Collision
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés
Multiváltó



Chatbox
Friss posztok
Red Queen, White QueenTegnap 9:34 pm-korAmelia BarlowNagy Tétel - Zoi & Evie MagánkalandTegnap 5:40 pm-korZoi GreycloudTell me who I amKedd Május 14, 2024 7:58 pmNizase NaeElvégre te is tartozol Istennek egy halállal…Vas. Május 12, 2024 11:41 amNizase NaeCome beyond the ancient fogPént. Május 10, 2024 5:27 pmZoi Greycloud[Küldetés] TitanomachiaSzomb. Május 04, 2024 10:19 pmJeremiah CooperOur dreams Szomb. Május 04, 2024 8:19 pmEvangeline WhitlockInto the Unknown - Daphne, Kayne & Moros (vol.3)Szomb. Május 04, 2024 7:30 pmDaphne PrismblossomIn search for justice - Kayne & MattSzer. Május 01, 2024 9:11 amMathias CrowleHamu és VérVas. Ápr. 28, 2024 4:27 pmAdam Morava
Havi aktivitás
4 Hozzászólások - 19%
4 Hozzászólások - 19%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
2 Hozzászólások - 10%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
1 Témanyitás - 5%
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Daphne Prismblossom

View the whole list


Blood and Wine

+5
Adam Morava
Paksha
Hektor Dunn
Jeremiah Cooper
Vahe's Wrath
9 posters
Go down
Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Hétf. Szept. 25, 2023 7:22 pm




x Blood and Wine x




The best things come in small packages




Nova dicsekvése csak bosszant, mert nyilvánvaló, hogy lódít, ahogyan az is, hogy az odalent történteknek isszuk most meg a nektárját. De vitatkozni ráérek a herceggel, főként, mert ha nem éljük túl ezt a kalandot, az alakváltó kezében himbálózó bizonyíték ugyanolyan kormosra és feketére fog égni, mint mi magunk. Éppen ezért hagyom megjegyzés nélkül Adam tiltakozását is, nem vágva vissza neki sem azzal, hogy figyelmeztettem őket, hogy nem okos dolog összeakadni a lidércek "korelnökével". Inkább önnön nagyságától megrészegült öcsémmel törődöm, s feltett kérdésére válaszolok nem túl bizakodóan.

- Gondolom, megpróbálnak életben maradni...

Szarkasztikus megjegyzésem tökéletesebben nem is vetíthetné előre az odafent uralkodó állapotokat, és Nova megjegyzésére is csak még jobban felbosszant, amikor most is a fej lesz a legnagyobb gondja. Persze megint ő az, aki nyomban indulna, nem gondolva át a helyzetünket, így eddigi elnéző hangulatomat én is "lecserélem" egy másikra, egy sokkal határozottabbra, ezzel próbálom megfékezni.

- Itt maradsz, herceg! Nincs időnk arra, hogy téged keresgéljünk a romok között, a füstben és a tűzben - vetem oda neki. - Ők lassan haladnak, ha igyekszünk, átnézhetjük a szobákat még mielőtt leérnének. Odalent még 3 ajtó van azon a szobán kívül, ahol jártatok. A mellette lévő egy pihenő szoba, aztán egy raktár, a folyosó végén a konyha. Tiéd az ismerős terem és a pihenő. Az enyém a másik kettő. Nézd meg a faliszőnyegeket, a földön heverőket is. Ha bármit találsz, tudod, hogy adj jelt! Ugye nem felejtetted el? - emlékeztetem a kaptár egyezményes jelére, a két harsonaszóra. - Gyerünk, és ügyelj a szárnyaidra! - óvom attól, hogy túl közel merészkedjen tűzhöz, bajhoz. - Veled megyek! Induljunk!
Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Kedd Szept. 26, 2023 8:38 am






Blood and Wine



Kiszabadítottátok Morost és Pakshát is a romok alól. Érdekes módon mind a ketten sokkal nehezebbek, mint várnátok, JC-nek még a szervói is nyikorognak kicsit, ahogy megpróbálják megtartani a faun súlyát, bár ebből némi ízelítőt már kaphatott, amikor Hektort vitte fel a lépcsőn Pete segítségével. Pakshának kevésbé van szüksége támogatásra, elbírja a saját súlyát még ha kicsit biceg is, de ha Moira mégis segít neki érezheti, hogy a köpenye alatt fémpáncélt visel – legalábbis másra nem tudsz gondolni, minthogy páncél, amit érzel.
A liftbe gond nélkül bejuttok, és ameddig az nyikorogva csikorogva halad lefelé, mert sokkal nehezebbek vagytok főleg így együtt, mint amilyen súlyra a szerkezetet kitalálták és talán még imádkoznotok is kell, hogy ne szakadjon le, addig a két pixi előre repül felderíteni. Psyché a konyhát és a raktárat nézi át, de nem talál semmit, ami segítene, Nova pedig a parancs értelmében a pihenőt, majd újra azt a termet, ahol Blackwellel harcoltak.
Psyché nem talál semmit, ami kijáratra emlékeztetne, Nova viszont a hátsó faliszőnyeg mögött, ami egyébként valami lidérc hadjáratot volt hívatott ábrázolni a falat végigtapogatva talál egy követ, ami valahogy más anyagból van, mint a több körülötte. Mozog is, elképzelhető, hogy gomb, de a benyomásához több erő kell, mint amennyit ő ki tud fejteni.
Ha valamelyik nagyobb és erősebb társa segít neki, akkor viszont sikerül benyomni a fal mellette pedig kicsit besüllyed, majd elhúzódik oldalra feltárva egy földbe vájt alagutat.

//Paksha ebben a körben nem írt, de ez már annyira a vége a kalandnak, hogy én már nem eszközölnék semmiféle retorziót, de azért jó lenne, ha a következő héten még írna csak a teljesség kedvéért. Következő kör 10. 03. hétfőn érkezik! Elképzelhető, hogy az már a záró lesz.//


Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Szomb. Szept. 30, 2023 6:25 pm




Blood and Wine



A mértéktelenség büntetése


-----------------:O:-----------------




Eddig bele sem gondoltam mekkora megkönnyebbülést jelentett tudat alatt is, hogy nem csak Greycloud nem hagyott cserben, bár őt motiválhatta a testvére persze, de még a két erre az akcióra hozzánk csapódott zsoldos sem. Sőt! Láthatóan az életüket kockáztatták csak, hogy feltartóztassák a lidérceket, nehogy két tűz közé szoruljunk, pedig le is léphettek volna.
És most, hogy ott voltunk azon a romos, füsttel és lassan tűzzel megtelő folyosón, nem látok semmi hibát a maszkos zsoldos logikájában.
Persze szemmel tartom, hogy tényleg bírja-e a faun súlyát, miközben Moira segítségével kihúzzuk az elf fiút a rászakadt törmelék alól és talpra állítjuk.
Moira az egyik oldalt én a másikon támasztom meg és őszintén meglepődök a súlyán, de, ahogy megérzem a fémet rajta ez magyarázatúl is szolgál erre.
Annak is örülök, hogy Nova-t is van, aki kordában tartja, mert a főlidérc legyőzése láthatóan nagyon felpörgette és féltem, hogy valami őrültséget csinál ebben a nagy egovillogtatásban, a királyi nővére – valahogy nem tudtam a társamra hercegként gondolni, - azonban megnyugtatóan erőteljesen tudta kezelni a helyzetet.
Mielőtt még harcba bocsátkoztunk volna Blackwellel, a fülem azt tudatta velem, hogy nincs más a pincében, ha csak síri csendben nem lapult, így nagy valószínűséggel ellenség nem les majd rájuk, már csak abban kellett reménykedni, hogy kijárat viszont igen.
Bezsúfolódtunk a liftbe, hogy ismét lefelé tartsunk. A szerkezet nyikorgott és akadozva csúszott, amitől kivert a víz. Ez legalább annyira félelmetes volt, mint az, hogy elérnek minket a lángok.
Megigazítottam a fiú karjait a nyakamba, aztán a maszkos társhoz fordultam.
- Az én nevemet már tudja, megmondaná a magáét és a társáét, hogy ne csak névtelen segítőként gondoljunk magukra? – kérdeztem. – Mert bízom benne, hogy lesz még idő és lehetőség, hogy a jövőben ezt tegyük. Én mindenképp hálás vagyok, hogy kiálltak mellettünk odafenn. – biccentettem felé, ahogy sebesülten is állta a sarat és még Greycloudot is cipelte. – Ha van odalenn kijárat és osztom a megérzését, hogy van, megtaláljuk.



Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Szomb. Szept. 30, 2023 9:40 pm




Blood and wine


Lidérc fejet ide!

-----------------:O:-----------------





A maszkos katona ereje elég keménynek tűnik és még Adam is szót fogad neki, ráadásul mintha megint rajtam múlna a kijutás, kezdem magam kényelmetlenül fontosnak érezni.
Remélem hatalmas kitüntetést kapok majd ezért az egész tündér populációtól.
Nem kerüli el figyelmem Moros húgának átöltözése, de mielőtt benyögném nyalnám a patád, Psychére pillantok és elmegy kedvem minden flörttől.
Közben leérünk a lifttel, átéljük a káoszt, én tisztest testávolságból, mert majd az erősek és agyasok átcsoportosítják erejüket. Annyit kiszúrok, hogy Daphne szerelme rossz bőrben van, mindenki a sérültek körül toporog, szerencsére Moros húga, akinek most már személyesen kérdezem majd meg és jegyzem is a nevét nem felejti el a trófeát sem, vagy szegény kovászos társunkat.
Mivel Moros válaszol és elég barátságtalanul, elfelejtem sajnálni, sőt tettetett aggódással tetőzöm kínjait.
-Haldoklik a faszod? Az nem jó, le fog esni és nemzőképtelen leszel!
Már éppen repülnék, amikor a nővérem megint beleokoskodik manőverembe, amit még csak meg sem csodálhatnak “haldoklás” közben.
-Nem is kell keresni, Én nem sérülök meg. Különben is sokadik herceg vagyok, járulékos veszteség. De jól van jól van, most nem tehetem meg, hogy megszegjem a parancsaidat!
Forgatok szemet és reppenek megbeszélt irányokba. Feltűnik egy kifejezetten ronda faliszőnyeg, amit egyszerűen meg kell fogdosnom. Érzem, hogy az egyik kő más, mint a többi, rögtön arra gondolok, kell nekem, de sehogysem sikerül kihúzni, hanem rájövök talán másra lehet jó. Harsonázok, ahogy Psyché meghagyta nekem, remélem arra jár bárki közülünk és akkor el tudok dicsekedni.
-Nyilván Én találtam meg a kijáratot, csak az lehet. Ha esetleg nem és valami mozgó kődarab, eladom oreának, kiszednéd nekem? Kapsz jutalékot, mondjuk tíz százalék.
Remélem Adam téved arra, de ha nem, simán bejátszom bármelyik csappatgnak, hiszen azokká váltunk, nem? És mindannyiunk él, még Moros fasza is.











Moros Greycloud

Moros Greycloud
Tündér


Előtörténet :
A tale of woe and ambition

Posztok :
213

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Okt. 01, 2023 8:22 pm




× These trails of blood and wine ×


Küldetés

----------------- :O: -----------------


Különös élmény volt hátrafelé bambulva nézni a menekülésünket. Nem csak a füst és az egyre forrósodó levegő kezdte elhomályosítani a látásom, de az apránként fogyó vérem is. De bezzeg a kurva fájdalmat éreztem. Ahogy az is, ahogy a zsoldosunk páncéljának fémrészei a hasamba nyomódnak, minden nagyobb lépésnél a kelleténél jobban. Úgy tűnt ami bosszantott, azt még a vérveszteség sem tudta elcsitítani.
És mindez semmi nem volt ahhoz képest, amit otthon fogok kapni Daphne-tól. Elgondolkodtam rajta, hogy majd csak azután toppanok be a követségre, hogy valaki összevart, de akkor meg a talán napokig tartó eltűnésem lett volna probléma. Ezt a békát le kellett nyelnem.
A lift zötykölődése csak még rosszabbá tette az utazást, még ha kisebb csodával határos módon nem is szakadt le. És egy nagyobb csodával határos módon még mindig éber voltam, mikor leértünk, de járni egyre kevésbé tudtam volna. Mágiát használni meg végképp nem, szóval a névtelen zsoldosnak el kellett viselnie a teljes testsúlyomat.
- Ha nem jelent gondot... - nyögtem két lépés között. - Kicsit igyekezhetnénk...
Persze egy Prismblossomnak mindig volt ideje dicsekedni, ezt már megtapasztaltam néhányszor. De ha tényleg megtalálta a kijáratot, legalább végre vége volt ennek a kalandnak.
Csak reméltem, hogy valakinek volt esze elhozni a bizonyítékot és nem hiába bágyadt le a fejem ájultan a következő pillanatban.

Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Okt. 01, 2023 9:03 pm




× Blood and Wine ×


Úton az alagútba

----------------- :O: -----------------


Megint egy olyan dolog, amit nem tudok befolyásolni. Tűz ég körülöttünk, füstje lassan mindent elborít, a lift pedig nyekereg és rángatózik. Nem tudom eldönteni, hogy rozogasága okán, vagy azért, mert túlterheltük, esetleg az épület stabilitása hajlik éppen a nulla irányába? Ez utóbbihoz drága ikrem is derekasan hozzájárult.
Míg a tündért tartom oldalról, félig hozzásimulva, másik kezemmel a lidércfejet cipelem, a hátamra kötözött batyuban ott lapulnak a bizonyítékok. Tekintetemmel pedig Morost fürkészem, akinek tudata épp ekkor száll el valamerre. Gondolataimban ekkor még ott motoszkál, hogy mitől lehet ennyire kemény és hideg a tündér? Páncélnak gondolom, hiszen mi más is lehetne? Nem is ezen csodálkozom, hanem azon, hogy ilyen súlyokkal miként is tud olyan fürgén mozogni, mint amit már láttam tőle? A kérdés persze megválaszolatlan marad. Leérünk.
Kilépve a liftből újra csak ott találom magamat abban a szobában, ahonnan alig pár perce indultunk el felfelé, trófeákkal megrakottan. Megadóan sóhajtok a dologhoz, és akaratlanul is Nova nyomában járok, mintha mágnes vonzana utána. Hátrahagyom a tündért az alakváltóra, bízom abban, hogy egyedül is elboldogul vele. Bebújok Nova nyomában a randa kárpit mögé, és a kis pixi herceg útmutatása nyomán, két ujjamat ráhelyezem a jelzett kőre.
-Már ha nem a kijárat nyitója.
Jegyzem meg neki, a furcsa kérésre, márminthogy szedjem ki neki. Aztán nem túl könnyedén, de nem is túlzottan nagy erőt kifejtve határozottan megnyomom, mint egy gombot.
Rezegni kezd a fal, ösztönből lépek hátra. Aztán a kövek megmozdulnak, félrehúzódnak, feltárva maguk mögött egy megbújó alagutat.
-Remélem, felfelé visz. -Félrehajtom a kárpitot, hogy a többiek is kényelmesen alábújhassanak.- Na gyerünk. Akárhová is vezessen ez a folyosó.
Megvárom, amíg mindenki besorjáz, berepül, majd utolsónak lépek be én is.

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Okt. 01, 2023 9:38 pm




x Blood and Wine x




The best things come in small packages




Csak egy kétségtelenül rendre utasító pillantás Nova kifakadásának a jutalma, de mert úgy tűnik, "képességem", ha meg is fakult, teljesen nem tűnt el, még ebben a lelkiállapotában sem áll le szokásához híven vitatkozni velem, vagy próbálja meg elkerülni a neki kiszabott feladatot. nem kell tudnia, hogy azért osztottam így el a kutatnivalókat, hogy olyan helyekre küldjem, ahol már járt, így előnnyel rendelkezhet a keresés terén.

Ahogyan én is voltam már a folyosó hátsó traktusában elhelyezkedő helyiségekben. A konyhával persze gyorsan végzek, mert annak egy részét már a faunokkal átvizsgáltuk és akkor sem találtunk semmit. Már éppen kezdeném az eddiginél is borúsabb színben látni a világot, amikor a Prismblossomok egyezményes jele hagyatja velem abba a kutatást. Úgy tűnik, Adriata ezt a pillanatot választotta, hogy türelemre és megbocsátásra tanítson sokszor kiábrándítóan haszontalan és erre roppant mód büszke hercegi öcsénkkel kapcsolatban, aki e súlyos következményekkel járó estén immár másodjára igazolja a mondást, amely szerint üres kaptárban is szunnyadhat mézsörös hordó.

Ezt, vagyis nyilvánvalóan a kijárat felfedezését bizonyítja a felharsanó kettős jelzés, így igyekszem vissza a Nova számára kijelölt "kutatási területre". Így találok rá és a húgom jobb - és talán még bal - kezének is titulált úr húgára is, akik az egyik faliszőnyeg mögött már ki is nyitottak egy elrejtett ajtót, s most ott állnak a feltáruló folyosó bejáratában. Így, míg várjuk a lassabban érkezőket, nem átallom elismerni szigorúan esetlegesnek, mégis most rendkívül hasznosnak bizonyult ügyességét.

- Királynőnk kitüntetne bátorságodért, öcsém... - hajtom meg felé a fejemet. - De mert anyánk most nincs jelen, meg kell elégedned az én elismerésemmel, Prismblossom herceg.

S ha a pillanat nagyszerűségét nem rontja el valami ostoba és oda nem illő megjegyzéssel, úgy megvárva, míg a sebesültek és a lassabban haladók eltűnnek a reményeink szerint kifelé vezető rejtekútban, öcsénkkel együtt én is elhagyom e rémséges helyet, hálát adva Istennőnknek a szerencsés megmenekülésért.
Jeremiah Cooper

Jeremiah Cooper
Ember


Előtörténet :
Job Interview

Posztok :
64

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Hétf. Okt. 02, 2023 12:41 am




Blood and Wine


Küldetés

-----------------:O:-----------------


Jeremiah szervói úgy nyögtek a faun súlya alatt, mint ha legalább évek óta nem olajozták volna meg – de hősiesen kitartott az extra teher alatt is. Ha lett volna neve és rangja a felszerelésének, nyilván felterjeszti Jeremiah előléptetésre, de nem csak hogy nem az önmagánál is jobban nyikorgó lift miatt nem volt ideje ezen gondolkodni – és a taktikusan köhögésbe fojtott nevetés miatt sem ami a pixitől érkezett cipelt sorstársára – hanem mert az alakváltó, Adam, meg is szólította őt. Nem is tudta pillanatokig, hogy mit válaszoljon neki. Jeremiah úgy működött, hogy ha egy célért dolgozott valakivel, azt az illetőt megkedvelte, és barátjaként tekintett rá onnantól, ha csak a másik ki nem provokálta az ellenkezőjét. Így Adam-et is kedvelte, de jelenleg egy nem hivatalos küldetésen voltak, nem hivatalos megbízással, ahol a tündérek titkosszolgálatának sokkal inkább ott kellett volna lennie (bár az alapján, hogy a Prismblossom név valahonnét megütötte a fülét, és tudta, hogy a nagykövetasszony is ezen a néven működik, biztos volt benne, hogy ők is jelen voltak a helyszínen). Nagyot sóhajtott tehát, mielőtt válaszolt neki. Nem akarta azért teljesen nyom nélkül hagyni, így nem vehetett elő mást, mint a szép lassan klasszikussá váló alteregóját.
- Ne haragudjon, de konkrétumot nem mondhatok. Nem hivatalosan vagyok itt, és a munkaadómnál komoly bajba kerülnék, ha a nevem is kikerülne. – Mondta őszinte sajnálattal. – Ellenben ha egyszer az Akadémiára vetődik, és megkeresi Everest vagy Lowlight professzorokat, esetleg Henry Kohl urat, akkor mondja nekik azt, hogy „Mister Akadémia” küldte önt, és hozzám fogják irányítani. – Felelte Jeremiah a helyzet kellemetlenségénél is jobban megbánva a becenévválasztását. De hát végső soron Vincent Harrow hívta így először – ő csak tovább vitte az ötletet.

Idő közben a lift Sinannak köszönhetően csodálatos módon leért a pincébe, és nem szakadt le a súlytól, ami nyilván felülmúlta az üzemi kijelölt teherbírását. Miközben a pixik szétreppentek, Jeremiah pedig várta a fejleményeket, a faun a vállán hirtelen nehezebb lett, miután igyekezetre kérte őket – azonnal nyilvánvaló lett az ernyedtségéből, hogy tudata végül megadta magát, és szervezete önvédelemből el is ájult. Ez szörnyű fejlemény volt, amennyire Jeremiah meg tudta állapítani: Túl sok vért veszíthetett, talán órái lehettek szakszerű segítség nélkül. Már-már azon volt, hogy kiabáljon, amikor végül úgy tűnik a hangok alapján, hogy a szórakozott pixi talált egy vészkijáratot. Talán ő volt a Prismblossom. Jeremiah tippjei szerint alvó ügynök, titkosszolgálati operátor vagy takarító bérgyilkos lehetett, aki személyiségével álcázta a profizmusát. Ha Blackwellt is ő győzte le, és ő talált ilyen hatékonyan titkos kijáratot, valamit tudnia kellett. Ha jól emlékezett, talán „Nova” néven hívta magát még odakint. A veterán tehát elkönyvelte magában, hogy a „Nova Prismblossom” álnevű titkosügynökkel megéri vigyáznia a jövőben. Jeremiah megszemlélte a felfedett alagutat, ahogy a hangokra ő is odasietett (már amennyire bírt az ájult Greycloud-al a vállán), és nehézkesen felemelte a bal karját, rajta a lángszóróval.
- Ha a kollégák megbocsájtanak, előre mennék. Nem kell alagútban céloznom, hogy Vahe legégőbb poklába küldjek bármit, ami esetleg visszafelé próbál beszökni a járaton. Kétlem, hogy lenne bármi, de jobb biztosra menni.
Ha pedig engedték, előre ment – ha nem, pedig ahogy épp befért, sietett. Ha más nem Greycloudra tekintettel is. Noha alig ismerte, tisztelte bátorságáért, és nem szerette volna, hogy a kezei között haljon meg.

Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Hétf. Okt. 02, 2023 7:46 pm






~ Blood and Wine ~




A csodálkozó "húha" egy vékony, és igen rövid kiáltásba fulladt. A következő pillanat, amire emlékezett, az, hogy hassal a földön fekszik, csúnyán kifordult testtartásban. Talán elájult pár pillanatra, ezt már nem lehet megmondani. Megijedt, és nagy nehezen feltornászta magát a fekvőtámaszba, azonban még csak nem is látott rá a lábára. Annyi derült ki, hogy alá temette a leeső plafon. Ebből még baj lehet. Fogalma sincs hogy működik a szerkezet ami viszi előre, és hogy ha megsérült, hogy fog működni. Az idegességtől zihálni kezdett és végül nyelni a port, amitől aztán köhögnie kellett. Azonban a segítség is megérkezett viszonylag gyorsan és mindenkin segítettek. Hozzá ketten is odaszaladtak, amire elszégyellte magát és összehúzta kicsire a vállait. Csöndben megvárta amíg segítenek rajta annyira, hogy már magától is fel tudjon állni, azonban, képtelen volt rá. Ha nem tartják meg, azzal a lendülettel, hogy felállt, hanyatt vágódott volna. Végül ketten kellett, hogy támogassák lefelé a lifthez és még tovább. A nagy pórtól nehezen volt látható a fém láb, ami úgy néz ki, mintha egy cipő lenne. Pakshának ez az automail lába volt. Nem talált olyan vastag cipőt magának, ami ne nézne ki otrombán a pici alakja mellett és kényelmes is lenne. A törmelékek a szerkezetet két helyen is összenyomták. A boka és sarok oldalt, amitől nehezen ment a lábfej forgatása, illetve behorpadt az eleje is, ahol a lábujjak lennének. A nagy súlya miatt, és a ténytől, hogy még nem tudta hatalma alá vonni a szerkezetet, nyikorogtak az illesztékek és a huzalok, egy lábon ugrálni esélytelen lett volna. Felismerve helyzetét, magába roskadva csöndben viselte a megaláztatást, aka segítség nyújtást.
Minden egyes lépésnél botladozott, mintha előre fele esne.
Paksha "páncélja" vékonynak tűnhetett a többieknek és nem volt annyira hűvös, amennyire várhatná a szemlélő. Az orea kristályok kibocsátotta hő egy nem várt pozitív mellékhatással jártak. Nem hagyták az automail testrészeket testhő alá csökkenni. Ennek hiányában estére mindig jól be kellett bugyolálnia magát, hogy reggelre ne legyenek a fémek jéghidegek.
Ha valaki ránézett, sajnálkozóan bólintott egyet, mintha bocsánatot kérne tőle, amiért volt olyan ügyetlen és megsérült.
De azért figyelt a többiekre. Elhangzott az alakváltó neve és a kis szószájtár pixié is. Majd újra megbizonyosodhatott a társa titkosságáról.


Vahe's Wrath

Vahe's Wrath
Admin


Posztok :
96

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Hétf. Okt. 02, 2023 9:35 pm






Blood and Wine



Moira ujjai nyomán feltárul az alagút előttetek. Nagyjából kétszáz métert mehettek előre benne, amikor a földet robbanás remegése és morajlása rázza meg, és kétségetek sem férhet hozzá, hogy ezt a mögöttetek gyújtott tűz okozta, bár azt nem tudjátok, mi robbant be, lehetett ott elég gépezet ahhoz, hogy az ilyesmi megtörténhessen. Még néhánytíz méter, talán száz, amikor megérzitek Estrance csatornájának bűzét, és már ott találjátok magatokat az egyik kanális partján.
Nova és Adam ismerősebbek lehetnek errefelé, hiszen a bankrablás után már csatangoltatok erre a patkány alakváltók vezetésével, de innentől már egyszerű lesz kijutni, több feljárat is van, noha a tájékozódás nem könnyű odalent.
Innentől már nem leselkedik rátok semmi veszély. A lidércek fészkét kiírtottátok, még az épület sem maradt egyben, és ha voltak is túlélők Pete-en kívül, nem valószínű, hogy egy hamar újra próbálkoznának bármivel is, hiszen a vezetőjük és a véres vacsorák értelmi szerzőjének feje Moira táskájában pihen.
Pakshának szüksége lesz valakire, aki rendbe hozza a lábát, hacsak nem tanul meg gyorsan bánni a bele épített fémmel, noha szintén Nova és Adam ismerhetnek valakit, aki úgy formája a vasat mint a gyurmát, legalábbis széftörésre teljesen megfeleltek a képességei, Morosnak viszont orvosra lesz szüksége, méghozzá elég gyorsan, és JC-t sem ártana valakinek összefércelnie, bár életveszély őt nem fenyegeti, csak szerzett magának a többi mellé még egy leendő sebhelyet. Innentől már rajtatok áll, hogy merre indultok tovább, bemutatkoztok, avagy elbúcsúztok-e egymástól, esetleg isztok-e egy pofa sört a kalandokra később, ha már mindenkit biztonságba helyzetetek.

//VÉGE.
Nagyon büszke vagyok rátok srácok. Fantasztikusan végigtoltátok az egész kalandot, nem volt baj a határidőkkel sem és remek reagok születtek. A magam részéről végtelenül boldog vagyok. Ennyit terveztem számotokra, de hogyha igényeltek utójátékot, amihez esetleg jól jönne a segítségem szóljatok. Szívesen alakítom Howe dokit, tündérorvost, Callie-t is és akadémiai dolgozókat is, (meg persze egy rendkívül haragos Daphne-t), de hogyha ezt befejezzük itt, bennem nem marad hiányérzet.
A következő kaland pedig hamarosan érkezik, készüljetek!//


Adam Morava

Adam Morava
Alakváltó


Előtörténet :
Légtornász

Posztok :
123

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Okt. 08, 2023 4:16 pm




Blood and Wine



A mértéktelenség büntetése


-----------------:O:-----------------




Mr. Akadémia titkolódzására elsőre meglepődtem, de aztán rájöttem, hogy ez a logikus, hiszen nem valószínű, hogy csak úgy odevetődtek a lidérckonyha elé véletlenül. Egyébként talán mi is jobban gyanakodhattunk volna a váratlan segítségnyújtás miatt, ha nem pörögnek úgy fel az események és nem bizonyítják, hogy becsületes fajták, bár meg is szívhattuk volna, ha nem. De ezen már felesleges gondolkodni. Az Akadémia és a tudósok felemlegetése viszont igen is meglepő, soha nem gondoltam volna, hogy nekik dolgoznak, ám egy ilyen kapcsolat soha nem megvetendő a jövőre nézve.
- Nem gond Mr. Akadémia! – vontam meg a vállam. – De, ha esetleg valamikor magának lesz szüksége némi segítségre keresse a Rémcirkuszba a Légtornászt.
Nova rikoltozása óriási megkönnyebbüléssel tölt el, mert már nem sok időnk maradt a kijutásra, Greycloudnak pedig még kevesebb az életben maradásra a vértelen, ernyedt alakját elnézve.
- Tarts ki haver, sietünk! – morogtam a fogaim között, de ő már nem hiszem, hogy hallott ebből bármit is.
Moira egy biccentéssel rám bízta a tündért, aki már azért nagyrészt a saját súlyát cipelte, de bizonytalan volt a mozgása, ráfért még a támogatás. A faunlány eltűnt azon az ajtón, ahol legyűrtük a lidércvezért, de rövid időn belül – hála az égnek nem kellett hoszzú utat megtenni, - már mi is odaértünk és láttam a feltárult menekülő utat.
- Vahe áldja a paranoiás lidérceket, jobban mondva a halott lidérceket! – mormoltam az orrom alatt, megigazítva a zsoldos karját a nyakamba, ahogy magam elé engedtem Mr. Akadémiát az ájult faunnak és hálásan rámosolyogtam az izgatott pixi barátomra.
- Bár én nem versenghetek a kisfenség dicséretével, de kérhetsz tőlem bármit a jövendő lakásodba Nova………. herceg!
Jó formában tudtam magam, de azért kemény menet volt a szűk járaton keresztülküzdeni magunkat a fiúval, de megkönnyítette a dolgot a robbanás, mert eléggé motiváltak lettünk, hogy gyorsan elhúzzuk innen a csíkot, nem szerette volna senki, ha ránk szakad az alagút.
Viszont a lidércekkel már nem gondolnám, hogy gond lesz, szép nagy pusztítást csináltunk közöttük és szó szerint lefejeztük a kanibál társaságot.
Ismerős környezetben kerültünk ki a járatból, a tájékozódással már nem volt gondom.
- Innen ki tudunk már vezetni mindenkit. – ajánlottam fel, felvéve a szemkontaktust Novaval. – És……..bár nem tudom mennyire sérült meg Mr. Pácéloslovag, ha gondolja szólhatunk egy…….ismerősnek, hogy nézze meg, talán tud segíteni. Bár gondolom az …..Akadémia is meg tudja oldani. – néztem a maszkos zsoldosra. – Én átveszem Greycloud-ot, hiszen el kell juttatnom a Kö…….a munkaadójához, hogy minél előbb ellátást kapjon. – javítottam ki magam még időben. – Feltételezem páran velem tartanak. –gondoltam itt a királyi pixire, ……pixikre és a faunlányra, hiszen az ikertestvérét nem hiszem, hogy magára hagyná.
Kicsit összeszorult a gyomrom, ahogy arra gondoltam, mit fog szólni Daphne kisasszony, ha csak egy haldokló vagy halott asszisztenssel térek vissza………
Minden esetre a csatornából egy félreeső kijáraton kivezettük a megviselt csapatot, hogy mindenki eldöntse, merre tovább.



Nova Prismblossom

Nova Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Im the candy man


Posztok :
94

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Kedd Okt. 10, 2023 4:25 pm




Blood and wine


Lidérc fejet ide!

-----------------:O:-----------------




Természetesen mindent Én intézek, találom meg a kijáratot, mentem meg a társaságot, még a bádog tündért és a tagbaszakadt maszkos katonát is, aki olyan harcedzettnek tűnt, mint a faun vezérek.
Kicsit csalódott is vagyok, hogy nem vár rám ováció odakint, meztelen rajongó pixi lányok és egy trónus, de egy leheletnyit mégis várok, hogy Psyché elismerését zsebeljem be.
Szembefordulok vele, eltátom szám, asszogya királynő, aztán ez valahol mégis roppant megható dolog, fejet hajtok előtte és egyszerűen annyit mondok:
-Köszönöm.
Mindenki remekül helytállt, de a többiek érdemeit nyilvánosan nem firtatom, inkább kiröppenek, kissé reszketve attól, hogy bent akár érhetett volna robbanás is.
Adam felajánlása mondjuk meglep, de csak kihúzom magam, bizony van már lakásom, csak felszerelni kéne, hát csak az orrára bökök.
-Tudod hogy nekem minden jól jön, ami kacat. Ha csillog és zenél, plusz pont. De mivel is tartoznál te Légtornász barátom… Bár egy olyan porcelán balerina lánykát elfogadnék, akivel lehet keringőzni.
Agyalok.
A csatorna már ismerős, innen patkány segítséggel, de talán anélkül is tudunk szülni kiutat Adammal és mint sötét negyedbéli lakóknak Howe szakértelme is jó jöhet itt egyeseknek.
-Van egy orvos ismerősünk itt a negyedben, ha esetleg, én szívesen elirányítom arra a társaság kevésbé sérült részét, ha Morgóst visszük a nővéremhez, aztán szállok én is oda.
Főleg a maszkost és bádogtündérembert kérdezem megmutassam-e nekik, merre rendel az illegális fércelőnk, mert ha nem, megyek a faun társasággal, nővér eggyel, nővér kettőhöz, tőle is be kell zsebelnem még az elismeréseket. Remélem a szerelme túléli, különben biztos nem kapok.



//Köszönöm én is nagyon szuper volt :*//








Paksha

Paksha
Tündér


Előtörténet :
Night fairy, without wings

Posztok :
48

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Szer. Okt. 11, 2023 7:52 pm






~ Blood and Wine ~



Nem tartozott egyik kis csapatba sem, mégha úgy is tűnt, hogy Mr. Akadémiával tart. Hagyta magát kihúrcolni, míg veszélyes volt a terep, utánna óvatosan, de elhatározva magát a sikerre, próbálgatta a lábait. Az egy lábon való ballanszírozást. Nem volt kifejezetten magányaos farkas tpus, inkább az amelyik kellemetlenül érzi magát, ha kérnie kell. De nem is kellett! Ketten is felajánlották, hogy elksérik egy bizonyos "gyógyítóhoz" ha gondolja, miközben az ájult faun gazdát cserélt. Pánik szerűen kapta a fejét Jeremiah felé. Talán itt az ideje, hogy elválljanak az útjaik? Az a koszosi pince szoba jutott eszébe, ahova legutóbb jutott, mikor valaki "segteni" akart rajta. Megrázta a fejét. Ha egy lábon ugrál el a motel szobáig, akkor is több esélye van az életben maradásra. Lenyugszik kicsit és valahogy vissza teszi azt a kifordult fém bokát. Azonban nem akart udvariatlan lenni a többiekkel, mégis csak segteni akartak neki. Egyik lábára nehezedve intett mindkét kezével, hogy "köszöni, de nem". Hirtelen eszébe sem jutott a kis füzete, amit lent felejtett az égő épületben a fejetlenség közepette. Nem mintha gyanakodna bármelyikőkben is, de valahogy az a sok "felségezés" és "hercegezés" biztos, hogy valamiféle kódnév volt, amibe úgy érezte, hogy jobb ha nem üti bele jobban az orrát, mint muszály.
Más volt a helyzet Jeremiahval. Talán csalódni fog egyszer, de meg akarta adni neki és az akadémiának a lehetőséget arra, hogy bízalmat adhasson nekik. Ha nem is a teljes intézménynek, pár tagjának talán.

Jeremiah Cooper

Jeremiah Cooper
Ember


Előtörténet :
Job Interview

Posztok :
64

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Pént. Okt. 13, 2023 1:45 am




Blood and Wine


Küldetés

-----------------:O:-----------------


A szűk alagút pokoljárása csendesebbnek mutatkozott, mint Jeremiah valaha várta volna. Úgy tűnt, a lista teljes volt – nem akadtak meglepetés lidércek, sem pedig annyira hűséges emberek, akik fanatikusan vetették volna megbízóik gyilkosainak útjába magukat. A hosszú séta alatt az egyetlen zavaró tényező csupán Greycloud egyre halványuló légzése volt, ami sokkal inkább csak sietségre ösztönözte őt. Végül egy – talán szennyvíz elvezetésére kiásott – kanális partján találta magát a különös társaságuk, és Jeremiah aznap sokadik alkalommal volt hálás a maszkjáért. Nem akarta érezni azoknak a dolgoknak a szagát, amit fél szemmel látott elúszni a zavaros víztükrön. Ahogy egy pillanatnyi levegővételhez jutottak, ismét eszébe jutott, hogy leléphetett volna Peter Cavendish-el együtt. Leléphetett volna, de nem tette. És hálás is volt Sinannak, amiért úgy alakította a sorsát, hogy ne így tegyen. A segítsége kapóra jött, és végre úgy érezte, hogy lezáródott a munkája. Adam javaslatára odalépett, és óvatosan, amennyire a bal keze engedte áttette a vérző, ájult faunt az alakváltó vállára.
- Légtornász Úr a Rémcirkuszból, akkor átadnám a faunjukat. A javaslattal pedig örömmel élek majd. Úgy sejtem, hogy találkozunk még. – Miután átnyújtotta az ájult alakot, kezet nyújtott az alakváltónak, és amennyiben az elfogadta, barátian meg is szorította. Ha együtt harcoltak egy ilyen helyen, pont annyira voltak bajtársak az ő szemében, mint bármelyik katonatársával korábban.

Paksha több ajánlatot is kapott a sérült lábának megjavítására, de ő csak fejrázással tudatta velük, hogy nem élne a lehetőségekkel. Jeremiah nem tudott sokat társáról – de egyre inkább sejtette, hogy nem csak páncélba rejtőzött, mint ő, hanem a testét is lecserélték fémre. Őrült praktika volt az ilyesmi, a nemesek és gazdagok szörnyű perverziója – ahogy viszont Paksha viselkedett, a veterán biztos volt benne, hogy nem önszántából lett ilyen a teste. Csak olyan lesz saját akaratból ilyen, akinek túl sok pénze és túl sok ideje is van hozzá – a fiú pedig egyáltalán nem ilyennek tűnt. Szenvedés lehetett a tündér számára az élet, egy olyan lét, ahol nem volt ő saját maga. Minden tükör egy orea-acél börtönt mutathatott neki, amibe belekényszerítették őt, életfogytig. Nem tudta nem megsajnálni őt. Érzékelte, hogy Prismblossom ügynök(?) ajánlata számára is felkínálkozik, de nehézkesen felemelt bal kezével elutasította a dolgot.
- Azt hiszem a társammal mi igénybe vesszük Estrance legjobb és legidőmilliomosabb kutatóit, hogy rendbe rakjanak minket, ha már szívességeket teszünk nekik. – Felelt, majd intett a különös társaság felé, akivel összesodorta őket a szerencsék talán legkülönösebbike. – Uraim, hölgyeim, mondanám, hogy egy élmény volt, de ilyen élmények helyett legközelebb egy jó ital mellett hozzon össze minket inkább Sinan keze. Ha Mr. Greycloud nem adja vissza lelkét Adriatájának, mondják meg neki, hogy Mr. Akadémia üdvözletét küldi! – Intett Jeremiah. Pakshához pedig csak halkan szólt. – Ismerek valakit, aki segíthet neked. Annak a nagybátyja, aki ideküldött minket. Ne aggódj, fantasztikusan barátságos az öreg, és nem fogom hagyni, hogy bármi hülyeséggel próbálkozzon. Megérdemled, hogy a legjobbak foltozzanak össze, és ő a legjobb. Derék legény vagy, kolléga, és kár lenne, ha ezután sántítanod kellene mindvégig.
Jeremiah be sem fejezte, és meggörnyedve a jobb vállát kínálta a fiúnak, hogy támogathassa. Ha elfogadta, ha nem, elindult az első lépcső felé ami kivezetett a kanális medréből a város felé. Ha egyszer kijutottak, elég apró volt nála, hogy becsületes útmutatást szerezzenek a sötét negyed koldusaitól. Az Akadémia távoli tornyai soha nem tűntek ilyen hívogatónak – de Jeremiah egyáltalán nem bánta a kalandot. Végre kivehette a részét abból, amiért Sinan teremtette őket. Legyőzte a démonokat, akiket Vahe uszított békés világuk ellen, és még csak munkaadóit sem hozta nehéz helyzetbe közben. Arról nem is beszélve, hogy potenciális barátokat is szerzett – a jó társaság pedig (és nem az, amelyik tündérhússal rakott asztal köré gyűlik) a legértékesebb, amit egy ember magáénak tudhat a Birodalom ezen szegletében.




Moira Greycloud

Moira Greycloud
Tündér


Posztok :
55

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Pént. Okt. 13, 2023 9:07 pm




× Blood and Wine ×


Végjáték

----------------- :O: -----------------


Besorjázunk a feltáruló alagútba. Megvárom, amíg a maszkos harcos, aki a vállán viszi a fivéremet, elhalad mellettem, majd mögé sorakozok.
-Adriatára Moros, fel ne dobd a patáidat! Hogyan számolok el veled?
Suttogtam a fivéremnek, bár sejtésem szerint ebből semmit nem hallott, tekintettel az állapotára.
Haladtunk kifelé, és csak az égiek tudják mennyi volt még előttünk, amikor váratlanul berobbant a fejünk felett az épület.
-Arrgghh! Már csak ez kellett!
Nyögtem bosszúsan magam elé, és jól érzékeltem, hogy a többiek is megszaporázták a lépteiket, sőt még a pixik is gyorsabban rezegtették a szárnyukat. Tekintetem kalandozott Moros és Psyche alakja között. Megkedveltem a kis szárnyas uralkodó palántát.
Aztán végre kiértünk az alagútból, és itt mind az alakváltó, mind a pixi herceg, eléggé magabiztosan bizonygatta, hogy innen már könnyedén kitalálunk.
-Én... Moros-szal mennék, ha lehet.
Pillogtam Adamre, majd Novára, és végül Psyche-re is. De azért nem hagytam ki a maszkos alakot.
-Köszönöm... a fivérem nevében is.
Kezet nyújtottam neki, remélem el is fogadta. Akartam volna még mondani én is, hogy ha legközelebb valami jófajta széfet kell kinyitni, vagy átjutni egy lakatokkal telerakott ajtón, csak szóljon bátran, de végül ezeket az infókat magamban tartottam. Talán még is csak jobb, ha nem adom ki magamat teljesen.
-Kisfelség... -Fordultam végül Psyche irányába.- Ha esetleg elfáradtál... helyet foglalhatsz a vállamon.
Ajánlottam fel, hiszen épp eleget repültek Novával együtt, na meg azért az illúziók létrehozása is kivehetett belőlük épp elég erőt. Talán még Novának is megengedem, hogy újra a hajam közé bújjon. Ki tudja?
Végül elindultunk kifelé. Elraktároztam azért, hogy a maszkos harcost Mr. Akadémia néven lehet fellelni, és hogy az alakváltó a Rémcirkuszban légtornász. Ahogy végig gondolom akaratlan kis kalandunkat, igen érdekes társaság verődött össze. Sőt... remélem a Hektor nevezetű faun bak is szerencsésen megmenekült.
Akik más irányt vesznek kint, azoktól szívélyesen elbúcsúzunk, a többiekkel pedig megindulunk Nova nővéréhez.

//Köszönöm, én is igazán élveztem a kalandot. Smile //

Psyche Prismblossom

Psyche Prismblossom
Tündér


Előtörténet :
Psyche, Ámor nélkül

Posztok :
55

Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Vas. Okt. 15, 2023 11:42 am




x Blood and Wine x




The best things come in small packages




A kiút az alagúton át megkönnyebbülést jelentett mindenkinek még akkor is, ha a csatorna csak újból rádöbbentett Estrance mocskos voltára. És ahogy kijutottunk arra is, hogy elég drága árat fizettünk mindannyian a kis "kalandunkért". A faun, aki jelenleg még titkári pozíciót töltött be húgom oldalán - és jelenleg elég rossz állapotban lógott immár az alakváltó vállán - pedig biztosan jócskán többet, mint amennyit tervezett. Sebek, horpadások, vér és tanulságok... Többek között az, hogy a lidércek undorítóbbak, mint sejtettem volna, hogy a fajok közti összefogás akár hegyeket mozgathat, vagyis jelen helyzetben akár évszázados gonoszságot is képes legyőzni. További tanulság pedig az, hogy húgom és öcsém jobban hazudnak, mint feltételeztem volna, és hogy több rejtőzik bennük, mint amire bárki is számítana.

Éppen ezért egyezem bele abba, amit a többség - így Adam, Moira és persze Nova is - sugall, vagyis hogy ne habozzunk, és a sebesült faunnal - akinél láttam már jobb állapotban lévő halottat is - mihamarabb térjünk vissza a követségre. S teszem azt azért is, mert szeretném, ha a tovább már nem gyarapítanánk a bajok számát magunk körül azzal, hogy bárki is összekapcsol bennünket az itt történtekkel.

- Csak igyekezzenek és vigyázzanak magukra - búcsúzom azoktól, akik másfelé indulnak. - És remélem, egyszer majd még az Istennő kegyéből találkozunk. Egy jobb helyen...

De a jobb helyet számomra most éppen egy faun-váll jelenti, amelyen a tulajdonos engedélyével elhelyezkedhetek és a húgom rezidenciájáig aggódhatunk a sebesültért, no meg azért is, hogy Daphne mit fog szólni, ha elmesélünk neki mindent.

//Köszönöm szépen én is, hogy részt vehettem ebben. Szuper kaland volt! <3//
Ajánlott tartalom



Blood and Wine - Page 8 Empty Re: Blood and Wine

Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.