Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

View the whole list


Blood and Wine

+5
Adam Morava
Paksha
Hektor Dunn
Jeremiah Cooper
Vahe's Wrath
9 posters
Go down
Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 03, 2023 2:44 pm




× Blood and Wine ×


A Szárnyas, a Szarvas, az Alakváltó és a Főlidérc

----------------- :O: -----------------


Mit rontunk el? Talán ez a legfontosabb kérdés ebben a pillanatban. S oly egyszerű is rá a válasz: Alábecsültük. Igen, alábecsültük a főlidércet mind a hárman. S ennek már is megisszuk, megiszom a levét. Csak egy szívverésnyi idő, amennyit késlekedek, no meg  az ellenfél talán több évszázados tapasztalata és ereje is besegít, hogy kiforduljon Adam karmai alól, szinte sértetlenül, és ezzel egyidőben, óriás pofonnal küld engem a szemben lévő fal tövébe. Hatalmasat nyekkenek, hang nem jön ki a torkomon, és érzem, ahogy a tüdőmből egy pillanatra kiszökök a levegő. Fulldokolva kapok utána, elnyíló ajkakkal, tágra meredő szemekkel, de nem érek rá békésen fulldokolni, mert a fickó már is a hasamon trónol, és fogait a torkom felé csattogtatja. A veszély túlságosan is közeli ahhoz, hogy félvállról vegyem. Bízom a társaim gyorsaságában és ügyességében, de van egy-két szemhunyásnyi pillanat, amíg csak magamra számíthatok a lidércfogakkal szemben.
Előre kapok a karjaimmal, de a lidérc feje olyan közel van, hogy a torkát nem sikerül becélozni. Nem is kísérelem ezt meg, más a tervem. Hüvelyujjaimat befelé fordítva egyenesen előre, próbálom meg elkapni két oldalról a fejét, míg az előre meredő két ujjamat könyörtelenül belefúrom a szemeibe. Ha kifolyik úgy a legjobb.
Ekkor érhet kb oda Nova és szívverésnyi késéssel Adam is.
Hogy Nova pontosan mit csinál, azt nem tudom eldönteni, de időm sincs arra, hogy figyelgessek rá. Mindenesetre annyit elér vele, hogy a lidérc elenged, már nem is kapkod felém a fogaival, sokkal inkább a hajában randalírozó pixit próbálja elkapni, lerázni magáról. Ezzel együtt érkezik Adam, újabb részleges átválzotással, s ahogy letépi rólam a fickót, én azzal a lendülettel igyekszem is felállni. Remélhetően mindez sikerül, ahogy a következő is. Mivel már a földön féltérden folyik a dulakodás, magam is térdelő pozícióban fordulok oda, előre nyúlva, megismételve a korábbi mozdulatot. Remélem ezúttal sikerül megmarkolnom a kardot, s kirántanom a tokjából, majd ugyanazzal a lendülettel már fordítom is a karomat, hogy egyetlen csapással átmetsszem Mr. Blackwell nyakát, elválasztva így a fejét a testétől.
/div>
Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 03, 2023 8:21 pm




× These trails of blood and wine ×


Küldetés

----------------- :O: -----------------


Tisztában voltam vele, hogy az előbbi kiáltással elárultam magam a megvakított lidércnek, de szerencsére nem volt olyan gyakorlott, hogy ennyi alapján megtaláljon és támadjon is. De közeledett, szóval össze kellett szednem magam. Az átkozott seb, amit a beszédes aktakukac szúrt volt a legnagyobb problémám, mert azon kívül, hogy folyamatosan szivárgott belőlem a vér, még fájt is, mint Vahe rákfenéje, és ezzel meglehetősen lecsökkentette a mozgási lehetőségeimet. De jobb volt fájdalmasan létezni néhány másodpercig, mint meghalni, szóval összeszorítottam a fogam és felkészültem, hogy ha közelebb jön ezt is fejbe vágjam a mostmár eléggé viseletes mellszoborral. Szerencsére azonban nem kellett.
A megjelenő zsoldos nem volt lassú, de inkább volt gyakorlott, mint gyors. Talán tényleg ráhibáztam, és valami volt katona lehetett. Minden esetre egy döféssel véget vetett a lidérc életének, tehát egy röpke pillanatig megint magunkra maradtunk a folyosón.
- Ahogy láthatja, a helyzet nem rózsás. - mondtam az oldalamat szorongatva. - A kisfelség és az éjtündér társa megoldották a legtöbb problémát, ami ránk szakadt, én sajnos túlbecsültem az állóképességemet egy lyukkal a hasamban. A legrosszabb azonban, hogy a többiek még nem válaszoltak, és lassan szorul körülöttünk az egérfogó.
Moira, mi a jóég tartott eddig? Mégis mibe tenyerelhetett már megint a drága ikerhúgom?

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Hétf. Szept. 04, 2023 9:53 pm




x Blood and Wine x




The best things come in small packages




A folyosó szűkös volta csak ront a helyzeten, s azt hiszem, közbe kell lépjek, hogy a faun ne szenvedjen még több sérülést, míg a tündér elvégzi a piszkosnak nem, sokkal inkább kegyetlennek tűnő munkát. S az jól teszi, ha igyekszik, mert immár a lidércek minden bizonnyal valamennyien tudomást szereztek arról, hogy semmi sem megy a megszokott módon és gyomorforgató estélyüket immár megzavarták Vagyis helyesebben mondva megzavartuk.

Ám mielőtt valóban tennék valamit, újabb szereplő jelenik meg a káoszban és zárja rövidre a csetepatét, amelyben nekem csak kis szerepem lehetett és ami az utolsó lidérc halálával immár szükségtelenné is vált. Ám valami azonban egyre sürgetőbb, mégpedig az, hogy kijussunk innen. Valamennyien. Mert ha már eddig jutottunk, nem vallhatunk kudarcot. S Nova sem veszhet el újra!

- Csak tartsák szabadon az utat kifelé! Megnézem, mi van odalent!
Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Kedd Szept. 05, 2023 6:51 am






Blood and Wine



Moros, Paksha, JC:Psyché magatokra hagy benneteket, ti pedig már halljátok is a lépteket a folyosó túlsó sarka felőle. Egy T alakú kereszteződésben álltok, a T szára felől érkeztetek, jobbra is balra is van út de nem tudjátok arrafelé mi is van – azon kívül hogy a lidércek várhatóan jobbról fognak érkezni. Közben a tűz terjed, amit JC okozott, a füst szagát már nem csak érzitek, de látjátok is, szóval ha arrafelé akartok kijutni, akkor igyekeznetek kell.
Így néz ki az eddig felfedezett terület, ahol vagytok:

Blood and Wine - Page 7 Lair

Nova, Moira, Adam, Psyché: Nova illúziója hatására a lidérce a fejéhez kap és leszáll Moiráról, bár a fejét egyébként is elhúzta volna, hogy a lány ne tudja kinyomni a szemét. Megpróbálja magától elhessegetni a pixit, vagyis inkább lecsapni, mint egy legyet, és bár párszor el is találja Novát annyira sose pontosan, hogy különösen kárt tegyen benne, vagy hogy hosszabb időre le tudja söpörni magáról, így az illúzió sem szűnik meg. Felállva sem jobb a helyzet, mert ekkor pedig a félig átalakult Adammel találja szembe magát, akit a legnagyobb veszélynek ítél, de nem úgy tűnik, mintha nagyon megijedt volna. Kezeivel elkapja az alakváltó csuklóit, hogy a karmait távol tartsa magától és megpróbálja kisöpörni a férfi lábát egy guggolás közben.
Moira nagyjából ekkor ragadja meg a kardot, de az nem csúszik ki egyszerűen a helyéről, arra viszont bőven jó, hogy a lidérc így ne tudja kivitelezni a tervezett cselt. Még egy rántás és meg is van a fegyver.
Psyché ezen a ponton érkezik meg, hacsak nem hívja fel magára a figyelmet egyelőre nem veszi észre senki, így van ideje közbelépni.
Ha Moira ránt még egyet a kardon az kijön a helyéről, amit a lidérc csak egy pillantással jutalmaz, ekkor elvigyorodik, és hagyja, hogy Adam megharapja. A vére kiserken, de odafent már láttátok, hogy a lidércek mire képesek a saját vérükkel.

//Következő kör 09. 11. hétfőn érkezik!//
Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Szomb. Szept. 09, 2023 2:20 pm




Blood and Wine



A mértéktelenség büntetése


-----------------:O:-----------------




A lidérc eszeveszetten kapálózik, amin nem is csodálkozom, hiszen Nova olyan vircsaftot csinál a fején, hogy attól mindenkinek megfájdulna a feje, vagy sikítófrászt kapna, ráadásul Moira is keményen megdolgoztatja, bebizonyítva, hogy nem adtam rossznak a bizalmamat.
Meg kell azonban hagyni, hogy hármunk támadásával szemben is állja a fickó a sarat és ez sajnos azt bizonyítja, hogy a kiskirálynő vagy akármi is az a pixinő, igaza volt, ez nem lesz könnyű falat, sőt……csak nehogy a torkunkon akadjon, miközben a fentről leszivárgó hangok alapján nem ártana sietnünk.
Dühös morranással veszem tudomásul a satuként a csuklómra szoruló, hideg kezeket, melyek megakadályozzák, hogy leszakítsam az arcát, aztán megérzem a lefelé tartó húzást, ahogy nekifeszül a karomnak, miközben a testsúlyát lefelé mozdítja. Azonban én sem most kezdtem a közelharccal történő ismerkedést, sejtettem mit akar, ezért miközben kihasználva a fogását, én is igyekeztem megmarkolni a karját, ruháját, amit elértem és teljes erőmből magamfelé húztam, hogy az átalakult fogaimmal megsebesítsem, de el is akarom távolítani Moira közeléből kicsit.
Ezért aztán hátrafelé vetettem magam teljes súlyommal, miközben a két lábamat felkapva a földről a gyomrába igyekeztem talpalni, rántva magammal.
Ha sikerül a mozdulat, átvetem a fejem felett.



Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Szomb. Szept. 09, 2023 4:41 pm




Blood and wine


Lidérc fejet ide!

-----------------:O:-----------------






Már nagyon fáradt vagyok. Ha megpróbálkozom még egy illúzióval, ami nagyobb dobás biztosan harcképtelenné teszem magam a következő félórára és akkor akár menekülés esetén is engem kellene felnyalábolni, ami nem mindig egyszerű, ha húsz centi tűnik el a káoszban.
Különben is eltalál valamennyire, de a mosoly, a kiserkenő vér és szaga mind-mind arra enged következtetni a harc még csak most kezdődik és kevesek leszünk ellene. Itt pedig fizikai erő kell olyan területre, ami kicsi és sérülékeny. Nem hagyom, hogy bántsa Adamot!
Nem is tudom sikerül-e maga felé húznia, vagy mennyire, de még éppen van annyi hely a két fej között, hogy be tudjak röppenni a lidérc látóterébe, Adam és közé, öklöm, lábam mind latba vetve nekiesem a szemének, amilyen mélyen csak tudok belenyúlok, ha bármit sikerül megfognom, igyekszem kivájni, belerúgni a lábam, teljesen átszakítani vele. Egyelőre csak az egyik szemmel próbálkozom, de tervbe van a másik, legalább ne lásson, legalább addig ne lásson, amíg…









Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Szomb. Szept. 09, 2023 6:54 pm




× This is how to be a heartbreaker ×


Moira Greycloud reagsablon

----------------- :O: -----------------


Annyira gyorsan peregnek az események, hogy alig bírom követni a hirtelen váltásokat, de azért minden tőlem telhetőt megteszek. Ami megint hamar nyilvánvalóvá válik, hogy megint fáziskésésben vagyok kicsit, de azért nem annyira, hogy semmi se sikerüljön, épp csak annyira, hogy nem sikerül átvágnom a dög nyakát. Talán éppen azért, mert annyira kapálódzik Nova újabb illúziója miatt. Tény, hogy én legalább megszabadulok tőle olyan téren, hogy nem csücsül tovább rajtam. Tehát ím már semmi nem tart vissza attól, hogy végre pontot tegyek az események végére. Legalább is, ezt szeretném elérni, de nagyon.
De hogyan is állunk akkor pontosan?
A főlidérc felugrik rólam, miközben Novával küzd, és ahogy forgolódik szemben találja magát Adammel, aki belekapaszkodik a fickóba, és szépen magával rántja, majd ezzel a lendülettel át is hajítja a saját feje felett. Mind a ketten a földön fekszenek hát. Nova dühödt darázsként röppen húsz körömmel Mr.Blackwell képébe, aki közben vigyorog, amiért Adam megharapta. Az én kezemben ekkor már ott van a kard, amellyel ugyan az előbb nem sikerült a dögöt lefejeznem, de még mindig tudom használni, ugyebár.
És hogy mit teszek én az eseményekkel egyidőben?
Ahogy megszabadulok, és a markomban érzem a kard markolatát, a téves suhintás után, már is ugrok előre magam is. Ez az a pillanat, amelyben a felkaromon viselt oreával készült karperec tulajdonságaihoz nyúlok. Mivel saját mágiám gyenge, ezzel erősítem meg. Gyorsan egymás után kétszer változtatok a súlyomon. Először az elrugaszkodás pillanatában könnyebbé teszem magam, hogy gyorsabban reppenjek el a kiszemelt pontra, majd a leszálló ívben megduplázom a súlyomat, és így érkezem meg a főlidérc mellkasára, féltérdre, míg a lendület erejét felhasználva, azon a szemén át, ahol nincs ott Nova, megkísérelem átdöfni a fickó fejét, hogy ne legyen ideje a saját vérét arra felhasználni, amire korábban az a másik vértelen is tette volt. Még csak az kéne, hogy vértüskékkel lövöldözzön itt ránk. Ezt az esélyt nem szabad megadni neki.
Remélem most már sikerül odaszegeznem a fejét a padlóhoz.
Hogy ez végez velük, arra is emlékszem, hiszen az a fura tündér is átdöfte ott fent.
Jeremiah Cooper

Jeremiah Cooper
Ember


Előtörténet :
Job Interview

Posztok :
64

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 10, 2023 6:52 pm




Blood and Wine


Küldetés

-----------------:O:-----------------


Ahogy egy pillanatnyi levegőhöz jutottak, ahogy megígérte Jeremiah, megveregette Paksha vállát. A tündér láthatóan megviselt volt, de pont ez volt az az idő, amikor az ilyesmit nem engedhették meg maguknak. Ismert olyan veteránokat persze, akik beleőrültek a feszültségbe – vagy inkább abba, hogy nem adhatták le – de nem gondolta, hogy Pakshának ennyire rossz lenne a helyzete. Ha meg igen, majd meghívja Lowlight professzor sörtesztelésére.
- Jól helyt álltál, bajtárs. Szép volt.
Ekkor kezdte látni Jeremiah a füstöt. Szorult körülöttük a hurok – azonban nem akarta a társait sem lent hagyni fene tudja mivel küzdve, a faun aggodalmában pedig osztozott. Hogy pedig véletlenül se legyen nyugalmuk pár másodpercnél több, a folyosó beláthatatlan kereszteződése felől lépéseket is hallottak. Nagyot sóhajtott, és egy szelep elfordításával teletöltötte fegyverének túlnyomás-kamráját sűrített levegővel. Végignézett még egyszer a társaságán – nem ígértek sok jót, de lehetett esélyük. Jobban aggódott amiatt, hogy ki hogyan fognak jutni – főleg úgy, hogy nem ismerte a lenti küldöttség állapotát.
- Nos, a helyzet az, hogy azt hiszem felgyújtottam az épületet mögöttünk. Ha arra akarunk menekülni, akkor azt úgy most kellene. Viszont nem érezném teljesen fair-nek ha itt hagynánk a másik három kollégájukat, szóval én a döntést magukra bízom. Az én társam itt van. – Bökött fejjel Paksha felé. – Azt is megtudtuk, amiért jöttünk. Én személyesen hajlandó vagyok segíteni, az ő nevében nem beszélhetek. Ha maguk mennek tovább le a társaikért, én velük tartok. Ha menekülnek, akkor távozom én is. Ha a pixi hölgy segít, akkor a lidércekkel is felveszem a harcot, talán tucatnyian lehetnek még, ha jól számoltam.
Jeremiah teljesen tisztában volt a kiképzéséről a pixik erejével és most a fejenszúrt lidérc zavarodottságából első kézből láthatta is. Ha elterelte az ellenfeleik figyelmét, könnyűszerrel lelőhette őket. Vagy maradt a lángszóró. Az jól működött korábban is. Minden esetre gázmaszkján keresztül várakozva nézett főleg a faunra. Valahogy úgy tűnt a döntések többségét ő hozta. Nem hibáztatta volna Pakshát se, ha visszavonul inkább. Ő viszont maradt. Nem tartotta reálisnak, hogy egy földalatti tündérevő szektának ne lett volna vészkijárata, így a kijutás miatt sem aggódott nagyon. Egyelőre.




Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 10, 2023 8:00 pm




× These trails of blood and wine ×


Küldetés

----------------- :O: -----------------


A veteránnak nem volt oka mentegetőzni, végülis ez volt az eredeti tervünk; kifüstölni a helyükről a patkányokat, akik ezt az egész gyomorforgató konyhát működtették. Csak sejtettem, hogy a fejlemények tükrében véletlenül vagy szándékosan túl hamar járt el a keze, azért lihegtünk most a füstben.
- A helyzet az, hogy a faun nőstény, aki lement az ikertestvérem, így nem lenne túl daliás itt hagyni. A jóvágású ember meg magával vitte a bizonyítékot, ami nélkül ennek az egésznek nem sok értelme volt, szóval én kénytelen vagyok kijuttatni őket.
Adam Morava a jóvágású mellett azonban alakváltó is volt, szóval elképzelni sem tudtam mi tartotta fel őket idáig, amivel nem bírt el - de rosszabbnál rosszabb képek kezdték váltogatni egymást a fejemben. Például arról, hogy kire fente a fogát eszét vesztve az átalakulása után.
- Szintén nem várom el, hogy bármelyikük itt maradjon, de hozzáteszem, kifejezetten örülnék a segítségnek. - tettem még hozzá, aztán a folyosó túlfeléből érkező lábdobogás felé kaptam a fejem. Fantasztikus. Éppen akkor, mikor a kisfelség úgy döntött, hogy magunkra hagy minket. - Vissza kellene húzódnunk a lifthez, ha ebben a kereszteződésben kapnak el minket, könnyen bekeríthetnek. De nem értek a hadászathoz, szóval magára bízom a dolog gyakorlati részét. - néztem a zsoldosra. - Ha esetleg mikor ennek mind vége és megadnak egy helyet, a főnököm biztosan hagy arrafelé egy szebb csekket a segítségükért. De akkor azt hiszem ideje indulnunk.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Hétf. Szept. 11, 2023 7:23 pm




x Blood and Wine x




The best things come in small packages




A trió persze mégis csak az ősi lidérccel akaszkodik össze. Elszántságuk, ahogyan ellenfelüké is, azonban meggátolja, hogy közbelépjek, s megvédjem öcsénket és a másik két ostobán vakmerőt. Először attól tartok, bármilyen illúziót is keltenék, csak még nagyobb káoszt okoznék, s talán csak rontanék a kiegyenlítettnek egyáltalán sem nevezhető felálláson. És persze én lennék a legnagyobb ostoba, ha anélkül tennék bármit is, hogy nem mértem fel a helyzetet.

Azt látom, hogy a Prismblossom-ok eddig elég léhának és felelőtlennek megismert, most mégis bátorságot, s mi több, felelősséget vállaló tagja a sápadt arcban gonoszul csillogó szemeket veszi célba, s ezúttal teszi erejét állítja társai szolgálatába. Persze meggondolatlan vakmerőséggel. Hiszen egyetlen pillanat alatt elpusztíthatják a többiek.

Ott van az alakváltó, aki karmaival és fogaival már így is veszélyt jelentene egy ember-arasznyi pixikre, ahhoz pedig tökéletesen elég lenne már ebben az állapotában is, hogy felnyársaljon egy izgatottan kapálózó, aprócska alakot. De a faun-lány is alig veszélytelenebb, hiszen komoly fegyverrel próbálja örökre ártalmatlanná tenni a "házigazdát", s a fejét célozza ő is, azt, ami öcsénk támadásának célpontja. ~ Adriata szerelmére, ha az a penge eltalálja! ~

Félelmetes megoldás, félelmetes végkifejlettel!

Hát most csak várok, feszült figyelemmel az ajtó mellett, készen arra, hogy ha kell, mentsem bajkeverő öcsénket és csak azt remélem, a vég gyorsan jön el a lidérc számára, hiszen mennünk kellene. Már így is túl sokáig maradtunk...
Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Hétf. Szept. 11, 2023 8:22 pm






~ Blood and Wine ~




Megijedt. Egészen addig amíg a lidércek vele harcoltak és az ismerős mozdulatokra hagyatkozhatott amit otthon tanult, addig nem volt ideje belegondolni, hogy mi a hiba következménye. Nem volt elég gyors azonban. Nem volt elég erős. Elég precíz... beleütött még egyet az utolsó lidércbe. Félelemből. Az arcába fröccsent a vér. Ott van még az amelyik a faunnal harcol és előnyben van. Ha hátat fordít az előzőnek és felkelne, akkor hátba szúrhatja. Azzal nem tesz jót senkinek, ha felelőtlenségből hagyja magát megölni. A hang azonban felriasztotta a reflex szerű mozdulatsorokból. Fel akart állni, de már későnek érezte. Talán meg kellett volna kockáztatnia az előzőt és egyből sietni a faunhoz? Képek rohamozták meg a kis viskóról. Akkor is elkésett. Harcolt ahelyett, hogy benyomult volna Ninát megmenteni.
Ledermedt, és a tény, hogy ennek tudatában volt, még súlyosabbá tette.
Az én hibám...
Jeremiah érintése rántotta ki a rémképek közül. Felnézett rá azzal a ködös, de hálás tekintettel. A szavakra megrázta a fejét, miközben felállt, elfogadva a kéznyújtást. Fájdalmasan megroppantgatta a vállait. Azok az illesztékek most még jobban sajogtak, ahogy megerőltette őket. Mintha mindenhonnan húznák a húsát egyszerre. Nagy levegőt vett és lassan kifújta. Bocsánatkérően nézett a faunra.
Ma már másodszor térítette észhez a katona.
Tenyérrel ütött egy nagyot a katonára, bajtársára és bökött fejjel a többiek felé. Elszánt volt. Ha már ölnie kellett, ne legyen hiába. Kimentik a többieket is!
A lidércek közeledtére pedig élessé is vált a helyzet. Felsorakozott Moros mellé.


Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Hétf. Szept. 11, 2023 9:01 pm






Blood and Wine



Moros, Paksha, JC: Ennyi időtök volt beszélni, már meg is látjátok a lidérceket a folyosó végén. Úgy tűnt ők is valamiféle haditanácsot tarthattak eddig, mert gyors fejszámolás után nagyjából valóban egy tucat fut felérek. A folyosón 2-3-an férnek el egyszerre, de így is úgy döntöttek, hogy mind egyszerre fognak rátok támadni és rövidre zárni a kis kalandotokat. Ami viszont nagyobb baj, hogy most először nem csak késekkel, kardokkal, karmokkal és vérrel kell szembenéznetek, hanem lőfegyverekkel is. Több is eldördül, Pakshát szerencsére elkerüli, Morosnak a karját talán súrolja, de lehet csak a levegőt érzi ahogy elmegy mellette a golyó, JC viszont kifejezetten rosszul jár. Neki a vállát egyenesen eltalálja egy golyó, és ez most nem olyan mint korábban a lidérc szúrása, a fájdalom katonaéveidből ismerős lehet, eltalált és ettől nehezen tartod a lángszórót is, a célzás így kifejezetten nehézzé válik. Még szerencse, hogy van segítséged. Futni tudtok, taktikusan vissza tudtok vonulni a lift felé, de számolnotok kell az esetlegesen felétek repülő golyókkal.

Nova, Moira, Adam, Psyché: Adam manővere sikeres, a lidérc sem tudja a fizika törvényeit felülírni. Éles érzékeiddel már látod a tövissé keményedő vért, amiből Blackwell fegyvert próbál magának kovácsolni ekkor valami történik… Pontosabban egy Nova történik, aki ádázul ment neki a lidércnek abban a pillanatban, amikor az földet ért, és hogy hogyan sikerült ennyire jól talán még ő maga sem feltétlenül érti, de sikerül kinyomnia a lidérc mind a két szemét. A kiömlő vér egészen elborítja a kis pixit, és ekkor érkezik Moira a halálos csapással. Faunmágiával felerősítve azonnal odaért a lidérchez és az izmaiban tomboló mágiával csapott le a karddal átszúrva a lidérc fejét, még talán azt is érezhette, ahogy a kard fémje beleáll a padlóba. Blackwell még rángott kettőt, de utána nem mozdult, és egészen biztosak lehettek benne, hogy meghalt. A kannibál szekta fejét, az egész értelmi szerzőjét és szervezőjét a földhöz szegeztétek és elpusztítottátok, ebből már nem fogja regenerálni magát.
Ekkor viszont már ti is határozottan érzitek a füstszagot. Valami felgyulladt fent, és elég nagy ahhoz, hogy leszűrődjön a szaga, bár azt nem tudjátok, hogy a kijárat szabad-e még vagy hogy hogy vannak a többiek.

//Következő kör 09. 18. hétfőn érkezik!//


Jeremiah Cooper

Jeremiah Cooper
Ember


Előtörténet :
Job Interview

Posztok :
64

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Csüt. Szept. 14, 2023 11:16 pm




Blood and Wine


Küldetés

-----------------:O:-----------------


Jeremiah hibázott. Hiába hallotta az ellenfeleket, húzta az időt, és ez most a saját meglepetésük kárára várt. A lidércek áradatként törtek rájuk a szűk folyosó kanyarjából, ha jól számolta Jeremiah pont tizenketten – tehát az összes, ami maradt. Vérben forgó szemekkel – és most alaposan felfegyverezve rohantak feléjük, és most övék volt a kezdeményezés. Több lövés is eldördült pisztolyaikból, amik legalább társait úgy-ahogy elkerülték. Ő azonban ismerős ütést és égő fájdalmat érzett a bal vállában. Ismerős volt az érzés – lőtték már meg korábban a seregben. A felhevített késszúráshoz hasonló fájdalom azonban nem lett kellemesebb ettől, Jeremiah pedig hörögve és sziszegve kapott oda. Lenézve látta, ahogy a sötét vérfolt óvatosan terjed szürke egyenruháján, az ő elméjét pedig elönti a fájdalomtól a düh. Fussanak vagy harcoljanak? Harcolni akart. Megérdemelték a lidércek. Fájdalmat okoztak neki, szóval rászolgáltak. Meg a tündérek miatt is, de most emiatt különösen. Harcolni fog. A faun is megmondta, hogy a nővére meg az alakváltó a két pixivel együtt lent vannak. Őket is ki kell hozniuk. Tehát harcolhatott. Minden oka meg volt rá. Nem tudta, hogy abban a pár tizedmásodpercben miért küzd ennyire a cselekedetei legitimizálásával, de végül csak elvicsorodott, maszkjába kiáltott, majd jobb kézzel felemelte a fegyverét. A bal vállát érte a találat, és a keze nem mozgott úgy, ahogy szerette volna. Nem akarta egyelőre ezt a folyosót se felgyújtani, de nem is volt így magabiztos a célzásában. Így viszont a hagyományos ágyúját sem tudta rendesen célra tartani. Volt viszont egy ötlete – Paksha ott állt előtte. Tudta a korábbi vállveregetésekből, hogy a fiú kabátja fémet rejt. Hogy páncél volt, vagy mint a nagyuraknál a teste része, abban nem volt biztos, de lényegtelen is volt mindez abban a pillanatban. Csak az számított, hogy stabil és robosztus legyen. Aki pedig annyi fémet elbírt, az is kellett, hogy legyen.
- Bajtárs, fogd be a jobb füled, és ne mozogj! – Szólt neki határozottan, majd rátámasztotta az ágyút a nála alacsonyabb illető vállára. Pont tökéletes magasságú volt. Hogy mit tett Paksha közben, azt nem tudta – de remélte, hogy nem feledkezik meg a fegyverről, amit az Akadémia bízott rá. Ha lekapcsolta volna a lidércek mágiáját, se a vérüket nem tudták volna önvédelemre használni, sem nem is regenerálódhattak volna. De erre nem volt ideje, hogy elmondja neki, hanem a fegyver irányzékához hajolt, és meghúzta a ravaszt, mind az öt alkalommal, pontosan célra tartva. Az öt csattanás megrázta a folyosót. A tüskék halálos sebességgel repültek a lidércek felé, az egyiknek azonnal eltűntetve a fejét, míg a másik három is célt talált, de egyelőre a regeneráció életben tartotta az ellenfeleket. Az utolsó lövés pedig a falat találta meg. Jeremiah csak remélte, hogy elég megfélemlítő erővel fognak a lövések bírni, de a biztonság kedvéért szervóit megfeszítve feltette Paksha vállára a bal kezét is, és élesítette a lángszórót. Nem akarta használni. De ha nem volt más választásuk, nem fog hezitálni.
- Takarodjatok, vagy Vahe poklába repítelek mindannyiótokat!
Üvöltött feléjük maszkján át hörögve. Nem tudta, hogy mennyire féltek tőle, de remélte, hogy nagyon. Ő nem tartotta magát ijesztőnek, de ha más nem a tűzhalál veszélyének legalább egy pillanatnyi időt kellett volna generálni számukra. Eleget ahhoz, hogy a többiek végezzenek.


Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Pént. Szept. 15, 2023 8:36 pm




Blood and wine


Lidérc fejet ide!

-----------------:O:-----------------





Azt hiszem hős vagyok! Rettenetes, hatalmas! Persze miután totál elborít a vér és az adrenalin még a 21. centimből is kiszökik, remegve szállok a padlóra és majdnem belefulladok a lélegzésbe, ami nem akar összejönni. Nem vagyok akciókhoz szokva és vérhez, az én eszközeim egészen mások…
Kell néhány másodperc, amíg össze tudom szedni magam, ránézni a nyilvánvalóan halott lidércre, aztán arra a kettőre, akik segített megölni, mert a munka oroszlánrészét nyilván én végeztem el, ezt mindenki látja, aki hajlandó 21 centi vérplazmával átitatott pixiket nézni.
-Valaki, hahó, hozza a fejét!
Szállok fel az egy perc néma gyászom után, bár még reszketek, Moros huga előtt biztos nem most fogok gyávának tűnni.
-Jók voltatok ti is, de most gyerünk, meg kell találni a többieket és lehet tényleg kigyulladt az egész kóceráj! De a fej nagyon fontos és amit a szexi faunlány akart, keressük? Meg…valami fontosat el kell még vinnünk.
Reppenek az üvegben tartott halott pixihez, bár nem nézek rá, így is hánynom kell állapotban vagyok.
-Ezt is tudja hozni valamelyikőtök? Aztán gyerünk, tényleg! Lehet, hogy már mindenki kint van és ég az épület!
Rémüldözök és azonmód próbálok menekülőutat keresni, amikor majdnem nekiszállok az én szeretett nagyfennség nővéremnek.
-Te, itt? Mi történt? Tudod merre juthatunk ki leghamarabb? Egyébként Ez nem az én vérem, megöltem a lidércet.
Arra mindig jut fél másodperc, hogy dicsekedjek és igazán megajánlhatnának nekem odahaza valami rangot, lovag, hős, tiszteletbeli király…de azt hiszem ezt már tényleg nincs időm kifejteni.










Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Szomb. Szept. 16, 2023 7:05 pm




Blood and Wine



A mértéktelenség büntetése


-----------------:O:-----------------




Tudtam, hogy mindent meg kell próbálnom, hogy lekössem a lidérc figyelmét, hogy ne tudjon arra koncentrálni, hogy fegyvert alkosson a véréből. Először még csak magam miatt aggódom, hiszen én vagyok hozzá a legközelebb, de miközben akár egy pillanatra is megkönnyebbülhetnék, hogy sikerült az akrobatikus dobás – amit szinte kétségbeesetten próbáltam meg, hogy legalább eléggé eltávolítsam a többiektől, - talán először életemben majdnem pánikba estem, ahogy hirtelen megpillantottam Nova-t, amint őrjöngve vágódott a vérszívó szeme közé és mindent elöntött a vér….
Míg az elmém szinte bénultan nézte az eseményeket, az ösztönöm már mozdította is a testem, hogy rávessem magam az ősi vértelenre, ám ekkor a faunlány robbant el mellettem előreszegezett karddal.
A következő pillanatban Blackwell átszúrt fejjel múlt ki ebből a világból.
A megkönnyebbülés viszont csak akkor robbant ki a tüdőmből, amikor Nova lepottyan mellette a földre és beszélni kezdett. Remegő kézzel érintettem meg, mert alig hittem el, hogy az a sok vér nem az ő vére…..
- Azt hiszem……ez most egy jó ötlet. – álltam fel és ha Moira átengedi nekem a kardot, habozás nélkül vágtam le a lidérc fejét vicsorogva . – Ebből regeneráld magad, te perverz állat. – aztán a hajánál fogba megragadtam.
Őszintén fogalmam sem volt igazából mit kezdek majd vele, de talán segít a többi fajtársát elrettenteni. Mire felegyenesedtem már ember voltam ismét és kis pixi barátom önelégült szavai a véres helyzet ellenére, majdnem nevetésre ingereltek.
- Baromi szerencsénk volt! – jegyeztem meg azért és a faunlányra néztem. - Te is jól vagy?
Követve Nova iránymutatását megláttam a …….. kiállított halott pixit és legszívesebben megint levágtam volna a lidércről valamit. – Nem hagyjuk itt. – biztosítottam a barátomat.
Nem kellett hozzá egy puma kifinomult szaglása, hogy érezzem a füst szagot, de az orom most még a vér szagával volt tele, így a királyi pixi jelenlétére is csak ekkor fordítottam figyelmet.
- Úgy vélem nem kicsit túlléptük az időkeretünket és fenn beindultak az események. Jobb lesz sietni. – indultam meg a lift felé.
Valamiért fel sem merült benne, hogy a többiek itt hagytak és ránk gyújtották az épületet és nem csak azért mert itt volt Moira és a nemesi pixinő. Nem, Greycloud-ot nem így ismertem meg, de mi van, ha legyűrte őket a túlerő?
- Vigyük a papírokat is, amit felkaphatunk gyorsan…… - léptem vissza a zsebembe gyűrve, amit lehetett, remélve, hogy Moira is összekapja, amit akar, majd visszarohantam a lifthez. – Végeztünk! Jövünk már! - kiabáltam fel.
Jobb, ha tudják odafenn lévő társaink, nehogy véletlenül nekünk essenek.


Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 17, 2023 7:54 pm




× These trails of blood and wine ×


Küldetés

----------------- :O: -----------------


Meglepő volt milyen lassan csorgott előle az idő, amikor a fenyegető halállal néztem szembe. Végtelen lassú lidércek csoszogtak felénk a folyosón, végtelen komótosan fogták ránk a fegyvereiket, és végtelen ráérősséggel húzták meg a ravaszt. Csak hogy én is végtelen lassú lettem, hiába játszotta az agyam pillanatról pillanatra a repülő golyó útját, nem tudtam mást tenni, csak rettegve nézni, ahogy elhalad mellettem. Ahogy pedig a vállamhoz ért valami, úgy ugrottam félre, mintha eltalált volna, még ha nem is.
Aztán a hasonlóan lassú zsoldos fegyvere sült el, mint egy kézben hordott ágyú. Egy lidérc feje dermedt cseppekként úszott szét a levegőben, másik kettőnek a bőre hullámzott ott, ahol az acéltürkék beléjük téptek. Ahogy a zsoldos felkiáltott, az idő visszakerült a rendes folyásába. Alig pillanatok műve volt ez - de szerencsére Adam Morava ordítása a lift aljából legalább egy jó hír volt. De mire ők felértek, addigra már talán az egész lidércgyülekezet a nyakunkon volt.
És a veszély közepette lett egy kifejezetten rossz ötletem.
- Tartson bakot! - kiáltottam a páncélos tündérnek, aztán a saját súlyomat alig pehelynyire csökkentve a vállára ugrottam, a tenyeremet pedig rásimítottam a folyosó plafonjára. Hosszan kinyúltam magam elé, arra, ahonnan a lidércek törtek felénk, aztán felszabadítottam a mágiát, amit a húgomtól loptam a születésünkkor. Ha Adriata még a kegyében tartott, akkor a hirtelen nehezedő mennyezet fölöttük szakadt le, legalább is elállva az útjukat. Ha nem... Akkor igazából mindegy is volt.

Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 17, 2023 9:25 pm




× Blood and Wine ×


Irány kifelé!

----------------- :O: -----------------


~Végre!~
Önelégült gondolat hullámzik át rajtam, ahogy a főlidérc kileheli a lelkét. Egyedül volt, mi pedig hárman. Hiszen Nova, lett légyen is akármennyire pici hozzánk viszonyítva, legalább akkora bátorsággal küzdött, mint egy nagy. És legalább akkora vérszomjjal is. Ahogy végül lepottyan a dögről, és utasításokat oszt, na meg kutya közönségesen "szexinek" nevez, felbuggyan belőlem a megkönnyebbült nevetés.
- Részemről minden rendben.
Mosolygok rá végül Adamre, de tudom, nincs már időnk. Elhasználtuk. Így, amíg Adam a lefejezéssel van elfoglal, majd Nova nyomában a bizonyos szekrény elé lép, én az íróasztal mögé kerülök. Emlékszem, merre kotorászott Mr. Bloodgood. Semmi nem változott itt azóta, így könnyedén kezembe akad egy méretesebb füzet. Nincs most időm olvasgatni persze, így, ami még belefér a fogásomba, azt a hónom alá csapom, majd a halott pixit tartó üveget is a mellkasomra ölelem.
Aztán már rohanunk is kifelé. Ha Psyche mellé kerülök, akkor nyorsan mondom el én is a magamét Nova után, míg a liftig elérünk.
- Remélem nincs fent nagy baj Kisfelség, de meggondolatlanság volt utánunk jönni. Még baja esik.
Ténylegesen némi aggodalom csendül a hangomban.
A lift előtt ér el bennünket egy félelmetes robaj, és csak remélni merem, nem a feljutásunkat akadályozza meg, azaz, nem az épület dől össze éppen.
- Siessünk!
Sürgetem most már én is a kijutást. Minden megvan, amiért lejöttünk. Ennyi bizonyíték bőven elég lesz, hogy hivatalosan is a földdel tegyék egyenlővé ezt a helyet.
Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 17, 2023 9:53 pm




x Blood and Wine x




The best things come in small packages




A halál gyorsan jön el, de így is azzal az érzéssel várom a lidércek legvénebbikének végét, hogy máris túl sokáig maradtunk ezen a gyomorforgató helyen. S ha már a hely ilyen, az események sem teszik kevésbé próbára a gyomrokat. A Vértelen feje ott himbálózik az alakváltó kezében, öcsénket elborítja a vér, a faun pedig olyan emléktárgyra tesz szert, amelyet minden pixi elrettentésére kellene mutogatni, aki ebbe a velejéig romlott városba szándékozna utazni.

- Semmi sem történt, amire nem lehetett már eddig is számítani - terelgetem kifelé Novát, igyekezve távol maradni még mindig vért fröcskölő szárnyaitól. - Felfedezték, hogy itt vagyunk, így már nem maradhatunk egyetlen pillanattal sem tovább! Az pedig, hogy ez nem a te véred, nyilvánvaló, Nova Prismblossom, mert ha az lenne, most eggyel több halott pixit hurcolhatnánk magunkkal - fogadom el magyarázatát, de közben hálát adok Adriatának, hogy vigyázott rá, ha már édes öcsénk erre egyértelműen nem képes. - És most a lift felé, mindenki! Vigyázzanak, nem tudjuk, hogy a többiek képesek lesznek-e még megbirkózni a túlerővel.

Ekkor hangzanak fel odafent a lövések, megfelelő ritmust adva a visszavonuláshoz és kellő nyomatékot a szavakhoz. Éppen ezért könnyebbülök meg, amikor Adam is megszaporázza a lépteit és hangos kiabálással adja tudtára a fentieknek, hogy már nem kell sokáig kitartaniuk. Moira is igyekszik, dokumentumok halmát cipeli a kezében és még valamit, ami először holmi folyadékkal töltött hengernek tűnik, de aztán észreveszem benne a sápadt és nyilvánvalóan halott, arasznyi alakot.

- Azt... - mondanám, hogy takarja el valamivel, de nincs idő a finomkodásra, így inkább csak elfordulok és kifelé indulva adok választ neki is, ügyelve arra, hogy az elevátor felé vezető úton már ne lepjen meg minket semmi. - Baj van, és a legnagyobb baj az, hogy még itt vagyunk. És ha tartották volna az időt, nem kellett volna jönnöm. Csak siessünk, ahogy mondja! - várom meg, míg valamennyi, szárnyatlan alak a furcsa szerkezetbe ér és végre mi is indulhassunk.

Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Hétf. Szept. 18, 2023 8:21 pm






~ Blood and Wine ~




A szűk folyosó komikussá tette az amúgy félelmetes helyzetet. A lidércek képeskönyvekbe illően vicsorogva, kiáltozva futottak feléjük. Talán elhangzott egy "meghaltok" is, ami még tovább rombolta Pakshában az ijesztő hangulatot. Eldördültek a pisztolyok és valahogy, dacára annak, hogy ott állt teljes százhatvan centiméterével, minden golyó elrepült mellette. Elővette a pisztolyt bal kezével. Nah majd ő is megmutatja, hogy van neki is ilyen varázs fegyvere. Maga mögül viszont egy kiáltás kíséretében Jeremiah hangja hangzott el. A nehéz tüzérség megjelent és tudta, hogy mindenki komolyan veszi a helyzetet. Talán egy, vagy még két pillanatuk van, és elérik őket a lidércek, akkor meg nem lesz menekülés ekkora túlerővel szemben. Futhatnának, de lent vannak a többiek és ők amúgy sem tesznek olyat. Megtámasztotta magát, majd jobb kézzel eltakarta a hegyes fülét. A fém jól bírta a fegyvert, igazából érezte a súlyát, és ha nem lett volna edzett tündér, felszisszent volna, mikor a vállára tette a másik, de nem a súly, hanem a kellemetlen nyilallás miatt, amit már egy ideje érzett a megerőltetett illesztékek körüli izmoknál. A koncert, amit a katona rögtönzött nekik, kiszorított Pakshából egy "Húha" ,hangos reakciót. Eszébe jutott, hogy most itt az ideje.
Előre tartotta az egyetemen szerzett fegyvert és egy élete egy halála, meghúzta a ravaszt. Szinte süket volt a robajtól, de még meghallotta Moros hangját.
Ugyanis a faun is felállt és az asszisztálását kérte. A faun meglepően könnyű lett majd a mennyezetre ugrotta magát. Ami ezek után következett az is kikövetelt Pakshából egy Húhát.


Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Hétf. Szept. 18, 2023 9:57 pm






Blood and Wine



Moros, Paksha, JC: Először JC fegyvere dördül el háromszor, ami egy lidércet azonnal megöl, másik kettőt pedig megsebesít. Fel sem vennék, még el is vigyorodnak, afféle kihívásként, hogy lám az ember csak ennyit tud, ám ekkor elsüti Paksha is a fegyverét. Hangtalan, ha nem lenne egy lökéshullám, ami egy pillanatra megtántorítja a lidérceket azt is lehetne hinni, hogy nem sült el… Ám ekkor a lidérceknek az arcukra fagy a mosoly, a vérük pedig pont úgy folyik, mint bárki másé. Ez az elől rohanókat valóban megállítja a többiek feltorlódnak körülöttük, időt adva Morosnak a következő veszélyes hadműveletre. A faun ugrik, nem törődve a nyílt sebbel az oldalán, ennek még bizonyosan meg lesz a böjtje, ám abban a pillanatban ez nem számít. A plafon súlya megnő, annyira, amennyire az építői sosem számíthattak volna, a habarcs elenged a kő pedig megroppan a saját súlya alatt. Egy szívdobbanás, talán kettő, mire a plafon konkrétan leszakad kisebb-nagyobb kövekkel torlaszolva el a folyosót a lidércek és hőseink között. Hogy kit temetett maga alá, ha bárkit is, azt ennyiből nem tudjátok meg, de az biztos, hogy elvágta az útjukat.
Ebből viszont kaptatok ti is. JC-t eltalálja néhány kisebb kő, egyik a sérült vállát felülről, ami fáj, de nagyobb kárt nem csinál annál, mint ami egyébként is érte, Moros és Paksha viszont nem jártak olyan jól. A faun van a legközelebb, ő a földre esik és egy súlyosabb plafondarab éri az eleve sérült bal oldalán a vállát, reccsenést hall, majd jön a fájdalom is, de nem tudja megállapítani, hogy eltörött-e valamije, vagy csak összezúzódott, de semmiképp sem kellemes, emelni azzal már nem tud. Paksha valamivel jobban bírja a gyűrődést a sétáló-páncél mivolta miatt, ám az egyik lába beszorul két nagyobb kő alá, segítségre lesz szüksége, hogy kijöjjön onnan, és azt még nem látja, hogy maga a fémlába ettől deformálódott-e, valószínűleg behorpadni mindenképp behorpadt és később segítséget kell majd kérnie, hogy újra száz százalékosan működni tudjon.
Por is lett az egyre növekvő füst mellé, így lélegezni már kifejezetten kellemetlen, de azért még nem érzitek, hogy aggódnotok kéne a levegő miatt.

Nova, Moira, Adam, Psyché: Beszálltok a liftbe táskátokban, zsebeitekben és a hónotok alatt a papír alapú bizonyítékokkal, Moira hóna alatt az üveggel és benne a pixi maradványaival, Adam pedig ott szorongatja a kezében a lidérc levágott fejét. Egészen groteszk látvány lehettek ezzel a zsákmánnyal, de szerencsére nem lát titeket senki. Nagyjából félúton lehettek, amikor robajlást hallotok, némi üvöltéssel fűszerezve, majd megérzitek az egyre növekvő füst mellett a kőpor szagát is. A fenti viszonyok egészen kellemetlenek lehetnek.
Amikor felértek látjátok, hogy a harc az átkerült a lifthez vezető folyosóra, de már véget ért. Egy hatalmas kőhalom zárja el az utat jobboldalra, előre hatalmas a füst és tűz narancs fényű lángjait is ki tudjátok venni, és a lángok valamennyire elállják az utat a bal oldali folyosó felé, bár ha jobban megnézi valaki akkor nem lehetetlen átkelni rajta de mindenképp veszélyes. Vagy visszamentek még egy emelettel lejjebb és imádkoztok, hogy legyen olyan okos Blackwell vagy bárki, aki ezt az épületet tervezte, hogy építtetett magának odalent mégis egy menekülőutat. Most, hogy mind együtt vagytok már csak ezt kell eldöntenetek, ha JC megosztja veletek a fejszámolást, akkor tudhatjátok, hogy több lidércre már nem kell számítanotok. A társaitok állapotát is nagyjából fel tudjátok mérni, Paksha lába beszorult, Moros kívülről a kőpor alatt is elég sápadt és nagyon nincs jó bőrbe, JC pedig a bal vállából kiindulva vérzik, nem is kicsit.

//Következő kör 09. 25. hétfőn érkezik!//


Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Szomb. Szept. 23, 2023 8:01 pm




Blood and Wine



A mértéktelenség büntetése


-----------------:O:-----------------




Én is tudom, hogy túlléptük a nekünk kiszabott időt és a fenti zajokból ítélve a harc már egészen közel zajlott, nem kellett ehhez a királyi pixi dorgálása, főként mert nem is éreztem jogosnak.
- Mint a saját szemével láthatta Őfenségessége, nem igazán rajtunk múlt, hogy késésbe kerültünk és, ha ne adta volna az ég vesztettünk volna, akkor a csapat másik fele sokkal, de sokkal nagyobb bajba került volna. – jegyeztem meg, de már csak a liftben állva, ami emelkedni is kezdett velünk, ahogy mind benne voltunk.
Bíztam benne, hogy sikerül még a történtek ellenére is felérnünk időben, ami viszont igen csak kétségessé kezdett válni, mikor a liftet megrázó robbanás mennydörgött fel a fejünk felett.
Megvetettem a lábam, vértől síkos kezem megszorult a nálam lévő lidérc hitetlenségtől eltorzult arcú, szemek nélküli fejének hajában.
Ha a szerkezet megsérül és megáll, akkor beszorulunk és minden bizonnyal bent égünk, mivel éreztem a tűz és a füst erősödő szagát.
Szerencsére tovább emelkedtünk és hamarosan visszanövesztve a karmaim, harcra készen ugrottam ki a felvonóból. A látvány letaglózó volt!
A kifelé vezető folyosó romokban hevert, a füst marta a szemem és a torkom, balra lángok vetettek vibráló árnyékot……… és a társaink…….Greycloud és a tündér zsoldos a földön törmelékkel temetve, a faun olyan fehér volt, mint egy lepedő és nem a rászálló portól, erős kontraszként oldalát átitatta a vöröslő vér, ahogy az egyetlen talpon lévő maszkos alakot is, ő valahol a válla tájáról vérzett.
- Vahe tökére, itt meg mi a fene történt! – szakadt ki belőlem köhögésbe fulladva, de közben már ledobva a fejet a fekvők mellé térdeltem.
Nem volt nehéz meglátni, hogy a fiatal tündér lába beszorult és a faun nagyon nincs jó bőrben.
- Segíts nekem. – kértem Moira-t, hiszen ismertem a faunok képességét.
- Először ki kell a fiút szabadítani, aztán én cipelem Greycloud-ot és …….. – néztem körül kétségbeesetten, - vissza kéne mennünk a pincébe, talán van egy titkos kijárat ………………………….
Már először is gondoltam rá, mikor lementünk, de most, lehet, hogy ez lesz az utolsó esélyünk.
Én ösztönösen tartottam a tűztől, azt kockáztattam volna meg utoljára……
Most nem ápolgathattunk senkit, ki kell jutni, remélem mindenki más tud a saját lábán menni, hiszen csak Moira tud még valakit támogatni.




A hozzászólást Adam Morava összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 24, 2023 10:16 pm-kor.
Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 24, 2023 2:46 pm




Blood and wine


Lidérc fejet ide!

-----------------:O:-----------------



Nekem van a legjobb légtornász barátom, ez egészen biztos, hozza a fejet, ahogy kértem és mintha aggódna is, a lányok helyett, ami szégyen, de majd egyszer, máskor adok hangot neki.
-Méghogy szerencse, az volt szerencse, hogy Én ittvoltam és elintéztem nektek a szemét.
Moros dögös faunhúga hozza a tartósított pixi szeletet, megszerzi az öt percest és már siet is kifelé nővéremmel és Adammel, hát én is úgy szállok, hogy mindenki mellett foglaljak helyet.
Leendő királynőnek nem tetszik, hogy vörös nyomot hagyok, de csak azért is csapkodom szárnyaim, inkább legyen mindenki koszos, mint zuhanjak le, főleg ennyi dicsőség után.
Azt sejtettem, hogy gyorsan ki kell repülnünk innen, csak bólogatok.
-Én sokkal többet vérzek egy átlagos pixinél, mármint ha megsérülök. Biztos a plusz egy ceti miatt van.
Magyarázom nővéremnek és kicsit elvárom, hogy dicsérjen, de ez sajnos nem történik meg.
A felvonóban azért van energiám Psychével vitatkozni.
-Mi intéztük el a legveszélyesebbet és hoztuk el a fejét Psyché, ezt nem lehetett előre öt percben kiszámolni. Mit csinálhattak a többiek? Megküzdöttek legfeljebb pár átlagossal?
Nekik nem mondanám, de itt nyolc szem közt még a luftben nem titok mire tartom magunkat.
Aztán kicsit átértékelem a többiek helyzetét, a szagokból és végül látványból ítélve, mert a beomlás és tűz bizonyos értelemben rosszabb, mint egy lidérc fővezér, ráadásul elég lestrapáltnak tűnnek, főleg Daphne szerelme.
-Na, gratulálok, egyelőre mindenki él! Útközben persze kinyírtam a főnököt, kicsit segítettek a többiek, Adam megvan a fej? Najó tudom, tudom, elég a dumából, kifelé kell menni. Előre repülök és nézek biztonságot utat. Szerintetek Moros haldoklik?
Kérdezem lazán a többiektől, úgy, hogy az említett is jelen van.
- Hé Adam, ne dobáld a fővezér fejét az istenért! Valaki fogja meg, ez a legfontosabb zsákmány!
Ha nem ő, hát valaki kapja már a hóna alá, mert én nem bírom el, szörnyen nehéz lehet.
Közben ha hallgatás beleegyezés lesz válasz a felderítésemre tényleg előrerepülök biztonságos kiút után nézni.











Jeremiah Cooper

Jeremiah Cooper
Ember


Előtörténet :
Job Interview

Posztok :
64

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 24, 2023 3:37 pm




Blood and Wine


Küldetés

-----------------:O:-----------------


Paksha szerencsére nem felejtette el a fegyverét használni – a vastüskékkel felnyársalt lidércek vére ömleni kezdett, pontosan úgy, ahogy az elvárható lenne egy ilyen helyzetben. Jeremiah egyelőre azonban azt csodálta, hogy nem szakított ki darabokat belőlük a fegyver – sokkal szívósabbnak bizonyultak a lidércek úgy általában, mint gondolta. Sok minden átfutott a fején, abban a néhány pillanatban, amikor megtorpantak az ellenfeleik a hirtelen mágiavesztéstől, és már-már emelte volna a bal kezét, hogy társa vállára támassza azt is, és elkészítse roston a ma esti főfogást is – azonban a sérült Faun gyorsabb volt, mint ő. Ma nem az első meglepetést okozta számára vakmerőségével, ami ha szerette volna ha nem, kivívta a tiszteletét is. Félelem és gondolkodás nélkül rúgta a magasba magát Paksha bakot tartó kezeiből, majd érintette meg a mennyezetet. A plafon robajlott és recsegett, ahogy a faunmágia átjárta, és hamarosan le is szakadt porral és törmelékkel zárva el az átjárást köztük és a lidércek között. Igyekezett Jeremiah kitérni – sőt, még egy pillanatra az is megfordult a fejében, hogy elrántsa Pakshát, de fél karral esélye se lett volna – de a próbálkozás közben is ráhullott néhány darab mennyezet. Egy különösen is fájt, ami az átlőtt vállát érte. Felnyögött a sebet markolva, de talán a helyzete nem lett rosszabb, mint volt. Szerencséjére legalább a port jól kiszűrte a gázmaszkja, így a levegővétellel nem volt baja. Ellenben várnia kellett míg valamennyit ülepszik a porfelleg, hogy felmérhesse a kárt, ami a többieket érte. Paksha lába szorult a romok közé, míg a faun – tekintve hogy ő generálta az összeomlást – majdnem be és el is temette magát. Érezte, hogy nem fog bírni emelni rendesen, és csak reménykedett, hogy ilyen-olyan ékekkel az előtt ki tudja mozgatni a törmelékdarabokat, mielőtt bennégnek.

Szerencséjére azonban a lenti csapat is megérkezett, élükön az alakváltóval, aki rendkívüli gyorsasággal állt neki Paksha kiszabadításának. Adam – ahogy a nagyszájú pixi hívta – felajánlotta, hogy viszi a faunt (Greycloudot, ezt a nevet jó lesz észben tartania), de Jeremiah itt vágott közbe először.
- Adam, ön segítsen a társamnak. Én nem tudok két kézzel emelni, de a jobb vállamon elfér a faunjuk. – Mondta, majd lehajolt hogy leporolja a sérült Greycloudot. - Nézze el ezt nekem, de ha nem ellenkezik és engedi, hogy vigyem, hamarabb kint leszünk. – Mondta neki, majd igyekezett a jobb vállára, hassal lefelé, fejjel a háta felé kétrét feltornázni őt, miután lehasított egy jókora darabot a kabátujjából, és rátekerte a korábbi kötésre. Ez volt a katonai elsősegély-standard, és reménykedett, hogy olyan hatékony is, ahogy felettesei annak idején beharangozták. Faunnal vagy anélkül tehát, szervóit megfeszítve kiegyenesedett, majd elnézett az irányba, ahonnét jöttek. A por- és füstfüggönyt villogva festették már narancssárgára a terjedő lángok. Már percek teltek el azóta, hogy felgyújtotta a szobát a lidérc önkéntes közreműködésével, és pontosan tudta, hogy mennyire gyúlékony volt az orea-lé amivel feltöltötték a lángszóróját. Nagyon veszélyes volt felfelé menekülniük, különösen úgy, hogy ő maga is robbanékony volt felszerelésében. Bólintott Adam ötletére tehát.
- Támogatom a pincét. Kell, hogy találjunk ott valamit. Nem csinálhattak egy ilyen helyet titkos kijárat nélkül, ebben biztos vagyok. Ahogy számoltam, több lidérc nincs azokon felül, akik a romok túloldalán ragadtak, szóval az önvédelem miatt ne aggódjunk. Remélhetőleg a pixi kolléga talál egy utat, mire leérünk. Csak siessünk, mert égő folyosóról ugyan rossz menekülni, de égő liftaknából ha lehet még rosszabb.
Mondta, és Greycloudostól vagy ha ellenkezett nélküle, de elindult a lift felé. Reménykedett benne, hogy a többiek gyorsan ki tudják szabadítani Pakshát, és hamarosan ők is csatlakoznak hozzá. Nem gondolta volna, hogy ez a kiruccanás lesz, ami legjobban megizzasztja majd a perem óta, de úgy tűnt nem szabad alábecsülni a lidérceket. El sem tudta képzelni, hogy az milyen ellenállást jelenthetett, akinek a fejét szorongatta a lenti csapat, de örült, hogy nem neki kellett elbánni vele. Vagy talán épp ez volt a balszerencse, hiszen most könnyebb lenne menekülniük, ha lentről égne az épület. Minden esetre nem volt veszve semmi még, és nagyon reménykedett, hogy nem voltak annyira balgák a lidércek, hogy vészkijárat nélkül egyenek tündéreket – ha pedig igen, akkor ők balgábbak voltak még náluk is, hogy ilyen magabiztosan követték feltételezéseiket.


Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 24, 2023 6:30 pm




× Blood and Wine×


Már megint lefelé?

----------------- :O: -----------------


A Kisfelségnek tulajdonképpen, bizonyos szemszögből igaza van. Tényleg nem tartottuk az időt. Az, hogy miért nem, másodlagos ebből a nézőpontból. Abból viszont egyáltalán  nem, hogy kivel is kerültünk szembe. S hogy mennyire volt erős az ellenfél, mi sem bizonyítja jobban, minthogy hárman is, éppenhogycsak képesek voltunk őt kinyiffantani. Éppenhogycsak.
Loholunk a lift felé. Az alakváltó a fejjel a kezében, zsebeiben némi papírhalommal, a két pixi repülve, jómagam pedig hónom alatt egy köteg irattal, és jobb markomban a halott pixi preparátumával. Morbid egy trófea. Míg a liftben felfelé haladunk, gyorsan cselekszem. Valahogy érzem az eljövendő történéseket. Gyorsan a padlózatra teszem szerzeményeimet, és bokáig érő szoknyám alját rendesen megkurtítom. Most úgy ahogy térd felettig ér, feltárva ország-világ előtt faunokra jellemző lábaimat. A letépett csíkot úgy forgatom, hogy belepakolhassak mindent, s ha menet közben Adam engedte, még a nála lévő papírokat is eltulajdonítom. Az egészet pedig az anyaggal átkötöm a hátamon, keresztbe. Így tartani sem kell, és még is könnyedén vinni tudom, miközben mind a két kezem szabaddá válik, és végre a szoknya sem hátráltat kicsit sem.
Majdnem felérünk, mikor a robaj megrázza velünk együtt a liftet, és koránt sem maradok nyugodt. Szinte kirobbanunk a készségből, egyenesen szembe kapjuk az újabb események végeredményét.
- Moros...
Nyögöm magam elé, és egyelőre fivérem mellé lépek. Akartam valami frappáns csipkelődő, de mélyen aggódót mondani neki, de most valamiért semmi sem jutott eszembe. Csak a kérdés hullámzott az agyamban, mint óceán árapálykor: Miért? Miért nem vigyáztál magadra?
Végül Adam és az ismeretlen maszkos fickó szavai térítenek magamhoz. Az alakváltó mellé lépek, átengedve a maszkosnak Moros támogatását. A fickó logikája tökéletes, és jó megoldás. Fivérem még bírja annyira magát, hogy a vállsérült a másik kezével kitámogassa, mi pedig kivisszük a romok alá szorult tündért. Újra be kell vetnem némileg a mágiát, és bár ez nem az enyém igazán, hanem a varázstárgyé, amit viselek, de segítek gyorsan leszedni a plafondarabokat.
Aztán, ha minden jól megy, ketten támogatjuk kifelé a tündért a lift irányába. Mondjuk úgy, hogy Adam jobban támogatja, míg én elhaladtunkban, felmarkolom a pixi-vitéz hőn áhított zsákmányát. A hajba markolok bele, s így csüng kezemben a rusnya trófea.
És már csak magamban válaszolok Nova kérdésére: Nem, Moros nem haldoklik. Moros hősködött kicsit, és megsérült, de nagyon nem ajánlom neki, hogy haldokolni merészeljen!

Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Szept. 24, 2023 9:33 pm




× These trails of blood and wine ×


Küldetés

----------------- :O: -----------------


Ritkán volt olyan, hogy valami túl jól sikerült, ezért nem is volt tapasztalatom vele. De mint kiderült, lehet annyira rossz, mintha rosszul alakultak volna a dolgok. A plafon recsegett, a kövek szétrepedtek, aztán az egész eget rengető robajjal leszakadt. A jó hír az volt, hogy a lidércek nagy része a törmelék alatt vagy a rögtönzött barikád mögött ragadt - a rossz hír, hogy a plafon nem volt hajlandó simán leszakadni. A leszakadó törmelék magával sodort, mint egy kavicsot a sodrás, és mielőtt lett volna lélekjelenlétem odébb taszítani már préselt is a padlóhoz a vállamnál fogva. Az istenek elátkozták azt az oldalamat. A fájdalom lángként robbant szét benne, a gyomrom is felkavarodott, és ha nem a földön feküdtem volna, biztosan előre dőlve öklendezek tőle. De feküdtem, meg artikulálatlanul üvöltöttem fel egy röpke másodperc erejéig, ami aztán a fogaim között szűrt szitkozódássá halkult. Megragadtam a darabot és szinte kontrol nélkül pumpáltam bele mágiát, aztán egy újabb panaszos nyögéssel odébb dobtam, de ettől sem a fájdalom, sem a hányinger nem lett jobb.
De legalább nem öltek meg a lidércek, és ahogy a lassan homályosodó látásom mutatta, Moirát sem.
- Haldoklik a faszom. - nyögtem, miközben megpróbáltam áthengeredni az ép oldalamra, aztán lassan feltolni magam. - Túlerőben voltak... Drasztikus megoldásra volt szükség.
Amikor a zsoldos mellém lépett, nem igazán volt erőm ellenkezni, csak megragadtam az egyik karját és hagytam, hogy a vállára dobjon.

Gyerünk, Moros, tartsd nyitva a szemed. Ha most elalszol, talán már Adriata egén ébredsz. Túl korán van még ahhoz.

- Ki... ki kell jutnunk... - erőltettem ki a kábultságon keresztül. Vajon mennyi vérem maradhatott még?

Ajánlott tartalom



Blood and Wine - Page 7 Empty Re: Blood and Wine

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.