezen, és csak remélni merem, hogy Gwendolyn kisasszony nem lesz rosszabbul.
Ami eltereli felőle a gondolataimat és a figyelmemet, az a vörös királynő belépője. ~Phujj, de giccses!~ Fut végig a fejemben a gondolat, miközben lassan felemelkedem ájult társnőnk mellől, de nem lépek közelebb, csak figyelem a királynő fenyegetőzését, majd Moros válaszát.
- Bahhh! -Szakad fel belőlem hirtelen.- Ugyan már Moros úr! Mit is akarhatna kedves Őfelsége?! -Nem kevés gúnnyal fűszerezem a hangomat. -Uralkodni az egész kaptár felett. És ha ehhez egy lángtengeren vezet át az útja, hát felgyújtja a saját erődjét velünk, és az összes alattvalójával együtt. Mi az neki? Néhány elhanyagolható életű kis pixi katona, egy-két jó szolga, és néhány ágyas... -Utaltam itt a Nyúl uraság felé biccentve.- Amúgy... -Lassítottam be kicsit a szövegemen.- Amelia Barlow vagyok. Csak hogy ne foghassa senki rám, hogy még annyi illem sem szorult belém, hogy bemutatkozzam. Most már csak egy kérdésem van nekem is... -És itt pár lépést én is tettem a királynő felé.- Őfelsége vajon tényleg itt van, vagy csak illúzió?
Ha lett volna valami tárgy a kezem közelében, talán feléje is dobom próbaképpen, de a legközelebbi könyvhöz is még jó pár lépést kellett volna tennem. Én pedig nem nagyon akartam egyelőre eltávolodni Gwendolyn mellől. A diplomáciához amúgy sem értettem, ezt a faunra hagytam, aki szemmel láthatóan ismeri a pixi politikát. Csak nehogy valami butaság jusson neki is az eszébe. Remélem gondol a társainkra, akik szintén veszélyben vannak.

Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
95

Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vas. Ápr. 28, 2024 4:09 pm






Red Queen, White Queen




Moros, Amelia: Talán legnagyobb meglepetésetekre a Vörös Királynő elmosolyodott, majd mielőtt válaszolt volna levette a ruháját díszítő brosst és odadobta Ameliának. Megfogható, valódi darab volt, így ennyivel elintézettnek is vette a kérdést, hogy vajon illúzió volt-e vagy sem.
- Jó gondolat volt, de itt vagyok. Nem félek a húgom fullajtárjaitól. – jelentette ki, megemelve az állát. – És valóban, uralkodni akarok ezen a kaptáron, ez a végső cél, amit el akarok érni ezt sosem titkoltam, ámde… Nem mindegy hogyan. Ennek itt… – intett körbe a fáklyát tartó kezével, veszélyesen közel elhaladva a pergamenek mellett. - Pusztulnia kell. Tudjátok miért jöttünk el Tír na nÓgból és lett itt kaptárunk a lehető legmesszebb, amennyit még menni tudtunk? Mert még a sajátjainkban sem bíztunk annyira, hogy megosszuk velük, ami itt van. Kapzsi öregemberként púposkodunk a régi világ tudásszilánkjain, és őrzünk a kaptár mélyén egy majdnem ezeréves lényt, csapoljuk a vérét, dörgöljük a hámsejtjeit, hiába olyan ráncos már, mint egy mazsola, és miért? Bájitalokért? Ahelyett, hogyha már eljöttünk idáig, megnézzük mit ajánlhatna nekünk ez az új világ, ami tele van csodákkal azok szerint, akik felmehettek körülnézni. Nem kereskedhetünk, nem gyarapodhatunk, mert jaj mi lesz, ha bárki megneszeli mink van. Hát akkor ne legyen semmink. Ezek a könyvek, a börtönünk rácsai. Az a szerencsétlen nixád pedig hadd pihenjen meg végre. Selene hagyományőrző, és azt hiszi, hogy ezekkel még engem is lehet zsarolni, de Adriata a tanúm rá, hogy ha engem le is győz, ezeket akkor se tarthatja meg!
A végén már egészen szenvedélyesen beszélt. Ha Rhodasra néztek, nem láttok meglepetést az arcán, de semmi mást sem, rezzenéstelenül állt, így valószínűleg ismerte Edna nézeteit korábban is. Hogy miért nem emlegette eddig azt csak ő tudhatta.

Warwick, Nizzi, Paksha: Akkor hát tovább rohantatok, le a folyosón, aminek a végén egy zárt ajtót találtok. Díszes volt, de nem túlságosan díszes, tényleg inkább valami mellékajtónak tűnhetett. A zár fémből volt, nagy volt és ódon, de sem Pakshának nem jelenthet problémát az átjutás, sem Nizase-nak, hogy akár az ajtó melletti köveket átrendezze annyira, hogy beférjetek.
A szoba, ami feltárul előttetek egy közepes méretű hálószobának felel meg nagyjából. A szekrényekben üvegcsék sorakoztak, egy asztalon orvosi eszközök, meglepően fejlettek főleg ennyire apró méretben, és polcok számtalan bőrkötéses könyvvel. A szoba sarkában pedig a földön összegömbölyödve ott feküdt a nixád. Így, hogy ti is piximéretűek voltatok, akkora volt, mint ti, a bőre sötétszürke volt, kifejezetten ráncos, és éppen csak felemelte a fejét, hogy nagy, egyszínű fekete szemével rátok nézzen. Nem volt rajta egyetlen szál szőr sem, négy szárnya volt, igazából átmenet volt valahol egy rovar, és egy pixi között. Az agressziónak minimális jelét sem mutatta, és bár reagált a megjelenésetekre, inkább tűnt közönyösnek.
Volt neki egyébként fekhelye, rendes párnával, takaróval, mellette minden féle apró tárgy volt, amiket talán ő készített, mert valamivel el kellett ütnie végtelen mennyiségű szabadidejét. Nem is volt megkötözve sem, és lánc se volt a bokáján, ezen a szobán belül teljesen szabadon mozoghatott.

Ajánlott tartalom



Red Queen, White Queen - Page 7 Empty Re: Red Queen, White Queen

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.